Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Antonio válasza Porcupain (#250) üzenetére


Antonio
senior tag

hát nem tudom, én idén nem is emlékszem áram szünetre ... ez a legutolsó dolog ami miatt aggódnék ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#252) Antonio válasza Vaeteranus (#249) üzenetére


Antonio
senior tag

Most én is elgondolkodok ezen a hőtárolós kályhán (is), nem kell attól félni hogy estére elfogy a tegnap este betárolt hőmennyiség? Te kiszámoltattad hogy neked mennyi és milyen teljesítményű kályhára van szükség?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#253) Antonio válasza Antonio (#252) üzenetére


Antonio
senior tag

Hmm most hirtelen rákerestem gogglen de csak ezt találtam hőtárolós kályhákra (mármint ahol árulnak és árak is láthatóak:
[link]

tudtok más helyet?

illetve szobák teljesítmény méretezésére tudtok gy irányadó számítást adni (már hogy tudjam kb mennyi és mekkora teljesítményű kályhára lenne szükségem?

thx

tényleg felmerül bennem is a kérdés hőtárolós vagy infrapanel?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#254) Vaeteranus válasza Antonio (#253) üzenetére


Vaeteranus
csendes tag

Sziasztok! A vaterán már 20e-től is van,nem kell megijedni a külső karcolásoktól!

(#255) Antonio válasza Vaeteranus (#254) üzenetére


Antonio
senior tag

Ha már felújítok akkor lehetőleg új/modern gépet akarok főleg egy ilyen kényes területre, sajnos nem értek hozzá, és kitudja milyen öreg 1000 éves elavult vackok mi a bajuk meddig bírja stb.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#256) Vaeteranus válasza Antonio (#255) üzenetére


Vaeteranus
csendes tag

Persze,Te tudod!A külsejét antik bronzzal szintereztettem, belső alkatrészeket nem kellett cserélni,kifogástalanul működik! Jó kis atombiztos (magyar)!

(#257) Vaeteranus válasza Vaeteranus (#256) üzenetére


Vaeteranus
csendes tag

http://ugyfelkapu.elmu.hu/download/INTERNET_Elektromos_futesi_modok_ELMU.pdf
Praktiker drágább!

(#258) Porcupain válasza Antonio (#255) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Az infrapanelt és hőtárolóst hülyeség összehasonlítani, mert a hőtárolós konvekciós fűtés. Elő is segíti a penész képződést, ha nem megfelelően van szellőztetve, és egymagában jóval többet fog fogyasztani. Beruházásban viszont több is lesz, ha kettőt kályhát szeretnél. (2 szobába)

Szóval többet fogyaszt, többe kerül, könnyebben elromlik, zajos, bár gondolom az újabb készülékek már nem.

Infrapanel: nem lesz minden sarokban 20 fok, csak ott ahol kell. Sok helyen 7-10 év garanciát is adnak rá, nem romlik el, nem zajos, olcsóbban is kijössz.

A döntés már csak rajtad múlik!

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#259) Porcupain válasza Antonio (#253) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szerintem megmondják, hogy milyen kell , ha írsz nekik.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#260) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Szia!Már korábban is olvastam ezt a "penész-kérdést",de az főként biológia!
-magas hőhíd =>(és) páratartalom..,v. netán a pár száz fokos samot termeli??
25 év alatt tényleg már 1x nálam is volt penész:(asszonyka szaunát csinált a vizes pelenkákkal)!
Előtte sem volt,azóta sincs!

(#261) Porcupain válasza Vaeteranus (#260) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A penész főleg abban az esetben szokott kialakulni, ahol jobban szigetelt a lakás, pl nyílászáró csere után. Télen a meleg levegőben megnövekszik a pára, és szépen kialakul a penész. Neten utána nézhetsz, sokan panaszkodnak ablak csere után a penészre.

Ha a páratartalom 60-70% meghaladja, az ideális a penészképződésnek. Megoldás rövid de intenzív szellőztetés lenne, ezt télen sokan nem szeretik, vagy rosszul szellőztetnek. Az ablakra szerelt szellőztető se ér sokat...

Az infrapanel viszont csak kis részben melegíti a levegőt, így a páratartalom ideális szinten marad.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#262) Vaeteranus válasza Porcupain (#261) üzenetére


Vaeteranus
csendes tag

Ugyan ezeket a sorokat írthattam volna,vagyis a penész-kialakulás feltételeit..,de ez "fűtésfüggetlen"! Azt lehetett kivenni a soraidból,hogy a hőtárolós kályha szinte "termeli".!

(#263) Porcupain válasza Vaeteranus (#262) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nem azt írtam ,hogy termeli és nem csak a hőtárolósra gondoltam, hanem az összes konvekciós fűtésre, ami a levegőt melegíti fel. Igazából ez sok ember számára a legutolsó dolog, amit figyelembe vesznek egy fűtés kiválasztásánál, ha egyáltalán eszükbe jut....:)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#264) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Áldott,Békés Karácsonyt kívánok minden kedves Fórum-társamnak!

(#265) Porcupain válasza Vaeteranus (#264) üzenetére


Porcupain
aktív tag

viszont! :R

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#266) vacakkolo válasza Porcupain (#243) üzenetére


vacakkolo
újonc

Szia Kedves infrapanel szakértő! Konkrét kérdésem lenne-egy 70nm-es házikó teljes felfűtésére hány db inrfrapanel kellene és mennyibe kerülne ez nekem összesen úgy,hogy ez mellett nincs más fűtési lehetőség? Havonta mekkora lenne az átlag áram számlám így?? Előre is köszi a válaszod.

(#267) Porcupain válasza vacakkolo (#266) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Szia! Nem vagyok szakértő, így csak tanácsolni tudok. Ha valódi ajánlatot akarsz,akkor kérj árajánlatot egy cégtől, ahol árat is fognak mondani.

Erre viszont nem tudok neked semmit írni, mert a 70nm alapterület sokat nem mond. Mondjuk egy szakértő se fog tudni mondani semmit. Ajánlom neked is a fentebb belinkelt oldalakat, onnan több információhoz megtudhatsz.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#268) Antonio válasza vacakkolo (#266) üzenetére


Antonio
senior tag

Bocs de nem tudom megállni :DDD

ez kb olyan mint ha azt kérdeznéd: Szia kedves autó szakértő konkrét kérdésem lenne: egy 4 ajtós Toyota mennyibe kerülne és havonta mekkora lenne az átlagos fogyasztásom? Válaszát előre is köszönöm.

Itt kiszámolják neked stb olvasgass:
[link]
ők meg a leg olcsóbbak(?):
[link]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#269) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Sziasztok!Boldog Új Évet kívánok!

Az infrapanel felszerelését legfeljebb 3m magasságig javasolja a gyártója!

(#270) Porcupain válasza Vaeteranus (#269) üzenetére


Porcupain
aktív tag

3 m belmagasság felett is szokták használni, pl a régi építésű budapesti házak esetén. Nem ritka a 4 méter belmagasságú lakás. Ebben az esetben légköbméterre kell számolni.

antonio: Én inkább nem írtam semmit, de nekem is egy hasonló jutott eszembe. :)

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#271) vacakkolo válasza Antonio (#268) üzenetére


vacakkolo
újonc

Jól van na,lehet hogy idétlenül fogalmaztam.... :) Köszi a tippet (Te legalább adtál)!

(#272) Porcupain válasza vacakkolo (#271) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Ha kicsit visszaolvastál volna jó pár oldalt belinkeltem, amit igen hasznosnak találtál volna. Többször pedig nincs értelme ugyanazt belinkelni.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#273) Antonio


Antonio
senior tag

Ismertek olyan embert akinek csak infra van a lakásában fűtés gyanánt?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#274) #47053824 válasza Antonio (#273) üzenetére


#47053824
törölt tag

Igen!

(#275) Porcupain válasza Antonio (#273) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nyilvános helyet nem tudok.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#276) Rick55 válasza Antonio (#273) üzenetére


Rick55
csendes tag

Ismertem, de megfagyott, avagy kifizette gatyáját is az áramszolgáltattónak. :DD

(#277) Antonio


Antonio
senior tag

ADAX- ot használ valaki?

most akadtam rá aztán hezitálok infra és Adax közt ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#278) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Szia!Az ADAX-t egy kicsinyített (nappali árammal működő) némi hőt is tároló, elektromos kályha! Skandinávok a 70-80-s években az adóemelésükből rengeteg vízerőművet építettek és így alacsony a villanyszámlájuk..!

(#279) Antonio válasza Vaeteranus (#278) üzenetére


Antonio
senior tag

Tudom mi az ADAX vagy a Glamox, én használókat keresek ;)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#280) Vaeteranus válasza Antonio (#279) üzenetére


Vaeteranus
csendes tag

Sziasztok! Remélem Mindenkinek sikerült megvalósítani az elképzeléseit..,(infra-,hőtárolós-
kályha,stb)! Írjatok!

(#281) Ariadne válasza Antonio (#279) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát ebben a topikban kizárólag ilyen cuccokat eladók vannak, mint látod, plusz aki kérdezősködik, hogy van-e valakinek tapasztalata. Ez azért elmond valamit szerintem... ;) Reklámtopik... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#282) Porcupain válasza Ariadne (#281) üzenetére


Porcupain
aktív tag

...vagy csak simán meg lehet kérdezni ,hogy kinek mi tapasztalata! Sok topicról lehetne mondani,hogy reklám topic!

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#283) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Szia Ariadne! Igazad van, nem divat az érdek nélküli tanács adás..!
"Ingyenenergiás" beírások sem győztek meg,de hallottam egy tözeg(lignit)gyüjtő-helyről...

(#284) pzolika978


pzolika978
csendes tag

Sziasztok!
Ha Infrapanelről van szó, ezt az oldalt érdemes megnézni.
10 év gari,és mindent kiszámolnak, csak egy vázlatos rajz kell négyzetméterekkel, szigetelési adatokkal, és a szobák magasságával.

(#285) pzolika978


pzolika978
csendes tag

Nos végigolvastam a topikot.
Senki nem ír tapasztalatot az infrapanelekkel kapcsolatban, ezért most írok.
Anyámék szereltették fel őket a házukba ami kb 90m2 + tetőtér. A havi gáz számlájuk tavaly télen kb. 40eft volt. Most télen az infrapanelekkel a villanyszámla havi 32 eft-ra jött ki a téli hónapokra. A hőérzet az infrapanellal sokkal jobb,ezt úgy tudtuk leszűrni,hogy anyámnak mindig fázott a lába a radiátoros fűtésnél,az idén viszont nem panaszkodott erre. Nem száll annyira a por a házban mint eddig. A fürdőszoba nem kezdett el penészedni, tehát tavasszal spórolunk egy festést. Átlagban 21 fokra elég beállítani a termosztátot. A fürdőben mondjuk 23 fokra van állítva. Akik szerelték azt tanácsolták, hogy több kisebb panel jobb hőérzetet biztosít mint 1 nagyobb, és így is lett szereltetve. Átlag napi 4-5 órát üzemelnek a panelok,bár az emeleten csak este lefekvés elött vannak bekapcsolva. Tanulni kell, hogy nem kell mindig menniük.
És a negatívumok.
Hiába programozható a termosztát, hogy előbb kapcsoljon be, ha hazamész kell egy jó 20 perc míg érzed a meleget. Nekem hiányzik, hogy odaálljak a radiátorhoz melegedni, kicsit száraz a levegő tőle.

Apám tavasszal várja a csodát tőle, mert állítólag tavasszal és ősszel lehet a legtöbbet spórolni vele.

Bocs ha hosszú volt,de ez legalább tapasztalat volt, nem csak reklám.

(#286) Vaeteranus válasza pzolika978 (#285) üzenetére


Vaeteranus
csendes tag

Szia Pzolika! Köszönöm a tapasztalatod! Gondolom, jól szigetelt a lakás és napközben ritkán mennek az infrák, mivel kb. napi 21 kWhó-ra jön ki az átlagfogyasztás!

(#287) Antonio válasza Ariadne (#281) üzenetére


Antonio
senior tag

Már megvettem az infrapanelokat, jövő télen majd leírom a tapasztalataimat :) az tuti.

Nem reklámtopic csak ez még viszonylag újdonság ... kell jó pár év míg lesznek nagy számú visszajelzések ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#288) pzolika978 válasza Vaeteranus (#286) üzenetére


pzolika978
csendes tag

Szia!
Igen a lakás jól szigetelt, és új ablakok vannak végig. A panelok időkapcsolós termosztáton vannak, így csak délután kapcsolnak be, mielőtt hazaér valaki, és akkor sem az egész házban. A hálószobákban csak lefekvés előtt van bekapcsolva. Tudatos használattal sokat lehet spórolni.

(#289) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Manapság már mindenki infrapanelt forgalmaz, és az utóbbi pár évben, kb megnégyszereződött a forgalmazók száma, ezzel csak az gond, hogy sokan nem értenek hozzá.... szóval egyre jobban terjed el ez a fűtés is.

Azért nem mindegy, hogy milyen belmagasságú szobába kerül a panel, mert lehet, hogy jobb hőérzetet biztosít, de egy 3m belmagasságnál a 350Wattos nem elég, és úgy drágább is!

Lehetne rá adni 15 év garanciát is, mert nem romlik el.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#290) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Csak érdekességként írnám,hogy 5 cm-s EPS-80-s szigetelés után (tavaly ősszel csináltam és nem szakmabeliként,de becsületesen) 60%-l csökkent a fűtésre felhasznált kWh!
Szomszédom majd 60 éves házánál (nála is leszigeteltünk), ugyan ez lett a gázmennyiség-megtakarítás!! A korabeli nyílászárókat filccel szigeteltük, nem sok értelmét látjuk a cseréjének (talán csak az utcazaj lenne halkabb)..!
Hozzá tartozik,hogy a tavaly előtti kemény télnél hidegebb volt az idei!!
Következő fűtési szezonig kiépítem a radiátorokat is (az ablak alatti nem teherviselő és immár kívülről szigetelt falazatba némileg besüllyesztve,mögötte még préselt kőzetgyapotot is használva) a hőtárolós kályha hátulján hőcserélővel (mint a napkollektor belseje),
átvitetem a melegét a többi helységbe is! Így 3 kályha helyett 1-nek is elegendőnek kell lennie
a farkasordító hidegig..! -ja, és továbbra is "éjszakai" (csúcsidőn kívüli, kedvezményes)-árammal!

(#291) Porcupain válasza Vaeteranus (#290) üzenetére


Porcupain
aktív tag

A penész ellen mit fogtok tenni? 100%,hogy meg fog jelenni, ha nincs megfelelő szellőztető rendszer.

Kályha helyett az infrapanellel ilyen esetben még többet meg lehet takarítani (szakszerű tervezéssel, és üzemeltetéssel), és a kedvezményes áramról szintén üzemtethető. A penész is nehezebb alakul ki ha kialakul egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#292) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

sziasztok!

sajna nálam nem vált be az infrapanel.
ahol szükség lett volna rá, ott nem vált be az 1db 500 wattos.
így betettem a fürdőbe,hogy ott fűtsön.
barátnőm elzavart a zivatarosba,mert nem elég meleg neki.
másikat meg ne merjek venni,mert letöri a derekam.
most eladóvá vált a lelkem...mármint a panel. :DDD
akit érdekel egy privátba jelezze.

üdv
gúZ!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#293) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Szia Mongoose! A fürdőmben nekem is fali "infra"-vonalhősugárzóm van (ákciós 3e Ft-s),ott bevált!
(kb. 5-10 perccel korábban bekapcsolom és abban a vonalban már nem lehet megfázni..!)
Nálatok az infrának a teljesítményét kiszámoltattátok és még sem vált be,esetleg a magas fogyasztása is közrejátszott? Amúgy milyen fűtésed van? Köszi!

(#294) moongoose válasza Vaeteranus (#293) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Szia!

Sajnos csak rásegítés lett volna a hálószobában,de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Így átraktam a fürdőbe.
Barátnőm viszont nincs megelégedve vele, mivel fázósabb fajta.
Most más megoldást keresek.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#295) Porcupain válasza moongoose (#294) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Rásegítésként inkább állványos a hasznos. Ha jól látom a g-old infrapanelt vettél, megkérdezték egyáltalán ,hogy hova akarod használni?:D

Egyébként ne aggódj, biztos el fogják vinni, nagy igény van rá.

Fürdőszobába még hősugrázót tudsz tenni, tény hogy egy olyan kb annyit fog fogyasztani mint két 500Wattos infrapanel, de hát a pénz nagy úr.

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#296) Vaeteranus


Vaeteranus
csendes tag

Egyik szomszédom a fűtéscsövet a kád alatti aljzatba levitte, (kis "padlófűtés")
és csodálatosan bevált- a kád mindig meleg..! Rengeteg pénzt elvihet a fürdő-fűtés ( itt várjuk el a legmelegebbet, sokat szellőztetünk, sőt a néhol beépített állandó szellőzőnyíláson dől ki)!

(#297) redgold válasza Antonio (#287) üzenetére


redgold
tag

Antonio!

Mi lett az eredmény?
Igazán közzétehetnéd gyakorlati tapasztalataidat!

Üdv.!

Red

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#298) Porcupain válasza redgold (#297) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Akármilyen hideg is ez a május, a tél azért még arébb van:D

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#299) redgold válasza Porcupain (#298) üzenetére


redgold
tag

Március végén szeretette be elvileg!
Akkor azért még volt kis hűvösség a levegőben! :))

Tudományosan bizonyított tény: A SZÁMÍTÓGÉP FÜSTTEL MŰKÖDIK!

(#300) karucz


karucz
csendes tag

Sziasztok,

Véletlenül tévedtem ide, úgy látom kerestek valakit aki kizárólag infrapanelt használ.
Nos: 8 évig fűtöttem infrapanellel az előző "legénylakásom", egy 45 m2-es / 2.5m belmagasságú könnyűszerkezetes kisház. 10 cm-es falvastagság üveggyapottal + 10 cm hungarocell hőszigetelés. Helyileg Bp környéke, sajnos északi szomszéd nélkül - így abszolut szeles vidéken téli időszakban az átlagos villanyszámla fűtés többlete 20e Ft körül mozgott (december-március) - azaz kb 100-120e Forintból úsztam meg egy téli szezont. Ahogy (nem) illik vezérelt és normál áram relézve. És a végére hagytam a lényeget : összesen 3 db 350w + 2 db 500w-os panellel. Mindezt időkapcsolóval, 18 fok távollétben, 22 fok ha itthon maradtam. Viszont minusz 15 fok alatt ez nem elegendő, akkor 18-20 fok volt a maximum, rá kellett segíteni.

Tavaly új házat építettünk, ez már 160m2. Sokáig hezitáltunk hőszivattyú terén, de akármennyire is tetszene az ötlet, a mi házunkra nem érné meg.
Így ez is infrapaneles lett. Egy telet megértünk, itt már külön órát kapott a fűtés és igyekeztem ezt sűrűn leolvasni/rögzíteni, így ha valakinek segítség konkrét adatokat tudok adni. Ez a ház is könnyűszerkezetes, komolyabb hőszigeteléssel, hőkamerás bevizsgálással.
A 160 m2-t itt már 6,5 kw fűti, itt már a -20-ban is vidáman ültünk a +23-ban. A vezérlés itt már komplett számítógépes házvezérlés, így net-ről irányítható, vezérelhető az egész cucc, igyekeztem mindent takarékosan beállítani. Így a telet 7750 kw-al fűtöttük ki, ebben benne van a most májusi hűvös időszak extra fűtése is. (ez is vezérelt/nappali vegyes fogyasztással értendő, igyekezve a vezérelt időszakba felfűteni, normál árammal szinten tartani)

A fentiek száraz tények, nem célom senkit meggyőzni. Nekünk 600e Ft kerültek a panelek + vezérlés erre arányos része kb 150e Ft. A gázt nem úsztuk volna meg kompletten 2 MFt alatt, a hőszivattyú ugyanide kb 4 Mft lett volna.

Többen jelezték hogy a fürdőszobát nem tudta kellően kifűteni az infrapanel. Az én tapasztalatom is az, hogy a hidegburkolatos - különösen a falon is csempézett helységek - sokkal lassabban melegszenek fel, azaz ezeket nem lehet takarékosan fűteni, itt stabil meleget kell tartani - vagy sokkal nagyobb teljesítmény kell a felfűtéséhez !

Ha bárkinek kérdése van szivesen segítek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.