Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Malibutomi válasza shteer (#1550) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja pár év alatt :)

(#1552) shteer válasza Malibutomi (#1551) üzenetére


shteer
titán

:)

..szerintem jónak tűnik

(#1553) -szabi-


-szabi-
őstag

Nah kicsit előreszaladtam feszültséget illetően.
Korábbi érték kevés volt.
4.0GHz működést manual 1.16V tudtam stabilizálni.
BIOS csinál némi túlfeszt, mert HWMonitor szerint 1.184V.
Üresjáratban VCore : 0.736V csökken.
Loadline Calibration : Level 2, VCore Phase Control : Optimized beállításon van.
Már napok óta használtam, míg rá nem küldtem 6 órányi full terhelést, 4. óra után összeomlott.
Most 74-77C között ingázik a hőmérséklet pillanatnyi max 79C kiugrásokkal.

üdv
szabi

(#1554) Devid_81 válasza -szabi- (#1553) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos ez ilyen, en is buszke voltam magamra, hogy jo procit fogtam ki, 1.200v korul mar "stabil volt" 44x100-on.
En azt mondom hulyeseg ugyan, es mar-mar nem valos homersekletet produkal, de az uj prime 95-hoz ha belovod a stabil erteket, akkor nem lesz baj.
Nekem barmilyen prime jo 1.240v mellett, az uj prime meg 1.250v nel maradt eletben.
Jo ideig 1.240v-en volt, de volt egyszer egy fagyasom, majd utana felraktam 1.250v-re es azota sem lattam fagyni, pedig adom neki rendesen :D :K

[ Szerkesztve ]

...

(#1555) -szabi-


-szabi-
őstag

Nem nagyon akarom már feszelni, mert így is meleg.
Ha az intel nem ilyen töketlen módon kivitelezte volna a kupakozás-hűtést akkor még próbálkoznak de így.

Auto VCore módban alapbeállításokhoz adott olyan feszültséget, hogy prime95 alatt majd kiugrott a szemem a hőmérsékletre. Le is állítottam.

Jó ez a tuning proci vásárlás.
A gyatra kupakozás-hűtés miatt azzal kell játszani, hogy auto beállítás helyett mennyivel tudom alulfeszelni fagyás nélkül, hogy a hőmérséklet normális értéken maradjon.

75-80C tartomány így is idegesítő, előző i7 konfigom 2.8GHz@3.8GHz túlhajtás mellett sem melegedett 65C fölé, pedig azon még a hűtő is gyengébb volt.

Nah mindegy ez van.

Üdv
szabi

(#1556) gaborsan


gaborsan
csendes tag

Sziasztok! Véleménykére lennék kíváncsi, elgondolkodtam gépfejlesztésben. Alaplapot meg procit vennék csak.
Jelenlegi konfig:
Asus P6t SE + I7 920 + Asus HD7850 2 GB + 12 GBram Tri chanel
(SSD 3.0 + Asus Xonar Dx)
Amit fontolgatok
Asus H87-PLUS + Core i5-4670
Asus P8Z77-V LX + Core i5-3570

A váltás árban kb ugyan ott lenne, az i5-4670 egy 10esel lenne drágább. Véleményetekre lennék kíváncsi amit előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#1557) Devid_81 válasza gaborsan (#1556) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Tudsz tuningolni az i7 920-ason?
Ha feltudod tekerni 3.8-4.0GHz-re akkor szerintem megvarhatod azzal a geppel az uj intel szeriat.

...

(#1558) gaborsan válasza Devid_81 (#1557) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Nem szeretem nagyon tuningolgatni.

(#1559) Devid_81 válasza gaborsan (#1558) üzenetére


Devid_81
nagyúr

"penz nelkul" miert nem erdekel a sebessegjavulas? :U

...

(#1560) gaborsan válasza Devid_81 (#1559) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Mikor próbálkoztam a tuningolással akkor olyan nagy eredményt nem értem el, mondjuk nem is nagyon értek hozzá. Meg amik vannak hozzá SSD Sata3, VGA PCIE 3.0, az új alaplap tán jobban kihasználná mert most csak Sata2 és PCIE2.0 ban mennek. Sőt a kevesebb fogyasztás is csábítóbb. A régi cuccokat meg úgy is eladom. Ez az új generáció is LGA1150 marad majd?

[ Szerkesztve ]

(#1561) shteer válasza gaborsan (#1556) üzenetére


shteer
titán

ramod milyen van pontosan? mert az új konfigba 2 csatornás kit-eket kellene tenni és max 1.5V

..szerintem jónak tűnik

(#1562) gaborsan válasza shteer (#1561) üzenetére


gaborsan
csendes tag

Igen ez a kérdés is foglakoztat. Kingston DDR3-RAM 12GB PC3-12800 HyperX Kit (3x4 GB) 1600 Mhz ami most 1066 ban megy mert csak OC vel menne ebben az alaplapban a 1600 Mhz.

[ Szerkesztve ]

(#1563) gaborsan válasza shteer (#1561) üzenetére


gaborsan
csendes tag

KINGSTON KHX1600C9D3K3/12GX(XMP) 12GB(3x4GB) DS 9-9-9-27 1.65V ez van nekem.
Az a leírásában még ez volt: Total kit capacity is 12GB. Each module kit has been tested to run at DDR3-1600 at a low latency timing of 9-9-9-27 at 1.65V. The SPDs are programmed to JEDEC standard latency DDR3-1333 timing of 9-9-9 at 1.5V.

[ Szerkesztve ]

(#1564) Devid_81 válasza gaborsan (#1560) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ertem, persze megeri a csere csak probaltam neked olcson megoldani es meg egy generaciot kibirt volna ha lenne usb 3.0-ad stb.
A ramod elvileg okes lesz 1333MHz-en.
Az intel igerete alapjan lesz meg egy generacio 1150-en viszont a jelenlegi chpisetek nem mindenben lesznek jok, energia gazdalkodasban lesz vmi elteres ha jol tudom...es persze biztos van benne egy adag marketing is, de ezt hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

...

(#1565) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Váltottam i5 3550-ről ,i5 4570-re.Előtte utána jártam a témának,és tudtam hogy sebesség növekedés nem igazán várható,de mivel nullába volt a csere megtettem mert "más architektúra, más felépítés, jobb memória kezelés, erősebb igp,pattogósabb rendszer,stb.." Óriási csalódás eddig a Hasvell.Kezdem ott hogy Z-s lapban 3570-nél simán emelni lehet a szorzót 4-el,ami álltal el is éri teljestményben a 4570-et amivel ugye ezt nem lehet megcsinálni mert Haswellnél ez nem működik.Iwy is melegebb mint a másik gépemben lévő Sandy,de hogy 4570,gyári hűtővel Linx AVX,és prime 95 alatt,83 fok :Y egy jól szellőző házban,18 fokos szobában ez vicc.Próba képpen ráraktam egy AC freeazer 13 at,avval 80 fok,Noctua D14-el !, 76 fok egy K-nélküli tuning mentes procinál?Ezek a hőfokok, IWy nél 10 fokkal lejebb voltak.Az hogy a fesz szabályzót belerakták a prociba,többet ártot ilyen pasztázásnál,mint hasznot hoz,energia takarékosság címén.Spórolsz vele évi 2000ft-ot,de venned kell min 12-ért komolyabb hűtőt. :C Szinte a gyári hűtő netezéshez,zenehalgatáshoz,böngészéshez jó(arra meg minek ilyen proci).És akkor nyáron mi várható a 40 fokban?Alap járaton sem éreztem egyébként semilyen szintű rendszer gyorsulást a két proci között.Szerintem aki ezt akar,sokkal jobban jár proci csere helyett SSD beépítésével.Tulajdon képpen lett egy újabb :C rendszerem,úgyan annyi pénzből,ami szerintem nem jobb.Miért is?A jövöben nincs semilyen előnye fejleszthetőség szempontjából az Ivy vagy akár a Sandy val szemben,mert a következő 1150-es procik,nem lesznek jók a mostani lapokba.Sokkal melegebb a rendszer,és az a szomorú hogy nem csak K procik,tuning esetén,hanem teljesen alapon is K nélküli procik esetében is.Azt a pársz %-ot amit azonos áron lévő procinál nyer az ember teljesítményben,azt simán el lehet érni 4-es x-zó emeléssel Iwy és Sandy nél.Cserébe sokkal hűvősebb rendszer az eredmény.Számomra az 1150-es rendszer újabb,de nem jobb mint az 1155 .

(#1566) Devid_81 válasza kromatika (#1565) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Udv a klubban! :R
Ez ilyen sajnos, de remelem azert olvasgattad a topikot, hogy megis mik a jellemzok erre a procira, ugye?

...

(#1567) syler123 válasza kromatika (#1565) üzenetére


syler123
veterán

Magyarul az is probléma, hogy 3570-et Z-s lapban tudtad tuningolni, ezt meg a B-s ben nem tudod. Pedig elég nyilvánvaló, hogy ehhez is Z-s lap kellene ahhoz. Amúgy nézd meg a feszültség értéket terhelve, nekem gyárilag nagyon magas volt, gondolom ezt lehet állítani B-s lapban is.

Fantasztikus, hogy odarakták az oldal szélére a privát üzenetet, így most privátot írtam hozzászólás helyett, nah de azt még tudtam törölni...

(#1568) kromatika válasza Devid_81 (#1566) üzenetére


kromatika
veterán

Szia. :R Köszi de valószínű nagyon hogy vissza váltok.Nem látom értelmét ,hogy 1150-be maradjak.De pontosan milyen jellemzőkre gondolsz? syler123:Komolyan gondolod hogy B-s lapban akarok szorzót emelni?haswell hez is már Z-s lapom van,a B-t eladtam.(javítottam az adataim)De hiába a Z-s lap,mert ugye te is tudod hogy 1150-nél nem működik a 4X szorzó emelés,hiába a Z-s lap. A fesz offset 100-ban van.A hőfokok számomra így is elfogadhatatlanok,főleg így ősszel.

[ Szerkesztve ]

(#1569) Devid_81 válasza kromatika (#1568) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos ezek a vele jaro negativumok ennel a tipusnal, ha non-K procid van akkor bizony intel bacsi megfoszt minden lehetosegtol (szinte mindentol kiveve a bclk, de azt felejtsuk el, mert mar 1MHz plusznal is lehet, hogy be sem indul a gep eleve).
Kupakgond szinte mindegyikkel van, rakhatsz ra akarmekkora hutot, par fokot nyersz ugyan, de rossz marad, mint nalad is.
Kupakolassal lehetne orvosolni, de egy non-k hoz hozza nem nyulnek, inkabb talan a K-ra valtas hozhatna szamodra egy kis pozitiv elorelepest/elmenyt.
Tulajdonkeppen meg a 2xxx szeriarol sem eri meg a valtas, sot i7 9xx rol sem nagyon, ha esetleg tuningban jol megy. :U

...

(#1570) -szabi-


-szabi-
őstag

Kromatika-nak igaza van.
Most is probléma a meleg, 21C lakásban.
Mi a fene lesz itt nyáron mikor hetekig 32C a szobahőmérséklet.
Nyomhatjuk az underclock-undervoltage beállításokat, hogy működjön valahogy a gép.

üdv
szabi

(#1571) syler123


syler123
veterán

Nem tudom, nálam nem ennyire rossz a helyzet. Legalábbis gyári hűtővel szerintem nem gáz, amit az enyém produkál. Alapjáraton meg 28-30 fokos. Ha pedig a ház ventiket felcsavarom, akkor még jobb a helyzet, most azok alapjáraton mentek.

[ Szerkesztve ]

(#1572) F e Z o válasza syler123 (#1571) üzenetére


F e Z o
veterán

AVX-es linx-szel vagy a 28.1-es prime95-tel teszteld 10 percig, bizonyára nem fog megállni a hőfok 70 foknál. ;)

H2O über alles!

(#1573) synthattik válasza kromatika (#1568) üzenetére


synthattik
aktív tag

Sajnos ezek ilyenek,itt csak a szerencsén múlik,hogy mennyire van elrontva a kupak alatt a paszta,vehetsz rá csilliókért hűtőt,ha a kupak alatt van a gebasz.
Volt nekem is 4570 kb 1 hétig,elég durván sok feszt. kért, már az alap 3.4-es turbohoz is,ilyen 1.07v-ot,amitől játék alatt közel 60 fokos volt.
Lecseréltem 4670k-ra,ez még 1v-ot sem kér ahhoz a sebességhez,arról ne is beszéljek,hogy itt 1.07v-al már 4.1ghz-en megy,és kb ugyan annyi a hőmérséklet.
Én is elgondolkodtam már a visszaváltáson,de látom itt néha milyen hőfokok vannak,milyen hűtőkkel,ahhoz képest még nálam istenes,pedig csak asetek játék vizes hűtésem van,mondjuk linx-et nem mernék ráengedni.
Tegnap néztem a 27.9-es prime-al,4.2ghz-en 1.1v-al,20 perc után a legmelegebb mag 68 c-volt.az még a belefér a keretbe nálam,játék alatt ez kb 10 fokkal hűsebb,eddig mindenhol stabil.
Bocs a sok dumért,csak akartam szemléltetni,hogy a gagyi paszta miatt,mekkora eltérések lehetnek akár 2proci között is.

(#1574) syler123 válasza F e Z o (#1572) üzenetére


syler123
veterán

De őszintén, van értelme? Játék alatt olyan nincs, hogy jobban melegedjen, mind aida alatt. Legyen szó BF3-4 ről. Ti netezés közben, vagy játék közben futtatjátok a Prime-ot, hogy fűtsön a gép? Érdekel tényleg, lehet azt kellene nekem is tenni. Próbáltam prime-al is, azt hiszem 75 fok volt a vége, már nem emlékszem. De ez szituáció, ami játék közben 100% hogy nem jelentkezik. Rendeltetésszerű használattal tehát nem fog 70 fok föl menni :)

Kipróbáltam maximum ház hűtéssel. Az minusz 3 fokot jelent az alapjárathoz képest. Emiatt nem is járatom csak alapon. Meg noname pasztát tettem a procira, mert csak az volt itthon, szóval még abból is lehet 3-5 fokot faragni.

[ Szerkesztve ]

(#1575) kromatika válasza Devid_81 (#1569) üzenetére


kromatika
veterán

Igy van teljesen eggyet értek.Tuningolni nem akarok,nincs rá szükségem.Azért értem hogy kupaktalanítás javít nem is kicsit, a gari meg ugrik.De azért elég gáz ,hogy egy tuning mentes!!! I5, 22nm-es!! proci (függetlenül attól hogy benen van már a fesz szabályzó,csak tudnám mi a fenének rakták bele,többet árt mint használ) a gyári hűtővel,egy hd film konvertálásnál ilyen hőfokokat mutat,20 fokos külső hőnél. na mind 1 ,ez van,jól mondtad ez ilyen. syler123.Nem azt mondom hogy a procim rossz. idle ban nálam is 30 fok,és ahogy nézegetem a topikot mindenkinél ilyen hőfokok vannak.Tehát nem egy rosszul sikerült példányról van szó.Hanem a Haswell mag ilyen,el kell fogadni..És az a gond hogy a komolyabb cpu hűtők sem hoznak jelentős javulást.nem azt mondom hogy a procim rossz,hisz

[ Szerkesztve ]

(#1576) Devid_81 válasza syler123 (#1574) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En azt mondom csak annyi ertelme van, hogy tudod stabilizalni a procidat a mindennapokra.
Ha az uj prime alatt felmegy 90 fokra, ez azt jelenti nagy terheles mellett olyan 70-72 fokra fog majd felmenni, persze ha mindez nyaron van...akkor lehet majd belole 80 fok is...de az meg nem karos a procira, ugyan sok, de tuleli, es ugy sem 24/7 ben kapja majd a full terhelest.
De ez csakis az en velemenyem. ;)

...

(#1577) Stonerice válasza kromatika (#1575) üzenetére


Stonerice
őstag

Sziasztok! nekem is Ivy-m van és az érdekelne, hogy "régebben olvastam a Haswell féle BCLK emelésről". Ez megvalósult? 100/125/166?. Szóval ezt végül tudják az alaplapok? Vagy, mégis kihagyták belőle? Még a megjelenés előt olvastam ezt. Ha tudja, akkor elég jól lehetne OC-zni .
Vagy ez is csak K-s prociknál van..? Akkor igencsak idegesítő ;]

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1578) synthattik válasza Stonerice (#1577) üzenetére


synthattik
aktív tag

Igen ezt tudják a z-s lapok,de csak a k-s procikkal műkszik.

(#1579) Stonerice válasza synthattik (#1578) üzenetére


Stonerice
őstag

:((( Ekkora marhaságot. Nehogy már a "szegényember" is tudjon OC-zni.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1580) synthattik válasza Stonerice (#1579) üzenetére


synthattik
aktív tag

Bezony ilyen ez a bizonyos popszakma,én is örültem neki mikor az elején nem tudtam venni 4670k-t,csak 4570-re futotta,mondom de jó lesz,erre még a funkciót,sem dobta az uefi,bedobtam a 4670k-t és egyből ott volt.Nyilvánvalóan kevesebben vennének k-s procit,ha lehetne ezt a funkciót használni a non-k,nál is.
Ez szimplán a lettáról szól semmi másról.

(#1581) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!
új tulaja vagyok egy i5 4670-nek.
Kérdésem arra irányulna, hogy mik azok a beállítások biosban pl amiken optimálisan üzemel a processzor.
Nagyon nem konyítok az intelekhez, 7 évig folyamatosan amd-t használtam, így nem tudom mit szabad, mit nem.
minden részlet, tanács, tipp érdekelne:)
köszi előre is.
Ami még gondolom lényeges: asus h87 pro alaplapban van

(#1582) noby


noby
aktív tag

sziasztok olvastam ezt a cikket erről tud valaki valamit?[link]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1583) kristof123 válasza noby (#1582) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!
Már megjelentek és árulják is a javított C2-eket.

[ Szerkesztve ]

(#1584) noby válasza kristof123 (#1583) üzenetére


noby
aktív tag

tehát mondjuk amit most veszek újonnan az már a javított vagy ha nem ez a rev számból derűl ki ugye?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1585) kristof123 válasza noby (#1584) üzenetére


kristof123
őstag

Már pár webshopban kaphatóak ezek az alaplapok. Meg is jelenítik, hogy C2-es.

[ Szerkesztve ]

(#1586) noby válasza kristof123 (#1585) üzenetére


noby
aktív tag

ha nem ilyet veszek látom neked is z87ed van akkor valóban ledobálja az usb3at?

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1587) kristof123 válasza noby (#1586) üzenetére


kristof123
őstag

Azt mondják alvó állapotból, ha visszahívod a gépet, akkor ledobja. Nálam vagy be van kapcsolva, vagy ki... Nem szoktam alvóba tenni, nekem emiatt nem is csinálta. (+ lusta vagyok a géphez lehajolni és a monitoron használom az USB-ket. : DDD)

[ Szerkesztve ]

(#1588) noby válasza kristof123 (#1587) üzenetére


noby
aktív tag

és a lapoddal egyébként,hogy vagy megelégedve mivel tetszik ez a tip csak sokan szidják

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#1589) kristof123 válasza noby (#1588) üzenetére


kristof123
őstag

Azaz igazság, hogy olcsóbb lap is elfért volna. A processzort úgy sem tudom rendesen meghúzni a melegedés miatt. A lappal eddig gondom nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#1590) MiklosSaS válasza noby (#1586) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Dehogy dobalja, nalam nem csinalja ezt. Kb 2 honapja vagyok 4770K + Gigabyte Z87X-UD4H tulajdonos, szinte mindig ra van dugva az usb 3.0-ra egy kulso vinyo de sohasem volt mostanaig gondom. Pedig gyakran hasznalom az alvo opciot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1591) shteer válasza MiklosSaS (#1590) üzenetére


shteer
titán

és a te lapod biztosan C1? :) aida64 megmondja

..szerintem jónak tűnik

(#1592) MiklosSaS válasza shteer (#1591) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam a BIOS VERSION az F7 .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1593) shteer válasza MiklosSaS (#1592) üzenetére


shteer
titán

Az nem az :) jo bios frissitestol nem valt revizioz

lapkakeszleten belul aida-ban megtalalod, hogy C1 v C2

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1594) MiklosSaS válasza shteer (#1593) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, nekem C1-esem van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1595) kristof123 válasza MiklosSaS (#1590) üzenetére


kristof123
őstag

Ez érdekes! Én is kipróbáltam telefonnal és nem dobta le. De ha USB3-ra dugom a billentyűzetem, akkor restart után nem tudok BIOS-ba menni. Csak ha áramtalanítom a gépet és úgy indítom el.

(#1596) MiklosSaS válasza kristof123 (#1595) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam semmi bajom, meg kell kerdezni @malibutoni-t , neki pont olyan alaplapja van mint nekem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1597) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy belépnék a klubba egy 4670k-val. Már csak lapot kell alá találnom jó ár/érték arányban.
Tuningban mire számíthatok? Itt is van a mizéria a kupakolással? Clock to clock mennyivel erősebb egy Ivy-nál, esetleg hűvösebb?

(#1598) shteer válasza banderasz77 (#1597) üzenetére


shteer
titán

Tuningban mire számíthatok?

a 4.0 várhatóan, de a 4.2 is meglehet feszelés nélkül. 4.4-4,5-höz feszelni kell, afölött meg úgyse bírod hűteni :)

Itt is van a mizéria a kupakolással?

van

Clock to clock mennyivel erősebb egy Ivy-nál

kb 4.2-n hozza a 4.5-ös 3570k-t

esetleg hűvösebb?

haha :D

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1599) F e Z o válasza shteer (#1598) üzenetére


F e Z o
veterán

Ez akár mehetne az 1. hozzászólásba is. :))

H2O über alles!

(#1600) banderasz77 válasza F e Z o (#1599) üzenetére


banderasz77
addikt

Jaja, vagesz lett.... ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.