Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wbtist


wbtist
tag

Sziasztok.

Bár nem éppen a Prohardver profilja, mégis ide írok.

Idén szeretnénk ''áttérni'' a villanyfűtésre és e két lehetőség közül kéne kiválasztani a nekünk megefelelőt.

Először is, szeretném leszögezni, hogy a gáz semmiképpen nem jöhet szóba, nem is szeretném azzal összehasonlítani.

Az lenne csak a kérésem, hogy amennyiben valakinek tapasztalata van valamelyikkel/mindkettővel kapcsolatban, írja le legyen szíves.

WB

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#2) e=mc²


e=mc²
őstag

Nekunk regen (mar 5.eve nincs) hotearkalyhas megoldas volt egy 100nm^2 -es csaladi hazban.
Jo volt, hangos volt, draga volt :)
Attertunk kozpontira (vegyes tuzelesu kazan)

Ambulimax Provider

(#3) lapa válasza wbtist (#1) üzenetére


lapa
veterán

nekünk régen nagy hőtárolós kályhák (elekthermax?) voltak 4 meg 6 kw-osak asszem. én nagyon szerettem, mert rá lehetett ülni akár, nem volt tűzforró. én azt választanám. meg nemtom az infra hőérzetre milyen, de a hőtárolós kellemes.

upd: persze ahhoz több fázis, csillió forint ha nincs stb.

meg akkor is éjszakai áramon, ha nincs mégcsillió a másik óra beszerelése.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#4) wbtist válasza e=mc² (#2) üzenetére


wbtist
tag

Én éppen a vegyesről állnék valamelyikre... :)

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#5) Atlantis


Atlantis
veterán

Ez szerinted mitől hardver?

Áthelyezve...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) wbtist válasza Atlantis (#5) üzenetére


wbtist
tag

Fennt írtam, de elnézést kérek. :R

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#7) e=mc² válasza lapa (#3) üzenetére


e=mc²
őstag

pontosan... nekunk 3 szobara 3 kulon biztositek csak a kalyhak miatt volt

igen elekthermax volt, es tenyleg az volt benne a jo, hogy tartotta a meleget, es ra is ulhettunk, mellesleg ejszaka a duruzsolasara jo erzes volt elaludni :) samot :F tegla eleg jo.

igazabol az ar miatt valtottunk, mert atalanyt fizettunk, es ev vegi elszamolasokkor jott ki 8xe ftnyi plusz, a havi 17-20e ft-os villanyszamla mellet...
pedig ejszakain ment

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#8) wbtist válasza e=mc² (#7) üzenetére


wbtist
tag

Arra emléxel még, hogy mekkorák voltak a kályhák?

Én úgy számoltam, hogy vennék 3 db 5kWh-at. Az ismerőseim állítják, hogy 1 nap alatt nem hűl ki teljesen, sőt még másnap este is igencsak meleg marad. A forgalmazó cég honlapja szerint egy 5kW-os felfűtési idelye - gondolom szobahőmérsékletről üzemire - 2,5 óra. Számoljunk: 3 db 5 kW-os napi 3 órát üzemel 17Ft/kWh (éjszakai)áron 4 hónapon (átlag 30,5 nappal számolva) keresztül. 3*5*3*17*122= 93330. Tehát 93330 Ft a fűtésem éves szinten ez havonta 7777 Ft plusz terhet jelent a villanyszámlában. Ha rosszul számoltam akkor help.

Emellett ez a számolás akkor helyes - ha helyes - ha mindhárom kályha megy napi 3 teljes órát (felfűtési idő). Namármost, ha nem hűl ki akkor nem megy annyit.

[Szerkesztve]

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#9) infrapanel válasza wbtist (#1) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Mail ment!

(#10) wbtist válasza infrapanel (#9) üzenetére


wbtist
tag

Örülök, hogy egy illetékes is írt.

Várom a válaszod.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#11) #16741888


#16741888
törölt tag

2-3hőtárolós kályhát ha gondolod el tudok adni:D
Keress meg priviben ha kellene.
Központira áttértünk jó régen, feleslegesség váltak...

(#12) wbtist válasza #16741888 (#11) üzenetére


wbtist
tag

Privi ment...

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#13) infrapanel válasza wbtist (#10) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Remail ment!

(#14) e=mc² válasza wbtist (#8) üzenetére


e=mc²
őstag

Nagyok voltak, kb fel meter magas egy meter hosszu es 30-40 cm szeles ha jol emlexem...
az igaz, hogy mi nem napi 3 orat hasznaltuk, hanem szinte egesz nap ment.

Mind1, ha kapsz jo ajanlatot, akkor gondolkozz el rajta... az biztos, hogy en nem fogok meg1x hotarkalyhas modszert alkalmazni.

Ambulimax Provider

(#15) wbtist válasza e=mc² (#14) üzenetére


wbtist
tag

Akkor kb 4-5kW-osak lehettek.

Egész nap ment. OK, de maga a felfűtés ment egész nap, vagy a ventillátor? Nem mind1

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#16) e=mc² válasza wbtist (#15) üzenetére


e=mc²
őstag

a futes tobbet ment joval, mint a ventik, azok csak idokozonkent (termosztat be volt allitva) fujta ki a meleg levegot..

Ambulimax Provider

(#17) wbtist válasza e=mc² (#16) üzenetére


wbtist
tag

Az infrapanelről már kaptam ajánlatot, a hőtárolósról most várom.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#18) e=mc² válasza wbtist (#17) üzenetére


e=mc²
őstag

Utananeztem ennek az infrapanelnak, es elsore nagysagrendekkel jobbnak tunik mint a hotarkalyha... 2 kozul azt valasztanam..
[link]

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#19) infrapanel válasza e=mc² (#18) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Nem akarok önreklámot, de 10db-nál kb 150000 Ft hagynál ott pluszba a belinkelt cégnél mint nálam!
A döntés a ti kezetekben! Nyugodtan kérdezzetek utánna!

(#20) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a bátyámék nemrég tértek át hőtárolós kályháról egyébre. de mint írtad, nem alternatíva. pórbáltuk eladni a 3 db asszem 6kw-os cuccot, de miután jópár hónapig nem kellett senkinek, a samottéglából lépcső és kerti tűzhely lett :D

(#21) e=mc² válasza infrapanel (#19) üzenetére


e=mc²
őstag

termeszetesen nem az arak miatt, hanem maga a technologia miatt neztem meg azt az oldalt, mert nem tudtam, mi is ez.
Aztan meg amint lattam irtal neki ajanlatot, es gondolom o sem hulye, hogy a dragabbat vegye....

Ambulimax Provider

(#22) wbtist válasza e=mc² (#21) üzenetére


wbtist
tag

Igyexem nem az lenni :D

Infrapanelünk lesz. ;)

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#23) pojakcs válasza wbtist (#22) üzenetére


pojakcs
senior tag

Fázni fogsz, vagy a gatyád rámegy a villanyszámlára! :Y

Üdv: Csaba

(#24) wbtist válasza pojakcs (#23) üzenetére


wbtist
tag

Van tapasztalatod az infrapanellel, vagy csak, hogy árammal megy az a gond?

[Szerkesztve]

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#25) pojakcs válasza wbtist (#24) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nincs tapasztalatom az infrapanellel, csak a villanyos fűtéssel. Csodák viszont nincsenek, a fizika törvényi azonosan vonatkoznak bármilyen fűtőtestre.
Van nekem is egy kisteljesítményű elektromos fűtésem a központi fűtés vízrendszerébe beépítve. Ezt kizárólag az ''átmeneti'' őszi - tavaszi időszakban használjuk, amikor csak este kell egy kis enyheség a lakásban. Meggondolom hogy mikor, meddig kapcsolom be, mert iszonyatosan pörgeti az órát. :O

Üdv: Csaba

(#26) wbtist válasza pojakcs (#25) üzenetére


wbtist
tag

Értem. Nekem meg elegem van a favágásból, a gányolásból. Inkább fizetek a kényelemért.

Szerintem nem is sokat. (ha már folt fizika, legyen matek is... ;) )

Nekem 4,5kW panelteljesítmény kell az egész lakásra. Ha ezek minden nap mennek 10 órát csak NAPPALI áramról, 4 hónapon keresztül, akkor 14640.-Ft-tal kell megnöveltetnem a villanyszámlám. 4,5(W)*10(üzemóra naponta)*122(4 hónap, átlagosan 30,5 nap)*32(Ft/kWh a nappali áram)=175680.-FT (175680/12 hónap az általány miatt=14640.-Ft/hó kiadás.)

Ez a legrosszabb eset, ugyanis értelemszerűen éjszakai áramról fog menni éjszaka :DDD . Ami ugye 17,.-Ft/kWh

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#27) pojakcs válasza wbtist (#26) üzenetére


pojakcs
senior tag

Mekkora a lakásod, és milyen a hőszigetelése? Gyanúsan kevés a 4.5kW!

Üdv: Csaba

(#28) wbtist válasza pojakcs (#27) üzenetére


wbtist
tag

54 nm panel. Cserélt műa nyílászárókkal.

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#29) pojakcs válasza wbtist (#28) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nem vagyok hőtecnikai szakértő, csak simán építkeztem már. Hasonló méretű családi házakba legalább 15-20kW teljesítményű gázkazánt szokás beípíteni. Ugyebár gondolni kell arra is, amikor -17 van ,és kellemes északi szél. Ilyenkor hiába járatod folyamatosan a 4.5kW infrapanelokat, meleg nem lesz a lakásodban. Ha pedig nagyobb teljesítményt építessz be, akkor ing gatya rámegy az üzemeltetésre. Itt nem csak a villanyszámlára gondolok, hanem a teljesítmény bővítés költsége az áramszolgáltató felé, az esetleges teljesítmény lekötés díjja, az elektromos hálózatod kiépítése a megfelelő teljesítmény igényei szerint.
Egy elrettentő példa! Itt ahol élek, a helyi nyugdíjjasklubban volt elektromos fűtés, 2db hőtárolós kályhával. Heti egy napon működött teljes teljesítménnyel, egyébként csak temperáló fokozaton ment. Kb. 70m2 méretű épület, mondjuk nem a legkorszerűbb hőszigeteléssel. Havi 100kFt volt a villanyszámla telejsítménydíjjal a fűtési időszakban !!!! :Y Be lett kötettve a gáz, egy év alatt megtérült.

Üdv: Csaba

(#30) wbtist válasza pojakcs (#29) üzenetére


wbtist
tag

''Kellemes északi szél'' - ebben szerencsés vagyok, nincs északi utcafronti falam :)

Azért nálam jobb a szigetelés, ígyis számolok akár 45k villanyszámlával a fűtési szezonban.


[Szerkesztve]

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#31) infrapanel válasza pojakcs (#29) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Pedig elhiheted, elég lesz az!
Nekünk is 59nm a lakás (társasház) és Én nem fogok 4,2kW-nál többet beszerelni. Aztán vagy elhiszed vagy nem. Konkrét pl.: 8nm szobába 700W-al fűtök, ugy hogy egyik fal nincs is leszigetelve (jéghideg). 20°C-ra beállítva a legnagyobb hidegben sem ment többet 7óránál/nap. De mondok mást: Pesten az egyik bérházban nem volt gáz. Ők a árammal működő olajradiátort cserélték ilyenre. (33nm) Elhiszed ha azt mondom, az egész lakást befütöttem annyi teljesítménnyel, mint ami csak a konyhába volt nekik ezt megelőzően?

(#32) pojakcs válasza wbtist (#30) üzenetére


pojakcs
senior tag

Gáz nincs? Lényegesen olcsóbb.

Üdv: Csaba

(#33) pojakcs válasza infrapanel (#31) üzenetére


pojakcs
senior tag

Bocs, de ez erősen súrolja a fizika határait. Magyarul kamu!!! :)
Mitől adna több hőt le, azonos villamos teljesítmény mellett, egy infrapanel, mint egy elektromos olajradiátor? Attól hogy üzleti érdeked ezt kívánja?

Üdv: Csaba

(#34) wbtist válasza pojakcs (#32) üzenetére


wbtist
tag

Úgy kezdtem a fórumot, hogy nincs lehetőségem (nem pénzem) beköttetni.

Egyébként sokminden volt, ami meg is döntötte a fizika határait, de inkább ne filozofáljunk... :D

Mad inkább elmesélem a tapasztalataimat jövő télen... ( ha nem fagyok +) :DDD

[Szerkesztve]

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#35) pojakcs válasza wbtist (#34) üzenetére


pojakcs
senior tag

Akkor sok más lehetőséged nem nagyon van. :(
Gondolom a tűzifa és ilyenek, panelban kissé macerás. :)

Üdv: Csaba

(#36) infrapanel válasza pojakcs (#33) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Kamu, nem kamu, ez van! Vagy elhiszed, vagy sem!
Csak annyit tennék hozzá, volt időszak amikor emberek meghaltak azért, mert azt mondták, a Föld nem lapos. És mégis....
Vagy szerinted vizzel működő autó sincs? Pedig a technika évtizedek óta megvan! Csak valakik nem akarják.... De ez nem azt jelenti, hogy nincs is.
Az utolsó mondatodra már nem is reagálok, ezt a tudatlanságod számlájára írom! Nézz utánna kicsit a dolgoknak, mielőtt vádaskodsz!

(#37) pojakcs válasza infrapanel (#36) üzenetére


pojakcs
senior tag

Láttál már vízzel működő autót tanult barátom?
Mutass egyet nekem , és veszek tőled hat tonna infrapanelt, hogy menjen a bolt! :)
Bocsáss meg ,de én tanultam fizikát, nekem ne magyarázz butaságokat.

Üdv: Csaba

(#38) Papa-Georgo válasza pojakcs (#37) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Hát bocsi, biztos tudatlan vagyok, de én már láttam vízzel működő autót...:U

Fizikát más soxor sokhelyen megdöntötték.

Nekünk casládi házunk van, egy 24kw-os gázkazán van, közel 200nm-et fűtünk be vele és elég.


Amúgy..bár sokan nem szeretik, van egy Egely nevü bácsi. Sokan azért fújnak rá, mert nem tudnak magyarázatot adni arra, amit nekik sikerült megdönteni fizikában...Persze, nem kell elhinned, ezt megint csak azért mondom, mert láttam élőben, saját szemmel, és hidd el értek fizikához.

[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#39) infrapanel válasza pojakcs (#37) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Te pont az a típus vagy, mint a volt fizika tanárom! Ő is csak a fizikakönyv szavait itta. Sokszor elképzeltem, mikor egyes fizikai törvényeket megdöntenek, kiadják könyv formában, majd ezek a tip. emberek magukból kikelve hirdetik az új ''igét'', amit ''tanult barátaink'' esetlegesen már évek óta tudnak.
Nehogy azt hidd, mert diploma van a zsebedben, okos ember is vagy. Nekem is van, de én megtanultam, nem kell mindig mindent elhinni, amit tanítanak.

Úgy néz ki, ha Papa-Georgo hoz nekem egy autót, venned kell 6 tonna panelt! :))

[Szerkesztve]

(#40) pojakcs válasza Papa-Georgo (#38) üzenetére


pojakcs
senior tag

Hát bocsi, biztos tudatlan vagyok, de én már láttam vízzel működő autót...

Én még sajnos nem. Olyat igen, amiben vizet adagoltak az üzemanyaghoz, de ez nem tekinthető kizárólag vízzel üzemelő autónak.

Fizikát más soxor sokhelyen megdöntötték.

Ez is igaz, de ezzel nem lehet igazolni egy, a fizika mai állása szerinti ellentmondást. Elég piciny esélyét látom annak, hogy eme fórumban tűnnek fel a majdani Nobel díj várományosai. Nem kizárt, de nehezen hiszem. :)

Nekünk casládi házunk van, egy 24kw-os gázkazán van, közel 200nm-et fűtünk be vele és elég.

Nincs is ezzel semmi gond. Gondolom normális a hőszigetelés, ami panel épületekre nem minden esetben igaz.

Amúgy..bár sokan nem szeretik, van egy Egely nevü bácsi. Sokan azért fújnak rá, mert nem tudnak magyarázatot adni arra, amit nekik sikerült megdönteni fizikában...Persze, nem kell elhinned, ezt megint csak azért mondom, mert láttam élőben, saját szemmel, és hidd el értek fizikához.

Olvastam én is tőle pár könyvet. Engen nem győzött meg, bár lehet hogy van valami a találmányiban ,elméleteiben. Lehet hogy x idő múlva, egy fejlettebb tecnológiai szinten, megvalósíthatóak lesznek az ő elvei szerint épült szerkezetek.
Pillanatnyilag viszont nem erről van szó! Nyista NASA tecnológia ,mezei elektromos fűtőtest hőteljesítményéről van szó! Ide azért nem kellene misztifikációs tényezőket beiktatni! :)

Üdv: Csaba

(#41) pojakcs válasza infrapanel (#39) üzenetére


pojakcs
senior tag

Úgy néz ki, ha Papa-Georgo hoz nekem egy autót, venned kell 6 tonna panelt!

Hozhatna! Egy vagyont költök benzinre! :))

Üdv: Csaba

(#42) infrapanel válasza pojakcs (#40) üzenetére


infrapanel
csendes tag

Nyista NASA tecnológia

Csak halkan súgom meg neked, ezt a technológiát a Nasa használta először az űrállomásokon. És mint tudjuk, sok dolgot használunk, amik onnan lettek átültetve a civil életbe!
De ettől függetlenül, mondhatsz amit akarsz!

(#43) GP-Sz válasza Papa-Georgo (#38) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ti még gázzal fűtötök? Lúzerek. Mi nullponti energiával :DD

(#44) pojakcs válasza infrapanel (#42) üzenetére


pojakcs
senior tag

Ezt titkon gondoltam is! :)) Különben, hogy a francba tudna több energiát leadni, mint amit belenyomsz a dróton?! A NASA az tudja a megoldást! :) Mi meg hiszékeny fogyasztók megvesszük, és örülünk, hogy milyen csúcstechhnológiához jutottunk! :)) Ezt hívják marketingnek! :))

Üdv: Csaba

(#45) pojakcs válasza GP-Sz (#43) üzenetére


pojakcs
senior tag

Hozzád már bekötötték? :Y

Üdv: Csaba

(#46) GP-Sz válasza infrapanel (#39) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Az a probléma, hogy ha megkérdezed Egelyt, még ő is azt mondaná, hogy ha egyszer 700W, akkor 700W, akkor is ha infrapanelből jön, akkor is, ha olajradiátorból, meg akkor is, ha a kezed dörzsölgetéséből :) Merthogy hőerőgépész mérnök a szerencsétlen, abból meg állítólag nem is rossz, csak ráállt az átverés-iparra.

(#47) Papa-Georgo válasza pojakcs (#40) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Én olyat láttam egy kiállításon, ami vízbontás elvén működött. Beleöntötte vizet, az pedig szépen hidrogént fejlesztett belőle.

Hozni nem tudok, mert csak ott láttam, egyebet sajnos nem tudok róla. De USA-ba is csináltak egy vízzel működő autót, persze most lehet mondani, hogy misztikus, mert van róla kép, csak a feltaláló halála után /egész véletlen nem természetes halállal halt meg/eltűnt a működő autó, és az összes terv is...:U Vajon miért?

Egely-től énis olvastam töb könyvet, amik nekem nagyon tetszettek, mondjuk különösen inkább Tesláért vagyok oda ilyen téren. Amúgy Teslának is volt egy kocsija, igaz az nem vízzel ment, de nem is benyával, hanem vmi ''mással''. Igazából erről is csak találgatások vannak, mert feljegyzések eltűntek.

amúgy egy roppant egyszerü dolgot tudok neked mutatni, amitől anno hasonló gondolkodású fiz. tanárom, mint te /bocsi :B/ agybajt kapott...

Vitalitásmérő. Nemtudom ismered-e? :P Bioenergia szintet mér. Érdekes, szoktam vele szórakozni itthon. Van benne vmi :Y

Ne hidd, hogy elvakult Egely fan lennék, mer tényleg van pás sánta dolog, de ez a kis kerék érdekes játék...És olyan dolgo, amire a fizikába jelenleg nincs ekzakt magyarázat.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#48) Goose-T válasza infrapanel (#42) üzenetére


Goose-T
veterán

Nincs ebben semmi kuruzslás meg NASA, nem kell a parasztvakítás. Már a nagyanyám is infralámpát rakott a csirkeólba télen.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49) GP-Sz válasza pojakcs (#45) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Simán. Eleinte vízplazmát (©gróf Spanyol Zoltán[link]) égettünk a kazánban, de magas volt a vízszámla, úgyhogy átálltunk nullponti energiára, most már nekünk fizet az áramszolgáltató :)

(#50) Papa-Georgo válasza GP-Sz (#46) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

700W az 700W, ezzel nem is kívánok vitatkozni, viszont közelítsétek meg onnan, hogy adott esetben a hőérzet lehet több. Nem gondojátok?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.