Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#652) jézusom válasza #46372352 (#651) üzenetére


jézusom
addikt

Hatásfokban naggyából nulla különbség lehet.

(#654) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Köv. kérdésem lenne. Kitaláltuk, hogy a felső szinten, ahol a háló-, gyerekszobák vannak, klímával fűtenénk, ha már úgyis van. Az egész házban radiátoros fűtés van, kondenzációs kazánnal. A kérdés, hogyha fent gáz helyett klímával fűtenénk, elég, ha a radiátor termoszelepeket elzárom? Nem teszek ezzel rosszat a kazánnak? Vagy lent a kazánnál kell valamit csinálni?

(#655) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Érdekes dologra jutottam a meghódításra váró kellemes és fiatal szomszéddal beszélgetve, amit jelentősen hatékonyabbá tett, hogy már kabátban volt és így semmi nem vonta el a figyelmem a beszélgetés témáját tekintve, ami a következő ötlethez vezetett:
A kis-csaj a garzonjában lévő elektromos fűtéssel kapcsolatos "Csináld-magad" rezsi-optimalizálás lehetőségeire kérdezett rá.
Télen a napi fűtése napi 4kWh-ra jön ki átlagos fogyasztási értéknek.
Ez átszámolva 4x850 kcal= 3.400 kcal hőmennyiség.
Ez kb. - 30°C fokos fűtővíz hőmérséklet csökkenéssel becsülve- kb. 120 liter, kb.75°C fokos víz éjszakai/fűtési időszakra történő tárolásával, majd 45 fokosra történő "lakásfűtésével" megoldható.
Ebben a hőmérséklet tartományban szokásos anyagokkal, technológiákkal, szokásos, elfogadott használattal, kockázat nélkül megvalósítható egy ilyesmi hőtárolós garzon-fűtés.
A ventilátorok/szivattyú fogyasztása is kevés, egy 100 W-os akkura dolgozó napelem nagyságrendileg elégnek tűnik ennek biztosítására.
...nekem. :K ...elég ???

Továbbiak: A 75 fok körüli "fűtőanyagot" napkollektorral(vákumos ?) elő lehet állítani, itthoni nap, egyéb környezeti adatok alapján becsülve 4-7 nm kollektor-felületből.
Ennyi nagyságrendileg nekem elégnek tűnik.
...nekem. :K ...elég ???

Ha van szakmaközeli fórumtag, akkor átfuthatná ezt a gondolatmenetet, hogy nagyságrendileg rendben van-e?

Elöre is : :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#656) csemege86


csemege86
tag

Sziasztok,
Kisméretű családi ház (~45 m2), régi FÉG gázkazán. Kérdésem, hogy mennyi az ideális nyomás a rendszerben (csövekben, radiátorokban)? Azért kérdezem, mert a radiátorban elég hangosan folyik a víz, és rég nem volt cserélve/feltöltve.
Valamint, hogy hogy kell feltölteni, ha esetleg az a gond, hogy kevés a víz. Így néz ki, de nem tudom, melyik részét kell csatlakoztatni a csőhöz. Köszi

Andris

(#657) Ferike81 válasza csemege86 (#656) üzenetére


Ferike81
senior tag

Minden attól függ, hogy a képen hideg a rendszerben a víz, vagy felfűtött állapotban van. Van a kiegyenlítőtartályban megfelelő légnyomás? A legmagasabb ponton lennie kell egy légtelenítő szelepek, azt meg kellene nézni, hogy van e levegő a rendszerben. Ha lapradiátor van, azokon is szokott lenni légtelenítő. Ki kell engedni a levegőt, ha van benne. A képen van egy túlnyomásszelep. Azon van egy érték, valószínűleg 2,5bar. Ez alatt kell lenni felfűtött állapotban a rendszernyomásnak
. A kiegyenlítő tartályon is van egy érték, arra az értékre kell feltölteni levegővel, hogy normálisan működjön a rendszer. Ha a levegőfeltöltőszelepet megnyomod, és víz jön belőle akkor lyukas, csere. Ha nincs benne levegő, valószínűleg lyukas, csere. A többi minden orvosolható egy fél óra alatt.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#658) Gyuszi83 válasza Ferike81 (#657) üzenetére


Gyuszi83
tag

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket azzal kapcsolatban, hogy a konyhában van egy fatüzelésű 9 kw-os kandalló 120-as kémény kivezetéssel, közvetlenül mellette van egy kb 10 nm-es szoba. Arra gondoltam, hogy megfúrnám a falat és a kandalló füstcsövét átvezetném a másik szobába és arra rákötnék egy hődobot és innen menne a kéményre.
Kérdésem az lenne, hogy elegendő lenne e a hődob, hogy kifűtse azt a kis szobát ?
Ezt a hődobot néztem: LINK
Köszi !

(#659) Baga19830701


Baga19830701
csendes újonc

Sziasztok. Nem tudom mennyire vág ide, de hátha. Gáz cirkó fűtésünk van, régebbi társasház Ariston kazánnal. Most akartuk először lepróbálni a fűtést, mert minden évben volt valami nyavalya. Viszont ilyet még nem tapasztaltam, szóval fogalmam sincs mi a probléma, nem vagyok szaki, csak felhasználó. Fűtés indítás után kb negyed órával olyan hangot ad ki a kazán mintha záporeső esne benne, gyorsabb kopogással.
Fogalmam sincs mi lehet a probléma.

(#660) koti válasza Baga19830701 (#659) üzenetére


koti
tag

Szerintem akkor szokott ilyet csinálni, ha túlzottan nagy a gázláng intenzitása és gyorsabban felfűti a tűztér feletti vizet, mint azt a keringető szivattyú elvinné. A kazántermosztát leállítja a gázlángot és utána jöhet a furcsa hang. Vedd vissza a gázláng intenzitását és nem lesz tovább ilyen gond! Nagyobb hidegben kell erősebbre állítani.

(#661) flash-


flash-
veterán

sziasztok !

termosztát cserét szeretnék nem tudom mi lenne nekem az ideális ebben szeretném kérni segítségeteket!

Jelenleg az alábbi módon van kiépítve:
2 szintes családi házban lakom, egy regi tekerős MMG termosztát van a konyhában bekötve ahol egyébként pont nem érdekes hogy meleg legyen hiszen rezsicsokkentes végett elég ha csak a hálóban van meleg, de mivel az egyik háló az emeleten van gondolom az lenne a legjobb ha mondjuk ott lenne a termosztát.
A gázkazán pedig a pincében van.
milyen Vezetéknélküli termosztát kell amivel az emeletről tudnám szabályozni a pincében levő gázkazánt? a födem a szintek között beton.
illetve hogy működik egy ilyen termosztát bekötése? a hordozható kapcsolót(amin a hőfokot tudom állitani) felviszem magammal, a vevőegységet pedig be lehet kötni a régi mmg termosztát helyére es ennyi akkor nem kell vezetékezni?
na és ehhez tudtok ajánlani konkrét termosztátot?
köszönöm szépen előre is

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#662) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Megvalósult egy kb. 18 éves álmunk, lett kandallónk a tavasszal, amit egy hete sikerült is beüzemelni.
Domofire Napoli II. [link] (Basszus, most néztem mennyi... amikor mi vettük, akkor még kettessel kezdődött....)
Még gyakoroljuk a kezelését, huzat állítást, stb.
Ezek a hobbikandallók csak rásegítésre vannak, állandó fűtésre, folyamatos üzemre nem. Ezt írja a leírás.
A kérdésem az volna, hogy ha nem túl megterhelten üzemelteti az ember (eddig jellemzően este használtuk) reggeltől estig, akkor sem lesz semmi gondja, ugye? (illetve folyamatos felügyelet mellett)

(Van rajta a pizzasütő résznél egy hőfokmérő, ami egy jó visszajelzés az épp aktuális hőleadásról - biztos nem kalibrált ;). Abban a térben olyan 140-200 ˚C leolvasott érték szokott lenni jellemzően, ritkán 230-250. Ezért gondolnám, hogy az a 140-200˚C pizzasütő részben kialakult hőmérséklet nem egy csúcsra járatott üzem, és talán nem okoz károsodást.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#663) viny válasza flash- (#661) üzenetére


viny
tag

Nálunk COMPUTHERM Q8 RF van, hasonló ház kiosztással (háló az emeleten, kazán a pincében, betönfödém). Itt bevált, jól szolgál.
Nem vagyok szaki, lövésem sincs a jelenlegi vezetékezésed jó-e neki, itt a vevő a pincében van.
Viszont talán hasznos infó, hogy erős jelet ad ez a kis kütyü, Nálunk átellenben átviszi a házat gond nélkül. :)

Never underestimate the power of a sick mind!

(#664) gerisz23 válasza flash- (#661) üzenetére


gerisz23
őstag

Computherm QRF széria,ban belőle napi programozású meg sima is.
Hogy nálad a teljes födémen átmegy-e a jel az próba kérdése(általában át).
A vevő résznek kell fázis,nulla meg a kapcsolt szálak.Nem tudom milyen a kazánod vezérlése,ennek a bekötését szerintem bízd inkább szakemberre,tönkre mehet a termosztát meg a kazán is.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#665) gerisz23 válasza cappa72 (#662) üzenetére


gerisz23
őstag

Jól gondolod,nem kell agyonpakolni,addig fogja bírni amíg szét nem ég a lemez,illetve a samotokra figyelni kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#666) cappa72 válasza gerisz23 (#665) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a választ!
Igen, a kéményseprő is említette, hogy azért a samottokat (bár ennek már valami más neve van) nézzem meg, és takarítsam le időnként.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#667) userxy


userxy
őstag

Halihó!
kéményes kombi falikazánból mi most a jó vétel? 25-30 kw teljesítmény környékén?

(#668) gerisz23 válasza userxy (#667) üzenetére


gerisz23
őstag

Nézz körül a környéken melyiknek jobb a szerviz ellátottsága,hivatalosan csak kondenzációsat lehet rakatni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#669) Cufter


Cufter
tag

Norveg jellegu futo panelbol milyet erdemes venni?
Futes kiegeszitesre kellene iroasztal melle ezert olyan lenne jo (gondolom) ami allando de alacsony fogyasztassal megy nem ki/be kapcsol.
neztem NOBO es Stiebel Eltron termekeket is de itt nincs SCOP ertek amire tamaszkodni lehetne hatekonysag kerdeseben…

(#670) jézusom válasza Cufter (#669) üzenetére


jézusom
addikt

Milyen scop értékre gondolsz? Egy infra panel pontosan annyit fogyaszt, mint amennyit fűt. Ez nem hőszivattyú...

(#671) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ilyen gázkazánt mennyire éri meg pl KONDENZÁCIÓS FALI GÁZKAZÁNra cserélni?
Mennyivel lenne takarékosabb meg ugyan úgy működne a fűtés egy legalább 100 négyzetméteres házban?Vegyes tüzelésünk van vagy fatüzelésünk is mikor melyiket használjuk.Bocsánat ha hülye a kérdés de nem értek a témához.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#672) gerisz23 válasza Pityu. (#671) üzenetére


gerisz23
őstag

A kondenzációsat ilyen esetben le szokták hőcserélőzni,azt az oldalt zárt rendszerré alakítani.Ha alacsony előremenővel tud működni akkor jó esetben 10-20%-ot.Nincs őrláng stb.De a beerülési költsége elég magas,szvsz ennek a rezsicsökkentős témának záros határidőn belül vége lesz,nem biztos hogy a jelenlegi helyzetben költenék kazáncserére.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#673) gerisz23 válasza Cufter (#669) üzenetére


gerisz23
őstag

Az összes ilyen berendezés cop1,simán mintha vennél egy hagyományos hősugárzót.Ahogy "jézusom" írta annyit fogyaszt amennyit fűt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#674) fapuskapa


fapuskapa
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy ingatlant, amit tavasszal kezdhetek felújítani, ha minden jól megy. A fűtésen is gondolkodom, ezzel kapcsolatosan szeretnék javaslatot kérni tőletek, ti mit csinálnátok, esetleg mi érné meg.
80-as évek közepén épült szilikát házról lenne szó. A Kb 90m2, 2 szoba, homlokzati és födémszigetelés nincs, régi geréb tokos ablakokkal. Jelenleg egy cserépkályha és 2 régi villanykályha van benne (3x25A, "éjszakai", ha jól tudom). Kazánház külön nincs, a nappalinál van egy kémény és a két szobához egy közös. Szóval ha vegyestüzelésben gondolkodnék, akkor kazánházat és kéményt is építeni kellene.
Mivel télére beköltöznénk, így most lenne aktuális kitalálni valamit, hogy milyen irányba menjek, de sajna fogalmam sincs mi a jövő...
Arra gondoltam, hogy feltennék egy gázkazánt, mert bármi is lesz a jövő, egy alternatív, tartalék megoldást mindképp szeretnék, az akár maradhatna a gáz. (még a piaci ára is mehet lefelé talán)
Viszont én a rezsicsökkentés fennmaradásában nem bíznék. Még nem matekoztam rajta, hogy a villany vs. gáz + kazánfeltétel, hogy jönne ki, melyik lenne a nyerő.

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Köszönettel,
Laci

(#675) jézusom válasza fapuskapa (#674) üzenetére


jézusom
addikt

Klímát raknèk, plusz vegyes kazánt. Kazánba bármit tudsz dobni, a klímat is tudod napelemről üzemeltetni.

(#676) gerisz23 válasza fapuskapa (#674) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jó a cserépkályha először tuti azt használnám,uniós irányelv ha jól tudom hogy 2035-től kivezetnék a gázos készülékeket.
Én is vegyes kazánt rakatnék,esetleg kialakítani gázkazán helyét is.Klímát bírni kell,annál mindig mozog a levegő.
Itthon gázzal fűtünk de talonba van egy 7kW-os kandalló a ház közepén,annak csak fa kell semmi más:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#677) fapuskapa válasza gerisz23 (#676) üzenetére


fapuskapa
csendes tag

Sajnos a cserépkályhát ki fogom bontani. :( Az lesz az elsők között. Egy kisebb étkezőben van, ráadásul szélesre és alacsonyra van rakva, valamint padlót is újra akarom burkolni. Van a helyére egy öntvény kamino 8kW-os kályha, pár évet használtuk csak, azóta áll. Azt tervezem betenni.

Még ezt a telet kifűtik, de tavasszal én a központi fűtés kiépítésével gondoltam kezdeni. és annyira adta magát, hogy a FSZ mellett a spájz és ott van a gázóra is és a fala a saját telkemre néz (égéstermék elvezetése miatt). Villanykályhától félek mennyit zabál majd el.. De kérdés ha beteszek egy gázkazánt, így is mikor térül meg. Akárhogy nézem, hosszú távon a hőszivattyús rendszert látom nyerőnek. Sajna most arra nem telne hirtelen (hitel is van), esetleg valami pályázat majd... de az is idő, addig ki kellene húzni valamivel.. A fára úgy gondoltam, mint arany tartalék. Gázra gondoltam, mint tartalék fűtési lehetőség, átmenetileg elsődleges. Kavarognak a gondolatok rendesen :)

[ Szerkesztve ]

(#678) fapuskapa


fapuskapa
csendes tag

Ha jól gondolom és hosszú távon szeretnék gondolkodni, akkor a klíma, vagy a hőszivattyús megoldás lesz a nyerő (akár csak sima radiátorokkal).

Akkor a radiátoros rendszer kiépítése már készülhetne is. Kérdés, hogy érdemes kitartani az ezer éves villanykályha mellett, vagy most feltenni mellé még kb 1 millióból egy gázkazánt (hosszabb távon maradna tartaléknak, hiba esetére).
A vegyes tüzelés (már így is alig kapunk errefelé fát), maradna vas és lemez kandallókon.

(#679) gerisz23 válasza fapuskapa (#678) üzenetére


gerisz23
őstag

Hőszivattyút is csak napelemmel kombinálva.Az meg úgy 15-20 milla,akkor inkább kondenzációs gázkazán.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#680) totron


totron
addikt

Az van, hogy elektromos radiátort vettem és trafóház hangja van. Nem a legalacsonyabb fokozaton egész emberes, testes is már, de alapjáraton is jelen van, folyamatosan egy vékonyabb trafóhang. A kínom az, hogy én meg pont aludni gondoltam mellette. Mindegyik ilyen és mindig lesz hangja a fűtőszálnak vagy ez csak egy Hausmeister-privilégium?

(#681) totron válasza totron (#680) üzenetére


totron
addikt

Konvektort akartam írni. HM 8154

(#682) Dani82


Dani82
senior tag

Megcsinaltuk az egyik teraszt beepitessel es 20cm szigetelessel dolgozoszobanak, kb 6m2 az egesz. Ide keresek egy jo futopanelt (klima egyelore nem jatszik), lehetoleg wifis. Tudtok ajanlani valami best buyt? Koszonom

(#683) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Tudje-e valaki,hogy lyukas hőcserelőt szoktak e forrasztani?
Vagy inkabb csere lesz :F
3 éves westen gázkazánban eddig bírta,szép karácsonyi ajándek..:U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#684) gerisz23 válasza Gubu0101 (#683) üzenetére


gerisz23
őstag

Inkább csere sajnos.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#685) Gubu0101 válasza gerisz23 (#684) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ma jon a szerelo,megnezi.Ha forraszthato,akkor megcsinalja,ha nem akkor csere -100k :U Jovore szerintem ez kukazva lesz,megy a mehbe.Inkabb nezek egy jobb Aristont..

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#686) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Remélhetőleg jó helyen teszem fel a kérdést. Nem teljesen laikuként (villanyszerelő is vagyok, és épületgépész technikus is) kérdezek, de remélem, tud segíteni egy rutinosabb kolléga.
A gép: Termo Öv 25/e. Régi álló kazán, megy ~25 éve kb. hibamentesen, padlófűtésre dolgozik. Néhány hete elkezdett "nem begyújtani". A gazdija kicserélte az elektródát (ionizációs) és a gyújtóégőt vadonat újra, de semmi változás. Egyszer gyújt, megy a kazán aztán pár óra elteltével, mikor érzik, hogy kezd hűvös lenni a ház, akkor mindig ki van állva a kazán "piros gombra", de reset után megy rendesen, majd megint hiba...
Ezt követően vittem neki egy gyújtásvezérlőt (Honeywell S4565BF 1062) az én régi kazánomról, ami 1 éve még működött, azóta lent áll a pincében, szóval ez is egy 100 éves alkatrész. Na ezzel kb. 4-5 napig ment a gépezet hibátlanul, majd visszatértünk az eredeti problémához.
A kérdésem a következő: van egy marék kondi ezekben a vezérlőkben. Ránézésre hibátlanok, de holnap kiforrasztom, megmérem őket. Segíthet ezeknek a cseréje? Vagy alapvetően rossz irányban keresem a hibát szerintetek?
Előre is hálásan köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#687) totron válasza cappa72 (#666) üzenetére


totron
addikt

Jól felment az ára mindennek, amiben van egy kis cserép. A háború előtt több kályhát is építettem ingyen elbontható kályha részeiből. Most egymást húzzák fel az alapanyag- és a munkadíjak, karöltve az energetikai helyzettel.

(#688) Gubu0101 válasza totron (#687) üzenetére


Gubu0101
veterán

Csoppet…35x20x5-os hocserelo 104ezer postaval :UMondta a gazszerelo,hogy amit tavaly vett kazant 230 -ert az most 330 :U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#689) Gatho87


Gatho87
tag

Sziasztok!

Nem rég költöztünk be az új lakásunkba, amiben teljes felújítás zajlott, részben fűtés korszerűsítés, konvektorról kondenzációs kazánra. 70m2-es a lakás, kívülről nem szigetelt, ablakok ki lettek cserélve. 33k 600x1800, 22k 600x1800, 22k 600x1400 radiátorok, 500x1500 törölköző szárító, Saniur Duval 24 es kazánnal. Kérdésem az lenne, hogy mi lenne az ideális beállítás előremenőre? Honnan tudom meg mennyi a visszatérő? Hétköznap nem vagyunk otthon 7-16-ig mennyire vegyem le a fűtést? Melyik fogyaszt többet ha fel kell fűteni pl. 3 fokot egyszerre vagy ha folyamatosan fűt és gyakrabban kapcsol? Programozás lehetséges heti/napi. Bocsánat a sok kérdésért kezdő felhasználó vagyok. Csak kicsit sokallom a gázfogyasztást, előző hónap 180m3 kb, erre a hónapra 200 körül lesz. Melegvíz, főzés is erről megy. Termofejek a radiátorokra még csak úton vannak...
Előre is köszönöm!

(#690) gerisz23 válasza Gatho87 (#689) üzenetére


gerisz23
őstag

Én max 2 fokot játszanék,minél lejjebb veszed az előremenő hőmérsékletét annál lomhább lesz a rendszer,nehezebben fűti fel ha hűl a lakás.
Én 1 fokot szoktam csak visszaengedni éjjelre (most pici baba van állándó 22 fok) azt 40-42 fokos előremenővel.
90nm2 ,műanyag nyílászárók,északi oldalon 10cm eps.139m3 volt a novemberi fogyasztás ,most 150m3 körül járunk a hónapban.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#691) Gatho87 válasza gerisz23 (#690) üzenetére


Gatho87
tag

Nekem most 55 fok az előremenő.

(#692) Dorian válasza Gatho87 (#689) üzenetére


Dorian
félisten

Ki kell kísérletezni, mert nagyban függ a külső hőmérséklettől, az épület szigetelésétől és a radiátor m2 /légm3 aránytól.
Minél alacsonyabb (az előremenő és ezáltal) a visszatérő, annál jobb a kondenzáció. Addig vedd lejjebb, amíg még képes felfűteni a rendszer a tűréshatárodon belüli időn belül a kívánt hőmérsékletre.
Ha nem vagy otthon, 18-19 fokra simán lejjebb veheted a hőmérsékletet, meg éjjel is 19-20-ra, abban a legjobb aludni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#693) Gatho87 válasza Dorian (#692) üzenetére


Gatho87
tag

És az nem fogyaszt sokkal többet, ha pl. 18ról 21re fűtsön, mint tartja a 19.5-20 fokot míg nem vagyunk itthon? És mire érdemes állítani az érzékenységet? Jelenleg 0.5 van beállítva, tehát a kívánt hőmérséklet alatt 0.5 el kezd el fűteni.

(#694) Dorian válasza Gatho87 (#693) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, kevesebbet fogyaszt.
Érzékenység 0,2-0,3

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#695) Gatho87 válasza Dorian (#694) üzenetére


Gatho87
tag

És a visszatéröt honnan tudom, hogy hány fok?

(#696) Gatho87 válasza Gatho87 (#695) üzenetére


Gatho87
tag

És ezek szerint sok az 55 fok elöremenő.

(#697) gerisz23 válasza Gatho87 (#696) üzenetére


gerisz23
őstag

Próbáld ki pár napig 50-el,ha komfortos marad mehet lejjebb is,a lényeg hogy azért ha 2-3 fokot vissza engeded a hőmérsékletet akkor is vissza tudja fűteni.
Visszatérőt vagy ki lehet olvasni a kazánból,vagy tapizással saccolsz.Ha jön kondenzvíz a lefolyóba akkor már valamit spórolsz a gázzal.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#698) Dorian válasza Gatho87 (#695) üzenetére


Dorian
félisten

Sehonnan. Arra következtetni lehet. (de lehet, h van kazán ami kiírja azt is, még nem láttam olyant)
Az optimális hőmérséklet változik, hiszen a külső időjárás is változik. De elég gyorsan ki lehet tapasztani, hogy milyen külső hőmérsékletnél mit kell beállítani.
Tegnaptól - mától pl. kifejezetten enyhe idő lesz keddig, nyilván lejjebb lehet menni az előremenővel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#699) Gatho87 válasza Dorian (#698) üzenetére


Gatho87
tag

Kipróbálom 50 fokon. Megjöttek a termofejek is. Viszont, ami nagyon idegesít az 2 dolog. Földszinti lakásban lakok, egyedi kéménnyel. Tervben volt, hogy be lesz húzva (jó pénzért), de sajnos se embert nem találtam a feladatra,meg szinte lehetetlen is lett volna, mert emeletenként 30 fokos törés volt benne. Szóval kihasználtunk egy eu-s szabályt, amivel ki lett vezetve a konyhán át a homlokzatra. Be van gipszkartonozva, de szigetelni nem tudtuk, mert a környéken sehol nem lehetett kapni megfelelő szigetelést az idő meg sürgetett. Eleinte izzadt a kémény, amíg nem volt rákötve a kazán és nem volt dobozolva. A kivezetésnél most pedig kattog a gipszkartonfal és kintre elégge csöpög a kondenzvíz a kéményből. Valyon izzadhat még a kémény a lakáson belüli részen? Meg miért kattog? Miért csepeg kintre ennyi kondenzvíz?

(#700) Játékos válasza Gatho87 (#699) üzenetére


Játékos
addikt

Ha kifelé csepeg a kondenzvíz, akkor az a füstelvezetés rossz. A kondenzvíznek vissza kell folynia a kazán felé, és onnan vezetődik el...
Egyébként koaxiális a füstcső? Vagy szétválasztott?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.