Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) shteer válasza Paulo81 (#2950) üzenetére


shteer
titán

minek tiltanád? annyi a lényeg, hogy ne tuningolj BCLK emeléssel.

van alapból turbo, vagy k-s cpu esetében van lehetőség a tuningra

..szerintem jónak tűnik

(#2952) Paulo81 válasza Paulo81 (#2950) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Bocs, már lejárt a szerkezszés. Ezt találtam:

http://ipon.hu/hir/megkotesekkel_de_minden_haswell_tuningolhato_lesz/24876

"három előre definiált órajelet kínál a BIOS, amelyikből kiválaszthatjuk, melyiket szeretnénk. Ez a 100 MHz, 125 MHz és a 166 MHz. Hogy miért nem jár ez instabilitással? Az Intel különféle osztókat alkalmaz, a magon kívüli frekvencia aránnyal (uncore frequency ratios) a komponensek saját magukat szabályozzák és kompenzálják a megfelelő értékre, így azok stabilak maradnak, és nem dől össze a rendszer."
"Mivel a 125 MHz-es és a 166 MHz BCLK érték semmilyen mértékben nem okoz instabilitást, arra továbbra is nyitva áll az ajtó, hogy kihasználjuk a nagyobb értékekre is a megszokott 5-7 százalékos többletet. Ha minden stimmel, akkor az eredetileg 100 MHz-es alapfrekvenciával ketyegő Haswell pikk-pakk egy 173 MHz-es értékre tehet szert, ami bizony már egy jelentős növekedés az üzemfrekvenciában is, anélkül, hogy a szorzóhoz kellett volna nyúlnunk. Az Intel javaslata szerint ettől a 7 százalék körüli határtól továbbra sem ajánlott eltérni, mert a túl magas érték miatt könnyedén instabillá válhat pl. a PCI-Express vezérlő. "

Szerintetek?

(#2953) zaja8


zaja8
aktív tag

sziasztok!

Alapon járatva a cpu-t (i5 4670k uefiben minden auton) cpu-z szerint a szorzóm 8-38 között lehet, mégis 100% load alatt is 3,6ghz-ig megy fel. ennyi lenne a turbo órajel vagy valami nálam nem stimmel?

még egy kérdés: egyenlőre 1,23v és 4,3ghz (92fok max maghő linx alatt) amit elértem, meddig mehetek még a fesszel? a 4,5ghz-et szeretném elérni.

segitségeket köszönöm!

(#2954) kristof123 válasza zaja8 (#2953) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Valami nem stimmel nálad! Ilyenkor próbáld meg a BIOS-t default-ra tenni és újrapróbálni. Esetleg másik programmal tesztelni.
Léghűtővel már bőven abban a szegmensben vagy, hogy nem kéne több feszültséget adnod. Engem 100°C felett lekapcsolt. Szóval addig mehetsz, (de jobb a békesség és ne érd el inkább...).

Szerk.: Szvsz 280x alá bőven elég 4.0 - 4.2 Ghz is...

[ Szerkesztve ]

(#2955) zaja8 válasza kristof123 (#2954) üzenetére


zaja8
aktív tag

szia! de 3,8ghz lenne a turbo orajel?
bios resetet már csináltam és akkorvis csak 3,6 ghzre megy max loadon...

(#2956) Shokkolo válasza zaja8 (#2955) üzenetére


Shokkolo
addikt

mire van állítva az LLC (Load Line Calibration)?!
Ezt ne hagyd auton, ha azt szeretnéd h. fellője maxra ha kell a kakaó. :K

Állítsd extreme -re max-ra, esetleg 1el alá (láttam már olyan BIOS Bug -ot, hogy Extrem-en nem volt jó, very high -on meg hibátlan).
Igaz ezek Z77es elnevezések, Most a sabertooth -on ez level1 és level 8 között állítható. Level 7-8 körül fel kell lője a turbo órajelre. :K

Szerk:
Asrockban ha jól gugliztam level 1-2-3 van?! Akkor legaláb 2 legyen de inkább 3 ! :K
Ha megy valamennyire az inglis, akkor ITT egy kis OC segítség ;)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2957) zaja8 válasza Shokkolo (#2956) üzenetére


zaja8
aktív tag

szia!
az LLC 1-5ig állitható és nekem 5ön van de igyis csak 3,6ra megy a turbo 3,8ght helyett

(#2958) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Notbook vásárlás előtt állok, és érdekelne, hogy mennyivel jobb az i5 4200u mint az i3 4010u?
A laptopot CAD (ArchiCad, AutoCad) alkalmazásokra használnám, mellette irodai dolgokra (de gondolom nem az lesz szűk keresztmetszet)

A jelenlegi notimban egy Intel Core 2 Duo SU9400 (1,4Ghz 800Mhz FSB) pörög.
Van asztali gépem is a munkára, de sokszor elkerülhetetlen, hogy a notbook-on is dolgozzak.
Megéri az i5-ös gépet vennem, vagy nem nyújt észrevehetően többet?

Előre is köszönöm a segítséget!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#2959) FrozenThrone válasza Smogus (#2958) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Mindenképp az I5 mellé tenném le a voksomat, ahogy nézem az I5 az 2,6GHZ -ig emeli az órajelét, míg az I3 az 1,7 -en ketyeg. Észrevehető lesz a különbség, főleg ha az I5 -őt választod, mert ott már bőven van teljesítmény növekedés a régihez képest.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2960) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok egy I5-4670k-val illetve egy asrock fatalyti lappal z87-es. Most rendeltem meg jövő héten szállitják ki. Kérdésem az volna hogy tényleg ennyire melegszik a proci mint amiket olvastam a neten? Mugen3-2ventivel létezik hogy nem lesz elég hozzá ha kicsit tuningolni szeretném?

(#2961) FrozenThrone válasza Gyurma23 (#2960) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Szinte mindegy milyen erős hűtőt teszel rá, mert nem tudja neki átadni a hőt rendesen :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2962) kristof123 válasza Gyurma23 (#2960) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Nem lesz vele probléma! Forrófejűek ez tény, de annyira nem vészes a helyzet.

Szerk.: Melyik lap? Prof vagy Killer?

(#2961) FrozenThrone:
Biztos azért ilyen rossz az enyém is, hogy 4.5 Ghz-en csak ~65°C?! :U
Ne fessük már az ördögöt a falra!

[ Szerkesztve ]

(#2963) Gyurma23 válasza kristof123 (#2962) üzenetére


Gyurma23
senior tag

killer. Bocsánat nem értek hozzá Intelem még nem volt mi a különbség a kettő között?

(#2964) kristof123 válasza Gyurma23 (#2963) üzenetére


kristof123
őstag

16k árkülönbség és EZ.
Emellett szvsz rossz vétel a killer. Ugyan ebben az árban Gigabyte GA-Z87X-D3H-at jobb vételnek tartom.

(#2965) FrozenThrone válasza kristof123 (#2962) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ebben amit írsz semmi érdemi infó nincs. (Üresjáratba? Játék alatt? LinX alatt? Mekkora feszen?) :U Játékok alatt nekem is megáll 60-65 körül. És igen is egy Sandy -hoz képest sokat romlott a hőátadás.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2966) kristof123 válasza FrozenThrone (#2965) üzenetére


kristof123
őstag

1.19 V. Játék.
"És igen is egy Sandy -hoz képest sokat romlott a hőátadás."
Ezzel tisztában vagyok. De nem kell úgy beállítani a dolgot, hogy a processzor kiolvad az alaplapból egy mugen 3-al a tetején... :W Még a végén elijeszted szegényt és visszapártol a piros oldalra. : D

[ Szerkesztve ]

(#2967) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

@FrozenThrone
@kristof123
@bárkimás

Nem osztanátok meg velünk a tuningotok bios-screenshotjait ?
(persze csak ha nem titkos..) :R

Eddig csak MM volt aki közzétette a saját beállításait régebben.

[ Szerkesztve ]

(#2968) kristof123 válasza Doky586 (#2967) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Teljesen más a BIOSunk, de itt egy kis segítség.

Az Én beállításaim:
Ai Overlock Tuner: Manual
CPU Core Ratio: Sync All Core
1 - Core Ratio Limit: 45
2 - ....
Min CPU Cache Ratio: 45
Max CPU Cache Ratio: 45
DIGI+ Power Controll / CPU LLC: Level 8
DIGI+ Power Controll / CPU Current Capability: 140 %
CPU Core Voltage: 1.19 V

Szerk.: Az alapján meg kell tudnod csinálni. Mivel minden processzor más, így neked kell kitapasztalni mekkora feszültség kell adott órajelhez. Mi csak tippelni tudunk.

[ Szerkesztve ]

(#2969) FrozenThrone válasza kristof123 (#2966) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Azért az enyhe túlzás hogy azt állítottam hogy hogy a processzor kiolvad az alaplapból :D Inkább olvasd át még egyszer hogy mit írtam ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2970) kristof123 válasza FrozenThrone (#2969) üzenetére


kristof123
őstag

Azért írtam így, mert túlzásnak éreztem az írásodat. De :R .
Szvsz nem kell temetni a haswell-t! Tesztprogramok alatt forrófejű, de átlag használat alatt nincs vele gond.

(#2971) FrozenThrone válasza kristof123 (#2970) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Ugyan ezt írtam én is, csak más szavakkal ;) Azért még mindig böki a csőrömet hogy miért nem lehetett ráforrasztani azt a fránya kupakot a magra :(((

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2972) Trailblazer válasza FrozenThrone (#2971) üzenetére


Trailblazer
addikt

Főleg annak fényében, hogy már az Ivy-kkal is elkövették ugyanezt a gikszert.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2973) FrozenThrone válasza Trailblazer (#2972) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Pontosan, csak remélni tudom hogy a következő generációnál ezt a hatalmas hibát korrigálni fogják.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2974) Trailblazer válasza FrozenThrone (#2973) üzenetére


Trailblazer
addikt

Már a Haswell bemutatása idején reménykedtem benne, de csalatkozni kellett. Voltak mellényúlásai az Intelnek eddig is (pl. az emlékezetes bug a Pentium I-ben), ám mindig korrigáltak, ezúttal ez elmaradt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2975) ST05 válasza FrozenThrone (#2971) üzenetére


ST05
őstag

azért, mert pasztával is veri a többi procit, ha forasztottat akarsz ott az extreme ivy !
FrozenThrone: ez nem hiba, szándékos tuning limit, meg olcsósítás, mert forrasztástol egy részük elhal, meg drága folyamat is..

(#2976) Gery15 válasza ST05 (#2975) üzenetére


Gery15
addikt

Sikerült a méregetés? :P

HyperX

(#2977) Doky586 válasza kristof123 (#2968) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy látom Te is és MM is (a többiek titkolóznak) a CPU_input _voltage esetén a Fixed módot választottátok az Offset mód helyett. Vajon miért?
Szerintem ez azt jelenti hogy amikor lejjebbkapcsol a proci mert nincs feladata, akkor is kénytelen erősen fűteni - feleslegesen.. auto beállítással (tuning nélkül) is kapcsolgatja a feszültséget.

"Teljesen más a BIOSunk"
Ez lényegtelen. Mindenkinél ugyanazt a Z87 chipsetet (a butább verziók esetén legfeljebb hiányzik ilyen-olyan beállítás) és ugyanaz a 4xxx proci és arhitektúra, még a gyártók közt sincs különbség ebből a szempontból, legfeljebb hogy egy-egy funkciót minek neveznek és mely almenüben állítható, azaz apróságokban.
Ezért jobb(lenne) az együtműködés mint hogy csak a végeredményt (windows screenshot) közölni egymással..

[ Szerkesztve ]

(#2978) ST05 válasza Gery15 (#2976) üzenetére


ST05
őstag

fix 1,12V .... 4200GHz: Idle 32,5W-34,5W ( átlagot fogok írni ) tehát 33Watt,
offset70mV..4200GH Idle 31,5-32W terhelve 80w helyett 77w, ez is azért, mert 1,096 ot kap, nem 1,12, tehát
Idle 1-2W jobb az offset mint a fix ezen a 20%-os kis tuningon, terhelve 80-77 : 3 watt diffi
mindebbe, hogy mennyire befolyásol a :digi vrm, vagy az intelspeedStep stb,,azt nemtudom , de h itt nincs külömbség offset vs fix között az tisztán látszik, ergo zero core technology teszi a dolgát fixálva is,
ez bios beállitásokban, és más alaplapokon eltérhet!
C6 és barátai annál érdekesebbek, míg alapórajel: 27w idle eszik a gryphon, takarékossági funkciókat kilőve ez 50w körül volt korábbi 3dmarkozgatásokkor észlelve Idle szintén

Doky586: fix-el fix, hogy fix feszültséget kap, és akkor fixre tudjuk tesztelni, hogy fix stabil-e ;) majd
aztután ,mehet az offset, vagy méginkább az adaptiv, ha megvan mi a fixed, ahhoz igazitod, hogy szépen Vdropoljon kiküszöbölve azt a kevéske maradék néhány wattot is, ha a lap mégse foglalkozna a dologgal, mint fentebb láthatod nekem ...

(#2979) ST05 válasza Gery15 (#2976) üzenetére


ST05
őstag

2 ik, (offset) beállításnál természetesen balanced-ra tettem a power options-t direkt, hogy ilyen Vcore -okat kapjak( 0,6V közelit) ugye..

Doky586: Cpu input voltage, sejtésem szerint az a 1,7V-1,8V körüli érték, melyet a teljes proci kap, nem szoktuk piszkálni.... ezt a prciba lévő FIVR fesz szabályzó beosztja a CPU core tehát magfeszültsége! ( talán ezzel keverheted), valamint beosztja a memóvezérlőnek, igp--nek, stb..
töltsd ki a cuccaid! profil beállitásnál legalább lássuk milyen lapod van! ha már leszólod kristofot amikor konkrétan 2 beállitást is csontra leirt már neked :DDD ..

(#2980) Gery15 válasza ST05 (#2978) üzenetére


Gery15
addikt

Köszönöm, hogy megcsináltad valahogy éreztem én, hogy nincs nagy különbség szinte semmi. Max 3W, de ugye ez eltérhet mindenkinél, hát én maradok a fix fesznél akkor ám. :K

HyperX

(#2981) Howkeddlee válasza Doky586 (#2977) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

+1 a Fix feszhez! Én is úgy használom,nálam is ez vált be! :K

(#2982) FrozenThrone válasza ST05 (#2975) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Hát nem hinném hogy pasztával veri az előző I5 2500K -at amit 400Mhz -el magasabb órajelen tudtam futtatni :U

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2983) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Sziasztok!
Még annyi kérdésem lenne mielött megjönnek az uj cuccok hogy a mugen3-ról azt hallottam a 1155-ös lefogatóval fel lehet tenni.... Ez igaz lenne?

(#2984) FrozenThrone válasza Gyurma23 (#2983) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Igaz, az 1155 -ös hűtők passzolnak az 1150 -es foglalatra.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2985) Shokkolo válasza Gyurma23 (#2983) üzenetére


Shokkolo
addikt

1155, 1150 u.a. :) a lyuktávolság ugyan az :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2986) Paulo81 válasza Paulo81 (#2952) üzenetére


Paulo81
aktív tag

?

Csak annyit mondjon meg valaki, hogy igaz-e ez a cikk? :F

(#2987) Gyurma23 válasza Shokkolo (#2985) üzenetére


Gyurma23
senior tag

:R

(#2988) syler123 válasza ST05 (#2978) üzenetére


syler123
veterán

Örülök ennek a tesztednek. Engem megnyugtatott, hogy nem érdemes az offset-el bajlódnom, így sem magasabb csak 1-2 wattal a gépem, az meg nem érdekel :)

Melyik bios-od van fent?

(#2989) Doky586 válasza ST05 (#2979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"legalább lássuk milyen lapod van!"
bios, cpu, beállítások még alapon.
Jelenleg a bios beállításnév+help részét másolgatom ki pendrivra hogy futó win mellett is tudjam keresni hogy mi micsoda. (nem akarok vaktában átírni ismeretlen dolgokat)

Neked pedig gratulálok a szép méréshez.
Félreértés ne essék: NEM akartam leszólni senkit! kérdeztem, érdeklődök..

(#2990) Doky586 válasza Paulo81 (#2986) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Látom már: ezt kénytelen leszek én tesztelni.
Mivel itt korábban ez hangzott el:
- "annyi a lényeg, hogy ne tuningolj BCLK emeléssel"
- "a BCLK húzgálását nem nagyon javasolják 103 fölé lockos procikon."

Nálam a biosban így néz ki:

Majd tuningolom.

(#2991) Erdei88 válasza Doky586 (#2990) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagyobb BCLK emeléssel a vga-t a túlvilágra küldheted.

(#2992) Doky586 válasza Erdei88 (#2991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs VGA-m. Hacsak a CPU-ba integrált nem számít annak..

De a lényeg hogy 100 helyett 105-öt beírva már nem indul, igaz mást nem változtattam (pl.: fesz, VRfaults)
A lépcsős beállítási lehetőséget (100-125-167) nem találtam meg hol van, pedig mintha már találkoztam volna vele.

(#2993) Paulo81 válasza Doky586 (#2990) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nagyon megköszönöm, ha leteszteled :) :C

(#2994) synthattik válasza Doky586 (#2992) üzenetére


synthattik
aktív tag

A szorzózáras prociknál ez a 125-167mhz lépcsős beállítás inaktív,csak k-s prociknál lehet használni,volt nekem is 4570,és sehol nem találtam a biosban,betettem a 4670k-t és 1-ből látható volt a funkció.
Nekem asus lapom van ,ott legalábbis ez volt a helyzet.

(#2995) Doky586 válasza Paulo81 (#2993) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos a helyzet az hogy a cpu-szorzót nem tudom átírni magasabb értékre; a BCLK-hoz magasabbat írva a bios induláskor panaszkodik és nem találom a PEG/DMI váltási lehetőséget ami nélkül nem megy.

Szóval a cikk hazudik ! (a nem K-s procikról..)

(#2996) Shokkolo válasza Doky586 (#2995) üzenetére


Shokkolo
addikt

írj nekik kommentet h. FCK U :DDD

fura is volt, hogy sehol máshol nem olvastam a "kármentes" bicikli emelésről...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#2997) kristof123 válasza Doky586 (#2995) üzenetére


kristof123
őstag

RAM frekit visszavetted?

(#2998) Doky586 válasza kristof123 (#2997) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen (RAM-ot Auto-ról visszavettem 100-ra) a BCLK-t 125-re de így se megy. 107-el se megy. :(

(#2999) shteer válasza Doky586 (#2998) üzenetére


shteer
titán

Nem hiaba irnak BCLK tuningra 3-4et, max 5ot

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#3000) Doky586 válasza ST05 (#2979) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"amikor konkrétan 2 beállitást is csontra leirt már neked"
Próbálni próbálom beírni a 40-et, de azonnal visszaíródik 32-re...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.