Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13501) leyo76


leyo76
senior tag

Kérdésem lenne azokhoz akik jártasak a témában illetve/esetleg a birtokukban van egy:

HP Compaq Presario CQ61-320SH (VJ549EA)

Szeretnék egy ilyet vagy hasonlót venni, nem kell gamer noti csak egy jól használható, mozgékony, strapás szerkezet. A fenti linken úgy láttam hogy az ár/érték arány teljesen jó és a tudása megfelelő, viszont kezeim között még nem járt ilyen, jó jönne valaki személyes tapasztalata.

Ami még problémát okozott hogy hiába kerestem hivatalos oldalon ilyet, nem találtam. Akkor ez most hogy van??

Köszönet.

(#13502) MixM


MixM
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy HP pavilion dv9825el gépet. Jelenleg Win 7 fut rajt. Vannak olyan programjaim, amik sajnos nem kompatibilisek ezzel az op rendszerrel, ezért elgondolkodtam rajt, hogy feltelepítem az XP-t. Sajnálattal tapasztaltam, hogy a HP honlapján ehez a típushoz elég szegényes a driver. Próbáltam rákeresni a neten típus alapján, de nem jártam sikerrel. Van ötlet, hogy hol érdemes keresnem?

(#13503) leyo76 válasza MixM (#13502) üzenetére


leyo76
senior tag

Kezdjük inkább onnan hogy milyen driver hiányzik hozzá?

(#13504) MixM válasza leyo76 (#13503) üzenetére


MixM
csendes tag

Bocsi a hiányosságért. A HP oldalán csak ezekhez találtam :
- Quick Launch Buttons
- Synaptics Touchpad
- Broadcom Wireless LAN Adapters

Ami hiányzik:
- Audio
- Chipset
- Graphics
- Modem
- Intel Matrix Storage Manager
- Card Reader

Nos azt hiszem csak ezek kellenek:)

(#13505) spyduck válasza MixM (#13502) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az egésznek az a titka win7-nél, h felrakod az everest-et és hardverazonosító alapján a google segítségével letöltöd a gyártó honlapjáról. Pontosan nem tudom melyik DV9xxx-es gépet telepítettem de hosszabb keresgélés után megtaláltam mindent.

(#13506) TheShow válasza Tea'lc (#13492) üzenetére

Ha cseréled a HDD-t, arra nem vonatkozik az HP garancia (kivéve ha hivatalosan támogatottat veszel), de a gép többi részére továbbra is él.
Viszont ha a cserélt alkatrész okoz esetleg meghibásodást, akkor sem tudod érvényesíteni a garanciát.

Más: múlt hét szerdán felhívtam az HP Ügyfélszolgálatot, hogy kérhetek-e Windows 7 DVD-t, ha újra szeretném telepíteni az operációs rendszert, viszont nem a helyreállító partíciót szeretném használni.
Jelentem ma kaptam kézhez a Windows 7 DVD-met, driver telepítő DVD-vel kiegészülve.
Ez egy pirospont az HP-nek a hozzáállásért és a gyorsaságért. :)

(#13507) MixM válasza spyduck (#13505) üzenetére


MixM
csendes tag

Kissé macera, de jobbat én sem tudok.. Azért köszi a segítséget:)

(#13508) chicken válasza Khelben (#13486) üzenetére


chicken
senior tag

Nem tudtunk rendszervisszaállítást sem csinálni, végülis újra lett telepítve az egész, most működik, de ohne bluetooth. Megköszönném, ha eszedbe jutna, melyik driver volt az, kipróbálnám, de csak majd ha van image, mert anélkül most már egy tapodtat se teszek..

mens sana in campari soda

(#13509) ambrus14


ambrus14
tag

Én is csatlakozom a boldog Elitebook tulajdonosok közé! Ma vettem egy 8530W-t!
Az biztos, hogy nem bántam meg, hogy ezt választottam! Tényleg minőségi darab, de ennek is van egy apróság ami hibája! Mégpedig a touchpad gombjai, amik szerintem nagyon lazán állnak a helyükön, ahhoz képest, hogy mennyire stabil és masszív a gép ezek nem illenek az összképbe! Másrészt a billentyűzet úgy van kialakítva, hogy meg van süllyesztve és a piszok itt könnyen becsusszan a monitor alá, de ez nem vészes! Ja és az is érdekes még, hogy a win7 folyton változtattatja, hogy mennyit tudok még akksiról menni!
Egyelőre ennyi hibát tudok felróni! Amúgy pöpec kis gépecske! :)
Most driverezem! :DD

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#13510) simondr


simondr
senior tag

hi all!

Adott egy HP nc 4010 noti
A probléma: az akksiját teljesen feltöltöttnek jelzi,azonban be sem kapcsol ha nincs bedugva a hálozati adapter.
Vajon az akksi töltöttségének kijelzésével és az akksival van gond vagy az akksi hibátlan és a noti telepröl valo müködése nem megfelelö?
elöre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#13511) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

sziasztok!

Van egy hp dv7-2210eg drágaságom, és nagyon szeretnék a proci közelébe férközni! Sajnos akárhogy próbálkoztom nem jöttem rá hogy miként lehet leszedni a fedlapot, vagy kiszedni a billentyűzetet... Elég új még és nem akarok erőszakoskodni vele.... Van valami trükk?

előre is köszi :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#13512) carnus válasza Gaabbaa (#13511) üzenetére


carnus
csendes tag

Pavilionokat elég cinkes bontani.. Nem hiszem, hogy eröltetni kellene a dolgot de tessék, dönts te:

dv7-esek bontása képekkel

Mindig tudd hol a törölköződ!

(#13513) SeniorTilla válasza Gaabbaa (#13511) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A linken ugyan a régebbi dv7-es szétszerelése van, de hasonló az új is.

Nem véletlenül csinálták így, azaz hogy totál ki kell venni az alaplapot a procicseréhez. Más TDP-s procihoz más hűtő kell, és ezt valszeg a felhasználók nem cserélnék ki, ezért nem is szabad CPU-t cserélni. Elvileg garanciavesztéssel jár, de érthető is, ha már ennyire szétszerelsz valamit, hogy elveszti a garanciáját. Ha új a géped, a helyedben én nem tenném meg.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13514) Gaabbaa válasza SeniorTilla (#13513) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

köszönöm nektek a választ, átrágom magam a goldokaon aztán nyúlok csak a csavarhúzóhoz :K vagy nem... :DDD

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#13515) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

az a modell ami nekem van elvileg kapható 4magos procival is (q9000-el) és nem hiszem hogy abban más hűtés lenne....

azért bosszantó a dolog hogy ennyire szét kell szedni, vannak olyan laptopok amik már az alsó cover kicsavarozása után megmutatják a procijukat....pl párom acer 5220-as gépe...abban cseréltem először noti procit életemben :DDD cerka m560 helyére jött egy t5550-es jószág. :)

Amit most cserélni akarok az egy t6600 és a helyére egy q9000-es volna jó... elvileg a TDP csak 10W különbség, ami szerintem még beleférhet...

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#13516) Bobyjack válasza ambrus14 (#13509) üzenetére


Bobyjack
senior tag

A Windows 7 azért változtatgatja, hogy mennyit bír még akksiról, mert alacsony terhelésen leveszi a proci órajelét (akár 798MHz-re is). Így akkor kevesebbet fogyaszt, tehát tovább bírja, de amit megerőlteted, újra megemelei az óraselét és akkor lecsökken a használati idő.

[ Szerkesztve ]

(#13517) Gaabbaa válasza carnus (#13512) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

megnéztem a képsorozatot de ezek alapján nem sikerült sajna továbbjutnom... az én modellem kicsit más felépítésű, és nem találom a billentyűzet feletti cover leszedésének a nyitját... :(

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#13518) Mboy


Mboy
csendes tag

Sziasztok!
Légyszi segítsetek!
HP 6730b gépre telepítenék XP prof.ot.
Az lenne a kérdésem, hogy van e a HP oldalán automatikus driver letöltéshez/frissítéshez szoftver vagy csak én nem találom?

Biztos szerepelt már itt a forumban csak nincs időm több ezer hz-t elolvasni.

Előre is köszönöm a segítséget!!

(#13519) adm válasza Mboy (#13518) üzenetére


adm
őstag

a hp softpaq-ot keresed, de xp-vel még nem használtam és nem is tudom azzal mennyire hatékony.

16core - 32thread - 64gb

(#13520) Mboy válasza adm (#13519) üzenetére


Mboy
csendes tag

Köszi!!

(#13521) kozyadam válasza adm (#13519) üzenetére


kozyadam
tag

ilyen softpaq program van dv5-höz? mert én sajna még nem hallottam róla :S

(#13522) adm válasza kozyadam (#13521) üzenetére


adm
őstag

én sem tudok róla, hogy pavilion-okhoz is lenne a hp update-en kívül hasonló. viszont ez biztosan csak üzleti notikkal működik, és kifejezetten nagyvállalati környezetbe ajánlják. a driver/util letöltésekhez is csak alig egy éve került be.

egyébként a vista/win7 update is használható. hétköznapi használatnál nem vesztesz semmit azokkal sem.

16core - 32thread - 64gb

(#13523) Gergő0908


Gergő0908
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni ezzel a notebookkal kapcsolatban:HP Pavilion DV6-2140EH
Morfondírozok rajta hogy ezt vegyem-e meg...
Egy kis pro kontrát szeretnék hallani.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

(#13524) kozyadam válasza Gergő0908 (#13523) üzenetére


kozyadam
tag

Nekem szimpi ez a gép, nagy vinyó, jó videókályha van benne, n-es wifi és gigás LAN jól jöhet.

Nekem dv5-1190eh noti van, abban Intel proci dolgozik, így az AMD változatról nem mondok semmit, AMDs notit még nem használtam. Az órajel az megfelelő, de az 1 MB L2 cache egy picit kevésnek tűnik.

Jah játékok és komolyabb izzasztás alatt valószínűleg szépen fel fog melegedni, ezen nem kell meglepődni. Játék alatt az enyém is 80 fok körül volt nemrég, ha teszel alá valamit, akkro kb 10-12 fokot lehet nyerni vele.

Ha nem kell annyira a grafikus teljesítmény, akkor érdemes lehet gyengébb videókályhával ellátott modellt választani.

(#13525) spyduck válasza kozyadam (#13524) üzenetére


spyduck
nagyúr

A dv6-nak sokkal jobb a hűtése, még egy izzasztó játék után is csak a vga környékén melegszik de ott azért érezhető rendesen. A hűtése is sokkal halkabb. A hd4530-as elég hűvös a vga környékén de a hd4650 teljesítményéből kifolyólag jóval melegebb.

(#13526) sultiii


sultiii
tag

hali

nekem egy hp compaq nc6320-om van , a gépen win7 van bár ez nem tudom mennyire számit ,de nem tudom hogy kell használni az ujjlenyomat olvasót. feltettem a hp oldaláról letölthető drivert de nem találok semmi inditót hozzá feltelepítettem a progit és semmi. valaki segítsen ,hogy ,hogy kell működésre bírni az ujjlenyomat olvasót.
fontos lenne :S
előre is kösz :R :R

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#13527) kozyadam válasza sultiii (#13526) üzenetére


kozyadam
tag

helló!

nekem a dv5-höz annyi volt, hoyg a driver felpakolása mellé fel kellett tenni egy programot is.
a driver az vmi alidity Sensor vagy mi a driver az pedig Digital Persona Personal.

ha megvan, akkor lehúztam az ujjlenyomatomat és már ugrott is fel a program ablaka. illetve Win7 bejelentkezésnél is odatette magát, hogy ha szeretném csináljak ujjlenyomatos bejelentkezést vmelyik fiókhoz.

(#13528) sultiii válasza kozyadam (#13527) üzenetére


sultiii
tag

hali

kösz kozy a te leírásod alapján működik. kösz kösz :R :R

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#13529) kozyadam válasza sultiii (#13528) üzenetére


kozyadam
tag

igazán nincs mit. a kiscserkész ott segít, ahol van. vagy mi a szösz :)

(#13530) Creative997


Creative997
őstag

Sziasztok!

Tanácsért fordulok hozzátok!
Haverom most készül laptopot venni, csak totál analfabéta a számítástechnikához és igaz én se vagyok képben teljesen, abból is PC-re inkább, laptopokhoz én se értek.
140k HUF érték körül keres egy megbízható laptopot újonnan. Annyit tudni róla hogy nem egy gamer, szóval nem erőgép kell neki (néha CS-zik és ennyi), főleg netezik, filmezik, zenét hallgat és sulihoz kell. Ami egy fontos tényező hogy az aksija legyen erős és hosszútávú.
Mit ajánlotok?

Köszönöm :R

Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

(#13531) jtzk


jtzk
tag

Üdv. HP dv5-ön van egy érintőgomb. Quickplay. Elvileg valami menünek kellene előjönni az érintésére, de nincs hozzárendelve semmi nálam. Hogy tudom életre kelteni? (w7 op rendszerem van)

(#13532) mrbego válasza jtzk (#13531) üzenetére


mrbego
aktív tag

Arra az érintőgombra a QuickPlay programnak kell elindulnia, mint a neve is mutatja.
Telepítsd fel a HP Quickplay-t és akkor menni fog.
Egyébként meg egy felesleges program, legalábbis én még sosem használtam. Helyette inkább Windows Media Center-t, vagy méginkább MediaPlayer Home Cinema-t használom.

Üdv, P

(#13533) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Sűrgős segítség kéne. Sógorom nx 7400-as céges laptopján a monitor lenti sarkán a tartó fém keret eltörött ahol a csavar rögzíti - már le selejtezték amúgy ezt a gépet a cégénél, csak cserébe kapta mert az ő laptopja bedöglött alaplap hibával - és mivel felmondott náluk, le kéne adnia a laptopot. De félünk hogy így rá fogják hogy ő tette tönkre. Nem tudná valaki esetleg megnézni és annyira helyre tenni hogy legalább le tudja adni?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#13534) sultiii


sultiii
tag

hello

egy nc6320-am van és az lenne a kérdés ,hogy van egy ( i ) betüvel el látott gomb valami információs gomb lehet, de ha meg nyomom nem csinál semmit. Valaki meg tudná mondani ,hogy lehet "életre" kelteni azt a gombot ? Vagy egyeltalán mi célt szolgál ???

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#13535) leyo76 válasza sultiii (#13534) üzenetére


leyo76
senior tag

mod: egyébként szerintem valamely gyári utilt kell felrakni hozzá, de sok haszna nincs neki...

[ Szerkesztve ]

(#13536) sultiii válasza leyo76 (#13535) üzenetére


sultiii
tag

hello

értem, akkor inkább hagyom ugyse venném sok hasznát csak kiváncsi voltam ,hogy mégis mire jó. Ja és kösz

[ Szerkesztve ]

Ha privátot kapsz, vedd a fáradtságot és válaszolj :))

(#13537) SeniorTilla válasza Gaabbaa (#13515) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az a 10 watt elég sok, ha kiszámolod, hány százalék. Mindenképpen cserélj hűtőt is, különben bukni fogod a garanciát, és a stabil működést. Én inkább T9xxx-es procit javaslok bele, ami gyorsabb is sok alkalmazásnál, játékoknál, stb. az én tapasztalataim szerint. A TDP-je pedig ugyanaz a 35W.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13538) dbalazs89


dbalazs89
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 5-6 éves Hp nx9030-as laptopom. Kicsivel több mint fél éve került hozzám. Olyan "gondom" van vele, hogy egy idő után (játék alatt meg főleg) az alja elkezd erőssen melegedni, néha már majdnem égeti az ember kezét ha megfogja. Letöltöttem az EVEREST-es, teljesen alapjáraton olyan 43 fokos a CPU, net meg msn ha megy akkor olyan 55-65 körül. HDD meg 45-55 között szokott ingadozni,
A másik problémám, hogy ha a laptopot bármilyen irányba megdöntöm, a mozgatás alatt erős búgó hang hallatszik a toutchpad felett. De csak addig amíg mozgatom, szóval ha pl vízszintesből megdöntöm 45fokban, akkor amíg döntöm búg/berreg, de ha utána 45fokos szögben tartom mozdulatlanul akkor néma. Ja, de ha mindezt lassan csinálom akkor végig néma. :S Ez mitől lehet? Minek lehet ilyen hangja, és normális-e ez? :U

(#13539) lennon 1


lennon 1
csendes tag

Sziasztok
Mitől lehet az, hogy Pavilion DV6 laptop nem akar bootolni dvd-ről? A BIOS-ban megnéztem a sorrendnél az első a DVD, viszont a BOOT beállításoknál nem ismeri fel.
A DVD egyébként rendesen működik.
A másik, hogy nem hajlandó képernyő lecsukásnál alvó állapotba rakni önmagát. Pedig mindenhol bevan állítva, hogy ezt csinálja. (Vezérlőpult, energia beállítások)
Köszi

(#13540) leyo76 válasza dbalazs89 (#13538) üzenetére


leyo76
senior tag

Hát ö én az ilyet már szétszedném és kitakarítanám, mert bizony kosztól is melegszik. Másrészt, vennék hűtőpadot alá mert azért az kell, harmadrészt cserélnék benne ventilátort is. Búgó hang, nem tudom mitől van, de semmikép sem normális. Már csak ezért is érdemes lenne szétkapni..

(#13541) Peczek válasza sultiii (#13534) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nálam eredetileg a gépinfókat hozta elő (processzor, RAM, vinyó, op. rendszer stb.), ezért a vezérlőpultban átállítottam, most az Operát inditja el. Van egy másik gyorsbillentyű a 6930p-n felül, egy pici vetítővászon diagramokkal, ezzel eredetileg egy prezentációt lehetett inditani. Nos ez most az ArciCAD-et indítja el, de bármit hozzá társíthatsz, nem kell matatni a startmenüben vagy az asztalon. (pl. valami levelezőprogramot intithatsz vele).

Lehet, hogy kell hozzá valami HP-s alkalmazás, nálam HP Quick Lanunch Buttons vezérli őket.

(#13542) spyduck válasza lennon 1 (#13539) üzenetére


spyduck
nagyúr

F2 vagy F10 a boot sorrend. Külön kell beállítani és nem a bios-ban.

(#13543) SeniorTilla válasza spyduck (#13542) üzenetére


SeniorTilla
veterán

F9 a boot sorrend, F10-re a bios jön be. Lehet a meghajtó is rossz, vagy a lemez. Próbáld ki másik lemezzel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13544) SeniorTilla válasza lennon 1 (#13539) üzenetére


SeniorTilla
veterán

VGA driver fent van? (A HP-s, nem az általános) Ha nincs fent, gond lehet az alvó állapottal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13545) rekid válasza leyo76 (#13540) üzenetére


rekid
addikt

Egyetértek kivéve a hűtőpadot, az eléggé mókusvakitas tud lenni.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13546) leyo76 válasza rekid (#13545) üzenetére


leyo76
senior tag

Nálam ért valamit anno céges notinál, persze nem lesz tőle jéghideg, de segít a szellőzésben...

(#13547) dbalazs89


dbalazs89
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat!
Ma nagyjából sikerült szétszednem. Nem volt olyan nagyon poros bellül. A búgó hang jöhet a winchesterből? Mert helyileg az van ott, ahonnan hallom a hangot, meg a RAM.

(#13548) leyo76 válasza dbalazs89 (#13547) üzenetére


leyo76
senior tag

Jöhet persze, elsőre arra tippeltem volna. Amúgy az gond és szerintem cserés lesz nem sokára...

mod: javasolnám hogy mentsél le róla ami kell és esetleg hdd sentinellel nézz rá, hátha mutat valamit, esetleg egy tesztet is futtathatsz vele...

[ Szerkesztve ]

(#13549) dbalazs89 válasza leyo76 (#13548) üzenetére


dbalazs89
csendes tag

Ennyit ír ki: "A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Nincs szükség beavatkozásra."

Teljesítménynek 100%-ot, kondíciónak 98%-ot mutat.Rövid ön-tesztet is lefuttattam, azt is végigcsinálta.

(#13550) Mania válasza rekid (#13545) üzenetére


Mania
senior tag

Hát azért nem mindegy ,hogy a lapos alja süt ,vagy éppen langyos...még ha a többi höfokon ez nem nagyon látszik.Nem mindegy, hogy egy átmelegedett asztallapon van ,vagy egy olyan eszközön ami nem melegszik fel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.