Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) DDL válasza Panzermeyer (#1000) üzenetére


DDL
őstag

Nem azt mondtam, hogy nem működik. Működik. Csak az a kérdés, hogy milyen minőségben. Mert ez utóbbi kérdésben igen gyenge.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1002) ReJim válasza DDL (#1001) üzenetére


ReJim
őstag

és nem tudsz mutatni egy hasonlóan eccerű kapcsolást, ami nagyobb feszültséget használ? :U

</end.?>

(#1003) DDL válasza ReJim (#1002) üzenetére


DDL
őstag

De tudnék. Az a kérdés, hogy mi a feladat. Mekkora a bemenő és a kimenő feszej, impedancia. Enélkül nem lehet tervezni.

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1004) ReJim válasza DDL (#1003) üzenetére


ReJim
őstag

háát, most megfogtál.
gitárhoz kellene, annak meg a hangszedőtől függ az impedanciája(max 9,5kOhm). és mivel passzív nem jön ke belőle sok fesz. (30-40mV AC-t mértem belőle.)
a kiemenete meg mondjuk ehhez kellene: [link]
közé meg egy ilyesmi hangszin szab illene szerintem: [link]

egyébként valami torzítót is raknék bele, ez megoldható a csővel? (de ez a legvégső dolog, nem fontos)

szerintem. :)

</end.?>

(#1005) Panzermeyer válasza ReJim (#1004) üzenetére


Panzermeyer
tag

nagyfesszel tudsz csővel is torzítani, kicsivel nem
igen böhöm tápot kell csinálnod hogy ezt a ± 36V-ot biztonsággal leadja, ez magában lesz 10k szerintem

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1006) villamos válasza golyani (#999) üzenetére


villamos
őstag

Mihez kellene a könyv?
Egy könyvcím: Sipos Gyula - Hifi erősítők építése. Nem egy mai könyv, de nagyon sokminden le van írva, arról hogy miből áll egy ilyen kütyü. Érdemes még forgatni A Rádiótechnika számait, évkönyvjeit is, ebben rendkívül sok kapcsolást találsz (a sok buta rádióamatőr cucc között -na jó bocs, nem buta :R de engem nem érdekel :)) ) nyákrajzokkal, és részletes leírásokkal.
És persze itt is érdemes körülnézni, rengeteg könyvet találsz: http://oldradio.tesla.hu

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1007) golyani válasza villamos (#1006) üzenetére


golyani
addikt

köszi! :R
főként erősítőhöz kellene, főként szobába.

[Szerkesztve]

(#1008) golyani


golyani
addikt

na sazl valaki mondja meg nekem h minek van jobb hangja?
egy jól megépített Quad 405-ösnek egy új Cambridge audio azur 540/640A-nak vagy egy használt Harman kardon(nme tom tán 6100-es) erősítőnek?
mert gondoltam h veszek használt harman kardont de ugyananyiér épathetek is Quad-ot, ellenben Azur új lenne.
mivel járnék a legjobban?

(#1009) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok erősítő guruk!

Kérnék valakitől egy kis segítséget, illetve lenne egy apró dolog amit meg kellene csinálni valakinek( legalábbis ha meg lehet). Természetesen némi ellenszolgáltatás fejében. :)
Szóval adott egy kétcsatornás autóba való erősítő. Ha jól emléxem akkor valami régi Magnat.
Én ezt egy mélyládához szeretném használni, tehát hídba kellene kötni. Feltéve ha lehet.

Ki vállalná el nékem ezt a műveletet? Ha lehet akkor a nyugati környékéről valaki, nem akarok sok időt (meg pénzt sem :D ) rááldozni.

(#1010) UL válasza DDL (#9) üzenetére


UL
csendes tag

Kedves DDL!
Mi az az offszet szervó? :F

(#1011) Solt85


Solt85
csendes tag

Hello mindenki !

Szeretnék egy kis segítséget kérni :

Építettem egy végfokot TDA7265 -tel (nem lett valami szép a nyák, de ez van alább van róla kép :D ), és nem bírtam ki amíg meglesz hozzá táp, ezért próbaképp rákötöttem egy Pctáp 12V-jára (jó tom ez valszeg hülyeség volt :D ) és kegyetlen torzítással szólt, ami eléggé megrémített. A kérdésem ha építek hozzá egy megfelelő tápot akkor szépen fog szólni ?. Másik dolog hogy hogy tom megállapítani egy tranyóról hogy mekkora feszt csinál a 220ből, mert van egy régi tvből kiszuperált ruszki tranyóm :D. 3 a magyar igazság szóval még egy kérdés (bár sztem költői :D ) anno vettem egy 2x 15Vos tranyót alább van róla kép, ezzel meg lehetne hajtani egy erősítőt (most a 15V-tól eltekintve).

A képek:
ruszkitranyó: [link]
[link]

2 x 15Vos tranyó: [link]

TDA 7265 végfok: [link]
[link]

Előre is kösz a válaszokat

(#1012) Solt85


Solt85
csendes tag

UP !

(#1013) Solt85


Solt85
csendes tag

Most nézem csak :D a tranyók, trafók akarnak lenni...

[Szerkesztve]

(#1014) Blur válasza villamos (#980) üzenetére


Blur
csendes tag

Ez az erősítő istenien szól az általam hallott gyári cuccokat magasan veri!
Válogatott tranzisztorokkal (szimmetria!) készítettem el sztereóban. Kiválló a hangja, bár tényleg sok alkatrészt eszik meg. Ez a topológia a kilencvenes évek elején megjelent komplementer-szimmetrikus erősítő továbbfejlesztése. Csak ajánlani tudom. :R

P4c800-e deluxe P4 HT 3.2 GHz Kingmax 2048 MB Gainward 6600GT

(#1015) Solt85


Solt85
csendes tag

UP !

(#1016) Solt85


Solt85
csendes tag

UP !!!!!!!!!

(#1017) villamos válasza Blur (#1014) üzenetére


villamos
őstag

Köszi a választ! A saját erősítő megépítése jelenleg stagnáló állapotban van, de ami késik, az nem múlik.. :)

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1018) UL válasza Blur (#1014) üzenetére


UL
csendes tag

Mit értesz az alatt, hogy ''sok alkatrészt eszik meg''?

(#1019) villamos válasza UL (#1018) üzenetére


villamos
őstag

Azt érti alatta, hogy sok alkatrész kell a megépítéséhez, csak tranyóból csatornánként talán 20 darab van benne, míg egy egyszerűbb kapcsolás megelégszik 5-6 tranyóval is, vagy még kevesebbel.
Még mindig itt a rajza, ha érdekel...[link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1020) UL válasza villamos (#1019) üzenetére


UL
csendes tag

Az igen! (Köszönet.) Hogy néz ez ki összerakva? Nincs róla képetek?

(#1021) villamos válasza UL (#1020) üzenetére


villamos
őstag

Elvileg úgy néz ki, ahogyan összerakod. :))
Ez csak az erősítő egyik végfokja, azt hogy milyen dobozba pakolod bele, és miket teszel elé (pl. előerőstő, hangszínszabályozó, jelszintmérő stb) ill mögé, az kizárólag tőled függ...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1022) DDL válasza UL (#1010) üzenetére


DDL
őstag

?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1023) kisninja


kisninja
őstag

Jó szak ember vagyok de mégsem tanultam ezt.. segitség kéne egy tarfó teljesitmények meghatározásához. EI vaslemezes.
Primer oldal 05 s réz. (230)
Sekunder oldal
2x48v 2 es réz (eredetileg 2x30v volt csak még tekertem rá épp hogy ráfért)
2X12v 1 es réz
12v 1 es réz
Nos főleg a 2x48v mekkora teljesitményt bir el, szerintetek ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1024) User64476 válasza Blur (#1014) üzenetére


User64476
őstag

Mik az altalad hallott gyari cuccok?

(#1025) etilin válasza User64476 (#1024) üzenetére


etilin
aktív tag

Ha van egy 5.1 es erősítőm. Akkor annak a front és oround kimeteit összekötve meglehet-e hajtani dupla teljesítménnyel a front hangszórókat.
Mindkét kimenet 8 omh-os és a hangfalak is 8 ohmosak, valamint a front és hátsó sugárzók közti fáziseltolást be tudom állítani 0-ra.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1026) UL válasza DDL (#1022) üzenetére


UL
csendes tag

Ennyire hülye kérdés? :U Egyszerűen nem tudom, mire jó, mit csinál, sat. (Próbáltam utánanézni - éredménytelenül...)

[Szerkesztve]

(#1027) DDL válasza UL (#1026) üzenetére


DDL
őstag

A kimeneti offszetet (dc szint) állítja minimálisra. Lehetőleg 0-ra.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1028) róland válasza Solt85 (#1011) üzenetére


róland
veterán

Én újra maratnám a nyákot. Érdemes lenne valami nyák tervező programban megtervezni és fóliára nyomtatni a nyák tervrajzát, majd azt ráfényképezni a megfelelő hordozóra. Ha van egy nyomdász ismerősöd, valószínű tud segíteni, mert a legtöbb helyen csinálnak ilyen dolgokat, ugyanis a nyomószita elkészítése hasonló ehhez, így van felszerelésük hozzá. Elképzelhető a nyák miatt is a torzítás, bár nem vagyok nagy szakértője a témának.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1029) ssolitude


ssolitude
őstag

A '80-as évek közepén egy Rádiótechnika évkönyvben volt egy A osztályú Texas végfok kapcsolási rajza. Nincs meg valakinek a könyv, vagy akár csak a rajz?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1030) villamos válasza ssolitude (#1029) üzenetére


villamos
őstag

Rendelkezésemre áll egy pár kötet digitális formában. De jó lenne tudni, melyik évkönyvben volt pontosan, vagy melyik cikkben, vagy hogy mi volt a rajta mellé írva, vagy hogy hány wattos, vagy valami stb. Megkönnyítené a keresést


[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1031) villamos


villamos
őstag

Találtam valamit, de nemtom, hogy ez az e... :))
http://kepfeltoltes.hu/061107/er_lk_d_1_www.kepfeltoltes.hu_.gif
A leírásban olvasható (idézem) ''Az eredeti áramkört a Texas Instruments publikálta még 1973 -ban''

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1032) ssolitude válasza villamos (#1031) üzenetére


ssolitude
őstag

Ha jól emlékszem 1N4144 vagy valami ilyesmi volt a végén. Még anno megcsináltam, csak ilyen provizor módon,semmi ház,meg ilyenek. Fűteni azt lehetett vele, viszont 3Hz-től 60kHz-ig ment torzításmentesen. Aztán ugyanabban az évkönyvben volt ennek a végfoknak egy energiatakarékosabb verziója,ami ugyan nem izzott,de nem is volt ilyen minőségű. '84-'86 körüli lehetett kb. de nem emlékszem pontosan.
Emlékeim szerint nem volt benn ennyi trimmer, de elég régen volt már, lehet hogy tévedek.
Nem tudod beszkennelni az egész cikket?
Ja és köszi eddig is a kutakodást. :R
Teljesen véletlen nem vagy győri?
Szerk.: 20 vagy 25 wattos volt.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1033) ReJim


ReJim
őstag

valaki enmtud egy egyszerűbb 40watt körüli tranyós kapcsolást, aminek elég 15volt? :U

</end.?>

(#1034) #19103744


#19103744
törölt tag

Jó ez a topick, persze nem olvastam el minden hozzászólást. Kár, h. egy jó erősítő legalább annyira, ha nem jobban áll vagy bukik az előfokon, mint a végfokon, és az előfokot sokkal nehezebb, vagy inkább munkássabb megépíteni mint az utóbbit. Anno foglalkoztam a gondolattal, h. építek, ill. meg is tettem néhányszor, kisseb vég és előfokokat, RIA-t, védelmeket stb. de mindig arra a következtetésre jutottam, h. egy igazán jó erőlködő rendkívül drága, átlagost meg olcsóbban veszek boltban. Én úgy gondoltam, h. takarákossági okokból nem érdemes építeni, inkább csak hobbyból. Ez még ma is igaz?

(#1035) fero02 válasza ReJim (#1033) üzenetére


fero02
veterán

Miért pont tranyósat szeretnél? Egyébként eléggé necces a dolog.

Ic-s kapcsolással csontnélkül megoldható és esetenként még az alkaterészigénye is jóval kisebb.

Sztem gondolkodj el ezen...

Üdv!

(#1036) ReJim válasza fero02 (#1035) üzenetére


ReJim
őstag

mert ic-s nem szól úgy, ahogyan szeretném hallani :D
meg gitárhoz kellene, így megint necces a dolog...

van egy 60wattos, ami azért jó lenne, csak itt meg az a gondom, hogy 60v-ot használ az előerősítőnél is.. és nekem az vhogyan nem szimpatikus... :(
[link]

(no meg egy olyan trafót szeretnék használni, ami 15V/4A, és nemjó a szimetrikus ellátást igénylő dolog. :( )

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1037) fero02 válasza ReJim (#1036) üzenetére


fero02
veterán

Jah, hát ha gitárhoz kell az rögtön más...

Az a baj a tranyós végfokokkal, h azok szinte kivétel nélkül mind olyan 30V tápfeszt igényelnek.

És miért nem szimpi Neked a 60V? Nem harap! :DDD Az tény, h abszolút nem jó haásfokú az erölködő, mert 60 V tápfeszből 60W előállítani :( ...szal érted

Nincs lehetőséged szétbombázni vmi régi szovjet erősítőt, vagy lemezjátszót? Abban tuti találnál vmi jó kis 2 kilós dög trafót :)

Vagy ha újban gondolkozol, akkor mindenféleképpen toroid trafót vegyél!

(#1038) fero02 válasza ReJim (#1036) üzenetére


fero02
veterán

Látom a hobby elekronika topikban is tolod! :DD

És ott már kicsibb cifrább kérdéseket teszel fel :))

(#1039) ReJim válasza fero02 (#1037) üzenetére


ReJim
őstag

van pár trafóm itthon... nem azzal van a gond, hanem a helyel. (az énekcucc végfok is meglenne, ha találnék akkora rack dobozt, amibe belefér a 400W-os EI lemezes trafó...)

egy 1U-s kisebb cuccot akarok összerakni, és éppen van egy 60W-os kapcsüzemű trafóm (ami nem foglal sok helyet...)

de lehet, az lesz, hogy a 60wattos 60voltosat rakom össze...

</end.?>

(#1040) fero02 válasza ReJim (#1039) üzenetére


fero02
veterán

No igen...

A kérdés már csak az, h az a kapcsolóüzemű táp kellőképpen ki tudná hajtani az erölködőt!

De sztem akár azon is gondolkozhatsz, h tekertess magadnak 1 trafót...

(#1041) Gabor970 válasza fero02 (#1040) üzenetére


Gabor970
addikt

[link]

Ha már erősítőt építetek, építsetek igazán jót! :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#1042) fero02 válasza Gabor970 (#1041) üzenetére


fero02
veterán

Csak belenéztem az oldaba, de rájötem, h ezt kb 5ször kell elolvasni, mig csak értelmezni tudom.

Majd a kóterban nekiugrok este.

Első látásra meghökkentő dolgokat pillantottam meg és ez felettébb mód pozitív!

Üdv!

(#1043) ReJim válasza Gabor970 (#1041) üzenetére


ReJim
őstag

annyira nem whitefülü a zsebem... :D meg nem is vagyok full miller... :)

(majd ha lesz normális tranyós végfokom, lesz csöves cuccom is... )

</end.?>

(#1044) Sztanik


Sztanik
tag

Valakit nem érdekel egy vadi új 5 csatornás erősítő, ami ki van szerelve a házából?
Valami dobozba kéne csak beleépíteni.

Robi

(#1045) fero02 válasza Sztanik (#1044) üzenetére


fero02
veterán

kép? adatok?

mire tartod?

(#1046) Beroka


Beroka
csendes tag

Tudna nekem adni (küldeni) valaki egy egyszerü végfok kapcsolást, nyák és beültetési rajz is kéne (100-200W csatornánként). Akárhogy keresem az igazit nem találok sehol. Vki lééééci. bero@bbnet.hu

(#1047) Beroka


Beroka
csendes tag

RÁÉR végülis- Jaaa újonc vok, bocs. Egyébként építettem már erőlködőket úgy h nem is tanultam hozzávalót(ezért kérek hozzá 'mindeneket'), csak szeretem a hangERŐT!!! Ha van még hozzám hasonló SZÓLJON!!! :O

(#1048) crazygoat


crazygoat
tag

Hy Everybody!
Nem tudna valaki Quad 405/2-höz gyári kapcsolási rajzot adni?
Előre is kösz! :R

(#1049) Sztanik válasza fero02 (#1045) üzenetére


Sztanik
tag

Erről van szó. [link]
HTPC-t építek, és ennek a tipusnak a házát néztem ki magamnak.
Ugyanis az erősítő is KENWOOD lenne, csak a nagyobb testvére. ( KRF-v7090D ).
Szerintem még mutatós is lenne.
Percekkel ezelőtt rendeltem meg a KRF-v5090D-t. Kiszerelném a házából, és féláron eladnám. ( 20K HUF ). Meghirdettem itt a PH-n is, de csak 16K a legmagasabb ajánlat.
20 alatt semmiképpen nem adom.

Valaki nem tudná megmondani Nekem, hogy aktiv SUB-ba fel lehetne használni az
említett erősítőt ? Jobban mondva az egyik csatornáját?
A másik erősítő SUB kimenetét erősíteném vele. Vagy az így nem lenne jó ?

[Szerkesztve]

Robi

(#1050) ReJim válasza Sztanik (#1049) üzenetére


ReJim
őstag

bocs, hoyg beleszólok, de te csak azért vettél egy ilyen erősítőt, hogy bele tudd rakni a htpc-t? csak mert 3-4 forintból kilehet hozni az iylen lemez házat. amin ott van lik, úgy néz ki, ahogyan akarod, és nem kell alkalmazkodni ehhez...

apropó:
ha szakember vagy (foglalkozás terén, vagy hobbiszinten űzöd már több tíz éve), vagy egy szakemberrel szedeted szét, és a burkolaton kívül mindent adsz hozzá (pl potik, kijelző, stb.) akkor talán megér 15-öt, de ha te úgy magad nekiállsz és szétszeded, netán nem adsz hozzá mindent, pl a kezelőszerveket, akkor az bizony nem ér sokat, max 10-et...
(mert ha nem hozzáértő szedi szét, akkor azt csak valami eléggé hozzáértő fogja tudni összerakni, csak az az eléggé hozzáértő nem fog szenvedni egy olyan erősítővel, amit kibeleztek, és nincs róla kapcsrajz...)
szóval sztem elhamarkodott volt ez a dolog. jobban jártál volna egy htpc házzal... de te dolgod.

sub:
lehet elég lenne, de ebből az erősítőböl nem tudod különválasztani az egyik csatornáját. no meg hogy nézne ki egy rohadt nagy digitális monstrumot építeni egy sub-ba?!?! :F
az meg a másik, hogy milyne a másik erősítő sub kimenete? mert ha már erősített jel, amire elvileg hangfalat kellene kötni, akkor az a jel kinyírná ezt az erősítőt...
akkorm ár aktív subnak valamelyik TDA ic, 100w-os, meg mellé egy 150es torroid. kijön mondjuk 10ből. és az nem olyna monyák megoldá, szerintem.

</end.?>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.