Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) Fail3D! válasza Dyingsoul (#2750) üzenetére


Fail3D!
addikt

azthiszem ilyen arak melett erdemes lesz eladnom a 4770k-t:D

Most nezem az aquaban is 95500 a 4770k...:) Ugyerzem most kel kell megproblani eladni:D

[ Szerkesztve ]

(#2752) Howkeddlee válasza Dyingsoul (#2750) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Árgépen jóval kedvezőbben alakulnak a 4770K árai: [link]

mod: opp most nézem,hogy te rosszat néztél / linkeltél,mert itt a 4770K proci ára (és a hsz.ek is ittvannak) az iponban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2753) Dyingsoul válasza Fail3D! (#2751) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát ezaz!
Én most állok gépvásárlás előtt (2-3 héten belül) és attól félek, hogy mindenhol felmegy az ára, ami nagyon érzékenyen érintene. :DDD Arra voltam kíváncsi, hogy esetleg van-e erről infó, hogy most valami különösebb okból megy fel az ára vagy csak elkurtak valamit. Utóbbi azért jutott eszembe mert iponon meg van hamisítva az árgrafikon...

Jah tényleg, OEM-et néztem véletlenül bakker... xDDD Hát ezt nagyon benéztem elnézést kérek azoktól akikre a frászt hoztam. :DD Ezt teszi az álmosan való böngészés...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#2754) Fail3D! válasza Dyingsoul (#2753) üzenetére


Fail3D!
addikt

ohh, akkor en is leneztem valamit...:D

[ Szerkesztve ]

(#2755) anytime válasza Dyingsoul (#2753) üzenetére


anytime
őstag

Meg ugye az Ipon-nak is egy bocs, igaz ;) , hisz azert nem toroltek es hamisitottak :)

(#2756) ST05 válasza Dyingsoul (#2750) üzenetére


ST05
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#2757) Gery15 válasza Dyingsoul (#2750) üzenetére


Gery15
addikt

Egyébként már régóta megfigyeltem, hogy az OEM drágáb... Fail, hogy miért adják olcsóbban a box-ost.

HyperX

(#2758) ST05 válasza Gery15 (#2757) üzenetére


ST05
őstag

mert nyilván azt hozatják, azt rendelik, az fogy, A z OEM, meg nem tud ugrálni a nagykerek ajanlatai között, a jobb árra ,mivel kutya nem veszi.. az a fail, hogy ez nem megátol érthetődő, és mindig le kell írni.
Vödrös narancs mé olcsób mint ha darabra vennéd? :(

(#2759) Gery15 válasza ST05 (#2758) üzenetére


Gery15
addikt

Úgy veszem észre, hogy te vagy itt a topik megmondója... :U

HyperX

(#2760) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Az i7-4770 és 4771 között az órajelen kívül van különbség? Ill. mitől van, hogy a 4770 majd 20k-val lett drágább pár hét alatt?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2761) kristof123 válasza zolee0307 (#2760) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!
Csak 100 Mhz, ami szvsz nem ér meg több ezer huf-ot. A 4770 7. hóban volt ~77k most meg ~74k. Mi drágult ezen?
Szerk.: Még az OEM verzió is csak ~4-5k-t ingadozik...

[ Szerkesztve ]

(#2762) zolee0307 válasza kristof123 (#2761) üzenetére


zolee0307
őstag

A pcx-nél (innen venném) a 4770 90k, a 4771 meg 73 k. Most néztem. Àrgépen is hasonló, igaz ott van 71, 75 k-ért is 4770.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2763) kristof123 válasza zolee0307 (#2762) üzenetére


kristof123
őstag

P@x-nél csak oem van, az meg a drágábbik.

(#2764) zolee0307 válasza kristof123 (#2763) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Nekem nem derült ki a leírásukból.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2765) noby


noby
aktív tag

valaki megtudná mondani hogy extreme4 es lapban hogy lehet beállítani visszavegye a core voltaget is ha nincs használatban a cpu?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2766) FrozenThrone válasza noby (#2765) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ugyan ezzel a problémával küzdök én is, nekem több óra beállítás után sem sikerült megcsinálom. Úgyhogy a tippeket, tanácsokat szívesen fogadom én is.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2767) noby válasza FrozenThrone (#2766) üzenetére


noby
aktív tag

egyébként baja lehet ha állandó a fesz?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2768) MM


MM
őstag

Csak akkor veszi vissza, ha "adaptive"-ra van állítva a Vcore.
Auto állásban, vagy "override" állásban nem fogja visszavenni.
De nem érdemes ezzel foglalkozni, mert így is nagyon keveset eszik, ha nincs terhelve.

Az "offset" a további hozzáadott fesz. értéket állítja, nálam ezért van az is kicsire állítva, mert ha azt auto-n hagyod, akkor viszont vagy 0,06-0,08V-ot hozzáad komolyabb terhelésnél adaptive módban.
Pl: futtass egy "régi" prime-ot (pl: 24.xx) vagy az új 28.1-est. A régi futtatásakor egy "offset"-nyivel kevesebb feszt fog kapni a CPU, mert az nem terheli meg durván.

(#2769) FrozenThrone válasza MM (#2768) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Neked Adaptive módban sikerült beállítani normálisan a feszeket? Mert nekem sehogy se sikerült, akár mit állítottam tök fars feszültség értékeket kaptam.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2770) noby válasza FrozenThrone (#2769) üzenetére


noby
aktív tag

így van most próbáltam adaptívban valóban visszaveszi viszont felmegy íme az egekbeakkor maradok inkább fix1.1v on

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2771) FrozenThrone válasza noby (#2770) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Nálam is ugyan ez a gond, hogy Adaptive mod -nál az egekbe tolja a feszt, hiába állítok be mondjuk 1,2V -ot, sokkal többet ad neki. :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2772) noby válasza FrozenThrone (#2771) üzenetére


noby
aktív tag

lehet sőt biztos nem lesz baj ha fixen tartja de jó lenne ha rendesen működne ez a dolog.asus lapokkal nincs ilyen jellegű gond?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2773) noby válasza FrozenThrone (#2771) üzenetére


noby
aktív tag

a v core voltage aditional ofset nálad mire van állítva vagy autón hagytad?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2774) FrozenThrone válasza noby (#2773) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Próbáltam Auton, illetve úgy is ha én állítottam be , de sehogy se volt jó.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2775) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy megéri e 1155-röl 1150-re váltani? mert van egy asus maximus V gene lapom de meghibásodott és gariba vissza küldtem de nem javítható, de van lehetőség egy kis pluszért egy asus maximus VI formulára.jelenlegi procim az egy i3-2100 (tudom len a legjobb), és a kinézett egy i5-4670/4670k. szóval megérné e a csere vagy maradjak a 1155-nél egy nagyobb procival?

(#2776) Fail3D! válasza Rruuer (#2775) üzenetére


Fail3D!
addikt

Beszarok nekem is 3 hete ment kb tonkre... :) ugyan ezzel, hogy visszakaptam a penzt.

(#2777) bandi0000 válasza Rruuer (#2775) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én azt mondom meg, de csak akkor vedd a ROG lapot ha K-s procit veszel mert másképp nem sok értelme van

Xbox One: bandymnc

(#2778) Rruuer válasza bandi0000 (#2777) üzenetére


Rruuer
senior tag

jó, mért is? mert a i5-4670 több mindent támogat mint a i5-4670K.de a K-s azt lehet tuningolni ha jól tudom. akkor most mégis a K-s legyen?

(#2779) bandi0000 válasza Rruuer (#2778) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Játékra kell? Akkor 4670K, ami hiányzik belőle az inkább virtualizációhoz kell

Xbox One: bandymnc

(#2780) Rruuer válasza bandi0000 (#2779) üzenetére


Rruuer
senior tag

igen igen játékra kell. de a Virtualization az nem valami videó kártyás valami?

(#2781) bandi0000 válasza Rruuer (#2780) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem nem játékhoz K-s-t vegyél az a lényeg

Xbox One: bandymnc

(#2782) syler123 válasza ST05 (#2699) üzenetére


syler123
veterán

Nekem sem ment offset-el sehogysem. Annyit csináltam, hogy minuszra tettem és folyamatosan vettem el. Egészen addig vettem el minuszban offsettel, ameddig el nem indult, majd adtam rá egy kicsit, hogy épp elinduljon a gép. Ekkor is irtózatosan magas feszültséget adott, teljesen logikátlan volt, hogyha többet veszek el nem bootol, ha adok még neki, akkor ugyanúgy irreálisan magas feszt ad. Egyedül a fix fesz, ami normálisan működik. Adaptívot még nem próbáltam, lehet jobb is...

[ Szerkesztve ]

(#2783) FrozenThrone válasza syler123 (#2782) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Akkor úgy néz ki hogy nem csak én vagyok a béna. Milyen Bios van fent neked?

Üdv Frozen

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2784) syler123 válasza FrozenThrone (#2783) üzenetére


syler123
veterán

Nekem Asus Gryphon lapom van, a legfrisebb 1603-as bios. Nem vagy béna teljesen logikátlan az egész. Egy nyamvadt Brazos htpc-n van 3 State. P0, P1, P2 Ami 800mhz, 1280mhz és 1600mhz-et tesz ki. Mindre meg lehet adni a feszültséget. Hogy ez egy tuning alaplapon nem megoldható, szégyen...

[ Szerkesztve ]

(#2785) FrozenThrone válasza syler123 (#2784) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Jah, akkor ezek szerint nem csak Asrock alaplapnál van ez az anomália :U

Van itt valaki akinek sikerült tuning mellett megoldani azt hogy normálisan visszavegye a feszültséget, illetve terhelés alatt is normális feszültséget ad a procinak?

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2786) kristof123 válasza FrozenThrone (#2785) üzenetére


kristof123
őstag

Igen! Gigabyte és Asus (régebbi BIOS-al) lapokban működött.

(#2787) ST05


ST05
őstag

és kimonitoroztátok, hogy prime és linx-en kivül bármi más mondjuk játék küldi -e a plusz 0,1V-ot? ?
Mert én úgy olvastam itt ,h csak ezen stabilitáscuccok alatt tornázza fel, máshol nem!

Sőt, az aisuite mutat magonkénti feszültséget, ott úgy jelzi, hogy folyton le-le kapcsolgatja 0V-ra a magokat mikor melyiket amikor nincs rá szükség, még fix fesz esetén is de mostmár ki fogom mérni a különbséget fogyimérövel :K

(#2788) kristof123 válasza ST05 (#2787) üzenetére


kristof123
őstag

Azaz AiSuite olyan badarságokat mutat, hogy csak na! Fut a böngésző, film, zene, steam, torrent... és minden mag ~0-0.1 V-ot kap.

(#2789) FrozenThrone válasza kristof123 (#2786) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Akkor most szándékosan elbaszta az összes gyártó ezt az opciót az új biosokkal? :F Mert akkor várhatunk egy újabb biosra.

ST05: Igen, én kimértem, megkapja, mert kb 10 fokkal melegebb terhelés alatt :(

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2790) viktor82


viktor82
őstag

Ma megjött nekem is a cucc.a proci costa rica remélem nem csalodom most megy fel a win :Y

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2791) kristof123 válasza FrozenThrone (#2789) üzenetére


kristof123
őstag

Ebben az a vicces, hogy az ellenkezője. Amikor fixre állítottuk a feszültséget, akkor vette vissza (régi BIOS-al). Ezt kijavították és a fix feszültség már tényleg fix. Már csak adaptive módban veszi vissza, de azt inkább meg sem próbálom belőni, mert:

(#2787) ST05:
Játék alatt is feldobja a feszültséget 1.3 V közelébe!

[ Szerkesztve ]

(#2792) Howkeddlee válasza Fail3D! (#2776) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Skacok!

Megkérdezhetem hogy milyen problémával kellett gariztatni a Maximus V Gene lapotokat?
Priviben is válaszolhattok!

Köszönöm!

(#2793) noby válasza FrozenThrone (#2789) üzenetére


noby
aktív tag

pedig már majdnem lecseréltem egy gryphonra :D :D

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2794) Gery15


Gery15
addikt

Szerintem oly mindegy, hogy fix feszre van-e lőve vagy offsetes buziság. Nálam működik pl: az offset-es beállítás is. Gigabyte GA-Z87X-UD4H lap.

Egyébként, ha megfigyelitek nincsen húzva a processzor és visszaveszi a feszültséget és az órajelet akkor a hőmérséklet megegyezik azzal, mint amikor húzva van a proci és cpu-z, aida, hw64 szerint csak az órajelet veszi vissza a feszültséget pedig nem. Gondoljunk bele, hogyha nem venné vissza a feszültséget akkor sokkal melegebbnek kellene lenni a procinak. Személyes tapasztalatom, példám, alátámasztásom a fent leírtaknak. Normal feszre téve a proci, ami 1,165v min mag hőfokok 25-26 körüliek, mivel normalra van téve a fesz így megy az offset egyből és 0,7v-ra leveszi a feszt illetve az órajelet 800MHz-re. 4,5GHz-hez 1,26v-ra van szüksége a procimnak, amit fixre beállítok és csak az órajelet veszi vissza, de a min hőfokok ugyanúgy 25-26 körül alakulnak 800MHz-en. Ami felettébb különös ugyanis 1,26v mellet a magok, hogyan hűlnének le 25-26 fokra? Alsóhango 40- 50 fok környékén kellene járni, ha nem venné vissza a feszültséget. Ugyebár minél több feszültséget adunk a processzornak annál jobban fog melegedni jelen esetben, ez nem így van. Szvsz ez valamiféle bug lehet, amiért ez van.

További példa, 4,2GHz-hez fixre belövök 1,155v-ot min maghőfok úgyhogy nem veszi vissza a feszt, szintén 25-26 fok. Ha offsettel belövöm a -0,010v-ot akkor szépen a vidből elveszi és így kap 1,155v-ot (1,165-0,010=1,155) amikor is vissza veszi az órajelet és a feszt 800MHz-re illetve 0,7v-ra és ugyanúgy 25-26 fok a min hőfok.

HyperX

(#2795) ST05 válasza Gery15 (#2794) üzenetére


ST05
őstag

ennyi +1, erre írtam viszább, hogy majd ki is mérem :K

(#2796) FrozenThrone válasza Gery15 (#2794) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Igen, azt én is észrevettem, hogy beállítástól szinte teljesen függetlenül a terheletlen hőfokok, kb azonosak. Csak akkor mi értelme van az offsetes tuningnak, ha gyakorlati haszna nulla?

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2797) Gery15 válasza ST05 (#2795) üzenetére


Gery15
addikt

Kíváncsian várom. ;)

(#2798) kristof123: Na legalább egy ember akkor, akinél nem stimmel ez sem. Egyébként milyen lapod van? És mikor adták ki a legutolsó biost rá?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2798) kristof123 válasza Gery15 (#2794) üzenetére


kristof123
őstag

A történet ott dőlt meg, hogy amikor nekem visszaveszi a feszültséget van hőfok eltérés a fix feszültséghez képest 800 Mhz-en.
Ezek a csoda programok meg össze-vissza irkálják a feszültségeket.

[ Szerkesztve ]

(#2799) Gery15 válasza FrozenThrone (#2796) üzenetére


Gery15
addikt

Szerintem valami olyasmi értelme lenne, hogy amíg tesztelgetsz nézed a proci határait addig fix feszt adsz neki aztán, ha stabil és nem húzod tovább akkor a fix fesz értékét beállítod offsettel. Gondolok itt a +/-0,3v-ra, amit lehet adni, ez bőven elég mindenre és innentől pedig visszaveszi a feszt is és örülünk. Legalábbis én így használom. :D

(#2798) kristof123: Mekkora eltérésről van szó?

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2800) noby válasza Gery15 (#2799) üzenetére


noby
aktív tag

Szerinted akkor én 4ghz hasznàlva menyit vegyek vissza az ofsetből?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.