Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) millerur válasza shteer (#2600) üzenetére


millerur
tag

Tegyük fel a kérdést úgy, hogy milyet vennél? A memóriákkal egyáltalán nem foglalkoztam, még utánuk sem olvastam egyelőre.

(#2602) Casanova* válasza millerur (#2601) üzenetére


Casanova*
veterán

szép nőies fehér ramot. ilyen van shteernek. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2603) shteer válasza millerur (#2601) üzenetére


shteer
titán

én olyat vennék ami éppen van :) corsair vengeance lp-t. 1600/1.35V-osom van, 1866-on hajtom 1.5V-on
de nálam nem fér be a normálnál magasabb bordás modul
előtte kingston hyperx blue volt, azzal sem volt problémám
1600-asnál gyorsabbat csak akkor vennék, ha nem jelent nagy felárat

Casanova*: mennnyééééinnen!! :P

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2604) millerur válasza shteer (#2603) üzenetére


millerur
tag

Amazonon és neweggen mától jövő hét végéig iszonyatos price dropok vannak, karácsonyi elővásárlási roham, reméljük lesz valami jó! Köszönöm a segítséget!

(#2605) ST05 válasza millerur (#2604) üzenetére


ST05
őstag

hát ott van választék, elméletileg besoroltam a 1,5V os 2x8 kiteket Neked . szoktam itt csorgatni a nyálam :DDD

(#2606) MiklosSaS válasza Gery15 (#2593) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Varom a tuning eredmenyeket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2607) Erdei88 válasza Casanova* (#2602) üzenetére


Erdei88
veterán

Látom sikerült össze offolnod magadnak egy PH! Addikt rangot. Grat ozzá :R

(#2608) Casanova* válasza Erdei88 (#2607) üzenetére


Casanova*
veterán

nem csak offoltam. néha lehet viccelődni,hülyéskedni is.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2609) shteer válasza Casanova* (#2608) üzenetére


shteer
titán

2% on ;] 98% hülyeség :P

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2610) MiklosSaS válasza Casanova* (#2608) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te dolgozol ix valahol vagy csak a forumon figyelsz egesz nap?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2611) Casanova* válasza shteer (#2609) üzenetére


Casanova*
veterán

rád is vonatkozik. te többet offolsz. :D

(#2610) miklosss2012: dolgozok is. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2612) MiklosSaS válasza Casanova* (#2611) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fizetnek is neked? Mert ha igen akkor irigylem a munkadat ahol ennyit lehet forumozni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2613) Casanova* válasza MiklosSaS (#2612) üzenetére


Casanova*
veterán

bizony fizetnek is nekem. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2614) Gery15 válasza MiklosSaS (#2606) üzenetére


Gery15
addikt

Rendben. ;] Csak suli miatt nagyon elvagyok havazva, összelöktem a gépet win7, tesóm tolja a játékokat, azt mondta fasza minden, de tuning ugye eddig nem volt. Most feltoltam 42-es szorzóra próbaképpen minden feszültség normál és löktem egy prime-ot. Meglátom mit csinál vele. :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2615) ST05


ST05
őstag

ha XTU-val nyomtok benchmark-ot, gombal feltölti, és lehet hasonlítgatni a többihez, sőtmitöbb
megnézni mások beállításait, lementeni, kipróbálni is.. :))

(#2616) Erdei88 válasza Casanova* (#2608) üzenetére


Erdei88
veterán

Az a baj, hogy Te csak néha írtál szakmai hsz-t ;)

(#2617) retriszotyi


retriszotyi
csendes tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne hogy mi a különbség a Intel Core i5-4670K3.4GHz (s1150) és a Intel Core i5-3570K
3.40GHz (s1155) között. Árban ninsc nagy különbség. A 4670 nyilván egy ujabb generácio és gondolom jobb is :) de érdekelne a különbség. a K jelzés az ugy tudom hogy a tuningolhatóságra vonatkozik, de ha én nem szeretném tuningolni akkor elég lenne a k jelzés nélküli is ? Ha a k s hoz nem nyulok hozzá tuning ügyileg akkor ugyan azt tudja mint a k nélküli?

+egy kis offtopik

vga val kapcsolatban is lenne pát kérdésem

szeretném a komplett gépett ujitani ebben benne van a fent emlitett proci valameike.
A vga val kapcsolatban nem jutottam ég dülöre, elöször egy 650Ti 2gb t akartam de meg gyöztem magam hogy a 660 as az jobb lenne aztán ebböl is meg láttam a Ti 2gb t + láttam Ti 3gb t is de ebben az árban már van 760 is meik lenne a jobb döntés? és miért?
az igényem az lenne hogy az ujabb játékokat vigye, ha lehet 1080p be és kb 2 évig ne keljen cserélgetni. :)

Elöre köszönöm a válaszokat és elnézést az off ért

(#2618) shteer válasza retriszotyi (#2617) üzenetére


shteer
titán

Azonos orajelen a 4670k kb 10%-kal gyorsabb es elvileg kevesebbet fogyaszt.
Folosleges k-t venned ha nem tuningolsz, penzkidobas

gtx760 ha megengedheted ;)

..szerintem jónak tűnik

(#2619) retriszotyi válasza shteer (#2618) üzenetére


retriszotyi
csendes tag

És ha nagyon a jövöbe gondolkodok és késöbb már ugy érzem hogy jó lenne tuningolni vagy addigra már lesz ujabb proci és inkább ujitás?

(#2620) shteer válasza retriszotyi (#2619) üzenetére


shteer
titán

Nem latom a varazsgombben mi lesz a jovoben :) zavar van az eroben ;]

Dontsd el most akarod-e kiadni azt a kulonbozetet vagy a jovoben

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2621) ST05 válasza toyone (#71) üzenetére


ST05
őstag

ez bevállt ez az időzítés, köszi :R Nézd csak shteer kérlek, hátha neked is jó amit írt.. ( 1,5el rendben van, és super Pi ,vagy mivel nézzem szerinted? :)

(#2622) Casanova* válasza Erdei88 (#2616) üzenetére


Casanova*
veterán

sokat segítettem alaplap.processzor,videókártya és gyúrós topikban. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#2623) Gery15


Gery15
addikt

24/7-re mennyi fesz lehet adni a Haswellnek?

HyperX

(#2624) millerur válasza shteer (#2603) üzenetére


millerur
tag

erről vélemény? :U

(#2625) ST05 válasza Gery15 (#2623) üzenetére


ST05
őstag

A very good air cooler is required for voltage levels above 1.15V. ( nagyon jó léghűtéssel max)
1.20V-1.23V requires use of closed loop water coolers. ( jó kompakt vízzel max)

de elég változó proci példányonként, magok ne legyenek 75nél több, kupak meg 55-60 nál nem több 24/7 be akkor 27 évig menni fog
S40: az jó lenne alá, bármelyik venge ok.. de mintha ez a sebesség lenne olcsóbban is:
[link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#2626) Trailblazer válasza retriszotyi (#2617) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én csak a második felére válaszolnék. 660 Ti-ből a 3 gigást vedd, mert állítólag (másutt olvastam) a 192 bites címzésű ramok miatt van egy memory hole a 2 giga ramosok esetében, csak 1.5 gigát képes használni belőle, míg a 3 gigásnál ez nem áll fenn. 760-nál passzolom mi a helyzet, ám annál valszeg a 256 bites ram miatt nincs ez az effekt. Fejlettebb mivolta lévén mindenképp ez utóbbi az ajánlottabb.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2627) Gery15 válasza ST05 (#2625) üzenetére


Gery15
addikt

-

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2628) millerur válasza ST05 (#2625) üzenetére


millerur
tag

Csak azért, mert reggel 9től lesz dealben, tegnap volt a sima 8-as darabja 69$, szerintem ez is le fog esni 130-140 környékére a dealben legalább, de azon sem lepődnék meg, ha ez lenne az első komoly PC component deal és 100 környékére vinnék. Nem akarom ész nélkül szórni a pénzt, de ha találok ramot és procit jó áron, akkor veszek hozzá egy alaplapot is, ha csak 1 dolgot akkor meg jól továbbadom itthon, még valami kis hasznom is lesz belőle...

Plusz neweggre ugye még rámegy az usan belüli shipping is.

[ Szerkesztve ]

(#2629) retriszotyi válasza Trailblazer (#2626) üzenetére


retriszotyi
csendes tag

Köszönöm az informáciot, gyüjtök még egy kis pénzt a 760 hoz :)

(#2630) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Procihőmérsékletet melyik progival érdemes/kell nézni? Csak mert nem egyformán mérnek...

Köszönöm a segítséget! :R

(#2631) anytime válasza Howkeddlee (#2630) üzenetére


anytime
őstag

En CoreTemp-et e AIDA-t hasznalok (megelegedessel), de ez mellett sokan szeretik a HWInfo-t is.

(#2632) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok!

Az új konfigom: Alaplap ASUS h87-pro, intel i5 4670K. Mielőtt butusnak néztek, azért let K-s procim, mert ahonnan vettem ott nem volt 4670, csak 4670K, de azt ideadták a 4670 áráért.

Turbo boost-ot az első indításkort ki is kapcsoltam..

A bajom: Melegszik a proci!

Realtemp-ben a magok értéke linX-el tesztelve felmegy pár másodperc alatt 90-100 fokra. Asus Fanxpert II-nél 55 fokot ír, az gondolom a CPU hőfok, nem a maghőfok. Mikor lekapcsolom a tesztet, akkor a realtempben erre az 55 fokra esnek vissza hirtelen, majd a két progi szinkronban mutat csökkenést. Fémsapka levágással nem próbálkoznék, hiába gagyi az intel gyári pasztája a sapka alatt.. Egyébként gyári intel hűtőt használok.

Erről a CPU hőfok kontra maghőfok dologról itt olvastam, nem tudom ez mennyire, igaz, illetve, hogy ha ez igaz, attól függetlenül normális és várható volt-e hogy a procim ilyeneket produkáljon...

Nem akarok tuningolni, sőt, ha kell, akár levenném a teljesítményt is. Feszeljem alul? Állítsam át teljesen biosban/windowsban (asus all suite 3) a dolgokat?

Általános felhasználásra készült a gép, játszani is akarok vele, de nem akarom, hogy közben szétfőjön.

Segítséget előre is köszönöm, akár itt, akár privátban.

(#2633) kristof123 válasza Qadron (#2632) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Feszeld alul BIOS-ban!

(#2634) Qadron válasza kristof123 (#2633) üzenetére


Qadron
tag

Oké és meddig? Csak a VCORE 1,2 voltját piszkáljam, vagy arányosan csökkentsek mást is?

(#2635) kristof123 válasza Qadron (#2634) üzenetére


kristof123
őstag

Csak a feszültséget. Anytime-nak is ugyan ebben segítettünk. Olvass vissza minden információt megtalálsz ez ügyben!

(#2636) Qadron válasza kristof123 (#2635) üzenetére


Qadron
tag

utánaolvastam köszi! Viszont azt vettem észre, hogy neki a feszültség alapból 0,78 valamennyi volt, terhelve emelkedett csak meg. Nekem konstans 1,2 +-0,02. Ez azért van, mert az enyém K-s proci lett végül, vagy valamit állítani kell hozzá biosban? (vagy elállítottam valamit én marha a biosban, bár a cpu-hoz nem emlékszem, hogy nyúltam volna..)

(#2637) kristof123 válasza Qadron (#2636) üzenetére


kristof123
őstag

Asus féle CPU-Z-vel nézd meg. Azon kívül nekem se írta ki semmi rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2638) Devid_81 válasza Qadron (#2636) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1.2volt terhelesnel az tutter "sok" boven alul lehet jo esetben feszelni ha csak gyari orajelen akarod hajtani.
Nekem is gyarilag annyira lovi be a procit default beallitasok mellett.

...

(#2639) Qadron válasza Devid_81 (#2638) üzenetére


Qadron
tag

kés mindenképpen alulfeszelem, eszem ágában nincs tuningolni, alapból tuningmenteset akartam..

Kristof123 CPU-Z is konstans 1,2 voltot mutat 1.67-es verzió van fent :S Na ez mitől van? Bizonyos ficsörök tiltva vannak ebben a prociban a sima 4670-hez képest. Nem ez okozza? Vagy tényleg elállítottam valamit véletlenül biosban? Esetleg valamit be kéne kapcsolnom?

(#2640) shteer válasza ST05 (#2621) üzenetére


shteer
titán

Klassz :) holnap lesz ra idom, kiprobalom
Bevaltak az uj modulok, szeretik a regik is?

..szerintem jónak tűnik

(#2641) kristof123 válasza Qadron (#2639) üzenetére


kristof123
őstag

Az órajelet visszaveszi?

(#2642) Qadron válasza kristof123 (#2641) üzenetére


Qadron
tag

Igen az továbbra is leesik 798-ra idle állapotban. Konstans 1,2 feszültség volt amikor a biosban auto-n volt a cpu voltage, most beállítottam 1,05-re. Közben azt néztem, hogy az asus allsuite3-ban van olyan, hogy EPU és ott ír olyat, hogy CPU voltage saved 0 volt (meg még sok más is ugyanúgy 0) Namost ez Biosban úúúgy ahogy van ki van kapcsolva alapból.. Ezt kéne bekapcsolnom, hogy nekem is változzon a feszültség? Vagy inkább ne babráljak vele, mer annyira nem jó dolog az?

[ Szerkesztve ]

(#2643) kristof123 válasza Qadron (#2642) üzenetére


kristof123
őstag

Csak este, vagy holnap fogom tudni neked ezt megnézni. Ha nem tudod mi micsoda, akkor ne babrálj vele! Főleg ne AiSutie-ben. Feszültség visszavételének ellenőrzésére próbáld meg ezekkel a programokkal is megnézni: Aida64, HWinfo64.

(#2644) Qadron válasza kristof123 (#2643) üzenetére


Qadron
tag

Aida64-en már futott egy 30 perces stability teszt 1,2 volttal akkor 75 fokos átlaghőmérséklet, néha kiugró 82 fokos magokkal amik gyorsan visszamentek, sapka hőmérséklet 52 volt.

Most 1,05V-ra vettem le 10 perce fut az aida64 ugyanúgy mint az előbb (cpu, fpu, cache, system memory stress) és 60-63 fokos átlag néha 66-67 kiugró sapka hőmérséklet 46 fok...

Tegnap LinX-el próbáltam na az kiakasztotta 100 fokig a magokat, ma raktam fel ezt Bluyoo tanácsára és ez a helyzet. LinX-et azóta nem próbáltam (lehet nem is kéne!?!?)

Estig nem babrálok akkor semmit, eddig se babráltam, csak ötleteltem mi lehet a gond, már ha ez gond egyáltalán :)

Update:

Most kezdtem egy FSP stress tesztet, valahol olyat olvastam, hogy az a prime95 torture tesztjéhez közelít hőmérsékletileg. 5 perce fut a hőmérséklet már az előző tesztnél se ment ennyi idő után feljebb, jelenleg: 48 fokos sapka és 69-74 fokos maximum maghőmérsékletek. Ez így jó?

[ Szerkesztve ]

(#2645) MM válasza Qadron (#2644) üzenetére


MM
őstag

Szerintem próbáld úgy, hogy HWInfo64 legújabb verziójával figyeled a magok hőmérsékletét, Aida64-ben pedig megnyitod a system stability tesztet, de nem futtatod - ebben láthatod, ha throttlingol a CPU pirossal a CPU kihasználtság grafikonján.

Ha be tudod úgy lőni a feszültséget, hogy LinX 0.6.5 10-15 perces futása alatt nincs throttling - 90-95 fok max még nem gond elvileg - akkor hőmérséklet terén nem lesz gondod.

(#2646) gabor222


gabor222
tag

Hello
Nemsokára be szeretnék ruház egy Haswell i5 4570-re és a Turbo Boost-al kapcsolatban lenne kérdésem.
Ahhoz, hogy ezt használni tudjam kell a Z87-es alaplap vagy elég neki a H és a B is ?

(#2647) kristof123 válasza gabor222 (#2646) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Nem kell Z-s lap a Turbo-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#2648) Qadron válasza MM (#2645) üzenetére


Qadron
tag

Szia!

10 perces tesztet futattam LinX-el, AIDA64-el monitorozva a hőfokok stimmeltek a realtemppel, ezért el sem indítottam azt és az Aida hőfait írom le:
Szóval 20000 ezres problémát adtam neki 10 percig szal 50 másodperc volt egy terhelési ciklus ilyenkor a végén sem lépte túl a 96 fokot a legmelegebb mag, Aida-ban a throttling végig 0 maradt, akkor gondolom így oké. A sapka az szépen melegedett majd olyan 6 perctől beállt egy 54-58 fokos váltásra attól függően, hogy éppen terhelve volt a mag, vagy nem.

Ez így jó eredménynek mondható?

[ Szerkesztve ]

(#2649) Qadron


Qadron
tag

Szerintetek, ha levettem a Core feszkót 1V-ra kereken, akkor nem kell hozzáigazítani a VCCIN-t is? BIOS-ban auto-n van hagyva. Az AI suite csak performance módban hajlandó indulni a wondowsal, ilyenkor ez kb 1,77 Volt. Ha auto-ra állítom át akkor is csak 1,6-ra esik vissza. Biosban ne vegyem le ezt is ettől lejjebb?

Meg még egy két dolog ami hirtelen eszembe jutott:

Haswell procikhoz ugye olyan táp kell, ami kompatibilis vele, hogy a különböző energia gazdálkodási funkciók működjenek. Én csak egyet tudok hirtelen: eddig hiába volt kihasználatlan a beépített GPU mindig benyelt vagy 6V-ot. Elvileg ezt haswellnél le lehet redukálni 0,3-ra (ilyen értékek rémlenek, de ha égbekiáltó marhaság javítsatok ki :) )

Szóval ahhoz, hogy ezek a funkciók működjenek kell valamit külön állítani, vagy felismeri magától? Illetve jelent-e ez jelentős különbséget CPU hőmérséklet terén?

(#2650) gabor222 válasza kristof123 (#2647) üzenetére


gabor222
tag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.