Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Casanova* válasza MiklosSaS (#1800) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! Asus Gryphon. nagyon jókat írnak róla. teszteken is jó véleménnyel vannak.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1802) MiklosSaS válasza Casanova* (#1801) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, ha bevalalod a mATX-ek akkor jo dontes. Mondjuk mATX-ben en inkabb a Maximus VI Gene lapot valasztanam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1803) Casanova* válasza MiklosSaS (#1802) üzenetére


Casanova*
veterán

írják ,hogy majdnem ugyanazt tudja a két lap. nem éri meg a felárat a maximus. mindenképp mATX kell, mATX házba. kicsi erős gépet akarok. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1804) SRII válasza Casanova* (#1803) üzenetére


SRII
őstag

akkor hajrá, nekem is ilyen van! [link]eléggé jó árban van!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1805) Casanova* válasza SRII (#1804) üzenetére


Casanova*
veterán

ez lenni ocssó :Y

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1806) syler123 válasza SRII (#1804) üzenetére


syler123
veterán

Ilyenkor bosszankodok, mindig lehet olcsóbbat találni, én 36kért vettem, de mondjuk már nem most volt :D

(#1807) SRII válasza syler123 (#1806) üzenetére


SRII
őstag

én is annyiért vettem 5 év garival, sőt az első héten vettem meg mikor megjelentek! de nem bánkódj, igen jó kis lapocska ez, és átlag felhasználóknak , játékosoknak, bőven-bőven elég!(a bolti ár azért még tartja magát)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1808) SRII válasza Casanova* (#1805) üzenetére


SRII
őstag

ha tudsz ennél olcsóbban akkor az már gyanúsan olcsó lenne!

Más
Amúgy , van olyan cpu kihasználtság jelző=mérő ami nem csak magokat látja mutatja hanem az összes szálat, teszem fel egy i7 nél ne csak a 8(ha jól hiszem a cpuz csak ennyit mutat nem?
hanem a 4mag és 8 szál terhelését is mutatja?

Casanova*
még nincs meg az i7 mivel én is ezen dilemáztam, értem a másik fél véleményét is ,hogy most elég, i5 de én nem akarok költekezni jövőre sem, és kompromisszumokat sem akarok kötni sem most sem később, egyszer veszem meg azt kész, és renderelek is, így i7 lett , csak hát azért nem 53 az ára így egy kicsit csúszik a vétele!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1809) Casanova* válasza SRII (#1807) üzenetére


Casanova*
veterán

milyen procid van? meddig húztad fel? hány fokos a cpu?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1810) F e Z o válasza SRII (#1808) üzenetére


F e Z o
veterán

HWInfo, AIDA 64, előbbi log file-ba is tud menteni.

H2O über alles!

(#1811) syler123


syler123
veterán

Hát igen, nálam az I7 az nem volt alternatíva, 70k fölött van egy olyan lélektani határ amit én nem fogok átlépni. Ár/érték arányban biztos vagyok benne, hogy az I5 a jobb. Ahol kevés lesz, értsd játszhatatlan egy játék, akkor az I7-el is az lesz.

SRII: tényleg jó lenne egy olyan progi, mint a Fraps, ami játék alatt jelzi ki a CPU, GPU terhelését és nem kellene logolni.

[ Szerkesztve ]

(#1812) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Megjött minden, tuningolni szeretném a procit, 4ghz számomra elég volna.

A gépem az adatlapomon van. A kérdésem/kérésem az volna, h tudna e ebben segiteni valaki? Nagyon rég volt intel procim és fogalmam sincs itt miket kell állitani.

(#1813) banderasz77 válasza FuRiONight (#1812) üzenetére


banderasz77
addikt

Szerintem ez nem fog 4-nél megállni....... :N :C

(#1814) Casanova* válasza FuRiONight (#1812) üzenetére


Casanova*
veterán

csak 4 ghz-ig?? ne lányoskodj! :D komoly tuning lapod van, legalább 4,4 ghz-ig húzd a procit vagy nem segítünk. :N

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1815) noby


noby
aktív tag

Skacok sosben kellene segitség tudom ez nem az a topic de hàtha tudtok.van egy asrock z77es extreme 4es lap ami azt produkâlja bekapcsolom és nincs kép a 2db led kijelzőn 2db0la jelenik meg mi lehet a gond?nagyon fontos lenne hogy segitsetek köszi.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1816) kristof123 válasza FuRiONight (#1812) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

A szorzót beállítod 40-re és szórakozol a CPU Core Voltage-al, addig még nem lesz stabil (kb 1-1.1V között lesz szvsz). : D

Ne haragudj lusta vagyok irkálni. ITT mindent elmondanak mi micsoda.
ITT van még egy kis segítség.

[ Szerkesztve ]

(#1817) Casanova* válasza SRII (#1767) üzenetére


Casanova*
veterán

sabertooth - gryphon armor kit. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1818) noby


noby
aktív tag

Megoldodott a problêma ha valakit érdekel a sràc akinek eladtam elismerte szétbarmolta él elgörbitettel a lapon a tűket innét kezdve mosom kezeim.a tanulsàgot le lehet vonni aki nem ért hozzà.....

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1819) kromatika válasza MM (#1791) üzenetére


kromatika
veterán

Sziasztok én is vaciláltam Haswell i5,vagy Sandy I7 között,azonos áron." Sandy i7 2600 vs Haswell i5 4670 "Az a nagy dilemmám,hogy ugye a mostani lapokba nem megy bele majd az ujabb 1150-es procik(tehát fejleszthetőség szempontjából a mostani 1150 is halott)Másrészt sokkal jobban melegednek az 1150-es procik(haverom gépében 4570 gyári hűtővel,prime alatt 20 fokos szobában,85 fok 5 perc után)nálam az i7 2600 gyári hűtővel sem megy prime alatt 67 fok fölé.a keretből egy I5 4570,és egy MSI H87-G43 alaplap futná ki,ami itt most nagyon jó áron van.[link]Még az is gondolkoztat,hogy ugye az i7 2600 pariban van kb az i5 4570-el.Viszont az z-s lapban sem huzható szorzó emeléssel,én pedig az i7-et a z77-es lapomban simán megtudom húzni 15% ot.Teljesen tanácstalan vagyok,hogy ha nem kerülne plusz pénzembe,megérné váltanom,pusztán azért mert az 1150 ujabb platform,de nem fejleszthetőbb tovább" Többek tanácsára megtartottam az i7-et :K

(#1820) F e Z o válasza kromatika (#1819) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem maradj a 2600-nál. 3900MHz-en, vagy némi bclk piszkálással megvan a 4GHz. Bőven elég lesz még mindenre 1-2 évig.

H2O über alles!

(#1821) MM válasza kromatika (#1819) üzenetére


MM
őstag

Én sem váltanék a helyedben i7-2600-ról.
Viszont ezt a "heszvell jobban melegszik" témát azért érdemes árnyalni a fogyasztással.
I5-750@4ghz pl simán beszipkázott nálam 180w körül, míg a 4670k@4,4ghz a 28.1-es prime bedurvulós tesztjében bír megenni 140w-ot, más szintetikus tesztprogramnál 110w körül max.
Miközben egy jobb hűtővel +20 fokosak a magok, de ezt tudjuk miért... Szóval szerintem nem érdemes ebből a melegedési kérdésből ügyet csinálni.

(#1822) kromatika válasza MM (#1821) üzenetére


kromatika
veterán

Nem sokat ér az ember a kb 2000ft megtakarítással amit a fogyasztással nyer az az ember 1150 és sandy között évente.mert 1150-re rögtön kell kb plusz 10-ért alap hangon egy jobb hűtő,mert a gyári igen csak kevés hozzá.

(#1823) kristof123 válasza kromatika (#1822) üzenetére


kristof123
őstag

Melegedésre EZT.

(#1824) anytime válasza ST05 (#1756) üzenetére


anytime
őstag

:R

Koszonom a hsz-t, vegre valaki egy kicsit tobb idot is szant ennek a, jaj mi lesz a procimmal 60 fokon cimu kerdesnek.

Sokan, sokfelet irnak es sirnak arrol, hogy jajj, 60-70 fokos a proci, Istenem, mi lesz, milyen hutot vegEk, mi nem lesz eleg, mikozben csak addig izgul, amig az a k prime-ot es tarsait lefuttatja, majd netezes es munka kozben visszaall 40fok korulire a temperature ..., no commment.

Persze, tuningolni es hatarokat feszegetni jo dolog es kell is, de nem kell izgulni, ha csak a teszt erejeig mersz ilyen hofokokat, hisz mar a jatekok sem futenek igy be ...

Epp kristof irta a a heten, hogy ha nem 20 ev lesz a cpu varhato elettartama, hanem csak 17 akkor mi a fene van. Hol lesz a mai konfigod 17 ev mulva? Sehol, a kukaban :), ahogy fejlodunk, az elkepeszto. Arrol nem is beszelve, hogy akik a hatarokat feszegetik, azoknak sem a vas valos erejevel van bajuk, hisz az adott konfigjuk igy is visz mindent, csak oket epp a szamok izgatjak. Ennyi, es ezert hajlandoak a vasat 3-6 havonta cserelni, de ezzel nincs baj, nekik ez a fontos.

Ak azonban "csak" hasznalni akarja, az ne izguljon vegye meg azt a hasit es tolja neki. Nezzetek mag a konfigomat, amit en meg 1cm-es hangszigetelessel megfejeltem :). Net es office 40-44 fok es csak a cpu venti megy 600-on. Jatek kozben 54-60 fok kozott van, igaz ekkor 1300-on a cpu cooler es az 1 darab hazventi pedig 2200-on. Minden ok, ja, hogy csak 17 evig birja :) akkor majd odaadom a vasat eg muzeumnak majd, hogy oskovuletkent bemutassa utokornak. De az is lehet, hogy akkor majd atadom az unokamnak, hogy egy jot nevessen :)

Bocsi, hoszzu volt es felesleges, igy OFF-ba rakom, de megis meghagyom, hatha batoritast ad azokna, akik csak az atlag user-ek kozo tartoznak, mint en magam es nem nagyon vannak otthon az it vilagaban es megijjednek azoktol a franya hofokoktol :)

Batran, hajra hasi.

(#1825) kristof123 válasza anytime (#1824) üzenetére


kristof123
őstag

"majd odaadom a vasat eg muzeumnak majd, hogy oskovuletkent bemutassa utokornak"
Ingyen?! : DDD

(#1826) Casanova*


Casanova*
veterán

MSI Z87-G45 Gaming deszkáról mi a véleményetek?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1827) bandi0000 válasza Casanova* (#1826) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ha jól emlékszek akkor valamiért nem ajánlott, G55 vagy 65-ös változata viszont igen

Xbox One: bandymnc

(#1828) Casanova* válasza bandi0000 (#1827) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! 40k-ért akkor asus gryphon

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1829) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

i7 4770-et szeretnék venni, tudnátok ajánlani hozzá valami nem túl drága, de stabil alaplapot? Tuning nem fontos (mivel ugye nem is lehet) csak a lényeg h stabilan működjön, így gondolom nem szükséges hozzá Z87 :)

Illetve az érdekelne még, hogy a gyári hűtője mennyire használható, ha ugye nem tuningol az ember?

(#1830) kristof123 válasza GeneraL_XTX (#1829) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Én non-k CPU alá EZT venném.

(#1831) bandi0000 válasza Casanova* (#1828) üzenetére


bandi0000
nagyúr

inkább az

Xbox One: bandymnc

(#1832) GeneraL_XTX válasza kristof123 (#1830) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez jónak tűnik, de mi ez a B85 chipset? Erről még nem is halottam :F

(#1833) kristof123 válasza GeneraL_XTX (#1832) üzenetére


kristof123
őstag

Kevesebb csatlakozó van rajta.

Szerk.: Ezt találtam. A kép magáért beszél szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#1834) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Több éves AMD-s múlt után rövidesen áttérek Intelre, egy i5-4570-es procival, és alá egy ASUS H87M-Plus alaplappal. Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatosan. Mivel nekem van egy HD 7770-es VGA-m, ezért nincs szükségem az IGP-re, ezért ezt az IGP-s funkciót külön le kell majd tiltani a BIOS-ban, vagy mi a módja, hogy csak a diszkrét VGA működjön egyedül, és ne kavarjon be az IGP?
Esetleg ha valaki járatos ennek az alaplapnak a BIOS-ában, annak megköszönném, ha leírná, hogy hol kell majd ezt beállítani, melyik menű alatt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1835) anytime válasza kristof123 (#1825) üzenetére


anytime
őstag

Jogos, akkor mar muzeumi targykent komoly eszmei ertekkel fog birni :)

(#1836) kristof123 válasza pendre54 (#1834) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Mivel nem lesz rádugva semmi, ezért nem kell majd vele foglalkozni. Nem fog bekavarni.

(#1835) anytime:
Az is megeshet.

[ Szerkesztve ]

(#1837) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Gyári hűtőről tud valaki valamit mondani i7 esetében? Használható megoldás tuning nélkül?

(#1838) kristof123 válasza GeneraL_XTX (#1837) üzenetére


kristof123
őstag

Szvsz ha a hangja nem fog zavarni, akkor teljesen jó.

(#1839) MM válasza kromatika (#1822) üzenetére


MM
őstag

Ebben igazad van, de ez a fogyasztáskülönbség más szempontból lényeges inkább:
- azt a 40-80W különbséget le kell hűteni a CPU-n
- ki kell vezetni a házból

(#1840) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

4770K kupaktalanitas elott, IBT(maxim) 4.3 GHz (1.19 V) maximalis hofokok 87 - 94. Kupaktalanitas utan, IBT(maxim) 4.4 GHz (1.2 V) maximalis hofokok 68 - 75. Total megerte, mindenkinek ajanlom Akost, aki remek munkat vegzet !Ezuton is nagyon nagy koszonet a mesternek ! :R :R :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1841) shteer válasza Casanova* (#1799) üzenetére


shteer
titán

Latom mar megint beleneztel a jovobelato varazsgombbe :D
Idegen terepen nehez a jaras ;)

..szerintem jónak tűnik

(#1842) Casanova* válasza shteer (#1841) üzenetére


Casanova*
veterán

szétgyúrtam az agyam. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1843) Casanova* válasza MiklosSaS (#1840) üzenetére


Casanova*
veterán

így kell a haswellt is kupaktalanítani??

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1844) MiklosSaS válasza Casanova* (#1843) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Majdnem ugy. Ez az en cpu-m a mester kezeben !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1845) Casanova* válasza MiklosSaS (#1844) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi! azt hiszem ezt megtudom csinálni,van olyan ügyes kezem. :K

muszáj visszaragasztani? másik videón nem ragasztják vissza.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1846) MiklosSaS válasza Casanova* (#1845) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem ajanlom hogy megcsinald, inkabb irj Akosnak...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1847) Casanova* válasza MiklosSaS (#1846) üzenetére


Casanova*
veterán

meglátom! pedig olyan egyszerűnek tűnik videó alapján. óvatosan kell csinálni,mint sunkát tapogatni. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1848) noby válasza Casanova* (#1847) üzenetére


noby
aktív tag

de neki már van gyakorlata ebben hidd el nem olyan könnyű mint minek látszik oda kell figyelni érdemes elküldeni neki de úgy tudom külföldön van.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1849) Casanova* válasza noby (#1848) üzenetére


Casanova*
veterán

meglátom,meglátom! :) ez még odébb van..

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1850) MiklosSaS válasza noby (#1848) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen o angliaban el. Nem ajanlom senkinek a kupaktalanitast, akinek nincs tapasztalatta. En kupaktalanitottam egy 3770K-t a satus modszerrel , ez az egyik kollega csinalta Budapesten, a penges modszert pedig a fent emlitett Akos. A penges modszer biztosabb es nem lesznek utesnyomok a cpu-n.

De megvan az a -19 fok, ami csodas... :C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.