Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Router válasza BTO (#750) üzenetére


Router
őstag

mit kell kutakodni? bemegyek a boltba és megveszem :F
Nyák marás kb 15 perc :C

www.reballing.hu/forum

(#752) BTO válasza Router (#751) üzenetére


BTO
őstag

akkor jó helyen laksz,jó boltok-bolt- van a közeledben.

semmi sem tökéletes

(#753) Router válasza BTO (#752) üzenetére


Router
őstag

Igen ilyen szempontból szerencsés vagyok mert van pár bolt kecskeméten :)

Közben elkészült az erősítőm ez alapján: [link]

még nem tudtam teljesen kihajtani mert a táp még most készül hozzá :)

www.reballing.hu/forum

(#754) TELECASTER


TELECASTER
csendes tag

Srácok tudna nekem valaki adni egy jó tippet? :F

haverral altalaban parkban szoktunk este kivonulni es beszelgetunk, sörözgetünk es zenez halgatunk.... :F

a zene mp3 lehatszorol megy es ra van kotve a hangszorora, nos ugyebár a parkba nincs áram és kéne valami kis elemmel müködö erösítő ami már csak egy kicsit nagyobb hangerőt biztosítana az egyébként árammal müködö hangfalpár vezeték nelküli része által..
mivel ha csak az mp3 utan van kotve a hangszoro akor nagyon halkan szol es szeretnek kicsit hangosabb zenet :U

vagy van egy regi tevebol koszedett 2 hangszorom azok 10w osak az is jo lenne ha megszolalna ha a szamitogephangfalhoz nem tudtok segitseget adni... :P

elore is koszonjuk.. :R




ROCK'nROOL

(#755) Router válasza TELECASTER (#754) üzenetére


Router
őstag

Szia!

Azt ajánlom hogy a számítógéphangfalban levő erősítő trafójának helyére tegyetek 2-3db 9V-os elemet párhuzamosan kötve! áltílában ez elég szokott lenni a kisebb hangfalakhoz mivel a trafó is 12V körül van, hamarabb elkezd majd torzítani de legalább szól :)

ha van valami kérdésed akkor írd le nyugodtan!

www.reballing.hu/forum

(#756) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Buherálósoknak:

Van itthon dobozban egy pár erősítő kit, most nem tudom pontosan, talán 20-30 wattosak, és hozzá egy DOLBY dekóder kit házimozihoz!! Sosem raktam össze, és megvan dokumentáció, panelek, alkatrészek, potméterek, stb.

Doboz kell neki, meg stabil táp.
Nos, ha valakit érdekel a téma, dobjon már meg egy privivel.
thx

(#757) golyani válasza TELECASTER (#754) üzenetére


golyani
addikt

Router linkje aalpján gyárthatsz egy erősítőt tök eccerű 12V-on 8-ohmon 9 wattot lead.
szerintem elég egy parkba...
1700Ft/panel.kb-ra. hangja elég tűrhető...
én ilyet fogok maszekolni robogó isaktartójába nyáron 2 db Sal bc-2-100-as hangszóróval szintén mp3-ról fog szólni.

(#758) User64476 válasza golyani (#757) üzenetére


User64476
őstag

A BC-2-100at szerintem felejtsd el, nagyon rossz hangszóró. Nekem is van kettő itthon, ultragagyi, se a terhelést nem bírja, se rendes hang nem jön ki belőle...

(#759) golyani válasza User64476 (#758) üzenetére


golyani
addikt

jó de akkor mutass hasonlót ami robiba jó. ide nem kellenek ultra igények. az egészet a lehető legolcsóbban meg akarom csinálni.

(#760) User64476 válasza golyani (#759) üzenetére


User64476
őstag

Hát, én inkább ajánlanám a Hangszóró2000 (ex Videoton) 10cm-es hangszóróját, valami kis csipogóval megtámogatva. Nem drága, és legalább érzékeny, meg bírja ha hajtod.

http://www.hangszoro.net

(#761) golyani válasza Router (#744) üzenetére


golyani
addikt

jujj te most láttam meg ezt a kapcsolást.
azt mondja meg nekem vki h ez egy akkuról h virítana? robogóba lenne. egy 80W-os SAL hangfal párhoz.
megnéztem a Hangfal200-es dolgokat is de maradok salnál nekem megfelel.
vagy ki mitajánlana ezek mellé erősítőnek. lényeg h olyan 2*20W kellene?

(#762) User64476 válasza golyani (#761) üzenetére


User64476
őstag

OK.

TDA7386, 4x~40W 12 voltról, 1500Ft környékén kapható. Olyan IC-t ami 2db kimenettel rendelkezik most nem tudok mondani, jelenleg ez a 7386 jutott eszembe. A legtöbb autórádióban ez van.

(#763) golyani válasza User64476 (#762) üzenetére


golyani
addikt

it a 4*40-et zenei-n vagy sinusosan kell érteni?

(#764) thaler2 válasza golyani (#761) üzenetére


thaler2
senior tag

2x20W -hoz a legmegfelelőbb a tda2030 sz.tem.

(#765) Router válasza thaler2 (#764) üzenetére


Router
őstag

osztom, ha nagyon olcsón meg akarod építeni akkor TDA 2030 (20W) vagy esetleg végtranyókkal kiegészítve ~40W de láttam már 200W-os kapcsolást is tda 2030-ra :) valahol meg is van!

egyébként én is tda 2030-al csináltam meg az eslő végfokomat és sztem ha jól szűrt tápot kap akkor egész emberi hangja tud lenni :)
és az sem mellékes hogy az ic darabja 250ft körül van max :)

www.reballing.hu/forum

(#766) golyani válasza Router (#765) üzenetére


golyani
addikt

te linkeltél fenteb egy kapcsolást végtranyókakl megspékelve.
de hoyg jön ki belőle 20W adatlapja szerint 14W 4ohmon.
250?? az jó én tavaly nyár elején 700 körül vettem, na mind1.
szal szonnyátok h TDA2030 végtranyókkal vagy anélkül. én is erre gondoltam... esetleg egy TDA7xxx ami 2*25 és egy IC-ben stereo, az milyen az?

(#767) Router válasza golyani (#766) üzenetére


Router
őstag

700ft :Y az akkor vagy nem ilyen ic volt vagy csúnyán átvertek :F
én nemrég vettem 4db-ot 1k körül :)
tda2030 sztem bőven elég lesz neked :) de ha többre vágysz akkor megküldöd végtranyókkal és kész :)

www.reballing.hu/forum

(#768) golyani válasza Router (#767) üzenetére


golyani
addikt

ja csak a végtranyósba más nyák kell é nmeg nme fogom átforrasztgatni...
jó lesz az egyből végtranyóval ;]
Margó néni örülni fog neki ;] tééleg
ami van bss-es oldalon ott azt a 4ohmon 40W-ot zenei-be vagy sinusosba kell érteni?

(#769) Router válasza golyani (#768) üzenetére


Router
őstag

azt nem tudom de azt igen hogy magában is jól szól a tda2030 :)

www.reballing.hu/forum

(#770) golyani válasza Router (#769) üzenetére


golyani
addikt

azt én is tom nekem is van.. csak gagyi a hangszóróm de hifi hangszóróját is jól küldi az 6ohmon 80W-os asszem.

(#771) BTO válasza golyani (#766) üzenetére


BTO
őstag

http://www.electronica.ro/audio/TDA2030A.shtml

semmi sem tökéletes

(#772) BTO válasza golyani (#766) üzenetére


BTO
őstag

linkeltem már neked régebben KIT - eket cimeket.
kapsz most is többet .
http://www.d-audio.hu/category_53/zenid_2617775428892b4dc0dafe32d743759e/index.html
http://www.dspsystem.hu/index.php?m=500&K=&ak=&tid=40368&gyorkereso=&kerkif=&megnevben=&hivszamban=&leirasban=&kerar=&muvelet=&akmn=&ktipusok[]=11
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/
http://www.urbanelektronika.hu/

semmi sem tökéletes

(#773) BTO válasza Router (#769) üzenetére


BTO
őstag

valóban jól szól.

semmi sem tökéletes

(#774) emitter válasza golyani (#763) üzenetére


emitter
őstag

gondolom szinuszos, tehát nem pmpo :DDD gondolj csak bele, kis sz@r kazettásmagnókra ráírják, h 120 meg 200W, na az csak zenei pmpo lehet

(#775) CPT.Pirk válasza Router (#769) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ahól nincsennek komolyabb igények, ott igen... de a komolyabb TDA-k már vackok, érzékenyek mint a rosebb -lásd 100W-os TDA...


Valaki tud nekem mondani hibrid kapcsolási rajzot erősÍtőhöz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#776) golyani válasza BTO (#772) üzenetére


golyani
addikt

ezek jók én ezeket olvastam ott is de ezeknek a TDA2030A-n kívül mind 12-től több volt kell nekem meg robogóba lesz.
azt mondja meg nekem vki h mi a különbség szimmetrikus és asszimmetrikus táp között??
és ehhez milyen kell? ha csak rácsattintom egy akura akkor gondolom fog menni.

(#777) CPT.Pirk válasza golyani (#776) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

a asszimetrikus táp egytápfeszültségű, jelen esetben a tda2030A igényel +12 V-ot, meg egy földet.

a szimmetrikus táp pedig mondjuk + és - 40V -ot szolgáltat, valamint egy földelést, ez a komolyabb erősÍtőkben találhatók meg, ehhez egy középmegcsapolású trafó kell, vagy egy sima trafó és 2 dióda + 2 kondenzátorral felépitett hálózat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#778) golyani válasza CPT.Pirk (#777) üzenetére


golyani
addikt

[link]
és ehez milyen táp kell ha ezt csapom csak úgy rá a zakkura az úgy jó?

(#779) CPT.Pirk válasza golyani (#778) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

nah, ezt már nemtudod csak simán ''rácsapni'' vagy felteszel mégegy aksit a mocidra, sorbakötöd őket, aztán a plusz marad a +12 v., ahol összekötötted őket, az lesz a 0V, a szabadon maradt negatÍv pont a második akksin meg elvileg a -12 lesz. Javaslom az egytápfeszültségű erősÍtő alkalmazását motoron, mert kicsit egyszerűbb...

elvileg létezik tápfeszültség inverter kapcsolás amit tudnál használni 1 darab akksi esetén, valahol láttam, majd körűlnézek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#780) golyani válasza CPT.Pirk (#779) üzenetére


golyani
addikt

megköszönném...
akkor marad az alap tda2030-as kapcsolás...

(#781) CPT.Pirk válasza golyani (#780) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

ha a 2030 -al megelégszel, akkor nem kell semmi, max egy nagyobb méretű elko-t kell bekötni a + és a test közé, hogy mindig legyen elég szufla...

Mit fog erősÍteni a mocin? Mármint milyen célra lenne?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#782) golyani válasza CPT.Pirk (#781) üzenetére


golyani
addikt

egy pár SAL BC-2-100 vagy 130-as hangszórót fog küldeni de van vmi AHP nevű is vagy ezt vagy azt...
ilyen is hobbiszintű zenéltető eszköz mp3-ról mer esténként szoktunk bandázni és mocival eccerűbb mászkálni mint kocsival, de a kocsiba is lesz olyan 130k értékben egy cucc.

[Szerkesztve]

(#783) CPT.Pirk válasza golyani (#782) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

mekkora teljesÍtményre vannak készÍtve az előbbi hangfalak?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#784) golyani válasza CPT.Pirk (#783) üzenetére


golyani
addikt

pfuhh 2*50W asszem zenei de nem tuti.

(#785) CPT.Pirk válasza golyani (#784) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát, akkor ez a TDA jó lesz neked, vannak nála erősebb TDA-k, de azoknak már szimmetrikus táp kell, de ha találsz egy kb 25W-os erősitőt, ami még egytápfeszültségű, akkor azt tedd rá, de ne legyen nagyobb teljesÍtményű, mint a hangszoró fele...


Hány Ohm-os hangfalak ezek? Mert a 2030 -as elbÍrja a 4Ohm-ot is, és néhány wattal többet ad le, mint 8 Ohm-on...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#786) golyani válasza CPT.Pirk (#785) üzenetére


golyani
addikt

4ohmosak
tda2030 12 voltról 4 ohmon kb 12W-ot ad le 1kHz-nél mérve.
[link]
ez lenne az egyik esélyes hangszóró.
[link]
e a másik.

ja a hangszóró előtt a 2000-es kondi micsinál? szűr? ja és a táp kondi melyik, ami a tápot szűri??
[link]

(#787) CPT.Pirk válasza golyani (#786) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezeket a hangszórókat autóba hátra tervezték? Mert akkor nemtudom, hol fér el egy motoron egy legalább 100L -es fa láda, mert ezeknek bőven kell a légtérfogat...

A 2000u -os kondenzátor csak az egyenfeszültségeket választja le a hangszóról, egy fordÍtott szuperponálás tőrténik, és a kondi után már csak a váltakozó jel megy tovább, az értéke azért ilyen nagy, hogy a 20Hz-20Khz -es átvinni kivánt tartományban ne okozzon semmijen hatást.

A szűrőkondenzátorok jellemzően kis értékűek (vékony kerámia kivitel) -itt 100n és 100u -os kondik végzik a szűrést, ott csupán annyi tőrténik, hogy egyenfeszültség számára a kondi szakadásként létezik, ám az erősÍtőre káros válltakozó jeleket szépen levezeti a földelés felé. Az értékük azért ilyen kicsi, hogy a lehető legnagyobb frekvenciasávot átfogják, és ott rövidzárként viselkedjenek...

A mutatott kapcsolás meg a gyártói ajánlás, viszont az életben még nemláttam sehol alkalmazva, pl d-audiónál 990Ft -ért megkapod, de azis más áramkörrel van megcsinálva...

[Szerkesztve]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#788) golyani válasza CPT.Pirk (#787) üzenetére


golyani
addikt

100l-es fa láda? ugyan már.
ezek autó ajtóba valóak. meg én azt mondom h autóba kaalaptartóba aki igényes nem rak semmit. én első ajtókba + mélyláda lesz.

értem én a gyári kapcsolást csináltam és a d-audio-s is arra hajaz csak más elrendezésben.
de pl a gyári kapcsoláson mi az amin ha változtatok az nekem csak jó lesz?
vagy akkor kérek egy TDA2030-s kapcsolást ami nem a gyári szerint van mert én még csak ilyet láttam.

(#789) CPT.Pirk válasza golyani (#788) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 100L-ert arra gondoltam, hogy kalaptartóba tervezett hangszórók, de ha ajtóba, akkor nó problem...


A gyári kapcsolást még nem halottam szólni, de a d-audio-s ból már megcsináltam párat, azok szólnak rendesen, váltzotatásképp max egy diódát tennék be a tápköri ágba, Így véletlenűl sem kaphatna az áramkör ellenkező polaritást, meg a benne lévő elektrolit-kondenzátort egy nagyobbra cserélném, hogy bÍrja a szuflát...ú
Volt egy 100W -os TDA-m, kapott nagy kondikat, és annyi szufla volt bennük, hogyha kihűztad az áramból, akkor még 5-6 másodpercig rendessen szólt...

Most jut eszembe, ehez a TDA-hoz asszem tudok hidkapcsolást, neked ez jóljöhet, mindjárt megnézem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#790) golyani válasza CPT.Pirk (#789) üzenetére


golyani
addikt

köszi...
de itt melyik kondit cserélnéd nagyobbra, és mekkorára??
ha van nem gyári nem híd kapcsolásod az is jöhet. emailbe is, itt is

(#791) CPT.Pirk válasza golyani (#790) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

a kondit a tápfeszütség és a föld közé szokták betenni, jelen esetben nincs a rajzon feltüntetve, szóval egy 4700uF -os elektrolit kondenzátor polaritás helyesen bekötve a +12V és a föld közé megoldja a problémát, de nembiztos hogy egyáltalán akkumlátor esetén szükséges-e. Igazából akkor kell betenni, hogyha egy nagyobb dobütéskor szétmegy a hang, sercen, vagy egyébb bántó jelenségeket produkál... (fordÍtott polaritású bekötés esetén felrobbanhat, szal vigyáznikell az elkókkal)

A hÍd kapcsolást szerintem csak holnapra tudom megtalálni, most gépen nincs meg, de szerintem valamegy újságban láttam, de ezt majd csak holnapra tudom megnézni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#792) golyani válasza CPT.Pirk (#791) üzenetére


golyani
addikt

aha értem tehát oda a 100n meg 100u-s kondi mellé becsattintok egy nagyobbat. igazából nincs rá szükség mer még nem sercent be sehol akkuról szépen fut...
esetleg más IC ami stereo és 2*20W körül nyom???
vhol láttam de nem találom.

(#793) CPT.Pirk válasza golyani (#792) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

a 2009-es TDA IC sztereo, és leÍrsá szerint 22W-ot ad le, de 20V táp melett...

Hmmm, ebben a pillanatban találtam egy elég jót, TDA1554 -es IC sztereo kivitelű, és belső hÍdkapcsolást alkalmaz, emelett mindössze 6 kondi és 1 ellenállás kell mellé, és 12-15V -ot kér csak, ami neked ideális lenne!
Nemis keresek tovább felteszem a netre a rajzot! Nah megvan, itt a link! [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#794) golyani válasza CPT.Pirk (#793) üzenetére


golyani
addikt

köcce erre rákérdezek vmi boltba h mibe fáj.

(#795) CPT.Pirk válasza golyani (#794) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

SzÍvesen, majd Írd meg, kivi vok énis...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#796) Lui76


Lui76
őstag

Vki esetleg nem épít eladásra mondjuk 5csatornás erősítőt?

www.kezmuveskeramia.hu

(#797) CPT.Pirk válasza Lui76 (#796) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

sajna ott még nem tartok... :(

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#798) emitter válasza Lui76 (#796) üzenetére


emitter
őstag

hova kéne, hány wattos, milyen minőségű, stb
sztem te is bevállalhatod ;] vegyél 5db quadot, vagy ha nem kell akkora, akkor kisebb végfokokat - mindezt kit (egységcsomag) kiszerelésben vagy ha nem szeretsz bütykölni, akkor élesztve (összeszerelve) pl. urbán elektronika
veszel hozzá dobozt, előerősítőket, stb meg amit még akarsz és kész
sztem így a legolcsóbb - persze ez relatív :U
bár nemtom - lehet h jobban jársz egy olcsóbb gyári házimozi erősítővel...

(#799) golyani


golyani
addikt

pici problematika az h 10% a THD-ja ami szerintem sok.

[link]
ezt nézd meg! a 6. oldal tetején vagy egy tranyóval spékelt kapcsolás ahhoz mit szólsz?
és nme kel neki szimm. táp
jahop most kapcsolok h ez 36 voltot kér... és ha 12-t kap mi van akkor?

(#800) emitter válasza golyani (#799) üzenetére


emitter
őstag

én asszem tda2005-tel csináltam sztereo végfokot (előerősítő nélkül) - igaz ez kocsiba való bridge, de nekem így 2x10W számítógéphez bőven elég (saját gyártmányú hangfalakhoz van ;] ) [link]
asszem 18volt kéne neki, én csak 12-t adok, de így is elég nekem..
a 10%thd meg gondolom csak nagyon nagy hangerőn annyi, nem?
sztem a tápfesz csak a hangerőből (teljesítményből) vesz vissza, de attól még működni fog a cucc
bár.. nemtom, azért 36 helyett a harmada csak, ez egy kicist nagy ugrás..

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.