Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dabadab válasza biga (#91) üzenetére


dabadab
titán

Azert az uran joval tisztabb, mint a szen (radioaktivitas szempontjabol is).

DRM is theft

(#102) biker válasza phanfantom (#100) üzenetére


biker
nagyúr

biztos vannak feltételei az átalakításnak, de nem tudom.

Mellesleg igazad van, ez a bromi korszerű és új tüzelóanyag blokk (legyen bármi a neve ennek a préselt égetet blokknak) olyan új, hogy a szegedi egyik fatelep pántológépét 99-ben javítottam meg, és ezen csomagolták az ilyen préselt-égetett rudakat, hatszög hasáb, 6-8db / csomag blokkokba, akkor már kb 8éves volt a csomagológép :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#103) biga válasza dabadab (#101) üzenetére


biga
senior tag

Használat közben biztosan. De utána nagyon bonyolult,és főleg nem valami kimélő a tárolása. Na meg drága is). Alternativ módszer a megsemmisitésre: dúsitsuk,és időnként robbantsuk fel :))

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#104) phanfantom válasza biker (#102) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ha megtudnád kérdezni, hogy ''hogy is van ez'', már az is jó. Persze ha ugy adódik.
De majd megpróbálok én is utána nézni.
Arról mit tudsz, hogy működik? Már mint meleg van tőle, semmi extra munkával nem jár egy ilyen?

(#105) biker válasza phanfantom (#104) üzenetére


biker
nagyúr

nem most tudom megkérdezni, mert alig 300kmre lakik, és keresztanyám meg a műszaki dolgok nem ugyanaz, de egy kb 20éves vegyestüzelésű kazán lett átalakítva, nem épp tegnapi technológiával.

Van egy tartály, ebbe megy a forgács
alatta egy szokványos csigás ''tolattyú''
egy szabályzó, ami adagolja a cuccot.

de hogy hogy nem ég vissza a cucc, azt ne kérdezd :)
felügyeletet nem igényel, csak dolgozik.
rajta van a cirkó rendszer, meg a melegvíz
A forgácsot meg occsóé hozzák a melóhelyről (faüzem rulz)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#106) phanfantom válasza biker (#105) üzenetére


phanfantom
senior tag

Okés, majd ha oda kerülsz:)
Mindenestere biztató a dolog, hiszen egy régi kazánra is meg tudták csinálni.
Erre kíváncsi leszek :D

(#107) dabadab válasza biga (#103) üzenetére


dabadab
titán

''De utána nagyon bonyolult,és főleg nem valami kimélő a tárolása.''

Mindenesetre joval kimelobb ez a megoldas, mint a szenes eromuveknel, ahol a radioaktiv cuccot egyszeruen a levegobe eresztik. Egyebkent meg a maradek azert sugarzik, mert tovabbra is hasad, igy aztan jo esely van arra, hogy nem fog az sokaig ott maradni a tarolokban, hanem par evtized utan eloassak, aztan mehet vissza vmi modern eromube.

DRM is theft

(#108) wbtist válasza phanfantom (#99) üzenetére


wbtist
tag

A Biga által linkelt honlapon írták, hogy 2 hétre 250Kg kell a pelletből. ott van a kilónkénti ára is, így már könnyű volt kiszámolni. :)

[Szerkesztve]

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#109) biga válasza phanfantom (#106) üzenetére


biga
senior tag

Itt: [link] a főoldalon lejebb van egy pelletégető, amit sima vegyeskazánhoz lehet kapcsolni. Működést nem találtam róla, de az ötlet nem rossz. (mondjuk az ára egy kicsit komolytalan szvsz. Bár ki tudja...). Erre gondolsz?

Lehet nem kellene már OFF-ba tenni a hsz.-okat, mert bár a címtöl egy kicsit eltértünk, de alapvetően hasonló a téma. ;)

Szerk.: OFF-talanítva

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#110) phanfantom válasza biga (#109) üzenetére


phanfantom
senior tag

Az ötlet valóban nem rossz, csak kicsit sokba kerül.
Amit biker mondott, valószínűleg ennek a töredékébe kerülhet szerintem:)
Persze biztosan nem ''2 fillér''.

Helyes, hogy nem off-ban megy már, talán picit a topic nevén is lehetne változtatni, szerintem a topicnyitó sem haragudna meg érte. Ugy láttam ''vevő'' ezekre a dolgokra is:)
Így mindenki csak tanulhat:) Elektromos árammal való fűtést én elvetem.

[Szerkesztve]

(#111) biga válasza phanfantom (#110) üzenetére


biga
senior tag

Azt azért nem hiszem, hogy az a töredékébe kerülne. Egy vegyes kazán mondjuk legyen 100e (új, mondjuk 25kW), ehhez az adagoló, miegymás, simán megvan 2-300e. És akkor nem beszéltünk még a faelgázosításrol, ami egyébként (függetlenül a tüzelőanyagtol, mert ugye általában a pelletkazánok mennek sima tüzifával is, vagy akár fabrikettel stb) alap minden pelletkazánban. Ettöl lehet egy ilyen kazán akár 95% hatásfokú is (ami egy sima vegyeskazánra sajnos nem mondható el, de még gázkazánban sem rossz).

Szégyennek tartom azonban, hogy ma a legolcsób technika (mondhatnám a legkevésbé ''támogatott'') az, ami a legkevésbé hatékony, illetve a legjobban szennyezi a környezetét. Miért kerül egy hőszívattyú 1,5M Ft-ba? Miért kerül egy pelletkazán (vagy bármilyen faelgázosító kazán) 700e Ft-ba? Vagy egy kondenzációs gázkazán miért 5-600e-be? (Egyiket sem magyarázza pusztán a technológiai különbség, esetleg a nagyobb fokú bonyolultság) Magyarul ha gazdaságosan akarok üzemelni, na meg a környezetre is figyelni, akkor nyúljak mélyen a zsebembe, ha csóró vagyok, akkor használjam a gazdaságtalan technológiát (amitöl persze a csóróságom mit sem változik).

A címváltoztatást én is támogatom

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#112) phanfantom válasza biga (#111) üzenetére


phanfantom
senior tag

Akkor nagyjából a felébe kerülhet, az sem rossz arány.
De akár hogy keresgélek a google-ben, nem találok az adagolóról semmit.
Pedig most már kíváncsi lettem.

(#113) biga válasza phanfantom (#112) üzenetére


biga
senior tag

Kb a felébe kerül, de közel nem olyan hatékony :)

Gondolom az adagoló hasonló lehet, mint a pelleté, ott egy forgó tárcsa , illetve egy ''futószalg'' szerű izé továbbít. Így nem képzelhető el visszaégés. Néhány oldalon van egy két sematikus ábra, vagy robbantott ábra, ott látszik az adagoló. Valószínű a faforgács adagolója is hasonló lehet.

Itt van pl. egy, igaz, ez kandalló. De szvsz működésben ugyan az: [link]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#114) phanfantom válasza biga (#113) üzenetére


phanfantom
senior tag

A hatékonyság az adagolótól függ?
Én azt hittem inkább a kazánnak van köze hozzá. De engem ez nem is érdekel, csak az, hogy ha elégeti a ''hulladékot'', akkor ugyan olyan meleg legyen, mintha fával tüzelne az ember. Akkor már megérné egy ilyet beszerezni.
Csak az lenne az igazán érdekes, hogy minden kazánra rá lehet-e ilyet szerelni.
Ha igen, akkor már csak kalkulálni kellene...

(#115) biga válasza phanfantom (#114) üzenetére


biga
senior tag

Nem az adagolótol, hanem az elgázosítótol lesz gazdaságosabb. Ha jól értelmeztem biker megoldását, az egy vegyeskazán egy adagolóval, míg a pelletkazánok 2 ütemben égetnek.

Itt egy rövid leírás a működési elvükröl:

''Az égési folyamat az úgynevezett gázosítás elvén mûködik. A gázosítási eljárás a szerves és szervetlen anyagok zárt kamrában történõ hõbomlásán alapul, amely a befúvóventilátor által létrehozott elsõdleges levegõ kismértékû túlnyomásánál megy végbe. A kazán belsõ terében egy gázosító kamra található, ahol a tüzelõanyag szárítása és gázosítása történik. A keletkezõ gázok összekeverednek az elõfûtött szekunder levegõvel és ezek alkotják az égési gázok elegyét a második fázisban. A gázok elégetése a kazán égésterében megy végbe és a harmadik fázisban az égéstermék a hõcserélõ csövön keresztül távozik a kéménybe. ''

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#116) biga válasza biga (#115) üzenetére


biga
senior tag

A mod-om letelt, mire írhattam volna:

azért találtam ''nem ajánlott'' kategóriájú kazánt is: [link] :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#117) phanfantom válasza biga (#115) üzenetére


phanfantom
senior tag

Azt tudod milyen elven működik a vegyestűzelésü kazán + a rászerelt adagoló, amivel el lehet égetni a por formátumú anyagot? Mint pl: a fűrészpor
Mert kazáncsere nem lesz megvalósítva, tehát a pellettűzelésű kazánok kizárva.
Viszont ez a másik igencsak megmozgatta a fantáziám:)
Nem nagyon tudom elképzelni, hogyan tudja a kazán elégetni azt a töménységű( levegőtlen) anyagot, miközben alapvetően nem képes rá( vagyis ha jól megpakolja az ember fűrészporral a kazánt, soha nem fog elégni, mivel nem kap levegőt, lefullad).
(Az elképzelni szót a szó szoros értelmében használtam, nem pedig szakmai szempontból zártam ki, mivel nem értek hozzá:), (gondoltam picit kétértelmű volt) )
Szóval ha valóban megvalósítható, akkor vevő lennék rá.


[Szerkesztve]

(#118) biga válasza phanfantom (#117) üzenetére


biga
senior tag

Szerintem az adagoló nem nyomja tele a tűzteret, ezzel elfojtva a tüzet, hanem épp az a lényege, hogy folyamatosan adagolja. De ha mondjuk beszerelsz egy ventillátort is a rendszerbe, akkor elég az töményebben is (mondjuk alulra egy venti, ami ha kell, akkor nyomja neki a friss luftot, ha már ízzik az egész - mondjuk egy hőszenzorral ellenőrizve - akkor lekapcsol.) Máshogy nem tudom elképzelni.
Az viszont már érdekesebb probléma, hogy egy hagyományos vegyeskazánt hogy alakítasz át? Nekem is van vegyeskazán otthon (a gáz mellett), és nehezen tudom elképzelni, hogy hová teszem az adagolót. Az adagoló ajtóra? Akkor hogy férek hozzá a salakolóhoz? (Ugyebár általában front oldalon van - egymás alatt - a kettő.) Végül is nem elképzelhetetlen, de szerintem komoly átalakítás kell egy kazánon hozzá. Ha valaki tud egy így átalakított vegyeskazánrol egy képet, még jobb, ha vázlatrajzot, az ne tartsa magában...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#119) biker válasza biga (#115) üzenetére


biker
nagyúr

én eddig a pelletkazánról egyik linkeden amit láttam, az kb 95%-ban azonos az általam említett szerkezettel.
és ezen a rajzon nem látok két fokozatú égésteret.
Nem mellesleg ezen a leíráson még dolgozhat az, akitől idéztél, mert a pellet a leírások alapján idegen, és főleg szervetlen enyag hozzáadása nélkül készül, akkor hogy kerül szervetlen anyag bele?
nem mellesleg milyen szervetlen tüzelőanyagot ismertek? én egyet sem, mind szerves...
és mit gázosít? ködös az egész, nekem legalábbis.
lehet hogy jó technika, de ez a leírás nem az :(:(:(
kéne egy ''rendes'' leírás ha van :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#120) biga válasza biker (#119) üzenetére


biga
senior tag

Én a leírásod alapján következtettem a szerkezeti különbségekre. Sajnos nekem (még) nincs semmilyen faelgázosítás elvén működő kazánom (se pellet tüzalőanyagú, se hasáb, se fabrikett stb), minden ''tapasztalatom'' velük pár ismerősömnél már működő rendszer (ebböl 2 pellet tüzelésére (is), 2-t hasábbal láttam csak, adagoló sem volt hozzá) megfigyelése, illetve utánaolvasgatás eredménye. Nekem úgy tünt, hogy a te leírásod alapján az egy sima vegyeskazán egy adagolóval együtt. De mivel nem láttam, természetesen tévedhetek, és lehet, hogy ugyan arrol beszélünk :)

Pár érdekesebb linket azért még találtam: [link]
[link]

ez hirtelen 2 leírás még a működési elvre. Ezek ha jól láttam éppen nem pellettel mennek (igazábol a pelletnek annyi a plusz haszna, hogy könnyű adagolni, ezért egy tárolóval automatizálható a működése, míg ez a fahasábra nem mondható el. Természetesen a fatörmelék is jó szerintem). Még keresgélek használható info után, na meg ha tudok rákérdezek egy-két ismerősömnél az esetleg felmerülő kérdésekkel kapcsolatban

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#121) phanfantom válasza biga (#118) üzenetére


phanfantom
senior tag

Szerintem csakis az ajtóra kerülhet az adagoló és a tartály, mert a kazánt megbontani nem célszerű, ill. van olyan is amit nem is lehet. De a bontás lehetőségét én ki is kizárnám:)
Légbefúvás: áram kell hozzá, ezért nagyon nem szimpatikus( picit macerásnak is tűnik, állandóan ide-oda rakosgatni a ventillátort)

Viszont eszembe jutott egy kérdés: mivel apró átmérőjű anyagok kerülnek elégetésre, hogy-hogy nem hullanak le a rostélyon keresztül? A vegyestüzelésű kazánoknál azért 1-2cm-es ''hézagok'' vannak a rostélyok között.
Ezt nem tudom, hogy lehet kiküszöbölni...

(#122) biga válasza phanfantom (#121) üzenetére


biga
senior tag

Pedig a légbefúvás nem is olyan rossz ötlet. Nem kell azt ide-oda pakolgatni, alulra fúj be és kész. A célja az, hogy (szabályozottan!) többlet levegőt juttasson az égéstérbe, ezáltal hevesebb égést érjen el. Mellesleg épp azzal, hogy ventit szabályozni tudod, azzal a hőmérsékletet is szabályozni tudod. Az áram meg.... a szivattyúhoz is kell (kivéve a még gravitációs elven működő rendszerek). Azért ez szerintem nem okoz akkora problémát.

A lyukacsozáshoz: egy sima vegyeskazán adagolóval való felszerelésénél gondolom lecserélik az alsó rostélyt is megfelelő méretűre (mondjuk ha tudod, hogy mennyi a jellemző tüzelőanyagméret, akkor biztos meg lehet oldani). Ha meg elgázosítasra képes a kazán, azokon rendszerint (legalábbis amit én láttam) azokon nem rostély van alul, hanem fúvókák stb. Igazábol kiváncs vagyok arra, hogy miként vannak ezek a problémák megoldva egy sima vegyeskazánnál, mert (bár közel nem a leghatékonyabb), de egy viszonylag olcsó megoldása lenne a kényelmes fával fűtésnek. Hát ha biker tud beszélni ismerőseivel valamikor, és egy két képet, vagy vázlatot tud mutatni. Ha megvalósítható, időlegesen ez az ötlet is tetszene (pénz híján egyenlőre más megoldásom úgy sem lenne :) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#123) phanfantom válasza biga (#122) üzenetére


phanfantom
senior tag

Légbefúvás: alul a hamu és salak kikotorásakor csak útban lehet..de én még nem láttam ilyet mondjuk. De nem szimpatizálok vele, mert még a keringetéshez sem használunk áramot, mivel annyira jó a rendszer, hogy nincs szükség rá. Pedig nincs a pincében a kazán, tehát olyan hatalmas szintkülönbség nem is kellett hozzá, de van, ez tény.
Kazán: új, öntöttvas kazán, vízrostélyos, cserélehetetlen, fixen van benne. viadrus u22 nagyon jó, hatékonyabb mint a régi totya, de az sem volt rossz.
Ebbe minden mehet, szemben a faelgázosítóval és a pelletes kazánokkal szemben( bár utóbbiba is mehet talán más is).
Szóval én a vegyestűzelésű kazánokat preferálnám, főleg ugy, hogy ha meg lehetne csinálni amit biker mondott. Akkor jó kis komplett fűtőberendezés lenne.
Amikor éppen fa van vagy szén, akkor önmagában a kazán dolgozna, amikor pedig hulladék(esetleg pellet), akkor fel lehet szerelni az adagolót. Ez így nagyon tetszene:)

Szerintem önmagában a pellettűzelés, amilyen ára van, nem fog elterjedni, akkor inkább már brikett, az is ugyanaz és azt legalább mindenki el tudja tűzelni bármilyen kazánban, cserépkályhában. De ezek jelenleg a fűtőanyagok nagyon drágák, hiába írnak mindenféle hatékonyságot.
Tűzeltünk annak idején brikettel, nagyon-nagyon jó volt, de ha most dupla áron lenne, mint a fa, akkor sem vennénk azt.

(#124) biker válasza biga (#120) üzenetére


biker
nagyúr

kicsit kezded túl körbejárni :)
eleve azt írtam, hogy egy síma vegyes tüzelésű kazán van, csak adagolós :)
és azt írtam, hogy ami pellet kazánt láttam az egyik ábrádon, az szinte 95% azonos volt vele.

A mostani leírások amiket linkeltél, azok már világosabbak.
ha minden igaz, amit itt íírnak, akkor elég kevés hamu kell hogy maradjon a kazánban, mert annál több diolog lett hasznosítva

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#125) biga válasza biker (#124) üzenetére


biga
senior tag

''kicsit kezded túl körbejárni ''

Ehhh... Lehet. :B Mostanában van folyamataban egy házbővítés, ami miatt a fűtésemet át kell alakítanom, ezért már egy hónapja járkálok a lehetséges megoldások körül. Néha én is úgy érzem, hogy ennél egyszerűbb a dolog, mint hogy így belemásszak az adott témába :)


Annál inkább érdekes, hogy egy sima vegyeskazánra hogy épül rá egy adagoló. Igazábol az adagolónak egyetlen szerepe van, hogy - mondjuk - a gázfűtéshez hasonló ''kényelemmel'' üzemeltessünk egy (bármilyen) szilárd tüzelésű kazánt.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#126) phanfantom válasza biga (#125) üzenetére


phanfantom
senior tag

Igen, konkrétan az adagoló szó, gyakorlatban valóban azt jelenti, hogy kényelmesebbé teszi a fűtést, mivel akár több napra való anyagot is ki tud adagolni önmagában:)

Engem viszont nem ez érdekel, sőt ez érdekel a legkevésbé, hanem az, hogy ezzel a szerkezettel( végülis nem tudjuk mi a neve) olyan anyagokat is el lehet égetni a vegyestűzelésű kazánban, amiket jelenleg nem lehet. Azért is izgalams nagyon, mert sokkal olcsóbb alapanyagokkal lehet fűteni:)( fűrészpor, faforgács)

Ui: nem tudják milyen kötőanyaggal lehetne összeragasztani szénport? Kipróbálnánk házilag, mert keletkezett egy kis ''melléktermék'', de por formájában nem tudjuk felhasználni

(#127) pojakcs válasza phanfantom (#126) üzenetére


pojakcs
senior tag

Víz? Ala iszapszén?

Üdv: Csaba

(#128) phanfantom válasza pojakcs (#127) üzenetére


phanfantom
senior tag

Hogy érted? Fejtsd ki:)

(#129) pojakcs válasza phanfantom (#128) üzenetére


pojakcs
senior tag

Régebben volt ilyen termék, mostanság nem tudom létezik-e. A ''hulladék'' szénpor volt kb. iszap állagú arányban vízzel elegyítve. Ez volt a legolcsóbb szén, és mivel viszonylag lassan égett, sokáig nyomta a meleget a cserépkályhában. Nem volt ajálatos kiszáradni hagyni, mert akkor szénport kaptál végtermékül. :)

Üdv: Csaba

(#130) phanfantom válasza pojakcs (#129) üzenetére


phanfantom
senior tag

Hogy egyszerűen vízet kevertek közé és ugy árulták?
Próbáltuk hasonló módon, de nem égett, használhatatlan volt.

(#131) pojakcs válasza phanfantom (#130) üzenetére


pojakcs
senior tag

Nem tudom a technológát, de víz volt a kötőanyag. Ezért is égett lassan.

Üdv: Csaba

(#132) phanfantom válasza pojakcs (#131) üzenetére


phanfantom
senior tag

Azért kösz, hogy próbáltál segíteni.
Talán valamilyen gyantaféleség kellene, amivel száraz állapotot lehetne elérni... :F

(#133) biga válasza phanfantom (#132) üzenetére


biga
senior tag

A fabrikettben, és a pelletben is valami ''ragasztó jellegű'' segédanyag, nem csak préselik általában (legalábbis én így tudom). Ennek kellene utánanézni, mert gondolom erre a célra is megfelelne.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#134) phanfantom válasza biga (#133) üzenetére


phanfantom
senior tag

Nem is olyan egyszerű...
Pl: az első honlap amit belinkeltél, a fabrikettet is gyártó cég, azt írja, hogy ők nem használnak semmiféle kötőanyagot. Direkt meg is néztem éppen emiatt.
Gondolom ezért (is) nevezik bio-nak. De egyébként tényleg van a hagyományosban.
Nem tudom honnan lehetne beszerezni, mert biztos, hogy van ilyen anyag.

[Szerkesztve]

(#135) phanfantom


phanfantom
senior tag

Senkinek sincs új híre? Vagy ötlete:)

(#136) petya013


petya013
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A kezdő témához: [link]
2 éve használjuk ezt a rendszert, jelenleg 2450w teljesítmény van kiépítve a szükséges 3500W helyett( tetőtér beépítés kb 140légköbméter, jó hőszigetelés). Termosztát állandó 20.5 Celsiuson, nappali áramra kötve a rendszer. Átalányunk 10EFt (fűtés mellett számítógép napi kb 5 órát megy, illetve nyáron 2x2.6kW légkondi)
Átmeneti időszakban nappal minimálisat megy a fűtés.(és pólóban vagyunk a lakásban)
Én csak ajánlani tudom.

petya013

(#137) biga válasza petya013 (#136) üzenetére


biga
senior tag

Egyik helyiségemnél én is gondoltam erre, a bajom az, hogy az általad linkelt oldalon sem szerepelnek árak. (Kifejezetten utálom az olyan - egyébként elég igényes kivitelü - oldalakat, ahol ''Árlista'' címszó alatt általában annyi szerepel, hogy ''Hívjon!''. Akkor ne csináljanak Árlistát rá! Max nem tőlük veszem meg...) Ez nektek mennyibe fájt?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#138) petya013 válasza biga (#137) üzenetére


petya013
csendes tag

mailban küldtem árlistát.
nekem az egész rendszert szerelésse együtt kb 400kFt-ért akarták adni.
megvettem 7db panelt tőlük, a többit máshol, termosztát(havi programozású, stb), teljesítmény kacsoló, szerelési anyagok kb 160kFt lett a vége. szerelni én szereltem fel, egyszerű villanyszerelő összerakja az egészet.amúgy a vaterán most vettem 5 panelt 1 áráért(20kFt), gázfűtésre álltak át, de a gyerekszobában fennhagyták a panelokat. (ők panelházban használták, havi villszámla 12kFt volt nekik)

petya013

(#139) wbtist válasza petya013 (#136) üzenetére


wbtist
tag

Szia.

Tehát ti csak a nappali áramról működtetitek?
Az éjszakait miért nem kötitek be?

Van képed hozzá? Küldd el! Mágneskép bármiről. -> http://egyedihuto.atw.hu

(#140) petya013 válasza wbtist (#139) üzenetére


petya013
csendes tag

Szia.
Van éjszakai áramunk is (villanyboiler), de ekkora :) fogyasztásnál nincs értelme rákötni, illetve a fő ok: az éjszakai hálózat csak a boilerre lett kiépítve(kis vezetékátmérő, mi almérővel csatlakozunk)

petya013

(#141) petya013


petya013
csendes tag

[link] másik cég, ahol árlista is van

petya013

(#142) Ganéházi válasza wbtist (#1) üzenetére


Ganéházi
újonc

Bármilyen fűtésre is akarsz áttérni legelőször végeztess el egy hőtechnikai számítást. Ez a számítás a bármilyen fűtésednek az alapja. Ugyan is ez alapján lehet megmondani, hogy az általad fűteni kívánt helyiségekbe mekkora fűtési teljesítmény kell. Ha ezt ne végezteted el két dologgal találod szembe magad.
1: Vagy alúlméretezett lesz a fűtésed és akkor fázni fogsz és kidobtál egy valag lóvét a semmiért.
2: Túl méretezett fűtésed lesz és ismét kidobtál egy valag lóvét csak most a beruházásra. De mondjuk nem fox fázni.
Eggyik se jó. Egy korrekt számítás után tudni fodog hogy mennyi teljesítmény kell és utánna törheted a fejed a fűtésen. ;)
A hőtárolós kályha tökéletes megoldás. Viszonylag nagy beruházás de ha hosszútávra tervezel akkor minden féle képpen megéri mivel éjszakai áramot használsz. És mint tudjuk az éjszakai áram fele a nappali áramnak úgy hogy jó megoldás. Ma már az éjszakai áram nem azt jelenti, hogy csak éjszaka van hanem ezt bekapcsolják nap közben is tehát a neve vezérel áram. Ezt használja a hőtárolós kályha. Hogy pontosan mikor van vezérelt áram arról az illetékes áramszolgáltatódnál tudsz érdeklődni. A beruházás az áramszolgáltatónál is viszonylag nagy mert ha komplett házat akarsz fűteni (3-4 kályhával) általában szükség lesz a 3fázisra úgy nevezett ipari áramra. Szerintem jó fűtés és megbízható főleg az új típusú kályhákkal. A [link] oldalon különben korrekten le van irva. Én tőlük vettem a kályhát 4db-ot és nem panaszkodom. A készülékek jók csendesek és megbízhatóan működnek. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt.
Az infrapanel is jó megoldás a lakásba. De a beruházási költsége kb. 2x nagyobb mint a hőtárolósé. Ráadásúl nem az éjszakai áramot használja mert nem hőtárolós jellegű így a villányszámlád elmászhat rendesen. :(( Viszont nem foglal helyet mert fenn van a plafonon. Nekem volt ez is van az is. Én az infrát cseréltem le hőtárra nekem a hőtár jobban bejött. A villanyszámlám 120m2 családi háznál hőtárral 16.000Ft. De egy dolgot ne feledj el. Valamit valamiért senki nevárjon 5000 ft-os villanyszámlát és közbe 25-26 fok meleget. Ezt egyik fűtés sem tudja. Egyébként a [link] oldalon találsz infót a infrapanelról is.
Na csumi.

(#143) Twinsen2


Twinsen2
tag

Nem tudja valaki megmondani véletlenül, hogy ilyen ősi hőtárolós kájhákhoz (20-30 éves asszem jugoszláv) hol lehet új levegőztető motort kapni ? vagy esélytelen ?

(#144) faki


faki
újonc

Mindegyiknek megvan az előnye hátránya.
A hőtár nagy bötrönc viszont az olcsóbb ''éjszakai áramot'' zabálja.
Az infra kicsi kényelmes viszont a nappali áram majdnem 2x ese az éjjelinek.
Nekem a nyaralóban infra van a lakásomban hőtár. Azért vok ilyen ''okos''. :)
www.futesek.hu. ott minden van. Én kb 1,5 éve vettem tőlük. Tudom ajánlani korrektek!

(#145) faki


faki
újonc

Mindegyiknek megvan az előnye hátránya.
A hőtár nagy bötrönc viszont az olcsóbb ''éjszakai áramot'' zabálja.
Az infra kicsi kényelmes viszont a nappali áram majdnem 2x ese az éjjelinek.
Nekem a nyaralóban infra van a lakásomban hőtár. Azért vok ilyen ''okos''.
www.futesek.hu. ott minden van. Én kb 1,5 éve vettem tőlük. Tudom ajánlani korrektek!

(#146) káró


káró
újonc

Nekem megközelítőleg 10 évig voltak Elekthermax kályháim. Szám szerint 3. 2-3 évente kellett hozzájuk nyúlni. A legnehezebb szerelőt találni hozzá. Teli volt üveggyapottal és a samot is porlott már szét. A ventillátor ki-ki fújt belőle.
2006 nyarán lecseréltem modernre a háromból kettőt. Összehasonlíthatatlanul komfortosabbak az újak. Alig hallani a ventillátort és nincs benne káros hőszigetelés. Kicsit ugyan drága, de a megbízhatóság is szempont volt.
Most 2 db 4 kilovattost és 1db 5 kilovattost használok. A havi résszámlám 18E Ft. Az éjszakai áram ugye :DD
Ezektől vettem: [link]www.futesek.hu
Az infrapanelról csak annyit, hogy egy kolleganőmék azt használják és megközelítőleg ugyanakkora lakásra fizetnek 40E Ft-ot havonta. Nekem ez sok. Nem minden a flanc. :(

(#147) snupsnika válasza wbtist (#26) üzenetére


snupsnika
újonc

4,5kW-al Nóbel díjat osztanának és mindenki ezt használná. Aki beveszi ezt a dumát, annak úgy kell. Mindent az üzletért, a fizika meg smafu. Infrapanelből ugyanannyi watt kell mint radiátorból. Ami hő a falon elmegy azt pótolni kell, vagy megfagysz.
Egy jó ügyvéd ebből igazán jó pert csinálhatna. Aki akarja vegye meg tőlük és ha fázik, perelje ki belőlük a különbözetet. Így megéri.

(#148) degu válasza káró (#146) üzenetére


degu
senior tag

Hat nemtom hogy mukodik Neked a dolog,mert nekem erdekesen! :W
A vill.boilerem megy ejszakai aramrol.Azt hittem ez azt jelenti,hogy este/csucsido utan/bekapcsol,es fut reggelig... :F Egy fraszt! :O
15h korul bekapcsol egy orara /de nem mindig!/ Este meg akkor,amikor akar! Volt,hogy ejjel tizenegykor/egykor bementem a furdoszobaba,es nem futott a boiler,pedig nappal elhasznaltuk a melegvizet.Szerintem akkor kapcsoljak be,amikor az orszagos halozatban*felesleg*van teljesitmenybol.Hat ez elegge LOL

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#149) dumamanci


dumamanci
újonc

Senkit nem akarok elekeseríteni de www.futesek.hu elég drága. Én a [link]címről választottam és nem hiszem, hogy rosszúl jártam. Mindenkinek tudom ajánlani a [link]címet

(#150) dumamanci


dumamanci
újonc

http://www.villanyfutesek.hu és a http://www.infrapanelek.hu címről mindenki vásárolhat!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.