Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) redgold válasza karucz (#300) üzenetére


redgold
tag

Köszi a tényleges adatokat és a véleményedet!

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#302) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Szia kedves Karucz! Nagyon értékes a hozzászólásod, ahogy kivettem a korábbi lakásodnál is kiváló volt a hőszigetelés,de kicsi volt a hőtartása (hőérzet) a vékony falnak ..,most pedig a nappali árammal való besegítés miatt nem lehetsz teljesen elégedett..!
Hőtárolós kályhával olcsóbban jöttél volna ki,bár a mai (elszaladt) árak mellett már magasabb beruházás..(ami persze megtérül)!-igaz ennél a töltésszabályzót csak saját kezűleg lehet "vezérelni", legtakarékosabb úgy,hogy a kb. két nappal későbbi hőmérséklet-változáshoz megfelelő hőmennyiséget kell betöltetni és a beépített ventillátorának a használatát
(a termosztátról) pedig teljesen nélkülözni! Így a gyártó leírása teljesen valós: átlag napi 1-1,5 óra a fogyasztása!

(#303) Antonio válasza redgold (#297) üzenetére


Antonio
senior tag

Sziasztok még nincsenek felszerelve, mihelyst meglesznek és használva lesznek (télen) leírom a tapasztalatot.

Más:

nekem is vezéreltáram/tarifaváltó (mágneskapcsoló lesz) De azt hallottam hogy lesz majd kedvezményes tarifa az infra panel fűtésre a szolgáltatóknál ... bár még nem jártam utána (egyik szaki mondta aki nálam dolgozott) de jó lenne ha még kedvezményesebb lenne ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#304) Antonio válasza karucz (#300) üzenetére


Antonio
senior tag

Fürdőszoba kérdés: írtad hogy lassabban melegszik fel, de maga a csempe taposó a padlón az felmelegszik nem? mert az sokat számít ha mezítláb kolbászol az ember

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#305) Porcupain válasza Antonio (#304) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ezt még én se halottam,hogy lesz, hozzá külön tarifa. Fixre szerelt így is lehet törvényesen működtetni vezérelt áramról. Kétlem,hogy ezért külön vezetnének be tarifát, mivel még annyira sokan nem használják. A hőszivattyúhoz viszont már van kedvezményes áram, ezért lehetséges,hogy lesz külön elektromos fűtésekhez is, már csak azért is mert sokan akarnak szabadulni a gáztól és távfűtéstől. Szerintem érdeklődj utána a szolgáltatódnál

Fürdőszobába 23fok kell fürdés után ezért is szükséges oda általában nagyobb teljesítményű panel, egyébként meg elég 16fok, mert kevés ideig használod. Érdemes zuhanyzás előtt 1-1,5 órával feltekerni maxra a termosztátot.Padló melegítésére padlófűtés való.

energiapersely.hu/energiatakarekossagi_tippek/futes_es_szelloztetes.php

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#306) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Pedig igaza van az Antonionak! Ez egy plombált fémdobozban forgó (mágneskapcsolós) óra,amely 22-06 h között behúz, így "éjszakai áramot" ad! Hozzá tartozik, hogy az ELMŰnek
még így is megérheti, ill. nem kell helyreállítaniuk a lakás(rombolás)t, amelyet a modernebb "csúcsidőn kívül.."-nek a bevitt vezetéke miatt szükséges..!

(#307) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Pedig igaza van az Antonionak! Ez egy plombált fémdobozban forgó (mágneskapcsolós) óra,amely 22-06 h között behúz, így "éjszakai áramot" ad! Hozzá tartozik, hogy az ELMŰnek
még így is megérheti, ill. nem kell helyreállítaniuk a lakás(rombolás)t, amelyet a modernebb "csúcsidőn kívül.."-nek a bevitt vezetéke miatt szükséges..! A hangfrekvenciásan kapcsoltaknál is hasonló a helyzet, ill. sok vele a probléma..!

(#308) Porcupain válasza Vaeteranus (#307) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Kedvezményes áramról eddig is lehetett működtetni....

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#309) gerrog


gerrog
aktív tag

sziasztok :)
gonoszkodik nálunk az EON, hogy lezáratják a kéményeket, ha nem újítjuk fel..
mi alsó lakás vagyunk, megtehetjük hogy lezáratjuk a kéményt és nem gázt használunk
jelenleg a fürdőszobában(18m3) a meleg víz(átfolyós, gyújtólángos) és a fűtés(fali baba) ill. a konyhában(18m3) a fűtés(fali baba) megy a kéményre

arra gondoltunk, hogy ebben a két helységben villanyra állunk át...villanybojler és egy-egy 500W-os infrapanel

tanácsokat kérnék :R

(elnézést ha nem pont idevágó a hsz, merthogy gáz is van benne, csak nem vok szakértő..lehet hogy az adat is kevés, amit írtam)

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#310) Antonio válasza gerrog (#309) üzenetére


Antonio
senior tag

Tessék utána olvasni weboldalakon
+ kérdezd meg itt konkrétan ők számolnak is neked: [link]

az információ kevés mi az a 18 m3?

alapterület /falak mérete(átmérő)/belmagasság/körbefűtöttség/nyílászárok U-ja stb.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#311) gerrog


gerrog
aktív tag

hello :)

mindkét helység 3.5x1.9 négyzetméter alapterületű és 2.7m belmagasságú (18 légköbméter)

a fürdőszobának egy 5.13 négyzetméteres (északi) oldala nincs körbefűtve, a többi igen

a konyhának van egy ugyanilyen nagyságú oldala + egy 9.45 négyzetméteres oldala, ami nincs körbefűtve

a nyílászárók U értékét sajna nem tudom, de átlagosnak gondolom

köszönöm segítséget
(persze próbálok másutt is nézelődni)

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#312) Porcupain válasza gerrog (#311) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Rásegítésként elég lesz 1-1db 500 Wattos mechanikus termosztáttal. Teljes fűtésre 2-2 db.

Most így hány fok szokott lenni?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#313) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Szia Gerrog! Kedvezményes tarifás áramod is van?

(#314) Porcupain válasza karucz (#300) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Csak most olvastam ez a hsz-t.

Gratula nagyon jól meg lett csinálva, már csak a napelemek hiányoznak! :D

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#315) yOLORO válasza karucz (#300) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Szia Karucz!

Nagyon köszi a hozzászólást.
Én is önálló fűtésben gondolkodom és nagy segítség volt a hsz. -d a végső lépés felé :)
Sajnos nem nagyon találtam eddig olyan felhasználót aki önálló fűtésnek használja így nem volt reális viszonyítási alapon a tényleges elhasznált áramról.
Lenne 1-2 kérdésem:

Milyen paneleket szereltettél a házadba? (Kivitelezőre gondoltam)
Fűtő filmen nem gondolkoztál?
Én ÉszakKeletMo. -n lakom. Nálunk ÉMÁSZ a szolgáltató.
Náluk van "H" tarifa ami egy egyszerű vezérelt áram tarifa nem fix idő korláttal, hanem max. felhasználási idővel rendelkezik.

ÜDV

(#316) tlac válasza yOLORO (#315) üzenetére


tlac
nagyúr

nézz utána a klímás fűtésnek is, hatékonyabb

(#317) yOLORO válasza tlac (#316) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Köszi a tippet.

Utána néztem. Hatékonysággal nincs is baj, de a kivitelezés....
Nekem ez is nagyon fontos szempont az infra film mellett. Ezzel nagyon egyszerű a padlófűtés kivitelezése.

(#318) Porcupain válasza yOLORO (#315) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Kivitelezőtől függetlenül a teljesítmény ugyanakkora, max a kivitelezés más.

A fűtőfilm inkább padlófűtésre , vagy nagyon alacsony belmagasságnál jó, mivel ugyanakkora felületen kisebb teljesítmény ad le.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#319) tlac válasza yOLORO (#317) üzenetére


tlac
nagyúr

mennyibe fog kerülni a kiépítése, üzemelése?
hány mm^2-es házba lesz?

(#320) boribon


boribon
újonc

Kedves infrafűtési tapasztalattal rendelkezők!

A költségekről elég sok információt olvastam itt a fórumon, de érdekelne az emberre gyakorolt hatása. A forgalmazók persze csupa pozitív élettani hatásról írnak de felmerült bennem a kérdés, hogy ha órákon keresztül sugározza az embert, az nem káros-e. Egy másik fórumon olvastam, hogy valaki nem tudta megszokni, mert mindig bizsergett a feje.
Ezzel kapcsolatban szívesen olvasnék tapasztalatokat.
Előre is köszi

(#321) yOLORO válasza tlac (#319) üzenetére


yOLORO
csendes tag

tlac

Egyenlőre 80m2 felületet kellene fűteni. A Caleo adott 15000ft /nm ajánlatot. Ebben beletartozik az Ö általuk végzett kivitelezés(csak így adnak rá 15 év garanciát).
A fogyasztásáról nagyon sokan írtnak sokfélét. Pont itt ezen a fórumon asszem a #300 hsz. -ben egy elég részletes leírás.
Sajnos nekem még nincs gyakorlati tapasztalatom ezért is olvasgatom ezt a topic -t, hogy itt szerezzek egy kis plussz információt.

(#322) yOLORO válasza boribon (#320) üzenetére


yOLORO
csendes tag

boribon

" Egy másik fórumon olvastam, hogy valaki nem tudta megszokni, mert mindig bizsergett a feje. "

Ne haragudj nem kötekedésnek szánom a hozzászólásom.
De ennek a fűtőfilmnek a kisugárzott infra sugarai nagyban egyeznek a napból jövő infra sugarakkal ami a testünket is melegíti egy hideg de napos téli napon.
Nem lehet hogy ott inkább a "pácienssel" van a baj?

Persze aki technikailag tájékozottabb az nyugodtan szóljon hozzá, hogy ha "hüjeséget" írtam...

[ Szerkesztve ]

(#323) Porcupain válasza yOLORO (#321) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Én is olvastam már ilyet.... Annak az ernbernek a napsugaraitól is bizsereghet a feje.

Annyira káros, amennyire a nap meleg sugárzása, vagy az infraszauna.
Az infrasugárzás valóban pozitív hatással bír, de nem gyógyászati termék!

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#324) Porcupain válasza yOLORO (#322) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Annyit fog fogyasztani amennyit használod, nem lehet pontos adatot adni, mert nagyon sok mindentől függ. beépített teljesítmény, szoba funkciója, vezérelt áram, mennyit tartózkodsz otthon stb....

Klimát csak inverterest, de igazából mindkettőnek meg van a maga előnye.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#325) karucz válasza Antonio (#304) üzenetére


karucz
csendes tag

Sziasztok,

Elnézést, elfelejtkeztem erről a bejegyzésemről. Igyekszem pótolni az elmaradt válaszokat.

Fürdőszoba : a padló nálunk nem hideg, de nem mondanám melegnek sem.
Azaz ne várj egy padlófűtésszerű meleget, kb. olyan mintha sima vizes radiátorral fűtenéd a helységet.

(#326) karucz válasza Porcupain (#305) üzenetére


karucz
csendes tag

Külön infrapaneles tarifáról én sem hallottam és nem is tartom esélyesnek.
A geotarifa csak marketingfogás : két barátomnál is működik már hőszivattyú, mindketten mérnökök révén mániákusan figyelik a fogyasztást :) egymástól teljesen függetlenül mindketten azt mondták a hőszivattyú - nem egészen szabályosan - relézve ugyanolyan végeredményt hozta mintha geotarifát kötöttek volna be.
Viszont ha bekötteted a geotarifát fokozott ellenőrzésre számíthatsz !

A fixen csak vezéreltre kötött fűtés infrapanelnél tapasztalataim alapján nem elegendő. Kemény téli napokban előfordul, hogy napközben csak két órára kapsz vezéreltet és éjszaka is csak további 6 órán keresztül kapod - viszont pont éjjel nem fűtjük fel a lakást.
Szóval infrapanel esetén vagy relézés - vagy fixen normál áram.

(#327) karucz válasza yOLORO (#315) üzenetére


karucz
csendes tag

> Milyen paneleket szereltettél a házadba? (Kivitelezőre gondoltam)

Oziris. Anno az első házam építésekor még nem is találtam mást.
Most komolyabban utánanéztem a lehetőségeknek, napokat töltve a net előtt -> mégis ugyanez lett a győztes. Ár/érték arányban a legjobb. Találtam olcsóbban csúnyábban, illetve van sokkal szebb - jóval drágábban.

> Fűtő filmen nem gondolkoztál?
Mivel a ház könnyűszerkezetes és 2 cm vastag gipszkarton borítja a falakat, így nem lett volna hatékony ezek fölé szerelni.
Mai fejjel viszont a fürdőbe ezt beraktam volna a padlóra és a törölközőszárító alá - de ez sajnos akkor nem jutott az eszembe

> Én ÉszakKeletMo. -n lakom. Nálunk ÉMÁSZ a szolgáltató. Náluk van "H" tarifa ami egy egyszerű vezérelt áram tarifa nem fix idő korláttal, hanem max. felhasználási idővel rendelkezik

Az építkezéskor anno sajnos ennek még híre sem volt. Most viszont már adottság, hogy a mérőóra a kerítésben a háztól kb 30 méterre. Egy harmadik órának már nincs helye és a térkövet felszedni ilyen távon sem lenne kis móka. Azaz számomra ez már nem kifizetődő - de ha valaki most építkezik persze ez jó alternatíva lehet.

(#328) karucz válasza tlac (#316) üzenetére


karucz
csendes tag

Igen, ebben igazad van. Be kell vallani ebben az őszi időszakban mi is rásegítünk a klímával.
A levegő keringetésével sokkal hamarabb van meleg érzetünk (ne feledjétek - az infrapanelnek kb 30 percre van szüksége amíg átmelegszik, utána kezd el érdemben dolgozni !)
A klíma viszont zajos, van aki nem tud tőle aludni. Valamint fajtától függően kb -5 fokig tud korrekten dolgozni, utána bekapcsol benne egy sima fűtőpatron.

Számunkra a két technológia együtt a jó páros : ősszel napközben nem megy az infrapanel, ha hazaérünk a klímával 15 perc alatt a 18-19 fokból kellemes 22-23 fok lesz. Éjszakára a klíma kikapcs, reggel 5-körül az infrapanel bekapcsol és kellemes melegben ébredés.

Természetesen egy hőszivattyú lenne az igazi. De ár/érték arányban ezzel a párossal szemben biztos nem térülne meg 20 éven belül.

(#329) karucz válasza boribon (#320) üzenetére


karucz
csendes tag

Magam és az infrafűtés ellen fogok beszélni : de sajnos ebben van igazság.
A dolgozó szobában pont az infra alatt ülök a székben és én is pont ugyanezt éreztem többször is. Hogy mindez esetleg az elektromos sugárzás hatása, vagy a hőtől forr az agyvizem :) nem tudom.
A nappaliban, ahol a kanapén hátradőlve bő 1 méterrel nagyobb a távolság a fejem és a panel között 10 év alatt sosem éreztem ezt, illetve a ház többi helységében sem.

(#330) Porcupain válasza karucz (#327) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ár/érték arány? Mivel tud többet?:) Kb az egyik legdrágább az orziris!:D

Én úgy tudom a "B" tarifia a vezérelt áram... A "H" tarifa = geo tarifa.

2 méter belmagasságú szobába nem is 500Wattos panelt kell betenni, mert akkor le fog égni az ember feje.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#331) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Sziasztok! Talán már annyi szakértői és gyakorlati hozzászólás íródott, hogy értékelni is lehetne a a két villamos fűtőtípust:
Hőtárolós kályha:
ijesztő: nagy (nem ördöngősség szállításkor szétszedni,majd újra összerakni), kedvezményes árammal éri meg üzemeltetni (ha csak nappali árammal tudsz,semmi mással akkor is a legjobb), valamint ehhez egy Prohardveres fórum jótanácsait érdemes végig olvasni!
csodás: sosem hagy cserben ("golyóálló,örök életű", 2 napig is meleg),
csak 1-3 órát tölti magát, ha időben becsukod az ablakot és erkélyajtót és főként nem fújatod ki a melegét! Akár csak 1 fázissal (1 fűtőszállal) is bemelegít!
A vaterán már a 10e Ft-s (magyar elekthermax) a leírtakat 20 évente 1500-4000 Ft-ért (fűtőszál és néha töltésszabályzó-cserével, netán hőálló festés, ha összekarcolódott) teljesíti,akár az unokáinkat is kiszolgálná!!
Infrapanel:
csodás: dizájnja (megjelenése,ígérgetése), hógolyózás után ("bizsergésig") pár percig..
ijesztő: zsebmetsző ( ára, fogyasztása, kiépítése:áram átváltó-vezérlő a csúcson kívüli időszakra)
Áramkimaradáskor irány egy közeli melegedő.., hatókörén kívüli tartózkodáskor pedig a bevált téli, utcai öltözék de legalább a melegítő (mackó) ruha!

(#332) Porcupain válasza Vaeteranus (#331) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A kettő nem igazán hasonlítható össze, ezért nincs is értelme a fórum címének.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#333) fm!


fm!
tag

Sziasztok!

Nekem az infrapanel tűnik befutónak, leírom, hogy hogyan jutottam el hozzá. Új házat építünk jelenleg, 140 m2, 30 cm-es falak 10 cm-es homlokzati szigetelés, födémnél min. 20 cm üveggyapot, 3 rétegű ablakok lesznek beépítve. A fűtés jelenleg is nagy dilemma, végigolvastam már nagyon sok fórumot, gyártói oldalt, kértem árajánlatokat és kb. ez a kép alakult ki bennem:
- gázzal nem szeretnék fűteni, mivel egyrészt a jelenlegi támogatási rendszer abszolút nem fenntartható és ha teljes áron kell megvenni, nem lesz olcsó. De még ha olcsó is lenne, 10-20 éven belül úgyis elfogy, lehet cserélni a teljes fűtésrendszert. Persze rá lehetne segíteni napkollektorral, de több számítás alapján is a megtérülési ideje jelenleg (állami pályázati támogatással is) 20-25 év! Namost beszéltem egy forgalmazóval, kb. 20-25 évet bírnak a kollektorok, utána lehet szépen cserélni. Max. annnyi a haszna, hogy 20 évre előre befizeted a fűtészámlát. :) Lehetne cserépkályhába-kandallóba épített víztartály is, itt aztán végképp szabadultak el az indulatok, bárkit kérdeztem: nagyon jó megéri, tökéletes megoldás egy puffertartállyal ill. ha rendesen akarod megcsinálni, akkor 1,5 misi.
- geotermikus: konkrétan kb. 40 év jelenleg a megtérülési ideje, addig szerintem élni sem fogok, plusz áramot zabál rendesen, tehát ez is kilőve.
- árammal történő fűtés: hőtárolós kályha nekünk nem pálya, csak az infra marad. Jelenleg számítják a hőveszteséget a házban, ennek az eredményére várok, szerintem a panelek ára és a szerelés költsége jóval alatta fog maradni a gázos rendszer árának.
- ami viszont biztos pont: a nappali-étkező-konyha közepén lesz egy nagy cserépkályha (víztartály) nélkül, az gyakorlatilag a ház 60%-át be fogja fűteni, tehát az infrának csak a 3 szoba + a fürdő marad, azok is csak reggel és este. Napközben vagy dolgozunk vagy a nappaliban vagyunk, éjjel meg nem kell 17 foknál melegebb télen sem.
Ami még egyelőre visszatart: élőben még én sem éreztem infrafűtést, de már van egy telefonszámom, ahol ezt használják évek óta, 1-2 héten belül eljutunk hozzájuk és teszteljük. Gondolom többeket érdekelhet, ezért ha meglesz a hőveszteség számítás és a kiépítés költsége, akkor jelentkezem!

(#334) yOLORO válasza fm! (#333) üzenetére


yOLORO
csendes tag

Kíváncsian várom az eredményeket.

(#335) Porcupain válasza fm! (#333) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A cserépkályhának azért még mindig meg van a hangulata.:)

Napelem rendszerrel együtt ezt is lehet használni, annak rövidebb a megtérülési ideje.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#336) fm! válasza Porcupain (#335) üzenetére


fm!
tag

Így van, pont ezért is gondolkozom elektromos fűtésben! A napelem biztos, hogy pár éven belül (5-10) elérhető áron lesz, de akár lehet szó szélkerékről vagy nálunk a telek végében van egy patak, szóval akár még vízerőműről is. :) Inkább áramot termelek majd idővel, azt jóval egyszerűbb szállítani, mint a vizet, de persze tárolni meg jóval bonyolultabb.

(#337) Porcupain válasza fm! (#336) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem kell arra annyit várni. 3-4 év múlva is olcsóbbak lehetnek a napelemek. Tárolni nem fontos, mert az áramszolgáltató átveszi az áramot, és később levonja az villanyszámlából, azt amit megtermeltél neki.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#338) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

sziasztok!Azért a hőtárolós kályháim mellé egy csodás 1930-körüli,kifogástalan Kalor 171a kályhát is beszereztem,leírhatatlanul jó a kettő kombinációja!

(#339) Lizus2 válasza yOLORO (#321) üzenetére


Lizus2
csendes tag

Szia yOLORO!

Én is ezen a fűtési megoldáson gondolkodom, de én a magyar forgalmazókat kihagytam, és rögtön a gyártóval tárgyaltam, nagyságrendekkel olcsóbb.
A 160m2 film 8db termosztáttal, csatlakozókkal,szigetelőszalaggal és szállítási dijjal kb. 350.000Ft. Erre jön rá a VÁM+ ÁFA. Érdemes számolgatni.

Üdv.

(#340) Porcupain válasza Lizus2 (#339) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Az infrafűtő film és az infrapanel nem ugyanaz a technológia. A fűtőfilm, ugyanazon területen fele annyi teljesítmény tud. Olcsóbb is, de nem is olyan hatásfokkal rendelkezik. Bizonyos eseteben ez is megoldás, de nagyobb hidegek esetén kevés lehet...

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#341) Porcupain válasza Lizus2 (#339) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem csak forgalmazók vannak. Kb három gyártó van.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#342) Lizus2 válasza Porcupain (#341) üzenetére


Lizus2
csendes tag

Szia!

Én az infra filmre gondoltam, és hozzávetőlegesen majd annyiba kerül a légi szállítás mint a fűtőfilm. ( 2 tekercs 80cm-es 78kg, +termosztátok, + ez-az =630$ )
Legalább 4 gyártótól kaptam ajánlatot, de minimum 25 gyártó van, de a legtöbben 10 tekercs vagy 1000m2 alatt nem állnak szóba.

Üdv.

(#343) Porcupain válasza Lizus2 (#342) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A kettőt ne keverd össze!

Ezért is van az, hogy olcsóbb. Az infrafűtőfilm elsősorban padlófűtésre való. Itt max teljesítmény 440W/nm. 1 méternyi fűtőfilm 220W. Ez kb félnégyzetméter. Már normál belmagasságnál is kevés lehet a fűtőfilm teljesítménye, ezért sokkal többet kell belőle elhelyezni.

A carbon fűtőfilmet is külföldről hozzák be, Dél-Kóreából, esetleg Kínából. A caleo is Kóreai gyártmány:)

Az infrapanel más technológia. Ez nagyobb teljesítményre képes ezért mennyezeti fűtésre alkalmasabb. Ez 500Wattot tud fél négyzetméteren. A technológia sajátossága az is, hogy nem romlik el.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#344) Lizus2 válasza Porcupain (#343) üzenetére


Lizus2
csendes tag

Szia! :R
Vitatkozni nem fogok veled, mivel elbeszélünk egymás mellett. Azért elárulhatot, hogy van-e érdekeltséged a panel bizniszben . Miért akarsz szaunát csinálni az egész lakásból? Mivel az általad említett infrafilm szaunába való, úgy is hirdetik mindenhol, 400W/m2, a fűtésre használt film pedig 220W/m2 bármilyen méretben is kéred (50cm 110W, 60cm 130W, 80cm 180W,100cm 220W, m2-re vetítve 220W mindenkép és hozzáteszem ez az infrafilm működési hőmérséklete max 55C-fok és mivel ez padlófűtés termosztáttal szokták kordában tartani, nem utolsó sorban pedig nem csúfítja a mennyezetet. Ha jól tudom (de nem biztos) egy átlagosan szigetelt háznak a hőigénye 60-80W/m2, tehát van benne bőven tartalék, de az is lehet , hogy én néztem el valamit. Az általad említett CALEO pedig egy fantázianév, gyártója pedig a Dél-Koreai DYMSCO cég, többek között.
Sok mindent lehetne még írni erről a fűtésről de semmi értelme, és a topiknak sem ez a neve. Majd ha lesz ilyen topik, akkor biztosan összefutunk és akkor már tapasztalatokról tudunk beszélni. Addig nem sok értelme van elméleti sikon beszélni róla. :K
Mindenesetre sokat tanultam az INFRA PANEL-ról a topiknak köszönhetően. :K
Maradok tisztelettel.
Üdv.

(#345) tlac válasza Lizus2 (#344) üzenetére


tlac
nagyúr

itt a wattot hogy kell érteni? a fogyasztása maximum ennyi?

(#346) BITBOYS válasza tlac (#345) üzenetére


BITBOYS
addikt

1 m2/220W óránként. Mindig ennyi mikor fűt.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#347) tlac válasza BITBOYS (#346) üzenetére


tlac
nagyúr

szóval, ha az összes megy Lizus2-nél, akkor
160*220=35200W/h :Y
ami egy óra alatt 1584Ft (45Ft-tal számolva, nyilván az "éjszakai" árammal olcsóbb lenne kicsivel)

brutális...

(#348) BITBOYS válasza tlac (#347) üzenetére


BITBOYS
addikt

szerencsére vezérelt, bár szerintem még így sem éri meg ez az egész, csak napelemes megoldással.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#349) tlac válasza BITBOYS (#348) üzenetére


tlac
nagyúr

igaz, a hétköznapi 12 órás vezérelt is jó lehet
legyen akkor 31Ft-tal, így 1091Ft...

ok, ez nyíván az elméleti maximum, de akkor is nagyon sok

bár szerintem még így sem éri meg ez az egész, csak napelemes megoldással

viszont akkor a kiépítése is rengeteg, akkor már inkább gáz

(#350) Lizus2


Lizus2
csendes tag

A félreértések elkerülése végett, az álltalam talált legérthetőbben leírt fogyasztási adatok. És nagyon sok hasznos leírás, ajánlom figyelmetekbe a termosztátoknál a heti programozásút, nem állandóan megy hanem időszakosan beállítható hőmérsékletekkel, ami nem mindegy a fogyasztásnál.

http://www.incalzire-infrarosie.ro/hu/letoltesek/caleo%20fogyasztasi%20parameterek.pdf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.