Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) BTO válasza golyani (#898) üzenetére


BTO
őstag

http://www.audiofanatic.it/Schemi/Tipo/Stato_solido/chip/pic_chip/TDA_2030/TDA_2030.jpg
http://republika.pl/tedobczyce/21.html
az előzőek a szinplla táposok
ez a dupla tápos
http://www.elektroda.net/audio/wzmacniaczetda.html
na itt van nagyobb táppal.
http://www.inet.hr/~sjakelic/nf20w.htm
na itt is van kitt-be
http://www.soselectronic.hu/www/app/catalog/P.pdf
valamik itt is vannak,sőt érdekességek is.
na itt is tda 2030
http://www.circuitsonline.net/icdb/index.php?page=4
válogass .

semmi sem tökéletes

(#902) BTO válasza golyani (#900) üzenetére


BTO
őstag

persze mert a végtranyó az ic-be kinyilt és DC fesz megy ki állandóan.

semmi sem tökéletes

(#903) golyani válasza BTO (#902) üzenetére


golyani
addikt

akkor IC kuka?

(#904) BTO válasza golyani (#903) üzenetére


BTO
őstag

ja! aha! ühüm! igen!

semmi sem tökéletes

(#905) BTO válasza BTO (#904) üzenetére


BTO
őstag

ha bár ebbe is van mindenféle védelem,nédd át a te rajzodat a belinkeltel, hátha valami hibus van a tieden.persze azé nagy a valószinűsége a IC repcsinek.

semmi sem tökéletes

(#906) BTO válasza golyani (#903) üzenetére


BTO
őstag

robogora akarsz erősitőt??? jól olvastam előrébb?? 12V 4Ah-s akksi keves oda.hama lenyalja az erősitő az aksit.

semmi sem tökéletes

(#907) golyani válasza BTO (#906) üzenetére


golyani
addikt

jaja
egyébként meg 7,2 Ah-s akksi és kettő ilyen lesz mert +/- 12V-ról megy.
megnéztem átraktam egy sima egytápos kapcsolásba az IC-t ott is küszködik ergo meghalt .tehát zentúl úgykell kapcsolni a cuccot h közbe iktetok egy kapcsolót és az nyomja oda mindkét tápot. így nem fog meghalni?
hűtőbordának szerztem szervízből egy P4-es hűtőbordát azt félbe vágtam és így elég 2 IC-re:D

és nem nyalja le egytáposba használtam ezt a cuccot és töltés nélkül olyan 3-4 órát simán megy.egyik akkut robi vissaztölti másikat meg időnként én töltöm:D

[Szerkesztve]

(#908) golyani


golyani
addikt

únézki azzal nyírtam ki az IC-ket h a 2-es és 4-es láb közé nem raktam be a 22kohmos ellenálást:(. ilyen kis szar dolgon elcsúzni...

[Szerkesztve]

(#909) And válasza golyani (#908) üzenetére


And
veterán

Foglaljuk össze: leírjuk ketten is, hogy a kettős tápfeszt együtt kell be- és kikapcsolni, nem külön-külön (igaz, részben csak utólag, ettől függetlenül utána csodálkozol, hogy csak az egyik tápot ráadva miket művelt az erősítő).
Aztán említem, hogy a bemeneti 1µF-os leválasztókondit ne hagyd ki kéttápfeszes felépítésnél sem, erre Te: ''[..] és gyári cucc szerint kötöttem be nem rakta elé kondenzátort.''. Rákérdezek, hogy pontosan milyen kondit hagytál ki és honnan, erre nem egyértelműen válaszolsz: ''[..] ahogy van az adatalpon úgy raktam mindent meg amit mondtál h 22kΩ-ost cseéljek le 100-asra megtettem így öszeraktam.''.
Az a csatolókondi az adatlap összes példakapcsolásán ottvan.
Ezek után megkérdezed, hogy lehetséges-e, hogy hazavágod az IC-t azzal, ha a 2-es és 4-es láb közé nem teszed be a 22kΩ -os ellenállást. Erre írom, hogy szerintem tönkremenetel ettől nem valószínű, mert az ''csak'' egy visszacsatoló ellenállás (az IC feszültségerősítését állítja be, a 4-es láb a kimenet, a 2-es pedig az IC invertáló bemenete), viszont nem csoda, hogy így nem megy az erősítő normálisan. Majd leírod, hogy azután sem ment, miután ezt beraktad.
Továbbá arra is kerestük a választ, hogy mekkora a feszültség az 1-es lábon (neminvertáló bemenet), természetesen a 22 vagy 100kΩ -os ellenállást és a leválasztókondit nem kihagyva az áramkör bemenetéről. Erre nem írtál semmit. (Az se volna baj, ha próbánál nem mindenféle alkalmatlan eszközt - lemerült akku, akkutöltő - használnál normális tápegység(ek) vagy jól feltöltött akkumulátorok helyett.)
Továbbra is az a véleményem, hogy a TDA2030-ast az adatlapja alapján meglehetősen nehéz tönkretenni (de nyilván nem lehetetlen), ugyanis rendelkezik beépített túláram- (rövidzár-) és hővédelemmel, a maximális tápfeszültsége pedig 36 (+/-18) Volt.
Mod: kissé finomítottam rajta ;).

[Szerkesztve]

(#910) golyani válasza And (#909) üzenetére


golyani
addikt

na szóval nem arról a kondiról beszélek ami ez 1-es láb előtt van hanem ami az egytáposnál van a hangszóró előtt, a kéttáposmál meg nincs.
kettős tápfeszt igaz nem tuttam, meg nem raktam még be a kapcsolót így csak külön-külön raktam rá.
na miután feltűnt h nem raktam be a 2-es és 4-es láb közé az ellenállást, beraktam. kipróbáltam. és úgyse volt jó.
1-es lábra a a kondi után a 100kohmos ellenálllást beraktam.
akkuról csak később derült ki h szar mert előtte feltöltöttem csak utána mikor sikerült véletlenül rövidre zárni egy csavarhúzóval és nem szikrázot.
magyarul ellenállások helyén, kondik helyén. madzagok helyén és ha kapcsolóval rakom kéttápfeszre akkor is kiülteti a membránt.

mod mindjárt kirakok ide egy nyákrajzot.

[Szerkesztve]

(#911) golyani válasza golyani (#910) üzenetére


golyani
addikt

tessék it a kép.
[link]
annyit elrontottam ha hangszóróval párhuzamosan nem 22uF-os hanem 220nF-os kondi van

[Szerkesztve]

(#912) And válasza golyani (#911) üzenetére


And
veterán

Megnéztem azt a nyákrajzot. Ha a két diódát jól kötötted be (mondjuk elég hamar feltűnt volna, ha nem :) ), a 22k-s (R1) is jó helyen van, és a hangszóróval párhuzamos 1Ω-220nF értéke is jó, akkor nincs vele gond. Azt még megtehetnéd, hogy hangszórót benthagyod az áramkörben, de a TDA2030-at kiszedet a nyákról, és megnézed a lábaihoz menő vezetékeken (mind az 5-ön) mérhető feszültséget a 0V-hoz képes. Ha ez megvan, talán többet fogunk tudni a lehetséges nyavalyákról.

(#913) karantÉN


karantÉN
aktív tag

ha már a házi erősítő építésnél tartunk valakit nemérdekel egy ?
ezt tudja : 1*360watt , 2*180 watt fém házikóban , végerősítő ! nekem bejött csak pénz hiány miatt eladó ! nevetséges 10ezres áron ! [link] a linken van róla kép is ! kábelekkel együtt ! ! !

6543210

(#914) golyani válasza And (#912) üzenetére


golyani
addikt

az a ciki h asok forasztástól szétszakadtak a vezetékeke. holnap veszek vastagabb filcet, azzal megrajzolom meg veszek egy TDA2030A-t mert ami itthon van egyet a hét közepén egyet pedig ma a próbálgatással robbantottam szét :B
a 3. meg valszeg rossz de lehet h még ma gyártok egy nyákot csak most pihizek kicsit. mégis mekkora csíkszélességgel kéne gyártani?
rendicsekk akkor majd idővel jelentkezem.

(#915) SMgumi


SMgumi
csendes tag

Hello. Szeretnék segítséget kérni, a motoromba szeretnék egy hang rendszert és szeretnék összerakni egy 20 W-os erősítőt(nem mintha nagy pénz lenne, de inkább a kihívás érdekel) amit az aksiról szeretnék működtetni és ötletem sincs, hogy hol kezdjem el. Ha valaki tud nekem segíteni azt megköszönöm, esetleg msn: etamhtot@hotmail.com, e-mail: etamhtot@freemail.hu, előre is köszi.

SMgumi

(#916) golyani válasza SMgumi (#915) üzenetére


golyani
addikt

20W nehéz lesz feszkétszerező nélkül.
kb10-12W lehet oldalanként TDA2030/TDA2030A IC-vel de ehhez is kell még egy + akku a motorba mert szimmetrikus tápot kíván.

(#917) Padawan33 válasza Router (#895) üzenetére


Padawan33
tag

Hát ahogy elnézem a linkeket,nem értek...
Most hogy is van ez?Úgy látom kell egy doboz amibe belerakom,meg hát jó lenne ha sztereó lenne...áah...építettem már hangfalat de az más volt.Ezért kérdeztem hogy van-e valaki aki megépíti nekem,mennyibe kerülne?Help!!!
2*50-es elég lenne.

[Szerkesztve]

Az Erő legyen veletek!

(#918) Padawan33


Padawan33
tag

Nem üvöltetni akarom,csak tisztán szóljon.
Van valaki aki összerakja nekem? :R

Az Erő legyen veletek!

(#919) Padawan33


Padawan33
tag

Há' nem ingyé persze. :F

Az Erő legyen veletek!

(#920) BTO válasza Padawan33 (#917) üzenetére


BTO
őstag

http://www.d-audio.hu/product_132/product_info.html
csak táp kell hozzá.

semmi sem tökéletes

(#921) BTO válasza Padawan33 (#918) üzenetére


BTO
őstag

magad uram!
http://www.d-audio.hu/category_53/index.html
http://www.dspsystem.hu/index.php?m=500&ktipusok[]=11&sb=1
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/arlmodul1.html
http://www.urbanelektronika.hu/

semmi sem tökéletes

(#922) BTO válasza golyani (#914) üzenetére


BTO
őstag

előrébb raktam be néhány linket a TDA 2030 gyári kapcsolásokrol ott valamaeikbe van nyák terv is.

semmi sem tökéletes

(#923) golyani válasza BTO (#922) üzenetére


golyani
addikt

nem teccik nekem ki van vágva 5*5-ös nyák, már meg is van rajzolva and le is okézta . holnap megmuattom neki egyik jóbarátomat a vas-klorid oldatot, meg egy másikat a forrasztópákát.

[Szerkesztve]

(#924) Livio


Livio
tag

Ha érdekel valakit, van eladó Quad405-ös nyák + hangfalvédelem, zsír újan, forrasztatlanul. [link]

(#925) golyani válasza golyani (#923) üzenetére


golyani
addikt

na az van h összeraktam rendesen szépen az erősítőt. nme raktam be az IC-t. mértem feszeket:
+12,3
-12,1
kimeneten semmi bemeneten semmi. beraktam az IC-t(TDA2030A) bekapcsoltam, kimenet csak ficegett a levegőben. és veszettül rángatta a memebránt olyan 1-200Hz környékén. kérdem én mi a baj? :F

(#926) SimS


SimS
senior tag

Sziasztok!

Látom itt nagytöbség kicsi végfokokat gyárt akkor ajánlanám a TDA7375-ös IC nagyon jó kis sztereó végfokot lehet vele készíteni és jó védelemmel és hasonlókkal van ellátva. Nagyon stabil és jól szól. Én egy próbáját már 3 éve kínozom a kocsibam de bírja.
2*35 W vagy 4*7W.

:C

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#927) SimS válasza Padawan33 (#919) üzenetére


SimS
senior tag

Szeva én tudnék neked összerakni hangfalat! Akár kárpitozottat is.

ha érdekel akkor írj. baráti ár :)

[Szerkesztve]

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#928) villamos


villamos
őstag

A Beag átalakításához már megtaláltam az előerősítő fokozatnak való kapcsolást, egy LM 1036 -tal oldom majd meg. Ha minden igaz, a cucc potméterei is jók lesznek hozzá, és a tápot is át lehet egy kicsit szabni, hogy valamivel kissebb feszt adjon az erölködőnek (egy cuki toroidtrafós táp van benne, két böhömhagy elkóval :DDD ). Csak nem igen tudom milyen végfokot tegyek bele. Érdemes tranyókkal csinálni, vagy inkább valamilyen IC legyen? Mondjuk egy tranyós megoldás valamiért szimpatikusabb lenne (az viszont igaz, hogy IC-vel valamivel egyszerűbb). 2x25W -ot szeretnék a végén. Persze kerülne bele fejhallgatós cucc, és tervezem valamiféle DA konverter összedobását is hozzá, a hangkártya digit kimenetéhez... :U De ez még a jövő zenéje lesz.

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#929) villamos


villamos
őstag

Szia DDL! Engem érdekelne az a DAC, amiről a 60 -as hozzászólásodban írtál. Erről kellene kicsit bővebb infó. Jól jönne valamiféle kapcsolási rajz, nyákrajz ilyesmik. Olyasmi, ami könnyen megépíthető, a klasszikus vas-kloridos megoldással kimarható, és bevált dolog (mások már sikeresen összehozták). Az is jó lenne persze, ha beszerezhető alkatrészek lennének benne. Bár keresgéltem a neten, de nem nagyon tudtam zöld ágra vergődni még.
Igaz egyenlőre semmit sem hoztam még össze, de szerintem jó, ha az ember előre felméri a lehetőségeit, mielőtt nekifog a dolgoknak. :)
A cél elvileg az lenne, hogy egy kisebb erölködőt összedobni, ami az igényeimnek megfelel (lásd előző hsz. :D ) ill. egy öreg Vidi erölködőt feltuningolni egy ilyen DAC áramkörrel...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#930) ReJim


ReJim
őstag

valaki esetleg tudna nekem egy 150wattos tranyós erősítő/végfok kapcsolát linkelni?
gitárhoz kellene, elég a végfok, mert előerősítést, torzítást, hangszint majd én alkotok bele...
(elég a mono, és nem szükséges a nyákterv) :U

</end.?>

(#931) DDL válasza villamos (#929) üzenetére


DDL
őstag

Az már egyrészt nincs meg. mástészt nem beszerheztő alaktrészekkel épült. Mennyi manit szánsz erre a DAC kérdésre?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#932) villamos


villamos
őstag

Olyan 10k körül gondolnám a projectet... :U szerintem leginkább az IC-k lehetnek drágák, a különféle kondikat ellenállatokat stb. bányászni is lehetne ebből-abból...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#933) villamos


villamos
őstag

:U

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#934) ReJim


ReJim
őstag

^ :F

</end.?>

(#935) DDL válasza villamos (#932) üzenetére


DDL
őstag

Az SMD technikával hogy állsz? Ugyanis a szükséges IC-k közül 1 biztos SMD.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#936) villamos válasza DDL (#935) üzenetére


villamos
őstag

Majd megbarátkozunk vele. Elvileg egész vékony hegyü pákáink is vannak. Legfeljebb megkérem az egyik kollégámat, hogy forrassza rá, neki nem remeg annyira a keze, mint az enyém... :D
Gondolom inkább a nyák elkészítése lehet problémás emiatt... nem tudom, van e esetleg valamilyen foglalat, amibe bele lehet tenni ilyen IC-t...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#937) thaler2 válasza ReJim (#930) üzenetére


thaler2
senior tag

Kezdetnek: [link]

(#938) DDL válasza villamos (#936) üzenetére


DDL
őstag

Na akkor nézz utána, hogy tudsz-e szerezni a köetkező IC-kből:
- CS8414 ez a ChipCad-nél szok lenni [link]
- TDA1541A, TDA1543 HQ-Video-nál [link]
- PCM56 Texas ingyenes minta ;]
- OPA627, OPA134

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#939) villamos válasza DDL (#938) üzenetére


villamos
őstag

Ezek az IC-k mind kellenek hozzá? Vagy csak különféle lehetőségek, hogy melyikkel rakjam össze? Mert a HQ-nál jó részük megtalálható, ahogy néztem...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#940) DDL válasza villamos (#939) üzenetére


DDL
őstag

A CS8414 az mindenképpen kell (DIR). A TDA1541, TDA1543 ls a PCM56 azok DAC IC-k. vagylagos. A két opa az az analóg fokozathoz kell (I/V konverter).

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#941) villamos


villamos
őstag

A 8414 -est be lehet szerezni, a HQ -ból. Amúgy esetleg nem jó helyette a 8416 -os? Mert nem tűnik nagyon másnak (legalábbis az alapján, amit különféle leírásokból sikerült kihámozni), és nagyságrendekkel olcsóbb is lenne... :)) A TDA-k is okésak elvileg... Egyedül az OPA 627-et nem találom sehol... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#942) gykarcsi válasza villamos (#941) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá!
OPA 627AP-t lattam a RET arlistajan.

(#943) ReJim válasza thaler2 (#937) üzenetére


ReJim
őstag

ez nem jó, ez hibrid :( nekem nem felelnek meg az IC-k. max előerősítőbe tűröm meg, de egyébként végfokba gyengék...

régebben is néztem, de lehet ezt fogom megépíteni: [link]
valakinek valami tanácsa, ötlete, javaslata ezzel kapcsolatban? :U

</end.?>

(#944) villamos válasza gykarcsi (#942) üzenetére


villamos
őstag

köszi... elöször idegenkedtem ettől a DOS-os csodától d végülis elindult... :D

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#945) thaler2 válasza ReJim (#943) üzenetére


thaler2
senior tag

Mi a baj, a hibrid ickkel?

(#946) ReJim válasza thaler2 (#945) üzenetére


ReJim
őstag

még nem láttam olyan gitár erősítőt amiben végfok ic lett volna... eddig még nem volt jó tapasztalatom az IC-s erősítőkkel. tranyó hívő vagyok.. :)

</end.?>

(#947) DDL válasza ReJim (#946) üzenetére


DDL
őstag

Nézzél szét a Marshall kínálatában. LM3886T-t használ egy-két erősítőjében :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#948) ReJim válasza DDL (#947) üzenetére


ReJim
őstag

eddig még csak csöveshez volt szerencsém. :) az meg kifejezetten fej,. nem pedig: [link] talán nem kellene a kettőt keverni :)

</end.?>

(#949) SimS válasza ReJim (#948) üzenetére


SimS
senior tag

Szeva!

Én nekem van egy gitár erősítőm TDA7293 bol építve és nagyon jól műkszik.
Ha párba kötöd őket akkor nagyon jó stabil kb max200w os erősítőt tusz vele csinálni,de ha hídba akkor kb 400w-ig lehet a csúcs ha tanács kell az építéshez szivesen adok. nekem nagyon bejött ez az ic.

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#950) ReJim válasza SimS (#949) üzenetére


ReJim
őstag

csak egésszen más a hangzásvilága egy ic-snek egy tranyósnak, és egy csöves erősítőnek is. gitárnál a csöves az ász, úgy van szép hangja (lásd a nyagobb fejeket) - csak mivel azokkal ha gond van, akkor egész csőkészlet csere, no meg kiba drágák - inkább tranyósra gyúrnék... valahogy eddig tapasztalataim alapján sokkal jobban szólnak...

</end.?>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.