Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13301) plejik


plejik
addikt

hy!

Kérdésem lenne.

Van 1-2 Blu Ray-es filmeme.Ha laptopot összekötöm a tv vel ,amikor elkezdi lejátszani egy 5 perc után elkezd szzaggttni a fil de nafyon csúnyán.Ez mitől lehet?

Gép: i7 720qm 4gb ram gt230m 1gb

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13302) adam3


adam3
aktív tag

Helló!

Na van baj. Van egy HP 6730b-s laptopom, ebbe gyárilag egy samsung 2gb-os ddr2-es 800mhz-es ram. Én vettem bele egy ugyanilyet, persze gyári szám és tsai különböztek. A baj, hogy a gép ezek után random módon kékhalállal megállt.

A memóriát eladtam, de most semmi ötletem sincs, hogy milyet vegyek bele, amivel menni fog. Semmi tapasztalatom ilyen téren, asztali gépeknél sose volt ilyen problémám. Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Gondoltam vissza megyek oda, ahol vettem a gépet, hogy rakjanak bele egyet ami tuti megy, de ott meg 15k egy memória, amit kicsit sokallok :F

Köszi mindent előre is!

(#13303) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

A HP oldalán lévő driverek .inf fájljaihoz hogyan jutok hozzá? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13304) adam3 válasza adam3 (#13302) üzenetére


adam3
aktív tag

Na rendeltem egy teljesen ugyanolyan típusút mint ami most benne van... Majd írok hogy mi a helyzet vele...

(#13305) cellpeti válasza imanoob (#13296) üzenetére


cellpeti
veterán

Szerintem az első. Azt még nem tudja senkise,hogy lehet a driverek inf fájljait kinyerni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13306) SeniorTilla válasza plejik (#13301) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A billentyűzeteddel is valami gond lehet :DD :DD :DD

Amúgy szerintem állítsd át az energiagazdálkodást max-ra, nézd meg úgy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13307) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! az normális, ha eszméletlenül meleg (forró) a laptop töltőm?

I humbly and respectfully decline™

(#13308) AndrewTdi válasza Magnum_ (#13307) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Valamelyest az összes meleg / forró. Főleg ha sokáig be van dugva.

(#13309) Magnum_ válasza AndrewTdi (#13308) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, be van dugva egy ideje...

köszi :R

I humbly and respectfully decline™

(#13310) SeniorTilla válasza Magnum_ (#13309) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én télen game közben azon szoktam melegíteni a lábam :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13311) spyduck válasza Magnum_ (#13307) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minél nagyobb annál kevésbé melegszik. 8530p 90w-al forró, 120w-al langyos vagy még az se.

(#13312) spyduck válasza Magnum_ (#13307) üzenetére


spyduck
nagyúr

Minél nagyobb annál kevésbé melegszik. 8530p 90w-al forró, 120w-al langyos vagy még az se.

(#13313) plejik válasza SeniorTilla (#13306) üzenetére


plejik
addikt

Ja mostanában nem megy az írás. :D:D:D

De köszi a választ megoldódott a probléma :R ,nem régóta vagyok laptopos táborban és ez az energiaellátás dolog még szokatlan.Ezért szaggatttak a gamek is ,mert amikor levettem hálózatról automatikusan levette energiatakarékosra ,és amikor visszadugtam ,akkor pedig nem állt vissza magától ,és nem vett fel elég naftát a gépecske.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#13314) Ala


Ala
tag

Helló!

Azután érdeklődnék, hogy az normális, hogy egy dv6-1110 eh-s notival nem tudok full hd filmeket nézni? (Athlon X2 2,1 GHz, 3 gb ram (DDR2), 4550, vagy 4570 sajtát 512 mb-tal).

Csak KM player van fent, semmit codek.

A segítséget előre is köszönöm.

(#13315) Rocko007 válasza Ala (#13314) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hali!

Próbáldd meg a klite codecs+Media Player home cinemával. Az tudja a DXVA-t, vinnie kell a témát!

(#13316) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Win XP-t szeretnék Compaq mini 311-re telepíteni de nem találok achi \ sata drivert. Légyszíves vki linkelje már be nekem. Olyan kéne amit Nlite-ba tudok integrálni.

Előre is köszönöm :R

(#13317) SeniorTilla válasza spyduck (#13316) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nem is számítasz rá, de a konkurencia tud segíteni. ;)

Elküldtem a citromailre.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13318) SeniorTilla válasza Ala (#13314) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ATI HD4530-at akartál írni gondolom. Nem mindegy...

A filmeknek menniük kellene. Töltőről vagy akksiról próbáltad? Fentebb néhány HSZ-szel le van írva, hogy az energiagazdálkodást kell átállítani a full teljesítményhez.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13319) spyduck válasza SeniorTilla (#13317) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jövök neked egyel :R

szerk: Nem kaptam semmit :F

[ Szerkesztve ]

(#13320) Ala válasza SeniorTilla (#13318) üzenetére


Ala
tag

Heló!
Hálózatról próbáltam, és az energia takarékosságot is kikapcsoltam, sajnos most nincs full hd filmem amit ki tudnék próbálni. De a 720p-s filmek azok simán mennek, de azok még a régi gépemen is simán mennek (athlon 64 3000+, 1 GB ddr, 6600gt 128 mb), tehát az azért nagyon is csúnya lenne, ha az sem menne, viszont ennek a gépnek gondolom csont nélkül kellene vinnie az 1080p-s HD filmet is, amit a régig gépem ugyan annyira nem bírt vinni, mint eddig a laptopom.
Köszi amúgy a tippet a kodekkal kapcsolatban.

(#13321) spyduck válasza spyduck (#13319) üzenetére


spyduck
nagyúr

Találtam egyet, most azt integrálom, kíváncsi vagyok! :C

(#13322) spyduck válasza spyduck (#13321) üzenetére


spyduck
nagyúr

Compaq mini 311 SATA \ ACHI driver : [link] [link]

Én mindkettőt integráltam a következő képen: [link]

(#13323) SeniorTilla válasza spyduck (#13319) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a citromailes címedről visszapattant a levél, amit küldtem

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13324) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Sziasztok
Képzeljétek, ma reggel ahogy beakartam kapcsolni a laptopomat, felpörög a ventilátor, elindul a gép, aztán fogja magát leáll, újraindul, majd megint leáll-újraindul. Ezt csinálja állandóan, közben meg nincsen kép. Tegnap este tökéletesen működött, lecsuktam, majd ma reggel ez fogadott. Miközben bekapcsol semmilyen csipogás nincsen (gondoltam valami alaplap, videókártya hiba lenne, pedig alaplapot kb két hónapja cseréltek benne), csak egyszerűen nem csinál semmit, és leáll.
Van valakinek valami ötlete mi lehet ez? Esetleg volt valakinek ilyen gondja?
Segitsetek légyszi.

(#13325) SeniorTilla válasza CsabaTompa (#13324) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Milyen géped van? Azt elfelejtetted leírni.

Egyébként vedd ki a HDD-t és ODD-t, próbáld meg úgy indítani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13326) CsabaTompa válasza SeniorTilla (#13325) üzenetére


CsabaTompa
tag

Hp Pavilion Dv6155eu
A HDD-t kivettem, semmit nem ért, az ODD-t viszont nem tudom mit jelent.
Gondoltam alaplap hiba, de nem sípol egyáltalán mikor bekapcsolom. Attól függetlenül lehet?

(#13327) joc007


joc007
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne. Van egy HP Pavilion dv5 1199eh laptopom.
A problémám a következő: a kijelzőm villódzani kezdett kb 1 hónapja. Természetesen garancia lejárta után 2 héttel. :( Valószínűsítem hogy valami kontak hiba lehet, mert, ha benyomom a bal részér a képernyőnek ott ahol megy a kábel akkor jó, ha elengedem rossz.
A kérdés a következő: ez kábel hiba lehet vagy pedig valami nagyobb baj?
Ha esetleg valakinek van/volt ilyen problémája és sikerült orvosolni az segítsen, légyszi.

Köszi

(#13328) Kácsa válasza CsabaTompa (#13326) üzenetére


Kácsa
aktív tag

ODD - optikai meghajtó. :D

ZoLee

(#13329) CsabaTompa válasza Kácsa (#13328) üzenetére


CsabaTompa
tag

Igen köszi, már közben rájöttem (google mindenre jó), de akkor se csinál semmit.

(#13330) CsabaTompa válasza Kácsa (#13328) üzenetére


CsabaTompa
tag

Igen köszi, már közben rájöttem (google mindenre jó), de akkor se csinál semmit.

(#13331) Longeye válasza CsabaTompa (#13330) üzenetére


Longeye
tag

Szia!

Hát...nekem ugyan az egyik asztali gépem csinált ilyet, de hátha nálad is ez a baj.
Ott az egyik memóriafoglalat volt a ludas. Ha abból kivettem a memóriamodult, akkor minden rendben volt, ha benne volt egy modul, akkor ugyanúgy nem indult, mint a Te notid. Se kép, se hang...
Ha ez a helyzet, akkor viszont valszeg alaplapcsere lesz a dologból.

/* Egy lelkes kontár */

(#13332) Longeye válasza joc007 (#13327) üzenetére


Longeye
tag

Hali!

Nekem egy nx6110-es viselkedett hasonlóan anno, annak cserélték a komplett kijelzőjét, de szerencsére garis volt.

/* Egy lelkes kontár */

(#13333) CsabaTompa válasza Longeye (#13331) üzenetére


CsabaTompa
tag

Szia
Köszönöm a tippeket. Hát én próbáltam átrakni a 2 Gb memóriát a másik foglalatba, de úgy se csinált semmit.
Próbáltam a bios visszaállítást (mondták, hogy akku nélkül nyomjan a bekapcsoló gombot 20 másodpercig, majd töltővel indítani (akku nélkül), de úgy se segített.
A monitor nem hiszem, hogy rossz lenne, mert akkor a gép elindulna, csak kép nem lenne.
De itt a gép nem is bootol, beindul, majd leáll, és ezt csinálja végtelenig.
Már írtam a cégnek ahol alaplapot cseréltek nemrégen, azt mondták, hogy alaplapra nem vállalnak nagyon garanciát (vicc, hogy a számlán rajta van a hat hónap garancia)
Ráérek velük szórakozni, addig is rendeltem az ebay-ról egy másikat. Hátha ott nem vágják át az embert, mint ebben a szép magyar hazában :(
De ha valakinek lenne valamilyen ötlete még akkor azt nagyon nagy örömmel fogadom.

(#13334) ACmotor


ACmotor
csendes tag

Sziasztok!
HP550-es laptopom van vista-val. Csak az a gondom vele, hogy nem tetszenek a színei, nem elég élénkek. Pl. kis túlzással, de egy lcd asztali monitor után mintha fekete-fehér lenne. Létezik valamilyen szín beállítási lehetőség?

(#13335) állóóra


állóóra
csendes tag

Sziasztok!Valaki tudna segíteni,hogy a HP compaq 610 core2 duo milyen gépezet érdemes vele foglalkozni?Sajna nem értek hozzá.Van egy asztali pc-m ezt cserélném rá,kb 100,000 ft ba állna meg.És még az lenne a másik kérdésem fellehet vinni a ywindows sp 2-est símán vagy valamilyen trükk kell hozzá várom válaszotokat :R

(#13336) napocska2 válasza ACmotor (#13334) üzenetére


napocska2
senior tag

Szia!
Ha nvidiás a videokártyád, akkor az nvidia vezérlőpultban tudsz módosítani a színbeállításokon. Az ATI-sokat annyira nem ismerem, de annál is biztosan valami hasonlót kellene keresned.

(#13337) Tigo001


Tigo001
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, úgy néz ki hogy tönkre megy a Hp compaqt 6820s laptopomban a wincester. Azután szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e olyan winchestert ami jó bele. Már nagyon sok oldalt olvastam de nem találok rá utalást mi az amivel kompatibilis lenne. Vagy mindegy milyet vásárolok bele.?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#13338) magua. válasza Tigo001 (#13337) üzenetére


magua.
tag

Ja, bármilyen 2,5" SATA winchester jó lesz bele.

(#13339) Tigo001 válasza magua. (#13338) üzenetére


Tigo001
csendes tag

Köszönöm a választ. :)

(#13340) ACmotor válasza napocska2 (#13336) üzenetére


ACmotor
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Nvidia-s a kártyám, és valóban van egy beállítási felülete, amit még nem nézegettem ezen probléma kapcsán. Remélem beválik. Majd este kiderül :K

(#13341) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! vettem egy dokkolót a notebookomhoz, de ha rádugom, nincs hang a noetbook hangszórójából, csak fülesen, ill akkor van hang a hangszóróból, ha leveszem a dokkolóról... tudtok segiteni, hogy lehetne hang akkor is, ha dokkolón van?
köszi!

nem, nincs némán a gép ;]
gondolom azt feltételezi, hogy a dkkolon van hangfal rádugva, így letiltja a beépiettt hangszorót, de nincs, igy szeretném, ha az zenélne :B

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13342) Tutter válasza Kris91 (#12197) üzenetére


Tutter
csendes tag

Én csak annyit tennék hozzá az előző segítséghez, hogy célszerű qudro-s videokártyával felszerelt gépet venni, mert azok a leginkább alkalmas vga-k tervezőprogramok futtatására. cad- inventor/ solid stb. Azok viszont drágábbak.

Tutter

(#13343) Magnum_ válasza Magnum_ (#13341) üzenetére


Magnum_
nagyúr

az eszközkezelőben hogyan lehet alapértelmezetté tenni a notebook hangszóróit, ha dokkolón van?

I humbly and respectfully decline™

(#13344) Magnum_ válasza Magnum_ (#13343) üzenetére


Magnum_
nagyúr

megoldva, szól.
kössszi

I humbly and respectfully decline™

(#13345) mrbego válasza joc007 (#13327) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hello

Nekem is volt ugyanilyen gondom, kb fél éves korában, és ahogy előttem már mondta Longeye is , nekem is kijelzőt cseréltek pedig én is kábelhibára gyanakodtam.

Üdv, P

(#13346) ACmotor válasza napocska2 (#13336) üzenetére


ACmotor
csendes tag

Tévedtem Inteles grafikus kártyám van, de megtaláltam a színbeállításokat :R Már csak el kéne találni a valódi értékeket. Erre van valamilyen program?

(#13347) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv!

van nekem egy 2004es HP nx9010em. 2x256 DDR1 van benne,de cask 480at ismer fel. Miért?

Illetve mekkora fejlődésre,gyorsaságra számítsak 1GB DDR esetén? :U Ingyen volt a masina,ahogy néztem 7k lenne bele a 2x512 DDR,érdemes? :U

Bnőmnek kellene. film,neptun( :((( ), zene, net,email, doga írás

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13348) xcbiker válasza cellpeti (#13347) üzenetére


xcbiker
addikt

Azért mert a vga is levon magának az 512-ből.
Valamivel gyorsabb lesz, de nem egyszerű ebbe találni memóriát, mert elég finnyás, nem mindent fogad el.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#13349) cellpeti válasza xcbiker (#13348) üzenetére


cellpeti
veterán

266ost fogad el azt hiszem. Vaterán volt 3,5kért csak nem tudom,hogy 333as vagy 266os

Tigris, tigris, csóvafény...

(#13350) xcbiker válasza cellpeti (#13349) üzenetére


xcbiker
addikt

aha.
nekem is vannak, bár én annyiért nem válok meg tőlük.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.