Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) kigyi_23 válasza #41133696 (#21200) üzenetére


kigyi_23
addikt

Sajnos igazad van egyes körzetekben pl. a tiétekben is ez így lehetne. Viszont nálunk ugye pont ellenkezőleg :D Mennének lefelé az árak és kapnánk jobb szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21202) kabelmania27 válasza #41133696 (#21200) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Net szempontjából jobb lenne mert hárombetűsnél több ds freki van, ezért d3 és d2 terület is jobban járna, mindig van előny/hátrány.
Tied lett a 21200-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#21203) M@Db0Y válasza kigyi_23 (#21198) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nálunk is csak 120/10-et adnak optikán ráadásul jó drágán mert most az invitelnél 100/8at kapok 9290Ft-ért ebben van 1 digitális tv és 1 telefon. Kb ugyanez a csomag a t-nél 12675Ft lenne nálunk. Bár gyorsabb net de 3000Ft-ot nem ér nekem.
Valamiért itt nem akarnak versenyezni az árakkal , biztos van elég előfizetőjük és nem érdekli őket :D

(#21204) raph válasza Linem (#21195) üzenetére


raph
csendes újonc

Dede, csak elnéztem mert egy régebbi Invitel-es ajánlatot néztem.

(#21205) Linem válasza kigyi_23 (#21198) üzenetére


Linem
senior tag

Viszont lehet, hogy a konkurencia miatt ajánlottak olcsóbb havidíjat a hivatalosan közzétetthez képest.
Olvastam 1-2 éve, hogy árulták az invitelt. Tanakodtam is rajta, hogy akkor miből engedték el az új ügyfeleknek 4-6 hónapra a havidíjat. Folyamatosan 0 Ft-os akció, vagy a fél évig fél áron, illetve volt a 4 hónapig csak 1288 Ft-os havidíj is, HBO Maxpak HD 1300 Ft-os akció, stb... Ügyfélcsábítónak nem rossz, de az ezekkel kiesett bevételek is jól jöttek volna nekik.

(#21206) raph


raph
csendes újonc

Egyébként milyen routert/egyéb kiegészítőket ajánlotok az Inviteles kábelnethez/kábel TV-hez?

[ Szerkesztve ]

(#21207) #41133696 válasza raph (#21206) üzenetére


#41133696
törölt tag

Milyen sebességű Internethez szeretnéd? Az Invitel újaknak D-Link GO-RT-N300 WiFi router (Invitel előfizetőknek, új előfizetés mellé) ad, 0 Ft-os eszköz bérleti díjért, ami 60-70 Mbps-ig jó is.

100-as nethez már Gbnps-os kell.

(#21208) kabelmania27 válasza raph (#21206) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Routerből előfizetett netsebesességtől függ, ettől független érdemes gigabitest venni, ITT segítenek konkrét tipus kiválasztásában.
Ha gyenge a modem ds érték akkor az osztót érdemes kettes splitter+hpf-re cserélni.
Összefoglalóban levan írva bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#21209) kigyi_23 válasza M@Db0Y (#21203) üzenetére


kigyi_23
addikt

Igen az árakkal van baj rendesen a Telekom-nál. Invitel verzióban nekem is jobb lenne, de nem akarják nagyon, hogy mi jól járjunk. Ráadásul itt még kedvezményes előfizetési díjat sem ajánlott fel az invitel pedig már nagyon nincsenek a toppon szolgáltatásban az analóg tv-vel és a maximum 15/2-es nettel.

Fura pedig az optikán T mindenhol 120/50-et ad a telekomos topic szerint és csak a csomag neve 120/10. Ezt eddig még nem cáfolta senki odaát.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21210) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Szolgáltatók összehasonlítását ITT legyetek szívesek folytatni!

[ Szerkesztve ]

(#21211) #41133696 válasza Linem (#21205) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont az 1300-as HBO-t megrendelők egy része valószínűleg vagy dilemma elé került, vagy csak pislogott, amikor váltott Kolibri-re esetleg simán Net100-ra, amikor az Invitel gyakorlata szerint, szépen inaktiválták neki a HBO-t, mint nekem a 3 generációt, a HD mindentudót, a HD színest, és a FilmBox-ot. Mondjuk utóbbi kettővel nagy szívességet tettek, mert csak feleslegesen növelte a havidíjat, FilmBox-ból meg a Live az ami kell, az pedig most is él. Akik meg dilemmáztak, tehát tudták, ha váltanak ez lesz, azoknak el kellett dönteniük, hogy vagy gyorsabb Internet, vagy kedvezményes HBO...

(#21212) Lali-213


Lali-213
senior tag

Közben annyit nyomogattam és állítgattam a Huawei modemet, hogy összehoztam a portforwardingot. :) Most már aktív módban van a Transmission.

[ Szerkesztve ]

(#21213) headhunter válasza #41133696 (#21211) üzenetére


headhunter
addikt

(#21214) #41133696 válasza headhunter (#21213) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, hát ilyen árak mellett abszolút nem esélyes... még az sincs, mint a FilmBox Live-nál, hogy nézheted táblagépen, okostévén az összes HBO adót, csak egyet az alap HBO-t streamelheted.

Maga az HBO GO szolgáltatás körülbelül - ez az én véleményem - 2x max 3x annyit ér, mint a FilmBox Live. Mert ugye az én esetemben, csak az jönne szóba, hogy csak HBO GO, de az is csak úgy, hogy az Invitel infrastruktúráját azaz az Internet előfizetésemet használva, a másik szolgáltatómtól rendelném meg. A 2,5 K magában sok érte. Az Inviteltől ráadásul nem is lehet külön megrendelni.

http://www.hbo.hu/subscribe itt egyébként fel van sorolva az Invitel is mint kiemelt kábelszolgálató, ahhoz képest, persze sajnos az Invitelnél a legdrágább tudtommal. Közvetlen előfizetésre pedig nincs mód.

(#21215) Linem válasza headhunter (#21213) üzenetére


Linem
senior tag

Valóban nem lehetett simán lemondani, mert 24 hónapos hűség volt rá. A csomagváltás után már a 4156 Ft-os árat kellett volna fizetni, amíg nem jár le a hűség. Viszont szerződésmódosításnál megoldják, hogy a következő szerződésben már határozatlan idejű előfizetésként szerepeljen, így bármikor felmondható. Éltem is a lehetőséggel.
Bár ez számomra sosem volt egyértelmű, mert folyamatosan azt mondták, hogy csak a 3 alapszolgáltatásra kell hűséget vállalni, semmilyen más minicsomagra, HD csomagra nem kell. Ennek ellenére, ha kértem egy újabb csomagot (például a Super HD és a Föld körül csomag), akkor onnantól a weboldaluk szerint mindig újraindult a 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#21216) #41133696 válasza Linem (#21215) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nekem is volt olyan minicsomagom, amit muszáj voltam egyrészt megrendelni, hogy válthassak Net100-ra másrészt azt mondták, hogy bizony a minicsomagra is vonatkozik a 24 hónapos hűségidő. Persze mákom volt, hogy jött a Kolibri XXL mert így a Net 100 is maradt, a 24 hónapos minicsomagokat pedig maga az Invitel inaktiválta.

[ Szerkesztve ]

(#21217) Linem válasza #41133696 (#21216) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, valószínűleg ez a verzió a valós, hogy minden újabb akciós megrendelésnél újraindul a 24 hónap. Így azért kétszer is meggondolom majd, ha minicsomagot akarok pluszban előfizetni.
Most még a a 2 év elején lenne jó megrendelni valamit, de jelenleg nincs a HD Prémiumon kívül másik, amit szívesen előfizetnék.

(#21218) #41133696 válasza Linem (#21217) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az alapszolgáltatásokra vonatkozó 24 hónap engem sosem tartott vissza minicsomag megrendelésnél, csak az volt egy kicsit nyomasztó, ha megrendeltem bizonyos minicsomagokat, akkor egyiknél csak az alapszolgáltatásokra vonatkozott a 24 hónap újraindulása másiknál a minicsomagra is.

(#21219) #41133696


#41133696
törölt tag

Ma meghoztam a végleges döntést, miszerint nem adjuk el a berettyóújfalui ingatlanunkat ebből következik, hogy az Invitelnek fix helye van :K Megkönnyebbülés több hónapnyi bizonytalanságot követően pontot tenni a dolog végére :K

(#21220) #41133696


#41133696
törölt tag

"Magyarország egyik legkorszerűbb adatközpontjáról árul el érdekes tényeket az Invitel új infografikája. Ezen keresztül jobban láthatja az átlagos felhasználó, hogyan tárolja az adatokat egy olyan adatközpont, mint a Kozma utcai Datacenter."

"Az Invitel négy létesítményből álló, összesen mintegy 3000 négyzetméter hasznos alapterületű adatközponti flottájának zászlóshajója a Kozma utcai, több mint 1500 négyzetméteres Datacenter. Ez az egyik legkorszerűbb magyar adatközpont, amely jelenleg jelentős bővülésen megy keresztül."

[ Szerkesztve ]

(#21221) kabelmania27 válasza #41133696 (#21220) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, független hogy ez a szolgáltatás lakossági előfizetőket kevésbé érinti mint a céges ügyfeleket.

[ Szerkesztve ]

(#21222) Martin Eden


Martin Eden
tag

Üdv Mindenkinek!

Lakóhelyváltás miatt búcsút kell intsek a UPC előfizetésemnek, az új lakásban csak Invitel és Telekom jöhet(ne) szóba, illetve utóbbi nem is igazán merült fel, ismervén a saját televíziós szokásaimat és a Telekom csatorna- és csomagválasztékát. Ami viszont aggodalommal tölt el: a telekomnak van behúzva koax kábele a lakásba (korábbi lakók előfizetők voltak), illetve az invitelnek 4 (2?, még nem néztem meg alaposabban) eres telefonkábele, mert korábbi lakók előfizetők voltak korábban. Az inviteles weboldal a címet megadva csak internetre 60 mbit-et ajánl, tv+internetre viszont csak max. 30 mbit-et. Gondolom az iptv-nek kell a fennmaradó sávszél, ugyanakkor furcsa, hogy ha valaki csak egy alap sd tv csomagra fizetne elő (mennyi sávszél kell neki, pár megabit?), akkor nincs lehetősége mellé combosabb netet kérni (sőt, alap tv mellé még 30 mbit-et sem választhat csomagban, csak 15-t, amit végképp nem értek), de ez most nem is lényeges annyira.
Igazából a kérdésem az lenne, hogy még időben felkészülhessek rá: az Inviteles iptv milyen minőséget nyújt? A telekomoshoz volt "szerencsém", az borzalmas, a Mindig tv-s digitális adás is eléggé az alja, gondolom UPC-hez semmiképpen nem fogható (a upc megengedheti magának azt a luxust, hogy egy SD Sport1-et ~8 mbit/s bitrátával szórjon). Esetleg valaki tud körülbelüli bitrátát invitel iptv sd/hd csatornák esetén? Ne adj' isten sample állományt mutatni? Utóbbi kérdéssel összefügg: van esetleg lehetőség invitelnél box nélkül, mondjuk laptopon, helyi hálózaton lógva, a kertben ülve "tv-zni", pl. vlc-vel? Végre lesz kertem, használnám... :)

(#21223) zzola válasza Martin Eden (#21222) üzenetére


zzola
félisten

A T ha kell, ad 2 vdsl-t is, csak legyen meg a sebesség. Ismerve az Invitel minőségét, gondolom ez felejtős...

(#21224) kabelmania27 válasza Martin Eden (#21222) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha telefonvezeték van és 60Mbit a max akkor VDSL internetre tudsz előfizetni, IPTV használ a sávszélességből.
Sajnos bitrátát nem tudok, iptv minősége függ a netkapcsolat minőségétől.

(#21225) #41133696 válasza Martin Eden (#21222) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha várost is írnál esetleg, akkor lehetne tudni, hogy csak IPTV (VDSL) vagy szerencsésebb esetben van ED3 csak ugye nincs behúzva a házba.

(#21226) Martin Eden válasza #41133696 (#21225) üzenetére


Martin Eden
tag

Dunakeszi belváros (Iskola sétány), ahogy nézegettem az Invitel oldalán, maga a város csak az IPTV lefedettségi listában látható, meg a csomagajánlatnál is IP TV-t dob.

(#21227) kabelmania27 válasza Martin Eden (#21226) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, mert primer területről írsz.

(#21228) #41133696 válasza Martin Eden (#21226) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az IPTV azoknak akiknek fontos egyaránt a sávszélesség, és a minőség is, azoknak nem ideális megoldás, mert HD Stream-enként 8-12 Mbps-ot visz el, SD Streamenként pedig 4-6 Mbps-ot. A DVB-C-nél viszont a kecske is jól lakik, és a káposzta is megmarad.

(#21229) Martin Eden válasza #41133696 (#21228) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát igen, a UPC-nél elég smooth volt számomra minden évekig (kivéve a digisport hiányát), végre beestek ide is a kódolatlan DVB-C csatik, most érkeznek a horizon-os beltérik is, csak azok már nem nekem. Az új helyen meg vagy Invitel vagy Telekom, ez van...

(#21230) #41133696 válasza Martin Eden (#21229) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, nekem szerencsém van ebből a szempontból az Invitellel, mert én DVB-C területén lakom, így van Invitel CA modul, és a 100 Mbps-os sávszélességet ből sem veszítek, és a képminőség is jó.

Más. Úgy néz ki, megint kezdetek levelezni a FilmBoxszal
és az Invitellel is, mert úgy tűnik eltolták a Live előfizetésemet megint :( Pont egyezik az M3 megrendelésével...

(#21231) #41133696 válasza #41133696 (#21230) üzenetére


#41133696
törölt tag

Holnap letisztázom a dolgot, ha kiszedték, szerintem nem aktiváltatom
vissza velük inkább majd amikor lejár az HBO GO promocióm, akkor abba invesztálom Tekintve, hogy a Filmboxon, mennyi ZS kategóriás, alacsony költségvetésű, film megy...

(#21232) Intruder2k5 válasza Martin Eden (#21229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tányéros TV nem opció?

(#21233) #41133696 válasza Intruder2k5 (#21232) üzenetére


#41133696
törölt tag

Úgy vettem ki a hozzászólásából, hogy lakótelepi lakásról van szó, ott eleve fontos tényező a fekvés. Ha abban az oldalban van a lakás, ahol nincs rá látás a műholdra, akkor ugye eleve veszett fejsze nyele...

Aztán ugye, szerelni kell, a külső falra a tányért, amit ha felületesen állítanak be pláne, de mivel a szolgáltatónál nem éppen arról híresek, hogy nagy időjárástartalékot lehetne velük bizotítani, mindjárt lehet drágább nagyobb tükörre cserélni. Plusz fejből is lehet jobbat venni.

Szóval akkor már jobban jár ha az Inviteltől rendeli az IPTV-n is olcsóbb is csomagban.
Bocsi az esetleges előírásokat Swiftkey...

(#21234) #41133696 válasza #41133696 (#21231) üzenetére


#41133696
törölt tag

Felhívtam őket, 1443-an azt az információt kaptam, hogy törölve lett a FilmBox Live :DDD

Nem rendeltem vissza, mert ami érdekelt, már nagyjából megnéztem, a Fortitud-ból van két rész, azt meg próbahónapot ha igénylek meg tudom nézni... de hozták a formájukat :D

Szerintem ez már valami rendszerszintű bug lehet, ha rendelek egy plusz minicsomagot kinyírnak egy másikat :D

Invitel tájékoztatója EON féle szolgáltatás kieséssel kapcsolatban: temető, ravatalozó.... kissé morbid

[ Szerkesztve ]

(#21235) Martin Eden válasza Intruder2k5 (#21232) üzenetére


Martin Eden
tag

Net mindenképpen kell, akkor már célszerű a TV-t is a választott szolgáltatótól venni. Csak két szintes a ház ahol van a lakás és mi a földszinten fogunk lakni. De a tányér annyiban bonyolultabb lenne, hogy ha jól tudom, a házak helyi védelem alatt állnak, csak önkormányzati engedéllyel lehetne homlokzatra/tetőre bármit is feltenni, ami megváltoztatja az utcaképet, és nálunk a ház/lakás pont dél/dél-nyugatra néz, csak utcafrontra lehetne bármit is feltenni.
IPTV+PC-vel nincs senkinek tapasztalata?

(#21236) #41133696 válasza Martin Eden (#21235) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez pedig egy újabb szempont, ha védelem alatt áll a ház, vagy a lakók nem járulnak hozzá stb akkor műholdas megint kilőve.

(#21237) kigyi_23 válasza #41133696 (#21234) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nálunk
2016.06.16-án 09:00 - 16:00 óra között
Zalaszentgrót: szennyvíztelep területén.
:D Jó ott nem lesz net, de talán nem is baj :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21238) Gubek-Einste válasza Martin Eden (#21235) üzenetére

IPTV+PC-vel nincs senkinek tapasztalata?
Nincsen erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21239) kabelmania27 válasza #41133696 (#21234) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Újabban ha bárhol lesz áramszünet akkor kiírják biztos ami biztos alapon.

(#21240) Lauda válasza #41133696 (#21234) üzenetére


Lauda
félisten

Ott is hasznalnak internetet valoszinuleg, azert irjak ki. :) Nalunk is van a temetoben temetkezesi ceg, internetkapcsolattal persze. ;)

(#21241) kigyi_23 válasza Lauda (#21240) üzenetére


kigyi_23
addikt

A szennyvíztelepet is neten keresztül ellenőrzik, még nekem is van valahol egy hozzáférésem az egyikhez :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21242) lazac_ válasza Martin Eden (#21222) üzenetére


lazac_
tag

Invitel VDSL-es IPTV képe szerintem lófütty, a HD adás is úgy tud blokkosodni gyors mozgásnál, hogy az sportközvetítésre alkalmatlan (szerencsére nem szeretem a focit. Se.). Mondjuk egy M1 híradónál tűéles a bemondó, csak ne nagyon mozogjon a kamera, meg ne scrollozzon a szöveg... :)
Mikor "haza"megyek az ősökhöz, mindig elcsodálkozok, milyen kristálytiszta ott a kép az enyémhez képest. (29-es körzet, UPC koax). A főbb adók nekem amúgy tisztábbnak tűnnek, nem egyforma sávszélességet kapnak szerintem. Tennék fel mintát, de telefonnal videózva "nem jön át" a minőségtelenség, meg hát tv függő is valamennyire.

(#21243) Martin Eden válasza lazac_ (#21242) üzenetére


Martin Eden
tag

Hát ezzel kicsit lelomboztál, de azért kösz. :)
Nálam pont a sportadók élveznek prioritást, kezdem akkor lelkileg felkészíteni magamat az Invitel nyújtotta minőségre... A mennyiségre nem lehet náluk panasz.

(#21244) #41133696 válasza lazac_ (#21242) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért a tisztán látás kedvéért: mindegyik szolgáltatónál hagy a bitráta kívánnivalót maga után IPTV-nél, ami nem csoda, hiszen ott jobban kell egyensúlyozni, hogy az efinek netezésre is maradjon sávszélessége, meg tévézésre is, de egy dolog a lényeg, elég megnézni egy vízilabda mérkőzést, és látható a tömörítés áldatlan hatása, a víz mindent elárul. Ez a jelenség DVB-C-nél is megvan, de ott azért jobb a helyzet. Persze ott sem lehet elvárni a Blu-ray minőséget - ami egyébként felesleges is főleg olyan adóknál ahol javarészt stúdió beszélgetések vannak többnyire, de film csatornáknál jól jönne. Meg aki sportot akar nézni, annál is, sőt a száguldó gepárdnál is. IPTV-nél jelenleg annak a bitrátának FHD-ben körülbelül jó esetben a hatoda teljesül kevésbé jó esetben a nyolcada.

(#21245) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Kicsit felidegesített mára a rendszer. Próbálnám újrahangolni a csatornákat, de az istenért nem talál digitális csatornát a TV, csak az analógok jönnek be, A TV: Philips 42PFL4307H/12

Analógon a kép szutyok, kásás szemcsés. :W

(#21246) #41133696 válasza smiti (#21245) üzenetére


#41133696
törölt tag

Áramtalanítottad 2 percre a tv-t és kivetted belőle a CA modult?

(#21247) smiti válasza #41133696 (#21246) üzenetére


smiti
addikt

Na azt még nem, mindjárt megpróbálom. :R

(#21248) smiti válasza #41133696 (#21246) üzenetére


smiti
addikt

Úgy néz ki ez sem oldotta meg a problémát. :O

(#21249) kabelmania27 válasza smiti (#21248) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg adások tisztán jönnek?
Modem értékek rendben vannak?
Azért kérdezem mert ha gyenge a jel akkor érthető hogy nem talál csatornát, de az lehet a helyi fejállomáson van a hiba.

(#21250) zzola válasza zzola (#21090) üzenetére


zzola
félisten

Biztosan emlékeztek rá, írtam, hogy nem jó a Kaspersky kulcs.Nos,tegnap megint telefonáltam és azóta sem jó. Szóval aki jót akar, az elkerüli ezt a retardált hazudós céget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.