Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) bigdady válasza Ernesto78 (#2196) üzenetére


bigdady
nagyúr

És mobilneteten? Oszd meg a telód netjét ezzel kizárhatod az otthoni net hibáját. Vagy beigazolod.

Nálam akkor volt ilyen ha gyenge volt az 5ghz erőssége. Tedd át 2.4ghz-re a wifit nekem az megoldotta

[ Szerkesztve ]

(#2202) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv.
LG 42LN570S esetén működik az HBO GO?

(#2203) Exian válasza Ernesto78 (#2189) üzenetére


Exian
őstag

A gép lehet, hogy gyenge. Nekem is akadozik hasonlón. 6 magos gépemmel viszont nincs gond. De wifi az mindig probléma forrás, ugyanaz az a gép akadozik wifin, ami LAN-on nem. Pedig nekem is 5GHz a wifi, jófajta routerrel. Másik stream szolgáltatás meg megy jól. Ez valahogy ilyen rapszodikus.

Próbáld meg Edge böngészőben is, hátha. Nekem egy időben csak azzal ment jól bizonyos gépen.

Van egy asztali gépünk, a gyerekek használják, az is Core2 3.1GHz-es, azon megy, csak ritkán akadozik. Aztán van egy AMD 2GHz-es kétmagos, azon akadozik. Szóval lehet, hogy gyenge lesz a Core Duo-d.

(#2204) OPiiPO válasza Damateo (#2202) üzenetére


OPiiPO
addikt

2013-14 gyártású TV, nem fűznék hozzá sok reményt - milyen a WebOs verziója? Van benne LG alkalmazás menüpont?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2205) bigdady válasza Damateo (#2202) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb 2015-től gyártottakon megy. Nálam web os 2.2 van azon megy

(#2206) Damateo válasza bigdady (#2205) üzenetére


Damateo
aktív tag

Szoftver verzió 04.28.17.
Os verzió nem találok.

(#2207) Ernesto78 válasza bigdady (#2201) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Eltörtem az okostelóm képernyőjét így nem tudom most megnézni sajnos.

(#2208) Ernesto78 válasza Exian (#2203) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Én is a gépre gyanakszom, hogy nem bírja. Nem baj mert úgyis a TV-n nézem. :-)

(#2209) #22718208 válasza Ernesto78 (#2208) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nézd meg a cpu használatot lejátszás közben.

(#2210) Ernesto78 válasza #22718208 (#2209) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Úgy tűnik a CPU 90-100% között dolgozik mikor nézem a műsort. Szerintem a gép nem bírja.

(#2211) bigdady válasza Damateo (#2206) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha van LG Store és abban HBO akkor jó ha nincs akkor nem kompatibilis

(#2212) Damateo válasza bigdady (#2211) üzenetére


Damateo
aktív tag

Az ok, de pinkódot kér. Azt pedig az előfízetéshez nem kaptam. HBO go oldalon.

(#2213) bigdady válasza Damateo (#2212) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az a régi app amit szolgáltatón keresztül tudsz előfizetni. Van egy új HBO go app is azt kell letölteni (ha van)

(#2214) chaosmonger


chaosmonger
tag

Én mostanában két dolgot is tapasztam ami jól mutatja, hogy milyen nehéz is megtalálni hogy mi az oka, ha probléma van a lejátszással.

Én egy kis városban lakom, eddig a netet egy helyi kis kábeltv szolgáltatótól vettem, 80/10 Mbit, Samsung tv, Asus router. Tökéletesen működött a HBO GO, az esetek 98%-ában full HD-ban.
Most a Telekom kihúzta nálunk az optikát és átmentem hozzájuk. 1000/1000 Mbit és azóta a HBO GO rendszeresen átvált SD-be. Ugyanaz a TV ugyanaz a router, az elhelyezés sem változott és ugyanazok a nézői szokások. Ja igen a szokásos: Netflix tökéletes, YT tökéletes, speedtest hozza az elvárt sebességet.
Tehát csak a szolgáltató változott, a net papíron 10x-es és mégis jöttek a problémák. Már megvan a megoldás, mert kábelen megoldódik a gond, de mi változott akkor hogy wifin már nem működik???

A másik még érdekesebb. Az optika az emeleten jön be a házba, a Telekom eszközbe ami egyben egy wifi router is. Ugyanazon az állványon van a hálószobai, szintén Samsung tv. Ezzel a tv-vel rácsatlakoztam a telekom wifire. Azt gondolná az ember, hogy ennél jobb nem is lehet: a routerbe jön az optikai kábel és erre wifi-vel csatlakozom a kb 30cm-re levő tv-vel. És ebben a felállásban, már a HBO applikáció is kétszer olyan lassú, a lejátszás meg egyszer sem vált át HD-ra, végig sd-ben tolja !!! A poén, hogy ha csatlakozom a tv-vel a földszinti Asus routerre 2,4 Ghz-en (Az 5 fent nem is látszik), akkor meg minden gond nélkül megy HD-ben, jobban mint a lenti tv-n. Tehát a lenti routerről visszaszórva, ami ugye ugyanúgy a telekom routerről kapja a netet kábelen.
2 dologra gondolok: az egyik hogy esetleg itt mát túl közel is van a router és zavarja egymást a 2 eszköz, a másik, hogy a Telekom routerben valami olyan gyenge processzor van, hogy azt megérzi a HBO GO app.

(#2215) OPiiPO válasza Damateo (#2212) üzenetére


OPiiPO
addikt

a fekete hátterű ikonnal rendelkező az új, azt keresd

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2216) szabog74 válasza chaosmonger (#2214) üzenetére


szabog74
aktív tag

Ha jól emlékszem nem valami acélos a telekomos router wifije. Nézz utána, ha érdekel a Telekom topikban.

(#2217) bazccka válasza OPiiPO (#2215) üzenetére


bazccka
tag

olyan nincs, és nem is lesz.

(#2218) Draken válasza chaosmonger (#2214) üzenetére


Draken
őstag

Nálam bár nem sd megy, viszont x mp-ként kicsit belaggol és nem értem miért. A net kábeles, megvan a sebesség, 4.gen i7, ssd, 8gb ram, gtx965 és mégis..

(#2219) OPiiPO válasza bazccka (#2217) üzenetére


OPiiPO
addikt

erre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2220) bazccka válasza OPiiPO (#2219) üzenetére


bazccka
tag

sajnos én is... tudomásul kell venni, hogy a 4 évnél idősebb tévéket a "fejlesztők" magukra hagyták. fogyasztói társadalom rulez.

(#2221) #22718208 válasza chaosmonger (#2214) üzenetére


#22718208
törölt tag

A szolgáltatói eszközök arra valók , hogy a bejövő kábelből internet elérést varázsoljanak.

Minden másra el kell felejteni, mert mindegyik egy olcsó hulladék.
Ahogy már írtad , a megoldás a saját eszköz használata.

Nálam pl. a telekomos sagem koax cucc átlag heti egyszer újraindul minden előjel nélkül :O
Már csak az iptv miatt szükséges kötelező dolgok vannak benne bekapcsolva és mégis egy fos.

Pedig még csak gyenge vasnak sem nevezhető:
CPU1: Broadcom BCM3384ZU (1.5 GHz, 2 cores)
FLA1: 128 MiB
RAM1: 256 MiB

(#2222) bigdady válasza bazccka (#2220) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szolgáltatónál élő tudsz fizetni az pin kódos. Amúgy enyém 2015 januári és épp megy rajta, de hozzáteszem 2108. 11 hóig nem ment...

(#2223) bazccka válasza bigdady (#2222) üzenetére


bazccka
tag

Igen, tudom.Csak a t-nél 1 ezressel drágább :)

(#2224) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Nálam viccelődik csak az HBO GO iOS alkalmazás? Indítás után csak pörög lent a kék töltésjelző, és feldob egy üzenetet: "gw_error_invalid_email_password", és az egyetlen opcióm itt a "Retry", ami persze ugyanide dob vissza, végtelen ciklusban.

PS4-en most is rendben működik az ottani HBO GO app; user és pass természetesen rendben iOS-en is, korábban ment normálisan iOS-en is, de pár hete nem indítottam el, szóval nem tudom mikor gajdult meg. Az alkalmazás 3 hónapja frissült utoljára, azóta semmi nem változott.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2225) allein válasza bLaCkDoGoNe (#2224) üzenetére


allein
addikt

Szia. Nálam iOS alatt hibátlanul működk.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#2226) vatomi


vatomi
aktív tag

Az HBO GO Magyarországon még nem sugároz 5.1 hangot? Nem tudom, hogy a TV-m nem tud sztereónál több csatornás hangot átküldeni vagy nincs is?

Amúgy a kép és a szolgáltatás pár nap után pazar. A próbahónap után a cirka 1500ft-ot simán megéri.

(#2227) BornToBePuli válasza vatomi (#2226) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia! Igen, nem sugároz.

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#2228) Gubek-Einste

Boldog tulajdonosa lettem egy Xiaomi Mi Box S-nek.

Szerintetek melyik a jobb megoldás: Natív app a Mi Box S-re vagy telefonról ChromeCast vezérlés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#2229) azbest válasza Gubek-Einste (#2228) üzenetére


azbest
félisten

mindekettő jól működik, próbáld ki

(#2230) vatomi válasza BornToBePuli (#2227) üzenetére


vatomi
aktív tag

Köszi a választ :R

(#2231) #07746304


#07746304
törölt tag

(#2232) OPiiPO válasza #07746304 (#2231) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem látom hogy lenne frissítés

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2233) LouiS22 válasza #07746304 (#2231) üzenetére


LouiS22
veterán

Az ugye megvan, hogy ez tavaly karácsony előtt kijött? :) Ott a videóban is a dátum. Szóval ez max neked új, vagy csak most érkezett meg, mi már ezt használjuk jó egy hónapja ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#2234) #07746304 válasza LouiS22 (#2233) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nekem volt új. Azért nem vettem észre valószínűleg, mert iPad-en néztem főleg :)

(#2235) bigdady válasza #07746304 (#2231) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerencsére október végén vagy hogy jött. Végre...

(#2236) #07746304 válasza bigdady (#2235) üzenetére


#07746304
törölt tag

Igen, már én is azt hittem, hogy nem lesz új verzió.

(#2237) headhunter


headhunter
addikt

HBO GO-n tudtok a felsoroltakon kivül, Stand-up Comedy-t magyar felirattal?

Amy Schumer: Live at the Apollo (2015)
Billy Crystal: 700 Sundays (2014)
Bill Maher: Live from D.C. (2014)
Bill Maher: Live from Oklahoma (2018)
Jerrod Carmichael: Love at the Store (2014)
Jerrod Carmichael: 8 (2017)
John Leguizamo's Ghetto Klown (2014)
Katt Williams: Priceless: Afterlife (2014)
Quincy Jones: Burning the Light (2016)
Rosie O'Donnell: A Heartfelt Standup (2015)
Sarah Silverman: We Are Miracles (2013)
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted (2015)
Whitney Cummings: I'm Your Girlfriend (2016)
Stand-up café S01-04

(#2238) BornToBePuli válasza headhunter (#2237) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Drew Michael?

Read only felhasználó

(#2239) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

édesanyámnak 6 éve vettem egy plazma TV-t, kb az utolsó modellje volt a Panasonicnak ami még nem okostévé. Szokott filmeket nézni számítógépről, ami a TV-n jelenik meg. A letöltött filmek lejátszásával nincs gond megfelelő lejátszóval, ott segít a videokártya dekódolni, de böngészőből HD tartalmat nézve már gond van, pl HBO GO. Szaggat a film, meg-megáll, bufferel, 100%-on pörög a proci, 13 éves gép. Ez egy kétmagos Pentium D 930, azaz a Pentium 4-nek a 2 magos változata amit 2006 környékén jött ki. Van valamilyen mód ezen segíteni vagy egyszerűen nem tudok ezen a gépen böngészőből ilyet nézni? Sajnos kézzel nem is lehet állítani hogy 1080p helyett csak 720p jöjjön pedig azért az is elég lenne, azt szerintem bírná a gép. Olyanra gondolok mint hogy youtube-on lehet állítani, itt viszont nem. Sajnos a 1080p-t erőlteti úgy tűnik, gondolom a netkapcsolat alapján azt lövi be és kész.

(#2240) #07746304 válasza proof88 (#2239) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#2241) fokukac válasza proof88 (#2239) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mit vársz, mit mondjunk?
Fejlesztened kell a technikát...
Vegyél egy Chromecast-ot, és arra lehet egyszerűen cast-olni, és akár telefonról irányítani. Elvileg gépről is megy Chrome - ból.
Vagy cseréld le a Pentium D-t, szerezz be egy használt ivy bridge-es celeronos, pentium-os konfigot, az többszörös teljesítményű, és elég olcsón be lehet szerezni már.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2242) proof88 válasza #07746304 (#2240) üzenetére


proof88
addikt

Köszi!

fokukac: hát akár ilyesmire, köszönöm az ötletet, mert a Chromecast eszköz pl eszembe sem jutott volna, ez is kimaradt az életemből hogy van ilyen. Meg arra is gondoltam hogy esetleg van egy trükk amivel rá lehet venni a hbogo-t kliens oldalról hogy ne full hd-ben jöjjön az anyag hanem csak 720p-ben, vagy ilyesmi. :DDD

(#2243) Toth_Jani válasza fokukac (#2241) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk én 3 napja építettem át a gépemet egy ilyenre 8 GB memóriával 60 K volt.
De az tény hogy nagyon szépen jön a böngészős verzióban, és azonnal FHD a felbontás.
Persze azért a TV-n nézem, az csak nagyobb és az is tudja az HBO GO-t, de ott 4-5 mp mire SD-ről felvált FHD-ra.

(#2244) fokukac válasza Toth_Jani (#2243) üzenetére


fokukac
nagyúr

pont tegnap éjjel láttam itt a hardveraprón egy Haswell-es, 4. generációs i3 + alaplap + 4 GB RAM félkonfigot valami 24 ezerért hirdetni... Jó, kell hozzá még táp és ház (ha nem jó a régi) és SSD / vinyó.
Amúgy darabonként is össze lehet rakni, tele van az apró ilyen 2 ezres pentiumokkal és 5 ezres i3-akkal...

nekem ez félelmetesen olcsónak tűnik, annak tükrében, hogy mit tudnak ezek, és hogy mennyiért raktam össze számítógépeket 5-10-15 és 20 évvel ezelőtt. :B

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2245) Ernesto78 válasza proof88 (#2239) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

régi a géped, nekem sem működik egy Core 2 Dou procin böngészőből átküldve chromecastra Tv-re. Szaggat. De van hogy simán böngészőben is szaggat.

(#2246) azbest válasza Ernesto78 (#2245) üzenetére


azbest
félisten

ha nem a képernyő tartalmát / böngészőtab tartalmát küldöd át, hanem normál módon castolsz, akkor nem szabadna a chromecaston szaggatnia, mivel olyankor nem a pécédről megy a műsor, az csak kiadja az utasítást, hogy mit játszon le a chromecast, s azt már az kezeli.

(#2247) #07746304 válasza azbest (#2246) üzenetére


#07746304
törölt tag

Pontosan.

(#2248) Ernesto78 válasza azbest (#2246) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Nekem sajnos a TV-ben van gyárilag telepítve a Chromecast, de az másképp nem hajlandó működni, csak ha böngészőt küldöm át. Próbáltam máshogyan is de nem megy. Lehet egy gyári Chromecast okosabb mint a TV-be integrált. Nem tudom.

(#2249) Ernesto78 válasza Ernesto78 (#2248) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Kipróbáltam megint a Chromecastot Chrome böngészőből és most hogy a TV-re sikerült telepítettem az HBO GO alkalmazást, átveszi a lejátszást ha böngészőből indítom. Akkor mikor még nem volt fent az alkalmazás csak a Chromecast, szaggatott a lejátszás. Érdekes miért kell HBO GO alkalmazás Chromecasthoz?

(#2250) BornToBePuli válasza Ernesto78 (#2249) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Nem kell hozzá.

Read only felhasználó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.