Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy ilyenem:[link]
A kérdésem az lenne,hogy van e valaki,aki építene nekem egy olyan erősítőt,aminek segítségével tudok 5.1-ben hallgatni filmeket. Nem tudom,hogy lehetséges-e egyáltalán.
A TV-nek a 2 RCA dugóját használnám,jönne az erősítő,és abba a Genius 6 RCA-ja.
Megoldható,hogy DD,esetleg DTS-t is tudjon kezelni?
Ha igen,akkor KI,és MENNYIÉRT vállalná nekem?

üdv.

(#1202) viktor0312


viktor0312
csendes tag

Üdvözlet.Van egy eladó Videoton cleopátrám amit ma kezdtem el szétbontani!Nekem csak a 2 db végfokra van szükségem meg a tápra! A többi elem eladó! Az fm rész halott és az egyik kivezérlés jelőzö is! Ha esetleg a működő alaktrészekből érdekel valakit valami az irjon :)

(#1203) fero02 válasza viktor0312 (#1202) üzenetére


fero02
veterán

Trafója ép? :U

(#1204) fero02 válasza fero02 (#1203) üzenetére


fero02
veterán

Sorry, figyelmetlenül olvastam.

(#1205) viktor0312 válasza fero02 (#1203) üzenetére


viktor0312
csendes tag

Szio Igen a trafo az ép! bár egy kicsit hangos szegénykém de ezt talán be lehet tudni annak hogy majd 30 éves szegénykém :) Esetleg valami ötlet ezzel kepcsolatossan?Mit tudok ezzel kezdeni? én arra gondoltam hogy kiöntöm valami műgyantával az egészet!Vagy ez nem a legjobb megoldás?? Már probálkoztam a csavarok meghúzásával!! De nem jártam sok sikerrel!

(#1206) fero02 válasza viktor0312 (#1205) üzenetére


fero02
veterán

Lakkot neki. ;)

(#1207) viktor0312 válasza fero02 (#1206) üzenetére


viktor0312
csendes tag

Sima lakk? pl hajolakk? :DD okéééé esetleg a végfokrol nincs egy kapcsolási rajzod ? mert egyszer az egyik elszált de meg lett csinálva de szerintem nem sikerűlt valami jol a dolog mert nekem az a fele egy kicsit halkabnak tünik és talán jobban is melegszik a cucc!! de szeretném feljavitani mert akarok egy viszonylag jo hangzású erősítőt!! Jó tudom vannak ettől sokkal jobb kapcsolások is de egy kicsit érzelmi szálak is füznek a kis cleopátrámhoz!Csinálok fényképet a javitásrol és ha tudsz esetleg abbol kihámozni valamit akkor várom a tanácsokat! :)

(#1208) villamos válasza viktor0312 (#1207) üzenetére


villamos
őstag

Ezen a fórumon találsz hozzá egy szervízkönyvet, a második oldalon, de külön a végfok rajzát is megtalálod.
A szervízkönyvben sokféle hiba leírása benne van, talán a tiéd is. Érdekes, hogy elvileg rövidzárvédett a végfok, és mégis elszállt neked. Az eltérő hangerő utalhat az előerősítő, vagy a szabályozó modul hibájára is.
Az alkatrészek beszerzése nehézkes lehet a ezeknél a régi végfokoknál, mivel elképzelhető hogy már nem gyártják a végtranyókat, és lehet hogy csak hamisat találsz. Lehetséges, hogy keresni kell majd ugyanolyan paraméterű új alkatrészt.
[link]
Regisztrálni kell, de semmibe nem kerül. Rengeteg információ, és szakember, illetve amatőr építő-bütykölő user található rajta.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1209) szinten


szinten
csendes tag

hali van egy gyári kenwood kr-v 7070-es erősítőm amiben elszállt néhány apróság és marha drága lenne javíttatni... leírtam alul a transistorok tipusát és linket a leírásukhoz!
annyi lenne a kérdésem, hogy lehetne-e ebből újat csinálni, sima hangerőszabályzással, magas és mély eq-val (ami gyárilag is volt benne) és egy sima bekopcsolásjelző leddel?

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/38049/SANKEN/2SD2390.html -->1db van belőle és nem 2sd2390, hanem 2sd2380 de azt nem talált sajnos:(
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/2588/MOSPEC/BDV66.html --->ebből is 1db van
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/63007/HITACHI/2SD1470.html --->3 db van belőle
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/13144/PANASONIC/2SD2222.html ---->3db van belőle

van még 1 nagy gyári transzformátorom ami hajtotta az egész eredeti erősítőt és minden egyéb alkatrész a régi erölkődőből...

a választ előre is köszönöm :DD

(#1210) szinten


szinten
csendes tag

jahh még ebből is van 4 db bár az egyikből az egyik láb kitört:/ :(((
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/108666/ROHM/2SC4137.html

[ Szerkesztve ]

(#1211) tatabike válasza szinten (#1210) üzenetére


tatabike
őstag

Persze, hogy lehet. Ha megvannak a trafó, meg a pufferek, akkor minden további nélkül. Csak el kell dönteni, milyet akarsz bele helyette. IC-set, tranyóst.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#1212) papsZa


papsZa
tag

Sziasztok,

Mikent tudnam megoldani, hogy mikor indul es leall a hutoszekreny, akkor az ne keltsen pattogo zajt a zeneben? Nem vagyok hozzaerto erosito buheralo, szoval az erositot (olcso, logitech 2.1-es hangfalszett) nem tudom szetszedni es berhelni, de ha jol tudom, akkor van valami amit melle a konnektorba lehet dugni es leszuri a zavarokat. Tud valaki ilyesmirol? Esetleg ajanlani is, hogy milyet/melyiket erdemes?

Elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

HP 8710p

(#1213) bartucc


bartucc
addikt

Sziasztok!

Már a TDA megépítése előtt vagyok, már alkatrészek beszerzése folyamatban. A tápellátás viszont számítógép tápegységgel szeretném megoldani. A számítógépre rákötve, vagy inkább szerezzek erre a célra külön tápegységet? Melyik az ajánlott szerintetek? (amikor a gép megy akkor lenne használva)

Valamint van-e ötletetek, olyan erősítőre ami egy Sub-ot hajtana, és elmegy 12V-ról, a fentebbi megoldással. Elvárás lenne min. 25-30W leadott teljesítmény. :)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1214) bartucc


bartucc
addikt

Még annyi lenne a kérdésem, hogy megéri-e szerintek az ilyen Kit-eket megvenni, vagy inkább alkatrészenként. Nem valami olcsó, de nincs gyakorlatom még építésben, ezért a próbanyákon való összeállítás problémát okozhat. (egyenlőre a házilag készített nyák-tól eltekintenék...) Másik kérdés a hangminőség, egy Videoton /xxx-hez képest pl, megéri-e beleáldozni erőt, energiát? (pl előerősítőt akkor nem építenék hozzá, ha nem ér annyit, stb)

Amiket kinéztem:

TDA 2030 Kit
Előerősítő LM1036-al
Transzformátorral gondban vagyok, melyik lenne ideális? (már ha az 1000 Ft alattiak között van megfelelő, ha nincs akkor egy PC tápról lesz meghajtva)

Előre is köszönöm a segítséget!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1215) villamos válasza bartucc (#1214) üzenetére


villamos
őstag

A kitek, és az ilyen TDA -s dolgok kezdeti szárnypróbálgatásnak kiválóak. Később úgyis áttérsz az IC -s dolgokról a diszkrét alkatrészek felé.
Szerintem a PC táp nem lesz az igazi, én hagyományos tápot építenék hozzá.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1216) bartucc válasza villamos (#1215) üzenetére


bartucc
addikt

Esetleg a linken található transzformátorok valamelyike? :B

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1217) villamos válasza bartucc (#1216) üzenetére


villamos
őstag

Attól függ. Ha maximális teljesítményt akarsz kihozni belőle, akkor semmiképpen sem lesz elég az 1000Ft -os kategória.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1218) bartucc válasza villamos (#1217) üzenetére


bartucc
addikt

Maximális teljesítmény nem cél, 2*8-10W bőven elég lenne.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1219) lavoy22405


lavoy22405
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék össze rakni egy erősítőt, ami 3-4 1,5v-os ledet működtetne, hogy a hangokra villogjon egy háttérvilágítás a monitor mögött. Nem tudom, hogy erre ez-e a legjobb megoldás, de ha nektek van, akkor arra is kíváncsi lennék.
Üdv!

(#1220) róbert gida válasza lavoy22405 (#1219) üzenetére


róbert gida
tag

[link] erre gondoltál ??

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1221) kigyo192


kigyo192
csendes tag

Sziasztok !
Azért írok iide, mert keresek egy elektronikában jártas, segítőkész embert!
SEGÍTSÉÉÉÉÉÉÉÉG!!!!
A Napokban a vaterán vásároltam egy gigaworks 250D-t, aminek sem a satellitjei sem a távirányítója nincs meg. Első menetben ki kellett cserélni a biztosítékot mert az ki volt égve. Hozzátenném hogy a cucc állapota külsőleg kifogástalan, mintha valahol egy nylon zsákban állt volna, sehol, egy karc, vagy egy porszem mintha új lenne, szóval bizti csere után ég a power led.Eddig ok.
Amikor rászántam magam a vásárlásra úgy gondoltam mint müszaki ember majd kiokoskodom, táviráyító hiányában, hogy melyik vezetéket kell rövidre zárni és majd akkor én fogom tudni a gépezetet a számítógépről vezérelni. De amikor lekerült a hátlap és láttam milyen komoly cucc van benne rádóbbentem, ez kemény menet lesz, amíg ezt a gépezetet szólásra fakasztom. Na itt a nagy kérdés mit tegyek? Keressek egy szakit és a távirányító hiányát valahogy iktassam ki? Lopassak egy távirányítót? Semmi esélyem!
Mit tegyek hogy ez a szerkezet ami első ránézésre szimpinek tünik valaha is behangosítsa kicsi birodalmamat.
Na ehez kérek én SEGÍTSÉGET.
Villanyszerelésben, meg egyéb műszaki problémák megoldásában jártas vagyok, de ez nem az, nagyon nem az. Az lenne a legjobb, ha az akit keresek tudna személyesen is segíteni. Egyébként bármilyen használható tanácsra vevő vagyok. Tatabányai vagyok. Köszi

(#1222) lavoy22405 válasza róbert gida (#1220) üzenetére


lavoy22405
csendes tag

Ahham ilyenre gondoltam, köszi!

De ahogy elnézem, még nem értek ennyire hozzá :S

(#1223) csemberlen


csemberlen
őstag

Sziasztok. Vásárolnék 1 tv-t aminek optikai hang kimenetén van 5.1. Az erősitőmnek csak rca-s csatija van, most este keresgéltem valami átalakitót, de nem találtam. Létezik?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1224) VIPowER válasza csemberlen (#1223) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#1225) csemberlen válasza VIPowER (#1224) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi, azért találtam olcsóbban is, de még ugyse nagyon érné meg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#1226) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Végre van időm elkezdeni egy erősítő építést. :) A doboz beszerzésével szeretném kezdeni. Eddig még ronda műszerdobozokba raktam az általam épített erőlködőket, de most egy kivételesen szép, profi dobozt akarok.
Szerezzek egy rossz, de szép erősítőt, és használjam azt doboznak, vagy van rá valami okos, de nem túl elérhetetlen módszer, hogy szép dobozom legyen?
Ami fontos:
- fém ház
- igényes, időtálló kezelőszervek
- szép háttérvilágítás
+1: nagy és szép sztereo VU méter. :D Ez jelenti az igazi problémát, mert olyat szeretnék, ahol a mutató is világít. :B Ilyet lehet kapni valahol? Házilagos elkészítésre is gondoltam, de mindig túl nehézre és csúnyára sikerül a mutató... :U

Ha van ötletetek, akkor ne kíméljetek!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1227) villamos válasza Bici (#1226) üzenetére


villamos
őstag

Akkor érdemes házilag nekifogni, ha jobb minőséget szeretnél elérni a boltban kapható kommersz eszközöknél. Lehet egy egyszerű készülék is szép, igényes megjelenésű. Elég egy kapcsoló, és egy potméter, esetleg egy apró (leginkább kék) led, amely jelzi hogy áram alatt van.
Fém műszerdobozba szokás építeni, van hifi méretű is, de bármi más is használható, videó, deck, tuner stb. Kezelőszervnek való gombokat lehet venni, de ezek jellemzően inkább műszerekhez készülnek, így nem igazán szépek. Régi rádiókon, lehet találni jópofa gombokat, de esztergáltatni is lehet, ha van rá igény.
Gondolom a vu métert kívánod kivilágítani, ezt fehér vagy kék ledekkel egyszerűen meg lehet oldani. A világító mutató érdekes ötlet, de nem hinném hogy amatőr eszközökkel kivitelezhető lehetne. Szerintem nemigen kapni itthon ilyesmit, vagy borsos áron ami nem éri meg. (még hagyományos sem igen van, ahogy észrevettem) Inkább ledekkel szokás építeni mostanság ilyesmit.
Donort akkor érdemes használni, ha az már nem javítható, vagy sokkal jobb kapcsolást készülsz alkalmazni, mind amit eredetileg használtak benne. Természetesen a tápegységnek is meg kell felelnie a céljaidnak. Ha találsz. pl Beag APT100 -at, az jó donor lehet, egy szép nagy toroid van benne.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1228) Bici válasza villamos (#1227) üzenetére


Bici
félisten

Szia!

Köszi a választ!
LED-es VU nekem nem tetszik, és hagyományos műszerdoboz is kizárt, ilyenből van már 2db. Most olyan szeretnék, ami kifejezetten szép is.
Sajátot szerintem érdemes építeni, épp egy sokat dícsért A-osztályú 2x8W-os kapcsolást tervezek megépíteni. Szélessávú hangsugárzót szeretnék mellé. :)
Ha itthon nem találok szép VU-t, akkor körülnézek kint.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1229) villamos válasza Bici (#1228) üzenetére


villamos
őstag

A osztály, 2x8 Watt? Szélessávú? Akkor ez valami csöves borzalom lesz? :F
:))
Fa vázra szokták őket pakolni, tetejére a csöveket, és a trafókat, láthatóak legyenek ahogy világítanak...
Csöveshez, nem szoktak vu-t csinálni... vagy ha igen, akkor varázsszemből...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1230) VIPowER válasza villamos (#1229) üzenetére


VIPowER
senior tag

Csöves borzalom???
Volt már csöves erősítőd?

(#1231) villamos válasza VIPowER (#1230) üzenetére


villamos
őstag

Mármint technikailag az, kimenőtrafót tekerni hozzá nem egy egyszerű művelet szerintem... :DD
Persze aki házilag megcsinálja az előtt le a kalappal, én biztosan nem állnék neki...
Bár lehet gyártatni is trafót hozzá, de akkor a móka már nem az igazi... :N

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1232) VIPowER válasza villamos (#1231) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez igaz. De ha valakinek van türelme/pénze rá, akkor megéri ilyet készíteni.
Nekem egy Beag van (típusát most nem mondom meg) ami sajnos Mono.
De a hangja az jobban tetszett eddig bármelyik erősítő hangjánál.
Valahogy még a pocsékabb hangfalakból is jobb hangot hozott ki mint ami lehetséges.:)

(#1233) gopeti


gopeti
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! Segítséget szeretnék kérni...Építettem egy SUB-ládát ,élőzenéhez szeretném használni szintetizátorral,ebbe szeretnék egy erősítőt építeni! Véleményetek szerint milyen erősítő lenne a legmegfelelőbb erre a célra,tranzisztoros,ic,-svagy fet-es?
Egyik gondolatom egy STK-4050V,egy másik a Baji elektronikától rendelhető KIT-ben,
"400W Fetes erősítő (4-8 ohm)" de ezt sajnos nem tudom mikből épül fel,és azt sem hogy milyen a hangja! Egy 200W-körüli minél kissebb, de stabil,mono erősítőre lenne tehát szükségem,amit bele is építenék a ládába! Minden javaslatot ,segítséget örömmel fogadok,üdv: G.peti

(#1234) Bici válasza villamos (#1229) üzenetére


Bici
félisten

Nem csöves, hanem tranyós. :)
De ha csöves is lenne, akkor is lenne hozzá VU, mert nem izgat, hogy mi szokás, csak az, hogy nekem mi tetszik. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1235) róbert gida válasza gopeti (#1233) üzenetére


róbert gida
tag

Én a fetest építeném meg !Mint szerelő is mondom később könnyebb és gyorsabb és lehet olcsóbb is a javítása.A fetesnek ha jó a kapcsolás és jók a tranyók akkor a hangja is szebb,persze ez egy subládánál mindegy :D .

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1236) villamos válasza VIPowER (#1232) üzenetére


villamos
őstag

Csak egy párt kell szerezni hozzá, és sztereó lesz... :D

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1237) gopeti válasza róbert gida (#1235) üzenetére


gopeti
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget,azzal nekem is könnyebb lesz boldogulni! Üdv: Peti

(#1238) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Elkezdtem már ugyan végigolvasni a topikot, de értelemszerűen ez nem két perc, szóval ha esetleg olyat kérdezek, ami már volt, akkor előre is bocsi.
Azért írok ide, mivel szeretnék építeni egy erősítőt (bármilyen meglepő is :) ). Még csak nagyon alapszintű kapcsolásokat raktam össze életemben, bár azért van valamennyi elektronikai ismeretem. Szóval így elsőre, nekifutásból ezekre az összeállított kitekre gondoltam, legalábbis eddig az jött le, hogy kezdőknek érdemes inkább ilyenekkel indítani. Szóval első kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e linkelni pár olyan kitet/kapcsolást, ami kezdésnek jó lehet. Sztereó erősítőt szeretnék építeni, kezdetben hangkártyával hajtanám meg, később talán külső DAC-cal. A teljesítmény nem nagyon fontos, csak a szobámban szeretném használni, vagy talán egy kicsit legyen erősebb, de nem ez a lényeg, viszont szeretném, ha minél jobb hangminőséget produkálna. A hangszórókat majd később venném/építeném az erősítőhöz.
A másik kérdésem az lenne, hogy ezeknek a kiteknek a minőségét fel lehet-e javítani, ha néhány alkatrészt jobb minőségűre cserélünk le, vagy hogy érdemes-e ezzel foglalkozni. Mert ahogy kivettem, az tiszta sor, hogy az összeválogatott alkatrészekből készült erősítők jobb minőségűek, de kíváncsi vagyok, hogy a kiteket is fel lehet-e javítani, vagy ilyenkor az egész erősítőt kvázi elölről kell megtervezni.
Illetve ha valaki össze tudná foglalni, hogy milyen fő részekből épül fel az erősítő (gondolom táp, előfok, végfok de biztos vannak még egyéb részei is), illetve hogy melyiknél mi fontos, mire kell figyelni, mit hogy érdemes választani, nagyon hálás lennék.

Ha valami volt már régebben azok között amiket kérdeztem, akkor még egyszer bocsi, és előre is köszönöm a válaszokat!

mod: ha nem akarjátok teleszemetelni a topikot a válaszokkal, jöhet privi is

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1239) DDL válasza róbert gida (#1235) üzenetére


DDL
őstag

Hiiijj ezt csak így, vaktában kijelenteni???...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1241) MinCollector


MinCollector
csendes tag

Hali! Van 3 darab 2SD2222 transistorom (elvileg egyenként 120W-ot tud), ami egy Kenwood krw-7070-es erősítőből származik. Láttam, hogy egyszer valaki feltett hasonló kérdést, de nem foglalkozott vele utána.
Szóval az egyszerű kérdés annyi lenne, hogy tudna-e valaki segíteni ezekből új erősítőt összedobni, eredeti alkatrészek naggyából megvannak. Ohh... a 300W-os tápja is meg van szépen kicsupálva az erősítőből!
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1242) róbert gida válasza MinCollector (#1241) üzenetére


róbert gida
tag

Az oké hogy a tranzisztorod jó minőségű ,de egy új végfok építéséhez kicsit több paraméterre lenne szükség pl. az a 300W-os táp mekkora egyenfeszt ad egyáltalán komplementer vagy kvázikomlementer az eredeti erősítő gondolom egy rajz az eredetiről se
ártana ,hogy a táphoz megfelelő végfokot lehessen készíteni.De azt se értem mi történt az eredetivel ?Nem javítható ? Egyáltalán a táp és a tranzisztor is ugyanabból a készülékből van ?

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1243) Béla vagyok


Béla vagyok
csendes tag

Szépjónapot kívánok!

Van egy kis problémám: van egy IC-m(RSN35H2). Ehhez nem találok sehol sem egy használható példa áramkört, vagy adatlapot. Ha valaki tudna nekem segíteni egy linkkel, vagy egy képpel is akár nagyon megköszönném. Jó kis erősítő potenciál lakozik ebben az IC-ben. Az alapján amit eddig kiderítettem róla 2X50 W 8 Ohm, +-37 V-os tápról. Leginkább egy példa áramköri rajz kellene. Eredetileg egy Panasonic SA-AK300 hifitoronyban volt. A hifi vezérlője megmeredt, de végfokok, és sok alaktrész hibátlan benne. Szeretnék belőle egy jóféle erősítőt építeni. Hogy magamtól kitaláljam ahhoz még sok idő kellene. :DDD Ezért kérem a segítségeteket! Remélem valaki tud segíteni :R

"Nem mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit."

(#1244) totya694 válasza Béla vagyok (#1243) üzenetére


totya694
őstag

Szia!
Kérdezz rá inkább itt
Gyorsba körbe néztem én se találtam sok mit :(

Üdv:Attila

(#1245) Béla vagyok válasza totya694 (#1244) üzenetére


Béla vagyok
csendes tag

Köszi a választ, és a fáradozást! :R

"Nem mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit."

(#1246) raver


raver
aktív tag

Sziasztok.
Erősítő építésén töröm a fejem. Viszont ehhez a témához nem igazán értek. De nem élősszőr veszek pákát a kezembe.

Amire szükségem lenne. Egy egyszerű szreteo erősítőre, legalább egy hangerőszabályzóval, és egy bekapcsológombbal.

Egységcsomagból szeretném építeni, mert még sosem csináltam, nem igazán értek hozzá, és nyák gyártásához semmilen eszközöm nincs.

Nézegettem már ilyen kit-eket, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyiket érdemes megépíteni. Ami még idegen számomra az a tápellátása fogalmam sincs, hogy miként kéne ezt a részt megépíteni.

Egyáltalán érdemes ilyenbe belekezdeni? Anyagilag megéri?

(#1247) villamos válasza raver (#1246) üzenetére


villamos
őstag

Egyértelműen nem érdemes. Csak akkor, ha van egy megfelelő trafód, és egy megfelelő dobozod, amibe beleépíted.
Utóbbi esetben is csak akkor, ha egy olyan kapcsolást alkalmazol, ami amúgy high-end készülékekben használnak, vagyis sokkal jobbat akarsz, mint a gyári kommersz megoldások.
Ezen felül ahogy írtad, nem is értesz hozzá, meg lehet persze tanulni, nem ördöngösség, de ha nincs szakirányú végzettséged (pl. ha pék vagy), akkor igen nehéz.
Akár már 10ezerért is lehet kapni használt készüléket, ami a kívánt kritériumokat teljesíteni tudja. Ha magad építed, csak a trafó kerül ennyibe, nem beszélve a szükséges szerszámokról (mert pillanatpákával neki sem érdemes kezdeni, azzal csak gányolni lehet) műszerekről.
Az egységcsomag megléte sem biztosíték arra, hogy összerakod, és működik, bizony előfordul hogy elrontják, nem úgy működik a kapcsolás ahogy kellene stb...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1248) Eassy


Eassy
csendes tag

Hali,remélem jó topikban járok.. Olyan problémám lenne h van egy 5.1 es erőlködőm falakkal, a mélynyomóm igen bitangul szól viszont a többi eléggé gyengus (igaz az 5böl csak 2 fal szol mer van 2 szakadás a rendszerben) a bűnösök mar megvannak, csak a dugók tövénél van törés ezt sürgősen javítom... DE van egy olyan érzésem h a kishangfalak igy sem fogják felvenni a versenyt a subládával és így sajnos nem a legjobb.. arra gondoltam h párhuzamba rákötök +4 hangfalat (vagy lecserélem őket), amennyiben rákötöm a +4 et az kinyirhatja az erősítőmet? az alap (kis hangfalak) 6ohm osak de amiket raszeretnek tenni azok 4-4 és 6-6.

(#1249) PHM válasza Eassy (#1248) üzenetére


PHM
addikt

"arra gondoltam h párhuzamba rákötök +4 hangfalat"
Ne tedd, leégetheted a végfokokat.
Viszont, ha jobb hatásfokú, szintén 6 ohmos hangfalakra cseréled
a mostaniakat, az javíthat a helyzeten.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1250) perempe


perempe
addikt

Megjött a Sure tk2050 erősítőm.

milyen tápot gányoljak hozzá?

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.