Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#240) Antonio válasza pojakcs (#239) üzenetére


Antonio
senior tag

Hát új családi házba én se ezt használnám ott Prokoncept és társaik + hőszivattyú stb jönne már képbe ...

Én vidéken lakom per pillanat családi házban fa fűtés van, gáz csak nagyon ritkán átmeneti időben.
Egy kérdés ti akik gázt használtok és mondjuk 55 nm körüli lakást fűtötök, napközben is (mikor nem vagytok otthon) megy a fűtés? Illetve milyen gyorsan fűti fel a lakást/helységet?

Sajnos nem vagyok energetikus és ilyenfajta tanulmányaim se voltak, azt tudom hogy drágább az áram per pillanat (EU-ban az egyik legdrágább), de meddig lesz a mesterségesen alacsonyon áron tartva a gáz? De ha nem is vesszük figyelembe ezeket a kérdéseket mert valoszínűleg nem leszenek negy változások a közeljövöőben.

Én azért kacsingatok e felé a módszer felé mert mivel lakás felújítás előtt állok és egy infra kiépítése jóval olcsóbb mint egy gázos rendszeré (az engedélyeztetések stb-t hercehurcát nem is nézem) egy normális vízmelegítős kazán árából majdnem megvan a rendszer.

Itt az üzemeltetésen dőlnek el a dolgok. Gazdaságos?=Gyors felmelegítés->időzített indítás (sms) (bár gondolom ezt egy gázos rendszernél is meg lehet oldani), csak azt a helységet fűtőm ahhol vagyok, a magasabb hőérzet miatt alacsonyabb hőmérséklet (alacsonyabb energia felhasználás) is elég.

Jó lenne ha lenne itt olyan aki ezt használja és nem csak lokálisan pót-fűtésként.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.