Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1400) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

A cikk említi, hogy balanced bemenetet is lehet használni, én ezt a hangerőszabályzó átlépésével direkt küldöm a duál trióda két oldalának 1-1 rácsára és jó vagyok.

Látom, a c1-c2 a bemeneti kondi, ide mehet a szimmetrikus jel. Ha jól látom ( az OTL jelölés is ezt jelenti kb.? ), hogy kimenő trafó nélküli a szerkezet?
Jónak ígérkezik, kíváncsi leszek mit tud majd a valóságban, a későbbiekben összejöhetnék egy kötetlen fülelésre, hogy kb. milyen irányokat képviselnek a különböző konstrukciók ( Gordonéra is kíváncsi lennék ).

(#1402) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1401) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, OTL = Output Transformer - Less, szóval kimenőtrafó-nélküli.

A kis fejhallgató erősítőm is ilyen kapcsolás, ott is egy kicsatoló kondi van, semmi más.
(Ezt egy DIY audio-s srác csinálta, egy - szintén híres - Tube CAD Journal/John Broskie féle 'Aikido' kapcsolás inspirálta marha egyszerű OTL fejhallgató erősítő, ezt építettem meg OTL-ként először).

Most a célom majd az vele, hogy a 28 Ohm körüli fejhallgatóm mellett, amit hajt (becsületesen), kipróbáljak egy 300-600 Ohm közötti, nagyon hasonló karakterűt, szóval hosszútávon hallgatható, enyhe V-set, nem kell sokmély-sokmagas divatkarakter, inkább neutrális fele mutató fejes. Magasabb impedanciájú fejessel így a csatolókondi méretét (most 600uF elko + hidegítés) be tudnám hozni abba a ligába, ahol már nem kell elko, és mehet film típusú kondi használata, ez - vélhetően - némi plussz extra minőségbeli lépést hozva, illetve nagyobb teljesítményt tud leadni ez is akkor, a magasabb impedanciás fejhallgatóra. Ezt csak érdekességképp hoztam, marha egyszerűen megcsinálható áramkör amúgy.

A közös fülelésben benne vagyok, nagyon szívesen. Érdekelne majd a nagy disznód hangja :D és az is, amin Gordon kolléga dolgozik. Majd kiagyaljuk közösen, hogyan.. milyen - minimális - koncepció mentén, anélkül, hogy agyonszofisztikálnánk. (De mondjuk a helyiség és a hangsugárzók szerintem jó, ha ugyanazok mindhárom erősítőhöz, hogy tényleg erősítőbeli különbséget halljunk, ne minden mást IS). Jó ötlet. :C :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1403) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1402) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Oké, majd egyeztetünk.

Régebben volt a Hi-fi piac újságban is egy kimenő trafó nélküli csöves ( nem ugrik be a neve, de kék színű nagy méretű kondijai voltak az biztos.
Ezzel az erősítővel gondban lenne diszkusz, mivel neki a saját tekerésű kimenő trafó az erősítő sarokpontja kb. :DD

(#1404) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1403) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, ez nem diszkusz terepe, tény. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1405) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1390) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nagyon szór az a kábel, okosan kell csinálni ha így csinálod. De te tudod, mint már írtam.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1406) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1396) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én is LTspice-os lettem a suli miatt is meg tinára ráuntam és az LT ingyenes. Szerintem az LT elég jó.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1407) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1405) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt nem értem, vagy este van. Mire gondoltàl ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1408) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Itt is készül valami :K

De a suli is sajnos kezd, szóval lehet csak a nyáron lesz kést

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1409) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1408) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Csinik :K
Suli nem ölheti meg a hobbit, csinálni kell ! ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1410) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1407) üzenetére


gordonfreemN
addikt

+ ozzy711 szór a kábel, elektromágneses teret, de a mágneses tér fajlagos energiája levegőben 10⁴-el nagyobb az elektromos térnél, ezért a mágneses ami számít.

Árammal áját vezetőtöl r távolságra a mágneses térerősség: I/(2r π)

Kritikus mert nincs a dobozban pufferkondi, így a másik dobozba tölt a vezetéken keresztül.

De attól még lehet jó, csak erre figyelnék

(#1409) Dißnäëß ja :DDD :O

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1411) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1410) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Te sem tudsz aludni ?
Itt FatRat-ezek bőszen, dőlni kéne el.. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1412) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1411) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mikor hogy, de amúgy inkább bagoly mint nem

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1413) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1412) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Holnap meló :((( Korán kelés... jócccak.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1414) ozzy711


ozzy711
Topikgazda

Az egyik oldal kész, remélem elég lesz a hűtés. :D

(#1415) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1414) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Te jó ég, honnan szereztél ennyi "vasat" ? Feldaraboltatok egy vastagabb lapos fémrudat ? :)

Egyébként bruti :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1416) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1415) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ezek alu lapos idomok. A tranzisztorok alatt 1 cm. vastag, ha bemelegszik. jól átadja a hőt, egyúttal gyorsan át is veszik a tranzisztortól, főleg az elején. Még azt kell kitalálnom, hogy a kisebb belső hely miatt, a nyák lapot hogy helyezzem el a tápegység fölé középre, hogy egyforma távolságra legyen a két oldal, ahol a végfetek vannak.
A másik probléma az rc szűrőben az ellenállások melegedése. Ezt áthidalom úgy, hogy csak egy r-tag lesz a kettő helyett, az is 2-2 db. 50 wattos 0,22 ohmos huzalellenállás ( hűtő idomon ) párhuzamosan kötve, így a 0,11 r értékhez tartozó 100 wattos disszipáció csak elég lesz. [link]
Így már nyugodtan a táp fölé tehetem a nyákot, alulról nem fogja fűteni. Rakok még a nyák alá egy árnyékoló lemezt is, biztos ami biztos, bár kb. 10-12 cm-re akarom fölé rakni, ami elég messze van ahhoz, hogy bezavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#1417) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1416) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Komoly.. hát igen, az építés kihívásai :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1418) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1417) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Az biztos, hogy minden tapasztalatomra szükség van, de a végeredmény szempontjából úgy néz ki megéri a befektetés.

(#1419) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1417) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A hőmérséklettel amúgy én is furán leszek, ventinek képzeletben hagytam helyet kettőnek, de - egyelőre - remélem, nem fog kelleni.

Kondikat meg pakolom az aljára, jó messze minden csőfoglalat- és trafó hőtől, így élettartam (amin pezsegtem nemrég a másikban :D) remélhetőleg több lesz, mint 60-80 fokokra specifikált gyári 1000h.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1420) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1419) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Igen az élettartam 30-40 fokon biztosan jóval magasabb lesz.
Az erősítőmben egyébként direkt hosszabb élettartamú kondikat választottam. Ilyeneket: [link]

(#1421) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1419) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én nem aggódnék. Anno ezt a kört én is bejártam mint te, végül meggyőzött a gondolat, hogy úgy sem 85°C-on működik szerencsétlen kondi, meg a gyártó is azt írja le ami 100%. Szóval az 1000 óra az a minimum.
Ha azt veszed, hogy minden 10 fok csökkenéssel duplázod az élettartaot, akkor 45°C-os üzemmel (nálam közel nincs annyi, igaz nem is fűt a cső) 16000óra élettartam jön ki, ha napi 8 órát hallgatod akkor 5.5 év. Se nem megy minden nap, se nem 8 órát. Csak az elején, az első pár száz óránál, legalább is nálam ez a tapasztalat.
Meg aztán ott vannak még a 125-ös kondik is, azzal még brutálabbul fel lehet túrázni az élettartamot, meg tudjátok mi a fura? Megnézel egy teapo kínai kondit és vérszegény sújra, alig van benne anyag, majd megfogsz egy elna silmic-et és vao, súlya van. Kétlem, hogy ha 105°C/2000órát tud az, akkor a silmic ne tudna 85-ön annyit, vagy valaki hazudik a két gyártó közül és ferdítve adja meg az adatokat.
Ugye ezeknél nem mindegy mekkora áramot, mekkora lüktető áramot azaz visszirányút, mekkora feszültségen, szóval ki tudja ki hogy méri.

A nagyon gagyi ATX tápokban mennek szét 10-15 évre a kondik (van kivétel, nyilván). És egy PC táp, az eléggé sokat megy.

Szóval ne aggódj, kerüld a kondikkal a hőt ha lehet, de bírni fogja az sok sok éven át

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1422) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1421) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Remélem. Azért 10 évesen minimum újrakondizom, mármint elko-kat illetően, de addig élvezem majd, amennyire csak lehet. Végülis kíváncsi leszek, hogy a légáramlás, amit kiagyaltam, mennyire lesz elég, mert ha elöl-alul beszív, és hátrébb-felül kiszellőzik, akkor ahogy kezd melegedni, megindul egy finom légmozgás... eldől, mire lesz elég belülre.

Remélem a trafó befér olyan 42-44 fokba. Kiderül. :D

A foglalatok és miattuk a fedlap azon része meleg lesz, de körbelyuggattam-marattam a lapot, várom vissza mostmár, szóval bízok a levegőben, hogy minden a terv szerint teszi a dolgát és nyáron se kell majd neki venti. Bár akkor izzasztó lesz mellette létezni :D de majd a légkondi, csak szép környezettudatosan, igaz ? :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1423) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1422) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

terv szerint teszi a dolgát és nyáron se kell majd neki venti.

Van ventillátoros csöves erősítő? Vagy egy sima szobaira gondolsz?

Egyébként 1 cm körüli csíkban a hűtőbordák alatt én is hagytam szabad helyet, remélem jó lesz.
Alulra nem tudom még, hogy tegyek-e lyukakat ( sima bútorlap az alja ), majd meglátom, hogy melegszik az új konstrukció.

(#1424) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1423) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem gyakori, de van azért, főleg a kompaktak, és/vagy ahol sok a cső, kicsi a négyzetcentiméter. Gyáriban is láttam, DIY-ban pláne. Hirtelen most ez..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1425) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1424) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tök jó ez a zene alatta. Tudjátok mi ez? :K Megvan! Shazam, imádom :C

Hát nem szarral gurigázik :DD Marhanagy poén az a sok "depré" műszer :D
Tetszik

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1426) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1423) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem tudom lesz-e szükségetek csatolóra. Ha igen, kiindulásnak itt egy szubjektív de nagy összehasonlítás.

Ez a Daniel Colin zseniális, kérek még ilyen előadokat és minden építős titkomat elárulom :DD

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1427) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1426) üzenetére


Dißnäëß
veterán

DC csatolt nálam, de köszi !! (Ezért is kell DC offsetet állítanom és kb. évente megnézem, oké-e). Másik projektembe jól jön, elmentem..

A zene a polcon van, a baloldali hangsugárzón vagy mellette ott valahol :)
Marha jó zene, én is innen kaptam rá :K

Viszem is a fórumba, tanuljanak :)) ;] ;] ;)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1428) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1425) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Amúgy igen, ez kő DIY, nem lacafacázott, hogy most 1 dobozba férjen bele (ellentétben velem) :D , szétdobta "oszt jó". :D Ezek a csövek elég komolyak, 250W anód disszipáció darabja, max. 4kV anódfesz.. beteg :D Oké, rádiós cső 40MHz-ig, de akkoris poén.

(A nagy disznó KT150 "mindössze" 75W-os).

Mondjuk hogy utánpótlása honnan lesz, ki tudja. Szerintem a világ összes NOS ilyen csövét felvásárolta :)) de hogy 3-4 pár van neki a sufniban platinaként őrizve, tuti. :K

Merész, nagyon jó kis projekt amúgy.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1429) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1426) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Szerencsére a bemenet (is) kondi mentes.

(#1430) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1429) üzenetére


gordonfreemN
addikt

DC-t hogyan kezelitek? Forrásban van leválasztás? Kimeneten lesz figyelve a DC? Netán DC szervó? Na jó, mostmár kellene még ilyen jó előadó :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1431) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1430) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Jó kérdés, kész kapcsolás + nyáklappal dolgozom. 2 volt körüli a dc ( a diy oldalakon a legjobb eredmény 0,7 volt körüli volt a legjobb úgy emlékszem), ami elég magas, de nem tudom lejjebb vinni ( a középső V2-es számú 200 ohm-os potival lehet állítani ).
Igazából nem foglalkoztat, mivel ez egy hídkapcsolású végfok, így a kimeneten egymáshoz képest századokban mérhető a dc, így a hangdobozra nem jut belőle.
Egyedül a kimenetek és a gnd között lévő 33 ohm-os ellenállás melegszik emitatt, de készítettem egy 10 wattos verziót, így már az sem gond.

[ Szerkesztve ]

(#1432) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1400) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam a kapcsolásra ha ránézel ebbôl a hsz-embôl (link), látod a 3 kondit, ami a jelútban van.

1 a bemeneten (azaz 2 a 2 triódafél miatt), 2 csatoló az input és a meghajtó fokozatok között. Utóbbi kettô elhagyható, a feedback-em (ami szintén DC csatolt) leesik 11dB-re ekkor, ami még jó, hangzásfüggô, van aki ezt, van aki amazt szereti. A készítô nem tudta megmérni a torzítást 2W@8R között, annyira kicsi volt, úgyhogy feedback nélkül is mért.. Én egyelôre beteszem két valami k* jó minôségût keresve a két kondit a két fokozat közé, aztán meglátjuk, lehet kiveszem ôket, egy mérsékeltebb, 26dB helyett 11dB-s feedback-et benthagyva. Vagy az lesz, hogy ha így marad, passzív dobozt hajtva, kondik és 26dB feedback marad, ha pedig csak középmagasat hajtana késôbb, és az alja aktív egy D osztállyal, akkor meg visszaveszem a feedback-et, ergo 2 kondi kuka oldalanként. Inputra is találok valami jó minôségût, remélem. Ezekre ha kicsit többet költök, úgy gondolom, jó lesz, bár standard alkatrészekkel is jót várok tôle, a visszajelzések alapján.

A DC offsetet egyszeri beállítás és a csövek bejáratódása után évekig nem kell piszkálni, azt írták nekem többen is fórumon, akik megépítették, szóval a kapcsolás stabil, én terveztem h ránézegetek félévente kb, de inkább az lesz, hogy a mikrokontrollerrel figyeltetem és az OLED kijelzôn látszik majd, hogy áll éppen, ez segít a beállításában is, amikor a trimpotihoz hozzányúlok. Ha meg nagyon elborulna, elveszem tôle az áramot (kikapcsolom) abban a szent pillanatban, de ilyentôl nem kell tartanom. Én is felvetettem a DC szervó kérdést, hárman is lebeszéltek, h ne bonyolítsam, mert felesleges, engedek nekik.

Gondolom, ahol ez kritikusabb, vagy ilyesmi, meg lehetne csinálni (itt is, esetemben), de tényleg most ha +1 nyáknak még helyet keresni + bonyizni.. áhh.. szóval én letettem róla. A feedback segít kordában tartani.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1433) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Nem lett tökéletes :(( , de tanulópénznek jó.

1. Ahonnan a ház, ott marasd-gravíroztasd velük. Forget hozott anyagon dolgoztatás idegen céggel.

2. Ne éjjel 2-kor módosíts feliratokat, hulla-dög fáradtan, különben ha elgépelsz valamit, nem veszed észre.

De alapvetôen azért 75%-ban mosolygok. Az is jó. Végülis nem széria lesz, hanem egyszeri darab.


Még egy szappanos mosást kap, de ennyi kb.

Szerelem össze hétvégén. :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1434) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1433) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Nagyon baba. Mi lett elírva?

(#1435) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1434) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R
Hátlap jobbfent RV3 potikhoz instrukció:
TO PLATE van, TOP PLATE helyett.

A P hiányzik. :((( És emlékszem, leadás elôtti éjjelen tilitoliztam még itt mm-eket + szöveg módosítások, aztán visszamódosítás, jajmégsemjó, stb.

Mindegy, ez a legkevesebb.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1436) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1435) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Na ettől még ne dőlj a kardodba, nagyon profi lett így is. Kíváncsi leszek, hogy fog kinézni a komplett cucc!

[ Szerkesztve ]

(#1437) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1436) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi a biztatást. Most szerelem össze ! (Csavarozom a lapokat vissza egymáshoz).

Lesz még 4 kisebb furatom, pici csavarnak, a két XLR csatlakozó átlóiban, mert istennek sem volt a Neutrik műszaki rajzán, hogy ők hova esnek (azaz én nem tudtam lemodellezni), de az már gyerekjáték. A többi kész, egy szem lyuk nem lesz több (remélem) :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1438) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1437) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, asszem mára ennyi. Holnap OBI :)
Kell pár csavar...

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1439) nLali válasza Dißnäëß (#1438) üzenetére


nLali
senior tag

Nagy szép!
Ennek a színnek mi a neve? Top Latte? :DDD

(#1440) Dißnäëß válasza nLali (#1439) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Selyemfényû ezüst ? Szürke ? Nem tudom.
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1441) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1438) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jó lesz, hajrá! ;)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1442) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1441) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönöm, Kolléga. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1443) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Na, hát annyi van, hogy a fedőlap el lett qrva. :( Az eredetibe a marógép belekarcolt egy függőleges egyenest, így kaptam a cégtől egy másik ugyanolyan vastagságú alu lapot, megmunkálva készen.

Annyira "jó" lett, hogy:

1. 3 rögzítócsavar furata teljes 2mm-rel (!!) arrébb van, mint ahol lennie kellene, így nem tudom belehajtani a csavart. Hogy lehet egy ilyet így benézni ?

2. Sima eloxált alu felületet kaptam, nem homokszórt, ezüstfényre festettet, mint az eredeti volt.

Nem sikerült még csak közelíteni sem az eredeti panelt, kerestem másik céget a munka befejezésére, úgyhogy annyira nagyon happy nem vagyok.

Kérdezzetek, ha esetleg Ti is gravíroztatásra és/vagy CNC marásra adjátok a fejeteket. Drága és cserébe szar munka.

És nekem IT-snak kellene megmondani a gépkezelő-tervező embernek, hogy figyeljmár, próbadarab, valami ? Elég komplex motyót adtam le.

Na mindegy is. Addig forrasztgatok.

(Négyszögletes cső foglalatok el lesznek majd enyhén forgatva a köztük lévő szellőző réseknek megfelelően).

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1444) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1443) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sajnálom, de nehéz ma precíz szakembert találni forgácsolás területen. Nem érdekli a fiatalokat csak a face meg tinder meg anyámtyúkja

Na nem vagyok szemtelen, mennyiért sikerült így elbaxniuk?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1445) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1444) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Valami 40+ körüli ember volt, de éreztem, hogy nem vele fogok asztrofizikáról beszélgetni.
:((( :((( :(((

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1446) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1444) üzenetére


Dißnäëß
veterán

120.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1447) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Szeretnék egy sztereó erősítőt építeni. Első körben ezt néztem ki, de bármilyen megoldás érdekel.
Milyen minőségre számíthatok ezzel a típussal?
Érdemes csövek felé kacsintgatni?

(#1448) ozzy711 válasza Zaji (#1447) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Szia!

Mint írtam nekem van két panelem. Hídba kötött verzió ( jóval egységesebb hangja van mint a single verziónak ). Azt tudni kell, hogy a híd verzió +-30-35 voltnál ne kapjon többet, mert bekapcsol az áramkorlát 4 ohm-os terhelésnél, de ez csak extrém esetben történik meg.
A hangja az árához képest nagyon rendben van, mikor az erősítőm ( fentebb látható ) építettem jó pár hétig ezt hallgattam és nagyon tetszett.
Aa magasabb kategóriás erősítőkhöz képest, kicsit izgágább, kevésbé lágy a hangja, cserébe dinamikus, nagy térrel.
Egy próbát megér. Ha gondolod elküldöm az enyémet ( hídba kötött xlr bemenetű verzió hűtősínre rögzítve ) kipróbálni. Ha érdekel írj rám privátban.

Alternatívaként vannak pl. az e-bay-en a D osztályú végfokok, de ezekről nem tudok nyilatkozni, úgyszintén a csövesekről sem.
Azt viszont vedd figyelembe, hogy a ha egyszer elindulsz komolyabb az erősítő építés irányába, nagyon el tudnak szállni az árak, és az eredmény sok esetben kétséges, egy hasonló árú gyárihoz képest!
Szóval csak óvatosan! :)

(#1449) Zaji válasza ozzy711 (#1448) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm a felajánlást, a többit privátban.

Költségek meghatározásánál azt vettem alapul, hogy például egy Marantz PM72 használtan 100 ezer forint körül vásárolható meg. Ennek maximum a hatvan százalékát költeném saját "építésűre". Ám ahogy írtad ebben is nagy a rizikó. Arról nem is beszélve, ha valahol szembe jönne egy jó állapotú BC Acoustique EX-222.3...

(#1450) Mikisys válasza Zaji (#1447) üzenetére


Mikisys
őstag

Kezdésnek ez jó lesz. A minősége, ha jól építed meg egészen jó!
Vedd figyelembe, hogy ha 8Ohm-os hangsugárzóhoz építed, akkor a 2x35V-os tápból kijön az 50W teljesítmény tartósan, kb. 70W csúcsban. Ehhez olyan tápegység kell, aminek a hálózati transzformátora tud 2x28V-ot és legalább 200VA-es terhelhetőségű. Ha viszont 4Ohm-os hangsugárzókkal akarod használni, akkor 2x25V-os és 250VA-es terhelhetőségű transzformátor kell hozzá, ezzel kb. kijön a 100W csúcsban 4Ohm-ra és 70-80W-körül névlegesen.
A tápegység meghatározza a kivehető teljesítményt, ezt vedd figyelembe.
A hidas megoldásokat felejtsd el, nem megbízhatóak, nagyon függ a hangsugárzó impedanciájától, meg eleve nagyobb a torzítása is. Ez legfeljebb hangszererősítőben engedhető meg, ha nincs jobb(más) megoldás.
Sok sikert!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.