Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) djyuri válasza emitter (#1098) üzenetére


djyuri
őstag

Csőváz!

A hangváltós kérdésedre szerintem itt tudnak válaszolni: [link]

A jelösszeadásra,pedig a nevében lévő összeadás kell...Egy jelösszegzőt kell venned/építened. Én egy 6 bemenetü összegzőt épettem és megfelelt a célra.
Pü-ben megmondom,hol lehet kapni,de itt reklám :Y

De egy egyszerűbb megoldás is van,ami kicsit lehalkít,de ideinglenesen elfogadható megoldás:
-Mind a bal és mind a jobb oldalra egy-egy minimum 10Kohm-os ellenállás és azokat kell összekötni és akkor nem károsítja sem a sztereó hatást és sem az előerősítőket.
De ezzel ez jár:
-halkulás (mármint a mélyládádnak kell nagyobb hangerőn állnia)
-és sajna esetleges gerjedés is előjöhet a nagyobb hangerőre állítás miatt. (általában kiépítés vagy az erősítő saját zaja erősödik fel ebben az esetben)

(#1102) golyani


golyani
addikt

emberek T-amp-ot, vagy hozzá való cuccost honnan tudnék szerezni?
itthon vmi 16k-s áron kapható és az eléggé nem 20dolcsi :(((

(#1103) BTO válasza emitter (#1100) üzenetére


BTO
őstag

http://www.sal.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=01.01.05.01&cikk=3038
itt 1 2utas hangváltó a többit a kollega +irta. vagy keress it a SAL -nál másik tipust és azt épits be

semmi sem tökéletes

(#1104) Szmuki


Szmuki
tag

Hi all!

Van nekem egy házi készítésű torroid trafós erősítőm.2*150W(+50W talán-)os nagyon spéci(mérnöki tervezés :) )
Hibátlanul megy nem lehetne ellőni(ha kell akkor tojást is süthetek :DDD ).De a külsejét csinosítani szeretném.hol lehet kapni ilyen segédanyagokat(minőségi potik,előlapnak való,kapcsolók....sok körítés).

Én is azon az állásponton vagyok, hogy ha valakinek van egy saját házi készítésű erölködője. Equalizer segítségével(meg amúgy is) hihetetlen milyen finom hangokat lehet kihozni belőle.






[Szerkesztve]

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#1105) BTO válasza Szmuki (#1104) üzenetére


BTO
őstag

dobozt pl itt is
http://www.lomex.hu/

semmi sem tökéletes

(#1106) bbazsy


bbazsy
őstag

Sziasztok!

Nem épp témába vágó, de lenne pár kérdésem, itt talán tudtok segíteni(nem akarok új témát neki):
Szal kérdés, h a gépből kijövő jelet ha rádugom valamilyen erősítőre, akkor nem lesz tisztább, jobb hangja, ugye? (egyelőre fejhallgatóról beszélünk(nincs pénz, lehetőség hangfalra), abból viszont high-endről(hd-555))
Szeretnék erősítőt, amit később bővíthetek CD/DVD lejátszóval, stb.. Hol keresgélhetek ilyet? (abszollút közöm nincs a dolgokhoz).

Köszi, és ha esetleg van erre szakosodottabb topic, akkor valaki linkelje be pls, én nem találtam.

bébé

[Szerkesztve]

..

(#1107) fero02 válasza bbazsy (#1106) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

A gépből kijövő jel olyan amilyen. Minimális korrekció lehetséges, de köztudott, h sz@rból nem lehet várat építeni.

Amúgy sztem egy füles meghajtásához nem kell erősítő. Ha mégis szükségét érzed, akkor elég egy nagyon kicsi is.

A minőségi füleseknek (és hangsugárzóknak is) pont az a lényege, h jó az átvitelük, nagy az érzékenységük és a dinamikájuk, tehát nem kell nagy jel neki ahhoz, h szépen szóljon.

Tehát emiatt nem éri meg megvenni egy olyan asztali erősítőt, amilyere Te gondolsz. Inkább gyűjtsed a $-t egy komplett rendszerre. ;)

Üdv!

(#1108) bbazsy válasza fero02 (#1107) üzenetére


bbazsy
őstag

köszi a gyors, korrekt választ, sokat segítettél:)

pici erősítőre gondoltam amúgy(használtan), egy CD lejátszóval, de akkor várok még valsz:)

..

(#1109) fero02 válasza bbazsy (#1108) üzenetére


fero02
veterán

Nm!

Kicsi erősítő alatt max 2x1W-ot értek.

Üdv!

(#1110) LukE


LukE
veterán

halih!

Hangszóró vezetéket, olyat, amivel a membránt, és a hangszóró vázát össze tudom kötni, hol lehet szerezni? Próbáltam helyettesíteni néhány féle "sima" vezetékkel, de elég rettenet hangja lett...

(btw lm3886, vagy valami hasonló gainclone állathoz nem kreál(t) valaki nyákot?)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1111) fero02 válasza LukE (#1110) üzenetére


fero02
veterán

Mérd meg milyen hosszú kell, sztem tudok adni Neked.

(btw lm3886, vagy valami hasonló gainclone állathoz nem kreál(t) valaki nyákot?) Ez mi ez?

(#1112) LukE válasza fero02 (#1111) üzenetére


LukE
veterán

Azt megköszönném. Most inkább nem szedném szét, de 20cm-nél biztosan nem kell több.

[link] valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1113) fero02 válasza LukE (#1112) üzenetére


fero02
veterán

20 cm? :Y

Mit akarsz annyival? 5 cm-esnél kosszabbat soha nem láttam még...Az egy 50 cm-es hsz-en volt, amit javítottam...

Ilyen végfokot nem építettem még...

[ Szerkesztve ]

(#1114) LukE válasza fero02 (#1113) üzenetére


LukE
veterán

mmkay, 20cm túlzás :) Egyébként egy 25-ös hangszóróról van szó. És van egy másik ugyan ilyen. Azt nem szedtem szét mostanában, de nem mai darabok. Ha van belőle "bőven", és nem valami elborult ára van, akkor kérnék annyt, hogy kettőre elég legyen, ha az is elfáradna.

Kössz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1115) fero02 válasza LukE (#1114) üzenetére


fero02
veterán

Akkor 20 mm? :DDD

Na majd ha legközelebb megyek ki dohányozni, akkor megnézem h mit tehetek az ügy érdekében...

Hsz típust esetleg tudnál mondani?

(#1116) LukE válasza fero02 (#1115) üzenetére


LukE
veterán

Valahol a kettő között inkább :)
Videoton Corona D 258 A. Egy kis csöppség :))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1117) LukE válasza LukE (#1116) üzenetére


LukE
veterán

Pontosabban az a doboz volt. A hangszoro Videoton HA25/10KS.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1118) fero02 válasza LukE (#1117) üzenetére


fero02
veterán

Alu vagy lemezkosaras?

(#1119) LukE válasza fero02 (#1118) üzenetére


LukE
veterán

alu

szerk: szerintem menjunk at mailbe/PM-be, a tobbieket valszeg nem erdekli :D

[ Szerkesztve ]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1120) fero02 válasza LukE (#1119) üzenetére


fero02
veterán

Ahhoz kb 10-12 cm kellene, annyim pedig nincs.

De itt tudsz olcsón venni...

Nem megyek azért sem ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1121) LukE válasza fero02 (#1120) üzenetére


LukE
veterán

hehe.
Thx mar csak ra kell jonnom, hogy melyik pesti partneruknel kaphato...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1122) fero02 válasza LukE (#1121) üzenetére


fero02
veterán

Az a legolcsóbb, ha tőlük rendelsz. Akkor még kb 100 Ft-tal lesz több a posta miatt és nem kell kifizetned senki haszonkulcsát ;)

(#1123) Szmuki válasza Jim Tonic (#50) üzenetére


Szmuki
tag

Van egy házilag épített erősítőm.Fel akarom dobni a külsejét.Nem tudnátok ajánlani olyan weboldalt, ahonnan lehet rendelni különböző színű, fajtájú előlapnak való fémlapot?
Meg potira igényes tekerő gombot,krómozott fület...stb.

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#1124) @lbert


@lbert
tag

Üdv szikravadászok és műherészek!

A téma nem pont audió jellegű de ide köthető.
Annó tanítottak elektrotechnikábol valami olasmit mint ipulzus v kapcsoló üzemű tápegységek. Régvolt. Nagyon! Az akkori affinitásom valahogy az a bizonyos kétéltű popója alatt lehetett, mert szinte csak az elvre emlékszem haloványan. Ha valaki tudna szolgálni szakirodalmi javaslattal. akár fizikálisan (rendes könyv) akár e-book (webwswn) sokat segítene. Előre is köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#1125) frankie! válasza @lbert (#1124) üzenetére


frankie!
őstag

nézz szét a Hobbielektronika honlapján a letölthető anyagok között, vagy keresd Hood vagy Ágoston könyvét!

(#1126) LukE válasza @lbert (#1124) üzenetére


LukE
veterán

[link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1127) ttower


ttower
aktív tag

üdv mindenkinek. lenne itt olyan vállalkozó szllemű egyén aki csinálna nekem egy előfokot basszusgitárhoz? lehetőleg minél kisebb legyen, bemenet a gitár, átamforrás max egy elem)hordozni szeretném), kimenet pedig fülhallgató lenne (6,35ös ha belefér). illetve a gitár mono jele ha lehet, szóljon mindkét csatornán
alőre is köszönöm
tejfel

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1128) BluEyes válasza ttower (#1127) üzenetére


BluEyes
őstag

Nem tudom, mit is akarsz konkrétan, de ezt pont erre (is) találták ki: [link]
Elemről is megy, füleskimenet, pici, jól szól, profik csinálták. Az ára se vészes. Mire egy kókler összetákol neked valamit, alkatrész, doboz, munkadíj, nem lesz sokkal olcsóbb, oszt még nem is lesz jó. De te tudod.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1129) ttower válasza BluEyes (#1128) üzenetére


ttower
aktív tag

Zoom B1 basszus multi-effekt pedál? :F
szerintem inkább egy ilyen kéne. nem hiszem hogy 17k lenne, és arra tökéletes hogy suliban holt időben elszüttyögjek vele. és az egész mehetne egy elemről is.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1130) BluEyes válasza ttower (#1129) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, jóvan. Ez tényleg occsóbb. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1131) ttower válasza BluEyes (#1130) üzenetére


ttower
aktív tag

nem lenne kedved megcsinálni? :U :B

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#1132) fero02 válasza ttower (#1131) üzenetére


fero02
veterán

Ez pofon egyszerű kis kapcsolás. Ha tudsz forrasztani, akkor Te is meg tudod csinálni. ;) Még panel sem kell neki. Doboznak meg bármi jó, amit csak meglátsz.

(#1133) Kapor_Ur


Kapor_Ur
csendes tag

Sziasztok, ide is belököm a kérdésem, hátha pont erre jár egy szakember... szóval tönkrement az erősítőm, szervíz kéne: [link]
:R

(#1134) LukE


LukE
veterán

szépjóreggelt!

Nagykérdés: TDA1543 vajh nem-audio dacként hajlandó működni?
Vagyis nem kapna folyamatos adathalmazt bemeneteire, hanem csak néha rúgdalnám bele a következő értéket.
Időzítésekre csak minimum értékek vannak megadva, de nem erre van tervezve szegény.
(azért mert olcsó, kicsi, tizenpár bit dacot nemigazán találtam, nemhogy kettőt 1 tokban.)

Kiskérdés: Vref-re 1k, a két outra is kb 1-1k, és 1-1 feszkövető 1-1 opa-val, és mindenki (többékevésbé) boldog?

Alterkérdés :) Nem tud valaki tizenpárbites, kicsi, olcsó IIC, SPI dac-ot? Olcsó alatt az előbb említett párszáz Ft-ot értem. 2-4-sok csatorna egy tokban sem lenne ám gond :)

kössz

[ Szerkesztve ]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1135) frankie!


frankie!
őstag

Milyen erőstőt ajánlanátok 600 Ohmos 88 dB érzékenységű fejhallgatóhoz?
Elsősorban kapcsolások érdekelnének.

(#1136) SAnyi_


SAnyi_
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit leült a téma, pedig pont érdekelne egy-két vélemény és néhány tanácsot is szívesen vennék. :)

Még mondhatni analfabéta vagyok elektronikából, pedig már tanulom egy ideje. Úgy gondoltam még tavasszal, hogy nyáron lesz időm valami saját készítésű cuccon ügyködni, de sajna nem sok időm van a gyakorlatok mellett. No de ebben a kevés szabadidőmben szeretnék egy erősítőt összebarkácsolni. :)
Szerszámok és műszerek tekintetében elég rosszul állok, de már dolgozok a legszükségesebbek beszerzésén. (forrasztó páka, multiméter, breadboard, alkatrészek, kábelek) IC-t se nagyon vettem még, de ez is meg fog változni a közel jövőben.

A hosszú bevezetés után akkor a tárgyra térek. A kiszemelt erősítő kapcsolás: MZR-756. (Rádiótechnika 2001/7-2001/12). Megvan a kapcsolás, de még nem böngésztem végig. Előtte elkezdtem azon tűnődni, hogy hogyan fogok jelet adni neki, meg milyen tápra lesz szükség és rá kellett jönnöm, hogy nem tudok válaszolni ezekre a kérdésekre. A panel tervezése és gyártása is elég homályos.

Szóval tapasztalt emberekre lenne szükségem. :D

Nézzünk először néhány konkrét kérdést:
1) Milyen legyen az áramforrás? (kapcsolási rajz is jöhet.)
2) Honnan érdemes venni/rendelni az alkatrészeket?
3) Ha OrCad-ben sikerülne egy normális kinézetű nyáktervet készíteni, azt hol tudom legyártatni? (ezt mindenképpen hozzáértőre bíznám)
4) Hogy áll össze ez az egész erősítős téma? pl mikor kell előerősítés? mennyire kell foglalkozni a hűtéssel és az árnyékolással?

Van még sötét folt dögivel, de nem sietek :)

(#1137) perempe válasza SAnyi_ (#1136) üzenetére


perempe
addikt

Érdemesebb itt szétnézned.
[link]

Ebay-n elég tűrhető KITeket árulnak.
NAIM POWER AMPLIFIER KITS - BASED ON NAIM NAP140
2 X POWER AMPLIFIER KIT - BASED ON NAD 3020
2 X MOSFET POWER AMPLIFIER KIT - BASED ON CITATION 12

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1138) SAnyi_ válasza perempe (#1137) üzenetére


SAnyi_
csendes tag

Köszi a tippeket!

Valószínűleg veszek majd egy-két kisebb kit-et, de csak gyakorlásnak.

(#1139) spotless


spotless
csendes tag

sziasztok!

nem tudtok valakit, aki vállalna egy olyan eszközt, ami az alábbi tulajdonásgokkal rendelkezik:

6 RCA (vagy RCL, nem tudom) bemenete van)
1 RCA (RCL) kiemenet

ez egy olyan eszköz lenne, amivel 6 DB hifi cucc kimenetét tudom ráküldeni egy 1 db erôsítô bementére

elôlapon jó lenne minden bemenethez egy VU-meter.

.

(#1140) spotless


spotless
csendes tag

elromlott egy orion nagyon régi erôsítôm.
nem tudok BP-en szervízt??? I-II-III-XII kerület elônyben!

hogy el is tudjam vinni ....

.

(#1141) villamos válasza SAnyi_ (#1136) üzenetére


villamos
őstag

jó kis kapcsolás, igazi alkatrésztemető, az tény, viszont viszonylag egyszerű alkatrészekből, amelyeket akár régi levedlett tv-k ből is ki lehet bontani... Kezdésnek erősen ellenjavallott, előtte próbálj egyszerűbb dolgokat összeállítani, azokkal némi gyakorlatra szert tenni, és csak ha biztos vagy a dolgodban akkor kezdj neki összerakni, persze alkatrészeket nyugodtan gyüjtögethetsz hozzá, (vagy akár máshoz is) Ha mondjuk meglátsz egy kidobott rádiót, akkor érdemes szétberhelni, és minden használhatónak tűnő cuccot elrakni, ki tudja melyik mikor lesz ló valamire... ónszippantó kell majd ehhez a művelethez, nameg páka... természetesen nem pisztolypáka, azzal leginkább csak gányolni lehet, hanem valamilyen weller, vagy esetleg puskás páka. Persze ezek nem olcsóak, de elég egy páka, és hozzávaló trafó, illetve tartó...

Azt tudod, hogy ez csak egy végfok? Tehát ahhoz hogy erősítő legyen, kell hozzá egy előerősítő is majd...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1142) fero02 válasza spotless (#1139) üzenetére


fero02
veterán

Vegyél egy keverő pultot. ;)

(#1143) SAnyi_ válasza villamos (#1141) üzenetére


SAnyi_
csendes tag

Azóta még emésztettem a témát, meg olvasgattam itt-ott és még tartom, hogy ez lesz a főmű a közeljövőben. :D
Kezdetnek memóriákat, meg ellenállásokat forrasztgattam vmi pöpec kis hőfokszabályzós, cserélhető hegyű cuccal. Kezdek tisztába jönni néhány alapfogalommal, meg technikával is. Most ott tartok, hogy rendelek pár KIT-et, amikkel lehet tovább fejlődni. És persze veszek egy saját pákát is. Ez van most tervben, szerintem kezdetnek bőven elég.

Azt tudom, hogy ez csak végfok. Gyakorlatilag egy egész rendszert kell köré építeni. Még nincs letisztázva sem a trafó, sem a hangerő szabályzás, sem az előerősítés. Szóval elég gyerekcipőben jár a dolog, de valamennyire haladok.
Hiányzik a hűtés, a doboz meg a ki- és bemeneti csatlakozók típusa és száma.
Kb mindre létezik elképzelés, de semmi sem biztos.

Talán annyival vagyok még előrébb, hogy mostmár van keret, amiből garázdálkodhatok :D

(#1144) villamos válasza SAnyi_ (#1143) üzenetére


villamos
őstag

A páka mellett én ezt is megvenném, ha nincs még. Nem drága, és jó. [link] :K
Előfok kit: [link]

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1145) SAnyi_ válasza villamos (#1144) üzenetére


SAnyi_
csendes tag

Üdv újra!
Kicsit komótosan haladok, de sebaj :)

Egy olyan problémába futottam bele, hogy nincs egy-két alkatrész a HEStore-ban.
Ilyenkor mi a jobb megoldás? Írni nekik, hogy próbálják meg beszerezni, vagy keressek vmi hasonló paramétrű cuccot?

Még valami: az építési tanácsoknál az van, hogy stiroflex legyen a kisebb tűrés miatt. A helyzet az, hogy ez a tulajdonság sehol nincs feltüntetve...

Multisimben megépítettem az áramkört, de a teszt elég érdekes eredményeket hozott. Ez alapján szeretném a nyákot is megtervezni, úgyhogy rendelés előtt valahogy még működésre akarom bírni.

(#1146) LukE válasza SAnyi_ (#1145) üzenetére


LukE
veterán

lomex, ret, hqvideo, sos, elektrokontha, mikronika, kismillió1bolt.
tme (szállítanak MO-ra, nem különösebb macera a rendelés), farnell...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1147) madsnail


madsnail
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon buta kérdésem. Ha van nekem 1 kicsi erősítőm, mondjuk 2x40W-os sztereo, lehetséges-e hogy a 2 csatornát 1 mono csatornába kötni és ezáltal a kimenő teljesítményt összeadni (1x80W)? Én egy subwooferhez szeretném használni ami ugye csak 1 hangszoróból áll.

Ha már esetleg volt ilyen kérdés akkor légyszives az oldalszámot mondjátok meg.

Üdv.

(#1148) DDL válasza madsnail (#1147) üzenetére


DDL
őstag

Igen lehet (hídkapcsolásnak hívják), de ha nem vagy otthonos az elektronikában (a kérdésedből itélve nem) ne fogj bele...

Ödv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1149) deich


deich
csendes tag

sziasztok én egy tökre kezdő vagyok ilyen téren van egy pár hangszóróm (pontosan 6db) csináltam nekik egy dobozt (sztereósat), amibe betudom dugni a vezetékeket mint egy hifi hátuljába . erre a dobozra kötöttem egy dzsek dugot és ez vana gépre dugva de mit ne mondjak igy elég gyér . Van két hangfalam épitett autóhangszórókbol (egy dobozba 3 hangszóró van ) .van kettö amelyik ilyen régebbifalyta egy dobozba 2 hangszoro van és van egy saját ugyancsak épitett amiben három hanszoro van és egy házimozi mélyládálya . ezekhez szeretnék egy erösitött . késziteni de mint már emlitettem ilyén téren nem értek semmihez . a hangszorokat még csak csak összekötögettem párhuzamosan de egy errösitő komolyabb dolg . És ha valaki tudna nekem segiteni részletesen akkor én nagyon megköszönném . elöre is kösszönöm a leendö segitséget deich :R :))

(#1150) deich


deich
csendes tag

sziasztok nekem van 6 db hangszóróm két db épitett három hangszórós (autohangszóróból )és két régebbi fajta gyári kéthangszórós, egy épitett 3 hangszórós és egy házimozi mélyládálya . csináltam hozzájuk egy stereós dobozt ami a gépre van dugva egy dzsek dugóval de ez igy elég gyéren szól ezért szeretnék egy erősítőt késziteni . én még teljesen kezdő vagyok e téren de szeretnék beletanulni a dolgokba . Ha valaki rám tudná szánnia fölösleges idelyét akkor nagyon megköszönném ha segitene elöre is köszö :R :)) :) :DD nöm a leendő segitséget deich

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.