Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) noby válasza ST05 (#2200) üzenetére


noby
aktív tag

Nem mondod még lehet vissza teszem a water 2.0 thermaltake vizet:)

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2202) ST05 válasza noby (#2201) üzenetére


ST05
őstag

én már bánom ,hogy eladtam a vastag-radis h2o-antec 920-am..
fogok is másikat szerválni ..
víz az víz :K
+ iszonyat jó dolog, hogy minden szemernyi hő ,azonnal hátul kimegy a házból ..
nekem bejött, izlések és pofonok..

(#2203) noby válasza ST05 (#2202) üzenetére


noby
aktív tag

Enyém simpla radis nem tom mennyi értelme lenne vissza rakni lehet kiprobàlom.a 2600kt 58nàl nem engefte feljebb húzva.tudom itt egy kicsit más a hejzet.nyilvàn ez hâz fűggő is.nekem t28am van nem valami nagy kuckò de szeretem.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2204) MiklosSaS válasza noby (#2199) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mugent hasznal az egyik kollegam elege meg van vele elegedve. Ha szeretned hetfon kerek reszletes leirast tole.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2205) noby válasza MiklosSaS (#2204) üzenetére


noby
aktív tag

Nem lenne rossz kőszi.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2206) torma1981 válasza noby (#2199) üzenetére


torma1981
veterán

Nekem ALPENFÖHN BROCKEN van rajta. Brutál egy darab. :-) Silent módban nem ment 55 fok fölé. Nincs húzva.

[ Szerkesztve ]

(#2207) MiklosSaS válasza noby (#2205) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Esetleg ha elfelejtem irj ram privatban, kedden vagy szerdan. :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2208) noby válasza torma1981 (#2206) üzenetére


noby
aktív tag

Pontosan melyik procid van és melyik broken 1-2?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2209) noby válasza MiklosSaS (#2207) üzenetére


noby
aktív tag

köszi írok :R

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2210) torma1981 válasza noby (#2208) üzenetére


torma1981
veterán

4670k és 1-es. Nagyon csendes. Bár csak 3 napja van csak meg.

(#2211) noby válasza torma1981 (#2210) üzenetére


noby
aktív tag

nem tuningolod legalább 4ghz re kíváncsi lennék ott is mit tud hőfokokban a hűtő?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2212) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Közel 5 év után tértem vissza asztali gépre laptopról. Egy Gigabyte GA-Z87-HD3 lapban van egy Intel Core i5-4670K proci. A lap automatikus tuningprogramja felviszi 4.6-ra a procit, de játékok közben sokszor 4.1-en is újraindul ha intel extreme tuning utilityben a feszültség adaptive-ra van állítva. Hány volt ami még biztonsággal adható neki? A hűtő egy Noctua NH-L12.

(#2213) ST05 válasza Avicularia (#2212) üzenetére


ST05
őstag

offset nincs? 4.2-4.4 ig/körül jónak kell lennie 0,1V minusz elvételével
vagy
fix feszültséggel: 1,1V kb 42x 1,15 - 43x vagy 44x ilyesmiket probálj,
értelemszerűen ha eldobja valamilyen teszt vagy játék, akkor egy szórzóval viszább veszed,
vagypedig emelsz a feszültségen.
cpu capability 100% ról , emelni kell a tdp limitböl kiléphessen mondjuk 120%-ra
de nézd át az auto tuningba mi még amit elállit mondjuk auto-rol ,és azt belövöd Te is

(#2214) ST05 válasza Avicularia (#2212) üzenetére


ST05
őstag

ha igy sem lettél stabil , akkor az uncore szorzóját ( uncore ratio *lásd lent )
a cpu után kell állítani 100-300Mhz-nél ne legyen kevesebb mint a cpu frekvenciája
tehát ha cpu 4500, akkor az uncore legyen 4200-4400

performance/frequency/advanced cpu core feat.. ( 9.edik fotón )
itt találod meg az uncore- és a core- ok szorzóját is egyuttal

(#2215) MM válasza Avicularia (#2212) üzenetére


MM
őstag

Tekintettel a kevés fázis + 0 VRM hűtés kombinációra, én a fix. 1,1V fölé nem mennék ezzel a lappal, de ezzel 4-4,2Ghz még összejöhet vele 4 magra szerintem.

Az uncore pedig nálam pl. mindig 38, még 4,4Ghz-nél is - a stabilitás javára, ez sebességben kb 1%-ot számít. (a lap is így állítja be, ha próba képpen auto-n tuningolok)

(#2216) kristof123 válasza MM (#2215) üzenetére


kristof123
őstag

+1! :K

(#2217) norbertlaszl


norbertlaszl
csendes tag

Hali!

Elnézve az itteni szakértelmet :) szeretnék kérdezni pár dolgot az i3-as procikról ( azon belül is az i3-4130-ról).
A helyzet az, hogy egy megfelelő alaplappal és videókártyával mindennapi felhasználás mellett játékra is használnám.
Viszont több "szakértőtől"is hallottam, hogy ebben az ársávban az AMD Fx-sorozat jobb választás.
Kisebb szentségtörés ebbe a topikba ilyet írni..tudom.
Elég sok időt fektettem már a tudakozódásba és már kcsit össze vagyok zavarodva.
Tudnátok tisztázni a helyzetet ebben a szegmensben?( Melyik a jobb választás stb..)

Köszönöm!

(#2218) kristof123 válasza norbertlaszl (#2217) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Milyen játékokról lenne szó? Multiplayer vagy singleplayer? Egyéb felhasználás? Milyen videókártya kerülne mellé? Milyen alaplapban használnád?

(#2219) Avicularia


Avicularia
veterán

Köszi ezek most elég kínaiul hangzanak nekem, régebben kicsit egyszerűbb volt a tuning :)
Uncore, meg cpu capability, utána kell néznem mik ezek egyáltalán.

(#2220) norbertlaszl válasza kristof123 (#2218) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

Szia!

Egy Gigabyte GA-H81M-S2PV LGA1150 alaplapra gondoltam, mellé egy GTX 560 Ti videókártyára.
Manapság kijött játékokról lenne szó itt (Batman, Forma1, Fifa 14).Singleplayer van többségben..
Egyéb felhasználás terén tömöríteni szoktam plusz photosop.

(#2221) ST05 válasza MM (#2215) üzenetére


ST05
őstag

több nyugati oldal is ajánlja a maximum 100-300MHz diffit az uncore-nál
cpu frekihez képest, egy próbát megér , ha egyszer nem stabil neki értsd meg ,
veletek is beljebb van szegény plusz +1 a nagy semmire mi? :C

Avicularia: cpu .-nak van egy szorzója ( ratio) meg az uncore nak is ( cache.ek.gyorsitótárak sebessége )ennyi, ugye 42x -es szorzó 42x100: tehát 4200MHz
amit linkeltem képen ott megtalálod. ezeken kivül a többi maradhat auto-n

norbertlaszl: maga a rendszer pattanósabb a haswellt választod: memóriakezelés,
boot idők, betöltési sebességek, és nyersen erösebb magok, persze ezért drágább is.
fx-ek alá érdemes erősebb/drágább lap, hogy huzhasd ,nagyobb hütés emiatt, és
gyorsabb ramok sem ártanak oda, igy végeredményben ugyanott vagy/ szinte i5+egyszerü lap szinten

sokszálasitott teljesitménybe , vagy bf4 multi többet hoz a 6szálja az fx-nek az i3 nál
de én a jóval ujabb modernebb haswellre szavazok ( hát mi másra :DDD ) ha csak i3 akkor is,,
főleg ha HD felbontásod lesz, akkor elég lesz midnenhova az i3

[ Szerkesztve ]

(#2222) kristof123 válasza norbertlaszl (#2220) üzenetére


kristof123
őstag

AMD-hez ezzel a pénzmennyiséggel nem lehet jobb gépet kihozni szvsz. Viszont, ha az intelnél maradsz mindenképpen egy picivel jobb alaplapot néznék, hogy ha később fejlesztésre kerülne a sor akkor ne legyen gubanc (nem mintha ezzel a lappal nem menne a későbbi cpu).
A haswell egy jó választás. Én azt mondom jól választottál.
+1 az intelnek. (:

(#2221) ST05:
Neked is +1. : DD

[ Szerkesztve ]

(#2223) norbertlaszl


norbertlaszl
csendes tag

Még egy örök felvetést szeretnék tisztázni magamban miszerint:

Intel-Nvidia

és

Amd-Radeon

Kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá..

(#2224) Bravo198 válasza norbertlaszl (#2217) üzenetére


Bravo198
tag

Szia!

Itt van egy teszt, hogy BF4 alatt hogyan muzsikál az i3. Habár ez nem 4130, hanem 4340. Nem tudom, hogy ennek mennyire lehet hinni egyébként, de veri az FX-eket.

Hardwarepal

(#2225) norbertlaszl válasza Bravo198 (#2224) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

Szia!

Igen, látszik a teszteken is. Mindig is Intel processzorom volt csak most az AMD belehúzott és engem meg elbizonytalanítottak, de megnyugtattak ilyen szempontból.
Köszi az oldalt ;)

(#2226) kristof123 válasza norbertlaszl (#2223) üzenetére


kristof123
őstag

Ez már nincs. Lehet intel mellé AMD vga-t tenni. Nem lesz belőle gond. Csak összeomlik a rendszer tőle. :DDD

(#2227) norbertlaszl válasza kristof123 (#2226) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

O.O

(#2228) kristof123 válasza norbertlaszl (#2227) üzenetére


kristof123
őstag

Azért tettem OFF-ba, mert nem volt komoly. Ne hogy félreértsd! (:

(#2229) Avicularia válasza ST05 (#2221) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi :R
Átállítottam adaptívra a core voltage-t és felemeltem az uncore-t ratio-t 40x- re a szorzót pedig 42-re.
Futtattam aida system stabilty test-et és ez lett az eredmény. Ventik silent módba vannak ,gyakorlatilag alig emelkedik a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

(#2230) Rypejakten válasza Bravo198 (#2224) üzenetére


Rypejakten
addikt

biztos vagyok benne, hogy BF4 alatt nem veri el az i3 a 8 szálas FX-eket. sőt, a 6 szálasakat sem.

(#2231) noby válasza Avicularia (#2229) üzenetére


noby
aktív tag

milyen cpu hűtőt használsz?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2232) noby válasza Rypejakten (#2230) üzenetére


noby
aktív tag

ha megjön a hűtőm kereslek tuning miatt én is és köszi mindenkinek nagyon segítőkészek vagytok :R

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#2233) Casanova* válasza norbertlaszl (#2227) üzenetére


Casanova*
veterán

az intelhez nvidia dukál. :K. én így vagyok vele. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2234) kristof123 válasza Casanova* (#2233) üzenetére


kristof123
őstag

Majd jön a mántli és fordul a kocka. : DD

[ Szerkesztve ]

(#2235) Casanova* válasza kristof123 (#2234) üzenetére


Casanova*
veterán

mántli arra lesz jó,hogy ne legyen cpu limit. amd procira kell. :D ha intel procid van,nincs szükség mántlira. :N egyébként nem biztos lesz mántli. össze vissza variál az amd. amúgy az nvidiát nem kell félteni. :N

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2236) kristof123 válasza Casanova* (#2235) üzenetére


kristof123
őstag

Én meg teszek rá! Eladom a mostanit is és belekonvertálom az FX-5200-as karimat az alaplapba. Jó az falura. : DDD

[ Szerkesztve ]

(#2237) Casanova* válasza kristof123 (#2236) üzenetére


Casanova*
veterán

jól teszed,kispajtás. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2238) Rypejakten válasza Casanova* (#2233) üzenetére


Rypejakten
addikt

ez szerintem hülyeség. a 80k-s 280X hozza és néhol túl is szárnyalja a 90-95k-s GTX770 teljesítményét, Mantle nélkül is. ez megsüvegelendő, és az a 10-15k már nem olyan apró összeg.

[ Szerkesztve ]

(#2239) Casanova* válasza Rypejakten (#2238) üzenetére


Casanova*
veterán

fordítva....gtx770 is néhol túlszárnyalja a 280x-t. nincs semmi bajom a pirossal,csak a zöld nekem szimpibb. a 280x alapból oc kártya. az oc gtx770 kártyákkal mérd össze. pl. lightning. mindjárt más lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2240) kristof123 válasza Rypejakten (#2238) üzenetére


kristof123
őstag

De csak új játékokban...

(#2241) Avicularia válasza noby (#2231) üzenetére


Avicularia
veterán

Noctua NH-L12

(#2242) norbertlaszl


norbertlaszl
csendes tag

Egy pentium dual-core e 5200-as után nagy változást lehet felfedeznir egy negyedik generációs i3-as processzorban? (Hol nyílvánul meg főleg a különbség?)

(#2243) ST05 válasza Avicularia (#2229) üzenetére


ST05
őstag

azzal az 1,2V el nem jön ki 43x vagy 44x? böven ki kellene .
vagy hagyd a 42x szorzót, és csökkents mondjuk 1,15-re és teszt.. van még abba szerintem :K

(#2230) Rypejakten: miért vagy olyan biztos benne? van haswelled, hogy tudod gyengén muzsikál?
vagy van fx-ed , hogy tudod szépen viszi a sok szál? egyátalán BF4-ed megvan-e
hogy tudod milyen hardverigényes?
( 3220 is már odapörkölt a sokszálasoknak elég gyakran ...) ivy bridge példát
mondok, ha jol emlékszem neked az van :R

norbertlaszl: ssd esetén méggyorsabb betöltés, és minden azonnal betölt,
nem lesz olyan, hogy a cpu gondolkodna, és arra kell várni, szval nagyjábol igy lehetne leírni

[ Szerkesztve ]

(#2244) norbertlaszl válasza ST05 (#2243) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

Játékok terén nagy változást fogok tapasztalni?

(#2245) ST05 válasza norbertlaszl (#2244) üzenetére


ST05
őstag

főleg ott, ahol a jelenlegi procid 100% on teker, tehát főleg újabb/komolyabb
játékoknál :K hogyne ég és főld lesz

(#2246) Avicularia válasza ST05 (#2243) üzenetére


Avicularia
veterán

Automatikusan állítja a feszt. Inkább fixáljam?

(#2247) ST05 válasza Avicularia (#2246) üzenetére


ST05
őstag

az nem baj ,ha autón állítja, ha van olyan hogy offset, az az auto értékböl fog elvenni
tehát minus (-) -ba teszed és pl0,1V -ot elvehetsz tőle és teszt.
( auto módba ennél a 42x -nél feljebb ne nagyon menj, mert akkor már
tul sok feszt fog adni autón feleslegesen..
tehát vagy offset, de fixálhatod is nyugodtan , fogyasztásba sem lesz 5w nál több a különbség.
1,1V elégnek kell legyen már 42x 43x fele.. 1,15 lehet 44x is kijön stabilan :)
Adaptivrol nem tudok sokat, ott talán a maximum érték adható meg?!
legjobb az iylesmit kitapaztalni magad, akkor meg is érted, és meg is ismered a példányod
mennyi- mire elég...

(#2248) tomi20100


tomi20100
tag

Nem tudja valaki, hogy kell ki/be kapcsolni a turbo boost-ot?

(#2249) ST05 válasza tomi20100 (#2248) üzenetére


ST05
őstag

turbo boost :disabled-re ( biosban )
ha kilenne töltve az adatlapod, tudnám milyen géped, milyen alaplapod van,
akkor pontosabban is megtundám mondani, de ezt azért illene
megtalálnod a sajád biosodan ,illetve végigpörgetni sem nagy meló :U
;)

(#2250) Rypejakten válasza ST05 (#2243) üzenetére


Rypejakten
addikt

én is, mint ahogy te is, csak a tesztekre tudunk támaszkodni, és a tesztek tökéletesen bebizonyítják, hogy a Frostbite meglehetősen jól skálázódik akár 8 szálra is, főleg a multi igényli az erős hardvert, beleértve a CPU-t is.

kezdjünk el teszteket linkelgetni egymásnak? úgy vélem, fölösleges, mert biztos vagyok benne, hogy én is találnék olyan teszteket, ahol az FX8320/50 megközelíti az i7-et abban a játékban, és Te is találnál olyat, ahol az i3 megalázza az összes AMD procit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.