Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dumamanci


dumamanci
újonc

Nézzétek görcsöltem én is, hogy honnana vásároljak nek kell messzire menni hivjátok fel a két céget. av www. :R illanyfutesek.hu sokkal olcsóbb és szerintem még jobb is. de ez mindenkinek a saját dolga.

(#152) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Mennyire jó ez az Infrapanel? 25K-ért már lehet kapni egy 350W-os panelt, de engem nem tudott meggyőzni, a gáz sem drága annyira(még). Olcsobban lehet fűteni ezzel mint a gázzal :F?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#153) snupsnika


snupsnika
újonc

Azt hiszem jól eszitek a dolgot. A gyakran emlegetett két honlap tulajdonosa itt csinál magának reklámot. Csak egy dolgot nem mondanak el nektek. Egy 50-60m2-es lakást gázzal télen havi 15000-ből tudsz átlagban kifűteni, míg infrapanellel ez 40000Ft. Nagyon príma hőérzetet ad, de szerintetek miért nem terjed robbanásszerűen az országban, hiszen annyi vele foglalkozó weblap és hírdetés van. Az orrotoknál fogva vezetnek és minnél többet írjátok le a két honlap címét, a google, annál előrébb teszi. Egyszerű reklámfogás egy jó hőérzetet adó de a rezsi szempontjából nem igazán jó cuccra.

(#154) pojakcs


pojakcs
senior tag

Az infrapanel termeli az áramot, az autók vízzel mennek, és aki ezt nem látja be, az tudatlan! :Y

Üdv: Csaba

(#155) BITBOYS válasza snupsnika (#153) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amit megfogalmaztál az teljes egészében igaz! Kipróbáltam, számolgattam és ez jött ki nekem is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#156) barbo


barbo
újonc

Sziasztok!
Én nagyon nem vagyok jártás e témában, azért is írok ide, h tanácsot kérjek tőletek. Egy olyan szobába kéne nekem fűtés, ahol a gáz nem jöhet szóba, csak a villanyfűtés. Én a hőtárolós kályhára gondoltam, de nincs kiépítve semmi extra áramfázis, vagy éjszakai. a helység 25 m2 és 3,6m a belmagasság. (Az ablak most lesz lecserélve)
Milyen teljesítményű kályhának van itt egyáltalán értelme?
Mennyibe kerülnek kb az általatok is említett fázisok és éjszakai áram bevezetése?
És egyáltalán melyik céghez forduljak?

Előre is köszi a válaszokat! :)

Üdv:B

(#157) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Én is ajánlanék egy odlalt:
labfutes.hu
Szerintem ők a legolcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#158) Porcupain válasza barbo (#156) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Infrapanellel nem próbálkoznál meg? Sokkal gazdaságosabb és van 3 m belmagasság feletti is.

Bocs a dupla post-ért :B

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#159) drpele


drpele
senior tag

Gondolkodom, hogy lecserélem egy 20nm-es tetőtéri szobában a gázkonvektoros fűtést villanyosra. Jó dolgokat olvasni az infrapanelekről, de kérdés, hogy az üzemeltetése tényleg olcsóbb e mint a gázkonvektoré. Vagy érdemes elgondolkodni a tárolós villanykályhán is?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#160) drpele válasza drpele (#159) üzenetére


drpele
senior tag

Hmm, nem valami nagy az érdeklődés az elektromos fűtések iránt.
Pedig a számítógép nem valami gazdaságos fűtőeszköz :)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#161) mexel válasza drpele (#160) üzenetére


mexel
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy jelenlegi gáz árak mellett mennyire jó egy hőtárolós kályha? Mert távfűtésnél, ahol nincs költségmegosztó és támogatás, ott egy 60-70nm közötti lakásban 50 körül lehet nagy hidegben a fűtésszámla. (ha jól tudom)
Mennyi lenne 2-3 kályhával?

(#162) sipigizi


sipigizi
újonc

Sziasztok
vennék 3kw-os hőtárolós kályhát

(#163) Porcupain válasza drpele (#159) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Itt egy jó kis grafikon, hogy mennyire gazdaságos az infrafűtés, vagy infrapanel üzemeltetése.

link

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#164) Rolly


Rolly
veterán

egy 3x2,5 méteres szobába mekkora infrapanel ajánlott?

csak mert ha fűtök akkor napi 1 m3 gáz megy el, de hidegebb napokon 2 m3 úgy, hogy este 6 tól megy a konvektorom 2-esen ekkor 21-22 fok van 10-11-ig, utánna 1-esen 18-19 fok van. Napközben meg örlángon van...

(#165) BITBOYS válasza Rolly (#164) üzenetére


BITBOYS
addikt

Belmagasság 2.70? Mennyire hőszigetelt a szoba? Ha átlagosnak veszem a feltett kérdésekre a választ, úgy 4db biztosan kelleni fog.
350W-al számolj óránként, ez egy átlagos panel áramfelvétele.

Hozzátenném, hogy ennek a fűtési rendszernek nagyobb a füstje mint a lángja. Eleve a te szobádnak 2KW fűtési energia kellene, ez lenne optimális. Így számolva 5-6db-ra lenne szükséged. Mennyi most egy panel? 30K? Szerintem felejtős :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#166) BITBOYS válasza Porcupain (#163) üzenetére


BITBOYS
addikt

Te jó ég, mekkora duma. :)
Tegyük hozzá, hogy a táblázatokban 1db fogyasztóról van szó, ennek a költsége lett kivetítve. Ha 1db panelnél 6x ezer a fogyasztás, ki lehet számolni mennyi hitelt kell felvenni a fűtés végszámlájára.
Ez a cucc egy dologra nagyon jó. A kutyaházat kiválóan tudja gazdaságosan fűteni, viccen kívül.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#167) Rolly válasza BITBOYS (#165) üzenetére


Rolly
veterán

én 1 panelben gondolkodtam, mert a konvektornál gazdaságosabb fűtésmódot szerettem volna a pici szobámba ... de akkor maradok a leggazdaságosabbnál nem fűtök :) mostani fűtésszezonban nem fűtöttem még, s 14 foknál nem volt hidegebb a szobámban :)

(#168) BITBOYS válasza Rolly (#167) üzenetére


BITBOYS
addikt

1 panel semmit sem ér, olyan mintha ott sem lenne. 14 fok :Y az dermesztő
Azért nem ártana ha fűtenél végre :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#169) old gray


old gray
addikt

Hőtárolós kálya suxx. Volt szerencsém hozzá: sokan írják, hogy milyen jó ülni rajta, meg milyen jó a venti zúgása, csak 1-2 dolgot elfelejtenek: allergiásoknak nagyon nem ajánlott! A folyamatos zúgás hosszú távon rossz hatással van az idegrendszerre, a ventilátorok miatt a levegő folyamatosan keveredik, por-atka stb. egyfolytában a levegőben száll, légúti betegségek okozója lehet. Ha meg ráülsz a samottéglák és az üveggyapot bélés elmozdul egy idő után és romlik a hatásfoka. A ventije pár év után megadhatja magát, először csak hangosabb lesz, kevésbé hatékony, a végére meg csere. És drága a fűtési ktg., gázfűtésre váltottunk. Nagy hatásfokú Baxi kazán, réz csövek és tudatos tervezés/kivitelezés: átlagban havi ~10k-t tudunk megspórolni (általány).

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#170) Porcupain válasza BITBOYS (#166) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ugye ezt most Te se mondod komolyan?

Amíg nem próbálod ki, addig ülj a konvektor mellett 25 fokban és fizessed az egyre növekvő gázszámlát.

Amúgy meg a Te gondod.... Akit érdekel és kíváncsi rá az úgy is megveszi, de olyanról ne nyilatkozz, amit nem ismersz!
Érdekes, hogy akik eddig beruháztak rá azok mind meg voltak elégedve vele....

Tény,hogy nagyobb beruházást igényel, de hamar behozza az árát. A hibrid autó is drága, napelem is drága. Ezért nem is éri meg?

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#171) Porcupain válasza Rolly (#164) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Hogy mennyi infrapanel kell, az nagyban függ a szoba hőszigetelésétől is.
Elég 19 fok is. 1 fok 6% energia megtakarítást is jelent! Az infrapanel a szoba hőmérsékletét egyenletesen tartja 18-19 fokon, de közben többet érzel, mert ez nem melegíti levegőt, hanem hőérzetet kelt, pont mint a nap.

Az infrapaneleket lehet szabályozni, így nem fontos 100%-n menni-e. Termosztáttal pedig tökéletesen lehet szabályozni.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#172) Rolly válasza Porcupain (#171) üzenetére


Rolly
veterán

igazából nem értek az infrapanelekhez, de gondolkodom, hogy ki kéne próbálni, s gondoltam, hogy vennék 1 panelt a szobába, s ha tetszik akkor még egyet, mert szerintem 2 panel egy ekkora szobába (3x2x2,5) elég lenne 2 300w-os panel.

hol lehet olcsón beszerezni ilyen panelt?

(#173) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Több hozzászólásban is olvastam, hogy milyen drága ez az infrafűtés megoldás és, hogy gáz még mindig olcsóbb. Ez egy beruházás! Egyszer kell fizetni sokat és 2 fűtés szezon alatt megtérül. Az gáz ára csak megy felfelé és nem is olyan hatékony, míg az infrafűtésnek rengetek előnye van. Pl rendkívül jól szabályozható. Nem fontos minden panelnek menni egyszerre. Elég ott menni 100%-n ahol épp tartózkodunk.
Egy nagyon primitív példa: (Azért nem jó példákat venni, mert mindenhol más lehet, ez függ a hőszigeteléstől és még nagyon sok mindentől!)
Ha egy szobában használsz 2000 wattos villanyradiátort, akkor az állandóan megy maxon, ha nem akarsz fázni. 4 db 350 wattos panelből megy egy 100% a többi mondjuk 50%. Ez így máris 875 watt. Ugyan ezt lehet gázra is kiszámítani. Csak ugye egy gáz radiátort, konvektort stb. nem cipelhetsz oda ahol épp vagy és kénytelen vagy az egész szobát befűteni 24 fokra. ...

Az infrafűtés esetén 18-19 fokos levegő hőmérséklet esetén érzel 25 feletti fokot.
Amúgy mindenki maga dönti el, hogy érdemes e előre gondolni és beruházni egy ilyenbe.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#174) pojakcs


pojakcs
senior tag

Az áram ára nem szokott emelkedni?
Amennyiben egy szobában én nem egyhelyben ülök, hogyan fűtsem "magam" infrapanellal, kössem a hátamra?
Mi kerül ezekben a cuccokban ennyibe? [link] Talán NASA technológia?
Hallot-e már a forgalmazó az energiamegmaradás törvényéről? :W

Üdv: Csaba

(#175) Porcupain válasza pojakcs (#174) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem is volt szó arról, hogy nem emelkedik, de a gáz jobban és sűrűbben.Nem is beszélve arról ,hogy azt többnyire máshonnan kapjuk.Jövő ilyenkor akár a másfélszeres is lehet a földgáz ára a mostaninak. Áram remélhetőleg mindig lesz, a gáz tartalékok pedig fogynak. A gáz már nem járható út és szerencsére sokan ezzel már tisztában is vannak.

Persze nyugodtan , de nem ajánlom mivel 100 fok feletti a hőmérséklete. A jelenlegi fűtési rendszered is így szoktad használni?

A plazma tévében vagy, egy számítógépben mi kerül olyan sokba? Talán nasa technológia?
(Ilyen cinikus kérdésekre csak így tudok válaszolni....)

Én nem kívánok meggyőzni senkit arról ,hogy vegye meg, akit tényleg érdekel ez az alternatíva az úgyis megtalálja a neki legjobb és legolcsóbb ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#176) pojakcs válasza Porcupain (#175) üzenetére


pojakcs
senior tag

A gáz ára a mai hírek szerint nem fog emelkedni, sőt a távolabbi időben csökennie kell. Magyarország az elmúlt 9 havi átlagáron kapja a gázt, és a mostani kőolajár esés majd csak a későbbiekben érezteti hatását. Ezzel nem azt akarom mondani ,hogy olcsó lenne a gáz, de a villany sem az.

A jelenlegi fűtési rendszerem egyenletes meleget biztosít az egész házban.
Egy a sugárzó hő elvét kihasználó technikáról ugyanez nem mondható el.

A plazma tv-ben ,számítógépben megfizeted a kutatási és fejlesztési költségeket, és természetesen a gyártó és a kereskedők profitját. Egy infrapanel szerintem nem igényelt ilyen mértékű k+f költséget. Talán kissé túlzott rajta a profit mértéke!?
Nekem erősen hasonlít ez az infrapanel a "termékbemutatós" csodákhoz. :)

Üdv: Csaba

(#177) BITBOYS válasza Porcupain (#170) üzenetére


BITBOYS
addikt

Véletlen sem akartalak megsérteni, ne vedd a szívedre.
Kipróbáltam ezt a panelt, 2db-ot vettem. Nekem nagyon nem hozta a várva várt tábortűz effektust.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#178) Porcupain válasza BITBOYS (#177) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem is akartam szívemre venni.
"Nekem nagyon nem hozta a várva várt tábortűz effektust." Ezt hogy érted?
25 fokhoz vagy szokva? Na de bumm, akkor Te mást használsz, de ez akkor se azt jelenti, hogy paraszt vakítás, ha neked nem jön be....

"Én nem kívánok meggyőzni senkit arról ,hogy vegye meg, akit tényleg érdekel ez az alternatíva az úgyis megtalálja a neki legjobb és legolcsóbb ajánlatot."

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#179) Porcupain válasza pojakcs (#176) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Akkor Te még a télapóban is hiszel? :D
Igen és a jelenlegi fűtő rendszereddel meg tudod oldani, hogy csak ott legyen meleg ahol és amennyire szeretnéd szeretnéd?

"Egy a sugárzó hő elvét kihasználó technikáról ugyanez nem mondható el."
Ez honnan tudod talán neked is van ilyen?

Az utóbbira csak annyit, hogy igen valaki valóban nagyon sokat tesz rá és az alapanyag se olcsó, ugyan akkor mégis behozza az árát. Míg plazma tévéről és számítógépről ugyan ez nem mondható el...

Minden tiszteletem a tiéd, hogy így meg vagy győződve az igazadban, de Neked továbbra nem is vagyok hajlandó válaszolni, már csak azért is mert ha tényleg érdekelne akkor komolyak lennének kérdéseid és nem ilyen kötözködő jellegűek.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#180) pojakcs válasza Porcupain (#179) üzenetére


pojakcs
senior tag

A télapóban? Naná! Ott lakik az Északi-sarkon, és infrapanel mellett melegszik a rénszarvasokkal. :DD :DD :DD

A jelenlegi fűtési rendszerem mellett nincs szükségem arra hogy csak ott legyen meleg ,ahol vagyok. Apró nüasznnyi probléma, hogy a családom is melegedni akar, és én ezen igényüket kénytelen vagyok támogatni. Ezért inkább az egyenletes meleg mindenhol típusú érzést valósítom meg a házban. Ettől függetlenül a fűtés természetesen bizonyos határokon belül szabályozható az egyedi igényeknek megfelelően.

"Egy a sugárzó hő elvét kihasználó technikáról ugyanez nem mondható el."
Ez honnan tudod talán neked is van ilyen?

Nincs ilyenem, nem támogatom a csodatermékekkel házalókat. Bizonyára ültél már Te is tábortűz mellett hűvös estén. Tudod, az arcod leég, a hátad lefagy. Nem ez lenne a hősugárzás? :F

Neked továbbra nem is vagyok hajlandó válaszolni, már csak azért is mert ha tényleg érdekelne akkor komolyak lennének kérdéseid és nem ilyen kötözködőek.

Ez már érv a javából! Gratulálok! Elnézést kérek hogy élek, és vitatkozni merek. :W

Üdv: Csaba

(#181) Porcupain válasza pojakcs (#180) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ez lemaradt, légyszíves a valóságot add vissza:
"Minden tiszteletem a tiéd, hogy ha így meg vagy győződve az igazadban...."

A vitában igazi kérdések szerepelnek....de Te ilyet nem tettél fel, már elsőre se, de én sokáig türelemmel válaszoltam.. Egyébként ha egyből ideges leszel ilyeneken akkor gratulálok....

Egyébként volt olyan is, hogy "infrapanel" felhasználó az biztos csak reklám miatt regisztrált. Én rendszeres olvasója vagyok ph!-nak. logoutnak stb, és láttam, hogy van ilyen téma és van igény rá és ha továbbiakban is lesz, akkor én szívesen fogok rá válaszolni (az értelmes kérdésekre).

házalás fogalma:
Házaló kereskedés, mint neve mutatja házról-házra járva való üzése az adásvételi vagy csereügyleteknek. A házaló kereskedés a vándoripar egyik neme (L. Vándoripar)....stb.... ;)

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#182) pojakcs válasza Porcupain (#181) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ez lemaradt, légyszíves a valóságot add vissza:
"Minden tiszteletem a tiéd, hogy ha így meg vagy győződve az igazadban...."

Elnézést, én az üzeneted szerkesztése előtt kezdtem a válaszomat írni.

A vitában igazi kérdések szerepelnek....de Te ilyet nem tettél fel, már elsőre se, de én sokáig türelemmel válaszoltam.. Egyébként ha egyből ideges leszel ilyeneken akkor gratulálok....

Miből gondolod hogy ideges volnék? Nem vagyok az ,mitől is kellene annak lennem? Kellemes meleg van, teljességgel jó a konfortérzetem.
Igazi kérdéseket tettem fel, amire nem kaptam számomra elfogadható választ, de egy szóval sem mondtam hogy kötelező lenne válaszolnod.

Egyébként volt olyan is, hogy "infrapanel" felhasználó az biztos csak reklám miatt regisztrált. Én rendszeres olvasója vagyok ph!-nak. logoutnak stb, és láttam, hogy van ilyen téma és van igény rá és ha továbbiakban is lesz, akkor én szívesen fogok rá válaszolni (az értelmes kérdésekre).

Jómagam is rendszeres olvasója vagyok eme fórumoknak. És? Szívesen szoktam segíteni a fórumtársaknak, amiben tudok. És?
Elégedett felhasználót meg éppen pár hozzászólással eszmecserénk előtt olvastam:[177]

A házalást meg nem konkrétan értettem, de ahhoz tudom hasonlítani, az ilyen, kissé túlárazott "csúcstechnológiát".

Üdv: Csaba

(#183) Porcupain válasza pojakcs (#182) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Csak azért szerkesztettem, mert tudtam, hogy bele fogsz kötni ;]

Akkor szerinted az alábbi kérdések mik?(ne keljen az összeset keresgélni)

Amennyiben egy szobában én nem egyhelyben ülök, hogyan fűtsem "magam" infrapanellal, kössem a hátamra?
Mi kerül ezekben a cuccokban ennyibe? [link] Talán NASA technológia? stb...

Tőled egy olyan kérdés se hangzott el, ami ne kötött volna bele valamiben, de Te meg is vagy elégedve a jelenlegi fűtéseddel, és nyilván aki anno létrehozta ezt topikot az nem rád gondolt. Akit én ismerek ,ő se akar ilyeneknek eladni infrafűtést.

Az utóbbit csak azért írtam mert korábban reklámmal vádoltak pár hozzászólót, nem tudom hogy engem is, mert én aránylag később találtam rá erre témára, továbbá Te is jössz a házalással.....

Ne haragudj de neked a továbbiakban tényleg nem vagyok hajlandó válaszolni, mert úgy érzem az eddigiek alapján,hogy téged tényleg nem érdekel a téma.

Ebből: ( :W ) én az idegességre gondoltam, mert kb két hsz-ben is benne volt.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#184) pojakcs válasza Porcupain (#183) üzenetére


pojakcs
senior tag

Akkor szerinted az alábbi kérdések mik?(ne keljen az összeset keresgélni)
Amennyiben egy szobában én nem egyhelyben ülök, hogyan fűtsem "magam" infrapanellal, kössem a hátamra?
Mi kerül ezekben a cuccokban ennyibe? [link] Talán NASA technológia? stb...

Teljesen normális, talán kissé ironikus kérdések. Ezeket simán meg lehetne válaszolni, amennyiben lenne tényszerű magyarázat az infrapanel hatékonyságára és forradalmi újdonságára. Az elektromos hősugárzó új köntösbe csomagolva 10-szeres áron nem igazán hiteles magyarázat, és én ennek látom az infrapanelt. Amennyiben rosszul látom, és tényleg egy mini atomreaktor van beleintegrálva, és ettől hatékony a rendszer, megkövetlek.

Tőled egy olyan kérdés se hangzott el, ami ne kötött volna bele valamiben, de Te meg is vagy elégedve a jelenlegi fűtéseddel, és nyilván aki anno létrehozta ezt topikot az nem rád gondolt. Akit én ismerek ,ő se akar ilyeneknek eladni infrafűtést.

Nekem nehéz lenne ilyet eladni, az bizonyos. Ez azért még talán nem kizáró ok a vélemény szabad megnyilvánítására?

Az utóbbit csak azért írtam mert korábban reklámmal vádoltak pár hozzászólót, nem tudom hogy engem is, mert én aránylag később találtam rá erre témára, továbbá Te is jössz a házalással.....

Nincs ezzel semmi gond. Mindenki próbál élni valamiből.

Üdv: Csaba

(#185) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nem tud itt valaki véletlenül eladó hőtárolós kályhát?
Pest megyében, max 3KW-os kellene és 70-100cm-es.
Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#186) redbud válasza pojakcs (#184) üzenetére


redbud
újonc

Hali!

Nem találtam konkrét működési elvet az infrapanelekről :( , feltételezem, hogy valamilyen félvezetős dióda technológián alapszik, ha ezt feltételezzük akkor megvan a válasz kissebb teljesítmény felvételre a magas élettartamra és árra ugyanolyan sugárzás teljesítmény mellett (lásd LED technológia a látható spektrumban).

Az okozatból kerestem az okot lehet hogy nem így van!

Üdv

(#187) pojakcs válasza redbud (#186) üzenetére


pojakcs
senior tag

Szia!

Köze nincs semmi led technológiához. A ledes fényforrások esetén a hatásfok nagyobb, kevesebb teljesítmény alakul hővé, több fénnyé, ezért kisebb a fogyasztása azonos fényteljesítmény mellett.
Az infrapanel a hősugárzást "használja". Tehát egy relatíve kisebb teljesítményű hűsugárzó van a rád irányítva, és így Téged melegít ,és a környezetedet kevésbé. Így valamivel komfortosabban érzed magad, de a szobádban ettől nem lesz egyenletes meleg.

Üdv: Csaba

(#188) greengerbil


greengerbil
csendes tag

"wbtist" topik-inditó barátunk vajon hova lett? Vajon halálra fagyott? :F

(#189) BITBOYS válasza greengerbil (#188) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hü de célzott hozzászólás volt ;]
Annyi meleget azért termel az infrapanel, hogy ne fagyjál halálra :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#190) Psytróger válasza greengerbil (#188) üzenetére


Psytróger
tag

Ezért az elmés hozzászólásért volt értelme regisztrálni...

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#191) greengerbil válasza Psytróger (#190) üzenetére


greengerbil
csendes tag

Köszi!

Komolyan elgondolkodtam, hogy az újonnan vásárolt lakásunkban a lebontott konvektorok helyett, infrapaneles fútést szerelünk fel.
Utána olvastam a neten, és a fórumindító emberke elfogulatlan kipróbalónak tünt.
írta a fórum elején, hogy megveszi kipróbalja, és jelentkezik a tapasztalataival, hacsak nem fagy halára...
Azóta nem jelentkezett... Maradok a gáznál.... cirkó, és fűtőtestek....

(#192) Psytróger


Psytróger
tag

Ez a cucc szerintem luxuscikk, nem átlagembereknek való... Maga a termék ára, és a vele történő fűtés költsége is kedvezőtlenebb, mint a hagyományos fűtéseké - viszont dizájnos:) Az fűt ilyennel, akinek a TV-je is a milliót kóstálja, a hűtője jégkockaadagolós és márvány hatást kelt, és nemesfémből vannak a kilincsei...

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#193) greengerbil válasza Psytróger (#192) üzenetére


greengerbil
csendes tag

Az infrapanelesek árajánlata 650 e Ft volt. A cirkóhoz a kazán, a fűtőtestek stb. kiépítése körülbelül ugyanennyibe kerül. Viszont az infrapanelhez bővíteni kellene az elektromos hálózatot. 16 Amper helyett 22 kellene. A fűtés díjban nem tudom mennyi különbség lenne. Állítólag a panelek csak naponta 6 órát mennének. Ha ez igaz akkor kb. 20 százalék lehet a különbség, de nem tudom milyen lehet a hőérzet ha épp nem megy az infrapanel. Milyen a hőérzet ha épp egy szekrény van köztem és az infrapanel között? Merthogy ez ott takarít meg energiát, hogy nem melegíti fel a levegőt a kellemes 22-23-24 fokra, hanem 19 fokos levegő esetén van ugyanolyan kellemes hőérzeted. (ezt vettem ki az információhalmazból, merthogy az energia megmaradás törvényében hiszek) Szóval ha 19 fokos a levegő, és nem megy a panel akkor mi van? :F

(#194) pojakcs válasza greengerbil (#193) üzenetére


pojakcs
senior tag

Szóval ha 19 fokos a levegő, és nem megy a panel akkor mi van?

Mi lenne? :F Fázol. :K

Üdv: Csaba

(#195) BITBOYS válasza greengerbil (#193) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én is gondolkoztam rajta sőt, ki is próbáltam. Az eredmény nem volt meggyőző.
Melegít ez tény, de egy szobába legalább 4-5db kell ahhoz, hogy neked is meleged legyen. De még ekkor is kétséges a dolog.

Én vettem 2db inverteres klímát, természetesen a jobbik fajtából ami -15 nél is fűt. A klíma darabja 1100W-ot fogyaszt csúcsban, egyébként beéri 8-900W-al is. Tökéletesen tartotta a 22-25 fokot az egész lakásban.

A 19 fok hideg, nem valami kellemes nagykabátban ülni a lakásban.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#196) Psytróger válasza BITBOYS (#195) üzenetére


Psytróger
tag

Ez a "19 fokos valós hőmérsékletben 24-25 fokos hőérzet" szöveg az, ami miatt gazdaságosnak tűnhet a dolog, és épp ez az is, amiben erősen kételkedem...

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#197) greengerbil


greengerbil
csendes tag

Hát én is így gondoltam...
Nem ömlenek a meggyőző érvek a panel mellet, csak olyanok szájából, akik el akarják adni...
:)

(#198) Porcupain válasza greengerbil (#197) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Csodát semmitől se lehet várni! Jó szigetelés nélkül egyik fűtés se ér semmit. A jó szigetelés pedig a legtöbb házban/ lakásban hiányzik, vagy máshogy értelmezik a jó szigetelést. A többségnek bejön az infrapanel keltette hőérzet és elég is. Nem csak a gazdagok veszik -sőt a gazdagokat annyira nem is érdekli, mert van pénzük fizetni a gázt- , hanem azok akiknek más fűtést nem megoldható, vagy túl költséges, csak végig kell nézni más fórumot is, hogy ki miért veszi meg.

A klímával az gond, hogy felkavarja a levegőt, ami a tüdőbetegeknek, allergiásoknak nem túl jó, továbbá kiszárítja a levegőt, ami további betegségeket eredményezhet. (klíma egészségtelensége már lerágott csont.)A klima megy 800-900W-al, akkor a panel mehet kevesebbel is ,mert jobban lehet szabályozni, nem is fontos mindenhol menni a panelnek.
6 db 350W-s (2100W) panellel, már egy egész lakást is be lehet fűteni.

Azt nem értem miért kell fikázni a ipanelt, aki nem akarja nem veszi meg, vagy vegyen 6000ft-ért tecsó radiátort, occó, sokat fogyaszt, de legalább csak a közelében lesz meleg

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#199) Porcupain válasza greengerbil (#193) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Kimondta, hogy 19 fok lesz? Lehet több is, de további energiát lehet megtakarítani ha kevesebbel megy. A panelt oda teszed ahova akarod, többnyire a mennyezetre ajánlott, és akkor nincs semmi akadály.

Nem kell bővíteni az elektromos hálózatot, van arra is megoldás.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#200) BITBOYS válasza Porcupain (#198) üzenetére


BITBOYS
addikt

Minden lakásban száll a por ahol nem takarítanak. Ezekben az inverteres klímákban pedig többfokozatú szűrőrendszer van, ami eleve kiszűri a levegőben lévő szennyeződéseket. Maximum a folyamatos levegőáramlás lehet zavaró, de ez állítható különböző szögekben és így már nem érzékeli az egyén.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.