Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21801) apuc válasza spyduck (#21797) üzenetére


apuc
őstag

Ez OK, de ha jövőre lesz csak pénz rá- de karácsony még az idén :DDD - akkor amit én vettem az nekem így igen jó, mert teljesen piaci áron (129900 Win7-el a cuccos), ennél oprendszerrel sehol nem olcsóbb- max 10 ezerrel, annyit meg megér hitelre.

Én személy szerint inkább hitelre / ha az tényleg 0%-os!/,január végétől havonta 21600 ft -ot fizetek- mint MOST a 129 ezret.
De ízlések és pofonok.Amúgy is megmondta a Maya naptár hogy jön jövőre a világ vége, nem? :Y )

A noti annyit tud ami egy 10 éves gyereknek kell, így neki ajándéknak kiváló.

Saját célha ha kéne egy harmadik, most az Ideapad Y-os szériájából választanék, de szerencsére most World, Excell és P.Point kell rá neki.

Ja és alacsony legyen a fogyasztása, az pedíg a 18 Wattal alacsony :)

Jobb is ha nem gamer, legalább a tanulásra fókuszál a gyerek vele ;]

[ Szerkesztve ]

(#21802) Espada6699


Espada6699
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne a HP Pavilon tx2000 típusú laptoról...
utánanézegetem de normális adatot nem találtam h például mekkora a processzora és kb milyen játékok futnának el a gépen, ujjra mennyire reagál és az e-fajta használata nem e koszolja össze annyira a kijelzőt?

Választ/okat előre is köszönöm!

(#21803) Adhie válasza apuc (#21801) üzenetére


Adhie
csendes tag

Teljesen érthető az álláspontod. A THM 0%, az annyi is egyébként. Annyi kérdésem lenne esetleg, hogy mindenképpen ragaszkodsz a HP-hoz? Mert ha nem, lehet találsz jobb 0% THM-es ajánlatot.

(#21804) Adhie válasza Adhie (#21803) üzenetére


Adhie
csendes tag

Ez például egész jó ajánlat szerintem, ha ilyesmiben gondolkodsz. Windows ugyan nincs hozzá, de nem hinném, hogy nehéz egyet letölteni rá és a 130 helyett csak 100-ba kerül.[link]
Itt pedig ha jól láttam az általad leírt gépet lehet megkapni szintén jóval olcsóbban. Lehetséges, hogyha kérsz rá hitelt olcsóbban kijössz, mint a 0 THM -mel?
[link]

0 THM -est nem találtam értelmes ajánlatot, ha nincs fölös 100 kilód, akkor egyelőre nem tudok jobbat mondani:)

(#21805) stillness


stillness
csendes tag

Hali

Ebben a HP-Compaq 635 A1E36EA [link] komolyan van dedikált Mobility Radeon HD 4250 VGA?
Mindenhol azt írják, hogy van. Én nem értem, benne a E-450 APU HD 6320 videoval ez minden szempontból jobb mint a HD 4250, akkor ez most minek bele?

(#21806) Graphics válasza stillness (#21805) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet nem volt kedvük leforrasztani :D (integrált amúgy a 4250 szerintem)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21807) apuc válasza Adhie (#21804) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!!!!

(#21808) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok, van egy HP dv6-3299EN laptop, ami régebben még elég jól tűrte a játékokat, de most elég hangos tud lenni és elég forró a kifújt levegő. Assasins Creeddel (amit régen 1-2-3 órát is bírt jól), most 15 perc után iszonyatosan melegszik, és hangos. Hogy lehetne kitakarítani? Valami olyat olvastam, hogy középen alul ki kell csavarozni és ott a hűtőrendszer, meg a bővítőhelyek.
Esetleg a HP garancián belül nem takarítja ki ingyen vagy valami minimális pénzösszegért?

(#21809) Espada6699


Espada6699
csendes tag

Kérdésem lenne a HP Pavilon tx2000 típusú laptoról...
utánanézegetem de normális adatot nem találtam h például mekkora a processzora és kb milyen játékok futnának el a gépen, ujjra mennyire reagál és mennyire megbízható?

Választ/okat előre is köszönöm!

(#21810) Barnajoc


Barnajoc
csendes tag

Sziasztok.
Újra telepítettem a Win 7 64 bites rendszert. A gép Pavilon dv7-2240 ef.
Szeretném a drivereket is frissíteni, de a honlapján nem találom ezt a tipust.
Valaki tud segíteni, hogy melyiket lenne érdemes felrakni?
Ezeket sikerült találni: [link]

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21811) fcriss válasza Barnajoc (#21810) üzenetére


fcriss
tag

(#21812) Barnajoc válasza fcriss (#21811) üzenetére


Barnajoc
csendes tag

Köszi szépen. :)

(#21813) Etzel


Etzel
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés, amire gyorsan kellene a válasz is :R

HP dv6-os laptopban van 2 féle HD 6770M VGA
- 1GB GDDR5 VRAM
- 2 GB DDR3 VRAM

Melyiket a kettő közül?

Köszi előre is. :R

Üdv.
Etzel

(#21814) fcriss válasza Etzel (#21813) üzenetére


fcriss
tag

A 6770M ddr5-s kártya,elírták.[link]
Dv6-6000 series 1GB ddr5
Dv6-6100 series 2GB ddr5

(#21815) Syl válasza fcriss (#21814) üzenetére


Syl
nagyúr

GDDR5 lesz az, nem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21816) Etzel válasza fcriss (#21814) üzenetére


Etzel
aktív tag

Ez egy külföldi ismeretlen széria itthon.

HP Pavilion dv6-6101eg
Performance Specifications-nál lehet látni, hogy teljesen más a GDDR5-ös verzio sebesége :(

(#21817) Graphics válasza Etzel (#21816) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

AMD Radeon™ HD 6700M/HD 6600M Series Graphics , a linkhez az van irva, számomra ez inkább úgy jön le ,hogy a 6600-asba lehetnek a ddr3-asok.

Múltkor belefutottam én is egy helytelen kiírásba.

DV-6 6101eg : más helyeken is GDDR5-öt irnak a 2GB-os verzióba, mindenképpen ilyet érdemes választani a sebessége miatt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21818) fcriss válasza Etzel (#21816) üzenetére


fcriss
tag

Igaz wikipedia [link] a 6770M Gddr5-s.Amit linkeltél [link] ahogy Duliee is írta a ddr3 az a 6600M series és a 6730M.

[ Szerkesztve ]

(#21819) Etzel válasza fcriss (#21818) üzenetére


Etzel
aktív tag

Tehát biztosak vagytok benne Duliee-val hogy ez a GDDR5-ös.

Nem lehet, hogy 6700/6600M-en belül is van GDDR5 és DDR3 és azokra írhatták... :U :F
Annyira bizonytalan, vagyok mert két DV6-ost "foglalok"
Mind2 garis,számlás, viszont egyik i5ös proci 2GB VGA, másik i3as proci 1 GB VGA :O
Köztük meg 20e Ft a különbség.

Van értelme az i5nek és 2GB VRAM-nak 190ért?
Vagy maradjon az i3 1 GB Vrammal... de az biztos hogy annyi :U :O

Francba de nehéz dönteni ill kockáztatni :(

(#21820) Graphics válasza Etzel (#21819) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha kéz alól veszed mondd a tulajnak ,hogy tegyen fel mondjuk egy Aida64.et, vagy egy GPU-Z-t és csináljon képernyőmentést a kártya tulajdonságairól. De a Wikipedia-s lista is egyértelműbb, illetve a notebookcheck.net inkább, én pl 6490m-es laptopot vettem ,ahol tényleg készült mindkettő verzióban DDR3/GDDR5-el is.

A 6770m ddr3-at beirtam google.ba és egyértelmű találat nincs rá.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21821) Adhie válasza Etzel (#21819) üzenetére


Adhie
csendes tag

Hát én már az i5 miatt is az elsőt választanám, persze azért nem mindegy, hogy abból is melyik.

(#21822) Etzel válasza Graphics (#21820) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszönöm szépen srácok a választ!

Most tettem le ebben a pillanatban a telefont, a tulaj hívott, hogy nyugodjak meg mert GDDR5-ös ramok vannak benne és gyári win7 angol van rajta, ha kell csinál CPU-z, ill Aida64 printscreent is :R

Köszönöm szépen az infot ill segítséget mindenkitől :R

(#21823) Graphics válasza Balazs_ (#21808) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na utánanéztem a dolognak találtam is egy manual-t az emlitett tipushoz, és hát nem lehet csak az alsó panelek leszedésével hozzáférni a hűtőhöz, ha még garis szerintem vidd be a szervizbe hogy takaritsák ki, ha kicsit bátrabb vagy, akkor pár csavar, és sűritett levegős spray, szigorúan kifelé fújatva:

[manual dv-6]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21824) LonGleY


LonGleY
veterán

Hi! Típuskérdés...

Két normális 15 colos laptop létezik mostanában, ezeket már ismerem is, a legutóbbi fórummaratonom alapján lyukadtam ki náluk és vásároltunk is belőlük:

- HP 4530s
- FUJITSU Lifebook A531

Tud valaki ezekhez hasonlóan minőségi lapikat 17 colos méretben? A lényeg itt is a masszív, jó beviteli eszközökkel ellátott business verziós laptop, amire min. 3 év garancia jár, és matt kijelzője van. A HP 4730s vajon a 4530s nagyobb változata ugyanabban a minőségben, vagy csak egy casual széria? Köszönöm a tanácsokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#21825) dBLOOD válasza mrmegtette (#21764) üzenetére


dBLOOD
tag

Köszi, megpróbálom a HP-től letöltött cuccal beállítani.

Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

(#21826) Balazs_ válasza Graphics (#21823) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Köszönöm, hogy utánanéztél. Nem mertem bevállalni, hogy leszedem az alsó panelt, hívtam az ügyfélszolgálatot, de csak akkor hajlandóak velem beszélni, ha ott vagyok a gép mellett. Háztól-házig szerviz van, szerintem a porkifújás csak pár nap.

(#21827) Graphics válasza LonGleY (#21824) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4530s mindenképp, üzleti laptop, csak megerősiteni tudlak benne, viszont a 4730-al nincs tapasztalatom, anyagminőségben viszont tényleg jók a ProBook-ok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21828) dBLOOD válasza dBLOOD (#21825) üzenetére


dBLOOD
tag

Haha, magamnak válaszolok.
Na mindegy, szóval leszedtem a régi drivert, feltettem a hp oldaláról, és most tökéletesen működik. Köszi szépen! :)

Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

(#21829) LonGleY válasza Graphics (#21827) üzenetére


LonGleY
veterán

A három év garanciából ítélve talán ez is üzleti szériás... Akkor
csak három nagy kérdésem marad, hátha tudja valaki a választ:

- a HP 4730s-nek USB 3.0-ja akad-e?
- egy vagy két winyó férőhelyes?
- ténylegesen matt-e a kijelzője?

Az a baj, hogy ötletem sincs, hol nézhetnék ennek biztosan utána..

[ Szerkesztve ]

(#21830) LonGleY válasza LonGleY (#21829) üzenetére


LonGleY
veterán

Oké, megválaszolom magamnak. :Đ

- nincs USB 3, ami kurva nagy hiba a nagy külső winyók miatt.
- egy winyós
- matt

(#21831) Graphics válasza LonGleY (#21830) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ilyen gyorsan nem is tudtam volna válaszolni :D

Két vinyós gépeket már nem nagyon lehet hordozni, én most vettem a 4530s-t és leírásban nem szerepelt az USB 3.0, erre mégis ott figyel az oldalán a kék csatlakozó, és a matt kijelző meg alap. Két vinyó persze nekem is jól jött volna, vagy legalább egy mSATA-s bővítési lehetőség (SSD rendszer"vinyó"), max marad a DVD keret, ami mondjuk már nagybontást igényelhet.

Amúgy ha valaki tudja, árulja majd el nekem, hogy lehet a HP 4530s-en működésre bírni a WIFI-gombot, mert hiába telepítettem a Hotkey-t nem akarja a jót.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21832) kpety11


kpety11
csendes tag

Sziasztok!
Van egy compaq EVO N620-as laptopom, és az a gond, hogy a belső mini pci slotba (Nem pci express, sem PCMCIA) betettem egy intel 2200BG wifi kártyát, és rögtön a gép bekapcsolásakor bedob egy hibát: 104 unsupported wireless network device detected. system halted. remove device and restart

Ja és se a biosba nem enged be, se az op rendszert nem indítja el rögtön ezzel kezdi!

Kipróbáltam azt, hogy amikor az op rendszer elkezd betölteni akkor beteszem a kártyát majd amikor betöltött a rendszer kijött, hogy új hardware feltelepítettem tökéletesen működik, de újra indításnál ismét kijön a bios hiba, a biosba mindent végig próbáltam nem lehet letiltani, sem kikapcsolni legújabb bios frissítést tettem fel és akkor is ugyanez!

(#21833) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Tényleg jó a HP szervize,kedden adtam le a gépem,és ma vettem át.
Alaplapot cseréltek benne. Viszont azóta van 1 kisebb gond.
Mielőtt elvittem kivettem belőle az ODD helyén használt második HDD-m,és visszatettem az ODD-t.
Helyben kipróbáltam,működött a dolog,de már akkor is ez jött be,de utána a gép elindult.
Hazaértem,visszatettem a HDD-t,és most ennél a képnél megáll. Ha újraindítom,és belépek a boot options-ba,rákattintok a Notebook HDD-re,akkor bejön minden jól.

Gyanítom rossz a sorrend. Hogy tudom átállítani? A BIOS-ban néztem,de csak ezt látom,nem tudom hogy lehetne átállítani.

Ha valaki tudna segíteni,azt megköszönném! :)

(#21834) szata.68 válasza szata.68 (#21833) üzenetére


szata.68
senior tag

(lejárt a szerk. idő)

Közben megtaláltam,és át is tudtam állítani a sorrendet,így elindul úgy,ahogy a szervízben is,vagyis,mint az első képen,csak a floppy-s sor hiányzik,aztán elindul.
Ezt hogy tudnám megszüntetni? Örülök,hogy visszakaptam a gépem,nem akarom megint visszavinni a szervízbe,főleg,hogy jön a hétvége...

(#21835) pumukli23 válasza szata.68 (#21834) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nem tudom miért írja ki, de azt mondja ellenőrizd a kábelt. Elképzelhető, hogy valamit nem dugtak vissza, vagy nem pontosan...

(#21836) szata.68 válasza pumukli23 (#21835) üzenetére


szata.68
senior tag

Fasza...A srác valamit hablatyolt róla,hogy mi,de nem értettem,mert egy elhadart fél mondat volt az egész,a mondat második fele,meg,hogy "nem kell vele foglalkozni". :)

Ráadásul van még egy dolog,de én azt nem hibának veszem.

A szervizeléskor meg kellett vizsgálniuk a kijelzőt.Amikor hazaértem,akkor vettem észre,hogy a fedlap tetején a kis vékony sötét csík érdes,meg picit másabb színű. Aztán feltűnt,hogy a kijelző körüli műanyag keret is más. Lecserélték az itteni alkatrészeket,és újakra cserélték. Ezzel nekem semmi gondom,legalább megújult,viszont pont ezért nem értem,hogy miért hallgattak róla,mert ott állították,hogy csak az alaplapot kellett cserélni. :)

(#21837) Rusty89


Rusty89
csendes tag

Sziasztok,
Hp Pavilion G6-1000sh 4 hónapos a gépem. (1 év a gari)

Hőmérsékletek (Speedfannal):
Max terhelés: CPU: 90-100, GPU: 100-105
720p film fullscreen: CPU: 80, GPU: 80-85
alapjárat (bekpacs után 15 perccel kb): CPU: ~60, GPU: ~60
HDD: alap: 42 - maxon: 48
(Celsius fokok)

Körülmények:
Szobahőmérséklet: 24 C°,
A hűtő szívó és fújó része teljesen szabadon (a gép 1/3-ada lóg le faszékről).
A hűtőt hallani, hogy megy, kb. 10 C°-onként hallhatóan növekszik a sebessége.

A fentiekből nyilvánvaló, hogy ezek nem normális adatok.
Kérdéseim:
Szervizelik-e a tisztítást? Javítást? Cserét? És hol? Bolt/vagy HP szerviz?
Megéri-e szerintetek egy laptop alá való hűtő beszerzése? Ha igen, az kb. hány fokokat jelent mínuszban?

A válaszokat/véleményeket előre is köszönöm! :)

(#21838) Graphics válasza Rusty89 (#21837) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kifújatni azonnal sűrített levegővel. 3 havonta, ajánlott!

Ha levehető a hátsó panel ,akkor kifelé fújatva el kell távolítani a port és mindent sz@rt ami rátapadt a bordákra, ha ez nem segít, akkor lehet újra kell pasztázni a rendszert , ami miatt szerviz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21839) szata.68 válasza szata.68 (#21836) üzenetére


szata.68
senior tag

Megoldódott,minden szuper! Köszi Spyduck & Duliee

(#21840) Rusty89 válasza Graphics (#21838) üzenetére


Rusty89
csendes tag

Ha magam csinálom ezt a fajta tisztítást, akkor nem vész el a garancia? Igazából emiatt parázok, mert gondoltam már, lehet tisztítani kéne, de még csak fel se merem nyitni, pont ezmiatt :S

(#21841) Graphics válasza Rusty89 (#21840) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A memória és a HDD cseréje nem jár garivesztéssel igy azokat az elmeket leszedheted,amik ez alatt rejlenek,sajna a szériát nem ismerem hogy hol helyezkedik el a hütöje,de ha googleba beirod a laptopod főtipusát + manual szót akkor eljutsz egy hp-s oldalra és ott egy pdf-ben pontos rajzot találsz,most telóról vagyok linket nem tudok most dobni.de sztem pár csavar és odaférsz .de kérdezd spyduck fórumtársat,ő többet tud mint én:)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21842) Tim82 válasza kpety11 (#21832) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia!

A HP régebbi üzleti modelljeinél (lehet, hogy az újabbaknál is, passz) azt a megoldást alkalmazta, hogy csak engedélyezett, HP firmware-rel rendelkező belső wifi kártyákat hajlandó a BIOS felismerni. Ezt hívják ún. whitelist-nek.

Két megoldás van: vagy keresel a notidhoz olyan nem hivatalos, moddolt BIOS-t, amiben a whitelist ki van ütve - ez rizikós lehet, akár brickesítheted is vele a gépet. Vagy keresel egy olyan wifi kártyát, amelyik HP notiból van.

Remélem, segítettem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#21843) n_stolz


n_stolz
tag

Hali!
Egy nx6325-ös géppel rendelkezem 4 éve. A héten a kijelzőn a start menü felett függőlegesen, egy rózsaszín csík jelent meg. Mitől lehet ez? Hogy lehet eltűntetni ?
Köszi előre is! :)

n_stolz

(#21844) Graphics válasza n_stolz (#21843) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyanús hogy szalagkábel hiba vagy videókártya, de konkrétan bármi lehet :/
LCD hiba
VGA kártya hiba
Inverter hiba
Alaplap hiba

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21845) Crytek


Crytek
veterán

Munkatársam ismerősének olyan hepje lett hogy mivel elavult már a pc-je helyette laptopot akar ,de játékra.Engem kért meg nézzek utána 120 ezerig milyet érdemes venni.
Mivel fogalmam sincs a laptopokról így titeket szeretnélek megkérdezni.

120 ezer ft-ig melyik a legjobb laptop ha a játékok futását vesszük figyelembe??

Next PC Upgrade: 2022

(#21846) sutszi válasza Crytek (#21845) üzenetére


sutszi
veterán

Hát, most nem lennék a helyedben... :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#21847) Syl válasza Crytek (#21845) üzenetére


Syl
nagyúr

Először definiálni kellene a "játékok" fogalmat ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21848) Adhie válasza Crytek (#21845) üzenetére


Adhie
csendes tag

Alapvetően lehetetlen amit a haverod kíván :) Sok sikert!:)

(#21849) Adhie válasza Crytek (#21845) üzenetére


Adhie
csendes tag

Én a helyedben a használt gépek között kutakodnék egyébként. Ennyiért lehet kapni már használtan 1-2 jobb teljesítményű cuccot, mondjuk amiben van egy ATI 5650 az már egész jól boldogul a játékokkal.

(#21850) Crytek válasza Adhie (#21848) üzenetére


Crytek
veterán

Nem az!
Egy db márkát tipust kér ami 120 ezerig a legjobb nem olyan nagy kérés ez aki ért hozzá!
Onnantól engem nem érdekel hogy 5 fps mennek neki a játékok,ha ilyen nyomorék akkor megérdemli!

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.