Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13602) lennon 1 válasza SeniorTilla (#13561) üzenetére


lennon 1
csendes tag

Szia
Igen aktiválható, a kombinált gombnyomásra, csak ha lehajtom akkor nem kapcsol ki.

(#13603) spyduck válasza Matthewsz (#13599) üzenetére


spyduck
nagyúr

17 perc a win telepítés, az adatmentés meg legrosszabb esetben is 2 óra. Amíg vártál a válaszra rég megoldódott volna ;]

(#13604) Matthewsz válasza spyduck (#13603) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Nem olyan egyszerű az... :) Régen sűrűn újraraktam, sokszor hetente, de most már időm sincs rá, kedvem sincs hozzá, van egy jól bejáratott windózom, stb... :)

(#13605) adm válasza Kalandor (#13601) üzenetére


adm
őstag

miért ne lehetne használni? csak a szabványos dugó megléte a feltétel...

16core - 32thread - 64gb

(#13606) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

egy barátom elhozta nekem a laptopját, hogy cisnáljam meg, mert "nem megy" :D

na most a boot képernyő után kidob valami kis feliratot, amit elolvasni nincs időm, és újraindul. és ezt csinálja folyamatosan. a biosba be tudtam lépni, ott találtam egy nekem új funkciót: hard drive self test. ezt lefuttatva meg egy olyan hibát kaptam, hogy #2-07 fail. ennek lehet köze az eseményekhez?
van esetleg más megoldás a reinstallon kívül?

a noti egy hp nx9010.

köszi a válaszokat!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13607) Dynuchu


Dynuchu
csendes tag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kikérni a HP Compaq 625 Notebookról. Én fősulira vinném, és Wow-oznék rajta kb :)
Nem tudom, hogy játékra mennyire alkalmas, vagy arra, hogy mindennap vigyem ide-oda.

Belinkelem a hivatalos oldalt.
[link]

Előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#13608) adm válasza bandus (#13606) üzenetére


adm
őstag

ha rákeresel a hard drive self test #2-07 fail összetételre megtalálod a választ:
a író/olvasó fej hibájára utal ez a hibakód.
nem az a kérdés, hogy meglehet-e úszni újra telepítés nélkül, hanem hogy le lehet-e még menteni a tartalmát.

16core - 32thread - 64gb

(#13609) bandus válasza adm (#13608) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm szépen! :R
just fuckingoogle it :) kérdésem rangon aluli volt :W :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13610) Khelben válasza Dynuchu (#13607) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem Intel 4500m van a notebookban, azon is elmegy a wow (nyilván nem úgy, mint az asztalin, de játszható). A hd4200 30-40%-kal nagyobb teljesítményű, tehát szerintem nem lesz gond. Én az amd procitól félnék, főleg a melegedés miatt, bár talán ha nincs mellette erős vga, akkor bírni fogja a hűtés.

(#13611) Dynuchu válasza Khelben (#13610) üzenetére


Dynuchu
csendes tag

Köszönöm a válaszod :) Úgyis még odébb van a lapi vásárlás, sulira lesz meg, most csak felmérem a terepet. Persze, az nyilvánvaló, hogy nem fog úgy futni, mint egy asztalin, de nekem az már jó, ha játszható ^^

(#13612) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma észrevettem,hogy akksiról kb 50% töltöttségnél egyszerűen lekapcsol a gép.
2x kipróbáltam,hogy lementem odáig,utána feltöltöttem ,de semmi változás.
Nem írja ki hogy kevesebb szufla lenne benne,kikapcsolás után ha bejön a win (persze már hálózati töltéssel) akkor 50% körül áll az akksi töltöttsége.
Mi lehet a gond?Ha meg van pusztulva az akksi miért nem jelez kevesebbet?
Elvileg 17.2% a wear level-je,everest ill batterybar is ezt mondja.

(#13613) napocska2 válasza Avicularia (#13612) üzenetére


napocska2
senior tag

Nem állítódott el az energiagazdálkodás véletlenül? Ellenőrizd le az akkumulátornál a kritikus töltöttségre beállított értéket! (Remélem Win7 van a gépeden...)

[ Szerkesztve ]

(#13614) Khelben válasza Avicularia (#13612) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyik ismerősöm is ezzel küzdött egy acernél, ott az akksi halt meg. Először csak 30%-ról esett le 0-ra, aztán már 50-nél kikapcsolgatott a gép, végül el se indult akksiról, miközben a tesztprogramok tökéletesnek jelezték az akksit.

(#13615) Avicularia válasza napocska2 (#13613) üzenetére


Avicularia
veterán

Megnéztem,a kritikus töltöttségre beállított érték 5%.
Win7 van fent,igen.

(#13616) Avicularia válasza Khelben (#13614) üzenetére


Avicularia
veterán

Valami módszer kellene,amivel meg lehetne győződni róla,hogy rossz az akksi.

(#13617) SeniorTilla válasza Kalandor (#13601) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kérdezd meg a mikrofon forgalmazóját előtte. Szerintem ezeknek egészen más jelszintjei vannak, mint a dinamikus mikrofonoknak (amikhez a gép bemenetét illesztik), valszeg nem lesz jó hozzá. Az, hogy a csatlakozó jó bele, nem garancia rá, hogy az elektronikai illesztése is jó. Mikrofonoknál ez kiemelten igaz.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13618) Khelben válasza Avicularia (#13616) üzenetére


Khelben
nagyúr

Annál jobb módszer, hogy nem megy akksiról a gép, nincs. :)

(#13619) Avicularia válasza Khelben (#13618) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez igaz,de el szeretném kerülni,hogy a gépet is be kelljen küldenem.Egyébként sem Magyarországon élek,és itt kellene beküldenem.
Kb 1 hónapja kaptam vissza javításból,a hazudós magyar hp elvileg kicserélte otthon a ventillátort,ami zúgott mint a kávédaráló.
Visszakapáskor jól hallhatóan zúgott és kevesebb mint 2 hónap alatt be is állt a venti.
Beküldtem itt a svéd hp-hoz,1 napot sem volt a szervizben és kicserélték.

A probléma az,hogy a magyar hp szerint még garis,de itt már azt mondják nincs rá nemzetközi gari.
A ventire is azt mondták,hogy csak azért csinálják meg,mert korábban be volt jelentve ez a hiba,csak nem küldtem be hozzájuk.

(#13620) GabN73


GabN73
addikt

Haaali
Hp dv7-3090ep-kről miket lehet hallani? Érdekelne egy két info róla :K

(#13621) mrbego


mrbego
aktív tag

SeniorTilla !

Érdekelne, hogy a Pavilion DM3-as fedele milyen anyagból van, mert fotókon valami szálcsiszolt fémnek látszik. És eléggé tetszik, bár most úgysem veszek egy ideig, csak érdekel.
Köszi! :R

Üdv, P

(#13622) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Egy HP 5310m-mel kapcsolatosan lenne kérdésem: a gép fél éves, rendszerint akkuról ment, sleepben, utóbb már hibernálva. Az akku ezalatt volt, hogy 0%-ra merült, többször is (nem az enyém, a tulaj elmondása alapján). Most csak hálózatról lehet használni, nem tölti az akkut (win alatt sem látszódik, a led sem világít). Mit lehet tenni? Eddig még ki sem volt véve belőle az akku, első körben egy kivételt javasoltam a tulajnak, de egyéb ötletem nincs, hátha valakinek van valami javaslata.

Köszi!

(#13623) Avicularia


Avicularia
veterán

Hívtam a hp ügyfélszolgálatot,és azt mondták,az akkura csak 1 év gari van :(((
Ez igaz?
Asszem ez volt az utolsó hp laptopom.

(#13624) rekid válasza Avicularia (#13623) üzenetére


rekid
addikt

Minden gyártó csak 1 év garit ad az akkura és a töltőre.. a 2-3-4 éveseknél is úgy szol hogy 1 év teljes körü a többi pedig korlátozott (akku és töltő kivételével mindenre)

Everestben ugy tudom van akku teszt.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13625) Pulsar válasza Dave™ (#13622) üzenetére


Pulsar
veterán

hát lehet, hogy ott a töltő áramkörrel lesz a probléma...
szerintem vigyétek vissza garba

(#13626) Dave™ válasza Pulsar (#13625) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hülye kérdés: a töltő áramkör a notiban van, vagy az akkuban?

(#13627) SeniorTilla válasza mrbego (#13621) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Természetesen alumíniumból, ahogy a spec-ben is van. Ezért látszik szálcsiszolt fémnek. Mert az.

ui: meg tudja mondani valaki, hogy az F430-asban milyen anyagból van a gépháztető? Azt tudom, hogy a moci csak V8. Láttam egyszer és nagyon tetszik, bár most nem fogok még venni. :(

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13628) SeniorTilla válasza Dave™ (#13626) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mindkettőben van, de a lényegesebb a notiban.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13629) SeniorTilla válasza GabN73 (#13620) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom a dv7 i7-essel és GT230-al infók érdekelnek. Pontosabban milyen infók?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13630) Magnum_


Magnum_
nagyúr

tudom, tudom... de többen keresnek itt is... ELADÓ

I humbly and respectfully decline™

(#13631) SeniorTilla válasza Magnum_ (#13630) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:P Erre szokták mondani, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze :P

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13632) Pulsar válasza Dave™ (#13626) üzenetére


Pulsar
veterán

a noti adja az aksinak :)

(#13633) inci19


inci19
csendes tag

Sziasztok!

Vélemyényeteket szeretném kérni a következő laptopról: HP COMPAQ Pavilion DV6-2162NR.
Ilyet akarok venni mivel elég jó árba van és a tulajdonságai is megfelelők.

(#13634) SeniorTilla válasza inci19 (#13633) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha ITT nézted akkor vigyázz, ez egy átverős hirdetésnek tűnik. Ennyiért nem lehet Core i3-as dv6-ost venni. Ha viszont tényleg ennyi, akkor rohanj és vedd meg azonnal. De előre ne fizess, csak ha nálad van a gép.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13635) inci19 válasza SeniorTilla (#13634) üzenetére


inci19
csendes tag

Jaja itt néztem. Nekem is gyanús az ára, de a kapcsolatot se lehet felvenni az emberrel. Pedig jó lenne ennyiért hozzájutni! :D

(#13636) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Erősen gondolkodok egy HP 8530 8540 vagy hasonló gép vásárlásán.
Először is kérdezném, hogy mennyire egyszerű egy ilyen gépet szétszedni és pl beletenni egy új vinyót.
Van a közelemben egy Thinkpad t400, annál pl 3perc egy hdd csere, vagy 1perc egy ODD kiszerelése és helyette vinyó betétele.
HP nál ez hogy megy? Megoldható?

(#13637) kenguroo válasza Drughi (#13636) üzenetére


kenguroo
tag

Az én HP 6820s laposomnál lecsavarod az alját és belecsapod. Szerintem ez az összes laptopnál hasonlóan műküdik. (vagy nem? :D)

(#13638) Drughi válasza kenguroo (#13637) üzenetére


Drughi
addikt

Nem igazán. :(

(#13639) Avicularia válasza rekid (#13624) üzenetére


Avicularia
veterán

Utálom ezt mondani,hogy itt minden ilyen dolog sokkal jobban megy,mert vannak dolgok amik sz@rabbak mint otthon.
De tegnap barátnőm felhívta a svéd hp-t,frissítettek velem bios,majd megbeszéltük,hogy ellenőrizzem le ,hogy fennáll-e a hiba.Természetesen nem javult meg.
Ma hívtuk őket megint,hogy nincs változás.Eredmény, küldenek ingyen és bérmentve egy új akksit,még a régit sem kell beküldeni.
Akkor itt nem egy év gari van az akksira?

Magyar hp-nál 2 hétig ott állt egy venticsere miatt és átb@sztak,ki se cserélték,csak befújták valamivel a ventit.Nem egész két hónap alatt teljesen meg is állt benne a hűtés.
Itt 1 napot töltött el ezzel a venticseréléssel a szervizben,láttam a tracking numbereken mikor érkezett és mikor küldték vissza futárral.

Szóval magyar hp bek@phatja.

(#13640) SeniorTilla válasza inci19 (#13635) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hidd el, már rég felvásároltam volna az összeset ennyiért :D :D :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13641) SeniorTilla válasza Avicularia (#13639) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Osztom a véleményed, maximálisan. NYEU-ban (még ma is létezik ez a fogalom) egészen másképpen mennek a dolgok mint itt, a Balkánon. Nem mindenki hiszi ezt el, van néha 1-2 ember aki kifogásolja a 2 éves garanciát a gépeimen (max. vegye meg eggyel, ha neki az jobban hihető :) ), de a valóságban kint rendesen él a 2 év gari, és működik is a dolog, ahogy leírtad.

Szerviz hozzáállás:

MAO: szívassuk meg az ügyfelet, mert ma éppen bal lábbal kelt fel a szervizes/ügyfszolgos csóka/kiscsaj, aki kezeli a gépedet, és akinek ebből semmi problémája nem lesz

EU: az ügyfél érdekében járunk el, hogy meg legyen elégedve, és a pénzét legközelebb is nálunk költse el, ne a többi gyártó/forgalmazó valamelyikénél (a gyár úgyis belekalkulálta már régen a gépek árába (statisztika alapján) a majdani szervizköltségeket, amit Te mint vásárló, ki is fizettél)

Remélem ez egyszer megváltozik majd.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13642) Zolien


Zolien
csendes tag

Sziasztok, információt szeretnék kérni. Kapok ajándékba egy IBM ThinkPad 380ED tipusú laptopot. Nincs most semmilyen gépem, ezért különösen nagy öröm lesz. Viszont töltõ nélkül kapom, láttam azthiszem hozzá gyártottat, de pofátlanul drága, 10k volt az ára, a gép nem ér ennyit. Létezik esetleg univerzális töltõ Thinkpadokhoz? Hogy lehetne ezt a legolcsóbban megúszni? Mekkora árammal, milyen erõsségen kellene etetni õt? Van egy Dell töltõm a maga 20 Volt, 3.5 Amperjával, szerintem merõben eltérõ mint ami nekem kellene. Azonban ha tudnám az értékeket egy trafót lehetne méretezni és már is és tudnám táplálni. Vagy a néhai Dellével kezdeni valamit. De ha valakinek van 380ED-hez való és nagyon nem kell már neki, jelképes összegért nagy boldogság kíséretében átvenném. Illetve minden ötlet érdekel.
Jelenleg minden feladatot Nokia3110c-rõl látok el, nagyon harcos, kérem segéljen.

Z

(#13643) Pulsar válasza Zolien (#13642) üzenetére


Pulsar
veterán

bár ez egy HP laptop topik... az ebay-en van, és 10-15 dollárért már meg is kapod szállítással. Ha nem tudsz ott vásárolni van erre is itt topik, írj oda, és segítenek neked beszerezni.

(#13644) Avicularia válasza SeniorTilla (#13641) üzenetére


Avicularia
veterán

Ráadásul úgy emlékszem,hogy Magyarországon géppel együtt értékesített akkura annyi garit kell adni,mint magára a gépre.Ha külön veszed,akkor lehet 1 év.De lehet rosszul tudom.

Korábbi hozzászólásomat annyiban módosítanám,hogy ha veszek hp notit,azt nem magyarországi szervizben fogom javíttatni,ha szükség lesz rá.

(#13645) Pulsar válasza Zolien (#13642) üzenetére


Pulsar
veterán

vagy 4000 a vaterán!

(#13646) PaJa1 válasza PaJa1 (#13011) üzenetére


PaJa1
őstag

Szétszedtem amennyire tudtam, de úgy láttam, hogy a rendes tisztításhoz le kell venni a hűtőegységet, és mivel nincs pasztám, mert nyilván újra kéne rakni a réteget, ami szerintem már amúgy is időszerű lenne, így jobbnak láttam elvinni szervízbe. Fél óra munkadíj ellenében ki/letakarították és pasztázás is megtörtént. 25-30 fokkal lett hűvösebb és csendesebb a gép.

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#13647) rekid válasza Avicularia (#13644) üzenetére


rekid
addikt

Azért Magyarországon is van korrekt szervíz. Olyan aki rádasul hp partner is (tehát garis dolgokat viheted hozzájuk is). Korrektek gyorsak tiszták. Sajna ez nem a "központi szerviz"

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13648) SeniorTilla válasza rekid (#13647) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, de náluk is a magyar feltételek a mérvadók, úgy gondolom. És ezek a feltételek eleve rosszabbak annál, mint amilyennek lenniük kellene. Hiába jó a szerviz, ha a gyártó nem támogat csak pl. 1 év garit az akksira.

Itthon a külön értékesítet akkumulátorokra 6 hó szavatosságot kell vállalni.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13649) Drughi válasza Drughi (#13636) üzenetére


Drughi
addikt

Valaki?

(#13650) Avicularia válasza rekid (#13647) üzenetére


Avicularia
veterán

Elhiszem,hogy van jó szerviz,de sajnos van ez a futáros garancia,ahol élő emberrel csak a futárral találkozol,aki ugye nullára kompetens.
Vicces,hogy amikor le akartam adni javitásra otthon,első nap a futár kijelentette,hogy ő nem hozott magával olyan dobozt,amibe be tudná rakni,úgyhogy nem viszi el :Y :U
Majd holnap jön a kollégája,az elviszi.

De a lényeg a Magyaroszágon vásárolt hp laptopomnak elromlott az akksija.
A magyar hp-t felhívva csak annyit kérdeztek,elmúlt már 1 éves? Igen.Akkor már nem garanciális,viszont hallásra.
A svéd meg szó nélkül kicseréli,még meg is bízik bennem,hogy nem verem át,mivel le sem kell adnom a régit.

Nem szeretek ezzel példálózni,mert vannak dolgok,amik rosszabbak mint otthon,de a szolgáltatásokkal ,eladásokkal , garanciával kapcsolatos dolgokban nagyon sokat kell otthon fejlődni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.