Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21751) GaborGh válasza Gergello (#21750) üzenetére


GaborGh
őstag

Nyugodtan veheted.

Plug in play.

:)

(#21752) Graphics válasza Gergello (#21750) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vegyél Kingston 2*4GB 1333MHz-est: KVR1333D3S9/4G

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21753) GaborGh válasza Graphics (#21752) üzenetére


GaborGh
őstag

Vagy ha sok felesleges pénzed van akkor most ez a Best Buy, 111€-ért:
Csak Vér Pistikének :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21754) mrmegtette


mrmegtette
tag

Sziasztok!

HP Pavilion DV7-6103EG notit vettem. (i7-2630qm, at6770) Külföldi kiadás, német ha minden igaz, bár CZ-t is látni a csomagolásán, teljesen újan, bontatlanul vettem. Telepítő CD-t viszont nem adtak hozzá, hanem egy fullra előtelepített Win7-et. Viszont ezt a vinyót kivettem és egy SSD-re telepítettem egy új 64bit ultimatet. Mivel driver CD nem volt elkezdtem vadászni különböző nemzetiségi HP oldalakon, meg is találom ezt a tipust egy US HP-n, de driver letöltési lehetőség nincs hozzá. Német oldalon találtam ugyanilyen paraméterekkel 6104 tipust és le is töltöttem a drivereit. Megy is minden BT, Wifi, Fingerprint, Beats audio és a vidkari drivere is felment. Teszteltem egy 3dmark11-et 1576 pont lett ez nem tudom jó e, gyanítom nem. (Win élményidndex Aero 6.6, 3d game 6.6) Telepítettem hát egy friss ATI drivert amivel nem is volt gond. Viszont most kipróbáltam volna a RAGE-et és kb 0 fps-em van. Elméletileg tud ilyen switchable graphic-et, de szerintem nem vált át az integrált intel kariról a 6770-re. Ha az ATI menüjében be akarom állítani, hogy a RAGE.EXE-az Nagy teljesítmény módban mennyen, és rányomok az alkalmazra, rögtön visszavált az eredeti állapotra és tehetetlen vagyok. :( Azóta visszaakartam rakni a HP-s ATi drivert, de nem tudom, hiába távolítom el rendesen, azt írja hiba a telepaítőcsomagban. Ilyennel találkozott már valaki?

Segítségetek előre is köszönöm!

(#21755) ktommy91 válasza mrmegtette (#21754) üzenetére


ktommy91
addikt


Ha utána néztél volna hogy mennyit hoz egy ilyen kártya 3dmark11-ben akkor megspóroltál volna magadnak egy pár kört. 1500 pont körül teljesen reális...

Én egy tiszta telepítést javaslok és csak a HP oldaláról származó drivereket tedd fel. Esetleg valami programmal rakd rá a drivereket, ha jól tévedek akkor a HP Support Assistant tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#21756) rmartin94


rmartin94
aktív tag

A HP Compaq 6720s laptopunkhoz járó DVD-n, amin az alap cuccok vannak, mit keres ATI videokártya driver? Mert integrált Intel van benne. Mi lenne ha azt az ATI-s drivert felraknám??

[ Szerkesztve ]

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#21757) Magnum_ válasza rmartin94 (#21756) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Aktivalodna az eltitkolt vga... De pssszt, titok!

I humbly and respectfully decline™

(#21758) pumukli23 válasza rmartin94 (#21756) üzenetére


pumukli23
senior tag

Lenne egy felesleges program a gépeden. Enyémhez van webcam driver, még sincs webcamom. Költséghatákonyság, így nem kell 15000 féle dvd-t kiadni, csak mittomén 3000 félét a közel azonos gépekhez.. Bár azóta megoldotta a hp 0 dvd-vel, ennek annyira nem örülnek sokan... :)

(#21759) bogar51


bogar51
csendes tag

Sziasztok!
A HP ProBook 4530s A1D47EA (i5 2430M, 4GB, Intel 3000) gépről szeretnék többet tudni. Tényleg hangos alapban is? Összehasonlítva mással, mik a tapasztalataitok? melegedés?
Köszi! Bog

(#21760) dBLOOD


dBLOOD
tag

Szevasztok! Ide írom, mert foggalmam sincs hová írjam, legfeljebb majd törlitek. Az a gondom, hogy nemrég vettem egy HP Pavilion G6 1206eh laptopot, és nem tudom rábírni hogy a dedikált VGA-t használja a játékoknál az intelfosmag helyett. Desktop-on nem akarom használni az ATI-t, csak játékoknál. Van egy ún. graphic switcher az ATI Control Centerben, azzal tudom beállítani, melyik program milyen módban működjön. Kiválasztom a program indítófájlját, majd kiválasztom hogy az intem magot ("power saving"), vagy a dedikált VGA-t használja. Eddig rendben is van, beállítom, majd amint megnyomom az "apply" gombot, visszaáll "not assigned" állapotba.
Itt egy kép: [link]
Előre is köszönök minden segítséget
Új driverem, legutolsó BIOS-om van fent, etc.

Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

(#21761) Camper2006 válasza dBLOOD (#21760) üzenetére


Camper2006
tag

AMD Catalyst 11.10-es van neked?...ha nem, töltsd le [link] ha nem segít akkor próbáld a Hp support assistant, lehet dob neked valami frissitést, nekem is ugyanez a gépem van és minden műxik [link] :)

𝐍𝐨𝐰 𝐥𝐨𝐚𝐝𝐢𝐧𝐠. . .42% ▓▓▓▓▓▓▓▓░░░░░░░░░░░░ 100%

(#21762) CBool


CBool
tag

Letöltöttem Intel oldaláról a legfrissebb drivert HD3000-hez, viszont telepítésnél jön a hiba: "...nincsen bevizsgálva ehhez a számítógéphez".

Elképzelhető hogy a HP SoftPaq okoskodik bele? HP oldalán áprilisi a legutolsó frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#21763) rmartin94 válasza CBool (#21762) üzenetére


rmartin94
aktív tag

Nekemis ugyanez a gondom, csak én Intel GMA X3100-assal szívok.

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#21764) mrmegtette válasza dBLOOD (#21760) üzenetére


mrmegtette
tag

pár hozzászólással feljebb írtam, hogy nekem is ez a gondom, legfrisebb ATI drivert raktam fel, mvel a HP support assistantot sehogy sem tudtam rávenni, hogy telepítsen nekem drivereket, újraraktam a windowst és a HP oldaláról letöltött driverrel megy frankón, már működik az átváltás és nem áll vissza alaphelyzetbe

sztem innen tedd fel a windowsodhoz megfelelőt: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=hu&dlc=hu&lang=hu&lc=hu&product=5192771&
(mondjuk én a hivatalos ATI driver után már nem bírtam a HP-st visszatenni, remélem te több sikerrel jársz)

(#21765) Macsorsi


Macsorsi
tag

Van egy HP 4535s-em, és azt írja ki az alapvető rendszereszköznél, hogy "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)
Nincs illesztőprogram kijelölve az eszközinformációs készlethez vagy elemhez."
64 bit-es Win7-em van...de nem tudok kiigazodni hogy mit kellene telepítenem.
A pendrive-omat, amit ezelőtt felismert, most nem találja...Mi lehet a baj??
Köszönöm!!

(#21766) kolbászevő


kolbászevő
csendes tag

Ha li

lenne hozzátok kérdésem egyből kettő

Nekem hp nx9010 es em van,jelenleg 352 rammal :W
első kérdésem a ramot meddig lehet bővíteni mert hallottam olyat hogy csak 1GB ig, :Y
A másik kérdésem ami nagyon izgat hogy hogy van az hogy az én gépemben is 340/345 ös VGA van ami nekem 32 mb.Ami nem tul sok :F
látok neten ugyan ezzel a 340/345 el akinek 128 MB ez hogy van?? :Y
Lehet hülyeséget kérdezek de ez összefügg azzal hogy mennyi ram van benne?? :)) :))
S E G Í T S É G!!!

(#21767) kolbászevő


kolbászevő
csendes tag

Közben a VGA kérdés megoldódott rájöttem a biosban lehet állítani,
Viszont a másik kérdés miszerint mekkorára lehet bővíteni a Ramot az még áll.
Ha tudja vki azt megköszi

(#21768) CBool válasza kolbászevő (#21767) üzenetére


CBool
tag

Max. 1 GB. Ebben a 4. oldal tetején megtalálod.

(#21769) Zodicus


Zodicus
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Van vkinek valami tippje, hogy a wifi miért nem működik rendesen? A gép egy új dv6 os és minden driver fent van rendesen, de az 50mbit ből csak 1-2mbit tel tud csatlakozni. :F

(#21770) wesaaa


wesaaa
aktív tag

Helooo kis help kellene.....
mivel támasszam ki a töltőcsatit mert ha beledugom akkor nem maradbenne... ha töltőre tekerek alufoliát az megfelel?? vagy van jobb ötlet?? :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#21771) Adhie válasza Zodicus (#21769) üzenetére


Adhie
csendes tag

Szerintem az routertől is függhet, próbáld ki többel is. Ha nem ez a gond akkor lehet, hogy nem jó a drivered.

(#21772) Adhie válasza wesaaa (#21770) üzenetére


Adhie
csendes tag

Jó öreg szigszalag :) adjad neki:)

(#21773) wesaaa válasza Adhie (#21772) üzenetére


wesaaa
aktív tag

és dugjam be a csatlakozoba?? :C

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#21774) Adhie válasza mrmegtette (#21764) üzenetére


Adhie
csendes tag

Összes mindenkinek szól aki videokártyával szenved. Tapasztalatból mondom, hogy igen hülyén van megoldva a dolog és alapvetően azt nem értem, hogy mi a túróért nem adnak driver DVD-t, de hát erre biztos már nem telik, csak a használhatatlan User's Guide DVD-re, de mind1.
Ami nálam megoldotta a probléámat, az volt, hogy a HP-s legújabb drivert telepítettem fel és úgy, hogy internetelérést nem csináltam addig a gépen, mert ha van net a "hiperokos windows" rögtön leszed vmi fos drivert és bekavar, aztán a jóistense törli azt le teljesen.
Hát ennyi. Nekem így működött utána rendesen, a CCC se volt bugos és teljesítményben is ténylegesen váltott az ATI ra.
(de pl. a 3dmark hoz nem akarta az ati-t használni eddig soha, de minden máshoz haszánlja rendesen.)
Remélem tudtam segíteni, mert én is szenvedtem vele 2 hétig és nem esett jól:)

(#21775) Adhie válasza wesaaa (#21773) üzenetére


Adhie
csendes tag

Melyik része nem marad benne? Ami a gépbe megy közvetlen, vagy amelyik a 230 ból megy az átalakítóba?

(#21776) wesaaa válasza Adhie (#21775) üzenetére


wesaaa
aktív tag

amit dugok a gépbe:) ha kijön kapcsol ki a gépxdddd:)
ezértkellene fixre belerakni..
kell egy megoldás h megálljon benne :R

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#21777) greeneye166 válasza wesaaa (#21776) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Esetleg meg lehetne próbálni a bemenet testpontját - rugós lemez - kicsit felhajtani, de ehhez szükséged lenne egy hústű szerű szerszámra.

A másik hogy raksz a tápra egy új csatit. Érdemes a boltban többet belepróbálni egyazon fajtából is, mert lehetnek gyári eltérések (annyira HQ-k ezek a párszázas alkatrészek :) ). Egyik csak megszorul a lapiban.

(alufoliát szerintem felejtsd el, le is jön és zárlatot okozhat)

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#21778) wesaaa válasza greeneye166 (#21777) üzenetére


wesaaa
aktív tag

rendbe..megnézem a szigszallagost és ha nem veszek csatlakozot

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#21779) mrmegtette válasza mrmegtette (#21754) üzenetére


mrmegtette
tag

Hát nem tudom, mostmár vált az ATI és az Intel között, RIFT megy is élvezhetően, bár az is csak 1600x900 mediumban, RAGE = 0 fps, ezt nem igazán értem.

(#21780) OgreImre


OgreImre
senior tag

Sziasztok!
8540p-hez nézek dokkolót.
Találtam ezeket:VB043AA (230W) és VB041AA (90W)
Ahogy néztem csak a 230 és a 90W különbözik.
Van jelentősége? A lapost is 90w-os töltővel vettem.
Még egy kérdés, ha jól látom van mindkettőben SATA upgrade bay foglalat. Ebbe kell venni külön Caddy-t, vagy gyárilag tartalmazza?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#21781) pumukli23 válasza OgreImre (#21780) üzenetére


pumukli23
senior tag

Két ekkora töltő közt kb ekkora lenne az árkülönbség.. viszont nem igazán értem, hogy ha van 230W-os kivitel, akkor a másiknak mire elég egy 90wattos táp.. Rövid leírás alapján ugyanazt tudja a két dokkoló.
Upgrade bay-t nem találtam a leírásban (90wattosnál szerintem amúgy sem valószínű). Mindkettőnél (több helyen is) ugyanazt a képet mutatja, ebbe én nem tudom elképzelni hova fér el egy vinyó. [link]
(Pl a NZ223AA-ba biztos befér egy vinyó, de az jóval nagyobb is.)

[ Szerkesztve ]

(#21782) pumukli23 válasza pumukli23 (#21781) üzenetére


pumukli23
senior tag

Közben találtam egy pdf-et ami hasznos lehet. [link]

(#21783) OgreImre válasza pumukli23 (#21782) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszi, tök jó ez a pdf, átnyálazom.
Upgrade bay:
[link]
A Spec fülön, Expansion slots: Sata upgrade bay (első sor)

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#21784) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ma került a kezembe a HP Probook 4530s, hát nem semmi szerkezet, ajánlott

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21785) Zodicus válasza Adhie (#21771) üzenetére


Zodicus
senior tag

Próbáltam más routerrel is. A wifi típusa Centrino 1030, de drivert csak ahp oldaláról szedtem le. Gyanítom, hogy a telepítés során driver sorrenddel lehet vmi bibi. Ötlet?

(#21786) apuc


apuc
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ez jó kis cucc vagy nem?
HP 635 A1E55EA (15,6", brazos E-450 1,65ghz, 4gb ddr3, 500gb hdd, radeon hd4250, dvdrw, wifi, bt, webcam, hdmi, win7 64bit) - 129 990.-
( 0% THM, 6*21665 ft)
Otthoni, átlagos felhasználásra, karácsonyra.

(#21787) Adhie válasza apuc (#21786) üzenetére


Adhie
csendes tag

Szerintem drága. Habár van hozzá win7 és 0% THM. Kinek mi számít, én ennyiért nem venném meg.

(#21788) apuc válasza Adhie (#21787) üzenetére


apuc
őstag

köszi.

(#21789) Graphics válasza apuc (#21786) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyiért megkapod a g6-ost és az jobb is, teljesen hasonló a kialakitással

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21790) Adhie válasza Graphics (#21789) üzenetére


Adhie
csendes tag

Én ezt vettem, sajnos elfogyott nekik, bízunk benne rendelnek még.
[link]
De majd nézelődök, hátha találok ilyen árban vmi jó ajánlatot neked.

(#21791) apuc válasza Graphics (#21789) üzenetére


apuc
őstag

Köszi, de a g6 Win7-el és 0%-os THM-el együtt?
(Ez feltétel-karácsonyi ajándék lesz - egybe most 129 ezer nem megy,több részletben ha nincs rá kamat igen..)

(#21792) Graphics válasza apuc (#21791) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[hp-g6-1221]

[hp-g6-1201] vagy ebben az akciós Auchan újságban is van g6 , 129ért, de már az erősebb AMD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21793) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Erről a RAM-ról mi a véleményetek?
Egy HP Elitebook 8440p-be raknám. Megbízhatóak a Samsungok,meg a használt ramok általában? (bár elvileg nem is használt...)

Most nézem,hogy pont az előttem szóló árulja. :D :D :D
Gondolom Te ajánlod,nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#21794) pumukli23 válasza szata.68 (#21793) üzenetére


pumukli23
senior tag

Még nem volt gondom samsung ramokkal

(#21795) apuc válasza Graphics (#21792) üzenetére


apuc
őstag

Köszi!Az első megéri- a másodikhoz nincs Win 7 :(

(#21796) GaborGh válasza szata.68 (#21793) üzenetére


GaborGh
őstag

Mennyi gar van rá?

(#21797) spyduck válasza apuc (#21791) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha megnézed bárhol notebookokat és hozzá adod a +10%-ot ami egyéb banknál pont annyival olcsóbb, mint pl.: A Madaras és nem madaras tecsóban és egy egyéb MULTI cégek polcain lévő notebookok. Így az általuk kínált 0%-os THM nem éppen igaz. Van olyan, ami olcsóbb náluk de ez az extra olcsó, extra gagyi kategória amit még az ellenségemnek sem kínálnék. A bankoknál ez bevett üzleti politika. Felkeresik a céget, reklámként felkínálják a 0%-os THM akciót de azt is közlik, hogy akkor az eladó nyelje be a kamat költségét. Az eladó mit csinál? Felemeli az árrést. Szoktak nagyon ritkán lenni hihetetlen akciók 0%-os THM-el. Erre meg az apró betűs résznél van a magyarázat, miszerint "A készlet erejéig". A készlet 1db notebook így a felhasználó nem tudja beperelni a céget a vásárlók megtévesztése miatt de a cégnek viszont hatalmas marketingfogás.

(#21798) ladlac


ladlac
tag

Üdv! Pavilion dv6-3070-es gépem van. Az utóbbi időben egyre többször váltok át az integrált kártyára, mert ha a dedikáltat használom, akkor akármilyen terhelés hatására iszonyat zajt csinál a ventillátor. Az alaplapival nincs gond, netezéshez bőven elégnek találom, és a zaj is lényegesen kevesebb. Az utóbbi időben azonban ha átváltok, az egész képernyő szürkés lesz, kb. olyan nézni a kijelzőt, mint ködben vezetni (és ez már maxra tolt fényerőnél van). Mi lehet a problémája, és mit lehetne vele kezdeni?

(#21799) szata.68 válasza GaborGh (#21796) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi Pumukli!
Hát gari,mivel kivett alkatrész nem tudjuk hogy megy,2 hetes próbagarit beszéltünk meg.

(#21800) Graphics válasza szata.68 (#21799) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Majdcsak nem lesz gond, előbb betettem a gépembe, működik rendesen :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.