Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Lauda válasza rmartin94 (#22600) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem kizart, hogy a modem okozza, valami mas is megpusztult a tulfesztol. Egyebkent mast nem tudsz tenni, ha fel szeretned mondani.

(#22602) #41133696 válasza rmartin94 (#22600) üzenetére


#41133696
törölt tag

Első alkalommal tegyél írásban (email) panaszt az Invitelnél. De 0. lépésként járj utána, hogy nem e a belsőhálózatodban van a hiba, mert a vihar okozhatott másban is kárt. Nézd meg lehetőleg másik vezetékes kapcsolaton keresztül is, hogy ott nem e stabil e véletlen. Ugyanis ha nem náluk van a hiba, akkor egyrészt felszámolhat 7000 Ft-ot költségként.

Erre kötelező neki reagálni 30 napon belül. Ha ezzel megvagy, akkor e szerint járj el. Kivételes, és nagyon speciális eset, de szerencséd akkor lenne, ha TV szolgáltatást is tőlük rendeltél volna, mert akkor rád is rád terhelték volna a műsordíjat, és akkor dobbanthattál volna, mint itt mi tettük páran, kötbérmentesen.

Így viszont rögösebb az út, ráadásul 2 Mbps-ot tudó ADSL-en egyébként sem lehet IPTV-d. Gondolom nincs túl sok konkurencia a címeden elérhető közelségben.

[ Szerkesztve ]

(#22603) rmartin94 válasza #41133696 (#22602) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Telekom már van itt szerencsére, abból akár 100 Mbps-es is, azt hiszem, tehát váltanék én, csak köt ugye a hűség, Invitelesből meg nálunk nagyobb nincs, de 3 km-el arrébb van 30 Mbps-es netjük is, szinte ugyanennyiért. Nálunk több embernél is ugyanilyen sz*r az Inviteles net, főleg akinél ilyen fehér ZTE modem van.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22604) #41133696 válasza rmartin94 (#22603) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha ki van zárva, hogy a hiba Nálad van, akkor is nehézkes a dolog. A ZTE HGW naplójában, nézd és dokumentáld képernyőképekkel a szakadásokat. Minél több van annál jobb. Ezt legalább 1-2 hétig csináld. Tegyél panaszt a szolgáltatónál úgy, hogy a levélhez csatolod a "bizonyítékokat". Ha kiszámlázzák Neked a 7000 Ft-ot egyből fogyasztóvédelem és NMHH, kérj mérődobozt az NMHH-tól.

http://szelessav.net/ Itt mérj legalább 5x sebességet, hogy jogosulttá válj az igénylésre.

http://szelessav.net/hu/hardverpartner

Ha 30 napon belül elengednek (kétlem, hogy ezt megtennék), akkor boldogság van. Ha nem, akkor nem lesz sem könnyű sem rövid a történet, mert az NMHH-nak is kell idő, hogy a panaszodat kivizsgálja, és fizetned is kell előre 3000 Ft-ot, amit ha nyersz a szolgáltatód fog helyetted kifizetni, Te pedig visszakapod a pénzed, ha nem nyersz, akkor ugye bukod a 3000 Ft-ot is. Extrém helyzet lehet az, hogy az Invitel kiszámláz Neked 7000 Ft-ot, és még el is bukod a +3000 Ft-ot is, akkor ugye mindjárt van 10 000 Ft extra kiadásod, és még maradnod is kell áprilisig.

(#22605) headhunter válasza rmartin94 (#22603) üzenetére


headhunter
addikt

Mennyi van még hátra a hűségidőből?

(#22606) rmartin94 válasza headhunter (#22605) üzenetére


rmartin94
aktív tag

2017.áprilisig van a hűségidő, tehát még kb. fél év.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22607) #41133696 válasza rmartin94 (#22606) üzenetére


#41133696
törölt tag

1 éves vagy 2 éves szerződés volt? Gondolom a második... akkor különösen sok lenne a kötbér.

(#22608) headhunter válasza rmartin94 (#22606) üzenetére


headhunter
addikt

Én kihúznám a helyedben áprilisig, de utána "kengyelfutó gyalogkakukk" sebességgel lépnék le tőlük...

Milyen csomagod van most? (Ft/hó)

Itt nézted mi lenne a rendelhető?

[link]

(#22609) rmartin94 válasza #41133696 (#22607) üzenetére


rmartin94
aktív tag

2 éves hűség sajnos. A kötbérnek amúgy elvileg nem úgy kellene lennie, hogy csak a hűségből még hátralevő hónapokat kellene kifizetni?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22610) rmartin94 válasza headhunter (#22608) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Az biztos, hogy a hűségidő lejárta után Speedy Gonzalezes gyorsasággal lépek le ettől a szolgáltatótól. Invitel ADSL van most, 2Mbps, 4900 ft/hó (rablás...). Néztem a Telekom honlapján igen, hogy mi lenne rendelhető.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22611) kabelmania27 válasza rmartin94 (#22609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A felhasznált kedvezményt kell visszafizetni ami fordítottan arányos a hátralévő idővel.
Telekomos ügyben IDE írj.

(#22612) frovery válasza rmartin94 (#22609) üzenetére


frovery
senior tag

"főleg akinél ilyen fehér ZTE modem van."

Ebből csak az Invitelnél 5 különböző típus létezik és van amelyik elég tűrhető.
Neked melyik típus van?

"A kötbérnek amúgy elvileg nem úgy kellene lennie, hogy csak a hűségből még hátralevő hónapokat kellene kifizetni?"

Nem. A hűségből amennyi hónap kedvezményt felhasználtál, azt a kedvezmény kell kifizetned.
Tehát ha neked 24 hónap volt a hűséged és 2017 áprilisáig szól, akkor az eddig eltelt másfél év kedvezményeit kell kifizetned az Invitelnek.

(#22613) rmartin94 válasza frovery (#22612) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Nekem a ZTE ZXHN H108L típus van egész pontosan.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22614) taki01 válasza rmartin94 (#22613) üzenetére


taki01
őstag

Az a legrosszabb HGW.

(#22615) #41133696 válasza rmartin94 (#22613) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a véleményem, hogy azt a pár hónapot bírd ki, aztán lelépsz tőlük. Azért mondom, mert bizonytalan velük, hogy nem e Te fáznál rá, és 1-2 hónap szinte biztosan elmenne, mert ők nem igen akarnának elengedni, és még a kötbért is igényelnék szerintem, amiből az következik, hogy NMHH-hoz kerülne az ügy, ami vagy így dönt vagy úgy, de sok időbe kerül. A végén kb még pozitív végkimenetel esetén is pár hónappal előbb mehetsz tőlük.

(#22616) rmartin94 válasza taki01 (#22614) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Akkor nem csodálkozom rajta hogy egy rakás sz*r, köszönöm a megerősítést. Akkor ezt a pár hónapot még megpróbáljuk kihúzni valahogy.

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22617) Gubek-Einste válasza rmartin94 (#22616) üzenetére

Érdemes már a letelte előtt egy hónappal beköttetni az új netet, hogy amire lejár az Invitel-es hűség addigra az új már biztosan üzemeljen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22618) frovery válasza rmartin94 (#22613) üzenetére


frovery
senior tag

Rakd át bridge módba, így sima modemként aránylag jó. Ezután pedig veszel saját routert, amit bekötsz a ZTE után.
Nálam kizáró ok, ha egy szolgáltató saját kütyüjét lehet csak használni.
Kizárólag saját router, saját vevő, ami nálam szóba jöhet.
Ki nem állhatom a szolgáltatói eszközöket.

(#22619) taki01 válasza frovery (#22618) üzenetére


taki01
őstag

Az a baj hogy a szakadozásokat nem oldja meg a saját router. Neki egy dlink modem kéne dchard firmwarevel.

(#22620) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Nos a napokban kaptam egy felkérést egy kedves ismerőstől hogy hozzak létre bejelentkező oldalas nyitott wifi hotspotot, nekem volt ilyen régen sokáig. De felmerült az ismerősömben hogy neki jobb lenne ha hivatalos úton intézné azaz a szolgáltató engedélyével menne a dolog erre szükség is lenne azért hogy ha valamit okoznak a kedves ingyennetezők akkor ne őt rángassa ki a tek hajnalban az ágyból (annó én is ezért szüntettem meg) kérdés hogy az Invitelnél ez hogyan működik, pl az éttermek kocsmák stb. helyek nyitott wifi eléréseit ezek az egységek hogyan legalizálják a szolgáltatójuknál ha egyáltalán megteszik de én gondolom azért erről mégiscsak szólnak mert alapból az ilyen jellegű megosztás már sérti az ÁSZF-et és felmondással járhat. Ha esetleg van itt olyan aki intézett már hasonlót leírhatná tapasztalatát ide vagy priviben is akár és én továbbítani fogom az érintettnek hátha tud segíteni, persze én javasoltam hogy hívja fel a szolgáltatóját vagyis jelen esetben az Invitelt és mondja el a terveit aztán reménykedjen, egyébként sejtésem szerint valamilyen üzleti csomagra kell majd előfizetnie ami a sima lakossági csomagok árának sokszorosa lesz. :D

(#22621) #41133696 válasza Roland-87 (#22620) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Invitelnél tilos.

Egyébként meg másik topicban válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#22622) Roland-87 válasza #41133696 (#22621) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hmm szóval akkor a legtöbb helyen stukában tolják így a netet? Legalább 3 olyan vendéglátóipari egységet tudok akik Invitelesek (nincs más) ahol valamilyen wifi elérést biztosítanak általában fogyasztáshoz kötve de olyat is ahol egyszerűen nyitva van hagyva egy külön wifi. Eddig én azt gondoltam ezekre speciális szerződésük van, azt tudom hogy a lakossági sima csomagoknál ez tilos, pont ennek okán hoztam fel hogy létezik-e hivatalos vagy jogszerű megoldás arra ha én az üzletemben szeretnék egy hotspotot üzemeltetni... Ez most kicsit sokkoló ha tényleg nincs rá legális megoldás.

(#22623) #41133696 válasza Roland-87 (#22622) üzenetére


#41133696
törölt tag

KKV-knak lehetnek engedmények, de ők sokkal combosabb havidíjat is fizetnek.

http://www.invitel.hu/kisvallalati/internet

[ Szerkesztve ]

(#22624) frovery válasza Roland-87 (#22620) üzenetére


frovery
senior tag

Településünkön 3-nak csináltam, szintén Invitel.
Ingyenes, tehát nyitott wifit NEM lehet, kizárólag jelszóval védve.
Mindhárom helyen úgy oldottam meg, hogy aki a helyiségben van, tartózkodik, azoknak ki van írva a jelszó. Persze a fiatalság között hamar elterjed a jelszó, így az utcán, buszmegben használják.
Megoldás, havonta változtatom, így azért szűkül a kör, a szolgáltató pedig nem szól, pedig tudnak róla.
Tudomásom szerint az Artisjus díjban, amit fizetnek, ez az opció is benne van.

Tehát jelszavazni mindenféle képpen kötelező és csak a belső termekben írható ki a jelszó. Havonta változtatni és ennyi.

(#22625) #41133696 válasza #41133696 (#22594) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Inviteltől kaptam egy ajánlott levelet, de mivel a kutyák szokás szerint szabadon szaladgáltak az udvaron ezért a postás nem jutott be... most ebben annyi a szívás, hogy csak este mehetek érte, amikor a postás visszaér a bázis állomására, és beadja.

De legalább a szkenner jó, az eredeti HP USB kábellel volt gond, szerencsére kábelekből is mindből van tartalék bőven, így szkennert nem kell venni, magos korára való tekintettel sem (9 éves, és ha egyszer tényleg cserére érett lesz, akkor is HP-t veszek, az elődje egy Canon 2 évet sem bírt) :D

Rossz kábellel ilyen képet lőtt: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#22626) sgabor


sgabor
csendes tag

Nálunk (Tiszaújváros) a TV2 és az RTL Klub a mai napig nem HD-ben jön a Digitális családi csomagban. Ez elég felháborító, pláne, hogy nemrég lett drágább pont emiatt a 2 csatorna miatt az előfizetés. Ugyanakkor a 20 HD adás fele sport - amit nem nézek. Sőt a Super TV2 is HD - de minek?

(#22627) #41133696 válasza sgabor (#22626) üzenetére


#41133696
törölt tag

RTL HD egyáltalán nincs az Invitel kínálatában. Szóval az sehol sincs, akinek Inviteltől van tévéje.

(#22628) rmartin94 válasza frovery (#22618) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Van saját router, volt Bridge módban is, így sem volt jó sokáig, rengetegszer megszakadt így is.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22629) rmartin94 válasza taki01 (#22619) üzenetére


rmartin94
aktív tag

A D-Link modemre én is gondoltam, csak nem tudom pontosan melyik típust kellene vennem, ami jó TP-Link routerhez (gondolom szinte bármelyik), csak gondolom az is minimum 7-8000 ft lenne, költeni meg a havidíjon felül nem akarok erre a sz*rra, még ha én is tudom, hogy ez szinte biztos hogy megoldaná a problémámat.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#22630) #41133696 válasza rmartin94 (#22629) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem lenne jó mindegyik, a szürke 360R például nem.

D-Link 321B és D-Link 360R-T1E (fekete).

(#22631) frovery válasza #41133696 (#22630) üzenetére


frovery
senior tag

Egyébként az említett 360R, mint modem és akár egy TP-Link, vagy bármi más normális router megoldaná?

Tehát a 360R sem jobb modemként, mint a ZTE 108 bridge módban?

(#22632) taki01 válasza frovery (#22631) üzenetére


taki01
őstag

Az szerintem rosszabb mint a ZTE.

(#22633) #41133696 válasza frovery (#22631) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az nem garantált, de azzal - a fekete 360R-T1E vagy 321B alkalmas vonaldiagnosztikára. Megjött a levél, győzelem, éppen szkennelem :D

(#22634) #41133696 válasza #41133696 (#22633) üzenetére


#41133696
törölt tag

A referencia :C

(#22635) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok ezt a ZTE ZXHN H168N routert szeretném ,vagy leváltani vagy a wifijének az erősségét szeretném felerősíteni ,hogy több helyen is lehessen wifizni. Viszont ha mégis kilehetne iktatni egy másikkal akkor ezeket gondoltam helyette - Asus N12 D1 - mint hatótáv növelő azt hiszem ,hogy Range Extender a neve és ha összejön akkor ez mellé kéne valami központi egység a zte helyett és az ac 55u ra gondoltam még árban is megfelelne. Gubek ajánlotta még a TP-Link Archer C5 routert , de volt már tp-linkem és nem a legjobbak a benyomásaim róla. Ha esetleg valakinek ugyan így van ahogy szeretném ,hogy van egy központi egysége és az mellett a Range Extender.

Ez a PPPoE Passthrough mód ,hogyan működik?! mert ,hogy én sehol sem találtam ,hogy abba a módba kapcsoljam.

Tx a választ!

I Say Anger you say FisT!

(#22636) taki01 válasza AngerFîsT (#22635) üzenetére


taki01
őstag

Briged modba lehet rakni és utána mehet mögé a router.

(#22637) #41133696 válasza AngerFîsT (#22635) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szia, én ilyet használok:

A TP-Link Archer C5 router kiváló választás, nálam a 240 Mbps-os netet is az szolgálja ki:

TP-Link Archer C5 V1.2 AC1200 Dual Band Gbps Router vs TP-Link TL-WDR3600 (N600) NMHH mérődoboz - Youtube

A jelét pedig a harmadik szobában lévő Range Extender erősíti fel :K

TP-Link RE200 AC750 AC Access Point + Repeater 2,4 GHz & 5 GHz (hatótávnövelő) Unboxing - Youtube

Tökéletes :K

[ Szerkesztve ]

(#22638) AngerFîsT válasza #41133696 (#22637) üzenetére


AngerFîsT
tag

Nekem csak 60 megás papíron valóságban +10 mb :D , csak kicsi a wifi lefedettség durván 25 nm, és ezt váltanám , tudsz segíteni ,hogy kell Brigedbe rakni a jelenlegi routert vagy csak cseréljem ki tp-linkre és állítsam úgy be ahogy a jelenlegi is van ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#22639) #41133696 válasza AngerFîsT (#22638) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egy olyan netet ki tud szolgálni egy az Invitel által minden új előfizetőnek, vagy szerződést hosszabbító, D-Link GO RT-N300 adott router is.

Ma megnézem Neked ezt a dolgot, mert van itthon egy ZTE ZXHN H368N típusú HGW-m, elvileg ugyanúgy kell átállítani.

Viszont ha másik WiFi-s routwert vagy repeatert is használsz, akkor nem szükséges a HGW-t átállítani Bridge módban, ameddig a HGW lefedi biztonságos és stabil WiFi-vel, addig a pontig jó az is. Ha vezetékesen kötöd össze egy második routerrel azt használhatod Acces Point-ként, és akkor a WiFi sebessége fog feleződni mint repeaternél.

[ Szerkesztve ]

(#22640) AngerFîsT válasza #41133696 (#22639) üzenetére


AngerFîsT
tag

Most már kezdem átlátni az egészet, fogjuk rá ,hogy új vagyok ínvitelnél :D 2007 óta vagyok náluk.
Először ADSL D-Link DSL 360 R , aztán Zyxel P-660HN-TxA és most ZTE h168n na és ezt akarnám kicserélni egy sokkal jobb lefedettségű routerrel aminek van külső antennája, ezért is érdeklődöm ,hogy miként lehetséges ez vagy sem :) semmi bajom ezzel csak egy 25 nm-es helységhez kiváló , de nekem legalább 60nm kéne lefednem stabil wifivel, tetszik ez az archer 5 -s csak még baromira zöldfülű vagyok és nem látok a routerek/modemek/switchek mélyébe, de már tanulok főleg a videóidból + gugli / PH :D
Szóval a reapeterek csak felfogják a wifi jelet és a felfogott jel mondjuk 50-60 % át adják át kb ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#22641) #41133696 válasza AngerFîsT (#22640) üzenetére


#41133696
törölt tag

A külső antenna általában előny, de pont a C5-nél van az, hogy a külsők (3db) 5 GHz-en sugároznak a a belsők szintén 3 darab 2.4 GHz-en.

Használok 5 GHz-es eszközöket is, így nálam mind a két sáv használatban van. Ha Nálad nincs 5GHz-et használó eszköz, akkor a C5-nek is a belső antennáit fogod használni.

A Repeater ideális elhelyezése, félúton a router WiFi-s hatótávolságán belül, előnye, hogy nem kell vezetékes kapcsolat, hátránya, hogy a forrásjel 50%-át tudja szolgáltatni maximum.

A C5 esetében egyébként erősebb a három belső antenna, mint a 3 külső...

A 60m2 egybefüggő terület, vagy vannak falak, és egyéb akadályok?

Ha több helyiség teszi ki a 60m2-et én azt csinálnám, hogy a H168N-nek a WiFi modulját nem kapcsolnám ki, és az egyik LAN portjára rákötnék egy másik a C5-nél olcsóbb routert, így egyrészt le tudnád fedni jó eredménnyel a 60m2-t, másrészt stabilan annyival sugározna jelet mint az első, és harmadrészt az egész történet megvan kb 6000 Ft-ból.

(#22642) fila válasza sgabor (#22626) üzenetére


fila
senior tag

Tiszaújban van Digi, simán váltanék, ha lehetőségem lenne rá.

Egyébként nagy piros pont az invitel szervíznek, esti hibabejelentés után másnap reggel meg is jelentek, és megoldlották a problémát. Ráadásul hétvégén!

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#22643) AngerFîsT válasza #41133696 (#22641) üzenetére


AngerFîsT
tag

Igen vannak falak, én is valami ilyet gondoltam ,hogy lanbol tovább vinni. erre van valamilyen jól bevált router típusod ? Esetleg Asus , Tp-link ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#22644) #41133696 válasza AngerFîsT (#22643) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos én ASUS RT-N10 Plus, D-Link DIR-600, és D-Link GO-RT N300 routereket használtam erre a célra.

Az Inviteltől csak Internet szolgáltatásod van?

(#22645) AngerFîsT válasza #41133696 (#22644) üzenetére


AngerFîsT
tag

Igen csak net , Tv az UPC

Asus RT-N12 Plus ezt találtam most még nézelődök tp-linkél is :)

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#22646) Lauda válasza #41133696 (#22599) üzenetére


Lauda
félisten

Neztem ezt az apc-s videodat. Nalad itt a vedelmi szal hova van bekotve? Lattam mar olyat is, ahol a szamitogephaz egyik kulso csavarjahoz rogzitettek a vedelmi vezeteket. En azon gondolkodom, hogy mindjart a modem utan bekotom es az ott levo konnektor foldjere kotom ra.

(#22647) Roland-87 válasza #41133696 (#22623) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Akkor nincs gond mert én azt a verziót is el tudom készíteni hogy maga a Wifi hálózat nyitott szóval csatlakozni lehet de ekkor még internet elérése nincs az illetőnek, ha megpróbál egy oldalt felkeresni akkor a hely saját weboldala jelenik meg neki és itt kell bejelentkeznie ha kapott jelszót és felhasználónevet. Ez a megoldás lényegében akkor végülis védett hálózatnak számít szerintem és így még el sem terjed a jelszó mert ezek a hozzáférések nem tartanak örökké, pár órát élnek csak beállítástól függően. Ezért szeretem én ezt a módszert ajánlani, egy a baj vele, fizetni kell a programért, az ingyenes verziói ennek a megoldásnak elég gyengék sajnos de van akinek megér ennyit.

(#22648) bigdigit válasza #41133696 (#22598) üzenetére


bigdigit
addikt

Hát én így 50 évesen is 4k videót néznék mert a tv tudja csak a netem nem.

(#22649) #41133696 válasza AngerFîsT (#22645) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tulajdonképpen ez az utódja. A jelenlegi Internetedet bőven ki tudja szolgálni.

60-as VDSL-es van ami 70-et fut ugye. Mindezt egy érpáron. Az Invitelnél már vannak olyan DSLAM-ok, amelyek már támogatják a bondingot, de maga a szolgáltató nem kapcsolta be, mert jó eséllyel azokon a területeken, ahol az Invitelé a telefonvonal hálózat, ott a lakásokba csak egy érpár van behúzva. Másrészt meg jelenleg az Invitelnél nincs is olyan VDSL-es HGW ami támogatja a két érpáros technológiát. A szempontodból ennek azért lenne jelentősége, mert akkor a jelenlegi H168N-t H368N-re vagy egyéb korszerűbb HGW-re kellene cserélni.

A sebességed meg dupla annyi lenne mint most, és akkor már Gbps-os belső hálózat kellene, hogy ki tudd használni mindenütt. Mondjuk a WiFi szempontjából ekkor is meglenne a 40-50 Mbps.

(#22650) #41133696 válasza Lauda (#22646) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam pont úgy van, hogy a konnektor földkábelére van rácsatlakoztatva :)

A gép ugyanis sokkal messzebb van :)

Egyébként nagy pech kell ahhoz, de ha akkor érkezik pont a túláram, amikor valaki a számítógépházban matat, aminek a keretéhez van ugye rögzítve a földkábel, akkor a gyakorlatban is megtapasztalja az elméletet ami így szól :" az áram alatt lévő alkatrész pontosan ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!" :)

Ez az elv sokszor eszembe jutott, amikor a Cisco kábelmodemnél a koaxot csavaroztam fel meg le :)

(#22648) bigdigit: Streamben valóban nem tudja net, de ha letöltöd, akkor menni fog tévén, csak várni kell rá, mint nekem 2002-ben a 6 CD-s SUSE Linuxra GPRS-en keresztül :D

(#22647) Roland-87 : Elvileg úgy jónak tűnik, de írásban tisztázd le az Invitellel. A jog szerint a szolgáltató nyilatkozata az alap.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.