Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Sztanik válasza ReJim (#1050) üzenetére


Sztanik
tag

1. Megnézem azt az embert, aki olyan házat készít, ami kivitelre megüti egy bolti HTPC ház színvonalát. ( gondolom a számítógéped házát Te sem úgy készíted )
2. Hidd el nekem pár csavar és kijön az egész belseje egyben, és még csak szakember sem kell hozzá, hogy működjön. Attól hogy nincs dobozban, még komplett erősítő .
3. Mi az hogy nem tudod különválasztani az egyik csatornáját ? Erősítetlen jel be, a hozzátartozó erősitett kimenet a SUB-ba be. Mivel a többi csatornába nincs bemenet, így még áthallás sem lessz.
4. A SUBláda lessz rohadt nagy nem az erősítő alatta.
5. Ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy erősített jelet akarok erősíteni.
6. Minden le van írva világosan, tipusjelzéssel, és hogy miért is így csinálom.
Hogy szavaiddal éljek pont így ''nem olyna monyák megoldá, szerintem.''

Robi

(#1052) ReJim válasza Sztanik (#1051) üzenetére


ReJim
őstag

1.) gyere bemutatlak apámnak, precizitás a mestersége. és ''imád barkácsolni''
(nem én készítem, nincs rá időm. de ha csinálnék sem gagyi hajtogatott bádog lenne, mint amit gyári dobozoknak használnak.. de ízlések és pofonok...)
3.) különválasztani, nem külön használni.
4.) legyen. de akkor sem lesz valami hatékony a dolog, ha egy többcsatornás, tuneres, dsp-s ''hifi'' cuccból fabrikálsz egy bazinagy homemade subládába aktív erősítőt.
(egyébként csak annyi, hogy egyik bemenetére kötöd rá a jelet, és az egyik oldalát vezeted ki.)
5.) de.. komolyan azt gondoltam. mivel az igazi aktív hangfalakra lehet erősített jelet is kötni. (tudtommal. de mielött lehülyézel nem az otthoni hangrendszerekre gondolok.)
6.) persze értem én, hogymiért csinálod. van egy erősítőd, és a htpc-d szeretnéd hasonló dobozba helyezni. csak én nem egy mercit vennék és alakítanám át trabantnak, hogy menjen az utánfutómhoz..

de én ilyen vagyok: strapabíró, letisztult, egyszerű dolgoknak a híve.

</end.?>

(#1053) Sztanik válasza ReJim (#1052) üzenetére


Sztanik
tag

Mivel ahol megrendeltem a Kenwood erősítőt, arra nem vették a fáradságot, hogy visszajelezzenek, így máshol kell megrendelnem.
Vagy csinál a faterod nekem egy ilyet.[link] Márcsak, hogy nemaradj kakiban. Úgyis imád barkácsolni, Én meg megfizetem OK ? Küldhetem a méreteket ? De az tényleg minőségi legyen.
A vasas szakmában dolgozom, tudom mit jelent egy ilyent precízen elkészíteni.
Komolyan beszélek. Nos ?

Úgy látom mégsem érted. Mercit veszek, kidobom a motort mert az ugyis csak lefüstől, teszek bele egy Ferrari motort.

[Szerkesztve]

Robi

(#1054) ReJim válasza Sztanik (#1053) üzenetére


ReJim
őstag

nem csinál faterom megrendelésre távolkeleti gyártosoron készült bádogdoboz utánzatot. csak próbáltam vele utalni arra, hogy egy ügyes kezü ember jobbat is tudna csinálni, mint ez.
Ha neked ez kell legyen, engem nem érdekel... csak tudod a mercikbe nem szokás a ferrári motort beletenni, mert akkor a merci motort ki kell dobni... vagy eladni az autó harmad áráért :D

(ha meg fémes szakmában dolgozol, magad is tudnál csinálni egy frankóbb dobozt neki. véleményem szerint. hacsaknem mozgássérül hegesztő, vagy vak gépész vagy. véleményem szerint....)

offot, meg a flémszerűt befejeztem..

</end.?>

(#1055) Sztanik válasza ReJim (#1054) üzenetére


Sztanik
tag

Jól tetted. Ezekért a hozászólásokért kár is volt erőltetned magad.

Robi

(#1056) fero02 válasza Sztanik (#1049) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Sajna:
[kép]

Van MSN vagy Skype cimed?

Felvenném Veled a kapcsolatot ;)

Megbeszélnénk ezt a dolgot!

Üdv!

(#1057) FTeR


FTeR
addikt

hali!

talán ezt a topikot többe látogatják, ezért itt is reklámoznám a problémámat :)
ezt írtam: [link], ebbe a topikba: [link].

előre is köszönöm a segítséget! ;)

(#1058) Solt85


Solt85
csendes tag

Hali !

Lenne pár kérésem/kérdésem :

Van egy 4 x 150W-os crossoveres végfokom (nem általam, de házilag épített :D), 4db STK4048 II végfok IC vel felvértezve. Nos a szilveszteri buli kicsit megviselte, a hozzá kapcsolt hangfalakkal együtt :D.
1. kérdésem, hogyan tudom megállapítani hogy az IC -k még életképesek-e ?

Mindezekből okulva akarok bele építeni egy hangszoróvédő áramkört, amely az alábbi képeken látható (a képek a ''http://majki.fw.hu/'' honlapról származnak), viszont szeretném ha nemcsak a hangszórókat védené az áramkör, hanem ha a hangszórók leégnének az általuk okozott zárlattól védett legyen az erősítő. Szal kérdésem a következő:
2. Ez az áramkör alapból tudja ezt ?, ha nem meglehet e valósítani a mit fent írtam.

3. Ha jól vettem ki akkor ez csak egy hangszórót véd szal 4 csatornához 4 kell ?? :F vagy roszul néztem ????.......

képek:
[kép]

[kép]

Előre is kösz a válaszokat.

Üdv.

(#1059) Solt85


Solt85
csendes tag

nosz még1x a kapcsrajz :D

[link]

(#1060) DDL


DDL
őstag

Csak a hangszórót védi, a végfokot rövidzár ellen nem. A rajz ez 2 csatornához való. tehát kettő ekk a 4-hez.

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1061) Jared


Jared
aktív tag

Sziasztok!

Szakértői segítségre lenne szükségem.A problémám az, hogy nem tudom megszüntetni a
hangkártyám (audigy2) mic bemenetének a gerjedését.Mielőtt megköveznének, megjegyzem a hangkari is tartalmaz egy pici erősítőt :P .Nos eddig egy a táppal kapcsolatos tippet kaptam, miszerint ez gerjesztheti a jelet... Szerintetek van megoldás?


Üdv

Matt

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#1062) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tud valaki közületek olyan erősítőkapcsolást, ami SANYO STK394-250 típusú IC-re épül? Van itthon egy marékkal, és szeretnék péíteni egy házimozi erőlködőt belőlük.

Köszi!!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1063) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! :)

szeretnék építeni valami durva erősítőt :) gondoltam távirányításra akkor lcd kijelzőre meg mindenre. cska van 1 kis bibi :D nem tok semmit. szóval szeretném kérni, hogy adjtaok valami útbaigazítást légyszi!

köszönöm!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1064) villamos válasza mobal (#1063) üzenetére


villamos
őstag

Nulla tudással érdekes nekiállni, de mindegy. Alapvető elektrotechnikai ismeretek vannak azért, vagy még annyi sem? Gondolok itt például Ohm bácsi törvényére pl...
Mert ez esetben nem tartom túl ésszerűnek belevágni ilyesmibe.
Vagy pedig rengeteget kell olvasni, hogy legalább az elméleti alapokat elsajátítsd...
Azt tanácsolom vegyél elő egy középiskolás Elektrotechnika könyvet, és olvasgassad szépen. Ha már megismered a különféle alkatrészeket, és jellemzőiket, akkor visszajöhetsz... :))

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1065) mobal válasza villamos (#1064) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ohmbácsi van olvasás lesz. és csönd így fogom megtanulni :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#1066) BTO válasza crazygoat (#1048) üzenetére


BTO
őstag

http://oldradio.tesla.hu/
http://www.bss.fw.hu/
http://www.dspsystem.hu/
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/
http://www.urbanelektronika.hu/ :R
keresgélj !ezek közt valahol láttam ,hogy rajz van-e abba nem vagyok bizti.

semmi sem tökéletes

(#1067) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv mindenkinek!

Kérem szépen nekem segítség kéne! Méghozzá egy igen nehéz eset fennforgása ügyében!

Arról van itt szó kérem, hogy átalakítottunk, illetve szétdaraboltunk egy ORION SE1025-ös erősítőt, hogy beférjen PC-be!

Ma viszont, egy teszt keretében sikerült rövidrezárnunk, illetve földelnünk a jobb csatorna pozitívját!

Biztosítékot raktunk bele újat, de még mindíag nem szól! Sőt! Ha bizti van benne, akkor búg!

Kérem alássan, aki ennek ügyében tud tenni valamit (akár anyagi ellenjuttatás fejében) az jelentkezzen!

Kapcsolásirajz van!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1068) DDL válasza TESCO-Zsömle (#1067) üzenetére


DDL
őstag

Ha és amenyiben az SE1025B tipusról van szó (a tranyós végfokú, nem az IC-s).

A két végtranya és lehet, hogy a meghajtók is elszálltak. Ezen kívül talán még néhány ellenállás. Nem nagy gond.

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1069) TESCO-Zsömle válasza DDL (#1068) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az IC-s van, és mivel fórunokon negatívumként említették a hűtés hiányát, egy bazinagy SLOT1-es hűtő van rajta... (egyelőre még venti nélkül)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1070) DDL válasza TESCO-Zsömle (#1069) üzenetére


DDL
őstag

Hát akkor gáz van. Azt nem lehet javítani.... Ki kell cserélni az IC-t. Na ost hogy honnan tudsz szerezni az más kérdés.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1071) LukE


LukE
veterán

nem építés, hanem javítás.
Van egy Videoton Prometheus erölködőm, amit elég régóta használok, de mostanában elkezdett búgni jókis 50Hz-el. Már jó ideje PC-re kötve működik (kb éve meg se lett mozdítva), de 1-2 hete akár van rajta bemenet, akár nincs, és a hangerő poti helyzetétől függetlenül búg.
Csak erősítő módban használtam, de 0 hangerő mellett rádió módban is ugyan ezt produkálja. Valakinek ötlete a hibára? Vagy valakire, aki megcsinálná?

thx

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1072) villamos


villamos
őstag

Az 50Hz jelenlétét az elöregedett, kiszáradt tápkondik okozhatják pl. Mivel kiszárad, nincs meg a kellő kapacitása, így nem tudja így jól szűrni a tápot. A kondenzátorok cseréjével orvosolható a probléma, megfelelő feszültségű, és kapacitású kondenzátorokra van szükség. A Vidikben jellemzően 2db MM kondi található, ha jólemlékszem talán 4000mikroFadrad-osak...

Bár nekem sem szüntette meg... de mivel nálad egyik pillanatról a másikra kezdett el búgni, talán meg lehet próbálni...

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1073) LukE válasza villamos (#1072) üzenetére


LukE
veterán

hümm. Lehet nem kellett volna a radiátorcsőre rakni? :DDD Bár ez csak a visszatérő cső...

Köszi, holnap kibányászom, és kicserélem a kondikat. Ennyit megér.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1074) villamos


villamos
őstag

Érdemes lenne őket lemérni, mielőtt bármit is csereberélne az ember...
bár nemtom, hogy egyáltalán van e mivel megmérni...
A polaritásra ügyelni ám, mert ha fordítva kötöd be őket akkor bajvan... :Y

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1075) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=521720
csá megkérhetném a tisztelt urakat hogy járuljanak totyikom ill technikám fejlődéséhez :D?
köszönöm :DDD

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#1076) dany27


dany27
őstag

hello

lenne egy olyan kérdésem h valahogy megtok itthol szólaltatni egy autós sub csövet??
milyen erősítő jó hozzá?? vagy ami a kocsiba van aerősítő annak miről tok áramot adni???

UI: más erre alkalmas topikot nem találtam ha nem ez a legalkalmasabb akko ne kövezzetek meg :D

(#1077) fero02 válasza dany27 (#1076) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Az autós sub is tekinthető bármilyen sub-nak, tehát bármilyen erősítőre rákötheded nyugodtan (persze az alapszabályok betartásával), tuti nem lesz semmi baja semelyik berendezésnek.

Ha van egy autós erősítőd és arról akarod tolni, akkor kell egy nagyon izmos táp hozzá. De tényleg izmos.

Üdv!

(#1078) dany27 válasza fero02 (#1077) üzenetére


dany27
őstag

hát ez igazából hawer kérdése volt meg még egy olyan h van neki egy technics erőlöködője de végfok hibás azzal lehet vmi kezdeni ??
nem egy mai darab azt mondom

(#1079) fero02 válasza dany27 (#1078) üzenetére


fero02
veterán

Persze. Csak kell hozzá némi szakértelem...

(#1080) dany27 válasza fero02 (#1079) üzenetére


dany27
őstag

és ez mennyibe fáj?? de nem minden erőslökőhöz különböző végfok való??
elkérem a típusát ha kell!

(#1081) fero02 válasza dany27 (#1080) üzenetére


fero02
veterán

Hát az, h mennyibe kerül az nagymértékben függ attól, h mik mentek tönkre a masinában. Arra jön a szervíz díj.

Az h mibe mit raknak, az nagyban gyártó függő is.

Tipus az jó lenne viszont, akkor max meg lehet mondani, h milyen a végfok tipusa, de abból a bajt senki nem tudja megmondani. Ahhoz látni kell.

(#1082) dany27 válasza fero02 (#1081) üzenetére


dany27
őstag

én is csak annyit tudok h végfok hibás!
már így vette h végfok hibás volt! gondolom akko csak ez ment benne tönkre....

(#1083) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello !
Nyitottam egy totyikod de sajna bezáratott vala . De kérdés még mindig fenn állnak pls nézzetek be attól függetlenül, hogy zárolt és pls mondjatok vmi itt a topikban hogy mit hogy, mere meddig pls :D
Köszönöm előre is szakértelmetek
Hello

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#1084) fero02 válasza dany27 (#1082) üzenetére


fero02
veterán

Ez nem így megy...

(#1085) dany27 válasza fero02 (#1084) üzenetére


dany27
őstag

Van itt vki aki közel lakik Balatonberényhez??
És megtudná javítani??
Holnap modnom a típust!

(#1086) fero02 válasza dany27 (#1085) üzenetére


fero02
veterán

Én pont ellenkező irányban lakom. :P :DDD

(#1087) BTO válasza Bici (#1062) üzenetére


BTO
őstag

ha jol látom nem hang végfok ic.
http://www.semic.sanyo.co.jp/news/new_product/pamph_pdf_e/VOL153.pdf

semmi sem tökéletes

(#1088) joceee válasza DDL (#1) üzenetére


joceee
csendes tag

a házilag készithetőő erősitőkről annyit hogy nem sztolnak olyan szépen de viszont elő erősitőknek jóóó hőtésel kitünőek

oci

(#1089) ReJim válasza joceee (#1088) üzenetére


ReJim
őstag

:U miért nem szólnak olyan szépen? mihez viszonyítva? milyen házilag készült erősítő? ic-s? félvezetős? csöves? hibrid?

egy lm3886-ot meg hogyan használsz előerősítőnek? meg miért? (ha egyszer végfok ic.) a kimenete a következő fokozat bemenetét szépen elsütné... szerintem...

</end.?>

(#1090) AmPeX válasza joceee (#1088) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Ezaz, emeljük a topic fényét az ilyen és ehez hasonló elmés hsz.ekkel plíz.
(Ez kb olyan volt mint amikor az mp3 lejátszós topicba beírnak, hogy ne vegyünk olyat, mert az sz*r...)
Külön jópofa, hogy az első kommentre válaszol az illető. :U

(#1091) fo_di


fo_di
őstag

dts erősítőt lehetséges építeni otthon? vagy lehetetlen és tegyek le róla
esetleg pc alapokon működhet valahogy? elvégre pár szoftveres megoldás létezik a dts dekódolására.

(#1092) AmPeX válasza fo_di (#1091) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Nem lehetetlen, de nem csak az elektrót kell vágni, hanem a programozást is ahoz, hogy meg tudd csinálni. A texas vagy maxim cégek valamelyikénél biztos be lehet szerezni az összes processzort, meg nyavaját ami ehez kell, de esélyes, hogy jobban jársz, ha veszel egy kész terméket... (még akkor is ha ingyen szerzed be az ic ket)

(#1093) fero02 válasza fo_di (#1091) üzenetére


fero02
veterán

Vagy veszel egy jó hangártyát és építesz 6 végfokot magadnak és arról hajtod a ládákat. ;)

(#1094) ronson


ronson
őstag

Sziasztok

Van egy magam kreált, TDA mitommén milyen ic-s, nagyon egyszerű 2*22w-os végfokom, amit most egy AT- tápról hajtok.

Lenne egy rossz dvd lejátszóm amibe beleraknám az erölködőt hogy legyen egy kicsit szebb külemme, de nemtudom hogy a dvd lejátszó tápja elbírná-e?

A lejátszón 220v, 20w van feltüntetve és azért a tápján elég nagy cuccok vannak.


(#1095) ReJim válasza ronson (#1094) üzenetére


ReJim
őstag

a régebbi AT-s tápok 12V-os ágán kb 6A-t tudnak leadni - tehát 72W teljesítmény leadására képes. (kb)
az IC-d 2*22W-os tehát 44W a zene teljesítménye (szintén kábé), de a tápot túl kell méretezni, mert ennél többet fog felvenni.
60W-os trafócska már elég neki, de egy 20W-os biztos nem elég nekijje... :U

tipp:
próbáld meg az AT-s tápot belerakni a dvd házába. elvileg csak a hűtőborda lóg ki, azt esetleg odébb hajlítani, stb.

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1096) fero02


fero02
veterán

Tudom, h nem kapcsolódik a fóum témájához, de akkor is!

Közérdekű közlemény!!!!

Aki rendelkezik ilyen műanyag kerettel (20 cm-es hsz-ra való) és fölösleges számára, vagy tud olyan emberkét, akinek van ilyenje és hajlandó lenne megválni tőle, akkor kérem feltétlen keressen meg! :R
[kép]

(#1097) Csucsu17


Csucsu17
csendes tag

 

(#1098) emitter


emitter
őstag

Üdv!

A kérdésem az, hogy milyen módszerrel oldhatom meg, hogy egy meglévő sztereó (PC-s) hangfalhoz egy mélynyomót illesszek? Ha csak simán egyesítem a két sztereó jelet, akkor a két meglévő hangfal is megszűnik sztereóban szólni, mert az összegjelet kapja mindegyik, ugye? Meg aztán a párhuzamos illesztés miatt a teljesítményük is csökken kissé. Szóval van erre vmi áramkör?

mod: még egy hangváltót is szeretnék a mélynyomó elé berakni, azt gondolom nem szereti, ha rámegy az egész spektrum.. vagy ez ''csak'' hangzásbeli kérdés?
Szóval a kérdésem, hogy vegyek készen egy hangváltót, vagy meg lehet az ilyet építeni házilag is? Gondolom a bele való induktivitások méretezése a necces pont..

[Szerkesztve]

(#1099) BTO válasza emitter (#1098) üzenetére


BTO
őstag

mire megbirkozod a kérdést és az anyagot addigra árba 5-10e ft közötti 2.1 rendszert is kapsz.

semmi sem tökéletes

(#1100) emitter válasza BTO (#1099) üzenetére


emitter
őstag

Én szeretek barkácsolni, és ha már megvan a mélynyomóm, meg hozzá az erősítő, amiket én építettem, akkor ki is szeretném használni őket. Szóval igazad van, hogy ennyi pénzből már kész rendszert kapok, de az most nem alternatíva.
Szóval valaki tud a kérdéseimre válaszolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.