Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ahogy elnézem pl a sima droidos app, továbbra is valami 3-4mbit/sec-es nagyjából 720p felbontású verziót adja be.
Ezt abból vonom le, hogy fent az állapotsávban ki írja az aktuális le és feltöltési sebességet, nekem nem nagyon megy fel 500kbyte/sec fölé, amit ha be szorszunk 8-al akkor ugye megkapjuk a mbit/sec eredményt is.

Pedig mindkét telefon képernyő felbontása FHD+ és megvan az L1-es widevine.

Tehát lényegében semmi nem történt a korábbi HBO GO-hoz képest nekem.

(#6752) zseko válasza Hege1234 (#6736) üzenetére


zseko
veterán

Ezt hogy nézted meg? Érdekelne, hogy nálam milyen.

HR24.hu

(#6753) aprokaroka87 válasza Hege1234 (#6750) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezért lenne jó, egy normális app pc-re is, meg telefonra is normálisan meg írni.
Kezdve azzal hogy ne a képernyő felbontáshoz kötni a videó felbontást.
Mert van egy sanda gyanúm, hogy azt is teljesen hibásan állapítja meg.

Érdekes hogy Kodin belül ezt még lehet oldani.

(#6754) azbest válasza aprokaroka87 (#6749) üzenetére


azbest
félisten

Chrome alatt a chrome://media-internals info oldaon mutatja az éppen játszott videók adatait. Edge alatt edge://media-internals
Egy második ablakban lehet ezt nézni lejátszás közben.
Régebbi gépen meglehet, hogy nincs hardveres gyorsított lejátszás a kódolt videóknál. Lehet félreértem, de nekem olyasmit írt, hogy unencrypted. És csak 720p így (1280x544 mert 21:9es a film).
Az edge újabb videokártyákkal támogatna play-ready titkosítást is, nem tudom a hbo max azt használ-e. Az is videokártya függő és 4k streamhez kelleni szokott.

(#6755) aprokaroka87 válasza azbest (#6754) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, mondjuk én telefonon néztem eddig jobban, Kodi-val, csak furcsa hogy a natív app továbbra is az alacsonyabb felbontású tartalmat adja be.
Látszik a képminőségen is.

(#6756) Hege1234 válasza zseko (#6752) üzenetére


Hege1234
addikt

edge-ben F12 és a 3 vízszintes pöttyel berakod dokkolt állapotba a dev menüt így egy külső ablakba lesz
majd elindítod a videót ott már mutatni fogja a hálózat tabon

azbest
nálam ez edge://media-internals nem mutatja az éppen játszott videót
jahh, de látni
dimensions "1280x544"

[ Szerkesztve ]

(#6757) zseko válasza Hege1234 (#6756) üzenetére


zseko
veterán

Köszi. A media-internals fül kicsit egyszerűbbnek tűnik, a dev-en alig találtam meg valamit (amúgy ismerem ~nagyjából, csak az elements fülön kívül nem sokat nézegettem még), nálam sem megy hd fölé.

A tableten viszont, bár a felbontást nem tudom megnézni, de 2-3.5MB/s-el töltöget (16-28Mbps). A pc-n 2MB/s fölé nem igazán akar menni.

HR24.hu

(#6758) aprokaroka87 válasza zseko (#6757) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

4K-s a film?

(#6759) atyec7 válasza gurus (#6708) üzenetére


atyec7
csendes tag

Üdv. Nálam A Dűne, és a Mátrix: feltámadások is DV, és DA. Nvidia Shield TV Pro (2019) néztem Denon AVR-X6300H AV mellett.

(#6760) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az mitől lehet hogy Kodi esetén nem tölti be a képet h265 esetén, bizonyos felbontás mellett.
Általában 1920x1080@23.98fps-el van gondja.
Ha pl az 1920x816-os verziót választom ki viszont már jó.
Más esetekben meg jó az 1980x1080 is, igaz ott 25fps van, ahogy nézem.

Ez Kodi hiba, hardveres ok, vagy HBO gond.

a fenti kép mutatja mire gondolok.

(#6761) zseko válasza aprokaroka87 (#6758) üzenetére


zseko
veterán

Persze, direkt olyanokkal próbáltam. Dűne, Mátrix. Tableten néha felugrik akár 5MB/s-ra is a pillanatnyi letöltés, pc-n viszont semmi változás.

A Netflix és a Prime Video szinte azonnal 1920x1080-al indul, ha épp nem, akkor is alig 2-3 másodperc alatt felvált arra.

HR24.hu

(#6762) aprokaroka87 válasza zseko (#6761) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.

(#6763) aprokaroka87 válasza aprokaroka87 (#6762) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.
Kodival is nézted?

(#6764) zseko válasza aprokaroka87 (#6763) üzenetére


zseko
veterán

Ha nekem szántad, igen, kodival simán, akadásmentesen megy az 1920x1080 a H.264 kodekkel, ahogy korábban már írtam is.
A H.265-el csak hang van, ahogy te is írod a #6760-ban, annyi különbséggel, hogy nálam kép sehogy nem lesz, bármit és bármilyen felbontásban is indítok el.

HR24.hu

(#6768) erahurka válasza aprokaroka87 (#6760) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet azért nem tölt be a Dűne 1080p-ben mert nem 16:9 hanem 21:9 arányú? Fura hogy ezt ennyire sarkosan veszi. Lehetne a fekete csík a videó része azt' kész.

Ez a Kodi cucc megbízható amúgy? Lehet összemókolom laptopon és tableten.

(#6770) azbest válasza erahurka (#6768) üzenetére


azbest
félisten

inkább valami codec profil különbség lehet. Pont a fekete keretes szokott lenni általában a kompatibilisebb a mindenféle lejátszóval. Neteflixnél ezért is bosszankodnak 21:9 képernyősök, mert minden szélesebbvásznú képbe égetett keretes volt (letterbox). Az hogy hbo maxon van natív felbontású változat, az jó hír a nagyon széles képarányú monitorosoknak.

Maxnál is azért van több változat codecből és képmódból is, hogy minél többféle eszközzel működjön. Kodival nincs ellenőrzés, hogy mivel kompatibilis az eszköz, az felsorolja gondolom mindet.

Mivel nem hivatalos, hanem valakinek a hobbi projektje az addon, így csak annyira megbízható, mint bármi, amit ismeretlentől kapsz az interneten. Abban bízhatsz csak, hogy ha fiókokat lopnak, akkor lebukik. Az sem garantált, hogy bármi működjön vele, mivel nem hivatalos.

#6760aprokaroka87
kodi logban láthatsz technikai infókat arról, hogy miért nem játszik valamit. Van kodi topic is, meg a kodi wiki oldalán is vannak infók a loggolásról.

[ Szerkesztve ]

(#6771) kinder93


kinder93
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#6774) aprokaroka87 válasza azbest (#6770) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én is valami kodek gyanút sejtek a dolgok mögött, mondjuk ilyenkor lenne jó, ha normális információ lenne arról hogy milyen pontosabb beállítást használ, a hbo max, mert az kevés hogy h264 vagy h265.
Hisz azon belül még vannak profilok, levelek...

Két eszköz amin nézem Redmi note 7 és Realme 6.

Egyik sem egy csúcs hardver, de elvileg mindkét eszköz támogatja a 4k h265 kódeket.

logba meg nem kerül semmi, mert hangot le jatsza, kép nincs.
Ezért is gyanakszom én is kódek dologra, sanszos hogy az 1920x1080p változat más beállítást használ.

[ Szerkesztve ]

(#6775) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! 2 kérdésem lenne ( egyiket feltettem sony topikban de itt talán jobban tudja valaki)
1: Sony androidos tv-n működik normálisan a hbomax? Vagy vannak típusok amin nem megy?
2: Nincs még előfizu, szülőnek szeretnénk, de nem tudom itt mennyi szoinkronos tartalom van? Ez is olyan mint a netflix, hogy tele van mindenféle nyelvű filmmel-sorozattal és csak kevés szinkronos, vagy be lehet állítani hogy csak szinkronos tartalmat lásson? ( feliratost nem néz)
Mennyi magyar film és sorozat lehet fent? Csak mert azt írták, 1000 film, 400 sorozat.De ha ebből csak 10% a szoinkronos akkor még csak próbát sem teszek.

(#6781) ferenck válasza bulek (#6747) üzenetére


ferenck
senior tag

Köszönöm az infót, erre ránézek, érdekes projekt. :R

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#6785) Kube válasza Hege1234 (#6750) üzenetére


Kube
senior tag

Pont nemrég panaszkodtam itt emiatt. Bár én csak szemre néztem, de jó hogy valaki megerősíti méréssel. Ez továbbra is nagyon nem oké...

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#6786) mexel válasza mexel (#6775) üzenetére


mexel
veterán

Látom jó helyre csöppentem :D
Akkor inkább ez jobb téma ( nekem :D )
Erre valaki tud választ? Főleg a másodikra, arra már kaptam hogy elvileg androidos sony tv-n megy az app.

(#6788) Jarod1 válasza mexel (#6775) üzenetére


Jarod1
addikt

sokkal több szinkronos van mint a netflixen, és régiek is fent vannak azok is szinkronosak.
pl jóbarátok, ... bár én csak 1-2 hete ugrottam bele de jobbnak látom a netflixnél

(#6790) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ja, akkor nézz bele a halálos fegyver első részébe (asszem a másodiktól már jó) hallgasd meg a szinkront, vagy indítsd el a Rocky 1-2 (3-tól már jó) részét, szuper a szinkron, legszívesebben úgy törölném magam az előfizetéssel eggyütt, hogy csak úgy füstöl... ezeket a filmeket ezekkel a szinkron hangokkal meggyalázni te Úristen! :K :C Olyan mint ha pistike szinkronizálta volna le, úgyhogy az hbo-t meg a szinkront hagyjuk szerintem. :) Az lehet hogy több a szinkronos film mint a netflixen, de nem is annyi a tartalom, a kettőt ne hasonlítgassuk.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#6791) mexel


mexel
veterán

Akkor az 1000 film 400 sorozat az full, és nem magyar tartalom igazán? Lehet kihagyom szülónek is, majd én intézem neki a tartalmat inkább azt hiszem :) Csak vonzó az ár 1600-ért.
Ja, és azt egyszerre 3 külön készüléken is lehet használni?
Ez hogy működik? Váltogathatom a készülékeket, vagy ki kell jelőljek 3-atz és mindig azon? vagy lehet 10 készülékre feltelepítve akár csak egyszerre 3 mehet?

(#6792) azbest válasza norbertoth (#6790) üzenetére


azbest
félisten

sajnos vannak olyan filmek, ahol a hülyeség nyert. Ha jól emlékszem a vissza a jövőbennél is más szinkron került a blurayre. Van hogy tévé társaságok újraszinkronizálnak, mert olcsóbb, mint az eredeti szinkron.
Sajnos attól tartok az 5.1 miatt csináltak új szinkront, mert az eredeti csak stereo volt. És nincs annyi eszük, hogy feltegyék azért a stereo változatot is.
Legalább 3 féle szinkronja van a halálos fegyvernek [link] az interkomos a megszokott, de látom a hbo anno csinálta az elsőt. M1 a másodikat és az interkomos a hamadik.

[ Szerkesztve ]

(#6794) Alex91 válasza mexel (#6791) üzenetére


Alex91
félisten

Egyszerre 3 keszuleken mehet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6796) mexel válasza Alex91 (#6794) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. Akkor az jó.

(#6797) Toth_Jani válasza mexel (#6796) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ne hallgass az okoskodókra akiknek a kaki is ízetlen, nyugodtan befizethetsz rá a szülök fognak maguknak szinkronos tartalmat találni, attól függetlenül hogy néhány mai kölöknek már semmi sem felel meg.

(#6798) blakey válasza mexel (#6791) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nyugodtan előfizethetsz, főleg, ha te is és a szüleid is néznének néha 1-1 filmet. Ha heti 1 alkalommal találtok 1-1 olyan filmet, amit megnéznétek akkor máris megspóroltál egy kis időt a beszerzéssel, a másolással, stb, azért vannak nézhető filmek, sorozatok.
Netflix és HBO van nálam, ennél többet már nem tudnék "felügyelni", nem lenne ennyi időm sorozatokat, filmeket nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6799) erahurka válasza blakey (#6798) üzenetére


erahurka
félisten

Én úgy kalkulálok hogy filmenként 300-350 forintos átlag felett éri meg. Netflixnél ez 10 film, itt csak 5.

(#6800) mexel


mexel
veterán

Köszönöm, az lesz talán a legegyszerűbb ha megrendelem ennyiért, és megnézem. ha jól tudom nem kell aláírni semmi rabigát, nincs hűség. ( remélem)
Én nem használom, nem néztem filmet más jó ideje, csak sorozatozok és olyat ami ott biztos nem lesz. ( régieket, és azok meg is vannak)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.