Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Na_Ta válasza draco31 (#600) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

Üdv,
Én úgy szoktam, hogy mosogató szivacsot benedvesítek, nem kell hogy csöpögjön,
majd bele tapintok vele a hamuba, hogy felvegye, majd körkörös mozdulatokkal,
óvatos nyomással végig megyek az üvegen. ha durván kormos, kimosom a szivacsot és újra.
ha már úgy látom, hogy leszedte és már csak a nedves kormos szenny van rajta, akkor papírtörlővel szárazra, tisztára törlöm.
Én csak fával, meg fabrikettel fűtök, így eddig még nem volt semmi a hamuban, ami kárt tett volna az üvegben. Szén és szénbrikett esetében nem tudom kerülhet-e a hamuba ilyesmi, bár kandallóban ("látványkandalló", nagy ablakos) amúgy sem javallott efféle fűtőanyag szerintem.

NT

(#602) draco31 válasza Na_Ta (#601) üzenetére


draco31
veterán

Fával van csak használva. Rendben, akkor ez a megoldás lesz, Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#603) PETEE78 válasza draco31 (#602) üzenetére


PETEE78
senior tag

szintén mosogató szivacsot használok, de korom helyett egy kicsit bevizezem a szivacsot és cseppentek rá egy kicsi mosogatószert... Az erősebb szennyeződéseket esetleg műanyag mosogató dörzsivel, a fémet nem ajánlanám

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#604) draco31 válasza PETEE78 (#603) üzenetére


draco31
veterán

Papírtörlő lett végül bevizezve, belenyomtam a hamuba, és szépen lehozta tisztára.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#605) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni, véleményetek.
Okból kifolyólag a fürdőszobánkba szeretnék vásárolni egy ADAX Neo Wifi H 1400w fűtőpanelt. Ez a konstrukció szimpatikus, el is helyezhető párás helyen. Más fűtés a fürdőben nincs, az lenne a funkciója hogy mikor kell a meleg a fürdéshez tusoláshoz, bekapcsoljuk és felfűti (bár nem tudom mennyit fogyasztana, ha nonstop menne, lehet úgy jobban jönnénk ki, ezt így távolról nem tudom még megítélni).
Azt szeretném megkérdezni, van aki használ ilyen fűtőpanelt, ilyen árkategóriájút. Esetleg ezt a fajtát? mennyire hatékonyan kell elképzelni a fűtését?

A fürdő mérete: 3 x 2.2 x 2.6 belmagasság. 1-ik oldala hideg fal. A házon nincs szigetelés, B30 tégla natur.

Lehet hogy másik szobába is átvinnénk rásegítésnek, ez esetben csak 10A megszakítóról üzemelne. Ez elegendő lenne neki? Számítás alapján elbírja, de valóban rendben van igy szerintetek?
Előre is köszönöm.

(#606) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hell! Ül valakinek kazán szünetmentesen? Mert lenne itt egy plafon 400W-os felújított új akkuval. A bibi csak az, hogy nem szinuszos. Közelítő szinusz, okozhat e gondot? Azt tudom, hogy a bekötésnél figyelni kell a fázishelyességre. Felcserélve tönkremehet az elektronika.

(#607) draco31 válasza Kolondrum (#606) üzenetére


draco31
veterán

Szünetmentes tápegység topicban mit mondtak?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#608) Kolondrum válasza draco31 (#607) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azok ott korábban sem válaszoltak semmire. :DD

(#609) draco31 válasza Kolondrum (#608) üzenetére


draco31
veterán

A keringetőnek van valami leírása esetleg, az nem mond semmit?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#610) Ferike81 válasza Kolondrum (#606) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem a kazán elektronikájának nem jó a kvázi szinuszos. Én is szinuszosat hajtottam egy időben, de jó árban nem láttam. Mondjuk 12 év alatt egyszer volt áramszünet, így letettem róla. Nézd meg a vezérlését a fűtésednek mit kér.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#611) Kolondrum válasza Ferike81 (#610) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a kazán amihez kell még meg sincs, a típusa sem. Majd az évben. Ha nem jó neki a kvázi szinuszos akkor nem is lesz, mert csak az fér el oda ahol van. Sőt, rendes szinuszosért nem adok annyit hogy a kazán rajta lógjon. Itt napokban volt 12 óra szünet. Még jó hogy volt fatüzelési lehetőség.

(#612) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Ariston Clas evo turbos kazánom. Már cca 10 éve teszi a dolgát.
Ma ilyet tapasztaltam melegvíz melegítésekor:

https://youtu.be/OVz8V2UfEjg

"Énekel" a gép. Mi lehet a baj? Ki kell pucolni valamit?
Fura, mert fűtés esetén nem dalolászik, csak mikor vizet kell melegítenie.

Köszönöm a segítséget!

(#613) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Kondi Kazán villamos átvételekor mit néz a hatóság? Holnap Kezdik a cserét és hát mondom jó lennr tudni.
Teljes csere lesz 22 év után. Új kémény, kondi Kazán. Annyit tudok, hogy külön áramkör megy ki és C10 védi. Réz 3*1.5-ös kábel. Fi relé nincs, mert nem új ház.

[ Szerkesztve ]

(#614) Kolondrum válasza Kolondrum (#613) üzenetére


Kolondrum
félisten

EPH jegyzőkönyv.

(#615) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Aki kazán cserén agyal, mellé egy sima fatüzelésű kémény bélelésen, az pár milliót vegyen elő napi fél xanax társaságában.

(#616) draco31 válasza Kolondrum (#615) üzenetére


draco31
veterán

Jól hangzik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#617) #65537792 válasza draco31 (#616) üzenetére


#65537792
törölt tag

Sziasztok!

Esetleg van itt olyan szaki aki tud némi támpontot adni mi a franc lelte a Junkers kazánunkat?

Szerettünk volna fürdeni. Melegvízre bekapcsolt. Aztán fura hangot kezdett kiadni és kikapcsolt.
Vissza tudom gyújtani. Melegvízre ugyan ez.

Dugulás? Levegős? Vagy hol kezdjem a hibakeresést?

(#618) mauimagic válasza #65537792 (#617) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Pontos kazátípus nélkül abból kéne megmondani a hibát, hogy fura hangot ad és kikapcsol?
Szerintem keress egy szerelőt...

(#619) #65537792 válasza mauimagic (#618) üzenetére


#65537792
törölt tag

Igen azt lehagytam.

Junkers ZW20

De közben megoldódott. Levegős volt.

(#620) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!
Van itt valakinek villany kazán egy családi házban?
Érdekelne, hogy téli időszakbam mennyi a számla.
Ház m2 és a kazán kw teljesítményt is kérném
Köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#621) #65537792 válasza #65537792 (#619) üzenetére


#65537792
törölt tag

Mégsem oldódott meg a probléma.
Amire eddig rájöttem, hogy a szivattyú nem indul melegvíz megnyitásra. Illetve ritkán teljesen random elindul.

Kérdésem, hogy van e valamilyen jeladó ami jelet küld a szivattyúnak, hogy elkéne indulni, mert megy a kazán.
Vagy ezt csak a vezérlőpanel vezérli?

Amit eddig megcsináltam:
-teljes víz leengedés újra töltés, légtelenítés
-Grundos szivattyú tápkábel átnézése. Légtelenítő csavar kiszedés, hogy megnézzem nincs e szorulva a szivattyú + cseréltem a tömítést ennél a csavarnál.
-vezérlőpanelen a kondik és kábelek épségének ellenőrzése

(#622) jézusom válasza KAMELOT (#620) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem nincs, sima vegyes kazánom van. Én is át tértem villanyra, de ezt egy fűtésre optimalizált klÍmával. Nem olyan komfortos, mint egy radiátoros fűtés, de sokkal hatékonyabb, lévén hogy hőszivattyúként működik. Ha tudsz a kazánhoz hőszivattyús megoldást, akkor az okés.

(#623) KAMELOT válasza jézusom (#622) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos húszivattyú nálam nem opció.
Sima villanykazánt tennék.
Neked, így mennyi a villanyszámla? Helység méret, falak vastagsága, mennyi szoba, szigetelés van e, hányan laktok a házban és mennyi órát megy naponta, hány fok van beállítva stb. Erre lennék kíváncsi a többit már tudom következtetni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#624) jézusom válasza KAMELOT (#623) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudok pontosan számolni, de meg próbálom leÍrni. Egyedül élek, nincsenek fázós gyerekek.
2 szintes a ház. a klÍma lent van, de a lépcsőn fel is megy a meleg. Az alap terület35nm lehet. 10 centis hungarocell van, de pl a kutyaol ablak (emelet) elég szarul van szigetelve, a födémre is kéne dobni még gyapotot.

idén, tehát jan1-től 1050 kWh volt a fogyasztásom, amit külön mértem. Lényegében ez egy 3,5 Kw-os klÍma, ez nem ennyit fogyaszt, hanem ennyit fűt, olyan 1-1.5Kw volt a teljesÍtmény felvétele! Még a H tarifát se igényeltem, mert soká térülne meg. Ha lenne még egy klÍma akkor jobban megérné, azzal még olcsóbb lenne.

Egyébként maga a klima se volt olcsó, de ezerszer nyugisabb, mint a fát rakosgatni amikor haza érek eset. wifivel is tudom vezérelni. Jó ez a kényelem villany kazánnál is fent áll.

[ Szerkesztve ]

(#625) mauimagic válasza KAMELOT (#620) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Napelem nélkül öngyilkosság 1-es COP-vel fűteni szerintem, ha pedig lenne 8-10-12 kWp napelemed és megszűnik a szaldó, akkor szintúgy...
Split klímával átlag 3-ad annyi költséggel számolhatsz, H tarifával lejön még 30%, de minden nagyobb helységbe kell rakni, plusz elektromos fűtés ahol nincs (pl fürdő)

[ Szerkesztve ]

(#626) jézusom válasza mauimagic (#625) üzenetére


jézusom
addikt

Na igen, fürdőbe kell külön fűtés, ezt kifelejtettem. Viszont ott csak infra hősugárzó van és azzal nem kell befűteni nem fázok akkor se, ha elé állok vizesen.

(#627) mauimagic válasza jézusom (#626) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Komfortban a split azért nagyon nem ugyanaz, mint a felületfűtés, vagy akár a radiátoros, de kiépítési és üzemeltetési költségekben is verhetetlen.

(#628) jézusom válasza mauimagic (#627) üzenetére


jézusom
addikt

Ez sajnos igaz

(#629) KAMELOT válasza jézusom (#624) üzenetére


KAMELOT
titán

Legalább valami kiindulási pont van. Köszi :)

mauimagic: villanykazánt szeretnék, ami a vizet melegíti. Minden szobában van radi. Ez mellé be lenne kötve egy tartály, hogy lehyen mindig készen melegvíz.
Házam 2 szintes 2x 100 m2 40cm falakkal, tető lapos szigetelt 1 éve csinálták, ablakok full szigetelnek. Ide amit számoltam 24kW kazán kell.
Kiszámolom mi mennyi hány óra. :)
Napelem meg drága mulatság.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#630) Kolondrum válasza jézusom (#624) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én tegnap felhasogattam pár mázsát és jön még 10. :C

(#631) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Van valakinek információja arról mennyit ér ha nem On/Off termosztátot használ valaki?

(#632) vacs


vacs
veterán

Sziasztok
6 KW-os fali (kondenzációs, csak fűtő) kazánt kellene vennem a társasházi lakásba (eredetileg Mika parapetes lett volna).
A keresőt használtam, de nem adott találatot!
Milyen 6 kw-os kazánt érdemes venni, vagy milyen normál kazánt (amit aztán leszabályozunk 6 kw-ra), ami megbízható, kevésbé szerviz igényes?

(^)(>.<)(^)

(#633) koti


koti
tag

Gondolom az infra paneleket nem lehet H tarifára kapcsolni? Az inverteres klímáim mellé.

[ Szerkesztve ]

(#634) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! sz.rul szigetelt, sőt, egyelőre csukott ablaknál is huzatos, emeleti lakrészbe rendeltem egy ilyen petróleumos mobil fűtőalkalmatosságot. Hogy lehetne leghatékonyabban oxigénhez juttatni/CO2-t elvezetni? Ablak van, sőt, a felső részén kicsi szellőztetőnyílás is van. Ha nyitva hagyom az ominózus, ezzel fűtött helység ajtaját, akkor a CO2 vajon távozik és a földszinten aggódjak miatta?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#635) t72killer válasza t72killer (#634) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azigen de kipusztult ez a topik... De még angolul is kevés infót találni a neten. No mind1, van búvárkoromból egy régi o2-mérő, azzal kísérletezek kicsit, hogy fogyasztja a levegőt a legkisebb helységbe kb légmentesen bezárva. CO mérő is van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#636) Kolondrum válasza t72killer (#635) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sokan ülnek a seggükön és várják a sült galambot. A baj az, hogy drága lesz megsütni. Én hátra dőltem és nézem a vergődést ami itt be fog következni év végéig. Totál jó hangulatban ásom fel a telkem és bővítem a vill hálózatot, alakítom ki a napelem helyét meg miegymás, mert sokakkal ellentétben nem lesz sírás attól ami jön.
Mivel fűtsek télen teszem fel a kérdést? Gáz? Fa? Villany? Nálam mind 1 lesz.

(#637) t72killer válasza Kolondrum (#636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Napelem nálunk nem játszik, errefelé alig süt a nap - ráadásul az állami "ingyenakksi" már nincs ingyen (teljesen jogosan szvsz): a régi áron veszik be és az új, 2-3x-os áron kell fizetni. Nálunk a fa és a fenti petró kombinációja lesz a nyerő :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#638) koti


koti
tag

Infra panelt használ valaki. Van valami értelme? pl. egy hősugárzóval szemben? Nagyjából a felét fogyasztja, de a hatékonyságára vagyok kíváncsi.

(#639) csanady97


csanady97
tag

Sziasztok!
Vettünk az Obiban egy ilyen kandallót: [link]
Egy vasárúház boltban azt mondták hogy az ilyen lemez kandallókhoz nem szükséges a kandallóhoz való vastagfalú füstcső elég a vékonyfalú is.
Mi a véleményetek erről? Köszönöm a segítséget.

(#640) jézusom válasza koti (#638) üzenetére


jézusom
addikt

pontosan ugyan annyit ér, mint egy hősugárzó.

(#641) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Infrapanel kapcsán kérdeznék, mert most alaposan elbizonytalanodtam. Vettünk a fürdőbe egy 1000W-os panelt, ma hozta a futár. Fürdőben csak egy törölköző szárító van, de az kevés 2 kisgyerek mellett a fürdésnél. Eddig egy 700/1500W (állítható) hősugárzót használtunk, ami a célnak megfelel, csak hát féltem, hogy ráfröccsen a víz (mosdónál van konnektor), meg minden nap ki-be dugdosni, pici macera. Ezért gondoltam az infrapanelre, jókat is olvastam róla. Az első észrevételem, hogy dögnehéz (15kg kb) és gipszkarton álmennyezetre tenném. EZ még mondjuk meg is oldható, leszakadni csak nem fog. Viszont az elhelyezés terén nincs túl sok lehetőségem, így néz ki a fürdő felülről, ill. metszetben:

4x3m alapterület, 2,5m belmagasság. Tetőtéri, tehát a kád felőli oldal kiesett. Középen a mennyezeten ott a lámpa és a zuhanyzónál a szellőztető beszívó csatornája. WC-t nem jelöltem, az az ablak alatt van. Így az egyetlen szabad, szóba jöhető hely az ajtónál van (szürkével jelölve). Csak azt nem tufom, így vajon mennyire tudja a szobát befűteni a panel, érvényesül-e a "hatása" a kád felőli oldalon is :F Gondolom olyan ez, mint egy meleg radiátor...mellette meleg van, távolabb kevésbé.
Vagy küldjem vissza, és találjak ki mást!? Már az is megfordult a fejemben, hogy mindegy, használjuk tovább a hősugárzót. Úgyis csak pár hónapig kell.

(#642) jézusom válasza Gabesz87 (#641) üzenetére


jézusom
addikt

Hosszú távon az infra is befűt de igazából arra lenne kitalálva hogy elé állsz vizes testtel akkor se fogsz fázni és nem kell befűteni az egész szobát. Gyakorlatilag pont arra lenne jó hogy ne kelljen befűteni az egész helyiséget. Persze a penész szempontjából ez nem jó :D

[ Szerkesztve ]

(#643) t72killer válasza jézusom (#642) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

penésznek párátlanító kell és fürdések utáni szellőztetés. Ezt ki kell matekozni, hogy 40m3 levegő párátlanítása vagy -5 fokról újra felfűtése a drágább.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#644) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Pár éve építettünk egy kandallót itthon, amihez lehetett kötni forrólevegő csövet is, amit meg is tettem a mögötte lévő szobába. Most festés előtt állok és kicsit tanácstalan vagyok, mert nyilvánvalóan nem ez lett volna a módja, mert a hő kicsit megviselte a falat. Mi lenne egy ilyen faláttörésnek a gyári megoldása?

(#646) Edorn


Edorn
aktív tag

Kis fatüzelésű fémkályhában cserélnék samott "téglát". Legalább egy gyakorlatilag kettétört az évek alatt. A többi sem néz ki jól.

Viszont sehol sem találok olyan méretben, mint amekkora most van benne.
(3cm x 27.5cm x 12cm, 2cm x 27.5cm, 16.5cm, stb...)

Hogy szokás ezt megoldani? Vegyek nagyobb méretűt és sima flexxel méretre vágjam? Van valakinek tapasztalata?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#648) jézusom válasza #46372352 (#647) üzenetére


jézusom
addikt

Ez teraszfűtesnél irreleváns. Viszont beltéren igazad lehet, de infrával jellemzően nem fűtjük be a lakást, lesznek hideg sarkok. Az infra pont azért lenne picit spórolós mert nem kell fullra befűteni a lakást. Hiába targyakat fűt, de az egész lakast telibe rakni infrával eleg badarság.

(#650) jézusom válasza #46372352 (#649) üzenetére


jézusom
addikt

Végülis igen, de egy ventis gyorsfűtő olcsóbb és az még szárít is a légmozgás miatt. Plusz páramentesítőt meg lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.