Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) deich


deich
csendes tag

bocs az első sztorno kicsit hülyén és érthetellenül fogalmaztam bocs . :((

(#1152) villamos


villamos
őstag

Eléggé elsüllyedt a topic, nem építkezik senki? Na sebaj, akkor egy kicsit felhozom. Találtam egy érdekes kis kapcsolást, egy ma reggeli logoutos cikk linkjén elindulva, amit azóta valamiért töröltek. Úgy gondoltam, hogy bedobom ide, hátha valakinek kedve támad megépíteni. Persze gondolom, hogy sokan talán ismerik is, és talán meg is építették. Na mindegy, itt találtam: [link]
Ránézésre nem tűnik nagyon bonyolult kapcsolásnak, viszonylag kevés, és olcsó alkatrészből épül fel.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1153) emberke_man válasza villamos (#1152) üzenetére


emberke_man
csendes tag

Hali

Lenne egy nagy kérdésem.Van egy adott 8 Ωos 15 wattos 6 cm átmérő körüli hangszóróm és mellé dobozba szerelve (x elektronikával összerakva [nem bontható a doboz így csak egy tekercset látok benne]) egy kis hangszóró (gondolom a magas hangok miatt).Laptopra szeretném rakni ezt a "hangfalat" (persze sztereó lenne egy ugyanolyan adottságú hangfallal együtt).Csodaszép,tiszta hangot ad ki,jól kiemeli a mélyet,de most jön a gondom (amit már gondolom sejtitek hogy mi lehet).Fele hangerővel szól mint a laptop belső hangszórója (ami nem egy nagy teljesítményű).
Kérdésem pedig:
Meg lehet-e oldani hogy külső tápegység nélkül (ellenállás buherálás) felerősítsem a hangot (nem kellene 100 %,már 30-40 % is elég lenne)?Vagy ha az nem lehetséges akkor milyen (nagyon egyszerű de valamire jó) erősítőt lehetne hozzá kreálni?Valahol találtam egy kis kütyüt de pontosan nem tom mi is lehet (talán végerősítő),ezt csatoltam.Ilyen kis egyszerű valamire gondoltam.

Ha valaki tud segíteni,azt megköszönném!

Köszi!

(#1154) villamos válasza emberke_man (#1153) üzenetére


villamos
őstag

Valóban elképzelhető, hogy valamilyen erősítő lehet ez, de hogy milyen? Túl kevésnek érzem a rajta lévő alkatrészek mennyiségét. Persze ez nem feltétlenül baj. Jó lenne tudni, hogy mi az IC, és a két végtranzisztornak látszó tárgy típusát is segíthet.
Nem igazán értem, hogy hogyan kívánod a hangerőt felerősíteni. Miféle hangfalak ezek?
A kereskedelemben kaphatóak egyszerűen megépíthető és nem túl költséges kit -ek.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1155) nagyp914


nagyp914
csendes tag

Sziasztok! az lenne a problémám h van 1 digitális parabola beltérim és van rajta optikai kimenet. Van eggy 5.1-es házimozi hangfalszettem, és azon nincs optikai kimenet a kettőt összeszeretném kötni mert akármilyen kábellel kötöm össze. túl zajos. :F És persze így csak sima stereo segítsen vki h lehetne házilag 5.1-es házimozi hangfalszettnek az aktív ládájával összekötni 1 digitális audio kimenetet. Előre is köszi mindenkinek aki segít!!! :DD

nagy peti

(#1156) Fl4tl4nd3r válasza nagyp914 (#1155) üzenetére


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Hát az 5.1-es erősítőn kéne h legyen coaxiális bemenet(rca) és gondolom a beltériden is van akkor ezt sima rca kábellel összekötöd.Jólenne tudni milyen az az 5.1 hangfalszett.... Rendes házimozierősítő,vagy a dvd lejátszós házimozi,vagy csak valami "kis" 5.1-es cucc

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#1157) Fl4tl4nd3r


Fl4tl4nd3r
aktív tag

Nah akkor énis kérdeznék!
Akarok majd építeni egy 100w-os mono végfokot kittből megvan trafóm is meg minden csak aztnemtudom h a tápot h kell rákötni....A tápot simán rákötöm a graetz hídra utána pufferkondira a pozitív felét és mehet a végfokra vagy hogy?És a hídra a + - közé tegyek szűrőkondit?

٠•● Samsung Galaxy S3 LTE Kitkat ●•٠

(#1158) zhagyma válasza Fl4tl4nd3r (#1157) üzenetére


zhagyma
őstag

Az attól függ, hogy az erősítő milyen felépítésű és milyen tápfeszültséget igényel. Minden esetre vagy szimmetrikus(+/-), vagy asszimetrikus (+) tápfeszültséget igényelhet. Alapesetben ehhez választható / méretezhető transzformátor szimmetrikus (három szekunder oldali kivezetés) és asszimetrikus esethez (két szekunder oldali kivezetés).

A transzformátor kimeneteit kell rákötni a graetz hídra (szimmetrikus: két "szélső" vezeték). A graetz hídról kijövő +/- - ra kötöd az elektrolit kondenzátort (szimmetrikus: sorbakötsz 2 elektrolit kondenzátort, a közepére (kettő közé) rákötöd a transzformátor középső kimenetét. Így keletkezik +/- tápfeszültség és egy feszültségviszonyítási pont, a "föld"). Ezután nem árt egy feszültségstabilizálás sem, valamilyen kapcsolás megépítésével / vásárlásával.

Mindezen alkatrészeket a szükséges tápfeszültség / áram (teljesítmény) függvényében és a biztonsági tartalék ráhagyása mellett (1.2-1.5 szorzó a teljesítményre) méretezni szükséges. Mivel 100W-os erősítőt említettél valószínűleg szimmetrikus tápfeszültséget igényel kb.: +/- 50 - 30V között lehet az értéke 8 vagy 4 ohm hangszóró impedancia mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1159) zhagyma válasza Fl4tl4nd3r (#1157) üzenetére


zhagyma
őstag

Az oldalon visszaolvasva [itt a lap alján] találsz egy tápellátást megvalósító mintakapcsolást szimmetrikus tápfeszültség megvalósítására, igaz a kimeneti feszültségek erősítő csatornánként pufferelve vannak (nagyon helyesen), de ez a Te esetedben elhagyható.

(#1160) villamos


villamos
őstag

Van valakinek valamilyen ötlete, hogy miből lehetne kitermelni megfelelő trafót a 30V -os VF2 -höz? Legvégső esetben eszembe jutott a videoton szétrobbantása, csak most hirtelen nem tudom, hogy szimmetrikus e a szekundere, de valami 30V jön ki abból is emlékeim szerint... Na meg elég tekintélyes szórása is van annak a dögnek... :W

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1161) fero02 válasza villamos (#1160) üzenetére


fero02
veterán

Kicsit pontosabban milyen trafó is kellene? :U

(#1162) villamos


villamos
őstag

A kapcsolás 2x30 Voltnyi szimmetrikus tápfeszt kér, 24 voltos trafóról lehet üzemeltetni, ennél többet nem ír a tervező sem... azt írja még, hogy 8 ohm terhelésnél 4A a legnagyobb áram...
Kb 72 Wattos a cucc

mod... megtaláltam: 2x24Volt 100 Watt -os trafókkal készítette, de a két végfokot külön-külön táplálja, egy-egy toroiddal. Én viszont lehetőleg csak egy trafót szeretnék...
akkor 200W -os trafó kell?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1163) fero02 válasza villamos (#1162) üzenetére


fero02
veterán

Van szimmetrikus toroidom, ami tud 2*24 V-ot (meg még pár vmit), ill hagyományos trafó szintén szimmetrikus, ami tud 2*33 V-ot, ill. van egy kisebb is, ami vmennyivel kevesebbet tud pár V-al.

Ha gondolod bizniszelhetünk. ;)

Viszont pontosabbat csak hnap tudok mondani bármelyikről is. :R

[ Szerkesztve ]

(#1164) zhagyma válasza villamos (#1162) üzenetére


zhagyma
őstag

Ha 8 ohmos impedancián 4 A áram folyik 32V feszültség mellett egy adott frekvencián, akkor az 128W teljesítményt jelent.

[ Szerkesztve ]

(#1165) villamos


villamos
őstag

Találtam egy trafót a sufniban. :Y Sima lemezes trafó, szimmetrikus 24 voltot is ki tud préselni magából (rátettünk 220 -at, megmértük), de sokféle kimenete van. 200W-os, és dögnehéz, sacc/kb 4kiló...
Attól tartok viszont, hogy nem kifejezetten audio célokra rakták össze, sőt biztosan nem. Nem tudni milyen szórása van. :F Mindegy, élesztéshez, kísérletezéshez stb. biztosan jó lesz, legfeljebb majd valami tápegység lesz belőle, vagy ilyesmi... :DD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1166) bartucc


bartucc
addikt

Sziasztok!

Kis segítség kellene:
Egy erősítő építésén gondolkozok, amit "tudnia" kellene:

-Pc-re köthetőség
-2*15W min.(aztán majd mondjátok felfelé hogy skálázódik árban, nem a teljesítmény a lényeg)
-5-6000 körülre gondoltam.

Stereó legyen, ezek szerint ugyebár, főleg rock zenét hallgatok, de bármilyen mást is, hangulatfüggő. A lényeg a minél tisztább hangzás ebből a keretből. (viszonyítási alap a 2*4w-os genius hangfalpár erősítője, arról megy most a videoton hangfal. Ha tudtok vmi egyszrűt ajánlani ez ügyben, szívesen várom az ötleteket:)
Vállakozó kedvemben és időben nincs hiány, most bizonyos okok miatt otthon kell még lennem, komolyabb kezelés utánni épülő időszak szval ráérek bütykölni:)

Köszi előre is :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1167) perempe válasza bartucc (#1166) üzenetére


perempe
addikt

Elsőre az LM1875-öt ajánlanám.
[link]

Árak itt: [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1168) bartucc


bartucc
addikt

Megint itt vagyok, az építés végül kimaradt, nem rendelkezem annyi ezközzel, hogy megérje(vagy igen, kiderül a kérdés megválaszolása után)

Lenne egy Genius G10, és egy Genius g16 hangfalpár erősítője. Egyik 2*5W, másik 2*10W teljesítményű. Lehetséges-e vhogy hogy a kettő teljesítményt összehozni?

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1169) villamos


villamos
őstag

Rövid, tömör válasz: ezt ilyen formában nem lehet.

A megoldás, hogy veszel valahol egy igényeidnek megfelelő készüléket, vagy építesz egy kisebb erősítőt. Lehet venni egységcsomagokat, amelyekből egy komplett készülék építhető. A házi építésnél a legnagyobb buktató a tápellátás lehet, illetve a megfelelő készülékház építése.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1170) bartucc válasza villamos (#1169) üzenetére


bartucc
addikt

A trafó-t nem tartalmazzák ezek a csomagok általában? A készülékház építésénél bukkanó mi lehet? (bármi tanács, vagy hogy miből, hogyan ne...)

Köszönet előre is a válaszért! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1171) villamos


villamos
őstag

Egy csomagban általában csak egy kisebb külön egység van benne, és ezekhez kell méretezni egy megfelelő feszültségű, és áramerősségű tápegységet. (nem, nem pc tápot!). A csomagok mellé általában jár egy összeszerelési útmutató, amely tartalmazza az ehhez szükséges adatokat.
A buktatót úgy értem, hogy nem biztos, hogy számodra a házi építés a megoldás. Egy normálisabb táp kb 10k, egy készülékháznak való gyári doboz kb. ugyanennyi, ha hifi méretben gondolkodsz.. A végfok, illetve az elektronika összejöhet akár egy ezresből is, típustól és igényektől függően.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1172) bartucc válasza villamos (#1171) üzenetére


bartucc
addikt

Hát 8k-ért pedig már komolyabb, azaz minőségibb 2*35W-os erősítőt tudok szerezni. Sztem akkor nem kérdés, hogy melyik út az egyszerűbb...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1173) bartucc válasza villamos (#1171) üzenetére


bartucc
addikt

Köszönöm persze a segítséget. Így legalább el tudok igazodni. :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#1174) villamos


villamos
őstag

Manapság már tényleg nem igazán éri meg házilag építkezni. Csak akkor, ha van éppen otthon megfelelő trafó, vagy esetleg egy megfelelő készülékház, amibe lehet építkezni. Persze ha valakinek az elektronika a hobbija, akkor igen valószínű hogy összedob magának egyet. Még akkor érheti meg esetleg foglalkozni a házi építéssel, ha olyan áramkört, kapcsolást alkalmazunk, amelyek gyári darabokban többszázezer Ft -ba kerülnek.
Régebben egészen más volt a helyzet, egy erősítő bizony nem két fillérbe került, és sokszor a minőségük is hagyott kívánni valót maga után. Ezért alternatívát jelenthetett a boltban vásárolt készülékekkel szemben. Az egyik legkedveltebb darab talán a Quad 405 lehetett, szegény ember hifijének is becézték. A Hifi magazin is használt házilag épített Quad -ot referenciaként.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1175) Đaveed


Đaveed
csendes tag

Hy all! Annak ellenére, hogy a topic neve HÁZI erősítő építése én mégis mást kérnék. Esetleg tudtok - e olyan oldalt, ahol erősítők kapcsolási rajzai vannak. A probléma a következő: van egy LAB Gruppen "Lab 500" erősítőm és elszállt. Ennek kéne egy kapcsolási rajz, mert a szerelő csak így tudja megcsinálni. Előre is köszi.

(#1176) divinity31


divinity31
csendes tag

Helló most sikerült elég olcsón vennem Kenwood KRF-V5090D típust de viszont az a hátulütője hogy el van szálva benne a nagyobb végfok, Tudna valaki segíteni hogy honnan tudnék szerezni hozzá? előre is köszi a segítséget!

(#1177) DDL válasza villamos (#1174) üzenetére


DDL
őstag

Régebben egészen más volt a helyzet, egy erősítő bizony nem két fillérbe került, és sokszor a minőségük is hagyott kívánni valót maga után.

És ma sem sokkal jobb a helyzet. Sőt...

Az egyik legkedveltebb darab talán a Quad 405 lehetett, szegény ember hifijének is becézték. A Hi-Fi Magazin is használt házilag épített Quad -ot referenciaként.

A HFM ilyet soha nem tett. Nekik echte gyári Quad 405-ösük volt.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1178) perempe válasza DDL (#1177) üzenetére


perempe
addikt

Jóapám zenekari hangosításra (lagzi) használta a DIY Quad-ot. Nem volt vele probléma.
20 éve 800Ft-ért vett STK chipeket barátjának. Akkor nem volt olcsó.

Én Peter Daniel-féle LM3875-öt építek majd.
[link]

Tervezem még a Quad felújítását.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1179) divinity31 válasza divinity31 (#1176) üzenetére


divinity31
csendes tag

Hali megeen csak még egy kis apró észrevételem lenne, a Problémámhoz mert lehet hogy nem is végfok a Problémája a cuccnak, ugyanis szétszedtem, a hiba jelenség eddig az volt hogy ha bekapcsoltam bekapcsolt a relé bejött a kijelző, semmilyen hiba üzenetet nem írt ki de viszont kb 2-3 Mp után kikapcsol a cucc, a TV szerelő megnézte az a tippje hogy végfok, nos jelen ismereteim szerint ha végfokos akkor valami képen látszik rajta ha elszáll, főleg hogy van rajta valami müanyag borítás, ha elszáll, akkor a müanyagnak meg kellene minimum olvadnia rajta nem? ezen nincs sem korom sem olvadás. esetleg lehet valami más hiba forrás is erre a jelenségre?

Köszi előre is a segítségeteket....

(#1180) fero02 válasza divinity31 (#1179) üzenetére


fero02
veterán

Nem feltétlen. Ép tokozáson belül is lehet bármi.

(#1181) róbert gida válasza divinity31 (#1179) üzenetére


róbert gida
tag

Nem feltétlenűl kell "látszania" a zárlatnak.Sok erősítőt javítottám már és ha zárlatos a végfok az esetek nagy részében nem látszott a végfok IC -n nyom.Sokszor egyszerűen a hirtelen impulzív áramtól megszakad az STK-ban egy tranyó és kész már kussol is.Valószínűleg megkapja a plusz minusz tápokat az ic de mivel nem áll be a nyugalmi áram a védelem kiüti a gépet. A koppanásgátló reléje pedig azért old el mert eseteleg egyenfesz menne ki a hangfalra amit nem biztos ,hogy a hangfalad értékelne :K .A leírtak alapján tuti,hogy a végfokkal lesz a kehe.

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1182) viktor0312


viktor0312
csendes tag

Sziasztok. Én egy lekes hifi őrült vagyok.Most szeretnék megépiteni egy quad 405 erősitőt a kivámcsiság kedvéjért.Már sok jot meséltek rola.de már leégve is láttam egy párat :)Szoval egy hozzá értő véleményére és esetleges tapasztalataira lenne szükségem!

(#1183) villamos válasza viktor0312 (#1182) üzenetére


villamos
őstag

Én pedzegettem, hogy megépítem, de rájöttem, hogy nem igazán érdemes manapság. Ma már sokkal jobb kapcsolások vannak, és azok sem drágák.
Tény hogy igen népszerű ma is, de ez csak annak köszönhető, hogy sokféle alkatrészből megépíthető egy működőképes darab. Azonban már megszületésekor is léteztek sokkal jobb kapcsolások.
Ha valami félresikerül az építés alatt keményen megszívathat. Egy ismerős pl. egy egységcsomagból rakott össze egyet, a tekercseket is maga készítette el, az instrukcióknak megfelelően. Ennek ellenére nem működött megfelelően, ezért félrerakta. Pár év múlva előkerült, és kiderült, hogy a kapcsolás nem igazán jó, és több alkatrész panelre forrasztásával sikerült működésre bírnia.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1184) viktor0312 válasza villamos (#1183) üzenetére


viktor0312
csendes tag

Értelek és ettől féltem :) De akkor esetleg tudnál valami kapcsolást ajánlani nekem? semmi kép nem szertnék ic-s erősitőt épiteni! nagy vágyam egy full csöves erőlködö de ahoz nincs elegendő tapaszatalatom meg pénzem se! szoval ezé,gondoltam valami tranyos megoldásra! Nem lenne szükség a 100watt kimenőre elég lenne a fele is ha ugy van!

(#1185) P@dam válasza viktor0312 (#1184) üzenetére


P@dam
csendes tag

Üdv
Én ezt az erősítőt ajánlanám. Elég könnyű megcsinálni és olcsó is, én is most fogok egyet összedobni. Ha tudsz szerezni régi, kb 1980 előtti fadobozos tv-t akkor abban vannak csövek és egy PCL86 nevűből tudsz összedobni egy pár Wattos mono végfokot, ha szerzel hozzá táptrafót ami max 1 2 ezer Ft. A többi alkatrész meg kitermelhető a panelról.

(#1186) viktor0312 válasza P@dam (#1185) üzenetére


viktor0312
csendes tag

Köszi az ötletet meg gondolom a dolgot :)

(#1187) villamos


villamos
őstag

Én nem ajánlom a VF3 -at, nem komplett kapcsolásnak lett szánva, inkább csak arra, hogyan lehet összerakni minimális alkatrészek felhasználásával valami működőképeset. Persze működik, de szinte semmi védelem nincs benne.
Én magam részéről inkább a VF2 végfokozatot, és azon belül is a KD Mester -féle, módosítását merem javasolni. Ez az eredeti kapcsolás továbbgondolása, a hővédelem könnyebben kivitelezhető megoldása. Jópáran megépítették, kiválóan működő végfokozat, árához képest (egy végfok alkatrészköltsége kb. 600Ft, amiből a trimmer a legdrágább) kiváló hanggal.
[link]
[link]
Ha idegenkedsz a fetektől (de ne tedd), akkor alternatívaként ajánlom a B5 végfokozatot, bár ebben már egy kicsit drágábbak a tranyók tudomásom szerint.
[link]

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1188) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok

végfokot szeretnék építeni magam részére
kb 2*40 wattos érdekelne 8 ohm lehetőleg kis költségvetésből
(bár a húzósabb alkatrészeket a texastól rendelném meg)
esetleg van valakinek vmi ötlete?
nyákterv, kapcs. rajz?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1189) Speeedfire válasza Speeedfire (#1188) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

vagy egy 2*20 wattos 4 ohmos is érdekelhet

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1190) smob


smob
csendes tag

Üdv!
Ez nem igazán ide tartozik de már + őrülök és ha tudtok légyszi segítsetek:-)
Nos szval most van nekem egy Sapphire HD3850-em!
Nemrég vettem egy házimozi erősítőt(Yamaha HTR 6130)
Nos és ami probléma és az ég világon akitől tanácsot kértem vagy csak kérdeztem lehetett az akármilyen zseni nem tudott segíteni!Remélem ti tudtok!

Nos az erősítőn van 2 HDMI bemenet és egy kimenet!
A videókarimat le akarom cserélni egy HD 4670-re amin van 7.1-es HDMI kimenet!
Sztem innen már egyértelmű!:-P
Össze szeretném kötni a házimozi erősítőmet a videókártya hdmi kimenetével!
Mivel az alaplapon az integrált hangom az beszart sima hangkártyát meg nem szeretnék venni akkor inkább már egy olyat amin van digitális kimenet is de azok a kártyák + jó drágák!Akkor már ha a hangot igy + lehetne oldani HDMI-n akkor inkább videókártyát cserélnék!

Szóval aki csinált már ilyet vagy van tapasztalata kérem segítsen!
Mivel hogy itt fórumokon sem adnak nekem rendes válaszokat sokszor mert valaki vagy azt mondja hogy az erősítőn hiába van HDMI nem tudja a hangot lekezelni csak továbbítani de egy olyan manusz aki meg ért ezekhez a dolgokhoz az + azt mondja nekem hogy ez hülyeség ha van bemenete kell lennie hangnak!

Mert ha sikerülne igy bekötni az nagyon jó lenne mert akkor a a videókari cserével + oldódna a hang is..De az meg most nem megy hogy lecserélem a videókarimat aztán hang az + baszik szólni és még pluszba egy hangkártyát is vennem kéne....
Szval légyszi ha valaki tud az segítsen!

És sajnálom hogy bepofátlankodtam ide:-(

(#1191) villamos válasza Speeedfire (#1188) üzenetére


villamos
őstag

Spórolási célzattal nem igazán érdemes házilag építkezni. Maga a végfokozat, illetve az elektronika nem igazán drága dolog, kis pénzből igen jó darabokat lehet összerakni, jó példák erre az előbbiekben linkelt kapcsolások.
A végfokozat egy dolog, de ahhoz hogy a dolog működjön tápellátásra is szükség van. Egy alkalmas toroid paraméterektől függően olyan 8 - 10e pénznél kezdődik, és persze a határ a csillagos ég.
Ezen kívül be is kell dobozolni a kész berendezést, erre több alternatíva is létezik. A hifi méretű műszerdobozokat cirka 10-15e pénz táján vesztegetik. Ezért a pénzért kapsz egy szép dobozt, amin neked kell kialakítani a csatlakozókat, és kezelőszerveket.
A másik alternatíva, hogy valahol szerzel valamilyen rossz, vagy régi darabot, és azt alakítod át a céljaidnak megfelelően. Szerencsés esetben az ebben lévő trafó megfelelhet az új végfok számára.
A lényeg az, hogy házilagos építkezéssel sem igazán lehet megúszni a dolgot 25-30e pénz alatt. Ennyiért viszont nagyon jó használt cuccokat lehet találni.

Figyelembe véve a felvázolt igényeidet, bármelyik 80-as, 90- évek körüli, igényesebb sztereo erősítő megfelelhet számodra.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1192) Speeedfire válasza villamos (#1191) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

szia

közben már énis nézegettem neten dolgokat
és nem igazán kerül sokba egy ilyet összerakni
a cikk írója azt "mondja" hogy egy számítógép táp is megtudja hajtani
vélemények?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1193) róbert gida válasza Speeedfire (#1192) üzenetére


róbert gida
tag

Valóban meg tudja hajtani!? Ilyen ic-t autórádiókban láttam és hallottam.Ahhoz ,hogy ez 44 W-al szóljon kell áram is 12 V-on közel 4A. Kocsiban ez nem probléma de a számítógép tápját lehet megülteti.Persze attól függ milyen táp az!

[ Szerkesztve ]

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#1194) Speeedfire válasza róbert gida (#1193) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

hát egy kis táp is tud a 12 voltos ágán 10A-t vagy az csak parasztvakítás?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1195) moha21 válasza Speeedfire (#1194) üzenetére


moha21
addikt

általában az... 6 A-es diódák vannak bennük és ráírják hogy 20A :D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#1196) moha21


moha21
addikt

Ha van valakinek nagy teljesítményű trafója eladó az szóljon. Kb 30-40V sec
És kb 50A igen tudom nagy nem elírás...

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#1197) Speeedfire válasza moha21 (#1195) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

de ha 6 A-es akkor is megfelelő a fenti erősítőhöz vagy sem?
mindenesetre nem hinném h valami vészes áron menne a 12 V 4 A trafó 3-4k sztem

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#1198) moha21 válasza Speeedfire (#1197) üzenetére


moha21
addikt

Ahogy Róbert mondta tápja válogatja :)) Ha csak ez megy a tápról akkor valószínüleg el úgysem hiszem ki tudod hajtani a 44w-ot azt max jelgenerátorral etc...
Én egy 250W-os AT-s tápra bíznám persze előtte újrakondiznám.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#1199) villamos válasza Speeedfire (#1192) üzenetére


villamos
őstag

Nem a reklám helye, de ez, ennyiért ajándék:
http://href.hu/x/ad7n

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1200) frankie!


frankie!
őstag

Szervusztok!

DDL! Föl tudnád tölteni megint a fórum elején közölt Gainclone kapcsolásodat? Megszűnt a link. Építettem én is egyet, de szerintem lenne még mit finomítani a hangján...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.