Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) #41133696 válasza DrDante666 (#21349) üzenetére


#41133696
törölt tag

HGW-t elsősorban olyan előfizetők kapnak, akiknek van Internet mellett VoIP szolgáltatásuk is, és / vagy IPTV. Mivel esetedben csak Internet van, így maximum kapsz egy modemet + külön egy routert. Lehet modemet nem is adnak, ha van sajátod. Pl nekem a Telekom anno nem adott amikor Invitelről váltottam T-s ADSL-re :D

(#21352) Gubek-Einste válasza #41133696 (#21348) üzenetére

Mivel az Inviteltől is lehet Kaspersky előfizetést vásárolni.
De nagyon nem ajánlott, emlékezz csak Zolar kálváriájára.

#21351
Szerintem csak modemet már senkinek sem adnak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21353) #41133696 válasza Gubek-Einste (#21352) üzenetére


#41133696
törölt tag

Két hozzászólás, szintén Zolartól:

A válasz, hogy 30 naponta kap e kulcsot ez volt.

Aztán idéznék ebből a hozzászólásából:

"Ma megint felhívtam őket a Kaspersky miatt, kiderült, hogy kiküldték újra a meglévő kódot, persze rossz címre, de egyébként sem működött volna, mert nullázni kellett az aktiválások számát!"

Nem akarom védeni az Invitelt, de nem ez az elsődleges termékük. Szerinted mennyi befolyásuk van arra, ha az efi eléri az aktivációs limitet.

Pont hasonlóan jártam a Malwarebytes programjával. Csak nekem 5 év alatt sikerült a lifetime licenc esetében elérni ezt a limitet. Írtam a támogatásnak egy emailt angolul, másnap kaptam a választ angolul, hogy resetelték a számlálót, és aktiválhatom be újra, meg is köszöntem, azóta is fut az MBAM Premium Lifetime újból.

Az Invitelnél mivel nem ez az elsődleges profiljuk és mint a legtöbb mamutnál nem tudja a bal kéz mit csinál a jobb, hát megy a bénázás, illetve nem írják meg helyette ezt az emailt. Gondolom efinként meg van kötve a kezük rendszerileg, hány kulcsot küldhetnek ki. Ez lehet 1 gépes, 3 gépes, meg 5 gépes, de az akcivációs limit nem az Invitel számra róható fel.

T-nél is voltak ordas bénázások, volt olyan, hogy két LCD tévé volt úton felém, egyszer meg a Nexus táblagép helyett elsúnek egy ASUS laptopot küldtek 1/4 milláért :D

[ Szerkesztve ]

(#21354) kabelmania27 válasza DrDante666 (#21349) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hgw router része nem tud annyit mint egy külön router ezért jobban jársz sima modem+saját routerrel.
Lehet nem fognak modemet cserélni csak megváltozik a felhasználónév/jelszó.

[ Szerkesztve ]

(#21355) #41133696 válasza Gubek-Einste (#21352) üzenetére


#41133696
törölt tag

"#21351
Szerintem csak modemet már senkinek sem adnak."

Nem tudom, hogy ADSL-nél így van e de a korszerűbb ED3.0-nál igen, adnak csak sima kábelmodemet, ami annyira szigorúan véve az, hogy még Telefon portok sincsenek rajta: Cisco EPC3008

Invitel Cisco EPC3008 & Cisco EPC3208 kábelmodem TP-Link Archer C5 routerrel - Youtube

ADSL-nél pedig ott van a D-Link 360R T1E (fekete) lehet az ISP-nek még belőle.

(#21356) zzola válasza #41133696 (#21353) üzenetére


zzola
félisten

Az Invitelnek csak az róható fel, hogy nem tájékoztatják az előfizetőket megfelelően. Ugyan szerepel a 3x-i aktiválási lehetőség a hirdetésükben, de nem említik-még az ÁSZF-ben sem-hogy ne lehetne új kulcsot igényelni...

Az ügyintézőkre nem mondok semmit (hozzá állás, tudatában van a megfelelő információnak? ), mert én épp annál az energia szolgáltatónál dolgozom, akik miatt sokszor nincsen internet, mert karbantartást végeznek a hálózatukon. Szóval van már vagy 17 év tapasztalatom erről.... :B

[ Szerkesztve ]

(#21357) #41133696 válasza zzola (#21356) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Az Invitelnek csak az róható fel, hogy nem tájékoztatják az előfizetőket megfelelően. Ugyan szerepel a 3x-i aktiválási lehetőség a hirdetésükben, de nem említik-még az ÁSZF-ben sem-hogy ne lehetne új kulcsot igényelni..."

Erre egy jó példa:
Invitel Filmbox oldalon már korrigálták, hogy tartalmazná a FilmBox Live-ot, holott itt még ez állt. Majd még meg is erősítették. Utána meg szépen kilőtték a FilmBox minicsomagot - nem volt kár érte -, és csak a Live maradt.
Még utána hetekig kint volt, hogy tartalmazza...

Ez a 3x-i aktivációs lehetőség, meg durva, eddig nem is néztem, hogy ez van az Invitel oldalán feltüntetve. Ilyen alacsony korláttal évekkel ezelőtt egy másik konkurens biztonsági csomag volt, de ott az ára direkt ahhoz volt mérve.

Meg is van: F-Secure Internet Security 2010 TriProtect

"Az ügyintézőkre nem mondok semmit (hozzá állás, tudatában van a megfelelő információnak? ), mert én épp annál az energia szolgáltatónál dolgozom, akik miatt sokszor nincsen internet, mert karbantartást végeznek a hálózatukon. Szóval van már vagy 17 év tapasztalatom erről..."

Az ügyintézőknél több mint egy éve tapasztalom az olyan alapvető információkkal kapcsolatos ellentmondásokat, mint CA modul kiszállítás módja, díja... vagy legutóbb a FilmBox Live csomagját töröltük, aztán kiderült, hogy szerencsére mégsem.

Pedig elég lenne egy Invitel vezetéstől kiadott direktíva, aztán magoljátok be reggelre kedves ügyintézők. Valamiért viszont ez elmarad úgy évente 365x :D

(#21358) zzola


zzola
félisten

Azt hiszem tegnap mondta valaki, hogy az inviteles droidok látják, ha megszakad a net. Ma bejelentettem, mert 5-10 percenként eltűnik a kapcsolat, majd visszajön. Kaptam egy üzenetet is...

"Tisztelt Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy a FN-NET--- azonosítójú szolgáltatására bejelentett hibát megvizsgáltuk.
A vizsgálat eredménye:
Invitel oldali vizsgálat utáni helyszíni ellenőrzés szükséges

A hibaelhárítást megkezdtük, a helyszíni munkavégzés egyeztetéséhez kollégánk a 23/885-890-es számról rövidesen felveszi Önnel a kapcsolatot."

[ Szerkesztve ]

(#21359) ASRockFan


ASRockFan
újonc

Sziasztok, olyan kérdésem lenne nekem, hogy az invitel az optikai hálózatán milyen eszközöket használ?

(#21360) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok!
Optikásokat szeretném megkérdezni, hogy nálatok is naponta bontja a netet éjjel-reggel 3-7 között többször is? Minden nap 2-4 IP-t oszt ki.
Beszéltünk ügyintézőkkel, szerelővel többször is stb, de magyarázatot senki nem tudott adni. Végtelenségig vennék fel a hibát, de a vonal jó, ezért már nincs értelme jelenteni. A szerelő sem tud mit tenni.
A szerződésben említik, hogy 24 óránként bonthatnak. Viszont mi nem töltögetünk, nem osztunk meg, nincs torrent stb, ami ezt indokolhatná és hát a 3-4 bontás sem éppen 24 órának felel meg.
Az ONT nem logolja ezeket a szakadásokat. A weboldalukra belépve a forgalmi adatoknál látható. És persze aki online rádiót hallgat, játszik, chat-el az érzékeli, hogy kidobja és azok nem csatlakoznak maguktól vissza.
egy részlet..

[ Szerkesztve ]

(#21361) Lauda válasza zzola (#21358) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert kell egybol bejelenteni a hibat, az invitel normalisan foglalkozik vele. Kimennek majd es megmerik hol tunik el a jel. Nalam is volt ilyen anno a kokorszakban meg. Megmertek a doboztol az oszlopomig, majd az oszloptol a hazfali dobozig, majd a doboztol a belso elosztoig.

(#21362) zzola válasza Lauda (#21361) üzenetére


zzola
félisten

Ma 11:25-kor már ki is jött a szerelő! Nem csak nálam szakadt a net, más is bejelentette. Állítólag egy kábelt megsértettek a telekhatáron belül, kijavították. Ránézésre most jó! :Y :Y

(#21363) kabelmania27 válasza zzola (#21362) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínűleg javult a visszirány így már nem fognak kiesni a frekik.

[ Szerkesztve ]

(#21364) #41133696 válasza zzola (#21362) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Kaspersky előfizetést lemondtad az Invitelnél már?

(#21365) zzola válasza #41133696 (#21364) üzenetére


zzola
félisten

Igen. Írásban is és telefonon is...

(#21363) kabelmania27

Remélem! :o

[ Szerkesztve ]

(#21366) #41133696 válasza zzola (#21365) üzenetére


#41133696
törölt tag

Magam is így döntöttem volna. Köszi, hogy leírtad a dolgokat a szolgáltatói Kaspersky-vel kapcsolatban, mert másnak nem volt itt a topicban az Inviteltől ilyen licence. Ennek fényében látható, miért olcsóbb, és mindenki mérlegelheti, hogy bevállalja vagy sem.

(#21367) zzola válasza #41133696 (#21366) üzenetére


zzola
félisten

Egyébként az ügyintéző azt mondta, hűségidő alatt bármikor kérhető a Kaspersky. Kérdés, hogy akkor is ezt a kulcsot adnák-e...?

[ Szerkesztve ]

(#21368) #41133696 válasza zzola (#21367) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondolom amennyi időre szólt addig igen, de lehet, hogy nem. Mert ugye ez olyan kulcs, hogy egy bizonyos időintervallumra szól + 3 aktivációra. Ezt a megoldást oda-vissza veri az Agnitumtól kapott 2 éves licencem, mert már több alkalommal volt 3-nál aktiválva. Az Invitel féle kulcs nem hiszem, hogy sokaknak éri meg, maximum azoknak akik évente 3-nál kevesebbszer telepítik újra a Windows-t, az meg kevés. Bár én általában közéjük tartozom (most a platformváltás miatt jött össze 3 ), egyébként 1-1,5 évente szoktam újratelepíteni.

(#21369) Lauda válasza zzola (#21362) üzenetére


Lauda
félisten

Na errol van szo! :C Felenk is ilyen korrekten reagaljak le a problemakat! :K

(#21370) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az egyik tévében kártya van,ott van adás.
A másik tévénél beltéri van.A beltéri ledje zölden világít,de nincs adás,jel a tévén.
A tévé jó,mert ha erre a bemenetre rákötöm a DVD lejátszót,akkor van kép.
Délután volt nálunk zivatar.
Az lehet,hogy a kártya,ill. a beltéri másként kezeli a jelet,s amiatt nincs az egyiken kép?
Vagy esetleg a beltéri kapott egy villámlás után áramlökést,s tönkrement.
Bár akkor gondolom a led sem világítana?

(#21371) #41133696 válasza GEPESZ66 (#21370) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az STB-t áramtalanítsd 2 percre, aztán próbáld meg újra. Ilyen volt nálam is (vihar nélkül), hogy az Inteket újra kellett indítanom, 2 perces szünettel, annak ellenére, hogy a kiépítés sajátossága miatt, a távirányítójával mindig rendszeresen ki van kapcsolva (hiszen egy LCD monitorra nyomja a képet HDMI-n keresztül, és csak az Intek STB távirányítója kapcsolja ki+be mind a kettőt).

(#21372) GEPESZ66 válasza #41133696 (#21371) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A beltéri tápegységét kihúztam több percre.
Ha visszadugom a 220V-ba,akkor ki kellene írnia,hogy Invitel,de csak az jön be,hogy nincs jel.
Most ismét kihúzom,s majd holnap este,munka után rápróbálok.

(#21373) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#21372) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Illetve holnap azt még megnézem,hogy kiiktatom a beltérit,s megnézem,hogy analógon van- e adás.

(#21374) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Invitel optikánál kérhető olyan, hogy a modemből 3 IPTV + 1 net helyett 2T IPTV + 2 net "jöjjön ki"?

(#21375) Intruder2k5 válasza Chosen (#21374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem simán át lehet konfigolni az eszközüket, erről mintha lett volna szó már korábban, és le is lett írva, csak meg kellene keresni.

szerk.:
Ehh, ez mégsem optika. Nálad nincs valami hasonló a menüben?

[ Szerkesztve ]

(#21376) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

25-ös körzetben Fejér megye várható valami fejlesztés?Jelenleg 10 Mb-vel vagyunk.Sok éve semmi fejlesztés...Ha esetleg van itt inviteles szaki szaki és hátra több inója van. :DDD
Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21377) kigyi_23 válasza Chosen (#21374) üzenetére


kigyi_23
addikt

Már látom volt rá válasz, de én is úgy sejtem, hogy a port nem állítható át erre. Viszont nem kell csüggedni egy alap switch vagy egy router bekötésével nyerhetsz még szabad portokat.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21378) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Mi lehet a probléma? A hibajelenség az, hogyha mobilról hívom, az othoni vezetékes inviteles számot, nem lehet a vezetékes készülékkel bontani a vonalat.....

(#21379) GEPESZ66 válasza #41133696 (#21371) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Kihúztam az antenna kábelt a box-ból, s a tévébe dugva jönnek az analóg csatornák.
Felhívtam az Invitelt, felvették a hibajegyet.Azt mondták, hogy a beltéri HDMI kimenetével lehet gond.
Viszont a padláson korábban, a javaslatotokra kicseréltem a multimédia splittert másik elosztóra, szűrőre, villámvédőre.
Mire kijön a szerelő, mindenképpen rakjam vissza az általuk felszerelt splittert?

(#21380) M@Db0Y válasza GEPESZ66 (#21379) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Szerintem tedd vissza mert a multimedia splitter van nekik előírva. Ha más van fenn jó eséllyel ki fogja cserélni és rossz esetben zsebrevágja a splitteredet hogy ne nyúlkálj hozzá az Ő részükhöz :)

(#21381) kabelmania27 válasza M@Db0Y (#21380) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nálam kérdezték az osztót amikor kijöttek mondtam hogy kettes van bekötve internet rendben van csak a tévével van egy kis gond nézzék meg a bejövőt.
Szerintem ha analóg adás szép tiszta cserélni fogja a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#21382) #41133696 válasza GEPESZ66 (#21379) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a biztos, ha visszacseréled, mert attól függ milyen mentalitású szerelő fog kimenni ... extrém esetben beírja, hogy az volt a hiba, aztán mehet a perpatvar :)

Ma reggel volt idén először, hogy én is teljesen kihúztam mindent, közelben csapkodott a villám reggel... megint morajlik. Mióta új gép van, azóta azért érzékenyebb vagyok. A kábelmodemet is lecsatlakoztattam. A TV-ből is kihúztam a koaxot, bár ott jobb lett volna az elosztónál :D

[ Szerkesztve ]

(#21383) kabelmania27 válasza #41133696 (#21382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, van benne valami.
Én csak az utp-t húztam ki.

(#21384) kigyi_23 válasza #41133696 (#21382) üzenetére


kigyi_23
addikt

Én nem szoktam kitekerni a kábelmodemből a koax-ot helyette az UTP-t húzom ki, a router wan portjából így levédve a teljes hálót. A modem nálunk nem akkora érték így D2-n, hogy védjem, ha baj van egész nap itt kószálnak a srácok dobnak be egyet próbára. A gépet és a NAS-t is annyira védem, hogy az már paranoia, de a tv-ből persze elfelejtettem kihúzni a tetőantennát... 1 ami mindent visz, ha abba belecsap eléri az összes eszközt (NAS, gép, Marantz...)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#21385) Lauda válasza #41133696 (#21382) üzenetére


Lauda
félisten

En mikor vihar kozeledik, kihuzom a gepet, a monitort, az erositot, a modemet es a modembol a telefonvezeteket, igy minden iranybol teljesen le van valasztva a rendszer. :)

(#21386) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

adott egy vdsl rendszer ip-tv és analóg telefon. A bejövő telefon kábel ugye 2 szál (piros-fehér) majd ez bemegy egy spliter-be és innen megy a ruterbe,ill a telefonba. A hibajelenség a következő, ha kívülről, teszem azt, a mobillal felhívom, a vezetékes számunkat, a vonal létrejön viszont bontani csak a mobillal tudom....... a vezetékes telefon nem bontja a vonalat, csak elnémul, és ha újra felveszem a kagylót újból tudok beszélni, a mobil is azt mutatja, hogy nem bontották a vonalat. Mi lehet a probléma? többféle készülékkel próbáltam, és ugyan ez a hiba jelentkezik.....

(#21387) M@Db0Y válasza Csabesz666 (#21386) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Direktbe kötötted a telefont a modemre? Ha direktbe kötve több telefonnal rossz akkor bejelentheted hibára a dolgot, majd a szerelő megoldja.

(#21388) Csabesz666 válasza M@Db0Y (#21387) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Hogy érted, hogy direktbe? Szűrő nélkül?

(#21389) M@Db0Y válasza Csabesz666 (#21388) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Nem hanem hogy a szűrő után 1 kis kábellel kösd rá a telefont és úgy csekkold. Mert sok embernél a szűrő után rámegy a ház rendszerére amin még 15 telefon van és akkor nehéz kideríteni ,hogy hol a hiba.
Ha viszont a szűrő után 1 rövidebb kábellel lecsekkolod több telefonnal is és nem szakítja meg akkor a modemmel lesz valami gubanc szerintem.

(#21390) Csabesz666 válasza M@Db0Y (#21389) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Úgy is kipróbáltam, a hibajelenség maradt.... modem ruter van (ZTE) Viszont az internettel nincsen probléma.....

(#21391) #41133696 válasza kabelmania27 (#21383) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem az volt az egyik kedvenc esetem, amikor a HD mindentudó csomag csatornái kiestek. Bejelentettem, szerelők kijöttek, látták, hogy minden más csatorna SD és HD egyaránt bejön és a jelszintek is rendben vannak. Ötlettelenül állnak, de egyikük kitalálja, hogy felmegy a padlásra megnézni, hogy ott minden rendben van e :D Ez volt az egyetlen eset, amikor nem tudtam őket lebeszélni, hogy megnézzék, holott világos volt, hogy nem ott volt a gond, de legalább nem kötöttek bele. Aztán központilag oldották meg pár nap múlva.

(#21385) Lauda : Az a biztos. 60+ éves házaknál gond szokott lenni a földelés teljes hiányával is. Viszont az a durva, amikor egy 1975-ben épített társasházban laktam több mint 1 évig a főutcán a Polgármesteri hivatal mellett, aztán -nem is merült fel bennem, hogy ez létezhet - dugom be az APC túlfeszültségvédőt, és jelez piros lámpával, hogy nincs földelés. Hívtuk Nagyapám egyik tanítványát, aki villanyszerelő, és megcsinálta. Meg 5 amperes biztosíték volt :D Ott még az inviteles Dialcom Bridge 1600 ADSL modemem volt, szóval úgy 10 évvel ezelőtt történet.

Nagyon durva viharnál, van hogy az EON lelövi az áramot... és akkor a CMTS is anélkül marad, az utcán sem égnek a lámpák, szóval akkor már tényleg érdemes teljes fizikai leválasztást csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#21392) #41133696


#41133696
törölt tag

Remélem nem veszik extrémnek az Invitelnél, de ilyen beállítások mellett: [kép] ekkora méretben megy fel Youtube-ra a Gameplay :D

(#21393) icetheman válasza #41133696 (#21392) üzenetére


icetheman
tag

Senkit nem érdekel, lesz§':!ják...

(#21394) taki01 válasza #41133696 (#21392) üzenetére


taki01
őstag

Nekem kb 700 MB-os video a youtubera kb 2 óra 30 perc. :W
Ja és addig nem igen tudok netezni se.

[ Szerkesztve ]

(#21395) #41133696 válasza taki01 (#21394) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ismerős a régi időkből... az ADSL hátrányaiból komoly cikket lehetne kerekíteni :)

(#21396) Lauda válasza #41133696 (#21392) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD Hogyan tudsz feltolteni oda 100gb-ot? :D

(#21397) #41133696 válasza Lauda (#21396) üzenetére


#41133696
törölt tag

Simán, ma 5 DVD-nyi Gameplay videó ment fel :D Anyag az van, és a kábelnet szerencsés sajátosságaiból fakadóan, háttérben, tölthet anélkül, hogy észrevenném :)

Legújabb: Invitel Intek HD-C63CX távirányító hibája

(#21398) M@Db0Y válasza #41133696 (#21397) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Csak a videó közepén 4 perc üresjárat van hogy még nagyobb forgalmat generálj és a környék sávszélességéet csökkentsd ;] ;]

(#21399) Lauda válasza #41133696 (#21397) üzenetére


Lauda
félisten

Arra gondolok, hogy van filemeret limit, vagy elofizettel premiumra a youtubeon? :D

------------------------------------

Szerintetek ha megtoldom meg 10 meterrel a modem elotti vezeteket, attol romlik a jelminoseg? Lehet behozom a modemet a szobaba es egy elosztora dugom a geppel. Most egy masik helyisegben van a modem es utp kabellel jon be a jel.

Az uj verzio az lenne, hogy a telefonvezetek lenne hosszabb es a modem itt lenne a gep mellet.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#21400) #41133696 válasza M@Db0Y (#21398) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, akkor mentem át a másik szobába ellenőrizni :D

Ja itt meg lincselnek a végén :DDD

(#21399) Lauda : Ilyen limitbe még nem ütköztem, volt olyan, hogy 18 GB-os videóállomány ment fel Youtube-ra :D

A HGW lehetőleg minél közelebb legyen a belépési ponthoz.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.