Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) MiklosSaS válasza Devid_81 (#1147) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam 1.18 V-al stabil , de pont itt angliaban az egyik ismerosnek kell 1.275 V, meg egy masik ismerosnek Romaniaban kell 1.325 V a 4.4-hez.
Peldaul 4.6-hoz mar elkeri az 1.24 v-ot, es 4.8 -hoz mar 1.295 kell. Probalkoztam az 5 Ghz-el is de ott meg 1.315-el is fagyott.

Tehat 4.4-ig jol skalazodik ezen felul nem. Peldaul a jatekos profil az 4.2 GHz amihez eleg neki az 1.14 V, de mar teszteltem 1.13-al is de CRysis3-ban egyszer kifagyott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1152) Devid_81 válasza MiklosSaS (#1151) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Latom eleg vegyes, persze mint mindig itt is ki kell fogni a jobbat.
Jelenleg 1.24v nel vagyok, a jatekok siman mentek 1.20-on is.
Mindenesetre ez meg nem olyan veszesen nagy feszultseg kulonbseg, es jatekok alatt amugy is 62 fok koruli maxokat produkal.
Ettol feljebb sem orajelben sem feszultsegben nem akarok menni, ennyi boven tobb mint eleg, amikor meg mar keves lesz, akkor ugy sem az a 200mhz plusz huzna ki a bajbol.
Bar ettol fuggetlenul a kupkatalanitas veszelye nalam meg fennall :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#1153) MiklosSaS válasza Devid_81 (#1152) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is kupaktalanitani fogom.. ahogy tudom nelkulozni 1 hetre ugy kuldom @ZozzHUN kolleganak,o mester munkat vegzett a 3770K-val, huvosebb lett 18-22 fokal a cpu, es mindezt apropenzert. Csak tudjam nelkulozni 1 hetet.... aztan lesz majd ihajj-csuhajjj 4.8 GHz belole.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1154) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy Haswellnél lehet-e már nagyobb BCLK oc-t alkalmazni.
Nem K-s procival is lehet? Illetve nem Z-s lappal is?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1155) ST05 válasza Stonerice (#1154) üzenetére


ST05
őstag

K-s procit, és Z-s lappal lehet, ahogy sejted is,,
már független ez, ún: vaiable bclk

(#1156) Stonerice válasza ST05 (#1155) üzenetére


Stonerice
őstag

Gratula az Intelnek. Ezért kár volt ezta funkciót létrehozni K-s cpu-k mellett.
Nem K-s ra jobban ráfért volna.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#1157) radi8tor válasza ST05 (#1155) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát öö. Pár hónapja jelent meg egy hírben, hogy ASUS is engedélyezte a tuningot nem Z-s alaplapoknál.

⭐ Stella

(#1158) hash99 válasza radi8tor (#1157) üzenetére


hash99
senior tag

Én úgy tudom azóta már letiltották ezt a lehetőséget minden nem z87-es lapnál.

(#1159) ST05 válasza radi8tor (#1157) üzenetére


ST05
őstag

van egyátalán bclk állítási lehetőség nem Z-s lapokban?
Akkor lehet, de ez már megrágott csont, aki K procit vesz, előbbutóbb csak Z lapot tesz alá :U

Stonerice
Nem Z-s lapba ne tuningoljunk, ennyi, nem K proci meg nem tuningra való,
más a hőmérsékleti táblázata, hiába azonos tdp , nem nem ugyanaz
Z-s lapokban, is csupán 200MHz-es lépcsők voltak vagy vannak,
Z lapban viszont állithatsz 4500- öt , 4375- öt? stb például: 4670k
és 4770k kezdeti méricskélések

[ Szerkesztve ]

(#1160) bandi0000 válasza radi8tor (#1157) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen engedélyezte, de az Intel meg valami frissítés alatt letiltotta ezeket szóval csak Z

Xbox One: bandymnc

(#1161) radi8tor válasza bandi0000 (#1160) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Arra azért kíváncsi lennék hogyan tiltotta le Intel. :U
És mit csinál azokkal, akik semmilyen frissítést nem raknak fel? :)

⭐ Stella

(#1162) csigi


csigi
addikt

Sziasztok!
Újonc vagyok itt egy 4770K-val.
A 3,5GHz -hez 1,09 Volt társul, ez rendben van. Viszont mikor lejjebb megy a freki és csökken a feszültség is, az lemegy akár 0,1 Voltig... Ez hihetetlenül kevés.
Aida -val mérem, jól jelzi ezt ki?

nofene

(#1163) ST05 válasza csigi (#1162) üzenetére


ST05
őstag

egyedül az asus AI suit progijába látszik a 4 core külön feszültségeik
ahol látszik soxor 2-3 mag le van kapcsolva, Te amit látsz valószileg az első mag
feszültsége, vagy valamiféle átlaga a 4-nek, tehát hozzávetőleges,
tehát valszinű csak terhelve fog ,pontos feszültséget mutatni, mikor mind a 4mag terhelődik és kapja a fixet
vagy az autót

(#1164) kristof123 válasza csigi (#1162) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Asus CPU-z-vel is mértem hasonlót. Aztán, hogy ez igaz-e vagy nem....

(#1165) ST05 válasza kristof123 (#1164) üzenetére


ST05
őstag

pont az a baj a cpu-z-vel is, hogy processor core #1 tehát az első magot jelzi csupán a 4-ből..
holott a zero-core technológia már jelen van hasinál, csak ez még megzavarja
a jelenlegi szoftverek nagyrészét ..

[ Szerkesztve ]

(#1166) shteer válasza radi8tor (#1161) üzenetére


shteer
titán

kötelezi a gyártókat az újabb bios-ban való tiltásra illetve akár egy win frissítés formájában is megoldható
azokkal semmit :)

..szerintem jónak tűnik

(#1167) csigi válasza ST05 (#1165) üzenetére


csigi
addikt

Szóval akkor ezt nem is nevezném téves mérésnek. Csak éppen nem tudni, melyik magot méri, és melyik dolgozik éppen...
Ha én írnám a mérő szoftvert, mérnék minden magot, majd annak a feszültségét jelezném ki, amelyik a legmagasabb éppen.
Köszi a választ!

nofene

(#1168) ST05 válasza csigi (#1167) üzenetére


ST05
őstag

igen meg hát olyan pillanatok alatt változik ,mint a freki is [link] :)) tehát a mérés ritkasága is már totál pontatlanná teszi real-time-ban ha fogalmazhatok így csúnyán...

[ Szerkesztve ]

(#1169) MiklosSaS válasza csigi (#1167) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Simam, nem kell agodni ezert.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1170) Malibutomi válasza MiklosSaS (#1153) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én nem kupakolok, ahova ez a 4.4 nem elég, ott feljebb sem lenne az szerintem.
Neked persze a meló miatt jól jön (arra a 2 hónapra amíg megtartod ;] )

(#1171) MiklosSaS válasza Malibutomi (#1170) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vicces vagy...lehet hogy tovabb tartom mint 2 honap : D...de kupakolni szeretnem....izgat a 4.8 GHz :D .
Termeszetesen mindenhova eleg a 4.4 GHz, ahova meg nem oda meg a 4.8 sem. Meloban volna nemi javulas......

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1172) ST05 válasza csigi (#1167) üzenetére


ST05
őstag

"annak a feszültségét jelezném ki, amelyik a legmagasabb éppen"
Az Intel® XTU például ilyen, ennek lehet hinni,
ha tuningolni javallottabb is BIOS-ból, de monitorozni kiváló az XTU !!

még egy: az aida offset állítás esetén szépen jelzi a feszt ( jelzem nálam! tehát asus lap offsetnél nem fix-nél ilyen volt : 4670k-4.2GHz offset. llc1 gryphon offset ;]

[ Szerkesztve ]

(#1173) Devid_81 válasza Malibutomi (#1170) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam a veszely fennall, ambar inkabb csak a hofokok miatt.
De nalam mar a 4.4-hez is magasabb fesz kell, szoval jo ha kijonne 4.6 ertelmesen feszultsegerteken belul...igy meg sok ertelme nincs :(
Az meg mas tema, hogy amire a 4.4 nem eleg, a 4.6-4.8 sem lesz eleg ;)

...

(#1174) MiklosSaS válasza Devid_81 (#1173) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Munkanal van erezheto kulonbseg , mondjuk 10 ora melo helyett csak 9-et megy. De ezen felul semmi ertelme 4.2 GHz folott jaratni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1175) SRII


SRII
őstag

hi!
Nézegettem a fórumot és olvastam a I7 4770K és az I7 4770 közötti különbséget( nem is a teljesítményben, mert abban egyforma) hanem abban hogy a k jelzésű prociban nincs vizualizáció! kérdem én ez milyen hátrányt jelet a K procival szemben? minek egyáltalán az a vizualizáció?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1176) Devid_81 válasza MiklosSaS (#1174) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Munkanal biztos nem mindegy meddig konvertal.
Nekem most csak jatekra van a gep, aztan majd lehet kitalalok neki valami melot :)

...

(#1177) bartucc válasza SRII (#1175) üzenetére


bartucc
addikt

Ha nem vagy vizuális típus, semennyire. :DDD

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1178) SRII


SRII
őstag

Sokat kérdezgettem a tagokat a fórumon, és i5 helyett mindképp i7 ( a renderelés miatt) lesz ami egy pentium 2,2GHz 8 éves procit vált le.

Na most a nagy kérdésem hogy i7 4770k vagy i7 4770!! legyen, mivel az árak is különbözőek, itt az aprón is van nagyon kedvező 4770 proci.
Segítséget azért is kérnék ismét mivel felmerültek benne némi kételyek.

Vázolnám.
Sokat olvasom, hogy ha a 3.9GHz-ről 4.2 Ghz felhúzott proci kevés akkor már 4,5 vagy a 4,8 is kevés lesz! Ez az olvasott fórumon, tapasztaltabbja, és tesztek is bizonyítják.
Miért fizessek ki 10K ft + a i7 4770k- ra HA 3,9GHz -en nem lesz elég a proci teljesítménye(mivel ez a turbo órajel ezért írtam ) akkor a 4,2-4,4Ghz is kevés lesz!!NEM?
(azért 4,2-4,4GHz mivel ez még vállalható egy haswell procinál ésszerű keretek között hosszútávon!!)
Minek vegyek 25K komolyabb hűtőt, ha hiába húzom a procit, ha turbón nem elég a teljesítmény valszeg nagyobb órajelen sem lesz elég!
Minek kockáztassam a lapom, procim , ramok épségét, minek fűtsem be a gépházat , minek egyen sokat a gép húzva, miért költsek + mondom + 35 ezret még (+K jelű proci+ hűtő) ha később nem elég a 3,9GHz akkor a 4,2 sem lesz elég!
tehát lebutítva:
i7 4770K= 78K+ hűtő 25K< költségvetésben +35K körülbelül, melegedés, hű termelés, áram fogyasztás, egyéb alkatrészek veszélyeztetése. VS
I7 4770=69K ennyi! veszély nincs. teljesítmény meg egyenlő!
És Z87 alaplapom van nem tudom abban lehet e Non K procit húzni és meddig?
valaki már cáfolja meg az gondolataimat mert elveszem a sűrűben! :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1179) vranyek válasza SRII (#1178) üzenetére


vranyek
aktív tag

Szerintem egy Gryphon z87-be nem K-s procit tenni olyan, mint egy Nissan GT-R-be 1.9-es Dízel motort szerelni... :D
Cseréljünk alaplapot akkor :D :D nekem kéne egy erősebb, de nem volt már rá keret, neked meg elég az enyém is ennyi erővel :P ... na jó, ez most elég szakmaiatlan volt, meg nyilván vicc is :D

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#1180) kristof123 válasza SRII (#1178) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Szvsz már megtaláltad a választ. (:

(#1181) SRII válasza vranyek (#1179) üzenetére


SRII
őstag

Szerintem egy Gigabyte Z87M-HD3-be K-s procit tenni olyan, mint egy Nissan GT-R-be 1.9-es Dízel motort szerelni...
:)) :DD
a viccet értettem főnők, :C

nem is a lap a lényeg ez már megmarad, nekem, nem adom nem akarom, ha K ha nem K akkor is megmarad. 5 év gari elég jó érv. és olcsó vot!
Amúgy a lapot ne nézzük kérem!nem az érdekel, mivel mind kettő szépen menne benne!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1182) jim bcs válasza SRII (#1175) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem lesz semmilyen hátrányod elég neked az I7 4770 hidd el, a lapod erős és tökéletes, nem kell K-s mivel mire húzni kellene vagyis a proci kevés lesz addigra úgyis lecseréled, a lényeg már csak egy erős vga-ban rejlik ám egyébként doszt elég lenne egy i5 4670 is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#1183) SRII válasza kristof123 (#1180) üzenetére


SRII
őstag

igen mindig ezt írják, de de tudod a véleményetek erről jobban motiválna, vagy a tapasztalatok.
mit gondoltok erről, főleg aki tényleg i7 procit hajt.
vagy hülyeség amin agyalok.

vagy i74770k gyorsabb, erősebb lesz tuning által, gyorsabb elégési ut, gyorsabb renderelés, gyorsabb stb stb stb... és még kitolható egy kicsit a tartóssága évek múltán azzal hogy még egy kicsit húzható.
(mondtam pár érvet a K jelű-ről is ne hogy tényleg egyértelmű legyen a dolog)
mit gondoltok?

jim bcs az a baj hogy nem csak játékra kell, sőt látni pár játékot hogy igen csak 95-99% használja az i5-őt. renderelésnél és tartóságban i7 a jobb és egy 8 éves konfig után nem szeretnék oda jutni hogy miért nem i7 lett a vége!! sőt nem is szándékozom az elkövetkező időkben lecserélni...

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1184) hash99 válasza SRII (#1181) üzenetére


hash99
senior tag

Nézd egyéni preferáció.
Van akinek munkában az a +pár száz MHz jelent valamit.
Van akinek pusztán élvezet, hogy cibálhatja a procit.
Esetleg az is lehet, hogy a cf vagy sli rendszeréhez kevés a gyári órajel.
Döntsd el te hogy Megéri e neked ill. szükséged van e rá.

(#1185) MiklosSaS válasza SRII (#1178) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Peldaul nalam a munkaban szamit az hogy 3.9-en "docog" a processzor vagy 4.6 GHz-en. Termeszetesen ezt meg kell fizetni is ( kemeny huto, draga akaplap ) es van nemi riziko is benne (skalpolas).

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1186) SRII válasza hash99 (#1184) üzenetére


SRII
őstag

hát ez a kérdés hogy kell e, van e értelme, cf-sli nem lesz, csak renderelés és játék.

Döntsd el te hogy Megéri e neked ill. szükséged van e rá. hát ez nem olyan könnyű, mivel tapasztalat hiányán én nem igen tudnék dönteni, azért is kérdem az itt lévőket, hisz 100+100 hsz zajlik itt el hetente hogy ennyire húztam meg annyira húztam, ők ebben tapasztaltabbak, és remélhetőleg megmondják van e kell e, lesz e látható eredménye, jó e ha ilyen lehetőségünk van +K-ért!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#1187) hash99 válasza SRII (#1186) üzenetére


hash99
senior tag

Nálam egy i7 2600 kevés volt kihajtani egy meghúzott HD 7970-et. Közben összeraktam egy vízhűtést mert megtetszett így mikor váltottam egyértelmű volt hogy k-s procit veszek. Árban nincs nagy eltérés. Eladni könnyebb. Gyári értékeken használva nem kell giga hűtő.
Valamivel gyorsabb lesz felhúzva de ezt csak akkor fogod érezni ha olyan alkalmazást futtatsz ami 100%-ig terheli a procid. Renderelésnél szerintem érezhető lesz 3.9 és mondjuk 4.4 közötti különbség de javítsatok ki ha tévedek.

A legtöbben csak hobbiból tuningolnak. Nem azért mert szükségük van arra a + 10% teljesítményre. Kivételek akiknek a munkájában ez gyorsulást jelent de az kb. 10-ből 1 ember itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#1188) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.
Tudom nem lapos kérdés, de mivel lesznek akik ASRock alaplapot használnak (Extreme 4-6?) a Realtek 1150 chippel.. Az lenne a kérdésem, hogy akik haszálnak mikrofont ezekbe a lapokba azoknak minden tökéletes?
Nálam a hang optikán és jacken teljesen jó, viszont a mikrofon 100% hangerőn és +30dB BOOSTon alig hallható.
Probáltam több mikrofonnal, de semmi, (ez a mikrofon amin most vagyok más gépbe, lapba teljesen jó hangos érthető akár +10dB-vel is).

Pár helyen olvastam csak, hogy másnak is van problémája vele, de lehet egyedi dolog lesz.
very big sound problem with realtek...mic level 100%, boost 30db but the mic level is very very low, i don't understand...3 mics tested,some drivers tested same problem no solution on internet, many people have same problem with realtek.a solution?

Szóval akik rendelkeznek ASRock Z87 Extreme lapokkal irjanak már valamit róla, hogy náluk mi a helyzet.

Lehet mehet garisan vissza a lap.. (új windows telepítve pedig).
Esetleg Driver hiba..Bár ASRock oldaláról is leszedtem már a 2013.09.15 drivert, de azzal is ugyanaz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1189) kristof123 válasza Dictator^ (#1188) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Szvsz kezd azzal, hogy írsz egy email-t oda ahonnan vetted. Leírod mi a problémád és azt is, hogy miket próbáltál már ennek megoldása érdekében. Megkérdezed őket mit lehetne tenni, tudják-e garanciába cserélni?!

Ha még a vásárlástól nem telt le 8 nap akkor, felejtsd el amit fent írtam, küldd vissza és kérj egy másikat!

[ Szerkesztve ]

(#1190) syler123


syler123
veterán

Nem értem ezt a dolgot, hogy sokan miért nem vesznek k-s procit. Én most még nem tuningolok, de később lehet hogy fogok. A 4670k volt 54, 52 lett volna a sima. Most nem 2000ft-on múlik szerintem a proci vásárlás :)

(#1191) kristof123 válasza syler123 (#1190) üzenetére


kristof123
őstag

Mondjuk egy i7 processzor esetében ez az összeg ~8.000 Ft + a hűtő. Szerintem elég egyszerű, hogy akinek nincs szüksége a tuningra, mert nem fogja használni az inkább másra költi ezt a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#1192) shteer válasza Dictator^ (#1188) üzenetére


shteer
titán

ha lenne mikrofonom, kipróbálnám :B

..szerintem jónak tűnik

(#1193) MiklosSaS válasza kristof123 (#1191) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1 :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#1194) syler123 válasza kristof123 (#1191) üzenetére


syler123
veterán

Mondjuk igen, ha a hűtőt is hozzászámoljuk, akkor nagyon nem éri meg, 4670-nél nem volt ekkora árkülönbség. Mondjuk nem tuningoltam eddig, nekem most nagyon hűvös a proci, szerintem a 4ghz-el nem lenne baja gyári hűtővel sem :)

[ Szerkesztve ]

(#1195) kristof123 válasza syler123 (#1194) üzenetére


kristof123
őstag

Nekem próbaként most 4 Ghz-en ketyeg. Lusta voltam még lejjebb venni a feszültséget és próbálgatni mennyire lehet lecsökkenteni, most 1.050 V és stabil. Terhelés alatt prime95-el (28.1!!) a 4 mag 62-68°C között mozgott maximum.

(#1196) syler123: Igen a Noctua-val (ez kimaradt). Nem biztos, hogy gyengébb. Lehet neked majd 4.7 Ghz-et 1.25 V-al vinni fogja, nekem meg nem (és nekem tényleg nem viszi).

[ Szerkesztve ]

(#1196) syler123 válasza kristof123 (#1195) üzenetére


syler123
veterán

De neked ezzel a Noctua NH-D14-el? Nekem 3,8ghz-en 1,05V-on stabil, szóval akkor az enyém biztos gyengébb példány. A 28.1-es prime-ban a felső tesztet futtattam.

(#1197) Bravo198 válasza Dictator^ (#1188) üzenetére


Bravo198
tag

Üdv!
Nekem extreme 4 van. Hasonló gondjaim voltak nekem is. Az lett a megoldás, hogy a Realtek HD audio managerben és a windowsban is beállítottam +30 boostot. Utána már hallottak rendesen TS-en.

[ Szerkesztve ]

(#1198) Dictator^ válasza Bravo198 (#1197) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem is 30dB+ booston van, és 100-as hangerőn, mint említettem, és ígysem hallanak normálisan.
Melyik drivered van fent ? Megnéznél egy verziót?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1199) Bravo198 válasza Dictator^ (#1198) üzenetére


Bravo198
tag

Először én csak windowsban adtam rá a 30-at, ami nem volt elég, még külön a driverben is kellett. Neked is mindkét helyen 30-on van?
Verzió: 6.0.1.6873 Ez volt a gyári cd-n.

[ Szerkesztve ]

(#1200) flash-


flash-
veterán

üdv

olyan kérdésem lenne hogy egy régebbi chieftech gps 300 wattos táppal használható egy haswell konfig?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.