Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Lauda válasza pityaa23 (#21600) üzenetére


Lauda
félisten

Van persze. Csak probalj meg kicsit a jelenlegi havidijad fole menni arban. 1288-at hivd. :K Vagy invitelpont.

De nem irtad amit kerdeztem. Ez nem csak ujaknak annyi??

[ Szerkesztve ]

(#21602) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#21549) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Közben megnéztem (regisztráltam az "ügyfélkapura"), 2017. november 20-ig van hűségidőm a netre és a TV-re is. :(

Ajánlatuk: +900 Ft/hóért megemelik a netet 15Mbit/s-ra. TV-t meg eggyel nagyobb csomagba teszik. Van értelme felhívnom őket?

A folyószámlaegyenlegem mit mutat? Annyit kéne fizetnem, ha most felmondanám? (84k jelenleg...)

(#21603) kigyi_23 válasza -ZeeZee- (#21602) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ezt neked kell eldöntened, de +15Mbit 900FT-ért eléggé jól hangzik legalábbis nekem. A TV-re nem tudok mit mondani azt én sem nézem.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21604) Lauda válasza -ZeeZee- (#21602) üzenetére


Lauda
félisten

Maximum azert hivhatod oket, hogy emeljek a csomagodat. Fenyegetozni csak akkor erdemes, ha lejaroban a husegidod. :D

pityaa23 Sejtettem. Az ujaknak szoktak bedobni ilyen akciokat.

Mennyi most a csomagod havidijban?

Azt esetleg megkerdezheted, hogy ha kotnel ra egy 300ft-os biztositast nem lehetne-e meglepni. Mert a havidijad emlekedne. Viszont itt megint az a gond, hogy te mar nem vagy uj elofizeto. En is ezert cirkuszoltam penteken, pedig kb 10-15 eve stabil netelofizetojuk vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#21605) pityaa23 válasza Lauda (#21601) üzenetére


pityaa23
senior tag

Na beszéltem velük. Elég bosszantó. Az akkor "Akciós"-ként hirdetett csomagjuk új ügyfeleknek, a Kolibri M akkor családi tv plusz 15 nettel ugyan annyiba kerül, mint a most akciós új ügyfeleknek csak 30mb nettel. Tehát én rosszkor kötöttem, dögöljek meg. Módosítani nem lehet, mert az ára ugyan annyi. Felfelé léphetek, plusz 15mb netért fizetnék még 1300ft -ot. Meg kapok mellé telefon plusz valamit amire megint semmi szükségem.

(#21606) -ZeeZee- válasza kigyi_23 (#21603) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Félreértettél: 10-ről 15 Mbit/s-re emelkedne...

(#21607) headhunter


headhunter
addikt

Díjneten megjelent az aktuális számla, Invitel oldalán semmi... :Y

Eddig pont fordítva volt... :F

(#21608) pityaa23 válasza Lauda (#21604) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hát a díjneten nekem 5390 Ft-ot kér most ez az első díjnetes számla. Előtte az a legelső számlát csekken kaptam másfél hónap szolgáltatás fizettem ami 7792 Ft volt. A mostani akciós csomag 5490 Ft. Kértem, hogy hívjon vissza az az emberke akivel kötöttem a csomagot, hátha vele meg tudok egyezni.

(#21609) Lauda válasza pityaa23 (#21608) üzenetére


Lauda
félisten

Ez jo hir, mivel magasabb a havidijad. Ilyen esetben lehet valtani husegido alatt is. Az viszont rossz hir, hogy ez csak az ujaknak ervenyes havidij, akik legalabb 3 honapja nem elofizetojuk. Probald meg, vesztenivalod nincs. Azzal is befenyithetsz, hogy akkor is lemondod, ha ki kell fizetned a kedvezmenyt utolag. :D :D En azert nagyon nem remenykednek.

[ Szerkesztve ]

(#21610) pityaa23 válasza Lauda (#21609) üzenetére


pityaa23
senior tag

Sok remény nincs de előadom elégedetlenségemet, ert először vagyok invitel ügyfél és már is dühítő amit művelnek, így megfordul a fejemben, hogy kerül amibe kerül de nem kívánok tőlük szolgáltatást igényelni. :) Havetom marha jól tud beszélni velük, rengeteget lealkudott már magának.

(#21611) #41133696 válasza Lauda (#21599) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Nincs arra "trukk" , hogy az ugyfelkapuba belepve tudjak maradni es ne kellejn mindig belepni, ha meg szeretnem nezni?"

Nincs, ennek biztonsági okai vannak. Persze a szolgáltató dönt, T-nél pl utoljára vagy 3-4 napja jelentkeztem be, és most megnéztem direkt, nem kellett belépnem, automatikusan azonosította a fiókot.

(#21612) #41133696 válasza pityaa23 (#21596) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló,

Az olcsóbb csomagok mindenképpen drágulni fognak, mert ott az ÁFA csökkentés nem hoz annyit, amennyit ez a két extra sáp elvisz.

A drágább csomagoknál, nagyjából ugyanott van az ügyfél, de kérdés, hogy a szolgáltató nem e nyeli le az ÁFA csökkentést, illetve az is, hogy milyen esetekben alkalmazza?! Például, csak új előfizetőknél, vagy régieknél is?!
Aztán az is kérdés, hogy akiknél komplett csomag van, azoknál hogyan is lesz kivitelezve?!

Elvileg csak az Internet szolgáltatás díját kötelesek mérsékelni, de IPTV, VoIP szolgáltatási területen, az is az Interneten keresztül bonyolódik. Illetve vannak olyan csomagok, mint az enyém is, ahol nem lehet tudni, hogy mennyit fizetünk az egyes szolgáltatásokért, mert egyben van.

(#21613) Lauda válasza pityaa23 (#21610) üzenetére


Lauda
félisten

Ertheto a haragod, azonban ezt nem direkt csinaljak. :) Marmint hogy nem direkt szurnak ki veled. Hogy most te pont az akcio elott fizettel elo, ez igy jott ki, ha 2 honappal kesobb kotsz, akkor te is beleesel. Biztos nem arra vartak, hogy megkosd es utana akcio. :DDD :D Lehet veluk beszelni, nekik is kell az ugyfel, viszont csak akkor erdemes ramboskodni, mikor a huseg vegen vagy, mert adnak extra kedvezmenyeket, hogy ne menj el toluk. :) :)

(#21611) GoodSpeed Ez van, koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#21614) Lauda


Lauda
félisten

Most hivott egy automata az inviteltol :DDD , hogy aktivaltak a szolgaltatast. Felneztem az ugyfelkapura es be is lottek a 2 evet:

A sebesseg ugyan az maradt azota is, 9472/75647.

A juliusi szamlam 6364 lesz 5590 helyett, ezek szerint a husegido utani reszre mar magasabb dijat szamlaztak. Valoszinu erre mondta a holgy, hogy az augusztusiban fogjak korrigalni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21615) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Ma délelőtt történt egy érdekes dolog. Felhívtak az Inviteltől ,hogy látja van egy internet+ telefon előfizetésem náluk és most lehetőség van kérni hozzá kábel tv szolgáltatást is 600Ft plusz költséggel. Mivel nekem már van máshol tv előfizetésem nemet mondtam de utána gondolkodtam el rajta, hogy ennyi pénzért ugyan mit adhatnak. Igazából ha belegondolok a jelenlegi második STB is többe kerül de szerintem nem családi csomagra gondolhatott. Esetleg valaki találkozott már ilyen ajánlattal vagy kit érdemes felhívni?

(#21616) Lauda válasza kisapa (#21615) üzenetére


Lauda
félisten

1288 vagy 1443. :K

(#21617) Linem válasza pityaa23 (#21596) üzenetére


Linem
senior tag

Én nem kaptam ilyen emailt. Nem lehetséges, hogy csak az újaknak kell a 2 csatornáért fizetni? :D Egyébként ez engem is felháborít, +700 Ft a semmiért. Felmondani nincs értelme, mert minden szolgáltatónál ez a helyzet. A minicsomagos megoldás sem alkalmazható, szóval érdekes. A családiHD+minicsomagok mellett nem számít nagy összegnek, de vajon az alapcsomagosok mit fognak ehhez szólni, amikor a számlájukban megjelenik ekkora plusz összeg...

(#21618) #41133696 válasza Linem (#21617) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ki van ez találva. Érdekes, hogy 19 évig nem követeltek ilyesmit, és mégis nyereségesek voltak. Ennyiért vagy kicsit drágábban, már lehet olyan minicsomagot is rendelni, aminek nagyobb a hasznos tartalma. Ekkora tételt egyik szolgáltató sem vállal át...

Más: Ma felértékelődött végre az Invitel-től kapott D-Link GO-RT-N300 WiFi router (Invitel előfizetőknek, új előfizetés mellé) router, 100 Mbps kihajtására továbbra is kevés, de ehhez bőven elég:

Megjött a Google Chromecast 2.0, csináltam pár videót :K

Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player kicsomagolás - Sony KDL-32EX650 - Youtube

Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player beállítás 1. rész - Sony KDL-32EX650 - Youtube

Google Chromecast 2.0 HDMI Streaming Media Player beállítás 2. rész - Sony KDL-32EX650 - Youtube

Az HBO GO-hoz jól jön :)

[ Szerkesztve ]

(#21619) kisapa válasza Lauda (#21616) üzenetére


kisapa
senior tag

Bármi is volt ez a megkeresés már lemaradtam róla. Felhívtam a 1443-at és ott azt mondta az ügyintéző,hogy elő szokott fordulni ilyen egyszeri ajánlat de az csak akkor és ott érvényes. Utólag Ő már nem tudja megnézni mi lett volna. :((

(#21620) #41133696 válasza kisapa (#21619) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sajnos van ilyen. Szomszédomat akkor hívták pont különleges ajánlattal (TV) amikor én is ott voltam, de ő nem kérte az Inviteltől, mert Mindig TV-t néz maximum, meg a szülei előfizetésének a TV GO applikációját használja iPad-en. Meg egyébként sem akarta növelni a számlát, számára elég a 30 Mbps ED3 2990 Ft-ért 24 hónapos hűségidejű szerződéssel (erről váltott) . Tulajdonképpen annyi történt, hogy az Invitel és közte, volt a mikrós net, és azt váltotta le közvetlen az Invitelre.

Sajnos az ilyen közvetlen ajánlatok általában olyan számról érkeznek, amiket:

- nem lehet visszahívni
- vagy ha igen, akkor sem azt az ügyintézőt kapja az ember, aki eredetileg kereste.

Bezzeg bármelyik bankhoz megyek ügyfélnek, mindig hívogatnak, hogy kössek különböző biztosításokat, kössek még le pénzt :D Általában a telefonom tiltólistáján végzik :D

(#21621) #41133696


#41133696
törölt tag

"Huawei P8 lite mobiltelefon egyösszegű vásárlás esetén bruttó 49.990 Ft-ért, amennyiben meglévő Invitel szolgáltatása mellé új internet- és/vagy tévészolgáltatást rendel Kolibri csomagban 24 hónapos szerződéssel."

https://www.invitel.hu/ugyfelszolgalat/onnek-ajanljuk/huawei-p8-lite

Még akár érdekes is lehetne, de már nem tudok mit rendelni tőlük :DDD

(#21622) zzola válasza #41133696 (#21621) üzenetére


zzola
félisten

Máshol 53000 és nem kell aláírni 2 évet egy fos céghez.
:DDD

(#21623) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok, megint én. Az lenne a kérdésem, hogy a tv2 meg a retekklubos díjemelés nem minősül egyoldalú szerződésmódosításnak? Nem lehet valahogy lemondani az előfizetést?

(#21624) #41133696 válasza pityaa23 (#21623) üzenetére


#41133696
törölt tag

Le lehet, csak sokba fog kerülni :DDD

(#21625) kabelmania27 válasza pityaa23 (#21623) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Írj az ügyfélszolgálatnak vagy 1443 lemondás menüpontban kérdezd meg.

(#21626) pityaa23


pityaa23
senior tag

Itt azt írja 15 napon belül lemondható nem? Legalul kell keresni. [link]

Meg kéne lépnem, mert bosszant, hogy lecsúsztam a dupla netről, meg tv-t alig nézek, ráadásul augusztus végéig nem is leszek a lakásban. 90 nap után új ügyfélnek tekintenek, addig kapok netet a szomszéd sráctól :D

[ Szerkesztve ]

(#21627) Lauda válasza pityaa23 (#21626) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el ujra. Nem mondhatod fel, ha husegido vallalassal kaptal kedvezmenyt es ezt nem erinti a valtozas.

Ha ennyire nem akarod ezt az egeszet, mond fel, max befizettetik a kedvezmeny osszeget es kesz. 3 honap mulva meg bekotteted.

[ Szerkesztve ]

(#21628) M@Db0Y


M@Db0Y
senior tag

A többi szolgáltatónál mi helyzet? Franc se akar 1000Ft-al többet fizetni havonta a 2 csatorna miatt..... Főleg , hogy szerintem majd az ÁFA csökkentést is jól lenyúlja majd kb. mindegyik szolgáltató szóval azzal se fog csökkenni.

Egyébként szerintem az új szerződéseket fel lehet mondani ha növekszik a díja a szolgáltatásnak mert végülis a szerződésemben benne van ,hogy a 24 hónap alatt mennyi lesz összesen a befizetendő díj és az alá lett írva. Ha ezen módosítanak akkor szerintem megillet a felmondás joga.

(#21629) #41133696 válasza M@Db0Y (#21628) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt jól látod, hogy az lesz, hogy mindegyik benyeli majd valószínűleg az ÁFA csökkentést, és kollektíven emelnek is ennek a két adónak a díjával. Viszont aki felmondja az kénytelen lesz beérni az ingyenes megoldásokkal. Egyszerűbben: Ha valaki akar nézni ismeretterjesztő, film, vagy sport adókat, azt csak úgy fogja tudni megtenni, ha ezt a két adót annak sarcával együtt elfogadja. Jobb helyeken ezt hívják árukapcsolásnak, csak itt pont az állam teremtett alapot ehhez.

Szóval pont ezt fogják kihasználni, és visszaélni vele, szépen, kollektíven. Lemondani azok fogják akiknek egyszerűen már nem fog beleférni a büdzsébe.

[ Szerkesztve ]

(#21630) #41133696


#41133696
törölt tag

Na csináltam ma egy régóta halogatott teljes keresési versenyt :D

Az egészet az indikálta, hogy az LG TV-m jelezte, hogy megváltozott a sorrend... akarom e... gondoltam, hogy az M5, de bár M-mel kezdődik, nem az volt, hanem a Mozi+...

Most egy olyan videópárbaj lett amilyet még azt hiszem nem csináltam. Mind a két CA modulos készüléknél Digitális és Analóg teljes keresés TV-nél illetve kábel rádiónál.

Kíváncsi voltam, hogy melyik fog előbb végezni a feladattal:

Invitel Neotion CA modul + LG 32LF632V Digitális kábel TV + Kábel rádió + Analóg kábel TV keresés - Youtube

vs

Invitel Smit CA modul + Sony KDL-32EX650 Digitális kábel TV + Kábel rádió + Analóg kábel TV keresés - Youtube

A videón látszik, melyik végzett gyorsabban :D

(#21631) #41133696 válasza pityaa23 (#21626) üzenetére


#41133696
törölt tag

14 napos elállási jog létezik. Ami kemény, hogy lassan két hete fizetős a két adó, de az RTL-ből egyáltalán nincs HD, a másik meg minicsomagban van :D

(#21632) Gubek-Einste válasza #41133696 (#21630) üzenetére

Osztott képernyővel lett volna az igazi a verseny.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21633) #41133696 válasza Gubek-Einste (#21632) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az biztos, de:
fizikailag nagy kihívás lett volna, szoftveresen meg spéci szoftverrel lehetett volna csak megoldani :)

(#21634) pityaa23 válasza #41133696 (#21631) üzenetére


pityaa23
senior tag

Holnap hívnak, majd kiderül. :) Ha sikerül fizetés nélkül felmondanom, akkor felmondom és kivárok egy akciós jobb netes csomagot, meg addigra biztosan kiderül mennyit kell pluszban fizetni a tv-ért. Ha nagyon sok, akkor lehet csak internetet veszek, nem nagyon érdekel a tv, majd letöltöm ami kell. Amennyiben nem sikerül, letojom és beletörődöm.

(#21635) #41133696 válasza pityaa23 (#21634) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Mindig TV támogatja a Google Chromecast-ot, de a TV GO sajnos nem. Pedig egyébként akár... Azt jósolnám, hogy egyszámjegyű százalékban kifejezetten azok aránya, akik majd emiatt megszabadulnak a kábeltv előfizetésüktől. Ez meg a szolgáltatóknak is leírhatom járulékos veszteség, a kereskedelmi csatornának meg főleg, mert vagy eleve nem nézték őket, vagy Mindig TV-n keresztül növelik a nézettséget továbbra is.

Szerk: majd írd le a fejleményeket :)

[ Szerkesztve ]

(#21636) #41133696


#41133696
törölt tag

Megjött az Inviteltől a brutál számlám:

Közben a címemen a UPC úgy lepett meg, hogy még nincsenek is fent a légkábelei az utcában mégis:

[link]

Relatíve friss az Invitellel kötött 2 éves hűségszerződésem. Elvileg nem lenne sok a kötbér. Mikor hívjam őket alkudozni ?:D

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#21637) Gubek-Einste válasza #41133696 (#21636) üzenetére

Hétköznap 9-17 óra között lenne ideális a hívást megejteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21638) Lauda válasza #41133696 (#21636) üzenetére


Lauda
félisten

Itt most mennyire jonne ki az a csomag kb, ami az invitelnel van neked? Persze a 100-as nettel?

Amugy nem egy nagy vasziszdasz ez a upc ajanlat, ennyiert kint van a honlapon is. :D

[ Szerkesztve ]

(#21639) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Szolgáltatók összehasonlítását ITT legyetek szívesek megbeszélni!

(#21640) kigyi_23 válasza Gubek-Einste (#21637) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ajánlott délután elintézni akkor lényegesen kisebb az ügyfélszolgálat terheltsége, jobban ráérnek csevegni :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21641) Gubek-Einste válasza Lauda (#21638) üzenetére

Amugy nem egy nagy vasziszdasz ez a upc ajanlat, ennyiert kint van a honlapon is.
Ez a weboldali ajánlat akarna lenni, egyedibe akár olcsóbban is kijönne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21642) #41133696 válasza Gubek-Einste (#21637) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megtörtént.

Invitelnél kiválasztottam, a lemondás opciót telefonon. Kaptam is egyből ügyintézőt. Mondom neki relatíve frissen újított előfizetésem van. A UPC meg a nyakukban lohol. Várom a speciális ajánlatot, vagy dobbantok :D

Nem pont ebben a formában, de ez volt az értelme.

A válasz:

Döbbenet 1: Ameddig nem mondja le, addig nem tudjuk megmondani, mennyi a kötbér, mert nem mindegy hogy mikor érvényesül (körülbelüli összeg érdekelt volna), oké hát mondom olyan sok nem lehet, mert csak az elmúlt időszakban kapott kedvezményekről beszélünk.

Döbbenet 2: Ameddig hűségidős szerződésem van, nincs speciális ajánlat! Ha akarok koccolhatok a UPC-hez. Szerintem ez ilyen magabiztossági fröccs.
(#21638) Lauda :
Folytatás itt.

Eddig két kapufa :D

[ Szerkesztve ]

(#21643) kabelmania27 válasza #41133696 (#21642) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lenne nagyobb netcsomag akkor ugyanazt megtudnád csinálni amit a 60-100 váltásnál.

[ Szerkesztve ]

(#21644) #41133696 válasza kabelmania27 (#21643) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, csak én azon döbbentem le, hogy olyan magabiztos volt a telefonban mint én... holott ha én tényleg olyan lennék kifizetném azt a pár tízezres kötbért, az Invitel meg elesne majdnem 400 000 Ft-tól.

(#21645) #41133696 válasza #41133696 (#21618) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mivel a Chromecast nem foglal le extra helyet, így a maximális 4 hely HBO GO esetében a telefonnal ki is lett használva:

[kép]

(#21646) kabelmania27 válasza #41133696 (#21644) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet az ügyintézőnek nem volt jó napja vagy csak még nincsenek tájékoztatva.

(#21647) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Voltam bent a UPC-nél, akik közölték, hogy nekik ugyan nincs kiépítve a címemen hálózat, de ők közvetítők az Invitel felé, tehát rajtuk keresztül végül is Invitel netem lesz.
Ma pontosan 2 hete (10 munkanap, ha a hétvégét nem számoljuk), hogy megigényeltem. Van-e valami infó, hogy mennyi idő náluk a bekötési idő?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#21648) Kicsirics77 válasza PowerBuldog (#21647) üzenetére


Kicsirics77
veterán

miért nem az invitelt hívod fel egyenesben és rendelsz szolgáltatást,miért kell közvetítő?Főleg az upc????

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#21649) PowerBuldog válasza Kicsirics77 (#21648) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mert nem tudtam, hogy van invitel a környéken. :) UPC-n keresztül meg elvileg még kedvezményt is kapok.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#21650) #41133696 válasza PowerBuldog (#21649) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ilyet én sem hallottam még ebben a topicban :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.