Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) kristof123 válasza ST05 (#1950) üzenetére


kristof123
őstag

Ezzel viszont nem értek egyet veled. Én azért vettem ATX-et, mert a nagy hűtőm súrolta volna pl.: a VGA-t. Ami szerintem nem egészséges. Ha más hűtőm lenne a Gryphon lenne a befutó, mert árához képest nagyon jó. Hiába nézne ki furcsán a házamban az mATX.

Szerk.: Nem nézegetni kell, hanem használni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1952) ST05 válasza kristof123 (#1951) üzenetére


ST05
őstag

de attol tekintsünk el, hogy ára, meg hogy jó,
pusztán méretbeli különbségre mondom
hogy miért is jó, hogy mATX?? semmiért :) ha csak nem akarunk picibe építkezni ..
igy értettem,, más előnye nincs :R

(#1953) synthattik válasza Savanya (#1947) üzenetére


synthattik
aktív tag

Ha gryphon lapot szeretnél,akkor őt ajánlom neked,ennél jobb árban még nem nagyon láttam,és ez majdnem bele fér a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

(#1954) -Solt-


-Solt-
veterán

No én 4.4GHz-ig jutottam a H80-l skalpolás nélkül. [link] Ehhez terhelve 1.280V kellett...

Még szerencse, hogy nem került semmibe a 2600K-ról váltás, különben elég morcos lennék. :)

www.smart-bus.hu

(#1955) Devid_81 válasza -Solt- (#1954) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam olyan feszen kigyujtana magat...szoval ha picit tobb fesz is kell neki ugyan de legalabb a hofokok jobbak cserebe...

...

(#1956) -Solt- válasza Devid_81 (#1955) üzenetére


-Solt-
veterán

Ja-ja... amikor 85 fok körült volt a maghő, akkor a kupak olyan 70 fok környékén járt...

4.1GHz-n elég volt neki az 1.1V, a 4.4GHz-hez már kellett 1.280V... hatalmas ugrás szerintem, nagyon meglepett. Azt hittem, hogy 1.200V körül meglesz a 4.4... :S

www.smart-bus.hu

(#1957) Devid_81 válasza -Solt- (#1956) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos en is azt hittem eleg az enyemnek...de vegul nem lett.
Mindenesetre a 4.4ghz-et ha stabilizaltad akkor onnan tobb nem kell...mire ez keves lesz ott mar mindegy hogy 4.4 vagy 4.6
Persze biztos van olyan amikor kellene az a par % pl bizonyos munkaknal....de sztem igy is tokeletes.

...

(#1958) -Solt- válasza Devid_81 (#1957) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze, jó ez, csak egy picit többet vártam tőle... gyakorlatilag így annyit tud mint a 4.8GHz-s 2600K-m... :)

www.smart-bus.hu

(#1959) ST05 válasza Devid_81 (#1957) üzenetére


ST05
őstag

azt hittem eleg az enyemnek...de vegul nem lett
mivel bukott ki?

én is probálgattam
46x álomhatár 1,2V vel bukta (lekvárosbukta)
1,15V -4,3GHz találtam tűrhetőnek, tulzottan nem tudom stresszelni RAM 2GB,
így maradhatna, nem bánnám, efelett nem érzem merre menne ,de nem is fogom, amig nem lesz lehűtve rendesen

a 4000MHz pedig ilyesmi 1,05V

[ Szerkesztve ]

(#1960) Devid_81 válasza ST05 (#1959) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kerlek az osszes stressz teszt ment szepen akar 1.225on is.
Majd volt egy jatek kozbeni fagyasom es akkor kiprobaltam a prime95 28.1-es verziot.
Inditas pillanataban kekhalal volt...majd 1.245 tol mar legalabb lattam mukodni...de amikor odacsavart a procinak akkor fagyas volt meg mindig.
Majd amikor mar lattam a prime95nek azt a fazisat ami "kigyujtja" a procit az bizony 1.25volton volt.
En azota is annyin hajtom es soha nem lattam fagyast, pedig volt mar hasznalva rendesen.
Szoval szvsz az uj prime semmi masra nem alkalmas mint megtalalni a 99.9%-os stabil feszt a procinak.
Tudom az osszes prime erre valo de ugye az uj utaskeszletek miatt kell az ujabb verzio.

...

(#1961) fatEEr


fatEEr
csendes tag

Sziasztok! Nem tudok választani a két a processzor között:) Ti szerintetek melyik legyen ? A VGA-m AMD Readon 6970 és ez mellé melyiket vegyem? Melyik hajtja ki jobban? Intel Core i3-4340 ezt vagy AMD FX-6100 ! Csak ezzekre van keret:D

(#1962) MiklosSaS válasza fatEEr (#1961) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

AMD FX-6300, vagy minimum egy i5-4670, 3570, stb. Ha kell tuning akkor kell egy z87/77alaplap es K-s , de nagyon szukos a keret akkor meg 2500K sem volna elhanyagolhato. Jobb mint az i3.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1963) Howkeddlee válasza Devid_81 (#1960) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Igen,és akkor mikor ezen végigzongoráztál már,akkor próbaként kipróbálsz egy Avx-es Linx-et,és ott 7-10perc után akár jöhet egy újabb kékhalál... :K
Aztán egy komolyabb játék (Crysis3 vagy FC3,BF4) amivel elkezded tolni,és azzal először nincs is gond,de ha felhúzod a kártyát is,ismét jöhet megint fagyás vagy kékhalál! (sajnos saját tapasztalat!)
Amúgy nálam 96-97fokig megy fel Corsair H110-el 4,4-en a mostani 4770K-m Linx alatt,de többórás (3-4órás) játékok alatt még soha nem melegedett fel 72-73fok fölé egyik mag sem!

(#1964) Tuja1 válasza kristof123 (#1935) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Inkább az újabb HDD-k nem kedvelik a a hirtelen leállásokat. Sokan csodálkoznak, miért megy tönkre az 1-2-3 TB HDD-jük.
A meghajtó elindulása és leállása a legkritikusabb művelet, nem igazán kedvelik ha hirtelen megszűnik a "nafta".
Szóval ha tuningolok, a féltett vinyóim nincsenek bekötve.... csak stabil környezetben. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#1965) anytime válasza kristof123 (#1933) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Bocs, hogy enniyt rágom ezt a csontot :B

A CPU Core Voltage - MANUAL OK.
Ekkor alatta megjelenik egy CPU Core Voltage Override sor. Ide kell beírnom az új feszültségértéket?

Itt azt írja, hogy a lépcső az legyen 0,001V érték.

Az AIDA64 gondolom a pillanatnyi értékeket írja ki. Még az UEFI-ben nem találtam meg, hogy most mi az alapon beállított érték :( - tudnál segíteni, hgy azt hol lelem?

(#1966) kiralytigris


kiralytigris
csendes tag

Most sikerült beszereznem egy i5 4570-et, egy giga 7850-el. A kérdésem az lenne, mivel még sosem volt olyan processzorom amiben integrált videókártya lett volna, hogy azt külön telepíteni kell? A dobozában nem találtam driver cd-t.

(#1967) kristof123 válasza anytime (#1965) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!
"A CPU Core Voltage - MANUAL OK.
Ekkor alatta megjelenik egy CPU Core Voltage Override sor. Ide kell beírnom az új feszültségértéket?"

Igen.

AIDA64 stability test-et elindítod és CPUID-vel megnézed mennyi feszültséget ad neki. Ezt kell Fixre állítani, és csökkenteni. De rögtön mehet a csökkentett érték is...
Vagy a CPU Core Voltage-et OFFSET-re teszed a BIOS-ban és elkezded a feszültséget elvenni. Mínusz "-" és beírod azt az értéket amivel csökkenteni szeretnéd pl.: 0.05 V.

(#1966) kiralytigris:
Nincs hozzá driver CD. Ha van külön VGA kártyád akkor az integrálttal nem igazán kell foglalkoznod.

(#1964) Tuja1:
Ez eléggé negatív. Legközelebb inkább Én is lehúzom.

[ Szerkesztve ]

(#1968) anytime válasza kristof123 (#1967) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Office közben ezt az értéket látom: 0,795V.

Ez az érték 1,027 V-ra megy fel a stresszteszt alatt, ami gondolom, egy leterhelt állapotot szimulál. Ugye, ha ezt az értéket állítom be és ebből veszek el, majd stressztesztelek lépcsőnként, akkor azt a legkisebb feszkót keresem, amivel teszt alatt is stabilan meg, és kevesebbet fogyaszt?

Tudom, írtál már állítási értéket, de óvatos duhaj vagyok, lefelé akkor egyenként, milyen legkisebb értékekkel haladjak?

[ Szerkesztve ]

(#1969) kristof123 válasza anytime (#1968) üzenetére


kristof123
őstag

"Tudom, írtál már állítási értéket, de óvatos duhaj vagyok, lefelé akkor egyenként, milyen legkisebb értékekkel haladjak?"
Akkor haladj ilyen léptékkel. Kezdheted 1.02 V-al, aztán 1.01 V... És majd, ha lehet valami jobb tesztelő programmal, Ne AIDA-val!

(#1970) anytime válasza kristof123 (#1969) üzenetére


anytime
őstag

Tudnál egy linket adni a jobb programhoz és megnézem azzal?
Prime95 vagy Linx?

(#1971) MM válasza kristof123 (#1969) üzenetére


MM
őstag

Az AIDA sem rossz, csak a "system stability test"-nél csak az FPU-t kell bepipálni, ez kb. az "instant" 28.1 prime95 fűtős részét hozza. De inkább csak hőmérséklet ellenőrzésre jó.

#1970 anytime:
Prim95 28.1 - remélem nem vírusos a cucc, én már nem emlékszem honnan szedtem...

[ Szerkesztve ]

(#1972) kristof123 válasza MM (#1971) üzenetére


kristof123
őstag

Prime 28.1-et kicsit túl érzékenynek találtam, de lehet emiatt a legjobb...

(#1973) anytime válasza MM (#1971) üzenetére


anytime
őstag

Azért valóban az FPU teszttel, már jobban fűt, akkor a feszültség értéke 1,060-70 között változik.

A kérdésem még annyi, hogy ha beírom az előzőek szerint a BIOS-ban a MANUAL-ra történő átállás után az ovveride sorba a a csökkentett értéket, mint első lépcsőt (pl. 1,050 V-ot), akkor az azt jelenti, hogy állandóan ezt a feszültség értéket kapják a magok, avagy ez lehet a max egy stresszteszt esetén és akkor értelemszerűen kevésbé cpu igényes esetén (pl. office, net) pedig leeseik?

(#1974) Trailblazer válasza kiralytigris (#1966) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mivel mint írod, egy 7850-et társítottál az i5 mellé, ezért az IGP-vel nem kell foglalkozzál, ugyanis alapállapotban inaktív, ha van mellette diszkrét vga. Ha önmagában van a cpu, innen érdemes drivert lőni hozzá.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1975) F e Z o válasza Trailblazer (#1974) üzenetére


F e Z o
veterán

Kivéve ha kötöttél az alaplapra megjelenítőt, mert akkor működik. Nálam is így van, dedikált videókariról megy a monitor, IGP-ről TV.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1976) shteer válasza F e Z o (#1975) üzenetére


shteer
titán

win8 alatt?

..szerintem jónak tűnik

(#1977) kristof123 válasza anytime (#1973) üzenetére


kristof123
őstag

"akkor az azt jelenti, hogy állandóan ezt a feszültség értéket kapják a magok"
Nem. A feszültség a kihasználtság függvényében fog változni.
"kevésbé cpu igényes esetén (pl. office, net) pedig leeseik"
Igen.

[ Szerkesztve ]

(#1978) F e Z o válasza shteer (#1976) üzenetére


F e Z o
veterán

win7...

H2O über alles!

(#1979) Trailblazer válasza F e Z o (#1975) üzenetére


Trailblazer
addikt

Meglehet, de nem véletlenül említette a 7850-et. Valszeg azt kívánja használni elsősorban, és ez esetben nem kell driver a cpu vga-jához.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1980) MM válasza anytime (#1973) üzenetére


MM
őstag

"override" esetén elvileg állandóak lesznek a feszültség értékek, mindegy, hogy milyen a terhelés, és az órajel.
(az más kérdés, hogy vdrop lesz-e, ezt lehet LLC-vel ellensúlyozni)

"offset" beállítása esetén (+ vagy -) marad meg a feszültség változtatása az órajel állítgatás mellett.

Azért az "override" az ajánlott, mert visszavett órajelnél "idle" állapotban már így is nagyon keveset fogyaszt, viszont a legtöbb lapban "offset" beállítása mellett is ráugrik még extrém terhelésnél majdnem 0,1V, amit nem lehet lekapcsolni többnyire. (ezt könnyen leellenőrizheted, ha pl, egy régi 24.x prime95-öt futtatsz, majd az új 28.1-est/Aida64 FPU tesztet, és közben nézed a fesz. értékeket pl. HWinfo64-el)

(#1981) kristof123 válasza MM (#1980) üzenetére


kristof123
őstag

Ha visszaolvasol ezt már kitárgyaltuk. Fix feszültség beállításánál is visszaveszi a feszültséget, ha nincs terhelve. Ezt a CPU-z ki is írja.

(#1982) MM válasza kristof123 (#1981) üzenetére


MM
őstag

Lehet, hogy valamelyik lapnál igen, de nálam pl nem, de legalábbis a CPU-Z, és a HWInfo64 is azt írja, hogy nem. (pedig minden magot külön monitoroz)

(#1983) syler123 válasza MM (#1982) üzenetére


syler123
veterán

Asus féle cpu-z szedd le. Ha nem veszi le, tedd fel a legrisebb biost, nálam ez oldotta meg a gondot.

(#1984) kristof123 válasza MM (#1982) üzenetére


kristof123
őstag

Ebben igazad van. Laponként eltérő lehet. Bár nekem sem írja ki semmi, csak az Asus CPU-z és az AiSuite.

(#1983) syler123:
BIOS nem segített ezen. Nekem.

Szerk.: HWiNFO64-et hagyjuk. Nekem olyan bugos, hogy az valami hihetetlen. Idle állapotban van olyan temp-em, hogy 0-110°C között ugrál....

[ Szerkesztve ]

(#1985) syler123 válasza kristof123 (#1984) üzenetére


syler123
veterán

Nálam ez volt a gond, szóval szerintem próbálja meg. Sehogy sem akarta nekem vissza venni, itt panaszkodtam rá. De a friss bios óta jó lett szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#1986) MM válasza syler123 (#1983) üzenetére


MM
őstag

Köszi, ezzel 3 gond van csak: ;)
- Asrock a lap
- Nem az Asus féle CPU-Z, hanem a a CPUID féle CPU-Z
- természetesen a legfrissebb BIOS van fent

A viccet félretéve:
pont azért "overdrive", hogy fix legyen szerintem, ez e helyes működése. Ha visszavenné, az lenne gáz véleményem szerint - arra ott az offset mód.

Ez főleg akkor (lenne) probléma, ha a tuning miatt valamelyik közbenső lépcsőben hibázna a CPU.

(#1987) syler123 válasza MM (#1986) üzenetére


syler123
veterán

Pedig visszaveszi :) Sőt magonként állítgatja, ha terhelést kap, akkor megkapja a fixet. :)

(#1988) kristof123 válasza syler123 (#1987) üzenetére


kristof123
őstag

+1. Így van.

(#1989) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Vettem egy ilyen vasat asus vanguard b85+4570, és annyit kérdeznék, hogy ez a turbo boost hogy működik?

Elég ha bios-ban be van kapcsolva?

(#1990) MM válasza syler123 (#1987) üzenetére


MM
őstag

Asrock Z87 Extreme4 legfrissebb BIOS (2.30)
Elhiszem, hogy nálatok működik, de én semmivel sem látom, hogy visszavenné:
Mivel érdemes még ránézni?

(#1991) Trailblazer válasza sittes79 (#1989) üzenetére


Trailblazer
addikt

Elég. Ilyenkor a cpu maximális turbo-s órajelét adja rá egy magra. Asus lapokban (lehet más gyártóknál is, én ezt ismerem) viszont van egy feature (Asus MultiCore Enhancement), ami által az összes magra vonatkoztatja. (Bár konkrétan nem tudom, mely chipsetekkel működik ez.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1992) roland929


roland929
csendes tag

Szevasztok.
Uj vagyok a topicba.
Ma jött meg az i5 4670k procim es mellé az asrock z87 extremp6 lapom. Szeretnem egy kicsit tuningolni a procit hogy elbirja a 2db 7970es vgamat. Tudnatok ebbe segitseget adni hogy kezdjen el megmondom oszinten meg nem tuningoltam.
Kocce elore is a segitseget.

(#1993) kristof123 válasza roland929 (#1992) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Szvsz valahol 4.2 Ghz vagy afölött már kihajtja őket.
A legbiztosabb az lenne, ha megvárod MM kollégát. Ő majd leírja, mi hogy van mert Ő is Asrock tulaj.

(#1990) MM:
Most, hogy nézegetem az Asrock BIOS-t, itt tényleg úgy írja, hogy a Voltage fix-en van.

(#1994) kromatika


kromatika
veterán

Üdv a klubban srácok.Újra vissza váltottam 1150-re. :D Szeretném megosztani hogy hihetetlen különbségek vannak ugyan azon tipusú cpu esetében is ,lagalább is az én esetemben.I5 4570 ről van.Az mostani procim,Prime 95 2.81, max 70 fok és AIDA FPU terhelés alatt 68 fok.Mindez egy CM Hyper 212 Plus alatt,amin alapban 1000RPM-en,terheléskor 1200-on forog a venti.Előző procim legalább 10 fokkal melegebb volt ugyan ezen tesztek alatt,ráadásul egy Noctua D14 alatt! A h fok értékeket HW info,és Core temp progival mértem mind két esetben.Szóval most nagyon rendben van a cucc.Egyébként aki alap lap vásárkláson gondolkodik szorzó záras cpu hoz max 20000Ft környékén melegen ajánlom az MSI H87 G43-as lapját.Én is ezt vettem.Itt most csak 18 000FT ![link] 8000Ft al olcsóbb a legtöbb helytől[link] és nagyon jól felszerelt ,stabil deszka.Ebben az árban szerintem a legjobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#1995) MM válasza roland929 (#1992) üzenetére


MM
őstag

Szia!

A lenti 4 képen láthatod, hogy milen beállításokkal megy nekem Extreme4-ben stabilan 4,4Ghz-en a CPU.
(OC Tweaker fül - a fehér hátterű számok miatt kellett ilyen béna szögből vakuval fotózni...) Először is töltsd be a RAM-od XMP profilját ennél a fülnél, majd állítsd be az összes többi beállítást.
Mivel nem tudunk semmit a konfigod további részéről (milyen ház, jól szellőzik-e, gyári CPU hűtő, vagy valami izmosabb, milyen VGA fűt mellette, milyen a tápod) első nekifutásra javaslom, hogy a "CPU Ratio" "All core" legyen 40, a "Vcore override voltage" pedig 1,15V.

Ezek után célszerű egy Prime95 28.1-es tesztet futtatni. Kb. 15 perc után kezdi el az FPU-t is keményen nyüstölni, ha ez 20-25 perc után 90 fok környékén megáll, és emellett stabil a géped, akkor minden rendben. Ez azt jelenti, hogy normál használatban 70 foknál nem lesz melegebb a CPU.
Ezt közben pl. HWInfo64-el célszerű figyelni ("sensors only" módban)

Ha stabil, és a hőmérséklet is OK, akkor a CPU szorzót emelheted 41-re, majd 42-re, ha szerencséd van még ott is stabil lesz. Ha 4,2Ghz is stabil így, utána azért én 1,15V-ról 1,16V-ra állítanám a biztonság kedvéért). Ennél nagyobb órajelhez biztos, hogy több feszültség kell, de ha nincs egy jól szellőző házad egy komolyabb hűtővel, akkor ennél tovább nem nagyon lehet jutni.

Azért a 4mag/4-4,2 Ghz igen komolyan megy már! :)

(az 5. kép az "Advanced/CPU configuration fül elvileg default beállításoknál így néz ki, ehhez nem kell nyúlni)





[ Szerkesztve ]

(#1996) poster


poster
csendes tag

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem csak nem tudom, hogy jó helyen kérdezek rá erre.. :)

tegnap összeraktam egy új gépet, konfig:

- eredeti Win 8.1 64bit
- ASRock Z87 Killer
- i5-4670K
- 8 GB Ram
- 7870 Tahiti LE

Nos, az alaplapi vga drivert nem engedi feltenni, azt írja, hogy a számítógép nem felel meg a minimális rendszerkövetelmények, holott win8.1-es a program :F

A másik, tegnap még azt érzékelte, hogy PCIe 3.0 a videókártya amibe raktam, ma meg frissítettem a drivert és már csak PCIe 1.0 a GPUz szerint, ez mitől lehet? illetve a kártyám elvileg 11.1-es directx-et is támogatja a gépem szerint csak 11.0 van fent..

A válaszokat előre is köszönöm, más probléma nincs a géppel, jól működik, csak gondoltam megkérdezem, hátha valaki jobban tudja ezeket nálam.. :U

(#1997) F e Z o válasza MM (#1995) üzenetére


F e Z o
veterán

Ha dugsz a gépre egy pendrive-ot, s nyomsz UEFI-ben egy F12-t, akkor lementi az aktuális képet a pendriv-ra. ;)

H2O über alles!

(#1998) Howkeddlee válasza MM (#1995) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Az utolsó előtti képen alul,a PCH 1,05v és a PCH 1,5v látom neked sokkal többre van állítva,mint nekem. Nálam ezek 1,05v és 1,5v. Amúgy ezekkel mit szabályzol,már csak hogy ennyivel többre állítottad őket?

(#1996) poster: Szerintem Biost kellene frissítened rajta... hasonlókat nekem is csinált egy korábbi asrock lapom!

[ Szerkesztve ]

(#1999) poster válasza Howkeddlee (#1998) üzenetére


poster
csendes tag

Nincs frissebb bios már néztem.

(#2000) Howkeddlee válasza poster (#1999) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Nekem anno hasonló problémát a bios frissítés megoldotta.
Amúgy az alaplapi vga drivert miért szeretnéd feltenni? Én sem raktam fel soha,max csak akkor,ha nem volt a gépben vga-m,és hogy a prociba integrált igp-t használjam!
De gondolom,hogy azért a kártyához való AMD drivert feltetted,nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.