Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21901) #41133696 válasza #41133696 (#21774) üzenetére


#41133696
törölt tag

Fokozzuk tovább az élvezeteket. Átszámoltam, és átértékeltem az Intek STB dolgát.

Mivel az Invitel bevezette az elsődleges STB-nél is havidíjat 590 Ft/hó, és nem hajlandóak, a CA modulok közül egyiket sem addig beállítani helyette 0 Ft-ért így az lesz, hogy beviszem Hajdúszoboszlóra az Intek STB-t, tehát egyszer 590 Ft megtakarítás + kénytelenek lesznek a helyére beregisztrálni az egyik CA modult ami újabb 690 Ft :)

Tehát összesen: 590+690=1280 Ft ami 2 év alatt: 30720 Ft :)

Kapzsik voltak, így jártak :D

Amit ha összeadók a korábbiakkal, akkor 52320 Ft + 30720 Ft = 83040 Ft két esztendő alatt :)

(#21902) #41133696 válasza #41133696 (#21901) üzenetére


#41133696
törölt tag

A jó kis Signal kettes osztót meg lehozatom fentről :)

(#21903) Linem


Linem
senior tag

Az invitelnél az M5-tel már 11 sportcsatorna van. Plusz a minicsomagban 4. Nem rossz arány. :D Egyébként én is sportolok, és mellette a sportfogadás miatt érdekelnek időnként meccsek is, de azért szórakoztatóbb csatornákat is el tudnék képzelni a kínálatban. Például betehetnék az AXN csatornákat, vagy bővíthetnék a HD kínálatot a Cool HD, Film+ HD, Rtl klub HD, RTL II HD, AXN HD csatornákkal.

(#21904) bopeti98 válasza Linem (#21903) üzenetére


bopeti98
őstag

Az M5 nem sport hanem kulturális csatorna lesz. Az Olimpia csak átmenetileg megy rajta, mert az M4-en nem fér el minden. A normál, csatornára szánt műsor ősztől indul majd.

(#21905) #41133696 válasza #41133696 (#21901) üzenetére


#41133696
törölt tag

No STB összecsomagolva, akinek a megyéből kell egy megkímélt Intek STB, most lesz legalább 1 darab a hajdúszoboszlói Invitel pontban :DDD

(#21902) GoodSpeed Az egyiket mert kettő van fent :D

(#21906) zzola válasza Lauda (#21896) üzenetére


zzola
félisten

Ma ebéd közben megint hívtak az Inviteltől. Az ügyintéző nem értette, hogy miért jelentettem be hibát, hiszen látja, hogy 17 órája van folyamatos netkapcsolat. Belső kommunikáció terén van még mit fejlődni... :U

(#21907) Lauda válasza zzola (#21906) üzenetére


Lauda
félisten

Elmeselted neki a tortenetet? Mit szolt? :DD :D

[ Szerkesztve ]

(#21908) zzola válasza Lauda (#21907) üzenetére


zzola
félisten

Természetesen elmeséltem és meg is erősítette a tag, hogy a netes bejelentés és a telefonos bejelentés nem egy helyre fut be, nem egy helyen kezelik.... Érthető, hogy miért ilyen drága náluk minden, lehet dupla erőforrást használnak, 2016-ban ez érthetetlen számomra...

(#21909) #41133696 válasza #41133696 (#21905) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#21910) Lauda válasza zzola (#21908) üzenetére


Lauda
félisten

Jol tetted! :D :) A valasz pedig nagyon tetszik! :DDD :D Ez amolyan x-akta, hogy melyik bejelentes hova fut be es mint irtad is, egyik nem is latja a masikat. ;]

Legutobb vodafone-nal kotottem huseg nelkuli szerzodest e-packkel. Hazaerek este, nezem az email fiokomban a szerzodest, hat persze hogy rajt van 2 ev huseg ugy, hogy a csomag hatarozatlan es a havidij is stimmel. :F Ugyfelszolgalat 20 perc alatt kideritette, hogy rendszerhiba lehetett, modositjak es jon rola sms. Ja es az elektronikus szamlazas se volt beallitva, holott e-packkel kotottem es emailben jott a szerzodes is. Ovodas szinten van a legtobb ceg sajnos. :D

[ Szerkesztve ]

(#21911) #41133696 válasza #41133696 (#21909) üzenetére


#41133696
törölt tag

Invitel Kolibri XXL - LG 32LF632V - EKT-1002CS és Teletronik H2772 összehasonlítás - Youtube

Felmentem a padlásra, mivel az Intek HD-C63CX STB utazik vissza a megyei Invitel Pontba, így a fenti két Teletronik H2772 közül az egyik felszabadult, és leválthatta az EKT-1002CS-t, de még előtte tesztelve lett a nyugdíjazandó kettes osztóval is. Két Youtube videó készült, ez az első rész. Jelteszttel , SIGNAL 4645F tip. villámvédővel :)

(#21912) 8zabi


8zabi
őstag

Kolibri díjcsomag esetén nem tudja valaki, hogy a 3. IPTV STB-nek mennyi a havi díja? jelenleg 2 van bekötve

(#21914) #41133696 válasza 8zabi (#21912) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ugyanannyi mint a másodiké.

Közben milyen kincset találtam Android 2.2 van rajta :D

(#21915) taki01 válasza #41133696 (#21914) üzenetére


taki01
őstag

Olyat vettünk mikor először kötöttük be az inviteltől a netet. Akkor nem volt rossz csak nem jött frissítés rá így használhatatlanná vált. Valahol még meg van.

(#21916) #41133696 válasza taki01 (#21915) üzenetére


#41133696
törölt tag

Retro nethez retro tablet! :D

Egyébként a Huawei cuccaival ez a gond, még a 80K-s tablet is jó ha kap egy főverziószámot, aztán viszlát :) Ezért is veszek mindig Nexus-t. Persze ott is eljön az idő amikor már nem kap új főverziót N7 2012 5.1-es Androidnál lett lezárva, de az újabb Nexus Android 6.0.1-gyel fut jelenleg is.

(#21917) #41133696


#41133696
törölt tag

Elmenetel előtt mindig leellenőrzöm, hogy minden nálam van e... ez egy jó szokás..., mert az Intek adapterét majdnem kint hagytam :S :D

(#21918) #41133696


#41133696
törölt tag

Na voltam bent az Invitel Pontban :K

Előttem ült egy értetlenkedő középkorú nő, akinek mint kiderült lejárt a hűségideje (valószínűleg még ebben a hónapban, mert később derült ki számára, hogy amennyiben nem hosszabbít 1500 Ft-tal fog nőni a havi számlája, ennek feldolgozása újabb súlyos percekbe került) és eddig 30-as Internete volt analóg csomaggal 7490 Ft-ért. Na őt egészen az imént felvázolt emelkedésig csak az érdekelte, hogy amennyiben meghosszabbítja (bár azt szajkózta, ha most kötné be újonnan) akkor kap e további kedvezményt, de kiderült, hogy még drágább lenne most mint eddig volt neki.Mondta, hogy hát majd otthon megbeszéli, és majd jön, de ekkor elkottyintotta magát az ügyintéző, hogy amennyiben nem akkor emelkedni fog a számla 1500 Ft-tal. Na itt még elkezdődött a hezitálás, megnézte még a 15-ös csomagot is, aztán végül elment, én meg leülhettem a helyére.

Leadtam az Inteket, mondták, hogy még az augusztusi számlámban benne lesz, és majd jóváírják.

Közben megnéztem milyen az Invitel féle szabadtéri WiFi

A benti WiFi-t nem próbáltam ki, pedig ki volt írva a jelszó is :)

Az Invitel Ponttal szembeni buszmegállóban ennyit mértem :)

(#21919) #41133696 válasza #41133696 (#21918) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha pedig már ott voltam hirtelen jött ötlet volt, hogy videózzam is le az utat:

Hajdúszoboszló (Invitel Pont) - Derecske - Berettyóújfalu - Youtube

Közben elfogyott a belsőtárhely, így pár percnyi kimaradt az útból... de aztán gyorsan csináltam helyet a micro SD-n :D

Ezen az útvonalon :) Az LG LEON telefonommal készült a videó, de vagy 12 percnyi belőle elfordult 90 fokkal, azt korrigálnom kellett szoftveresen :)

Bent az Invitel pontban van a falon két hatalmas TV az egyiken az HBO 3 ment, és egy koaxos STB-ről. Ez két okból kifolyólag volt érdekes, korábban pont arról volt szó, hogy Hajdúszoboszlón van az Invitel Pont, de 20-as Internetnél nem tudnak gyorsabbat adni :D Most viszont már 100 Mbps-os Internet is elérhető náluk.

Másrészt olyan beltéri volt, ami se nem ARC-1011YR se nem Intek HD-C63CX. Ez kb akkora volt, mint az öreg DIGI-s Hyundai HSS-7160. Nem mentem oda megnézni, de pont olyan ezüstszürke is volt. Lehet valami új felvevős box lehetett, kellett a HDD-nek a hely...

A kimaradt SIGNAL 4645F tip. villámvédő amit megint betettem a Cisco elé. Így most védve van az UTP portja is, meg a koax is. Korábban voltak érdekes anomáliák, ha ezek megint előjönnek, akkor egyértelmű, hogy a Signal műve, és akkor megy a fiókba.

[ Szerkesztve ]

(#21920) kabelmania27 válasza #41133696 (#21919) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szvsz az sem rossz megoldás ha a külön van levédve a két tévé.

(#21922) kabelmania27 válasza #41133696 (#21921) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van kedved megnézhetnéd védelem nélkül hány %-al több a jelerősség.

(#21923) headhunter


headhunter
addikt

Invitel és én...

1. 2016.07.30-én este a Digisport1 HD, Invitel Neotion CA modullal elkezdett akadozni. (szaggatott kép, mint a play-pause-play videó lejátszás közben).

2. 1445-ön bejelentem, elmagyarázom, hogy központi hiba lesz, mert Berettyóújfaluban másik utcában (GoodSpeed) is ugyanez a hiba, megint jön egy "okos" ügyfélszolgálatos, szerelőt küld... :W

3. Következő reggel átváltott a Sport2 HD-re a Digispor1 HD megjavult.

4. 2016.08.01-én szerelő kijön, Neotion CA modul csere Smit CA Modulra, akadozás ugyanúgy megmaradt.
(Legalább a Sony inkompatibilitás elmúlt a Neotion-nal) :U

5. Szerelő aktiváltatja az új Smit modult a kártyával, fél óra múlva kódolt 5 adó.

(SportM, Nat Geo Wild, Da Vinci Learning, Film+, Travel Channel)

6. 1445 újabb kör, központi hiba lesz de egy újabb agyilag gyengén bútorozott szerelőt küld minden tiltakozás ellenére... :O

7. 2016.08.02-án szerelő újra itt, megnézi a csatlakozást a bekötésnél (villanyoszlopon), jelerősséget a másik oszlopon, minden "pöpec" 100/93-95%)

8. Időközben az 5 adóból csak egy maradt a SportM kódolt.

9. Kártya frissítés kb. 6x volt az egy hét alatt és mindig kódolt maradt a SportM, ma 2016.08.09-én) jelenteném be újra, de kódolatlan... :Y

10. Nem sok idő kellett hozzá csupán 1 hét és türelem, hogy magától megjavuljon.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szerelőnek "Max. Respect", ő mindent megtesz és tett, de az ügyfélszolgálaton és a központi dolgozók szakértelmén lenne mit javítani...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sport2 HD-nál, "természetesen" központi hiba volt, újra kellett indítani egy modult... :U

UPC-sek a letekerik az Inviteles bekötési csatlakozókat, hogy a kábelt feltudják tenni, utána nem csavarják vissza vagy éppen, hogy lazán visszatekerik, van velük baj rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#21924) #41133696 válasza kabelmania27 (#21922) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megfogom, előbb Signal nélkül, aztán tervben van APC nélkül is. Addig csak nem lesz gond, de esélyesebb, hogy a Sony tévénél próbálom meg, mert ott csak a Singal van.

Invitel DVB-C SD adás összehasonlítása a Magyar Telekom IPTV SD Stream-jével - Youtube

(#21923) headhunter: "Legalább a Sony inkompatibilitás elmúlt a Neotion-nal"

Önmagában már ezért megérte, nálam a Neotion az LG-vel semmilyen gondot nem okoz, de a Sony-nál voltak gondjaim vele.

(#21925) kabelmania27 válasza headhunter (#21923) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Remélhetőleg nem lesz vele gond, lehet hibás volt a modul.
GoodSpeed: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#21926) #41133696 válasza kabelmania27 (#21925) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az a helyzet, hogy at Invitel Neotion csak a Sony tévékkel nem ment jól, LG-vel nincs semmi baja :)

[kép]

(#21927) Lauda


Lauda
félisten

Megerkezett a szamlam dijneten, 3142 ft. Ebbe minuszoltak vissza a mult honapnak azt a reszet, ahol magasabb dijat szamoltak es helyette radobtak a kedvezmenyes dijnak a reszet arra az idore. Rajt van az 500 ft belepesi dij is, nem nagy osszeg. Innentol elviekben 4290-es havidijam lesz, szerepel a szamlan a dijnet kedvezmeny is.

(#21928) #41133696 válasza Lauda (#21927) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#21929) Linem válasza #41133696 (#21928) üzenetére


Linem
senior tag

Mostanában eléggé sűrűn lesznek ÁSZF módosítások a tv2 csoport csatornái miatt. :)

(#21930) #41133696 válasza Linem (#21929) üzenetére


#41133696
törölt tag

Meg áthangolások :(

(#21931) #41133696 válasza Linem (#21929) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szerintem egy ilyen kis országba teljesen felesleges ennyi csatorna - még akkor is rezegne a léc, ha alanyi jogon járna a műholdas, kábeltévé, IPTV, mert 120+ magyar nyelvű adó jutna az alig 10 milliós népre, aminek jó része munkanapokon otthon sincs és ez még bontandó a 18-49-es korosztállyal is, mert a hirdetőket az érdekli - ugyanis már az eddigiek közül is jó pár vagy nevet, vagy profilt váltott, vagy egyszerűen csak megszűnt.

Arról nem is beszélve, hogy mivel valószínűleg az indulók javarészt SD adások lesznek csak tovább rontják az SD:HD adások arányát.

Gyermekkoromban volt 2 csatorna országosan, hétfői adásszünettel megspékelve, nem is volt gond igazán a népességcsökkenéssel :D :DDD

Az Invitelnek is majd mérlegelnie kell, hogy mi kerül be és mi nem. Mert ezek az adók ám pénzt kérnek. Tehát vagy az van, hogy az Invitel:

- Kivesz pár alig nézett csatornát, amint lehetősége van rá az újak helyett
- esetleg nem fognak bekerülni, csak a következő nagy rendezéskor
- vagy próbaidőszakban nem fizet érte
- vagy lenyeli azt a sugárzási díjat ideiglenesen
- rosszabb esetben meglévők mellé kerül be, és valamelyest emeli a havidíjat

(#21932) headhunter válasza #41133696 (#21931) üzenetére


headhunter
addikt

Erre a legjobb megoldás, ha a fogyasztó dönthetne, melyik csatorna kell neki.

Technikailag már megoldható lenne.

Nálam már megvan a lista: [link] :U

(#21933) #41133696 válasza headhunter (#21932) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt nem fogják engedni (ameddig lehet a szolgáltatók is, és a csatornafenntartók is kitartanak s húzzák az időt), pedig: Rossz hír Andy Vajnának: a mobilnet hódít, a tévé már alig látszik, szóval szorul a hurok.

Ami engem illet:

Az elmúlt időszak fejleményei, tapasztalatai alapján kezd kirajzolódni bennem, hogy mi lesz amikor az Invitelnél lejár a hűségem:

Fejlemény:

Lett tegnap óta másik jelforrásom is. Tatung STB-3112 CDA IPTV Set-Top Box - Youtube

Tapasztalat:

Mióta leszoktam az "ingyenes" filmcsatornákról és azzal egyidejűleg átszoktam a fizetősökre elsőnek a Filmbox Live, és újabban végre az HBO GO (utóbbival kellett volna kezdenem).

Az a tapasztalatom, hogy szinte egyáltalán nem nézek DVB-C-n tévét, illetve olyat nézek, ami az alapcsomagban is benne van (Szulejmán). Kivétel a Paramount Ch (Fekete vitorlák), AMC HD (The Walking Dead, Fear the Walking Dead) De ezek a sorozatok éppen pihennek tudtommal. WD pl majd október 2-án lesz.

Tehát amikor lejár a hűségem az Invitelnél a DVB-C-s tévénél két lehetőség van. Vagy valami alapcsomag, vagy teljesen lemondom, és az Internetnél is megpróbálok egy kedvezményes havidíjat kiszorítani.

A TV ügyében teljesen biztos vagyok. Amit lehetett kötbér nélkül megúszni, már mind lemondtam, a mostani számlám, aminél még mindig van 2000 Ft mobil telefonálás az előző hónapból, mindjárt 4000 Ft-tal kevesebb mint az előző volt, és még át sem futott a teljes csökkenés :

Két év alatt az eddigi FIX kiadásaimat sikerült az Invitel felé már eddig is 83040 Ft. Nem kevés pénz, kijött belőle az új tápom (Corsair RM550x RMx Series 550W 80+ Gold + az ASUS Z170-A alaplap :)

Nem az Invitel megbüntetése a célom, hanem a racionalizálás vezérelt. Bár tény, hogy rajtuk csattan a dolog, mert hozzájuk nem folyik be ennyi összeg, és a hűségidő lejártát követően a TV szolgáltatást meg fogom nyirbálni az Invitelnél, mert minek ha nem nézem? Illetve az AMC-t, és a Fox-ot valamint a Paramoutot az STB-n is tudom majd fogni, max fizetek bele havi 2000 Ft-ot, és még AXN-em is lesz STB-n. Megjegyzem TV GO-n AXN most is van a másik lakásból :)

Valahogy nálam így néz ki:

Hírcsatornák (ez alapban benne van)
AMC, FOX, Paramount - ez kérdés, hogy Inviteltől, vagy a T-től, de utóbbi az esélyesebb
AXN ez meg nincs az Invitelnél egyébként sem.
M4 Sport (többi nem érdekel, ez is csak azért, mert alapban benne van)
M3 - ez mamám miatt, benne van T-nél alapból

Igyekeztem leírni úgy a dolgot, hogy még beleférjen a topicba, és ne legyen szétvágva kétfelé a hozzászólás, hogy egyik fele Invitel, másik fele PRO kontra.

Ha úgy döntök, hogy teljesen lemondom az Invitelnél a TV szolgáltatást - ez sincs kizárva, főleg a gyakori csatornarendezés miatt -, és még a 100 Mbps-os netnél is olyan árat mondanak ami számomra magasnak tűnik, annak ellenére, hogy nyilván úgy kezdem az alkudozást, ha nem, akkor lemondom... akkor tényleg szolgáltatót váltok, és még az is elképzelhető, hogy VDSL2 lesz, a HGW itt van mellettem, max egy telefon, és akkor 50 Mbps. Ami lényeg még, hogy az Invitelnél nem játszunk hosszabbítás esetén olyat, hogy csomagban, és nem tudom mi mennyibe kerül belőle.

[ Szerkesztve ]

(#21934) kabelmania27 válasza #41133696 (#21933) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Én megtartanám a dvb-c-t tartaléknak.

[ Szerkesztve ]

(#21935) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Egyik ismerősöméknél van kint a kertben egy inviteles TV. Úgy láttam, hogy UTP kábel visz ki valamilyen inviteles dobozhoz, arról kapja a jelet, illetve a kábel másik vége be van dugva a modembe. Érdekes módon úgy is működik, hogy a momdem bridge mode-ba van állítva, és az internet a házban egy router-ről megy, ami hozzá van kötve. Sajna a házból nem ér ki a wifi jele normálisan a kertbe, és ezt megoldandó arra gondoltam, hogy betennénk az említett UTP kábel végére egy másik router-t, hogy legyen wifi a kertben is. A kérdés az, hogyha eléje teszek az inviteles doboznak egy router-t, és nem közvetlenül a modem-be csatlakozik, akkor is menni fog e a TV, vagy sem?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21936) kabelmania27 válasza inf3rno (#21935) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Csak akkor fog menni ha a routerben van igmp funció, de lehet úgy sem mert hgw-n első porton van net és a második-negyedik porton van az iptv, egybetűs topikba van akinél működött.

[ Szerkesztve ]

(#21937) #41133696 válasza kabelmania27 (#21934) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt szándékozom, csak az esetleges verziókat / végletek esete / próbáltam felvázolni.

Szomszédomnak a 30-as Internetéhez, ami 2990 Ft havonta, 3000 Ft-ért ajánlottak valami alap csomagot. Az nekem is elég lenne.

Nem szeretnék váltani, csak most volt ez a makacskodásuk az STB-vel, egyrészt az Invitel szépen bevezette, hogy amennyiben nem CA modul az elsődleges egységként beállított doboz, hanem STB akkor 590 Ft-ot kell azért is fizetni, és további CA modulokért 690 Ft. Összesen 590+690+690= 1970 Ft

Na most annyit kellett volna csinálni, hogy eleve ilyet nem kellett volna behozni, de ha már igen és az efi kéri - ráadásul kronológiai sorrendben eleve úgy indult a történet, hogy STB-k jöttek (két ARC-1011YR) és utólag lettek CA modulra cserélve - akkor beállíthatták volna, hogy első CA modul 0 Ft, második STB 990 Ft, harmadik CA modul 690 Ft) vagyis: 0+990+690= 1680 Ft.

Így most jól megszívták, mert STB visszament, és kénytelenek az egyik CA modult beállítani 0 Ft-ért a második pedig 690 Ft. Tehát eleve buktak 1380 Ft-ot havonta. Plusz lett egy használt Intek, amit küldhetnek Refurbként majd valamelyik efihez.

Másrészt: a TV2+ RTL Klub külön sarca minket 3x fog sújtani, hiszen három előfizetés van. Ebből jó lenne az Invitelnél majd lemondható lenne ez a két adó, mert azért majdnem 3000 Ft-ot csak ezért nem szeretnék fizetni.

Harmadrészt szeretném látni, hogy melyik szolgáltatás mennyibe kerül. Most konkrétan a telefonról tudom, hogy 0 Ft :)

Igen, hát 100-as netet nem szívesen cserélnék 50-esre :) Az csak ilyen vészterv volt :)

(#21938) taki01 válasza inf3rno (#21935) üzenetére


taki01
őstag

Akkor tudod azt megcsinálni hogy ha igmp-t támogatja a router. Ha nem akkor húzhatsz egy másik kábelt vagy veszel egy igmp-t támogatott eszközt. Amúgy iptv-nek nevezik ezt.

(#21939) inf3rno válasza taki01 (#21938) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek! Nekem ez az IGMP így bizonytalannak tűnik, inkább húzunk ki még egy kábelt, aztán csókolom. Van régi router-em, ami jó lesz oda hátra.

Buliban hasznos! =]

(#21940) Linem válasza #41133696 (#21933) üzenetére


Linem
senior tag

A hozzászólásod elején meg is válaszoltad az előző felvetésedet a csatornák számáról. Úgy tűnik, hogy ekkora népességhez is jó üzlet még mindig csatornát üzemeltetni. Így pedig főleg, hogy a nem nézett csatornákat is muszáj nekik betenni a kínálatba. Amíg ez így fog működni, addig csak nőni fognak a felesleges csatornák száma. Egyszer csak eljutunk arra a szintre, hogy a kéretlen szolgáltatásokért ne kelljen fizetni.

(#21941) #41133696 válasza Linem (#21940) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze, mert az egyik forrás megvan a kettőből, ameddig bent van a kábelszolgáltatók rendszerében a csatorna. A két forrás pedig nem más mint a csatorna által sugárzott reklám - ha kevesen nézik is a csatornát ameddig a szerződése szól a szolgáltatókkal, addig fixen kapja rajtuk keresztül az előfizetőktől a pénzt - és ez a másik forrás.

T7ulajdonképpen nem is a csatornák mennyiségével van bajom, hanem inkább a minőségével és azok eloszlásával.

A minőség nálam három kategóriába lett sorolva:

- Tartalom alapján
- Felbontás és bitráta alapján
- Reklámmentesség az adott műsorszám közben (Az Invitelnél jelenleg egy olyan filmcsatorna van, ami DVB-C területen 1080i és reklámtól mentes is ez pedig a FilmBox Extra HD bónuszként benne van a Családi csomagban)

No ami a tartalmat illeti ott az a baj, hogy a legtöbb futottak még kategória. Nem elég, hogy a mennyiségre feküdt rá minden szolgáltató, de a minőségi adókat szépen kiszervezték minicsomagokba.

Most az a helyzet, hogy a gyengébb adókkal van tele a Családi csomag is, amolyan nesztek nézzétek ezt, ha szintet akartok ugrani, meg rendeljétek meg valamelyik minicsomagunkat és fizessetek még többet hozzáállás van. Persze ügyesen csinálják, mert vegyük például a Discovery csoportot, jelenleg ez van a családiban: Discovery Channel az is SD-ben, a többit tessék szépen megvenni.

Van 20 HD csatorna, abból konkrétan kettő érdekel:

Ebből a 20-ból kb ezek érdekelnek: AMC HD, Spektrum HD

Oké, nekem már nem nagyon van időm tévézni, de a lakosság szempontjából akkor is eléggé lehúzás szagú a dolog, hogy minden kategóriából egy kicsi, az is SD minőségben, és mintegy kedvcsinálónak. Amikor még újdonság volt a HD vagy a sok csatorna rendben volt (megjegyzem akkoriban nem voltak minicsomagok), de 10+ éven ezt a marketing stratégiát tolni eléggé gáz. No és akkor csodálkoznak, hogy az emberek kezdenek elfordulni a hagyományos tévézéstől, és inkább a célirányos Streaming szolgáltatásokat választják. Vagyis választanák, mert ettől még kénytelenek fizetni a nem nézett csatornákért, hiszen úgy van kitalálva a csomag rendszer, hogy magában Internetet ne érje meg rendelni.

Még 12 év múltán is képesek a HD tartalmakkal úgy operálni mintha újdonság lenne. Nemhogy ott tartanánk, hogy ennyi idő elteltével minden csatorna, vagy legalábbis a túlnyomó többsége FHD lenne, de még a bitrátával is erősen problémák vannak. Vizes jeleneteknél vagy a csatorna vízjelénél látszik, hogy agyon van tömörítve.

Ennek is két oka van: Az egyik a takarékosság, a másik pedig az IPTV. Jelenleg IPTV-t kiadnak simán 10 Mbps-os Internetre is, ami SD streamnél még elmegy. Ha azonban a bitrátával főleg ilyen adóknál amelyek: Film, Ismeretterjesztő, Sport.

DVB-C-nél annyira nem lenne rossz, ráadásul itt a bitráta is jobb mint IPTV-nél.
Viszont ha Standard lenne a HD, akkor bizony egy csomó falusi IPTV előfizető kiesne, hiszen egyszerűen nem bírná a vonal, még a tömörített HD-t sem.

Egyszerűen az ADSL2+ nem erre lett kitalálva... Film adónál meg az lenne az igazi, ha a jelenlegi bitráta minimum 3-4x-esével jönne. Ja igen akkor már 40-50 Mbps-nál tartunk, de még ez is tömörített.

Nos nekem volt korábban FilmBox Live-om, és most van HBO GO-m. Náluk is van tömörítés, de érezhetően jobb a bitráta mint egyébként a többinél.

Ahol jó eséllyel nem lehetne látni a tömörítés jeleként magát mutogató pixelek nyomait sem az ez lenne:

85 Mb/s :D

Persze a jelenlegi tempóval ez baromira soká fog elterjedni.

Ja igen japánban a RIO2016 8K-ban is megnézhető...

Gondolom sok-sok év múlva a HD lesz nálunk az SD helyén, és majd a 4K vagy a 8K (persze agyon tömörítve) a prémiumkategória :D

(#21942) Linem válasza #41133696 (#21941) üzenetére


Linem
senior tag

Remélhetőleg a 4K műsorszórást rövidesen bevezetik nálunk is. Legalábbis ezt olvastam valamelyik hírben, hogy a FilmBox csoportot üzemeltető SPI International nevű cég nálunk is tervezi a FUNBOX4K csatorna indítását, de hogy pontosan mikor, azt nem találtam. Majd az Invitel is beteszi. :)
Bár még nincs UHD tv-m, de tervezem a cserét valamikor a jövőben. Ha elindítanának ilyen csatornákat, akkor biztosan váltanék, mert elérhető árkategóriába kerültek ezek a tv-k is.

(#21943) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Sziasztok Inviteles rutert ((ZTE) reseteltem miket kell visszaállítani, hogy legyen net ? Bejutni bejutok, a ruterbe.

(#21944) kabelmania27 válasza Csabesz666 (#21943) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem oldalára kell belépni utána be kell írni a felhasználónevet és jelszót.

(#21945) #41133696 válasza Linem (#21942) üzenetére


#41133696
törölt tag

A rövidesen az elég relatív fogalom :)

Triplán is szkeptikus vagyok.

Egyrészt azért, mert az ilyen csatornák felmérik az ország lakosságának anyagi helyzetét, vagy másként mondva az életszínvonalat. Azért, mert ez nagyban befolyásolja hogy mennyi 4K-s tévé kerül eladásra. Jó kevés. Ha nem sokan vehetik meg úgy a 4K-s felbontást nyújtó tévét anélkül, hogy kenyéren és vízen élnének vagy még azzal sem, akkor nyilván nem fognak olyan tartalmakat fogyasztani.

Másrészt ha megnézzük az Invitel lefedettségét, azt látjuk, hogy javarészt ott van korszerűbb hálózata, ahol a többi nagynak nincs. Tehát kisvárosokban, falvakban. Na az a réteg nem az aki 4K-s tévéket vásárol, persze akadnak fehér hollók, és ahogyan egy fecske nem csinál nyarat, úgy ritka fehér holló sem.

Harmadrészt mielőtt váltanának 4K-ra, előbb a HD-t kellene normális bitrátával teríteni, és látjuk, hogy már annál is megborulna az Invitel IPTV előfizetők sávszélessége :) Vagy tévéznének, vagy Interneteznének.

Negyedrészt a FilmBox nekem kevésbé tűnik izmosnak mint az HBO, és az HBO sem sugároz még 4K-ban.

(#21946) kabelmania27 válasza #41133696 (#21945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, először a szolgáltatási területet kellene fejleszteni.

(#21947) frovery válasza Csabesz666 (#21943) üzenetére


frovery
senior tag

Ha már voltál olyan okos, hogy resetelni tudtad, akkor be is tudsz lépni és konfigurálni a routert. Ha mégsem, akkor hívd fel őket és kijönnek 7ezerért bekonfigolni, mert ugye ez nem szolgáltatói hiba, hanem ügyfél hiba.

Sosem értettem meg, hogy aki nem ért hozzá, miért nyom egyből reset gombot???
Meg is értem a szolgáltatókat, hogy ilyen esetben kifizetteti a kiszállási és egyéb díjakat.

Viszont ha úgy gondolod, akkor egy jó ismerős is be tudja konfigolni neked.

UI: Router pontos típusa sokat segíthet, hogy tudjunk is segíteni, mert így nehéz lesz.

(#21948) RozsdaMentes


RozsdaMentes
újonc

Üdv mindenkinek, újra lett rakva a gépem és az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek ha Felhasználónevet, és jelszót kér, mindent megpróbáltam, minden videót megnéztem, minden oldalt kipróbáltam, minden hiába, muszáj a felhasználó és jelszó , ezeket hol tudom megnézni, vagy lekérni, válaszokat előre is köszönöm ! :DD

(#21949) kabelmania27 válasza RozsdaMentes (#21948) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
ADSL-nél a pppoe kapcsolathoz szükség van felhasználónévre és jelszóra amit az Invitel megadott.

(#21950) taki01 válasza RozsdaMentes (#21948) üzenetére


taki01
őstag

Felhívod a 1443-at és megmondják.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.