Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1544) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szép lett! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1552) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1551) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát.. ízlés dolga, de ha tetszik, köszönöm. :B
A ferde kis cső már nem ferde benne. :D Rosszul tettem be.

Azaz jövő héten a huszon-fokokban végre lehet majd alkotni kicsit, nekiesek a forrasztásnak, kezdődik a móka.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1553) denesdr


denesdr
addikt

Helló mesterek!
Itt is felteszem a kérdésem, hátha...

Adott egy H/K HK980 erősítő, szeretnék közvetlenül csatlakozni a végfokjaira, de ugye nincs ilyen bemenete neki, ezért azt gondoltam, ha az előfokjáról lehúzom a végfok felé menő jelkábeleket, akkor azokat kivezetve, lesz közvetlen power amp bemenet. Igenám, de ha a végfok felé menő jelkábeleket (magyarán csak a hangot szállító +/- kábeleket) lehúzom az előfokról, akkor protect címszóval kikapcsol az egész erősítő.
Mit lehetne ezzel kezdeni? Elnézést, ha triviális a kérdés!

(#1554) denesdr


denesdr
addikt

Úgy értem, mit lehetne csinálni, hogy az előfok azt higgye, hogy a végfok csatlakoztatva van rá?

(#1555) denesdr


denesdr
addikt

Megoldódni látszik a probléma, az előfok és a végfok között meg kell hagyni a jelkábel testszálát, így már nem kapcsol le a védelem.

[ Szerkesztve ]

(#1556) ozzy711 válasza denesdr (#1555) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Lehet, hogy a földhurok miatt nincs másol összekötve a végfok az előfokkal, így a "gnd" hiányában kapcsol be a védelem.

(#1557) denesdr válasza ozzy711 (#1556) üzenetére


denesdr
addikt

Lehetséges, de a lényeg, hogy így működik. Sajnos egy korábbi belenyulkálásom alkalmával sikerült elégetnem egy (vagy több?) rézvezetéket az előfok nyákján, aztán a javítás sem sikerült túl jól (bár valószínűleg meg lehetne rendesen csinálni), de igazából nincs szükségem az előfokra, nem hallgatok analóg forrást, a DAC-előfok pedig egy NAD C510 lett így, szépen hajtja a HK980 végfokait.

(#1558) Dißnäëß válasza denesdr (#1557) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Mielott megirtad volna h mukodik, vmi ilyesmit gondoltam (kitettem jegyzetbe geprol) :)

Kérdésedre csak a kapcsolási rajz ismeretében lehet válaszolni.
Elképzelhető, hogy a visszacsatolást is át kell helyezni az élő végfokon belül. Ha csak lehúzod az előfokot, akkor felvágtad a viszacsatoló hurkot, azaz az erősítő nyílthurkú lesz, ami azonnal gerjed, ezért old le a védelem.

No, azota ez mar "obsolete", de legkozelebb ez is merlegelendo, total design fuggo.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1559) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1558) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Es az is lehet h csak egy kismerteku visszacsatija van, egy kis THD javitas, ezt elofok levalasztaskor szinten megszunteted, a vegfok meg elvan, de lehet ha ramerne ASR, megijednel.

Mindenesetre ha stabil es jo hangu, joazugy. :)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1560) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak !

DC blocker valaki ? (Kellett?)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1561) btraven válasza Dißnäëß (#1560) üzenetére


btraven
őstag

Csak akkor kell ha búg-zúg valami. Például az én erősítőm trafója.

(#1562) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1560) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Már írtunk róla, van új fejlemény?

(#1563) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1562) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nincs, enyhe 50Hz-et vadászok, de a fejesben. Újraépítem a csövit épp (a kicsit).

A trafó (toroid) néma teljesen. De nem is nagy. Ettôl függetlenül megfordult a fejemben...

Még pufferkondikra is gyanakodtam, de azokután, hogy kikapcsolást követôen még vagy 20 mp-ig képes szólni a cucc, az elején full hangerôn is, sztem nem tekinthetôk se gyengének, se romlottnak. :D (A lemerítô ellenállásokkal együtt is).

Hát köszi azért. Mókolok kicsit a belsején. A profiknál bevált az AC fûtés is, de sokan átalakítják DC-re. Lehet nekem is ez marad...

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1564) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1563) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ha a trafó pulzálva búg az a hálózati dc, de azt nem szabadna hallania fejesben is ( mármint a kapott hangban ). ( ha jól értem mit írtál )

(#1565) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1564) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jól érted. Trafó kuss, fejesben van pici brumm.
De rajta vagyok.

Szétkaptam és újraforrasztottam, csillagpontos föld megszüntetve, sín rendszer merev drótból föld végig, fasza :D

No de 4 órája megint szétkaptam, mert valami nem volt kóser... :(
- bal RCA bemenet only -> mindkét oldal szól a fejemben, mono, hifi
- jobb RCA bemenet only -> mindkét oldal szól a fejemben, mono, hifi
- 2 RCA bemenet -> mindkét oldal szól, mono, csoffadt..

.. és hogy honnan szedi egyik oldal a másik jelét, fingom nincs. Itt törpölök már mióta rajta, inputot szétkaptam totál, föld buszra tettem potit, levettem foglalat is, potit is a sassziról, minden a föld sínen van, de ez nagyobb baj, cső csere... ugyanaz ...

Hát mondom WTF. Totál kiakadás, dafuq, kapcsolás megnéz újra, huszadjára, 0 hiba, hát passz. Kezem széttettem. Hívom a villanyosmérnök öregem, ecsetelem, mi van, szerinte input oldal. Mondom neki mi van, ALPS bekötést magyarázom, hogy csináltam, árnyékot hol kötök földre, pontról pontra mindent... hümmög, nem érti, nem érti..

Hátradőltem, felnéztem a plafonra, nagylevegő, hát ez hihetetlen ... kiment volna az E30-am kimenete, elromlott, vagy mi ? Már gondoltam mindenre...

Egyszercsak ránézek megint a bemenetre, belém áll az ütő........... és kaparom a falat, sűrű OMG ... OMG ... OMG ...

Mutatom:

Tippeld meg, mi volt bedugva. :DD

Hú én ritkán káromkodtam ekkorát + facepalm hegyek.
:W :W :W :W :W :W

Adapter fel, visszaálltunk 3 pólusra, AAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHH.
:D

Az élet apró örömei. Én meg közben tető felnyitva, pár alkatrész kikötve-kitéve oldalra, mérek anódfesztől kezdve fűtésig minden istennyilát és káromkodok, hogy "picsába, ez is jó".. :D

Úúúú Skacok. Kész.

Hát.. ilyen az, amikor az élet tréfálgatja a kezdő szöcskét.
De azért az öregemet a rutin hogy rávezette a bemenet oldalra. Na igen. Ő túl van páron.. :D

Ennyike. :W

Viszont ez a cső hang, ez a "de rég hallottam már", ez pazar. Egyszerűen képtelen vagyok elengedni. Olyan tisztaság és részletezés, olyan friss erő, olyan mikrorészletek, pfúh. Nem fátylat, hanem súlyos nehéz szőnyeget vettem le a zenéről ezzel, az alaplapi prémium Realtek után :D Hihetetlen. Bitang jó kis cumó az E30-al. (Sajnos mellőznöm kellett vagy 3 hónapra).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1566) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1565) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Még egy érdekesség: a film kondikat a kicsatoló elko-ról is levettem most, meg a puffereken sincsenek. Semmi.

És nem gondolom, hogy szarok a magasak.. :D
(Azért visszarakom őket most, de na).

Megyek.. újra befejezem, lecsukom.
Peace.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1567) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, valaki ? [link]
:)) :C

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1568) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1567) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Részemről semmi csicsa. :)

(#1569) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Nnna, meg is van a köv. erôsítôm kapcsolása.. akit érdekel, utánépítheti.. :))

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1570) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1569) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ez még valami fel nem fedezett "osztályú" erősítő lehet. :D

(#1571) btraven


btraven
őstag

Van még ilyen HiFi kiállítás is 2022-ben?
[link]

(#1572) Dißnäëß válasza btraven (#1571) üzenetére


Dißnäëß
veterán

offtopic

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1573) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1572) üzenetére


gordonfreemN
addikt

illik így jelezni:
Megfelelő topik

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1574) ozzy711


ozzy711
Topikgazda

Nos, hogy megérkezett a rezsi-démon, megmértem végre a fogyasztást.
A két végfok ( közösített hálózati kábellel ) kerekítve 3,5 ampert vesz ki a hálózatból, így nagyságrendileg ( az ingadozó 230 voltot figyelembe véve ) 800 wattot fogyaszt terheléstől függetlenül. Persze azért "A" osztályban ez a 80-90 watt teljesítmény sem tekinthető átlagosnak.
Egész nap biztosan nem fogom bekapcsolva hagyni! :U

Amúgy minden nap egy élmény a zenehallgatás ezekkel a szörnyetegekkel. Beújítottam egy D70S-t ( xlr csatlakozással ) ez még rádobott egy lapáttal az élvezeti faktorra.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1574) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tök jó, klassz ilyet olvasni, hogy működik, ráadásul élmény, öröm. :K
A max. kimenő teljesítményed a 80-90W @8R gondolom (nem ismerem a speckóit a kütyüdnek).

Én D90-re várok, van egy az USA-ban, de az eladó annyira tuppó, hogy még a hirdetésbe is beleírta, hogy "több fotó most nincs, dobozt se fotózok, meg amúgyis lusta vagyok ma ezzel foglalkozni" ... wtf :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1576) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1575) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

A max. kimenő teljesítményed a 80-90W @8R
Igen, pontosan a 100 watthoz ( ami a projektben szerepel ) még kellene + 1-2 volt a tápfeszültség ágban, de nem akartam ekkora hőerőművet készíteni, így is bőven túl lett méretezve az átlag zenehallgatási hangerőt figyelembe véve, ami kb. 10-30 watt között bőven kiszolgál, de jó ha van tartalék. ;]

(#1577) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1576) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen, ki tudja, mikor fog az ember valami érzéketlenebb motyót hajtani vele. Jól jön mindig a power.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1578) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, topic összefoglalót lehet itt adni, kreálni ?
Lenne 1-2 hasznos leírásom és linkem, szívesen rögzíteném oda őket.

Most is hozok Nektek vmi hasznosat, de akkor már összefoglalóba tenném, ne vesszen el. Örök hasznos infó építőknek :K

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1579) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1578) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

topic összefoglalót lehet itt adni, kreálni ?

Gondolom egy modin keresztül, mondjuk Tamoo lehet, hogy partner lenne benne.

(#1580) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1578) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem is Tamoo fog ebben biztosan segíteni.
Egyébként ez tök jó ötlet.
Jó lenne, ha szerkeszthető maradna és akkor mindig lehetne feltölteni hasznos holmikat.
Viszont ugy veszem észre, ezt az oldalt ozzy és rajtad meg én mint néha néha ide tévedőn kívül nem nagyon foglalkoztat mást. De ez nem feltétlen baj amúgy.
Én most munkahelyet váltottam, szakdogát szeretném megirniég az utolsó félév kezdete előtt, plusz elmaradt dolgok miatt kevés időm van sokat posztolni, de majd utánna :)

Tényleg Disznész, te programozol. Atmel-ben mennyire vagy otthon? Csinálok egy előerősitőt aminek a bemenetválasztóját arduinoval készítem el. Első programom. Van értelme ide bedobni, hogy átböngésszük nincs e benne nagy hiba?
Bár mondjuk végül is működik, bread board-on ki van próbálva, de hátha :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1581) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1580) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Viszont ugy veszem észre, ezt az oldalt ozzy és rajtad meg én mint néha néha ide tévedőn kívül nem nagyon foglalkoztat mást.

Valószínű, kevés a műszaki vénával megáldott audiofil! :))

(#1582) Ribi válasza ozzy711 (#1581) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert a hifisták közül legtöbben kütyüznek és ha nem tudják megvenni valahol a cuccot amit hallanak, onnantól nem is érdekes. Legalábbis pár füles talin is ez nagyon látszódott. Nem sok köze van audiofilséghez. :N

(#1583) ozzy711 válasza Ribi (#1582) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Akkor megfordítom: Ezek szerint sok műszaki érzékkel ( értsd: pl. áramkörök felépítése, elkészítése, tápegység szerepe, elkészítése, a kapott hangra gyakorolt hatása stb. )megáldott audiofil van?
Ha így van annak örülök! :)

Az audiofil csak egy mérőpont volt, lehet hifistának is nevezni.

(#1584) gordonfreemN válasza Ribi (#1582) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ebben totál egyetértek.
Tehát ez inkább kellene szóljon az épitési tapasztalatokról, de persze használati tapasztalat nélkül meg nem sokat ér. Ezért kellene ilyen összehasonlitó talikat szervezni. Kicsi az igény rá?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1585) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1584) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Hódmezővásárhelyen voltak régebben ilyen "konstruktőr" talik, amíg a szervező ( Ágoston Lajos, ha jól emlékszem ) el nem hunyt.
Egy rendezvényen én is voltam. Kissé kaotikus volt, ami a későbbiekben biztos szervezettebb lett.

(#1586) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1585) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem ő írta ezt a könyvet ? Ez az Á.L. ?
(Ez megvan, olvastam, ezután vettem elő).

Tamoo-nak írtam. :B

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1587) Ribi válasza ozzy711 (#1583) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem, sok (legtöbb) audiofilnek 0 műszaki érzéke van. És közülük ellen ellenére sokan nyomják a marketing BS-t amit átvesznek a gyártóktól és el is hiszik, hogy értenek hozzá.
Pont nemrég néztem Zrev vidóját meg olvastam pár kommentet. Hát sírva fakadtam. Eddig is tudtam hogy a csávó technikailag nincs túl magasan, de a videóba tekergetve nagyon elszomorodtam. Nincs semmi baj amíg valaki egy cuccra úgy tekint mint egy fekete doboz és nem is érdekli mi van benne. Csak ne nyomná mellé az álltudományos szemetet. :O

[ Szerkesztve ]

(#1588) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1580) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Arduino-zgatok, a csövi fejes erősítőmnek egy DFRobot Beetle a standby üzemmódja, mint gyári eszközökön is.

Tehát amikor főkapcsolót a fenekén a 230V inputnál felnyomom, akkor csak ez kerül áram alá, az előlapi bekapcsológomb körüli LED gyűrűt halványítgatja ki-be (ilyen lágy, nyugodt effekt) és mikor az előlapi gombot is megnyomom, akkor húzza be a trafó primer körének reléjét (és tartja meg mindaddig, míg működik az eszköz és van áram, illetve míg meg nem nyomom újra a gombot).

Ez akkora, mint egy tízforintos érme, kb. Lábakat is csináltam neki, rátettem egy pici panelre. 100% Arduino Leonardo kompatibilis, csak kevesebb kimenete van, de ide nem is kell sok.

A szobai csövibe egy ESP8266-ot kaptam ajándékba :D , behasználom. Arduino IDE kompatibilis szintén, van hozzá egy extra könyvtár, azt megadva neki gyönyörűen viszi - C++-ban nyilván. Tehető ezekre minden, micro python-tól kezdve JS-ig sokminden, de én valahogy maradok az eredeti Arduino IDE-nél egyelőre. Alap funkcionalitással indítok:
- gomb figyelés, relé vezérlés
- nem fogja engedni egymásután ki-be kapcsolni az erősítőt gyorsan, ez veszélyes
Később bővítem:
- tápfesz, anódfesz-ek, fűtés figyelése
- kondik élettartamának követése
- csövek élettartamának követése
- OLED kijelző infókkal
- komplett menürendszer, melyben az előlapi nyomógombbal lehet lépkedni majd, cső eltelt-óra számlálókat reset-elni és ilyesmik

Tanulom a nyelvet én is, nem vagyok benne egy über profi, de van segítség általában a fórumokon.

Kódot nyugodtan, nyomassad :) , elfér (ha másokat nem zavar), egyébként lehet inkább mégis ide hoznám, tőlük szoktam kérdezni, iszonyú jó fejek.. egy külön világ ph-n, nagyon segítőkész arcok.

Ha működik, ne bántsd, de tanulás céllal megnézhetjük amott a kódot, néha rá tudnak világítani dolgokra. :D (Egyszerűsítés). Én is kipróbáltam mindent deszkán, aztán amikor jól tette a dolgát, már forrasztottam is be. Azóta is kiváló. Meg igazából mit tudsz elrontani ? Ha megy kicsiben, megy nagyban is :) Reléknél ügyelni kell az átfolyó áram mennyiségre, ha többet vezérelsz 1 Arduino-val (és modellje válogatja általában, melyik mennyit tud), a szobainál viszont én szilárdtest relékkel húzom be és tartom meg a primer power-t, azokból sokat is lehet vezérelni, semmit nem kérnek magából a kontrollerből.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1589) Dißnäëß válasza Ribi (#1587) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nincs semim baj amíg valaki egy cuccra úgy tekint mint egy fekete doboz és nem is érdekli mi van benne. Csak ne nyomná mellé az álltudományos szemetet.

+++++1

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1590) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1586) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

De, igen. Ez nekem is megvan!

(#1591) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1590) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Jó könyv. Kitekint kicsit az ezotériába is, de nem annyira, hogy ne tudjak azonosulni vele.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1592) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1591) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Toroid tuningolása egy menetnyi, rövidrezárt réz szalaggal vót má? :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1593) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1592) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem. Van olyan ? :))Nálam nehéz lenne.. dobozoltak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1594) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1593) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Valamelyik Ágoston féle ujságban/könyvben van valami ilyesmi. Ezt úgy kell elképzelni, hogy egy 20-30mm széles rézszalagot körbetekersz a toroidon és megforrasztod. Misztikum

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1595) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1594) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ezt láttam már máshol is a neten. "Élőben" még nem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1596) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1594) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Én még a primer és a szekunder közötti "árnyékoló" tekercset sem kértem. Minek?

(#1597) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1596) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Erre gondolsz ?

Electrostatic Screen - Copper foil (2mil) laminated between polyester film and tape to reduce capacitive coupling between primary and secondary windings, tightly wound over primary insulation.

(Meg majd összefoglalóba még, ha lesz...)

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1598) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1596) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Meg is válaszolták. Ez egyébként régi technika. Feltekernek egy sort ami kapacitív árnyekolás célját szolgálja, meg ha sérül a transzformátor mechanikusan, akkor ezen keresztül fog nagyobb eséllyel záródni a primer, a szekunderre kisebb eséllyel. Vagy valami ilyesmi, már nem nagyon emlékszem még az elektrisben mesélte a tulajbácsi.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1599) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1598) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez mind régi technika. :K Nincs új a nap alatt. Engem is felhívott Elektris-ből a műhelyből a tényleges tekerőember, azt mondja most tekeri, megvan a mag, .. hogy hogy állítsa be a szigetelést, hova kell extra szigetelés, mi lesz milyen potenciálon, hogy is van ez-az (nálam van egy egészséges 450V-os potenciálkülönbség primer és szekunder között 1-2 toroidban), elmondtam, jóóó, akkor úgy lesz.. és annyival több szigetelést tett be. De olyan kérdéseket tett fel és magyarázott nekem mikor visszakérdeztem, hogy tökre átjött, mi mire való. Rendes csóka volt, meg ilyen lazább veteránnak tűnő arc, kérdeztem valamit, peeersze, megoldjuk, stb. Mindig nyelek egyet, mikor jön az árajánlat, de amit kapok tőlük végtermék, k* jó. :K

Annyi, hogy én szeretek túlméretezni, terhelést, mindent lényegében, amit ők is belekalkulálnak. Így kiszámoltam itthon szépen, hogy a kis csövinek 280V anódfesz lesz (stabi minden nélkül), de mivel vagy 3x akkora terhelést specifikáltam nekik, úgy tekerték meg a trafót, arra készítve fel. Így a kész termékhez képest nem terheli be a tényleges áramkör a graetz+pufferkondi utáni DC ágat annyira, amennyire "papíron" kellene és lett 300V anódfeszem :D (Ami amúgy tökre oké szintén ezeknél). Majd stabizok egyet rajtuk és lesz névleges, vagy alá is megyünk picit, vagy plussz szűrést alkalmazok (bár nem kell már), vagy így hagyom, lassan 2 éve így megy és gyönyörűen zenél.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1600) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1599) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jogos :) :B

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.