Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Trailblazer válasza Gainka (#1650) üzenetére


Trailblazer
addikt

Haswell pentium? :Y

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1652) ST05 válasza Gainka (#1650) üzenetére


ST05
őstag


pentiumban a HD Graphics (GT1, 10 execution units)
10 számolóegység van a többi 20 al szemben, nagyjábol fele teljesitményű is lesz.

aero2zero : ?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1653) Devid_81 válasza MiklosSaS (#1649) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kupakolas utan nem lehetetlen, hogy tudod huteni akkora feszultsegen :K
Baszzus azert ez a mernoki munka...k-s a cucc tuningolhato de mindnek vege van valahol 1.27-1.3volt korul...ott mar tulmelegszik...mekkora melo lehetett kitalalni a szandekos lerontast?!
Mert azert mind tuningos a maga modjan...szavunk nem lehet...

...

(#1654) kovsol válasza ST05 (#1652) üzenetére


kovsol
titán

Pentiumban az L3 chache is kevesebb és az is befolyásolja még az IGP gyorsaságát.

May the Force be with you!

(#1655) ST05 válasza kovsol (#1654) üzenetére


ST05
őstag

hát igen, tudom, akkor ezt dobjuk be neki : hogy lássa
hogy azonos igp-k is gyorsulnak i3 rol i5 ,re és i5-i7 re követöen is,
ezért ugy irtam ,nagyjábol fele, de akkro irom ugy, maximum felét hozza egy i5 igp-jének,
i7 hez viszonyitva annyit sem.. :R
i3 hd 4000 után ,egy 3570k ban ugyanazon igp is már érezhetően gyorsult ,
én végig nyomtam a nagyokat, 12 és 16Eu-sokat mind ,, hd3000-4000-4600
12EU után ( sandy-hd3000)nem volt különösebben nagy ugrás..
amit egyszer abu valahol meg is fogalmazott, hogy a 20 rol 40 EU sem lett duplaerős,
ez sajnos már a 12EU -tól igen érződik is ! haswell igp is inkább feuture-ökbe tokásodott be :D

(#1656) Gainka válasza Trailblazer (#1651) üzenetére


Gainka
őstag

Igen pentium, egyenlöre erre van lové, intel oldalra váltok én nem kinlodog semilyen athlon 750k meg hasonlo procikkal nem költök rá fölöslegesen a 7750et is eladtam nagyobbat akarok venni de közben át akarok váltani 1150be hogy majd késöbb tudjak bele-->értelmes<-- procit venni. Szoval egyenlöre pentium, ami igy is 2x erösebb az a4-nél cpu-ban, de ha ennyire gyenge az igp-je akkor inkább vga-t veszek egyenlöre. Elég volt már a szenvedésböl... :) bár a kis a4essel cod 4 multizok :DD

(#1657) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Kis tanácsot kérnék... Ahogy látom, és nézegetem a teszteket egyes oldalakon, mindig lehidalok az OC résznél. Nekem az Ivy kimaradt, de már előtte, a 3930K esetében se volt akkora jelentősége az alaplapnak, mint pl. a jó kis P35-P45-ös érában. Mivel a 4930K nem azt hozta, amit vártam, így a 4770K maradt, persze vétel után egyből skalpolva. Skalp témára még visszatérek, azt hiszem ez ki lett vesézve a Sandy esetében, talán még cikk is készült róla.
Szóval... Ahogy nézegettem a teszteket, pl. egy MSI Z87-GD65, vagy MSI Z87 MPower ugyan úgy teljesít OC terén, mint egy Maximus VI Extreme, MSI Z87 XPower. Megéri drágább lapba invesztálni?
Amit most nézegetek, az pont egy MSI Z87-GD65, Gigabyte GA-Z87X-OC, MSI Z87 MPower MAX, ASRock Z87 Prof., és a teteje az Asus Maximus VI Formula.

Kérdés, melyik lehet a legjobb választás? :U

GD65 egyébként nagyon szimpatikus, dicsérték, csak úgy mint az MPower-t. A Giga OC az köd, X58-ban elég jó darab volt ez a széria, de ugye abból nem következik, hogy Z87-re is sikerült jól összerakni. Formula tudom, hogy pöpec, de ahogy nézem max. a Supreme FX miatt érhet többet, mint a GD65.(70 font kül.) Asrockot nem ismerem...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1658) kovsol válasza MPowerPH (#1657) üzenetére


kovsol
titán

"Skalp témára még visszatérek, azt hiszem ez ki lett vesézve a Sandy esetében, talán még cikk is készült róla."
Szerintem az Sandy prociknál a kupak nem volt még téma, mert ott nem pasztázva volt még.

May the Force be with you!

(#1659) MPowerPH válasza kovsol (#1658) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a Szandi az Ivy akart lenni. :R

Don't Tread On Me

(#1660) Trailblazer válasza Gainka (#1656) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hja így már érthető.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1661) Casanova* válasza Trailblazer (#1660) üzenetére


Casanova*
veterán

i5 4670K proci 4,2 Ghz-en mennyire melegszik? elég rá a scythe ashura 12k hűtő?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1662) ST05 válasza Casanova* (#1661) üzenetére


ST05
őstag

szerintem 4,2 ig tuti jó leszel a scythe-al, akár 4,4
De nem kicsi a szórás, melyik milyen példány lesz, majd akkor derül ki...

(#1663) Casanova* válasza ST05 (#1662) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! elég nekem a 4,2 ghz. lényeg ,hogy jól kihajtja a gtx770 4 gb vga-t fullHD 1080p-ben.

és proci alá ASUS GRYPHON Z87 deszkát néztem. remélem ez jó lesz!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1664) Trailblazer válasza Casanova* (#1661) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ezzel a monstrummal (Scythe Grand Kama Cross 2) megfelelőek a hőfokok terhelés alatt is (na nem Prime95-re gondolok, hanem hétköznapi dolgokra, pl. video encode), az Ashura-t nem ismerem. Felteszem, hogy jó lesz az is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1665) Casanova* válasza Casanova* (#1663) üzenetére


Casanova*
veterán

srácok! ASUS GRYPHON Z87 deszkához milyen ramot vegyek? melyiket komálja leginkább?

(#1664) aero2zero: ashura a best buy!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1666) Trailblazer válasza Casanova* (#1665) üzenetére


Trailblazer
addikt

Közben utánanéztem, jópofa. Felszerelésileg ugyanaz, mint az enyém, csak ez álló toronyhűtés.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#1667) ST05 válasza Casanova* (#1665) üzenetére


ST05
őstag

legjobb lenne 1,5V-os intelhez, 1600-1866 ok közt sok ilyet lehet találni
de az 1,65 ösök is menni fognak , de a 1,5 voltosok a 1000% kompaktibilitásúak ..
mig 1866 os és ettöl felfele már tuningnak számít ( ez már mind 1,65Vos lesz) ezesetben 2600Mhz ig is elmehetsz :R

(#1668) Casanova* válasza ST05 (#1667) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! na akkor legyen cl9 1600-as 8gb Kiszerelés: 2 db modul. melyik ram legyen? ez jó lesz? most látom ez a ram 1.65 v-os

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1669) Casanova* válasza ST05 (#1667) üzenetére


Casanova*
veterán

ez 1.5V-os. jó lesz?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1670) Casanova* válasza Casanova* (#1669) üzenetére


Casanova*
veterán

vagy ez?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1671) MM válasza Casanova* (#1670) üzenetére


MM
őstag

A CL9-es 1,5V-os LP Vengeance (mindkettő az, csak színben különböznek) jó darab, és inkompatibilitás is nagyon ritkán fordul elő velük.

(#1672) Casanova* válasza MM (#1671) üzenetére


Casanova*
veterán

ok,köszi! csak színben különböznek? érdekes a fekete drágább! pinkbe talán még olcsóbb lenne! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1673) shteer válasza Casanova* (#1672) üzenetére


shteer
titán

a kettő csak színben :K a white (meg a green) az 1.35V-os (és 1.5V-on jó eséllyel mennek 1866-ot)

..szerintem jónak tűnik

(#1674) Casanova* válasza shteer (#1673) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! :) fehér jobb választás? melyiket vennéd a helyembe?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1675) shteer válasza Casanova* (#1674) üzenetére


shteer
titán

csak ha tuningolni akarod. nekem fehér van, alapon megy 1.35V-on 1600on

..szerintem jónak tűnik

(#1676) Casanova* válasza shteer (#1675) üzenetére


Casanova*
veterán

kék jó lesz. azt mondják a haswell 1.5 V-osat szereti jobban. 1.35V-os keveset eszik,ez nem jó. :D ja és nem akarom tuningolni a ramot.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1677) shteer válasza Casanova* (#1676) üzenetére


shteer
titán

max 1.5V az ajánlott igen. meg te nem is vehetnél fehéret (aki izmos annak csak a kéket szabad ;])

..szerintem jónak tűnik

(#1678) Casanova* válasza shteer (#1677) üzenetére


Casanova*
veterán

erről van szó! fehér az nőknek való! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1679) shteer válasza Casanova* (#1678) üzenetére


shteer
titán

mennnnnnnnyéééééinnen!!! ;]

..szerintem jónak tűnik

(#1680) Casanova* válasza shteer (#1679) üzenetére


Casanova*
veterán

itt se vagyok! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1681) noby válasza ST05 (#1662) üzenetére


noby
aktív tag

4670k hoz 4max4.2 ghzra elég egy ilyen hüttő dupla ventivel?[link]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1682) ST05 válasza noby (#1681) üzenetére


ST05
őstag

igen, bőven elégnek kell lennie :K

(#1683) Casanova* válasza ST05 (#1682) üzenetére


Casanova*
veterán

kollégáim azt tanácsolják,hogy i5 helyett i7-t vegyem. azt mondják 2 év múlva lehet kevés lesz az i5. csak játékra kellene! csak jobban járok i7-el. szerintetek?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1684) Devid_81 válasza Casanova* (#1683) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valamelyest igaz de azert ne feledjuk nincs fizikaliag tobb mag benne.
Ha valaki kepes eloallni egy jol optimalizalt 4mag+4HT motorral akkor mindenkeppen jobban jarsz az i7-el.
De ilyesmire meg nem kerult sor a tortenelemben...de kizarni sem szabad ;)
Sokat segitettem, ugye? :D

...

(#1685) Casanova* válasza Devid_81 (#1684) üzenetére


Casanova*
veterán

rengeteget! :D. i7 lesz. :K köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1686) ST05 válasza Casanova* (#1683) üzenetére


ST05
őstag

8 szálon fog menni ,igaz ez hozhat a jövőben plusszt
de többfesszel is megy az i7, nehezebben hüthető mint i5,
emiatt kevésbé magas órajeleket lehet vele elérni,
de az is igaz 4.2 GHZ- i5 öt már alapórajelen fogja az i7
tehát bizony annyival erösebb is, mint drágább, csak kérdés valóban szükséges-e...

(#1687) Casanova* válasza ST05 (#1686) üzenetére


Casanova*
veterán

értem! ha már kevés lesz az i5,akkor az i7 is kevés lesz? melyik i7 húzható jól és nem melegszik annyira? ivy? hát a i7 3820 milyen,tuningolható?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1688) synthattik válasza Casanova* (#1687) üzenetére


synthattik
aktív tag

Nyilván húzható a 3820,csak azt ne feledd el,hogy alapra az 130w tdp-s, meg ugye a lap is drágább hozzá,tehát lehet akkor jobban járnál,mondjuk sandy 1155 konfiggal, 2600k-val,abban is 8 szál van,meg ahogy néztem azokban elég szép tartalékok lapulnak,főleg ha vmi kitesztelt példányt veszel.
Az ára is kezd már jó lenni és a lap is olcsóbb hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1689) MiklosSaS válasza Casanova* (#1687) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Termeszetesen jatekra egyaltalan nem eri meg az i7 boltbol. Vagy veszel egy 4670K-t ujonan, de inkabb az aprorol jarnal jobban egy 2600K-val, hisz annyi majdnem mint az uj 4670K.
Ahova nem lesz eleg a 2600K oda mar a 4770K is keves lesz. 2011-es platformba meg akkor eri meg ha teszetl bele minimum egy 3930K-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1690) shteer válasza Casanova* (#1687) üzenetére


shteer
titán

Jol megkevertek a gyuros fejedet :D
Jo lesz az a 4670k, jatekra kulonosen jo lesz, ha kesobb tovabb bsztatnak a kedves kollegaid, teszel a helyere egy 4770k-t es kapsz pluszba 2fpst, orulsz :)

..szerintem jónak tűnik

(#1691) F e Z o válasza Casanova* (#1687) üzenetére


F e Z o
veterán

Milyen videókártyát kell kiszolgálnia a procinak? 1 GPU-nak elég egy 4GHz-en ketyegő i5, i7. Bár a jövőben megjelenő játékok - mint pl most a bf4 - profitálni fognak a HT-ból, így az i7 felé billenti a mérleg nyelvét.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#1692) Casanova*


Casanova*
veterán

srácok! na az van,hogy ugye előbb amd fx 8320 konfigot akartam. gtx770 topikba a srácok tapasztalatból mondták,hogy az fx min 4,5 ghzen tudja kihajtani a 770-t. az intel alapon nevetve kihajtja. mikloss is mondta,hogy a titánt nem tudja rendesen kihajtani az fx. ennyit az fxről,hiába a 8 mag,szálanként gyenge. nagyon hosszú távra tervezek komplett gépet venni. időnként csak vgat cserélnék! tehát akkor csak intel játszik. a kérdés az,hogy meddig lesz elég a 4 magos cpu? ha már az i5 kevés lesz,akkor az i7 is kevés lesz? mert,ha igen,akkor nem éri meg az i7. szetintem. 2011 tokozásra készültek 6 magos procik is. gondoltam,majd ha kell a 4 magost lecserélem 6 magosra. drága gépet veszek,ezért variálok sokat. :) vagy legyen olcsóbban i5 konfigom és majd ha kell egy újjabb intel 6 magos konfigra váltok. csak eltudjam adni az i5 konfigot. ti hogy csinálnátok?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1693) shteer válasza Casanova* (#1692) üzenetére


shteer
titán

én úgy csinálnám, hogy a jelenre vennék procit nem 2 év múlvára :P hidd el nem kell 6 magos intel egy gtx770 alá. mivel van pénz dögivel, akkor 4770k oszt csók, normális hűtővel alapfeszen 4GHz és egy darabig nem kell másik a helyére

vagy a már bevált módszer: "hagyd az egészet a pcsába" ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1694) noby válasza shteer (#1693) üzenetére


noby
aktív tag

ez tetszett :D

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1695) Casanova* válasza shteer (#1693) üzenetére


Casanova*
veterán

besírok,ez jó volt. :D. nem a vga kihajtása a lényeg. :N. hanem,hogy a jövőben az új játékok,alkalmazások még több magot fognak igényelni. pl. anno a 2 mag bőven elég volt mindenre,most kevés.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1696) shteer válasza Casanova* (#1695) üzenetére


shteer
titán

és tudod te mi lesz 2 év múlva? nagyon belassultunk ám, az intel ütemtervét elnézve nem is lesz semmi nagy változás
nézd meg a teszteket, mikori a 2600k és még milyen jól teljesít

kb az első generációs i7-eket érdemes lecserélni (főleg a fogyasztás miatt) mert egy SLI-s 3 monitoros rendszert már nem szolgál ki tuninggal se

..szerintem jónak tűnik

(#1697) Casanova* válasza shteer (#1696) üzenetére


Casanova*
veterán

ez az,hogy senki nem tudja mi lesz 2 év múlva. kár ezen agyalni. ahogy mondod jelenre kell venni gépet,oszt csókolom. :D. tököm variáljon annyit! :D.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1698) Devid_81 válasza Casanova* (#1697) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegyel AMD-t es az abban levo integraltat a proci tutter kihajcsa...sporoltal egy csomo penzt, nincs fejfajas sem! :D
Leeggszerusitem:
i5 eleg jelenleg mindenhez, kihajtja a 770-est, de tuningold a cpu-t ha tudod, hiszen minden plusz plusz.
i7 eleg jelenleg mindenhez, ami kihasznalna a HT-t rendesen ahhoz jobb, de ilyen jatekot nem nagyon tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

...

(#1699) Casanova* válasza Devid_81 (#1698) üzenetére


Casanova*
veterán

i5 lesz és majd,ha kell váltok i7-re.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1700) noby válasza Casanova* (#1699) üzenetére


noby
aktív tag

így van jól döntöttél! :)

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.