Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) pelyib


pelyib
tag

Sziasztok, ti be tudtok jelentkezni? Nalam folyamatosan "Can't Connect"-t ir ki.

(#6702) blakey válasza pelyib (#6701) üzenetére


blakey
titán

Igen, mindenhol működik, iOS, tvOS, macOS, böngészők, Android TV, Kodi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6708) gurus válasza SZKEBE75 (#6700) üzenetére


gurus
aktív tag

nincs még Atmos egyik filmnél se, hiába írja ki .Atmos hangsáv nincs egyelőre :W

[ Szerkesztve ]

(#6709) qqzs


qqzs
őstag

Valaki belinkelne legyszi a pontos android tv verziot ami megy fire sticken?

Eladó: GTS450

(#6711) batazs


batazs
csendes tag

Sziasztok, Samsung UE40K5510 tévén nagyon lassú a max, lassan tölt be, akadozik a lejátszás. Az alkalmazás telepítése is nehézkesen ment. A tévé 2016os modell. Várható szerintetek javulás? Vagy inkább szerezzek be valamilyen külső eszközt? Ha igen milyent? :) A netes sávszélesség 50 mbit (vidanet), amivel a netflix nagyon simán és jó minőségben jön. Köszi a segítséget!

(#6712) Joshi válasza qqzs (#6709) üzenetére


Joshi
titán

Nekem ez van fent és működik.

(#6713) zseko válasza qqzs (#6709) üzenetére


zseko
veterán

Én ezt töltöttem le, simán felment és működik.

Ugyanaz, mint amit pont előttem írtak.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6714) erahurka


erahurka
félisten

Android 7.1-es tableten le tudtam tölteni az appot, de egy film sem indul el :F Más próbálta régebbi eszközzel? Miért listázza a store ha aztán nem működik? :F

Nexus 9 amúgy.

(#6715) Joshi válasza erahurka (#6714) üzenetére


Joshi
titán

Középen alul pörög a karika? Elindul az, csak nagyon sokára, nálam is ez a helyzet. Ráadásul egy 2017-es Sony tévén és az Amazon Fire Stick 4K-n, amik azért nem annyira régi holmik. Egyelőre nem tudom mi okozhatja.

(#6716) erahurka válasza Joshi (#6715) üzenetére


erahurka
félisten

Kiírja egy rövid idő után hogy baj van. Hagytam volna pörögni :DDD

(#6717) Joshi válasza erahurka (#6716) üzenetére


Joshi
titán

Jó és mit ír ki, milyen baj van? Olvass bele, hátha találsz valami használható infót.

[ Szerkesztve ]

(#6718) ferenck válasza erahurka (#6714) üzenetére


ferenck
senior tag

Nálam egy Samsung Tab S2 8.0 tableten Android 7.0 rendszerrel tökéletesen, akadás nélkül megy minden film.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6719) Joshi válasza ferenck (#6718) üzenetére


Joshi
titán

És ő ezzel mit kezdjen? Szerintem ettől még nem fog neki menni. :(((

(#6720) erahurka válasza Joshi (#6719) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom mit kezdjek de legalább látom hogy van akinek megy, szóval nálam lesz valahol a hiba.

Lehet Widevine propléma? Netflix is csak SD.

Találtam egy Reddit posztot, ott is panaszkodnak Nexus 9-cel.

[ Szerkesztve ]

(#6721) LouiS22 válasza erahurka (#6720) üzenetére


LouiS22
veterán

A Play Store-ban találsz egy DRM Info nevű appot. Töltsd le, indítsd el és nézd meg, hogy mit ír ki. Ha nem Widevine L1, akkor már ne sok jót remélj (gyanítom, hogy neked L3 lesz "csak").

Sajnos a Nexus 9 egy meglehetősen régi (2014 végén debütált) hardver, ami talán a kisebbik probléma, de a 7.1 szintúgy nagyon idejétmúlt Android verzió :(

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#6722) ferenck válasza LouiS22 (#6721) üzenetére


ferenck
senior tag

Letöltöttem, megnéznem. Akkor ezért olyan fos az x96 max plus tvbox-on az összes stream minősége? L3: [kép]

Viszont a samsung tableten, amin android 7 van, az L1-es: [kép]

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6723) Boha


Boha
aktív tag

Xiaomi Mi Box S tv okosítóval működik a HBO max app ? Esetleg milyen tv okosító ami szóba jöhet még ?

OBORZIL

(#6724) Kaba válasza Boha (#6723) üzenetére


Kaba
veterán

Működik.
Chromecast, Apple tv, Xiaomi Mi Box S, Xiaomi Mi stick, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6725) erahurka válasza LouiS22 (#6721) üzenetére


erahurka
félisten

L3 de ettől még mennie kéne nem? Csak max 480p-ben.

PS4-en másnak se az igazi a képe amúgy?

(#6726) LouiS22 válasza ferenck (#6722) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen, az L3 csak 480p.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#6727) zseko válasza LouiS22 (#6721) üzenetére


zseko
veterán

Az én tabletem még régebbi, Tab S 10.5-ös, kb. 2014 májusában vettem, csak 6-os Android, mégis L1. A Netflix, Prime Video jól fut rajta, a HBO Max már nem. Az előző kettőből kiindulva, szerintem a HBO hibája hogy droppol.

HR24.hu

(#6728) blakey válasza zseko (#6727) üzenetére


blakey
titán

Vagy olyan kodeket használ amit a tab már támogat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6729) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

XBox és iPhone-os HBO Max app furcsán működik nálam. A problémám az, hogy magyarra nem lehet állítani egyik app nyelvét sem, hiába van olyan opció, hogy az eszköz nyelvén kommunikáljon. Ez még annyira nem is zavarna, mert mobilon angol a kijelző nyelve, a régió magyar, konzolon meg minden magyarra van állítva. Viszont az már probléma, hogy emiatt minden tartalom is angol nyelvű, se magyar felirat, se magyar szinkron. Pl. a Dűne alatt csak angol és spanyol! szinkron/felirat választható… Valakinek van tippe, hogy ez mitől fordulhat elő? 03.08-án regisztráltam és a store-ból angol app jött le mobilra. Lehet ez kavart be? Aztán gondoltam még az IP címre is, hogy esetleg azt nézi és az alapján dönt, mert van IPv6-om is Hurricane tunnel-en keresztül. Ja és PS4-en magyar az app és magyar szinkron is elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#6730) blakey válasza MrPeekaboo (#6729) üzenetére


blakey
titán

Tedd át magyarra, nálam iPhone-on is magyar, és minden felületen az, még ott is, ahol maga a felület angol (Fire Stick 4K Max) Valami nálad biztosan bekavar, úh. ott keresd a hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6731) zseko válasza blakey (#6728) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom. Régebbi hardver, régebbi szoftver, mégis L1. Hogy milyen kodeket használ a Max, vagy hogy milyen streamet küld, az viszont érdekelne, mert Kodi alatt a HBO Max addon a H.264 kodekkel megy 1920x1080-ban ~12.7Mbps-el akadásmentesen, a H.265-el viszont csak hang van, kép nincs. A natív Androidos app meg folyamatosan droppol - nagy ritkán az első fél-egy perc kivételével - bármit is indítok el.

HR24.hu

(#6732) aprokaroka87 válasza zseko (#6731) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Simán lehet hogy teljesen random, hogy h264 vagy h265.
Meg az is hogy a hbo max app valami miatt nekem láthatóan nagyon max 720p-t ad le, pedig mindkét telefonom támogatja az l1-es videwine-t.

Kodi esetén meg szinte alig van gondom.
H265 is megy normálisan, ami mobilnet esetén meg még előny is tud lenni.

Illetve nekem a Kodi-ban úgy van beállítva, hogy mindig kérdezze a minőséget, ott viszont van olyan h265 minőség, ami mögött mint ha nem lenne tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#6733) Boha válasza Kaba (#6724) üzenetére


Boha
aktív tag

Köszönöm, akkor lehetséges hogy beruházok egy Mi Box-ra

OBORZIL

(#6734) Matej válasza erahurka (#6714) üzenetére


Matej
tag

Szia!

Régebbi dobozom van, a GO sem ment egy éve kb.
Most feltettem aMax-ot, szépen elindul, majd a filmek is, hang, felirat van, kép nincs.

MaTeJ

(#6735) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Nekem egy konkrét kérdésem lenne: az HBO Max (és GO) képminősége miért olyan gyenge PC-n böngészőből nézve. Már Edge-t használok, mert több helyen úgy olvastam kompatibilis és jobb képminőséget tud. 4K TV-n hibátlan a sima HD is, ezt még januárban tapasztaltam a Jóbarátoknál böngészőben szörnyű, telón OK, TV hibátlan. Windows 10, GTX 1650 Super, 10100F proci és 16 GB RAM ehhez szükséges HDMI 1.4 kábel és 500 Mbits fibernet.
A Netflix apppal képminőségben kb. BD szint, direkt néztem az Elysiumot felváltva és vakon belenézve nem mondtam volna meg melyik-melyik.
Csak mert javában amit néznék a párom nem kedveli - bár pl. megnézném a Dűnét 4K-ban is - de ettől még az is jobb ha leszedem virágboltos verziót, mert az tökéletes. Igaz a TV egy quad-core-os 4K felskálázással rendelkező IPS TV, míg a monitor egy 27" FullHD TN panel.

(#6736) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok,

én se voltam megelégedve a minőséggel emiatt teszteltem
hogy, mégis mit tölt be, de ez alapján pc-n eléggé lelombozó

firefox (windows 10, kábel 500-as net
mortal kombat)

audio:
a17 │ 135k │ mp4a.40.2 48000Hz [hu-HU]
pc-n nincs hangrendszerem szóval
nem vártam el, hogy betöltse az elérhető legjobbakat..
a16 │ 386k │ ac-3 48000Hz [hu-HU]
a15 │ 258k │ ec-3 48000Hz [hu-HU]

video:
v0 416x176 │ 333k │ avc1.4d400d
v5 1280x544 │ 3987k │ avc1.4d401f
v6 1280x544 │ 5460k │ avc1.4d401f

a v0 az kb 10-15mp majd betölt a többi, de 2 perc elteltével
néztem meg a böngészőkonzolt és 1280x544-nél jobb minőséget nem adott be

a kijelzőm méretéhez ennek kellene betöltődnie, de nálam még a hd felbontást se éri el..
v15 1920x1080 │ 11434k │ hvc1.2.4.L120

a hd ez lenne, de talán a hvc kavarhat valamit?
v13 1280x720 │ 5222k │ hvc1.2.4.L93

ez a legnagyobb felbontású avc, de ez nem töltődött be
v8 1920x816 │ 12947k │ avc1.640028

akit esetleg érdekel 4K-ba ennél ez az elérhető legnagyobb bitráta
v37 3840x2160 DV │ 29113k │ dvh1.05.06
v18 3840x2160 │ 28534k │ hvc1.2.4.L150

bízok benne, hogy még fognak rajta csiszolni, hogy pc-n is alkalmazkodjon
a monitor felbontásához

(#6737) erahurka válasza Hege1234 (#6736) üzenetére


erahurka
félisten

Edge alatt nézd, más böngészők szerintem Netflixet is max HD-ban tolnak.

Megvolt nálad is a HD amúgy, csak 21:9 képarányú filmet néztél, ezért nem 720 hanem 544 volt a magasság.

Én amúgy nem értem miért ennyire bonyolult nekik ez. Amerikában egy éve működnek, hogy nem sikerül itt azt a szintet hozni? Vagy ott is ilyen még mindig?

[ Szerkesztve ]

(#6738) aprokaroka87 válasza erahurka (#6737) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igazából itt az a kérdés, hogy mit tud az Edge böngésző, amit a Chrome és társai nem tudnak :D
Vagy fordítva.

(#6739) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Jó reggelt. Kodira letudom valahonnan tölteni a Hbomax kiegészítőt? Létezik már hozzá? Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#6740) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

"Surroundot hol lehet PC-n keresztül elérni?"

Ilyen kérdést kaptam, de én sem látom, hogy lehetne állítani.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6741) bepken válasza aprokaroka87 (#6738) üzenetére


bepken
veterán

azt nem tudom, de már HBO GO idején is jobban teljesített (másra egyébként továbbra se használom, de ha streaming, akkor Edge)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6742) Hege1234 válasza erahurka (#6737) üzenetére


Hege1234
addikt

igaz, a fekete sávok..

edge alatt nehéz lenne megnézni melyiket tölti be mert egyből alkalmazkodik az ablakmérethez
max majd marad az, hogy szemmel látható lesz a különbség vagy sem

de lehet ott is van opció arra, hogy egy plusz ablakba hozza be mint firefoxnál

(#6743) nor29 válasza ferenck (#6496) üzenetére


nor29
csendes tag

nekem is ilye boxom. van, vegul kodi es hbomax addon lett a megoldas, azzal mukodik szepen.

(#6744) akipapi válasza mayday00 (#6739) üzenetére


akipapi
tag

Jó reggelt!

Igen, ezen a linken a leírás: [link]
Innen tudod letölteni a zip fájlt: [link]
Majd a telepített SlyGuy Repository tárolóban megtalálod az HBO Max kiegészítőt és onnan telepítheted.

(#6745) MrPeekaboo válasza blakey (#6730) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

IPv6-tal van a gond nálam, mert nem nyújt az ISP-m ilyet címet, viszont van egy 6in4 HE tunnel-em bp-i POP-on keresztül és ezt látja US-nek az app... Mondjuk érdekes, hogy a 6-os címet részesíti előnyben, ha mind a kettő létezik, lehet ezen keresztül is megy a forgalom? Talán megpróbálok futni egy kört ezzel az HBO-nál.

(#6746) Somatom válasza mayday00 (#6739) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyanaz, amit akipapi írt, innen. Működik az aláírásomban levő tableten.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6747) bulek válasza ferenck (#6722) üzenetére


bulek
tag

Nekem ez a fw van fent, x96 max+ 4/32GB
Netflix és a HBO is nézhető, nem 480p.
A Netflix sztem 720p, kell neki pár mp, míg rendeződik a minőség. Az hbo is minimum ennyi. Igaz csak hd tv-n használom

[ Szerkesztve ]

(#6748) Sonja


Sonja
veterán

Troubleshoot HBO Max on your computer

"The highest resolution supported by HBOMax.com is 1080p. If your display resolution is greater than 1080p, videos might not play full screen or may be clipped off. To resolve this, try changing your screen resolution."

Ne is nagyon keressetek Full HD felbontásnál nagyobbat böngészőben.

Egyébként mind a három (Chrome, Firefox, Edge) böngésző támogatott.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6749) aprokaroka87 válasza Sonja (#6748) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát lényegében a böngésző dönti el hogy milyen felbontáson fut...
Mert furcsa mód Egde esetén valószínűleg megvan az 1080p.

(#6750) Hege1234 válasza erahurka (#6737) üzenetére


Hege1234
addikt

aha, edge is csak a v6-ot tölti be
fullhd felejtős lesz böngészőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.