Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Porcupain válasza BITBOYS (#200) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ahol a jó melegben megtelepednek a gombák és baktériumok. :) Tudom erre válaszolnád az antibakteriálist szűrőset, de azt nem mindenki tudja megfizetni. Egyébként ismerem ezt klimát, de annyival nem jobb. Ugye azzal max csak egy szobát lehet melegíteni a 900-1100Watt-al.

Igen minden házban -takarítás után is-, de a konvekciós fűtés még jobban rásegít, az infra abszolút nem kevergeti a levegőt, sőt nem is szárítja ki és pára se keletkezik stb...

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#202) gyártó


gyártó
újonc

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Az infrapanelek gyártásával foglalkozom és szívesen válaszolok értelmes kérdésekre.
:) Előre bocsátom, hogy senkit nem szeretnék rábírni a vásárlásra, de szívesen segítem a döntésének meghozatalában. Üdv: Tamás

(#203) Porcupain válasza gyártó (#202) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Milyen infrapanelek gyártasz?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#204) Kis Éva válasza gyártó (#202) üzenetére


Kis Éva
újonc

Sziasztok!
Most építkezünk. Nyaralót építünk, gáz nincs. Télen csak pár napot tartózkodnánk a házban, de lehet, hogy pár év múlva oda is költöznénk. Szóval a kérdésem: vegyes tüzelésű központi fűtés vagy infrapanel? Azért nincs sok helyen, mert nagyon új még vagy mert drága? Vagy egyszerűen minden új dologgal bizalmatlanok vagyunk?
Köszönöm a válaszokat

(#205) Porcupain válasza Kis Éva (#204) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Inkább a legutóbbi feltevésedd az igaz, az hogy sokan szkeptikusok, ill az is ,hogy drága. Ez egy hosszú távú beruházás is lehetne. Egyébként nagyon sokan használják nyaralók fűtésére. Sok minden befolyásolja azt, hogy neked menny panelre lenne szükséged. Falak, födém hőszigetelése, és vastagsága, hány rétegű ablakod van, szellőztetési, fűtési szokások stb. A plaza tv is drága, még sincs haszna....

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#206) BITBOYS válasza Porcupain (#205) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azért nem rossz egy plazma tévé télen. Szép nagy képe van és még be is fűti a helységet :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#207) Porcupain válasza BITBOYS (#206) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Tény, hogy valakinek a nagy képátló fontosabb... :) Egy plazma tv viszont nem hiszem,hogy kibírja 10 évig.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#208) BITBOYS válasza Porcupain (#207) üzenetére


BITBOYS
addikt

De ameddig bírja addig fűtésre is kiváló :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#209) Porcupain válasza BITBOYS (#208) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ha a tv-n akarsz feküdni biztos. :)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#210) BITBOYS válasza Porcupain (#209) üzenetére


BITBOYS
addikt

Méretben nagyobb mint az infrapanel, így kényelmesebb (is) lehetne :)

Feladom. Nem az infrapanel ellen akartam szólni, csak jeleztem a plazma fűtőképességét, igaz a cop arányt itt nem szabad számításba venni. :)
Tehát ironizálás részemről lezárva.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#211) Porcupain válasza BITBOYS (#210) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Jó már az első hsz után vágtam a poénod. ;)

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#212) BITBOYS válasza Porcupain (#211) üzenetére


BITBOYS
addikt

Reméltem, mivel annak szántam ;)

Nem emlékszem pontosan, hogy te felhasználó vagy, esetleg árusítod a paneleket?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#213) Porcupain válasza BITBOYS (#212) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én nem árusítom, csak ismerek egy hazai infrapanel gyártót, ill a témát is ismerem úgy-ahogy. Többnyire az itthon kapható panelek többsége külföldi panel, svájci, német, cseh stb...

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#214) Findzs


Findzs
addikt

jön a fűtési szezon újra
már a nyakunkon van
akkor most jó az ipanel vagy nem ?
a penész mit szól hozzá ? szereti ?
előbújik a falból hogy megnézze ezt az új technikát ?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#215) BITBOYS válasza Findzs (#214) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem fog penészedni a falad az infrafűtéstől.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#216) Findzs válasza BITBOYS (#215) üzenetére


Findzs
addikt

nem is az infra fűtéstől penészedne hanem hogy a sugárzó hő nem cirkulál rendesen a sarkokba és ott nagy a páralecsapódás és azt szereti a gomba
nem olyan mint a radiátor hogy a levegőt melegíti és az kering a szobába eljutva a sarkokba
szerintem, bár sose próbáltam és biztos nincsen igazam

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#217) Porcupain válasza Findzs (#216) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szia!

Mivel az infrapanel csak kis részben a levegőt melegíti, így nem lesz magas a páratartalom, ezáltal penész se fog képződni.

A konvekciós fűtések a levegőt melegítik fel, a meleg levegő következtében megnövekszik a páratartalom is. A meleg levegő felfelé szál, így inkább a mennyezeten és sarkaiban lesz penész.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#218) flypeti


flypeti
csendes tag

Sziasztok!

Én hőtárolós kályha mellé keresnék valami pluszt, és átmeneti időszakra. Csak elektromos jöhetne szóba, mivel lakás, és a gázt nagyon drága lenne bevezetni.

Inverteres klímára vagy, infrapanelre gondoltam. A fűtés lenne a lényeg így a klíma, a fő funkciója, a hűtés miatt nem élvez jelentős előnyt (hűvös lakás).

Télen leginkább egy szobát fűtök, a többi amolyan temperálás, így lényegében egy helyiségről lenne szó. Infrapanelnál esetleg egyet még a konyhába.

Várom a véleményeket tanácsokat, költségek tekintetében is. Köszi

(#219) Porcupain válasza flypeti (#218) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szia!

Mekkora területről lenne szó, és mekkora a belmagasság?

Az infrapanellel egy mechanikus termosztáttal, az átmeneti időszakban lehet a legtöbbet megtakarítani.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#220) flypeti válasza Porcupain (#219) üzenetére


flypeti
csendes tag

Szia Porcupain! Köszönöm a választ!

Ez egy 2,5 x 6 m szoba, és a 6m-es fal közepénél van a hőtárolós kályha. A belmagasság 2,6 méter. Egy fala van kapcsolatban külvilággal, amit részben egy nagy teraszajtó, hőszigetelt üveggel.

Mekkora teljesítményt javasolsz? ill a mennyezet melyik részére érdemes szerelni?
Márkára, gyártmányra érdemes, kell figyelni?

Létezik olyan kütyü amivel lehet kapcsolgatni nappali és éjszakai áram között? Elég sokszor rákapcsolják nappal is, főleg hétvégén, talán ezen is érdemes lenne gondolkozni.

Köszi előre is!!

(#221) Porcupain válasza flypeti (#220) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ha a hőtárolós kályha is megy, akkor elég egy 500W-s panel, egy mechanikus termosztáttal. A 2.6 m belmagasság miatt szükséges az 500W. 2db esetén már a hőtárolós zaj forrásra se lesz szükséged. :)

Oda érdemes szerelni ahol a legtöbbet tartózkodsz.

Márkák között van: RedWell, ami svájci, de cserébe piszok drága. Van ozirisz, ez is külföldi, és általában ezek is drágák, mivel viszonteladók forgalmazzák. Műanyag keretes nem jó, mert deformálódik és sárgul a hő hatására, csak ezt nem mondják el...

Válassz egy hazai gyártót, mert legalább értenek is hozzá, nem csak forgalmazzák.

Persze létezik több fázisra is. :)

Egy kis segítség!

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#222) strek


strek
csendes tag

Sziasztok!
Végigolvasva a topicot azt látom hogy lényegében a meglévő rendszert szeretné valaki kiváltani. Én társasházban lakom (nem panel) és a meglévő rendszer mellé szeretnék valami plusz lehetőséget. Pontosabban csak a fürdőszoba időszakos felfűtéséről lenne szó. Mivel hamarosan születik kisfiam, szeretném ha melegebbet tudnánk csinálni csak a fürdetés időszakára a fürdőszobában.
A kérdésem az volna hogy létezik olyan könnyen használható-kezehető infrapanel mint pl egy ventilátoros radiátor? A lényeg nekem az volna hogy bedugom és működjön, szóval minél egyszerűbb kezelhetőség.
Ez ügyben várnám a konkrét javaslatokat, esetleg pontos beszerezhetőséget illetőleg is, ide vagy priviben.
Előre is köszi!

(#223) Porcupain válasza strek (#222) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Felszereled bedugod és kész. Esetleg lehet rá szerelni egy kapcsolót. Ennek viszont kell 30 perc, hogy ténylegesen lehessen érezni, ezért előre be kell kapcsolni.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#224) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

sziasztok!

láttam ipanelt 650w-os, 1kw-os és, 1,5kw-os kivitelben is.
a szoba amire rá kellene segíteni 2,9 m belmagasságú.
most nincsenek nálam az adatok,de kb 1900 w kellene a kifűtésére.
cserépkályha rulez...
abban a szobában amelyikben lenne nincs semmi fűtés.
szobaajtó nyitva, így a cserépkályha melegének egy része átvándorol a másik fűtetléenbe.
de ez kevés.
ezért kellene a panel.
az egy kw-os kb 50-60 ezer.
olcsóbb lenne mint 2 db 500-as.
egyelőre kb ennyi pénzem van most erre a megoldásra.
rakhatok egy 1kw-os is be, a 2db 500-as helyett?
vagy lényeges a belmagasság már ekkora fűtőteljesítménynél.
gondolok itt arra, hogy leég az arcom pld a melegtől?

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#225) Porcupain válasza moongoose (#224) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szia!

Nem. 1000Wattosat csak ipari csarnokokban szokták használni.

2db 500 wattos kell neked, mert akkor azt oda teszed, ahol nagyobb szükség van rá.
Neked már sok lenne az 1000wattos.

Alapterület mekkora?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#226) moongoose válasza Porcupain (#225) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

csáó!

5,15m*4.5m

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#227) Porcupain válasza moongoose (#226) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Igen, oda valóban 2db 500wattos elég lesz.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#228) moongoose válasza Porcupain (#227) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

köszi-köszi!

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#229) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,
De mivel nemrég vettem (ill folyamatban van) egy pesti belvárosi lakást ahol is a vezeték ill cirkósítás szükséges. És valahogy más fűtési rendszerek keresése közt akadtam erre. Átolvastam a topic egy részét ill más oldalakat de még nem állt össze a kép illetve kavarognak a számok.

Nagy vonalakban mennyibe kerülne egy közel 55 nm es lakás belmagasság 3m , falak 60cm (60-as években ráépítés volt) nyilászárók 3 db + ajtó cserélve lesz jól szigetelőkre, a lakás a 2. emeleten van középen tehát 4 irányból fűtenek, valódi élettér 2 szoba + fürdő + konyha/étkező~48 nm infrásítása? Illetve nem is így kérdem mert ha jól látom különös beépítés nincs ha tudom mekkora teljesítményre van szükségem akkor kiválasztom a megfelelő panelokat + termosztát stb és egy "átlagos" villanyszerelő beköti.

Inkább úgy is kérdem megéri ezt választani? Összevetve gáz központosításával.
Kiépítés költsége + a havi csekkeket ha összehasonlítanám. figyelembe véve hogy nálunk a gáz ára mesterségesen alacsonyan van tartva, az elektromos áram pedig magasabb mint a környező Eu-s országokban (2007es adat) (mindez meddig lesz így?)

Ha tegyük fel (tudom rossz szokás) én megszoktam hogy hidegbe is elég egy nadrág+póló és nem kell vacognom (most speciel egy szál alsónadrágban vagyok 1 órája igaz padlástérben és fával lett begyújtva) akkor hogyan fogok viszonyulni infrafűtéshez?

Kicsit neheze felfogható hogy nem a levegő hanem én illetve maguk a tárgyak/falak melegszem? De ilyenkor ha kikerülök egy panel "látósugarából" akkor ott rögtön "magfagyok", vagy eleve ezek úgy vannak telepítve hogy kvázi fedik egymás sugarát?

Valaki leírhatná milyen érzés a gyakorlatban ...

köszönöm ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#230) Porcupain válasza Antonio (#229) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szia,

Neked mindenképpen 500W infrapanel kell. Sok helyen használnak Budapesten ilyen régi építésű lakásokban infrapanelt. Neked ide 7 db 500wattos kellene. Ez egy körülbelüli számítás, mert talán pontosabbat tudnék adni, ha szobák méretét külön megírnád.

3500Watt összesen.

Szobánként egy programozható digitális termosztát, hiszen ezzel lehet jól takarékoskodni.
A fürdőszobába,konyhába elég egy mechanikus is.

Hogy honnan rendeled az tőled függ, de bizony hatalmas különbségek lehetnek árban.

Érdemes gyártótól rendelned, ha érdekel tudok ajánlani.

Ezt két cikket még érdemes elolvasnod: infrafűtésről, és árakról

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#231) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Annyit még elfelejtettem, hogy a levegőt is melegíti csak kis mértékben, de egy idő után azt is felfogja melegíteni. A termosztátok a levegő hőmérséklete alapján kapcsolgatják ki be az infrapaneleket.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#232) Antonio válasza Porcupain (#230) üzenetére


Antonio
senior tag

Jó cikkek köszönöm! Ünnepek alatt csinálok egy 3D s rajzot a lakásról/ elképzelésekről aztán az alapján már pontosabb árajánlatot tudok kapni. Majd még kereslek!

Amúgy egy ilyen gépészeti hőtechnikai mérések hogy zajlanak és mennyibe kerülnek? Méréssel egy műszerrel vagy számítással (falak nyílászárok ismeretének függvényében, mert azok lehet nem mind elérhetőek)?

Mivel úgy is komplett hálózati felújítás lesz és a cirkósítást is meg kéne csinálni ezért lehet sokat tudnák spórolni ha elhagynám a cirkósítást ami kb 1 milla körül van (csak egy normális kombi gáz kazán árából (250 eFt kb 5db 500W kijön) és eleve csak infrára gyúrnék ami kb feléből megvan + még belső szigetelés az utcai/udvari frontra.

Csak ugye itt is annyi negatívumot lehet olvasni és amíg nincs tapasztalat az ember bizalmatlan.

esetleg nem tudsz Bp-en ilyen infrával felújított (belvárosi) lakást? amit meg lehet ne nézni, vagy is inkább átérezni :)?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#233) Porcupain válasza Antonio (#232) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A legtöbben csak forgalmaznak, ezért is írtam neked, hogy gyártót keres, mert az elektromos hálózattal kapcsolatban is tud segíteni. Ha ne elég az amper, azt is meg lehet oldani. A Te esetedben 25w számoltam köbméterenként.

Itt olyanok írták a negatívumot, akik abszolút nem értenek hozzá, de igazából van ember aki a 26 fokot szokta meg télen.

Sajnos olyat nem aki szeretné is, hogy meglátogassák:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#234) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Egyébként azt is megcsinálhatod, hogy először egy szobában próbálod ki, és ha beválik, akkor a többit is felszereld ezzel, vagy elmész megnézed élőben valamelyik gyártónál.

Google-ba keres rá az infrafűtésre, vagy az infrapanelre, és ott lesz pár találat.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#235) Antonio válasza Porcupain (#234) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát arra nincs lehetőség, vagy cirkó vagy infra ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#236) BITBOYS válasza Antonio (#232) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azért mielőtt bevásárolsz nézz utána a gyakorlatban is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#237) Antonio válasza BITBOYS (#236) üzenetére


Antonio
senior tag

pontosabban? ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#238) BITBOYS válasza Antonio (#237) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nézd meg egy szaküzletben, hogy mennyire fűt.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#239) pojakcs


pojakcs
senior tag

Azt is vedd számításba, hogy az elektromos áram a legdrágább energiahordozó, és csodák nincsenek. Tehét ha betáplálok x kW teljesítményt egy adott közegbe, legyen ez a lakásod, az a hőveszteség és a tömeg függvényében fog egy hőfokot elérni adott idő alatt.
Az infrapanel "trükkje" az, hogy hősugárzása révén nem a környezetet fűti, hanem téged ha , éppen egyhelyben csücsülsz. Ezért lokális fútésnek jó, de egy egész lakást nem fűtenék vele. Ahhoz drága az üzemeltetése, hogy tényleg mindenhol meleg legyen.

Üdv: Csaba

(#240) Antonio válasza pojakcs (#239) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát új családi házba én se ezt használnám ott Prokoncept és társaik + hőszivattyú stb jönne már képbe ...

Én vidéken lakom per pillanat családi házban fa fűtés van, gáz csak nagyon ritkán átmeneti időben.
Egy kérdés ti akik gázt használtok és mondjuk 55 nm körüli lakást fűtötök, napközben is (mikor nem vagytok otthon) megy a fűtés? Illetve milyen gyorsan fűti fel a lakást/helységet?

Sajnos nem vagyok energetikus és ilyenfajta tanulmányaim se voltak, azt tudom hogy drágább az áram per pillanat (EU-ban az egyik legdrágább), de meddig lesz a mesterségesen alacsonyon áron tartva a gáz? De ha nem is vesszük figyelembe ezeket a kérdéseket mert valoszínűleg nem leszenek negy változások a közeljövöőben.

Én azért kacsingatok e felé a módszer felé mert mivel lakás felújítás előtt állok és egy infra kiépítése jóval olcsóbb mint egy gázos rendszeré (az engedélyeztetések stb-t hercehurcát nem is nézem) egy normális vízmelegítős kazán árából majdnem megvan a rendszer.

Itt az üzemeltetésen dőlnek el a dolgok. Gazdaságos?=Gyors felmelegítés->időzített indítás (sms) (bár gondolom ezt egy gázos rendszernél is meg lehet oldani), csak azt a helységet fűtőm ahhol vagyok, a magasabb hőérzet miatt alacsonyabb hőmérséklet (alacsonyabb energia felhasználás) is elég.

Jó lenne ha lenne itt olyan aki ezt használja és nem csak lokálisan pót-fűtésként.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#241) Porcupain válasza pojakcs (#239) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Mégis sokan (egyre többen) használják egész lakás fűtésére függetlenítve ezzel magukat gáztól, távhőtől stb... Termosztátokkal pedig jól lehet szabályozni. Drága villanyfűtés, de ez keveset fogyaszt, és jól szabályozható.

A környezetet is melegíti. Tény hogy minél jobban szigetelt egy lakás annál kevesebb teljesítmény kell belőle.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#242) Ariadne válasza Porcupain (#241) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát mit mondjak, nem valami meggyőző érv, hogy bár drága, de keveset fogyaszt, ráadásul amiket olvastam erről, még csak nem is igaz... Ez egy szükségmegoldás, annak jó, akinek más lehetősége nincs, de ne mondd, hogy gazdaságos... :U
Szigetelt lakásban meg bármilyen fűtésből kevesebb kell.

Antonio, azt a belső szigetelést nem tudom, hogy értetted, de beszélj szakemberrel, mert tudtommal penészesedés, hőhidak miatt ilyet nem szoktak végezni (már ha nem vagy padlástérben). És kérdés, hogy nem kellene-e ehhez is a 3 fázis, mert ha igen, megint ott a gond. Érdemes nagyon utánanézned ennek, Porcupainnek némi érdekeltsége lehet a dologban, mivel a topikban visszaolvasva kb. ő az egyetlen, aki szerint ez a megoldás alkalmas és gazdaságos teljes lakás fűtésére... :U Nagyon olvass utána a dolognak, mielőtt belevágsz.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#243) Porcupain válasza Antonio (#240) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A gáz ára ismét drágulni fog, de sokan már nem csak emiatt térnek át erre.

Az infrapanel időzítést digitális programozhat termosztáttal meg lehet oldani. előre be lehet programozni, hogy mikor meddig hány fok legyen. Persze, ha neked telefonos kell arra is van megoldás.

Kiépítés valóban jóval olcsóbb, és kevésbé munka igényes, és ha később költözöl, akkor is könnyebb leszerelni.

Neked kb 3500W kell, ami nem fog állandóan menni, mert ugye nem fontos, hogy minden szobába ugyan annyi hőfok legyen, így az eletkromos hálózat is valószínűleg bírni fogja, bár ez ház függő.

20 perc után már lehet érezni, de 40 perc kell hogy teljesen felmelegedjen. A szoba teljes felfűtés tovább tart, de ha egyszer jól felfűtötte, az sokáig meg is fog maradni, és kevesebbet fog bekapcsolni az infrapanel is.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#244) Porcupain válasza Ariadne (#242) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Használsz infrapanelt, hogy ilyen jól értesz hozzá?

Sok helyen olvastam, hogy 20-30% megtakarítást is elértek vele. Persze mindenki maga dönti el ,hogy mit szeretne.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#245) pojakcs válasza Porcupain (#241) üzenetére


pojakcs
senior tag

Megnézném én azt a lakást, amit a 3500W teljesítményű infrapanel befűt a ma reggeli -15 fok mellett. :W

Üdv: Csaba

(#246) Porcupain válasza pojakcs (#245) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nyugi kis gyerek, nyugi :)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#247) pojakcs válasza Porcupain (#246) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ezt is megéltem 44 évesen hogy lekisgyerekeztek. :)
Ez már érv a javából. :C
Rohanok is infrapanelt venni, hogy a gatyámat ráfizessem a villanyszámlára, cserébe vacogjak. Gratulálok! :R

Üdv: Csaba

(#248) Porcupain válasza pojakcs (#247) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem érv volt, csak ezzel akartam utalni arra, hogy olyan könnyen felhúzod magad,mint egy tini. Nyugalom fél egészség! Rólad már tudom,hogy a wc-ben is 30fokban szeretsz lenni,de szerencsére nem sokan vannak így. Kellemes Ünnepeket és alacsony gáz számlát kívánok neked.:)

Egyébként hogy neked is igazad legyen nem mindenkinek válik be 100%, de többségnek igen.
Ezt is ajánlom neked infrapanel.lap.hu: Egyre több forgalmazó jelenik meg vele!

Nem kívánlak meggyőzni, de azért úgy nyilatkozz,hogy tisztába vagy dolgokkal.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#249) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Sziasztok!"Véletlenül" csöppentem Hozzátok,de azonnal végig is olvastam az érdekes hozzászólásaitokat! :C
Sajnos a valós érvek és (nem mindig valós) ellenérvek szanaszét vannak!
Épp 25 éve,egy 180-180m2-s 4 lakásos társasházban építkeztem (teljesen azonos a szigetelés,nyílászárók,stb.) és azóta is ugyanazokkal az Elekthermax hőtárolós kályhákkal, éjszakai árammal fűtök!Szomszédaim azóta már "tovább léptek"a szenestől (német brikett..,koksz) a gázosig (cirkó..,kondenzációs)!Talán a pár évvel ezelőtti (erőteljesen támogatott) gázárakat leszámítva,sosem jöttem ki rosszabbul,mint ők!
A szenest át-átvágták,lakásában rengeteg helyet foglalt a tüzelő(falain a szálló szénpor),
fuvarköltség és a javítgatások,fejfájdítós füstgázok..!
A gázosoknál a fűtésszezon előtti átvizsgáltatások: (minden brigád "újított" valamit..80e től a gyakori kazáncseréig: több 100e),külön kazán helység kialakítása,csőrendszer miatti átalakítások,ill. áramszüneteknél "vendégségbe" mentek melegedni,stb!
Az infrafűtés elve sem mai találmány,de most élettanilag jó irányban fejlesztették!
A keltetős kis csirkéknél lévő infralámpa életmentő,csak ki ne lökjék a melege alól...!
Ahova sugároz ott tényleg nagyon kellemes! Tapasztalatom:(mértékkel csinálva) jót tesz a csontoknak,izületeknek,közérzetnek (amíg be nem takarózol) ,de..ezt csak nappali áramra lehet alapozni,lekapcsolása után (v.áramszünet) vége az általa besugárzott vonal melegének!
A hőtárolós kályhákhoz fűződő "hiedelmek" döntően a teljes hozzá nem értésből adódnak!!
"Világvég",hogy a "ventillátor zajos"!
- 20 év után minden másodikban (300-400 Ft) ki kellett cserélnem a csapágyat (ÚJ lesz)!
- a ventillátor (fali termosztát) használata olyan,mint ha cserépkályha ajtaját nyitva hagyod: a lakás levegője hamarabb melegedget (pláne a kályha előtt),aztán gyorsan leég és akkor csak hordhatod újból a drága tüzelőt!
- a zaj igazi kiváltóját jobb lenne nem is közölnöm: a benne lévő (sztatikusan és fizikailag
beszívott, összegyűjtött) majd 1/2 vödörnyi hajszálak,szöszmöszök,stb!!
Így fűtök vele :
Külső hőmérséklet O C I. fokozat
-5 C-ig II. fokozat
(farkasordító hideg és szeles): III. (max) fokozat! DE:
-előtte már 1-2 nappal feljebb kapcsolom,felmelegedés előtt is már előző napon visszavehetem!
- sosem hagyom kihűlni (1-2 óra alatt kihűtheti a ventillátor!),mert utána akár 2-3 nap múlva lesz csak ismét meleg,valamint 1-2 heti plusz villanyszámlát is csinálnék!!!
-nem a fokozatkapcsoló alacsonyan tartása az igazi takarékosság,mert a kívánt hőmérsékletnél azonnal kikapcsol,hanem a rövid idejű (intenzív) szellőztetés, ventillátor "elfelejtése"!
Várom kérdéseteket!Bocsi a hosszúságért!

(#250) Porcupain válasza Vaeteranus (#249) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Hát igen, ha nincs áram nincs meleg, de tavaly gáz se volt! :DDD

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.