Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13651) rekid válasza Avicularia (#13650) üzenetére


rekid
addikt

Ez egyertelmu es sajnos igaz. Ez keleteuropa..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13652) rekid válasza Drughi (#13649) üzenetére


rekid
addikt

Miután ezek is business gepek mint az altalad irt thinkpadek ezek is korrektül szerelhetőek. (otthoni bővitgetés céljából) A Hp-is multibay-t használ.
De itt van kép. :) csak leszeded a fedelet és keksz.

8530-nál figyelj a nyitómechanikára, ha kicsit is nehézkes a zárás (nem a döntés hanem a zar reszen) akkor cseréltesd mert első generációs típushiba, és cserélik gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13653) Misi1979


Misi1979
őstag

Sziasztok, lehetőségem nyílt ebay-ről adott terméket féláron megrendelni (8530p töltő). Gyakorlatilag ez kb 1100 Ft-ot jelent. Ezért az árért van lehetősége választani 65W és 90W-os adapter között. Gondolom a nagyobb-jobb elv érvényesül itt is. Jelenleg egy 120W-os adaptert nyúzok, egyáltalán menne a gépem a 65W-ossal?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13654) SeniorTilla válasza Misi1979 (#13653) üzenetére


SeniorTilla
veterán

gyanúsan olcsó...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13655) Misi1979 válasza SeniorTilla (#13654) üzenetére


Misi1979
őstag

Az ajánlat biztos, nem kamu, mármint 12USD lenne a töltő, de csak a felét kell kifizetnem:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13656) SeniorTilla válasza Misi1979 (#13655) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gondolom előre ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13657) Misi1979 válasza SeniorTilla (#13656) üzenetére


Misi1979
őstag

Ebay és buyer's protection és paypal. Mondom, nem kamu.

Erről van szó, ráadásul egy ebay-es kedvezmény miatt ebből csak 5 usd-t kell kifizetnem.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13658) SeniorTilla válasza Misi1979 (#13657) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor gondolkodni sem szabad rajta, hajrá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13659) BanNor


BanNor
csendes tag

Heló!

Teljesen kezdő vagyok a témában, most lesz az első notebookom számításaim szerint, ezért hozzátok fordulok...

A kérdésem egyszerű:

Milyen laptopot ajánlanátok 100-120 ezer környékéig (a méret az majdnem mind1, azért ne mini legyen), akár használtan is, ha a gépet netezésre / böngészésre, zenehallgatásra és egyszerűbb játékokra szeretném leginkább használni?

A lényeg az lenne, hogy azért ne csiga legyen, és ne fagyjon be, ha megnyitok 3 oldalt zenehallgatás közben...

Várom válaszotokat leginkább PRIVÁTBAN, de a fórumra is fölnézegetek majd..

Előre is köszi!

(#13660) rekid válasza BanNor (#13659) üzenetére


rekid
addikt

Hp kell csak?

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13661) Ala


Ala
tag

Hellósztok!

Nem vagyok otthon a notis dolgokban, de kíváncsi lennék, hogy az normális-e, hogy a dv6 eh1110 eh (AMD Athlon X2) megnevezésű notim olyan mint egy ócska hajszárító. A melege meg van, de a ventilátor ereje már nincs. Everestel szoktam nézni a hőmérsékletet. Félelmetes 90 fok körül szokott lenne ha tartósan használom, mondjuk pontiflex 2-vel ha ügyködök. Ja mindezt úgy produkálj,hogy az aksi helyére egy üveg van betéve, hogy megemelje a hátulját a hűtés miatt. De ma például egész nap energiatakarékos beállítással ment( nem kapcsolt ki a venti sohasem) még is 92 fok körül volt a gép, pedig egy kis huzat is van, és egész nap 20 25 fokos levegő lengedez keresztül a szobán (a gép az ablak alatt van, felhős volt az ég).

Remélem tudtok segíteni.

Ala

(#13662) spyduck válasza Ala (#13661) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azzonnal vidd szervízbe!

(#13663) Khelben válasza Drughi (#13636) üzenetére


Khelben
nagyúr

6730b-nél is pár másodperc a hdd/ram csere, vagy a dvd író hdd-re cserélése (ehhez kell egy fiók, amibe beleépíted a hdd-t, neten lehet kapni párezerért vagy a hp-nél 25ezerért :D)

(#13664) Ala válasza spyduck (#13662) üzenetére


Ala
tag

Oké, köszi.

(#13665) zetecR válasza Misi1979 (#13653) üzenetére


zetecR
addikt

Nézd meg, hogy mi van a specifikációban, mert pl. a dokkolóm 135W-os táp helyett 90-essel terheletlenül sem nyikkan meg.

(#13666) zetecR


zetecR
addikt

Ja igen, a kérdésem:
6910p Win7 alatt, amikor felébred Sleep-ből állandóan bekapcsolja a hangot és maximális hangerőre veszi.
Már cseréltem hangkártya drivert, Quick Launch Buttons drivert, de semmi.

Ez is reistall? :F

(#13667) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok!
Erről a notiról mi a véleményetek? HP dv6-1341el
200e FT-ba kerül, aprón találtam.
Igazából nekem lényeg a megbizhatóság, HP-ról sok jót hallottam, persze játszani is szeretnék rajta, úgy gondolom ezen a notin lehet is. A VGA is elég jó, a proci meg hát nem i3-as vagy i5-ös de hát abba nem halok bele.

(#13668) kozyadam válasza Lacika2332 (#13667) üzenetére


kozyadam
tag

ez egy nagyon jó gép, az enyémben p8400as proci van, és semmi panasz nincs rá, újabb játékokat is gond nélkül tudok futtatni. VGA pedig kb hasonló, mint az enyém, de inkább erősebb. szerintem nem lesz vele gondod, hacsak nem lesz egy kicsit forró fejű, de ahogy tudom dv6-osok jobb hűtést kaptak.

(#13669) moonman


moonman
titán

üdv, fórumlakók.

kérdésem: lehet itthon valahol Envy-t kapni? egyszerűen sehol nem találok.

(#13670) listván válasza inci19 (#13635) üzenetére


listván
tag

Eszedbe se jusson ilyen helyről gépet venni.
Nagyon sok angliában bejegyzett cég árul magyar honlapokon.
expressz, aprónet, stb.
Azt ígérik, hogy amint elutaltad a pénzt, máris küldik a gépet, de persze soha nem kapod meg.

Az e-mail címből látszik, hogy ez is egy ilyen.

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#13671) listván válasza moonman (#13669) üzenetére


listván
tag

Milyet szeretnél?
Be tudom szerezni.

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#13672) moonman válasza listván (#13671) üzenetére


moonman
titán

15-ös érdekelne, egy tól-ig árnak örülnék egyelőre. hivatalos forgalmazóknál tényleg nincs, vagy csak én vagyok béna?

(#13673) sitar


sitar
csendes tag

Sziasztok!

Van egy HP Evo N1020v laptopom, tökéletesen működik. Eladható még ez a gép használtként?
Köszönöm a segítséget

(#13674) leyo76 válasza sitar (#13673) üzenetére


leyo76
senior tag

Eladható de sokat nem kapsz érte és az sem mindegy hogy mi van hozzá. Írd le egy picit részletesebben...

(#13675) adm válasza moonman (#13672) üzenetére


adm
őstag

úgy tűnik, hogy hivatalosan még nincsenek benn az országban. ami az eddigi hp garancia politikával egyenértékű azzal, hogy itthon nem érvényes rá a garancia.

16core - 32thread - 64gb

(#13676) Avicularia válasza adm (#13675) üzenetére


Avicularia
veterán

Tehát ,ha veszek egy ilyet valahol külföldön nemzetközi garanciával,és otthon le akarom esetleg adni garis javításra,a magyar hp elhajt a vérbe?

(#13677) adm válasza Avicularia (#13676) üzenetére


adm
őstag

eddig így volt igen. azért volt nagy szám 2-3 éve, amikor a pavilionokat elkezdte hivatalosan árulni itthon a hp, mert így garancia is érvényes lett rájuk. ráadásul a konzumer modelleket futáros garanciával árulják, úgyhogy trükközni sem lehet.

egyrészt rá kell kérdezni a hpnál, hogy változott-e azóta a politikájuk, másrészt a népszerű szervizben hogy fogadják-e...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#13678) sitar válasza leyo76 (#13674) üzenetére


sitar
csendes tag

Pentium4 2.4GHz, 512MB RAM, 40GB HDD, DVD/CD iró/olvasó, WiFi bővíthetőséggel

(#13679) rekid válasza sitar (#13678) üzenetére


rekid
addikt

Persze hogy eladható a kérdés a mennyiért és hogy megéri e eladni vagy inkább megtartani back-upként, de van kereslet mindig nagyon olcso régebbi laptopokra.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13680) leyo76 válasza sitar (#13678) üzenetére


leyo76
senior tag

ha van egy használható akksi + töltö, akkor véleményem szerint 20-30eft között mocorog az ára

(de ez csak a saját véleményem)

(#13681) Avicularia


Avicularia
veterán

Ma megjött postán az új akksi.
Kb. 50% töltöttség volt benne,de már most kezdésnél 7.8% wear level-t ír ki az everest :(
Amikor vettem a gépet,a gyárival is kb. ennyi volt benne,szóval lehet,hogy valamit rosszul érzékelnek a programok.

(#13682) SeniorTilla válasza moonman (#13672) üzenetére


SeniorTilla
veterán

MAO-n nincs forgalomban az Envy. Nagyon rétegmodell (ezt már leírtam párszor itt), tehát mielőtt őt választanád, feltétlenül vedd kézbe és nézd meg, tetszik-e. Nekem volt már 13-as és 15-ös is, horror áron (300-400k). Annak való, aki meg tudja fizetni; ha érted, mire gondolok.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13683) SeniorTilla válasza adm (#13675) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Worldwide Warranty Forever.

:W :W :W Made in Hungary :W :W :W

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13684) adm válasza SeniorTilla (#13683) üzenetére


adm
őstag

ez nem magyar és nem is mostani találmány. és elvileg a hp összes termékére igaz, az egerektől a szerverekig.

mindegyik gyártónál előfordulnak megkötések. a thinkpad-ek egy részére csak abban a régióban vonatkozik a garancia ahol vették, a dellnél - ha jól tudom - minden a vásárlás helyétől eltérő országban honosítani kell, ami valahol ingyenes valahol kisebb összeg. a hp-nál meg mindenhol van garancia, de csak ott, ahol éppen árulják az adott szériát.

viszont cserébe lehet venni utazó másnapi garanciát, meg vétlen balesetekre vonatkozót. összességében elfogadható mindegyik, de fene se tudja melyik a jobb. ebből a szempontból talán a toshibá-é... az talán még mindig megkötések nélküli világgarancia.

16core - 32thread - 64gb

(#13685) rekid


rekid
addikt

Csak hogy mennyit számít a tiszta laptop.

EliteBook 8530w

Jelenség: Melegedett de mint az állat, a vegen mar kezbe sem lehetett venni 1 ora netezes utan olyan forro volt. Aztan tegnap este a védelmi elektronika lelőtte menet közben a laptopot.
Ma elvittem szervizbe, kiszedtek belőle egy szép nagy porkandurt, induló 80 fok helyett mindjárt 59 fokos lett a gpu. :)
Akinek garis a gépe szervizben pucoltassa ki akinek nem az meg otthon. Nem nagy mutatvány ellenben nagyon hasznos. :)

Avicularia: Valoszinu az azert van mert az akksik sajnos használaton kívül is öregednek. Nekik is raktáron áll évekig mire hozzad jut már bizonyos "elhasználódottság" felléphet.

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13686) Avicularia válasza rekid (#13685) üzenetére


Avicularia
veterán

Elképzelhető amit mondasz.Ez is valami raktárból jött,mondta a szervizes,hogy nincs nekik és meg kell rendelnie.A címzés szerint egyenesen angliából jött.

(#13687) zoli62


zoli62
addikt

Ma futottam bele az alábbi problémába. Hp Compaq 6730s Vista Business. Hp update frissítést talált. Elkezdődött a telepítés, kiírta, hogy zárjuk be a COM surrogate alkalmazást. Ezt viszont csak PID alapján lehetett megtalálni a tasmanager-ben, a dllhost.exe futtatja. Miután leállítottam, a telepítés lefutott. Következő gépindításnál már nem volt a processlistában. Mi ez a dllhost.exe?

(#13688) rekid válasza Avicularia (#13686) üzenetére


rekid
addikt

DV5 azert mar nem mai csirke gondolj bele ha csak mondjuk 3 évet állt egy raktárban, akkor nem is olyan vészes az elhasználódás.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13689) Avicularia válasza rekid (#13688) üzenetére


Avicularia
veterán

Jogos.Ha onnan nézem ,hogy a magyar hp elhajtott mint a magzatvizet,akkor is kimondottan jól jártam :)

(#13690) SeniorTilla válasza adm (#13684) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, ezeket én is tudom, és valahol meg is lehet érteni. Azt nem értem igazán (illetve sajnos igen), hogy NYEU-ban miért nem hivatkozik senki ezekre a dolgokra, hanem csak egyszerűen megjavítják a gépeket. Véleményem szerint azért, mert az EU, mint Unió még nagyon nem ért el hozzán. Max. papíron, de a való életben nem, mint látni itt is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#13691) yorka válasza rekid (#13685) üzenetére


yorka
tag

Igazolni tudom, a 8510w-m is ugyanígy járt annó.

(#13692) kucsma


kucsma
csendes tag

Sziasztok

8530p géppel az alábbi problémám van:
e-Sata porton keresztül nem ismeri fel a gép a rackben lévő HDD-t. (W7P alatt semmi nem történik, miután csatlakoztattam az eszközt. Mint ha nem is működne a port.)

BIOS gyári beállításon van.

Driverek elméletileg rendben vannak - a notebook típusához tartozó driverek fenn vannak.
Feltettem egy sp38584.exe drivert is, semmi változás (HP a driverek közül ezt dobta ki az 'esata' keresőszóra)

Valami ötlet?

(#13693) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok...

Használ valaki ilyet?

HP Probook 4515s Black Noir notebook (Renew*)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13694) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Egy HP Presario CQ61-425SH-t reálisan milyen áron lehetne eladni? Vadi új. (ahogy néztem bolti ára 182+)

Valakit érdekel esetleg? :)

lustábbak kedvéért:

Intel Pentium Dual Core T4300 (2,1GHz, 800FSB, 1MB L2), 4GB DDR2, 500GB, nVidia GeForce G 103M, WEBCAM, Bluetooth, Kártyaolvasó, 15,6" fényes, 1366x768, Win7 HomePremium, 3xUSB, HDMI, WLAN, Modem, AUDIO, Lightscribe DVD Super Multi, 2,6 Kg, Black, 6cella

[ Szerkesztve ]

(#13695) rekid válasza Dave™ (#13694) üzenetére


rekid
addikt

Én olyan 165e-től indulnék lefele az aprón, feltéve ha hamar tul akarsz adni rajta. (Nem leszólni szeretném a géped félre ne érts.)

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#13696) Dave™ válasza rekid (#13695) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dehogy értem félre, köszönöm a tippet, én kevesebbre tippeltem :)

(#13697) Orb1337 válasza AMD Power (#13693) üzenetére


Orb1337
tag

Húgomnak 4510s-e van, annyi a különbség, hogy az intel core 2-es.
Mire vagy kíváncsi?

(#13698) Bobyjack válasza kucsma (#13692) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Nem tudom, hogy a merevlemez új-e, mert nálam a 8530w-nél formatálni kellett a merevlemezt (új volt) és utána felismerte. Most úgy működik mint egy usb-s merevlemez csak sokkal gyorsabb...

(#13699) leyo76 válasza Dave™ (#13694) üzenetére


leyo76
senior tag

Nem vagyunk lusták, de ezen apró jelzés nélkül: WB905EA nem igazán jön rá a júzer hogy pontosan melyik gépről van szó. :B

Ha eladó és megnézed a következő linket, akkor hamar rájössz hogy a reális ára már jóval lejjebb van mint a boltban. HP-Compaq CQ71-319EZ - 154+Ft

[ Szerkesztve ]

(#13700) Dave™ válasza leyo76 (#13699) üzenetére


Dave™
nagyúr

Jogos, mindkettő :K

Köszi az észrevételeket!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.