Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) azbest válasza nimfas (#6644) üzenetére


azbest
félisten

A firetv topic kb erről szól indulás óta. Az androidtv apk.

[ Szerkesztve ]

(#6652) DonDragonka válasza sagit (#6650) üzenetére


DonDragonka
őstag

köszi szépen 😊

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#6653) blakey válasza nimfas (#6644) üzenetére


blakey
titán

Topikjában is megtalálod a módszert meg a neten is. Mivel Android TV-s "rokon" így nem nehéz találni és telepíteni, 90%-ban működnek az apk-k.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6654) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Google Chromecastot akarok megint vásárolni (már volt kettő :D ), viszont most 3. vagy 4. generációsat. A kérdés, hogy megy velük az új Max igaz?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6655) Kaba válasza GoodSpeed (#6654) üzenetére


Kaba
veterán

Működik mindkettővel.

[ Szerkesztve ]

(#6656) GoodSpeed válasza Kaba (#6655) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi :R

Még egy kérdés. 4K lett a Stream vagy csak 1080p? Mert ha 4K akkor csak a negyedik generációs tudja lejátszani.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6657) Kaba válasza GoodSpeed (#6656) üzenetére


Kaba
veterán

Jelenleg a stream kb. 99%-ban 1080p/Full HD.
4K tartalom csak pár darab van.(viszont folyamatosan bővülhet).

[ Szerkesztve ]

(#6658) bopeti98 válasza GoodSpeed (#6656) üzenetére


bopeti98
őstag

Pár újabb film van fent csak 4K-ban jelenleg, de persze később bővülhet, így érdemes lehet inkább a 4. generációsat venni.

(#6659) djnice


djnice
veterán

Rohadt nagy a csend a beharangozott SPE filmekről...

(#6660) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

A képminőség penge,de sehogy sincsen nekem atmos,sőt inkább csak sztereó.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#6661) LouiS22 válasza djnice (#6659) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem azt mondták, hogy az indulás pillanatától/hetétől lesz. Csak az, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#6662) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Van egy LG 32LF650V webos 2.0-val, de LG app Store. Én listázza HBO max-ot és a Go-t már nem sokara lekapcsolják.....hogy lehet feltenni a HBO max-ot egy papíron Ben támogatott tv-re ? Köszönöm!

(#6663) GoodSpeed válasza Darth_Revan (#6662) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Sehogy csak köztes megoldással. Chromecast pl.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6664) nor29 válasza ferenck (#6496) üzenetére


nor29
csendes tag

nekem is ugyanez. Probaltam chorme-bol, ott hibauzenetet kapok :(

(#6665) Kobe


Kobe
veterán

hi

android appon hol lehet beállítani, hogy mobilneten keresztül streameljen, ne csak wifin keresztül akarjon ?
korlátlan mobilnet van, de nem akaródzik működni vele telón

(#6666) Joshi válasza Kobe (#6665) üzenetére


Joshi
titán

Ezt nem nagyon értem. :F Ha olyan helyen vagy ahol van wifi is, akkor mindig az lesz az alapértelmezett. Kapcsold ki a wifit és akkor biztosan a mobilnetről fog menni.

Esetleg nézd meg hogy a telefonodon be tudod-e állítani (Android, Apple?), hogy adott alkalmazás milyen internet hozzáférést használjon. Soha nem próbáltam, de lehet hogy be lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#6667) azbest válasza Kobe (#6665) üzenetére


azbest
félisten

Természetesen a beállításoknál

De ha mobil adattal akarsz lejátszani valamit, még közvetlenül is ott a linkk erre az oldalra az információ alatt, hogy a wifi hiánya miatt nem megy, nézd meg "videobeállítások megtekintése" részt. Nem csak az ok-ra lehet nyomni hanem a lila szövegre is.

hehe, látszik, hogy ügyfeleket kell megértenem a munkámban :D Megvallom a beállítások fogaskereket én sem vettem észre elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#6668) Toth_Jani válasza Kobe (#6665) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azt nem az alkalmazásban kell beállítani, hanem az Android rendszerben kell módosítani az alkalmazás beállításait.

(#6669) azbest válasza Darth_Revan (#6662) üzenetére


azbest
félisten

chromecast sima esetén az irányításhoz kell telefon is, de xiaomi mi stick vagy chromecast with googletv dongle vagy firetv dongle vagy más hasonló eszközzel tudod modernizálni a tévé okosságát. Hivatalos androidtv (a googletv ugynaz más néven) vagy firetv eszköz szerintem a legpraktikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#6670) erahurka


erahurka
félisten

Feliratoknál jól látom, hogy nem lehet kikapcsolni a hátteret?

Azt lehet, hogy csak az appban nagyobbra veszem, de PS4-en marad az erdeti felirat méret?

Ajánlom amúgy nektek is a JustWatch appot, csomó dolog alapján lehet szűrni vele a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#6671) zseko válasza Toth_Jani (#6668) üzenetére


zseko
veterán

Mindig is az alkalmazásban kellett beállítani, soha nem a telefonon.

HR24.hu

(#6672) ImpersonatoR

South Park ot miért vettek ki / mikor kerül bele ?

(#6673) wyll358 válasza erahurka (#6670) üzenetére


wyll358
tag

Miért ne lehetne? 0% láthatóság és nem látod... ;)

Másikra szerintem nem a válasz, hacsak nem csinálsz egy-egy külön profilt mindkettőnek.

[ Szerkesztve ]

(#6674) blakey válasza erahurka (#6670) üzenetére


blakey
titán

App függő, de a legtöbb eszközön háttér nélkül is használható, Android TV, tvOS, iOS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6675) erahurka válasza blakey (#6674) üzenetére


erahurka
félisten

Droidos telefonon nem találom a felirat beállításokat :F Még azt lehet, hogy a kameralyuk körüli részt is használja lejátszásnál? Elég zavaró hogy ha belenagyítok, az a rész fekete marad. Legalább akkor szimmetrikusan csinálná a másik oldalon is. A másik ami zavar, hogy a 21:9-es filmeket nem lehet teljes képernyőre húzni, mindenképp lesz fekete csík alatta és fölötte.

Olyan nehéz ellopni a jó ötleteket a Netflixtől? :F

[ Szerkesztve ]

(#6676) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Ha eddig 1890-et fizetek, es most akcios lenne 1590-ert, akkor ugyan arra az e-mailre mar nem tudok atregisztralni ugye az hbo maxra? :R

(#6677) Alex91 válasza Ombi5 (#6676) üzenetére


Alex91
félisten

Automatikusan atteszik a GO-s elofizetest a Max elofizetesre a kedvezmenyes osszeggel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6678) zseko válasza Ombi5 (#6676) üzenetére


zseko
veterán

Csak be kell jelentkezned ugyanazzal a név/jelszó párossal amit a GO-hoz használsz, és onnantól Max-os leszel, valamint él az kedvezmény (az első lemondásig). Feltéve, ha direktben fizettél elő, nem valamilyen szolgáltatón keresztül kaptad a GO-t.

HR24.hu

(#6679) Kube


Kube
senior tag

PC-re nem lehet valahogy erőltetni a 4k filmek streamingjét tényleges 4k minőségre függetlenül a monitor felbontásától (2560x1440)?

Másik gondom, hogy nincs natív windows app, a böngészőkben meg látszólag nem 1080p jön. Pontos adatokat nem lehet látni a kapott minőségről, legalábbis opciót nem láttam erre, de a bitrate eléggé alacsonynak tűnik.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#6680) ReFleXx


ReFleXx
addikt

valakinek sikerült revolut kartyaval regisztralnia hbo maxra?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#6681) Ombi5


Ombi5
őstag

Hivatalos oldalon keresztul fizettem elo, es bejelentkeztem. Akkor a kov levonasnal 1590 lesz?! :R

(#6682) Kaba válasza Ombi5 (#6681) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.

(#6683) zseko válasza Ombi5 (#6681) üzenetére


zseko
veterán

Azt látod a beállításokban az Előfizetés résznél.

HR24.hu

(#6684) erahurka válasza Kube (#6679) üzenetére


erahurka
félisten

Edge böngészőt próbáltad? Ott menni szoktak a magasabb felbontások. Bár ez már Full HD-ra is igaz, Chrome alatt nincs csak 720p.

(#6685) Sweet Lou 6 válasza ReFleXx (#6680) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nekem igen, nem volt gondom vele.

sweetlou6.wordpress.com

(#6686) ferenck válasza erahurka (#6675) üzenetére


ferenck
senior tag

Pedig ott van az:



Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6687) erahurka válasza ferenck (#6686) üzenetére


erahurka
félisten

Ahaaaa! Én a beállítások menüben kerestem ahogy a PS4-es appban is van 🤦 Miért kell ide-oda pakolniuk az opciókat? Tényleg ennyire bonyolult ergonómikus appokat fejleszteni?

(#6688) Ombi5 válasza zseko (#6683) üzenetére


Ombi5
őstag

Valoban. :R

(#6689) bepken válasza ferenck (#6496) üzenetére


bepken
veterán

szia! erre született azóta valamilyen megoldás? ugyanilyen boxom van (pontosabban szüleimnek) - mai napon telepítettem az alkalmazást és ugyanezt tapasztalom...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6690) ferenck válasza bepken (#6689) üzenetére


ferenck
senior tag

Nem. Továbbra is ez van és ahogy olvasom a külföldi fórumokat, nem csak ennél a boxnál, számos másiknál is. :O

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6691) bul07


bul07
nagyúr

Hogy tudnám megnézni hogy mennyi szinkronos tartalom van a HBO Max-on?

Így is jó ahogy pl a netflix esetén lehet [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6692) Sonja válasza ferenck (#6690) üzenetére


Sonja
veterán

Ilyenet találtam:

Go to Settings -> Audio -> HDMI -> and set to PCM - Stereo.

Vagy valahogy így keresd. Több Androidos eszköznél ez a megoldás elvileg az HBO Max nincs hang problémára. Próbáld meg.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6693) bepken válasza ferenck (#6690) üzenetére


bepken
veterán

KODI segítségével szerencsére működik :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#6694) ferenck válasza Sonja (#6692) üzenetére


ferenck
senior tag

Ennél az eszköznél nincs ilyen opció.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6695) ferenck válasza bepken (#6693) üzenetére


ferenck
senior tag

Kodi alatti telepítéshez egy ilyet találtam: [link] Nem nagyon szeretném megadni egy third party appnak az hbo max hozzáférésem adatait. Mennyire biztonságos ez?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6696) Sonja válasza ferenck (#6694) üzenetére


Sonja
veterán

Ilyen pont nincs, ezt tudom. Gyorsan megnéztem youtube-on egy videót az eszközről (ezt).

Settings -> Sound -> Dolby Sounds -> OFF.

Elsőnek így nézd meg, hogy van-e hang. Ha nincs, akkor ugyan itt a Digital Audio Format alatt PCM-et állíts be, utána próba. Így már mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#6697) Kube válasza erahurka (#6684) üzenetére


Kube
senior tag

Igen ott is néztem, de óriási javulást nem vettem észre. Úgy néz ki venni kell egy TV-t ha rendes streaming szolgáltatást akarok, PC nincs előtérben sehol sem.
Kicsit bosszantó, hogy fizetek valamiért, de nem kapom meg teljes mértékben azt. Oké, a szolgáltató figyelmeztet rá, de ettől független számomra nem korrekt. Pont azt várnám az előfizetéssel, hogy ne kelljen a minőségért a "lemezboltba" menni, meg az "ingyen TK-ba" se. 2022-ben adott a technológia ahhoz, hogy normális streaming legyen.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#6698) ferenck válasza Sonja (#6696) üzenetére


ferenck
senior tag

Köszönöm a segítséget. Úgy használom a tvbox-ot, hogy rá van kötve egy uhd-s panasonic tv-re hdmi-vel, a tv pedig ugyancsak hdmi-vel egy samsung blueray 5.1-es házimozira. Ezen keresztül szól a hang. Végül addig állítgattam a hang beállításokat, hogy megszólalt az hbomax is.

Sajnos nincs benne köszönet. Több hang típussal is kipróbáltam. Volt közte HD, HD 5.1, UHD dolby atmos film. A HD és HD 5.1 hangja kb 1 mp-el csúszik a képtől, ergo, használhatatlan. Az UHD dolby atmos nagyon kicsit, nehezen észrevehetően csúszik, de sajnos én háklis vagyok erre, rögtön kiszúrom, nagyon zavar. Ez a tv-n a házimozi hang kimenet esetén volt így.

Ha átállítottam a tv-n a hang kimenetet TV-re, akkor egyáltalán nem volt hang. Viszont ha házimozi hang kimeneten épp ment a film a hanggal együtt és így menet közben váltottam át a tv-n a hang kimenetet tv-re, akkor a tv hangszóráján megszólalt az épp lejátszott film, tökéletes szinkronban a kép és a hang. Viszont ha megnéztem a filmet és indítottam egy újat, annak már megint nem volt hangja a tv-n, újra vissza kell váltani házimozira, elindítani újra és menet közben visszaváltani tv-re. Szóval ez nem fog menni, nem túl életszerű.

Azért vettem ezt a TV-boxot, hogy filmeket játszak le vele usb-ről, erre tökéletes. A tévémen van előre telepített netflix és prime videó alkalmazás, de sajnos hbo max nincs és nem is lesz, mert zárt a rendszere, nem android tv. Egyébként a TV-n lévő netflix és prime, klasszisokkal jobb minőségben játssza le a filmeket mint a tv boxra telepített netflix és prime alkalmazás.

Végül rendeltem egy xiaomi mi tv box s 4k kütyüt, remélem azzal nem lesz gond, nem szívok ezzel a tvbox-al tovább.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6699) LouiS22 válasza SZKEBE75 (#6660) üzenetére


LouiS22
veterán

A Dűne biztosan Atmos.

Az erősítőd támogatja az Atmos hangsávot?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#6700) SZKEBE75 válasza LouiS22 (#6699) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

nyilván,különben nem kérdezném. :R
Q80R soundbar + SWA-9000S

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.