Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) azbest válasza blakey (#6900) üzenetére


azbest
félisten

Amúgy az is lehet bibi, hogy nem biztos, hogy widevine másolásvédelmet használ. A 4k tartalmakhoz más szolgáltatónál playready kell.
Viszont a hbo max a böngésző infónál "cenc" -et ír, MPEG Common Encryption.
Szóval így hiába hasonlítjuk ahhoz, hogy más mit tud, mert másképp működik.

A hbogo widevine-t használt és talán készülék whitelist adta meg, min ment fullhd-n (telefon esetén). Kodi addonból meg még l3-as készüléken is ment a fullhd.

[ Szerkesztve ]

(#6902) zseko válasza blakey (#6893) üzenetére


zseko
veterán

Ha erre gondolsz [kép1] [kép2], semmit nem jelentett :N A pc-n például annyit értem el, hogy most már fel se ajánl 1280x800-nál nagyobb stream-et, hiába állítottam vissza mindent :DDD

HR24.hu

(#6903) aprokaroka87 válasza blakey (#6900) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mindkét eszköz L1-es,
mondjuk én nem értek hozzá, de lehet hogy a Kodi eleve közvetlenül hozzá tud férni a chipset kodekhez.
Nekem pl egy Snapdragon 660-as eszközön a h265 esetén 3 féle codec van listázva.

2 amit a Qualcomm ad. ( 1 secure és 1 nem secure )

meg 1 amit maga a Google biztosít.

Codec info

A fenti app droidon listázza mi a helyzet codec-ek terén.
Nem tudom mennyire pontos.

Én azt sem tudom, hogy ilyen esetben kötelező -e teljes körü hardveres videó gyorsítás, vagy hogy mit hogyan kezel egy app.

(#6904) erahurka


erahurka
félisten

Srácok a DMZ nem ma jött volna? [link]

Vagy itt hogy van a frissülés, Netflixen ugye reggel 9-körül.

Nem is találom Maxon ezt a sorozatot pedig original. Itt ezek szerint nincs adatlap amíg fel nem kerül? Vagy közben eltolták a premiert és rossz a dátum a poszteren? :F

(#6905) erahurka válasza erahurka (#6904) üzenetére


erahurka
félisten

Kinyomoztam közben hogy holnap jön. :Y

(#6906) erahurka


erahurka
félisten

Na végre egy kis siker: felraktam tabletre a Kodit és megy vele az HBO max. Full HD nyilván itt sincs, de 9"-on pont mindegy, bőven szép így is.

(#6907) blakey válasza zseko (#6902) üzenetére


blakey
titán

Igen, de a Match frame rate legyen bekapcsolva és Kodiban is legyen engedélyezve az fps-váltás (indításkor/leállításkor). Fel kell sorolja az összes fps-t, 1080 / 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 60. Ezeket mind bejelölöd, de ez már Kodi illetve Stick téma.
Calibrate display nem kell, a TV-n kell kikapcsolni a túlpásztázást, overscan, bármi is legyen a neve, vagy eredeti képmód legyen, TV-től és márkától függ.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6908) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ismerősömnek LG LF5800 TV-je van. Nem találom, hogy tudja a HDCP 2.2-t. Anélkül az FHD sem megy? Egyébként lejátszásra a GC + Google TV lenne a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#6909) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ez a Peacemaker jó féle cucc volt. :C

(#6910) zseko válasza blakey (#6907) üzenetére


zseko
veterán

Nincs összes fps, az az egy van amit látsz. :) A pc-n beadja, igen, tableten és stick-en nem.
A Match original frame rate-et pedig nem lehet bekapcsolni ha lefixálod a képet 1080p/60Hz-re, hogy is lehetne, ha egyszer lefixáltad 60Hz-re? Csak a Video Resolution: Automata állásában lehet ON-ba tenni.

De mint mondtam, 1080p megvan, a továbbiakban nem érdekel, legközelebb majd akkor foglalkozom vele ha 4k-s tévém lesz és nem lesz rajta jó.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#6911) blakey válasza zseko (#6910) üzenetére


blakey
titán

Akkor ez a része (is) sz@rul van megcsinálva a Sticken, ugyanis normál esetben az a maximális felbontásra és a GUI felbontására vonatkozik és nem arra, hogy bebiztosítod azt a felbontást, más lejátszókon ez jól működik. Ha másképp nem megy akkor tedd Autora, úgysem fog nagyobb felbontást választani a Stick, a lényeg, hogy tudjon fps-t váltani a Kodi, majd Kodiban is kapcsold be az fps-váltást és állítsd be a megfelelő képkockasebességeket. Inkább menj át a Kodi topikba, az Amazon topikba, illetve olvasd el a Kodi Wikit.

Tudom, hogy van 1080p, de mehetne a "4K-s stream" is 1080p-n. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6912) erahurka válasza zseko (#6910) üzenetére


erahurka
félisten

PC-n milyen felbontással megy neked Kodi alatt?

(#6913) zseko válasza erahurka (#6912) üzenetére


zseko
veterán

Ugyan úgy csak 1080p, fentebbieknél hang van, kép nincs. De a sok állítgatástól most már egyelőre se kép se hang nincs sehol, csak max 1280-ban :D Nem számít. Majd egyszer megoldom :).

HR24.hu

(#6914) erahurka válasza zseko (#6913) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy csinálod? Nálam ilyen hülye felbontások vannak csak! 1280 x 544 amit Dűnéből tud pl.

Milyen addont szedtél le? Vagy mit csináltál vele hogy legyen 1080p?

(#6915) pinnacle válasza pinnacle (#6908) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tudtok segíteni?

HBO Max-hoz is ilyen bővítmény kellene az FHD-hoz. Idáig nekem is csak 1280x720 volt PC-n.

Ilyen billentyűparancs van a HBO Maxhoz, mint a Netflixhez?
Ctrl + Alt + Shift + D - Megjeleníti a képernyőn a különféle audio / video részleteket, amint az a fenti képernyőképen látható
Ctrl + Alt + Shift + S - ez megmutatja a bitrátát egy menüben, ahol meg lehet változtatni a felbontást a videó minőségének javítása érdekében (nincs több pufferolás) ez nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#6916) Hege1234 válasza zseko (#6913) üzenetére


Hege1234
addikt

pc-n kodi alatt lehetetlenség 1080p-t elérni
ezt mondta az aki írta a hbomax-ot kodi-ra
szóval jó lenne, ha visszacsinálnád :K
elmondanád, hogy milyen konfiggal sikerült elérned
és bedobnál róla ide egy képet, hogy nekünk is legyen 1080p pc-n :)

(#6917) Joshi válasza Joshi (#6851) üzenetére


Joshi
titán

Írtam az HBO Max supportnak a nagyon lassú film elindítási problémámról. Mondanom se kell, hogy egy sablonszöveget kaptam válaszul ahol azt javasolják, hogy indítsam újra az eszközeimet. :DD :O :W

(#6918) erahurka válasza Joshi (#6917) üzenetére


erahurka
félisten

Jó hát GO időkben panaszra én azt is megkaptam tőlük jogy ők nem a Netflix...

(#6919) prisz válasza Joshi (#6917) üzenetére


prisz
aktív tag

Próbáld meg egy pillanatra mobilnettel. Ha úgy jó, akkor inkább szolgáltatói hiba. Nálam telekommal pár mádodperc a pufferelés és megy a film. Tv-n, pc-n egyaránt.

(#6920) szabog74 válasza prisz (#6919) üzenetére


szabog74
aktív tag

Nálam is a dolby támogatást leszámítva tökéletes (LG B7), gyorsan indul és jó a minőség. Szintén telekom.

(#6921) blakey válasza Hege1234 (#6916) üzenetére


blakey
titán

PC-n lehet, de szerencsére máshol megy akár a 4K Dolby Vision/Atmos, azaz a max ami elérhető. Widewine, inputstream beallítások rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6922) Hege1234 válasza blakey (#6921) üzenetére


Hege1234
addikt

csak pc-re(kodi) vonatkozólag írtam, hogy nincs 1080p
kodi android tv és a shieldtv pro is tökéletesen hozza a 4K
dolby visiont

igen, legalábbis az rtlmost+ al nincsen gond

(#6923) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

HBO Max hogy áll a magyar nyelvű tartalommal?
Szinkron és/vagy felirat mennyire van?

#?*@&!

(#6924) erahurka


erahurka
félisten

Elvileg ma jönne a DMZ, vajon mikor?

Torrentről már tegnap megnézhettem volna... Jó kis magyar HBO max ott folytatja ahol a GO abbahagyta...

(#6925) Kaba válasza zeon.hu (#6923) üzenetére


Kaba
veterán

A legtöbb tartalom szinkronos és vagy feliratos.

(#6926) zeon.hu válasza Kaba (#6925) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!

#?*@&!

(#6927) zseko válasza Hege1234 (#6916) üzenetére


zseko
veterán

Sajna nem tudom visszahozni. Kár, hogy nem fotóztam le.
Onnantól nem jó, mikor elkezdtem csesztetni a widevine/hdpc szinteket az egyik beállításban.
Próbáltam letörölni a slyguy repót és ami hozzá tartozik, majd visszatenni, de az nem segített. Egyszer már jártam hasonlóképp, csak a teljes uninstall segített, fullra elcsesződött a kodi.

HR24.hu

(#6928) Bathalsar válasza erahurka (#6924) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én is kutatom a sorozatot. Rákérdeztem a HBO Max Facebook oldalán, és azt írták, hogy holnap jön. Ezzel csak az a baj, hogy tegnap is pont ugyanezt ígérték.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#6929) erahurka válasza Bathalsar (#6928) üzenetére


erahurka
félisten

Vicc. Amerikában 1 éve van HBO max mégse sikerült normálisan elindítani itt. A Netflixszel kevesebb gond volt mikor jöttek pedig nem voltak jelen 20 éve a régióban...

(#6930) Bathalsar válasza erahurka (#6929) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Írtam nekik, hogy tegnap is ezt ígérték. Így már helyesbítették a választ, és azt ígérték, hogy ma este fog frissülni a kínálat, és meg fog jelenni a DMZ. Így, este 9-kor, már nem biztos, hogy megvárjuk...

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#6931) erahurka válasza Bathalsar (#6930) üzenetére


erahurka
félisten

De ez mi hogy nem tudják mikor frissül a kínálat? Meg nem tudják megmondani mikor jön egy saját gyártású tartalom. Agyam eldobom. Még jó hogy nem valami fontos dologról van szó.

(#6932) hadam98 válasza Bathalsar (#6930) üzenetére


hadam98
senior tag

Nincs fent… :W

(#6933) Bathalsar válasza hadam98 (#6932) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én sem találom. :(

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#6934) erahurka válasza hadam98 (#6932) üzenetére


erahurka
félisten

:C

Mondjuk elnézve hogy áll IMDb-n lehet nem olyan nagy baj.

Nézzetek inkább Minxet, az jó lett! :K

[ Szerkesztve ]

(#6935) ferenck válasza Bathalsar (#6933) üzenetére


ferenck
senior tag

Nekem böngésző keresőben megtálja, utána belépve elindul, de csak angolul a hang és a felirat: [link]

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6936) erahurka válasza ferenck (#6935) üzenetére


erahurka
félisten

Van egy ilyen bug, hogy időnként bedobja az amerikai kínálatot mindenkinek. Aztán ha ráfrissítesz el fog tűnni ami nálunk nem kéne hogy legyen.

(#6937) Hege1234 válasza erahurka (#6931) üzenetére


Hege1234
addikt

sztem a felirat magyar fordítása nincs még kész
angol hang és csak angol felirattal nem fogják elérhetővé tenni
legalábbis én még nem találtam olyan tartalmat
ahol ne lenne legalább egy magyar felirat

(#6938) erahurka válasza Hege1234 (#6937) üzenetére


erahurka
félisten

Netflix érdekes meg tudja oldani a fordítást időben... Ja bocs, az HBO nem a Netflix, ezzel szeretnek takarózni.

De ha meg valóban nincs kész a fordítás, akkor mik ezek a majd holnapozások? Idióták.

[ Szerkesztve ]

(#6939) blakey válasza erahurka (#6938) üzenetére


blakey
titán

Te se hasonlítgasd, mert az Apple TV+ és a Disney+ is más.

Netflix-re a fordítások, a feliratok úgy működnek ahogy a Kodi, Plex stb. fordításai, lelkes amatőrök jelentkeznek, és ha megfelelnek akkor lesz fordítás, legalábbis az elején így működött és azóta azért már kialakult a gárda, szinkronnál más a helyzet, ott már profi színészekkel készül, normális körülmények között. De vicces, hogy egy évadot félbe "vágnak" és néhány hónap eltéréssel jelenítik meg, mert ez vagy az nem készült el, szóval ott sem minden tökéletes. A feliratok néha elég gázosak, volt már furcsán fordított és hibásan megjelenített felirat, rossz volt olvasni, inkább kikapcsoltam vagy angolul olvastam. :)

HBO esetében más a szitu, ők nagyobb hangsúlyt helyeztek a szinkronra és a profi feliratra, tehát amíg nincs hivatalos felirat addig felesleges megjelentetni és ez nem nagyon fog változni, ha nem tetszik akkor le lehet mondani, be lehet szerezni máshonnan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6940) LouiS22 válasza blakey (#6939) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem "lelkes amatőrök" fordítanak a Netflixnek (pénzt kapnak érte). Van qc is a rendszerben, de azzal egyetértek, hogy a minőség sokszor hullámzó (de nagyon sokat javult, vélhetően sok volt a panasz is és kihullottak a gyengébb fordítók). Egyébként az SZTE angol szakával van megállapodásuk, onnan sokan fordítanak nekik.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#6941) erahurka válasza blakey (#6939) üzenetére


erahurka
félisten

"szinkronnál más a helyzet, ott már profi színészekkel készül, normális körülmények között"

De hát szinkron is van azonnal az amerikai tartalmakhoz.

És miért ne hasonlíthatnám? Video streaming szolgáltatásokról van szó. Nem Spotify-jal, nem Youtube-bal, nem Game Pass-szal hasonlítgatom.

A félbevágott Ozarkot meg már akkor így tervezték mikor bejelentették az utolsó szezont tudtommal.

Nem tudom miért kell tőled független szolgáltatásokat védeni mintha az életed múlna rajta...

(#6942) blakey válasza LouiS22 (#6940) üzenetére


blakey
titán

Eleinte úgy indult, persze azóta már "fel lettek véve", de néha botrányos a fordítás és a helyesírás még most is.

#6941 erahurka
Ami neked azonnal van, az valójában 1-2 hónap késés, már kialakult a megfelelő rendszer, ami miatt számunkra már nem tűnik fel, hogy később jelenik meg. Ahhoz, hogy legyen szinkron már 2-3 hónappal meg kell érkezzen a végső anyag, feliratoknál elég lehet 1-2 hét is, attól függ, hogy mekkora hangsúlyt fordítanak a minőségre.

Azért ne hasonlítsd, mert az HBO máshonnan indult, a Netflix megint máshonnan. HBO esetében nem a "streaming" volt az elsődleges, Netflix esetében meg csak az. Értelmetlen és szükségtelen hasonlítgatni, itt így kapod meg, ott úgy, de biztos vagyok benne, hogy az HBO-nál is ki fog alakulni a "streaming", mert mások az igények, mint amikor az HBO GO indult.

Nem az Ozark-ra gondolok, hanem sok egyéb sorozatra, amit csak azért vágtak félbe, mert sok országban a Covid miatt nem tudott elkészülni a fordítás.

Nem védem, te meg nem támadd úgy, hogy nem tudod milyen üzleti modellt követnek. Legalább gondolkodj el azon, hogy hogyan működik. Hiába működik már több, mint 1 éve a Max, az csak olyan piacon volt elérhető, ahol a szinkronok és feliratok nem voltak elsődleges szempontok, úgy könnyű mindent hamarabb megjelentetni, ott, ahol szinkron és/vagy felirat is "kell", már nehezebb, így a teljes megjelenést át kell dolgozni és ha megvan akkor a felhasználónak fel sem fog tűnni, hogy esetleg hamarabb is elérhető lett volna.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6943) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Tetszik nekem is a HBO, ennyiért rá sem nézzek a más oldalakra. DE van olyan gondom, hogy betudok úgy állitani profilt, ahhoz más jelszóval és felhasználó névvel lehessen belépni? Ne lássa én mit nézzek.. Hanem egyből az ő profilját töltse be?

(#6944) erahurka válasza blakey (#6942) üzenetére


erahurka
félisten

De hát volt HBO GO az egész világon! Most hirtelen mindent elfelejtettek mert más a neve? És attól hogy máshonnan indultak még ott a Netflix példának, lehet átvenni dolgokat tőlük, nem kell nekik mindent kitálálni.

Nem is azzal van a baj hogy késik hanem hogy nem tudják rendesen kommunikálni. Megy ez a holnapozás mintha akkor derült volna ki számukra hogy lesz DMZ, amikor valaki megkérdezte mikor jön.

(#6945) blakey válasza pinnacle (#6908) üzenetére


blakey
titán

Ránéztem egy 32LF5800-ra egy Mi Box S-el és 1080p-nek tűnt, más kérdés, hogy nincs fps-váltás, Kodival az is megoldható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6946) ooooobi válasza qwertly (#6943) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ha más felhasználói nevet és jelszót akarsz egy másik profilhoz akkor fizess elö még egyszer másik névre :)
Amúgy meg ki akarná azt nézegetni, hogy te mit nézel? Nálunk is asszonynak másik profilja van sose léptem bele, hogy megnézzem mit ment el, ö se az enyémbe. De ha bele is néz se történik semmi.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#6947) qwertly válasza ooooobi (#6946) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Gyerek miatt, ne nézze meg a profilomban milyen filmet néztem meg.
Más: szépen megy a Samsung FE20 telefonon és a böngészőben.
Felteszem Huawei Tabra itt állandóan kilép amikor elindítok egy filmet.
És letölti a filmet de megnézni nem tudom mert szintén kilép a program.
Tab [Huawei MediaPad M3]

(#6948) ooooobi válasza qwertly (#6947) üzenetére


ooooobi
senior tag

Értem, hát van olyan, hogy gyerek profil. Én nem próbáltam ki de létrehozásnál rögtön kér egy pint, ezután szerintem a felnöttbe csak a pinnel lehet belépni. De csak találgatok, próbáld ki és kiderül mit tud ez az opció.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#6949) woodworm válasza ooooobi (#6948) üzenetére


woodworm
veterán

Fordítva működik, a gyerek profilból csak pinnel lehet kilépni.

(#6950) Luissimo válasza woodworm (#6949) üzenetére


Luissimo
veterán

Akkor ez jolesz a kollègának, belépteti a gyereket, aztán ottmarad örökre.
Desajnos kell neki egy privát tévét adni 😃

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.