Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Gatho87 válasza Játékos (#700) üzenetére


Gatho87
tag

80/125..igy tudtuk megoldani. Szétválasztott lett volna, ha be tudják húzni a kéményt. Valamennyi folyik vissza.

[ Szerkesztve ]

(#702) Játékos válasza Gatho87 (#701) üzenetére


Játékos
addikt

A 80/125-tel nincs probléma alapvetően, de kifelé nem szabadna csepegnie... :(
Másik kérdés: ha nincs szigetelve, akkor izzadhat, persze, hisz a külső résszén szívja be a hideg levegőt, amire lecsapódik a pára. Szóval azt célsterű szigetelni, ha párás környezetben halad.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#703) Gatho87 válasza Játékos (#702) üzenetére


Gatho87
tag

Mert akkor lehet,hogy páralecsapódás miatt csepeg kint a kémény? Mert a lejtés megvan visszafele és jön is kondenzvíz. Csak azt nem szeretném, ha a lakáson belül is izzadna, mert akkor annyi az egész mennyezetnek meg mindennek😐😐

(#704) cappa72


cappa72
nagyúr

Egy kis vidámság, legalábbis tűzifa oldalról.

A teljes kép itt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#705) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

Bosch kazán nem fűt, de meleg víz van. Ez a hiba villog. Mi okozhatja? Reseteltem, de ugyanez. Bekapcsol, felmegy 40 fokig és elkezd villogni, majd megáll.

(#706) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

Sziasztok,

Van itt valaki aki, használ vagy ért valamennyire a [link] Mike-6e minikazánhoz?

A hiba a következő: Amikor megkapja a jelet a termosztátról, hogy kapcsoljon be, hiába van beállítva vízhűfok 60ra vagy kevesebb, többre, elkezd felmenni simán 100 fölé(ekkor nem merem tovább engedni és lekapcsolom) + a víznyomás jelző 0,8 és 1,6 bar között elkezd ugrálni, mellette furcsa hangot hallat a gép(szivattyú hangra gondolok) folymatosan bekapcsol-leáll.. Így nem merem hagyni a gépet.

Szerintetek mi lehet a probléma?

válaszokat előre is köszönöm

(#707) diegho válasza diegho (#705) üzenetére


diegho
nagyúr

Megoldódott. Leragadt a váltószelep, már fűt szépen,

(#708) Jocohun


Jocohun
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Adott egy cserép kandalló és ha tüzelek benne és ezzel egyidőben bekapcsoljuk a páraelszívót a konyhában főzéskor a páraelszívó folyamatosan megy akkor kb 30 perc elteltével a kandalló könyök füstcsőnél jön kifelé a füst de csa egynél. Ez csak abban az esetben van ha a páraelszívót használjuk közben . A könyök a forgatható végűs. Milehet a gond? Hogy lehet? Amúgy a csövek tiszák és a kémény is van huzata. Köszönöm a válaszokat.

(#709) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! Egy 1650 l-es polypropilén fürdődézsához akarok készíteni kazánt. Nem tud valaki egy ilyen kazánról rajzot, szakrajzot, hogy hogy néz ez ki, kívül, belül, készítési leírást és pl youtube videón bemutatót stb?

(#710) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Sziasztok. Adott egy fürdőszoba, benne egy bosch Condens 2500 W. a fürdő fel lett újítva, kapott a régi vascsövek helyett 5 rétegűt, be/kimenőre sarokszelepeket. A cirkó lekerült, majd vissza.azt vettem észre hogy melegviz akkor van, hogyha fullra nyitom a konyhában, és akkor is először forró, majd hideg, majd melegszik. A kijelző nem jelzi hogy a vizet melegítené, csak miután elzártam a csapot. a fenti elvezető műanyag cuccból, hiányzott a 2 kupakból 1. A "szaki" álltítása szerint ez volt a gond (szerintem semmi köze hozzá..) mi lehet a probléma? ő állítja hogy van melegvíz, én pedig állítom hogy nem normális dolog hogy 30 másodpercet kell várni a vízre, és még akkor is ingadozó a hőmérséklet... Előtte ez nem volt. köszönöm segítséget.ui: a fűtés megy, melegít kijelzö is mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#711) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

bioetanol kandallót szeretnénk könnyűszerkezetes házba.
Első körben csak annyit kérdeznék, hogy a Tlumix megbízható, jó gyártó-e? Ismeri-e valaki?

ezt nézegetjük, sarokba (falbeugrás) lenne:
[link]

sárga jelölésre gondoltam piros, hőálló gipszkartont és abba a sarokba menne a fenti kandalló:

Aurea mediocritas

(#712) Biga123


Biga123
addikt

Hali
Esetleg van valakinek tapasztalata elektromos fűtés terén , nyaralóba milyet lenne érdemes venni?
Norvég paneltől tartok picit h lassan fűtene fel. (meg feleslegesen drágának érzem nyaralóba) Sima izzószálas meg hát izzik, esetleg van tapasztalat STIEBEL ELTRON CWM 2000 M-F 204455 ezekkel?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#713) misimagaki válasza Biga123 (#712) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Szia!

Nekem hasonló, Atlantic márkájú van - 1000W. 2,8x3,x8 2,2 m magas helyiségben használom. Nem fűtöm fullra, csak temperál. Ha kel kifűti. Nyilván ahány óra annyi kWh. Sajnos ezek elég rossz hatásfokkal működnek.

Amikor felmerül kérdésként, hogy ilyen helyett mit, akkor a klíma jó választás. 600-800 W-bólt megoldkja, illetve nyáron hűt is. Emagon van klíma 120e Ft-tól. Tudok olyat akinek csak ilyenek vannak 7 db. Télen nyáron 24 fok mindenhol a házban, még a garázsban is.
Érdemes meggondolni.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#714) Biga123 válasza misimagaki (#713) üzenetére


Biga123
addikt

Van kályha amúgy , de jogos amit írsz.
Meg nem vagyunk ott sokat télen.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#715) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Vízteres hordozható kályhát, kandallót szeretnék beiktatni meglévő gázkazán mellé.
Milyen különbségek, eltérések vannak ezek közt?
Padlásteres a házunk, eddig el voltak zárva a padlástér radiátorai, max a fürdőszobait szoktam megnyitni mikor minuszok vannak, h el ne fagyjanak a csövek.
Kettő fűtéssuzerelővel beszéltem eddig. Mindketten azt mondták, hogy felejtsem el a vízteres kályha dolgot, mert 25kw.ra jött ki az egész ház. Nincs ekkora vízteres kályha.

Jött egy harmadik szerelő, aki szerint minden megoldható. Ezután se kell feltétlenül fűtenem a padlásteret.
Vajon van-e olyen vízteres kályha ami akár kifűtheti az egész házat is, de ha akarom akkor lezárhatom a padlástér radiátorait, ahogy eddig is tettem?
Köszönöm.

(#716) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Sziasztok !

Melyik a legjobb klíma fűtésre ?

(#717) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Van egy Bosch 2200w kazánom, amin most bekapcsoltam a fűtést.
Viszont meglepődve tapasztaltam, hogy kézi üzemódban van. A kézikönyv azt írja, hogy úgy lehet aktiválni a kézi üzemmódot, hogy 5 másodpercig be kell nyomni a légtelenítő kulcsot. Én ilyet biztos nem csináltam, egyrészt nem tudom hol van (még a kézikönyv sem írja) ez a bizonyos légtelenítő kulcs, de tuti, hogy nem tartottam benyomva 5 másodpercig.
Hogy tudnám kikapcsolni a kézi üzemmódot?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#718) pilóta válasza pilóta (#717) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na megoldódott, felhívtam a szervizest, de még ő sem hallott légtelenítő kulcsról. Szerinte a kézikönyvet szakácsok fordították és pékek lektorálták :D
Mindenesetre nem tudta a megoldást hirtelen.
A szervizkönyvben találtam erre utalást, a szervizmenüben van manuális mód. Be volt kapcsolva, kikapcsoltam és mostmár működik rendesen. De hogy hogyan kapcsolódott be, az rejtély, én biztos nem járkáltam a szerviz menüben, tavasszal meg még rendesen működött...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#719) Stealth


Stealth
aktív tag

Helló,

Hátha tud valaki segíteni.
Riello start kondenz kazán meleg víz készítés közben sípol, de durván. Mikor a fűtéshez indul be, akkor nem sípol.

Szezon előtt megnézték, ki is lett takarítva, javult is a helyzet, de megint csinálja és csak meleg víz készítéskor.

Van valakinek ötlete, mi lehet a baj?

-= Stealth =-

(#720) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Milyen elektromos hősugarzó ajánlott egy télre? Ismerős hölgy szeretné növelni a hőmérsékletet régebbi.családi házban...

(#721) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Szia Fórum-téma! Élsz? ;] :)) :DD

(#722) gerisz23 válasza ad4m1337 (#720) üzenetére


gerisz23
őstag

Fűtő klíma a leggazdaságosabb,az összes többi ugyanannyit eszik,sima hősugárzó vagy novo panel egyre megy.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#723) gerisz23 válasza 5leteseN (#721) üzenetére


gerisz23
őstag

Kérdések vannak ahogy látom csak válasz adók nincsenek.BuÉK!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#724) 5leteseN válasza gerisz23 (#723) üzenetére


5leteseN
aktív tag

:DD :R

B.Ú.É.K! :))

(#725) 5leteseN válasza gerisz23 (#723) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Érdekes ötlet merült fel: Nappali (általában)0C-fok feletti külső hőmérséklettel üzemelő belső fűtés ÉS +egy 200(+)l körülire tervezett fagyálló-vizes hőtároló azzal a feladattal, hogy az esti kicsit alacsonyabb hőmérsékletet egy másik hőcserélő ág működésével a 200l 35 fok körüli víz gőmennyiségéből fenntartsa.

Becslések: Az nappali üzemmódhoz szükséges 1-1,5kW körüli teljesítmény legkevesebb felét a napelemek biztosan tudják.
Ezzel korrigálva(áramköltség szempontból) a (3,5-es átlagra becsült) COP értéket a nappali előnyösebb időtartamra időzítve ezt az üzemidőt a költségszempontú COP 2x+3,5=7(körüli)-re jön ki.
Ezt a 35C-fok körüli vízből egy másik hőszivattyú-kör veszi ki éjszaka +35-től akár -15 fokig a hőszigetelt víztárolóból átlagban 2,5-re(de inkább jobbra) becsült COP-pal.
Elméletileg a jól szigetelt 85nm-es házban az esti 21 fokról reggeli 19-re a rendszer majd nagy biztonsággal tudja tartani a tárolt hőmennyiséggel a célzott fokot.
Tartalékkal történne mindez, anélkül -15 külső hőmérsékletre tervezve, nagyságrendileg.

Mennyi lehet vajon a teljes rendszer esti fűtésének összegzett COP-ja? :F
Ennyit(35C-fokot) tud a hőszivattyúként üzemelő hűtő-fűtő klíma vajon? ...reális? Elméletileg igen, egy hűtő-fűtő klíma beltéri egységének van ennyi C-fokos radiátor hőmérséklete.

Megvan az előző(öregecske, ezért nem elég komfortosan szabályozható) vegyes-tüzelésű központi-fűtés tartaléknak, rásegíteni. A hírek szerint ritkán kellett használni.

(#726) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gázkazánban levő tágulási tartályt magatok szoktátok felpumpálni évente vagy mindig hívtok szerelőt karbantartani?

Ezen tágulási tartályban van belső szelep ami a levegős oldalról átenged a vizes oldalra?
Magyarázat: a legutólsó karbantartáskor nehezebben pumpálta fel a szerelő a tág.tartályt mert a levegőt tartalmazó részébe állítólag víz szivárgott. De az hogy tüntethető el belőle? Ha a fűtőkör nyomását leengedem 0 ra és levegőt pumpálok a tág.tartályba (2 bar?).

(#727) jézusom válasza Doky586 (#726) üzenetére


jézusom
addikt

Van a tartályban egy gumi labda szerű cucc, azt ki kell cserélni.

(#728) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok, egy olyan dolog merült fel, hogy az előző tulaj beépített egy új kondenzációs kazánt, de a csövek maradtak a régi vas csövek, cserélte a radiátorokat, de meghagyta nyitottra a rendszert, illetve mellé egy vegyes tüzelést, ami elvileg csak zárt rendszerre van/jó is...
Olyan merült, fel, hogy emiatt a kondenzációs kazán nem működik jól (akár 30%os hatékonyságveszteséggel). Ki tud nekem abban segíteni, hogy ez ténylegesen így van, kihez érdemes fordulni?
Illetve lehetne zártra alakítani a rendszert, hőcserélővel leválasztani a kondenzációst, illetve a vegyesre egy vész tágulási stb beépíteni? A lényeg, az lenne hogy hatékonyabban működjön a kondenzációs kazán, illetve megmaradhasson a vegyes is. Ezzel épületgépész tudna foglalkozni?

(#729) gerisz23 válasza pigmeus (#728) üzenetére


gerisz23
őstag

Vegyesnek a nyitott rendszer a jobb,gázkazánt le lehet választani hőcserélővel,de valószínűleg a saját hőcserélője már tele ment trutyival ha nem volt szűrő meg leválasztás.
Hőcserélőt méretezni kell,a régi vascsöves rendszert vagy komplett cserélném vagy meghagynám nyitottnak.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#730) pigmeus válasza gerisz23 (#729) üzenetére


pigmeus
tag

Kazán hőcserélőjét lehetne takarítani, vagy ez egy bukott dolog? Ez egy 10 éves kazán, csak fűtésre volt használva. Illetve nem tudom a vegyest mennyire használták ki.
Nem volt leválasztva, nincs közte hőcserélő. Köszönöm a válaszod :R

[ Szerkesztve ]

(#731) gerisz23 válasza pigmeus (#730) üzenetére


gerisz23
őstag

Lehet és kell is.De ezt bízd szakemberre

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#732) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Az őskövület Termo Öv 35-ös gázkazánunk be nem kapcsolósat játszik. Gyújtás közben az őrláng ad lángot, de amint elengedem a nyomógombot elalszik. Körábban elég volt kb 10 mp-ig nyomva tartani, most egy percig is elmentem, de sajna nem gyulladt be a nagy gázrózsa.

Első körben a thermoelemre gyanakszom.

Próbáltam kivenni, de a hollander a végén már csak körbeforog. Így levetem a nyíllal jelölt hármas lemezt. Nagyon korrodált volt, így kicsit csiszolóváaszonnal megreszeltem magát a lemezt, a kazántestet és a thermoelem felfekvő részét is. Sajnos nem oldotta meg.

Próbáljam meg icserélni valami univerzálisra vagy esetleg lehet más probléma is? Mennyire valószínű, hogy esetleg a thermoszelep ment tönkre?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#733) aleister válasza aleister (#732) üzenetére


aleister
veterán

Senkinek nincs ezzel kapcsolatban ötlete?

A szerelő épp most mondta le a mai kiszállást, és azért tök jó lenne nem megfagyni hétvégén. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#734) LacCH


LacCH
csendes tag

Sziasztok,

Épülő házamba be van tervezve egy kandalló. Külső légbevezetésről szeretnék kérdezni.
- Mekkora átmérőjű cső kell neki? 125 vagy esetleg 160-as? KG PVC csőre gondoltam
- Mivel még csak az alapozásnál járok, lehetőségem van a "szerelőbeton" alatt elvezetni a csövet. Ilyenkor is kell a cső köré szigetelés a vízszintes részre, vagy elég csak arra a szakaszra ahol függőlegesen felállok a kandalló alatt? Vagy oda sem kell?

Köszönöm a segítséget :R

(#735) 5leteseN válasza aleister (#733) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Kíváncsiságból megnéztem volna a kérdéses őskövületet, de nekem nem nyitja meg az oldalt. Él még az oldal? Neked megnyitja?

[ Szerkesztve ]

(#736) aleister válasza 5leteseN (#735) üzenetére


aleister
veterán

Nekem sem. Próbáld itt.
Igazából csak a manuált linkeltem. Abban van az egész gázkazán család.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#737) 5leteseN válasza aleister (#736) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Azért lehet jó ránézni, hogy milyen nemzetközi modell-nevei vannak, mert a Yt-on minden kb tucatnál nagyobb darabszámú külföldi forgalmazású kütyüről vannak "McGyver-ek" videói, és elszánt érdeklődőknek találgatók használható anyagok is köztük! :Y

Én bepötyögném a lehetséges kulcs-szavakat és külföldi modell-neveket! Nekem eddig szinte mindig bejött.

Ezt mondjuk még nem néztem, de... ;)

(#738) aleister válasza 5leteseN (#737) üzenetére


aleister
veterán

Rákerestem már YT-n, de ez magyar kazán. Kétlem, hogy lenne más néven futó, külföldi klónja. Viszont most látom, hogy van direkt gázszerelős topic. Átmegyek oda, hátha... :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#739) 5leteseN válasza aleister (#738) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Azt reméltem, hogy valahova eladtuk még, és abból az irányból vannak (a jó értelemben említett)McGyver-videók a Yt-on, de sajnos nem jött be ez az ötlet.
Kár.

Remélem ott tudnak segíteni.
Esetleg még környéked közeli öreg "szakik" megkeresése?

[ Szerkesztve ]

(#740) aleister válasza 5leteseN (#739) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#741) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Barátom véglegesíteni szeretne használat szempontjából egy mobil klímát a hétvégi házikójában, ahol nincs 220 230V. Azt kérdezné tőlem (én pedig tőletek :R ), hogy egy 4-5-6kWh körüli teljesítményű hordozható megoldással meg lehetne-e oldani ennek a legfeljebb 1,5kW teljesítmény felvételű hűtő-fűtő klímának az energiaellátását, és ha igen, akkor kb mekkora súly és költség lenne?

(#742) draco31


draco31
veterán

Hello!

Van ugyebár az a módszer, hogy az üvegről úgy lehet a lerakódást letakarítani, hogy vizes zsebkendő-papirtörlőt hamuba mártani, és azzal szépen lejön minden.
De most esetemben valami miatt fekete korom rakódott le, az meg ezzel a módszerrel nem nagyon akar lejönni.
Más módszer?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#743) 5leteseN válasza draco31 (#742) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Az a vizes hamuval csiszolás polírozás ezer éves, valóban működő módszer, csak a középkorban volt erre pár ember(inas9 aki hetekis csináltra.
Én fogkrémes módszerről hallottam. Yt-on szerintem van vodeó(magyar automatikus "ferdítés" bekapcs ;) ), és ott szerintem fent lesz, hogy üvegre hogy-s'mint...

Plexi behomályosodhat, (elolvad: azt kályhába nem is rakják).
Régebben csináltam :DDD üveggel, megy!

[ Szerkesztve ]

(#744) draco31 válasza 5leteseN (#743) üzenetére


draco31
veterán

Okés, akkor holnap kipróbálom azzal, aztán meglátom mi sikerül.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.