Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GP-Sz válasza Papa-Georgo (#47) üzenetére


GP-Sz
senior tag

A szkeptikusok szerint a tenyér egyenetlen hőmérséklet-eloszlása által okozott légáramlás pörgeti a kereket. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy egy vasalótól úgy pörög, mint az állat, ha meg zacskót húztak a kezükre, úgy nem ment :)

(#52) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#50) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Egyszerü példa, bár lehet nem a legjobb.

Állj egy sugárfecskendő elé úgy, hogy sugárban jön belőle a víz. nem állsz meg talpadon.
Utánna állj elé úgy, hogy oszlatva van az a sugár...hát kicsit más érzés, pedig nyomás uan annyi ;]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#53) pojakcs válasza Papa-Georgo (#47) üzenetére


pojakcs
senior tag

Én olyat láttam egy kiállításon, ami vízbontás elvén működött. Beleöntötte vizet, az pedig szépen hidrogént fejlesztett belőle.

Mivel bontotta vizet hidrogénné? Mert elvileg oda valami energia kell!! Utána már sima ügy, hidrogén hajtású motor, és ennyi.

Különböző nem dokumentált találmányokról nehéz vitatkozni, gondolok itt Tesla dolgaira, lehet hogy igaz, lehet hogy kamu, nem igazolható, nincs fennmaradt nyoma.

Vitalitásmérő? :) Közelről nem láttam, de belenéznék, hogy mi lapul benne! :)

Üdv: Csaba

(#54) Papa-Georgo válasza GP-Sz (#51) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Érdekes, én is kísérleteztem ilyennel, akár kesztyüben, vagy zacskóban is ment nekem akkor, volt amikor gyümölcs levesflakont raktam oda, akkor nem ment, más flakon esetén ment... :U zavaros kicsit, de jó játék.

Vasalót nem próbáltam még...:( de jó 5let :C

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#55) GP-Sz válasza Papa-Georgo (#50) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Dehogynem. Ez tény és való. Én mondani is akartam. De a hősugárzásos dolog csak addig megy, amíg rálátásod van a panelre. Persze ha a plafonon van, akkor ok a dolog. Bár lehet, hogy fura, én mindenesetre még nem próbáltam.

Mindenesetre az fix, hogy valóban melegebb nem lesz, ha ugyanannyi a teljesítmény.

[Szerkesztve]

(#56) Papa-Georgo válasza pojakcs (#53) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Megtettem...Egy tűcsapágy, rajta egy vékony lemezkerék amin tüskék vannak, /tetszőleges hővitorlák :P/

Elektronika része, fordulat alapján gyulnak ki ledek, meg pittyeg. ennyi. Semmi extra azonosíthatattlan dolog nincs benne. Még egy fránya lezuhant UFO darab sem :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#57) GP-Sz válasza Papa-Georgo (#56) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ki tudja, miből van a kerék, lehet kriptonitból :)

(#58) Papa-Georgo válasza GP-Sz (#55) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Nem ismerem amiről szó van, csak józan paraszti ésszel okoskodok. Hősugárzó, ez amiről beszélnek nem ismerem, nem tudom milyen elven müxik.

Viszont infra lámpát ismerem, vagy akár infra szauna is ismert dolog. Infra tartományba sugározza a hőt nem? :F vagy vmi ilyesmi...

Eltudom képzeéni, hogy ezáltál, más legyen a hőérzet, hangsúlyozom HŐÉRZET.

És ezt arra alapozom, hogy laktam panelban, ahol mondjuk volt 20-21 fok, és teljesen jó volt, és most családi házban, 22-23 fok, elég jó hőszigetelés mellet, kevesebben kérződik.
Jó panelra lehet mondani, hogy lakások egymást melegítik, de erre csak azt mondom, hogy nálam épp egy törött panel elem volt /éljen kísérleti ház volt :C/ és kb. átjárt rajta minden ami akart... Ezért mondom, hogy hőérzet lehet többuan akkora teljesítmény mellet. Mármint nem törött panel elem miatt, hanem körülmények miatt.

Eltudom képzelni, hogy infra sugárzó uan azt a teljesítményt, oly módon sugározza, hogy tegyük fel noha uan annyi fok van, viszont Hőérzet több.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#59) Papa-Georgo válasza GP-Sz (#57) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Ahhoz túl könnyű, és különben is akkor gyengülnöm kéne tőle...hupsz..lehet most elszóltam magam :Y

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#60) GP-Sz válasza Papa-Georgo (#58) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Hát ugye, ha a jelentős részét szétsugározza, akkor ha rád világít, te nyeled el, nyilván melegebbet érzel, akkor is, ha a levegő hidegebb (vö. tábortűz). Csak én nem tudom, mennyire lehet zavaró az, hogy mondjuk ha a szoba közepén állok, akkor fél méterre van a fejem a paneltől, ha a fal mellett ülök, akkor meg 2 méterre.

(#61) Papa-Georgo válasza Papa-Georgo (#58) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Tovább megyek.

Hőérzet függ attól is , hogy adott cucc, milyen tartományban sugározza a hőt, SŐT Hőérzete az is befolyásolhatja, hogy milyen színüre van festve a fal.

És ez nem kamu, ez alap dolog. Bárkit megkérdezhetsz...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#62) infrapanel


infrapanel
csendes tag

''Különben, hogy a francba tudna több energiát leadni, mint amit belenyomsz a dróton?!''

Szeretném, ha idéznéd azt a mondatot, ahol ilyet állítottam volna!

''Már a nagyanyám is infralámpát rakott a csirkeólba télen.''

Ne keverjük a szezont a fazonnal! Olvasni, olvasni, aztán szövegelni!

''...hogy adott esetben a hőérzet lehet több.''

Itt van ez a fiatalember, aki végre használja azt a valamit ami a nyakán van. A HŐÉRZET! Míg ti 23-24fokot csináltok, ennél a fűtésnél akár 2-4°C-al kevesebb is elegendő.

(#63) pojakcs válasza infrapanel (#62) üzenetére


pojakcs
senior tag

Én csak arra szeretnék rávilágítani, hogy csodák nincsenek, vagy csak nagyon ritkán. Fölöttébb marketing szaga van NASA tecnológiás infrapanelnek, ami ettől függetlenül még lehet akár jó is.
A hőérzet egy erősen szubjektív tényező, kissé szintén a misztifikáció kategóriát súrolja. :)
Én kizárólag megújuló energiforrást használok a házam fűtésére, és kíváló hőérzetet biztosít. Lehet hogy ezt is NASA fejlesztette?

Üdv: Csaba

(#64) infrapanel válasza pojakcs (#63) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Az első kérdésemre még mindig várom a választ!

Egyébként csak neked, összeírtam a mai fogyasztást:

a szoba 2x4m, 2,65m belmagassággal. 3em, alul, felül szomszéd, 2 fal szomszéd, 1 lakásból nyilik, a negyedik meg szigeteletlen 10cm vastagságú fal (jéghideg)

Beépített teljesítmény: 700W (2x350W)

Nappal: 08-22h-ig, Éjszaka: 22-08h-ig

Éjjel nem megy, 17°C-nál kapcsolna be elvileg, de reggel 8-ra sem szokta elérni ezt a fokot. (tehát nálam nem megy éjjel)
nappal 19.5°C-ra állítva, ez azt jelenti 20foknál kikapcs, 19nél bekapcs.

Nappal eddig a köv:
8-9ig ment
9-9.30ig nem
9.30tól-9.55ig ment
9.55től-10.40ig nem
10.40-11.02ig ment
11.02-11.54ig nem
11.54-12.14ig ment
12.14-13.04ig nem
13.04-13.26ig ment
és 13.26-14.20ig nem

Egy szál pólóban vagyok, bár mondjuk én különleges vagyok ebből a szempontból. (nem szeretem a meleget.)

Ha éjjel nappal menne, elhiheted azt is leírnám.

(#65) infrapanel válasza pojakcs (#63) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Egyébként érdekes ember lehetsz, először azt állítod ez nem NASA technológia.
Miután kinyitottam a szemed, hogy ezt bizony űrállomások fűtésére fejlesztették ki először, 15 perc elteltével már Őket is fikázod! Próbálok minden ''beröfögésedre'' válaszolni valamit, de erre mindig kitalálsz valami hülyeséget, és ebben az a felháborító, h míg nekem itt van a fejem felett, addig te még nem is láttál ilyet, nem hogy tapasztaltad volna.

De tökmindegy, nincs kedvem szűk látókörű emberekkel foglalkozni. Az osztrák is biztos azért hordja autószámra mert szar.

Én nem beszéltem rá senkit, akit érdekel megtalál és szívesen segítek neki legjobb tudásom szerint!

(#66) pojakcs válasza infrapanel (#62) üzenetére


pojakcs
senior tag

Szeretném, ha idéznéd azt a mondatot, ahol ilyet állítottam volna!

Eme kijelentésed sugallja ezt:

Elhiszed ha azt mondom, az egész lakást befütöttem annyi teljesítménnyel, mint ami csak a konyhába volt nekik ezt megelőzően?

Most már írod, hogy 2-4 fokkal kevesebb is elegendő, tehát megvan a csúsztatás.

Üdv: Csaba

(#67) pojakcs válasza infrapanel (#64) üzenetére


pojakcs
senior tag

Éjjel nem megy, 17°C-nál kapcsolna be elvileg, de reggel 8-ra sem szokta elérni ezt a fokot. (tehát nálam nem megy éjjel)
nappal 19.5°C-ra állítva, ez azt jelenti 20foknál kikapcs, 19nél bekapcs.

Egy szál pólóban vagyok, bár mondjuk én különleges vagyok ebből a szempontból. (nem szeretem a meleget.)



Fűtés ,hidegkedvelőknek. :)

Üdv: Csaba

(#68) pojakcs válasza infrapanel (#65) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nincs nekem semmi bajom a NASA technológiával, rosszul értelmezed az írásomat. Egyszerűen Te el szeretnéd adni a termékedet, és elfogult vagy irányában. Ezért hordol össze minden lejáratott marketinges dumát, de ez nekem nagyon nem jön be. Erősen herótom van tőle, mert az elmúlt időben minden ''szart'' hasonlóan akarnak a fogyasztó nyakába varrni. Ettől függetlenül lehet, hogy ez a termék kiváló.

[Szerkesztve]

Üdv: Csaba

(#69) infrapanel


infrapanel
csendes tag

''Most már írod, hogy 2-4 fokkal kevesebb is elegendő, tehát megvan a csúsztatás.''

Nincs csúsztatás, mert ez igy van. Ettől függetlenül lehet vele magasabb hőmérsékletet is csinálni.

''Fűtés, hidegkedvelőknek''

Ez a csúsztatás, bár gondolom csak poén volt!

Végezetül: nem én nyitottam a topicot, csak rábukkantam és mivel a véleményemre volt kiváncsi, megirtam neki PRIVIBEN.

(#70) L3zl13 válasza pojakcs (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ehhez, csak annyit fűznék hozzá, hogy panelben a lakás átlag 5 oldalról sokkal jobb ''szigeteléssel'' bír, mint egy családi ház. Nevezetesen további fűtött lakásokkal.
Nem tudom ha a külső fal szarabb szigetelését, és ezt összeadjuk, mi jön ki belőle, de nem vagyok biztos benne, hogy a panel energia igénye lesz a nagyobb így jobbfajta nyílászárók után.

Ezzel együtt természetesen igazad van a fizikai törvényekkel kapcsolatban. Csodát nem várhat az ember csak azért, mert valami látványos új technológia ontja a meleget azonos teljesítménnyel.

A hatásfoka lehet jobb az infrapanelnek, mint egy más tipusú elektromos fűtésnek, azaz ugyanakkora leadott teljesítménynél kevesebb áramot fogyaszt, illetve lehet egyenletesebb, egészségesebb stb, de azonos leadott teljesítménynél nem fogunk szaunázni ha a másfajta fűtésnél befagyott a s*ggünk... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#71) wbtist válasza Papa-Georgo (#38) üzenetére


wbtist
tag

A Tiltott találmányok könve nagyon tetszik! :R

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#72) GP-Sz válasza L3zl13 (#70) üzenetére


GP-Sz
senior tag

A hatásfoka lehet jobb az infrapanelnek, mint egy más tipusú elektromos fűtésnek, azaz ugyanakkora leadott teljesítménynél kevesebb áramot fogyaszt

Nem lehet B+. Minden elektromos fűtés hatásfoka 100%, tekintve, hogy minden befektetett energia hővé alakul.

[Szerkesztve]

(#73) pojakcs


pojakcs
senior tag

Egy kicsit sok hasadóanyagot tettem a központi reaktorba, lehet vagy 26 fok, de így kellemes a hőérzet. :)

Üdv: Csaba

(#74) wbtist


wbtist
tag

Idén télen már infrapanellel fogok fűteni, ez már biztos.

Majd beszámolok a tapasztalatokról. :)

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#75) KrAt


KrAt
veterán

Srácok! Nagyon nem vagyok járatos a témában, ti tutira. Nekem kéne egypár weblapcím, ahol vannak árak, méretek, és onnan lehet rendelni. (mármint attól a cégtől, nem online) Remélem tudtok segíteni!
Előre is köszi: Atesz

(#76) KrAt válasza KrAt (#75) üzenetére


KrAt
veterán

Up, mert szegény nagyfaternak segíteni szeretnék, és itt Ti tudtok nekem segíteni! :R

(#77) ozone válasza GP-Sz (#72) üzenetére


ozone
újonc

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok agyoniskolázott diplomás technokrata. Egyszerű masiniszta vagyok...
Tanulmányaimnak anno volt egy érdekes epizódja, ami a meddő teljesítményről szólt. Nem szeretnék most szakmai előadást tartani ebből a témakörből, ezért csak röviden foglalom össze a lényeget. Minden elektromos fogyasztó jellegétől függően kisebb-nagyobb mértékben fáziseltérítést okoz. Egy induktív jellegő fogyasztó az egyik irányba, egy kapacitív jellegű fogyasztó a másik irányba, egy ohmikus fogyasztó egy harmadik irányba. Ha a hálózatban valamelyik fogyasztó jelleg túlsúlyban van, akkor számottevő fáziseltérés és ezzel együtt jelentős meddő teljesítmény lép fel. Ez a meddő teljesítmény például villanyórával mérhető, viszont hasznos munkát nem végez, hiába folyik keresztül a fogyasztón (tehát a hatásfok közel sem 100 %-os). Ha jól figyeltem a villamosvontatás című órákon, akkor például ez a fáziseltérés okoz többek között jól hallható zúgást egyes berendezésekben... A MÁV-nál a sziliciumegyenirányítós mozdonyok nagyszámú elterjedése után előszeretettel használták a régi forgóátalakítós mozdonyokat, mert ezek más jellegű fogyasztók révén ''visszatérítették'' a fázist (fázisjavítás), és javarészt meddőteljesítménnyel (vagyis töredék energiafelhasználással) üzemeltek.
Bár közel sem biztos, hogy az infrapanel esetében is erről lenne szó, de az élet más területén (például a villamos vontatásban) teljesen természetesen használnak olyan technikákat, amik látszólag ellentmondanak a fizika törvényeinek - pedig nem természetfeletti jelenségekről van szó, hanem az átlagember hiányos ismereteiről...

(#78) GP-Sz válasza ozone (#77) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Amit írtál, az teljesen igaz, csak az infrapanel és a villanykályha szerintem úgy van megkonstruálva, hogy eléggé 1hez közelít a teljesítménytényezője, úgyhogy ezek a dolgok nem igazán kerülnek itt szóba. Ráadásul a hatásfokot a hatásos teljesítményből számolják, úgyhogy már csak ezért sem. Minden elektromos fűtőberendezés hatásfoka 100%, erről hadd ne nyissak már vitát. Ugyanis előbb utóbb minden bevezetett munka hővé alakul, még a berendezés által keltett zaj is a levegőt melegíti :)

Mod: ja és még egy kiegészítés: a villanyóra csak a hatásos teljesítményből eredő fogyasztást méri. A meddő teljesítmény tehát nem a fogyasztó szempontjából érdekes, hanem a szolgáltató szempontjából.

[Szerkesztve]

(#79) ozone válasza GP-Sz (#78) üzenetére


ozone
újonc

''Amit írtál, az teljesen igaz...''

Akkor miért vitatkozol? :)

Az energiamegmaradás törvénye csak egy a sok közül. Én sem azt írtam, hogy az infrapanel úgy működik, mint egy forgóátalakítós villanymozdony, csak arra igyekeztem rámutatni, hogy azért, mert valamit nem ismersz, nem tudsz, az attól még létezhet és működhet.
Némi kis utánajárással megtudható, hogy az infrafűtés a hagyományos fűtéstől abban különbözik, hogy nem konvekciós elven fűti a helyiséget, hanem olyan infravörös sugarakkal, amelyek a levegőn keresztülhaladva azt nem melegítik fel, a tárgyakról részben visszaverődve az emberi szervezetben 99 %-os mértékben elnyelődnek. Ebből kifolyólag alacsonyabb léghőmérséklet és a környező tárgyak magasabb hőmérséklete mellett magasabb hőérzetet biztosítanak. Ezáltal kb. 3-4 Celsius-fokkal alacsonyabb hőmérséklet mellett biztosítják ugyanazt a komfortot. Lényegesen kisebb az üvegfelületek környezeti hőleadása, egyrészt mert az üveg két oldalán kisebb a hőmérséklet-különbség, másrészt az infrasugarak visszaverődnek az üvegfelületről. A konvekciós villamosfűtéssel szemben kb. 30-60 %-os megtakarítás érhető el. Egyes források hátrányként említik, hogy a fűtés kikapcsolásakor a hőmérséklet gyorsabban csökken, és nem kielégítő szabályozás mellett nagyobb hőingadozások léphetnek fel. Ugyanakkor előny, hogy lényegesen rövidebb felfűtési idő szükségeltetik. A referenciaanyagok szerint egy 60 m2-es lakás esetében a hőtárolós fűtés 15-20 kw-os teljesítményigényével szemben infra esetén 5 kW is elegendő (azt már én teszem hozzá, hogy valószínűleg némileg magasabb üzemidővel).
A dolog tehát némileg a mikrosütőhöz hasonlatosan működik, vagyis a behelyezett műanyag edény nem, csak a benne lévő étel melegszik (az edényt az étel melegíti fel) :Y
Vagy mint amikor a téli fagyban, szélcsendes időben kiállsz a napra... Hiába van mínusz 20 fok, hiába fagy keményre a takony, te kellemes melegnek érzed majd a napsütést!

(#80) phanfantom


phanfantom
senior tag

Gondoltam megszólalok:)
Én szívesen vágok fát:) De most éppen szén van, elég nagy mennyiségben, nagyon jó árban volt, és 25-26fok van lazán. De ha elfogy újra fa lesz, mert sokkal tisztább, és tőle is jó meleg van:)

(#81) wbtist válasza ozone (#79) üzenetére


wbtist
tag

Erről van szó!

A taknyos hasonlat különösen tetszett... :C

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#82) wbtist válasza phanfantom (#80) üzenetére


wbtist
tag

Azért ezzel a ''sokkal tisztább''-al vannak fenntartásaim :(((

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#83) phanfantom válasza wbtist (#82) üzenetére


phanfantom
senior tag

Miféle fenntartásaid:)? :(((
A szén-től a fa sokkal tisztább...ez nem kérdés.
Szálló szénporral volt már tapasztalatod?
Valószínűleg félre érthettél ezzel kapcsolatban valamit.

(#84) biga válasza wbtist (#82) üzenetére


biga
senior tag

Fával nagyon tisztán lehet fűteni. Nézz meg pl egy pelletkazánt. Tiszta, szárított fa, nagyon kevés károsanyagkibocsátással (lényegében csak az a co2 mennyiség távozik belőle, amit életében elraktározott, szinte semmi más). És a szárított fa után egy hatékony kazánban hamu is alig marad. Ja, és tökéletesen megújuló energia, mert erdőt annyit ültetsz, amennyit nem szégyellsz (persze szabályos keretek között). És míg növöget, addig hasznos is, mert tisztítja a levegőt, és a szemnek is szép :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#85) wbtist válasza phanfantom (#83) üzenetére


wbtist
tag

Nem, nem értettem félre semmit.

A szénnél valóban tisztább a fa, csakhogy itt a hőtárolós kályhákról, ill. az infrapanelekről lenne szó ugyebár... ;)
Azoknál meg egyik sem tisztább.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#86) wbtist válasza biga (#84) üzenetére


wbtist
tag

Ezzel nem is kívánok vitatkozni, csakhogy ''Tiszta, szárított fá''-t nem mindíg kapsz. Sajna ez tapasztalat. :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#87) biker


biker
nagyúr

tetszik a totyik, mindíg jót röhögök, mikor a 20fokot fűtésnek nevezik.

Barátom, ha te 1fokot csökkentesz a gázfűtésen, akkor kb 5%-al csökkenhet a költség, villanynál akár 8%-al is, tehát ha én 23 helyett 20fokkal beérem, akkor már nyertem 15-20%-ot, ebben semmi varázslat sincs.

Mellesleg én szeretem magam jól érezni a lakásban, egy szál pólóban télen is, és nem melegítőben ücsörögni mint pár szomszédom.
Van egy 24kW-os digitális szabályozható kazán leszab. 9.4kW-ra ha jól rémlik, 41nm-re, 24fokra van állítva a szabályzó, ez légáramlatoktól függően 23.5-25fok közt tartja a lakást, 3éve a legmagasabb gázszámla 10k volt (és elég nagy melegvízfogyasztók is vagyunk)
az átlag meg 7k télen, 2k nyáron.
Most fázzak azért, hogy egy ezressel kevesebb legyen havonta? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#88) pojakcs válasza wbtist (#86) üzenetére


pojakcs
senior tag

Fát nem akkor kell venni amikor fűteni akarsz. :) Én múlt évben nyáron vettem meg azt amivel a következő télen fogok fűteni. Most vettem még egy télre valót, mert olcsó volt (15kFt), amit majd valamikor 2007-8 telén rakok a központi erőműbe. Ennél tisztább, környezetbarátabb, és olcsóbb nem igazán van. Jó, némi munka is párosul mellé, de az sportnak is felfogható. :)

Üdv: Csaba

(#89) phanfantom válasza pojakcs (#88) üzenetére


phanfantom
senior tag

Milyen árak is vannak arrafelé fában? Kíváncsi lennék rá? :)
Fafaj ft/q

(#90) pojakcs válasza phanfantom (#89) üzenetére


pojakcs
senior tag

Egy IFA fa 15k volt. Jó, ezt egy haveromtól vettem, aki a fakivágással foglakozik, a fuvar meg szintén ingyen volt baráti szivességként. Sőt, még a mentés is, mert a tetves IFA elsüllyedt. Ki kellett vasárnap hívnom a céges JCB-t. Az ráncigált ki minket a sárból. :) Így utólag jó sztori volt. :)

Üdv: Csaba

(#91) biga válasza wbtist (#85) üzenetére


biga
senior tag

''A szénnél valóban tisztább a fa, csakhogy itt a hőtárolós kályhákról, ill. az infrapanelekről lenne szó ugyebár...
Azoknál meg egyik sem tisztább''

Ezzel azért vitatkoznék. Mo.-on egyenlőre nagyon kevés az alternatív, megújuló energiával fűtött erőmű. Márpedig addig, amíg ezeket is olaggal, gázzal, szénnel, uránnal fűtik, addig bizony az elektromos áram csak neked tűnik tisztának, de az erőmű biza nyomja a környezetbe az ilyen-olyan hulladékot. Szóval az elektromos áram egyenlőre (remélem tényleg csak egyenlőre) nem számít tiszta fűtőanyagnak.

A fa fűtéshez: fát nem ősszel illik venni, a fűtési szezon előtt, megjegyzem, nedvesen sem károsabb, csak nem ég olyan jól (a co2 mellé vízgőz is távozik). De nem ezért nem veszek nedves fát, hanem azért, mert drága! (nedves fa nehezebb, -> többet fizetek ugyanannyi fűtőértékért, szóval vizet minek vegyek? ) Itt azonban én pelletkazánrol beszéltem, ahová kifejezetten szárított, összepréselt fa kerül, nagy hatásfokkal elégetve. Ezt meg kapsz nagyon sok helyen (szerencsére egyre többen ismerik fel a benne rejlő lehetőségeket). Az meg nagyon tiszta fűtést eredményez.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#92) phanfantom válasza biga (#91) üzenetére


phanfantom
senior tag

Mennyiért tudsz venni és hol pelletet? Akár privibe is írhatod, ha hosszú:)

(#93) biga válasza phanfantom (#92) üzenetére


biga
senior tag

Én egyenlőre még csak szeretnék pellettel fűteni, pénzem még nem volt a kazánom lecserélésére. Ezért én nem veszek semennyiért pelletet, de ismeretségi körömben használnak pellettüzelést, tapasztalataim főleg tőlük vannak. 450-550Ft között lehet kapni a pelletet zsákonként (kb 15kg), de egyik ismerősöm 400 alatt is szokott venni. Szerintem gugli segít, hogy hol lehet kapni.

itt egy pl (no reklám, én is gúglin találtam, csak forrás miatt).: [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#94) wbtist válasza biga (#91) üzenetére


wbtist
tag

Szép ez a pellet kazán , meg az elmélet is, mennyibe kerül a pellet kilója? Mennyibe kerül a 15kW-os pellet kazán?

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#95) biga válasza wbtist (#94) üzenetére


biga
senior tag

Egy alap pelletkazán300-400e-töl indul, a jobbak sajnos a 6-700e-et is elérik (ezek leggyakrabban sima fa tüzelésére is jók, azokat gázosítja). Egy kg pellet 28-35Ft között van kb.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#96) wbtist


wbtist
tag

Nos Biga linkje alapján 4 hónapos fűtéssel számolva kb 66e FT lenne a pellet ára (Bruttó, nem számolva a fuvardíjat, 240kg/2hét)

Már csak a kazán árára lennék kíváncsi.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#97) biga válasza wbtist (#96) üzenetére


biga
senior tag

Mondom, sajnos egy jobb kazán (18-25kW-osak) 700e, vagy a felett is lehet. Azonban mostanában érdemes erre is figyelni: [link], mert pályázni lehet erre is, és így már nagyban csökken a megtérülési idő.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#98) biker


biker
nagyúr

nem egyszerűbb a pelletes játéknál az automatizált forgácsadagoló?

Keresztanyáméknál a vegyes tüzelésű meglévő kazánra szereltek egy csigás adagolót, meg egy baromnagy tartályt, betöltöd a fűrészport a tartályba, és a csiga adagolja a fűrészport/forgácsot a kazánba
Az még olcsóbb, szerintem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#99) phanfantom


phanfantom
senior tag

Köszönöm az információkat.
Bizonyos mértékig már tájékozott voltam, de ezt a fenti honlapot még nem láttam.
wbtist: pontos számítást hol láttál? Én sajnos nem találtam meg.

Amugy nekem még drágának tűnik ez a fajta tűzelőanyag.
Pl: brikett: 850ft egy zsák zsák=25kg/átlag vagyis 1kg=34ft, tehát 1q=3400ft
Magyar viszonylatban szerintem ez sok.
Pl: az erdészetből be tudjuk szerezni a fát 10-11500ft/m3-es áron( akác, tölgy) Az akác ugye a legjobb tűzifának számít. Szóval mindennel együtt kijön 1q fa 1300-1400ft-ból.
Persze a tűzépeken ezt 1600-1800ft-ért adják, minimum.
Abban,hogy fele annyi mennyiség kell belőle mint a fából, hát nem tudom....
A honlapjuk alapján főleg külföldre dolgozhatnak, ugyanis az az évi 120.000q nem olyan sok.
DE. Nagyon jó megoldásnak találom és tetszik is nagyon:)

Ui: a 80-as években, 90-es évek közepéig, az ország legnagyobb fafeldolgozó vállalata már gyártott ezzel a préselési technológiával( faforgácsból, ''hulladékból'' stb..) brikettet, (csak akkor még nem nevezték bio-nak), ugyanis a keletkezett melléktermékeket, ilyen módon tudták a legjobban hasznosítani. Tényleg nagyon jó volt és jó meleget adott:)
Csak aztán más irányú hasznosítás miatt beszűntették, faforgácslap, furnérlemez készítése jövedelmezőbb lett.

(#100) phanfantom válasza biker (#98) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ilyenról is hallottam már, de azt nem tudom, hogy minden kazán alkalmas lenne-e rá.
Ugyanis láttam olyan ''normál'' kazánt ugy hirdetve, hogy alkalmassá tehető az általad említett módszerrel való fűtésre.
Esetleg tudnál szerezni róla pontosabb információkat? Érdekelne:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.