Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#249) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Sziasztok!"Véletlenül" csöppentem Hozzátok,de azonnal végig is olvastam az érdekes hozzászólásaitokat! :C
Sajnos a valós érvek és (nem mindig valós) ellenérvek szanaszét vannak!
Épp 25 éve,egy 180-180m2-s 4 lakásos társasházban építkeztem (teljesen azonos a szigetelés,nyílászárók,stb.) és azóta is ugyanazokkal az Elekthermax hőtárolós kályhákkal, éjszakai árammal fűtök!Szomszédaim azóta már "tovább léptek"a szenestől (német brikett..,koksz) a gázosig (cirkó..,kondenzációs)!Talán a pár évvel ezelőtti (erőteljesen támogatott) gázárakat leszámítva,sosem jöttem ki rosszabbul,mint ők!
A szenest át-átvágták,lakásában rengeteg helyet foglalt a tüzelő(falain a szálló szénpor),
fuvarköltség és a javítgatások,fejfájdítós füstgázok..!
A gázosoknál a fűtésszezon előtti átvizsgáltatások: (minden brigád "újított" valamit..80e től a gyakori kazáncseréig: több 100e),külön kazán helység kialakítása,csőrendszer miatti átalakítások,ill. áramszüneteknél "vendégségbe" mentek melegedni,stb!
Az infrafűtés elve sem mai találmány,de most élettanilag jó irányban fejlesztették!
A keltetős kis csirkéknél lévő infralámpa életmentő,csak ki ne lökjék a melege alól...!
Ahova sugároz ott tényleg nagyon kellemes! Tapasztalatom:(mértékkel csinálva) jót tesz a csontoknak,izületeknek,közérzetnek (amíg be nem takarózol) ,de..ezt csak nappali áramra lehet alapozni,lekapcsolása után (v.áramszünet) vége az általa besugárzott vonal melegének!
A hőtárolós kályhákhoz fűződő "hiedelmek" döntően a teljes hozzá nem értésből adódnak!!
"Világvég",hogy a "ventillátor zajos"!
- 20 év után minden másodikban (300-400 Ft) ki kellett cserélnem a csapágyat (ÚJ lesz)!
- a ventillátor (fali termosztát) használata olyan,mint ha cserépkályha ajtaját nyitva hagyod: a lakás levegője hamarabb melegedget (pláne a kályha előtt),aztán gyorsan leég és akkor csak hordhatod újból a drága tüzelőt!
- a zaj igazi kiváltóját jobb lenne nem is közölnöm: a benne lévő (sztatikusan és fizikailag
beszívott, összegyűjtött) majd 1/2 vödörnyi hajszálak,szöszmöszök,stb!!
Így fűtök vele :
Külső hőmérséklet O C I. fokozat
-5 C-ig II. fokozat
(farkasordító hideg és szeles): III. (max) fokozat! DE:
-előtte már 1-2 nappal feljebb kapcsolom,felmelegedés előtt is már előző napon visszavehetem!
- sosem hagyom kihűlni (1-2 óra alatt kihűtheti a ventillátor!),mert utána akár 2-3 nap múlva lesz csak ismét meleg,valamint 1-2 heti plusz villanyszámlát is csinálnék!!!
-nem a fokozatkapcsoló alacsonyan tartása az igazi takarékosság,mert a kívánt hőmérsékletnél azonnal kikapcsol,hanem a rövid idejű (intenzív) szellőztetés, ventillátor "elfelejtése"!
Várom kérdéseteket!Bocsi a hosszúságért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.