Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) ST05 válasza Qadron (#2649) üzenetére


ST05
őstag

core voltage-en kivül mást nem kell babrálni ( elég egy minusz offset 0,050 akár 0,100V)
Energiagazdálkodási funkciók alapbol be vannak kapcsolva, szóval ezek kihasználásához sem kell állítanod semmit.
igp? 6V valamit nagyon keversz , olyan van, hogy sleep mode-ba beéri 0,5Amperrel a haswell cucc,
ez a c7 ami tiltva van lapok többségében, ha esetleg a nem haswelles lap ne tudná ezt a minimális áramot ..
itt észrevehetetlen teljesitménykülönbségek vannak. ( példa: gépem kikpacsolva 2w sleep módban 3w, és
nem hasw kompaktibilis a tápom.) Ha ilyen esetekbe akarsz áramot mégjobban spóprolni, akkor tápot is kikapcsolod( vagy elosztón kikapcsolod/kihúzod).

(#2652) Qadron válasza ST05 (#2651) üzenetére


Qadron
tag

Olyanra gondoltam, hogy van külön VGA-m és akkor a prociban lévőt teljesen takaréklángon tartani. A core feszültséget levettem kerek 1-re 1,2-ről, ezt az offsetet meg nem értem végül is mind1, hogy az alapot veszem le, x-el vagy megadom neki, hogy Ő vegye le X-el... Dinamikusan nem változik a feszültség nekem, csak a frekvencia. Nem az áramspórolás miatt kérdeztem, hanem minél kevesebb terhelést akarok a procinak, amit lehet kilőnék, hogy ne melegedjen :)

(#2653) ST05 válasza Qadron (#2652) üzenetére


ST05
őstag

nemtudom biosban van-e erre opció, hogy igp tiltása, vagypedig a VGA eleve kellene tiltsa,
de amellett nem kellene, hogy fogyasszon, tehát lehet az a 6w félre mérés( ugyanis nálam az igp 0,7W ot ír, úgy hogy csak ezt használom).
offsetet igen jol irod ugyanaz a lényege, csupán annyi különbség lehet ,mig manual-ba folyamat adja a voltot,
offsettel pedig visszavenné 0,6-07-re..(ahogy te irod igy a feszt is változtatná dinamikusan) ( bár igaz ez sem számít igazán fogyasztásban ) Szóval ha találtál egy stabil core feszt, amivel hüvösebb lett, akkor az jó úgy :K

(#2654) Qadron válasza ST05 (#2653) üzenetére


Qadron
tag

Beállt 1 volton eddig tökéletes.. Kopogjam le..

Igazából én is így akartam ahogy te mondtad offsettel, csak nekem alapból nem változtatja a feszültséget... Konstans 1,2 volt Biosban minden auto volt... Nem tudom hogy kellett volna-e feltenni valami külön gyári progit, vagy ezt biosból kéne kivezérelnie nem jöttem rá, de végül csak a driverek maradtak fent az alaplapnál is, az AI suitet letöröltem, nem bírtam neki megmagyarázni, hogy jegyezze meg a beállításokat... voltak profilok de mindig egy adott beépített gyári helyzettel indult, amitől bőven jobb az amit alapból tesz a rendszer vagy windows miatt, vagy bios miatt, így még hidegebb a proci, mert felpörgeti terhelésarányosan a ventit.. (szerencsére ez engem most sem zavar, de ha egyszer lecserélem a proci hűtőt valami combosabbra, akkor mégúgy sem fog...)

Az IGPu-t én nem mértem én csak valahol olvastam valamit, ami ezek szerint vagy félreolvasás volt, vagy csak szimplán marhaság.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2655) zaja8


zaja8
aktív tag

Sziasztok!

i5 4670k tuningnál a "load line calibration" Level1 -en van, ez jó így vagy elképzelhető hogy level5-ön kevesebb fesszel beéri az adott órajelen?

Válaszokat előre is köszi

(#2656) ST05 válasza zaja8 (#2655) üzenetére


ST05
őstag

fix feszültség használata mellett auto értéken hagyva 8 ast használ . ( én nem állitgattam sose auto-rol, mert nem is vettem észre különbséget) de valahol olvastam egy 6-os javaslást is. legjobb ha kitapasztalod, figyeled terhelve és nem terhelve hogyan dobálja esetleg fel s le... ( aidában monitorozva)

(#2657) zaja8 válasza ST05 (#2656) üzenetére


zaja8
aktív tag

Szia!
nekem 1-5-ig lehet állítani

Auto beállításokon level5-ön megy

Ha tuningolok és belenyúlok a feszekbe level1-en megy

(#2658) viktor82


viktor82
őstag

Sziasztok
Ma megváltam régi konfigomtól viszont nem tudok dönteni ,hogy ivy vagy haswel az ivy olcsóbb lapok terén esetleg azt nem tudni,hogy az intel következő generációs lap+proc párosa milyen foglalatba jön esetleg kompatibilis lesz a haswe 1150-es foglalatával? :F :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2659) shteer válasza viktor82 (#2658) üzenetére


shteer
titán

1150 lesz de allitolag jon hozza egy 9es pch, a kompatibilitas kerdeses

..szerintem jónak tűnik

(#2660) Gery15 válasza shteer (#2659) üzenetére


Gery15
addikt

Lenne kedve valakinek futtatni egy pár vantage tesztet húzott vagy alap i5 4670k-val, viszont erősebb vgaval, mint a 6950-es? :D

HyperX

(#2661) viktor82 válasza shteer (#2659) üzenetére


viktor82
őstag

Akkor a 3770k-ról 4670k-ra nem érdemes cserélni semmi képen? :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2662) Gery15 válasza viktor82 (#2661) üzenetére


Gery15
addikt

Így ahogy mondod. :K

HyperX

(#2663) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Levettem a sapkámat. (4770K) Sajnos nem álltam hozzá elég tudományosan és nem jegyeztem fel előtte értékeket, így a heuréka érzés elmaradt.
Kérdés: Honnan lehet folyékony fémet szerezni? Lehetőleg olyan hely kellene, ahova bemegyek, kifizetem, elhozom.
Másik: Van tuti tippetek cpu léghűtésre, ami elfér a corsair vengeance felett?
Ui.: A satus módszer (nem kalapálós!!!) gyors és "sérülés" (nyomot hagy a kupakon, ha nem tesztek ellenintézkedést) mentes, Peace of cake!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#2664) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

GA-Z87X-OC laphoz keresek procit.
Olyan kellene ami jól tuningolható,de nem kell gányolnom a sapkával,és röhögve kihajtana egy 7970 vagy 290 cf-et.

Mi lenne a legjobb megoldás?

Walking Dead

(#2665) kristof123 válasza N.Ferry (#2664) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Nem sok lehetőséged van. 4670k vagy 4770k. : D

(#2666) Gery15 válasza kristof123 (#2665) üzenetére


Gery15
addikt

+1 :D

HyperX

(#2667) Zsotyek


Zsotyek
tag

Üdv mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni a következőben:
Adott az alaplapom: Asus Maximus VI Hero, benne egy Intel Core i5 4670K procival, 2x4gb Kingston ram.
A problémám a következő: Míg win7/32 használtam addig ha feltelepítettem az Asus AI Suit III programot és lefuttattam, beállította a procit még a biosban is,hogy 4200 MHz-vel hasítson.
Minap úgy döntöttem,hogy felteszem a Win7/64-et hogy mind a 8Gb memóriát kitudjam használni. Szintén feltelepítettem az Asus AI Suit III programot. Annak rendje és módja szerint le is futtattam. A végén kiis írja,hogy a procit 4200MHz re állította. Biosban is megnézve valóban 42x100 van beállítva.
Ennek ellenére ha elindítom újból a programot akkor csak800MHz-en ketyeg a procim.
CPU-Z program valamint az AIDA64 is ugyanennyit ír.
Hogyan tudom beállítani,hogy folyamatosan 4200MHZ-en legyen hajtva és ne csak akkor vegye fel a frekvenciát ha meg van terhelve?
Előre is köszönöm a segítségeket.

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#2668) Gery15 válasza Zsotyek (#2667) üzenetére


Gery15
addikt

Miért szeretnéd, hogy folyamatosan pörögjön 4200-on? Egyébként a bisoban lehet kikapcsolni az energiagazdálkodási funkciókat.

HyperX

(#2669) Zsotyek válasza Gery15 (#2668) üzenetére


Zsotyek
tag

Segítenél,hogy konkrétan hogy tehetem meg?

Asus Maximus VI Hero, Intel Core i5 4670k, Samsung 840Pro SSD, 2db Seagate Barracuda 3TB 7200rpm 64MB ST3000DM001 merevlemez, 2x4Gb Kingston Hyperx 2400Mhz, Saphire radeon 6870, Chiftek nagytorony ház, FSP AURUM S 600 WATT.

(#2670) kristof123 válasza Zsotyek (#2667) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

katt.

(#2671) Gery15 válasza Zsotyek (#2669) üzenetére


Gery15
addikt

10:01-től EIST, Turbo Mode, CPU C states állítsd disabledre.

(#2670) kristof123: Én is megkérdeztem, de válasz nem érkezett. :D

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2672) viktor82 válasza kristof123 (#2665) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem főként játékra kell felesleges a 4770k szerintetek?elég lenne 4670-es? :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2673) kristof123 válasza viktor82 (#2672) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Igen szerintem felesleges játékra a 4770k. Ha kevés lesz a 4670k játékra a HT nem fog sokat dobni, így szvsz nem éri meg a felárat. Sőt! még a K-s processzor sem kell feltétlenül.

(#2674) bandi0000:
+1! :K

[ Szerkesztve ]

(#2674) bandi0000 válasza viktor82 (#2672) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Persze jelenleg elég ha csak nem tervezel 780 quad SLI t és nem 5 évre kell

Xbox One: bandymnc

(#2675) viktor82 válasza bandi0000 (#2674) üzenetére


viktor82
őstag

Akkor 4670k lesz tuning azért legyen. :R
Meg annyi,hogy milyen lapot érdemes venni,tuning fontos driver szempontjából meg win 8.1-et használok

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2676) bandi0000 válasza viktor82 (#2675) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Minél jobb tápellátással, de pénz függő, erős közép kategoria pl az asus gryphon, de rengeteg lehetőség van, nézz be az alaplapos topicba

Xbox One: bandymnc

(#2677) viktor82 válasza bandi0000 (#2676) üzenetére


viktor82
őstag

Mpower MSi-ből 160euró nem sokkal drágább mint a gryphon :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2678) bandi0000 válasza viktor82 (#2677) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Az pl kifejezetten fasza :D itthon azért drágább

Xbox One: bandymnc

(#2679) viktor82 válasza bandi0000 (#2678) üzenetére


viktor82
őstag

A z77-es msi lapomnál a driver támogatotság is egy rakás k..a vagy a 87-es szériánál is az a helyzet?

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2680) bandi0000 válasza viktor82 (#2679) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mit értesz driverek alatt? Am az asusnak a legjobb, rengeteg hasznos progija van

Xbox One: bandymnc

(#2681) viktor82 válasza bandi0000 (#2680) üzenetére


viktor82
őstag

Nézd csak meg a maximus v formula utility-hez tartozó sound blaster drivert mert nincs viszont 7-ez és 8-hoz van! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2682) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Van itt élő ember akinek sikerült belőni tuning mellett hogy visszavegye a feszültséget illetve az órajelet is? Több óra szenvedés után annyit sikerült elérnem hogy visszavegye az órajelet, viszont a feszültség marad fixen, vagy pedig visszaveszi a az órajelet, illetve a feszültséget is, viszont ilyenkor terhelés mellett akár mit állítok 1,315 voltot kap a CPU. :F

4670K és Asrock Z87 Extreme4 az áldozat.

Sörrel tudom honorálni a megfejtő fórumtársat :))

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2683) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Lehet bénázok, de az a kérdésem, hogy mikor kapcsol turbo módba a proci? (4670K)
Most azt látom csak hogy 780-3400Mhz között ingázik.
Nincs még húzva...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#2684) bandi0000 válasza JohnnyX (#2683) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mikor terhelést kap

Xbox One: bandymnc

(#2685) *Tata* válasza FrozenThrone (#2682) üzenetére


*Tata*
senior tag

Te hogy tetted bele a Haswell procit, az Ivy lapba? :Y

(#2686) Fail3D! Biztos csak elírás. :)

[ Szerkesztve ]

(#2686) Fail3D! válasza *Tata* (#2685) üzenetére


Fail3D!
addikt

Es tenyleg, most esik le nekem is:)))

(#2687) FrozenThrone válasza *Tata* (#2685) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Akkor ez a gond :D

Természetese, elírtam, javítva.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2688) Gery15 válasza FrozenThrone (#2682) üzenetére


Gery15
addikt

Figyelj! Ez program hiba, nem tudja megfelelően kijelezni. Nézd meg, hogy amikor normálra teszed a feszt és nem tuningolsz akkor cpu-z-be visszaveszi szépen a feszt és az órajelet is, ilyenkor nézd egy hőmérsékletet. Aztán gondolom fix feszt adsz tuningnál pl: 1,16v-ot és cpu-z-be csak az órajelet veszi vissza 800mhz-re, de a feszültséget nem, ha ilyenkor is megnézed a hőmérsékletet és egyeznek akkor visszaveszi a feszültséget is. Ugyan ez volt nálam is... de mivel a hőmérsékletet egyeznek 25-26fok körül vannak, amikor visszaveszi az órajelet mind két esetben így tudom, hogy nincsen gond. Ha nem venné vissza ilyenkor a feszt akkor sokkal melegebbnek kellene lennie.

1,315v az kurva sok egy ilyen procinak! Ne hagyd a feszültséget auton, lődd be neki fix-re és nézd meg a hőmérsékletet a fentebb leírt módon. Illetve felejtsd le az offsetbe való tuningolást is.

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#2689) FrozenThrone válasza Gery15 (#2688) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Hmm, itt csak az a gond, hogyha FIX feszt állítok a Bios -ba akkor miért venné vissza a feszültséget? Pont azt állítom be hogy FIX feszültséget adjon, Adaptive Mode -ba veszi elvileg vissza a feszültsége, ez megy is, látszik hogy ilyenkor a feszültséget, illetve az órajelet is visszaveszi, viszont akár mit állítok ilyenkor feszültség értékeket az adaptive modon belül, terhelésnél 1,3V felett ad, ez hőfokban is látszik.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2690) Gery15 válasza FrozenThrone (#2689) üzenetére


Gery15
addikt

Ez úgy fix fesz, hogy ettől feljebb már nem megy. De próbáld csak ki nekem a 4,5GHz-hez 1,26v feszültség kell és érdekes módon amikor leveszi az órajelet ugyanúgy 25-26 fokosak a magok, mint amikor 0,7v-ot kapnak. Van nálad a biosban olyan, hogy cpu offset? Nálam ilyen van és, ha normalon van a fesz, azaz a vid értéken akkor offseten belül tudok állítani +,- 0,3v-ot azt hiszem. Valami ilyesmi lehet nálad is, de ezt nem ajánlott használni. Mert pl megy 4,2GHz-en stabilan 1,15v-al és akkor ő még erre rádob vagy 0,2v, ami már 1,35v, ami rettentő sok egy ilyen procinak.

HyperX

(#2691) FrozenThrone válasza Gery15 (#2690) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Akkor annak nem FIX fesznek, hanem MAX fesznek kellene lennie. Illetve ha FIX fesz esetén visszavenné a feszültséget, akkor illene ezt nekem CPU-Z ben illetve más programoknál is mutatnia, de mindenhol ugyan annyit mutat. Adaptive modban gyönyörű szépen leveszi a feszültséget/órajelet, viszont terhelés mellé nem bírok olyan feszültséget belőni, ami nekem kéne.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2692) Gery15 válasza FrozenThrone (#2691) üzenetére


Gery15
addikt

És akkor arra mit mondasz, hogy a hőfok mégis ugyan annyi 1,2v-on meg 0,7v-on is? :U Ami ugyebár lehetetlen, mert minél több feszültséget adunk neki annál több hőt termel.

Mennyit akarod hajtani?

HyperX

(#2693) FrozenThrone válasza Gery15 (#2692) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Igen, ez felettébb érdekes, hátha megszólal még pár fórumtárs a témában és okosabbak leszünk. ;) Egyenlőre 1,247V -on 4300Mhz -en stabil a proci, nem egy tuning bajnok sajnos :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2694) Gery15 válasza FrozenThrone (#2693) üzenetére


Gery15
addikt

Az enyém sem az, mondom 1,266v-on tudja a 4,5GHz-et itt tuti stabil megpróbálok még faragni belőle, de nem hiszem hogy sokat lehetne. Hőfokok hogyan alakulnak nálad?

HyperX

(#2695) syler123 válasza FrozenThrone (#2693) üzenetére


syler123
veterán

Fogyasztásmérővel kellene lemérni. Ott nyilvánvaló lenne hogy vissza veszi-e. Nekem is az tünt fel hogy gmfix fesznél idle hőfok ugyanaz, mint auto-n.

(#2696) syler123 válasza FrozenThrone (#2693) üzenetére


syler123
veterán

Dupla sorry :)

[ Szerkesztve ]

(#2697) ST05 válasza FrozenThrone (#2693) üzenetére


ST05
őstag

extreme 4 lapban többet kérnek ,nem Te vagy az első...
ha megvan, hogy milyen feszen és órajelen stabil ,akkor úgy állítsd be offsettel, hogy terhelve, azt a kitesztelt feszt üsse meg épp, így azt éred el, visszavesz mindent, és nem fog sokat sem adni neki.
tehát a bal alsó itt a mainstram tuning ami kell neked tuning ofsettel

Elméletben ezen az ingadozáson (Vdroop) az LLC-vel tudsz finomhangolni.

(#2698) FrozenThrone válasza Gery15 (#2694) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

syler123: Sajnos nincs fogyasztásmérőm.

ST05: nah a gond az pont ez, hogy nem bírom beállítani a feszültséget csak FIX fesszel. Hiába állítok be CPU Adaptive Voltage -nek 1,2V -ot and CPU Voltage Offset -nek mondjuk 0,01 -et terhelve 1,315V ot kap a CPU. :F

84 fok a legmelegebb mag 1,247v -on.

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#2699) ST05 válasza FrozenThrone (#2698) üzenetére


ST05
őstag

0,01 el persze, hogy 1,31 et kap, végy el offsettel 0,1 et, ugy lesz tewrhelve 1,2V az 1,3 bol , ha 0,150 et veszel el, akkor lesz 1,15, nem megy a matek? :DDD most az adaptivot feletsd el, (-)offsetel végy el legalább 0,150-et ha elfagy akkor csak 120mV -ot majd 90mV-ot és igy tovább amig nem stabil.

(#2700) FrozenThrone válasza ST05 (#2699) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Már próbáltam mindenhogy, de mindjárt beállítom így ahogy mondtad, aztán tolok róla egy CPU-Z képet terhelés közben.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.