Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) mackomester


mackomester
csendes tag

Szevasztok Topictarsak!

Jopar evig elektronizaltam, osszehanytam nehany vackot. Utobbi evekben foleg hanggal
foglalatoskodtam, ezen belul is vegfokokkal ugy 500W-ig. Nem regota van allando netem,
most talaltam ra a forumra is. Szoval kulfoldi tartozkodasom miatt kedvenc hobbim
alapjaraton megy, de erzem, hogy folytatom... :)
Szinte minden megepitett cuccomat dokumentaltam (nyak-terv+egyebek), es szivesen
megosztom mindenkivel, akit erdekel! Nem vok 1 bonyi dolgokat tervezo alkat, utalok
szamolni, de van par bejaratott dolgom. Irjatok ide, v mailt, abban bovebben.
Nemreg befejezett cucc: 100W vegfok TDA 7250-nel.
Probalta mar valaki? Velemeny?

Nnnna! Ha en eztet most jol idekotom, akkor mar tutira mukodni fog!

(#702) pilóta


pilóta
nagyúr

Lenne egy gyors kérdésem.

Adott egy Autórádió/magnó, ami kezel külső CD-tárat.
(Mazda Milleniában)
Az lenne a kérdés lényege, hogy a CD-tárból milyen jelet kap a rádió, mert azt szeretném, hogy valahogy egy MP3 lejátszót hozzá lehessen aplikálni.

Szóval tudja valaki, hogy milyen jelet küld egy CD-tár?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#703) BTO válasza pilóta (#702) üzenetére


BTO
őstag

vegyél kazetta adaptert és MP-3 lejátszot ,akko nincs gond honnét mi jön.

semmi sem tökéletes

(#704) pilóta válasza BTO (#703) üzenetére


pilóta
nagyúr

A kazetta adapter nagyon tré minőséget produkál sajna...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#705) BTO válasza pilóta (#704) üzenetére


BTO
őstag

a kocsiba nem venni annyira écre a különbséget.ahho marha drága cucimuci kő.

semmi sem tökéletes

(#706) BTO válasza pilóta (#704) üzenetére


BTO
őstag

az adapterbe is van gagyi.

semmi sem tökéletes

(#707) pilóta válasza BTO (#706) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. De most írta valaki másik topicba, hogy sima hangjelet küld, ami ha igaz, akkor ingyér van tökéletes minőség, nem kell adaptert venni sokpézé nemgagyit... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#708) BTO válasza pilóta (#707) üzenetére


BTO
őstag

ha hangjel megy akko nem megy az mp-3.ha a magno dekodol vissza akko meg ha létezik oan mp-3s ami cd tárt kezel akko azt kő berakni a kocsiba előre.

semmi sem tökéletes

(#709) pilóta válasza BTO (#708) üzenetére


pilóta
nagyúr

Miért nem megy az MP3? Annak a hangjele mitől különbözik más hangjelektől?
ha hangjel megy, akkor az egyszerűen bemegy a magnó erősítőjébe, és szól...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#710) BTO válasza pilóta (#709) üzenetére


BTO
őstag

a sima cd az analog cd-nek is nevezik az mp-3 meg tömöritett kikő csomizni,dekodolni.
a számitógépedbe a cd rom csak az analogot adja ki elöl a füles kimeneten az mp-3t nem ahho kő dekodoló áramkör.

semmi sem tökéletes

(#711) BTO válasza pilóta (#709) üzenetére


BTO
őstag

minden mp-3 lejátszóba van dekodoló,drágább is mint a sima cd.

semmi sem tökéletes

(#712) pilóta válasza BTO (#710) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát gondolom az MP3 lejátszó majd jól kikódolja, az a dolga. Szerintem nem teljesen érted mit akarok...
Tehát:
1: Adva van egy MP3 játékos. Olyan kis izé, mint egy pendrájv, amiből jön ki a zene a fülhalgatóra, és szól belőle a tankcsapda meg ilyenek.
2: Adva van egy autórádió/magnó, ami tud külső CD tárat kezelni.
3: Az MP3 játékos kis bizbasz lukába nem a füles jackdugóját dugom, hanem egy megbütykölt jacket, aminek a másik vége szépen rámegy az autórádió CD-tár csatlakozójába...
4: Ettől aztán ha a rádiót átkapcsolom a CD-tárra, akkor az autóban megszólal a takcsapda... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#713) GP-Sz válasza BTO (#710) üzenetére


GP-Sz
senior tag

De ő egy full mp3 lejátszó hangkimenetét akarja csatlakoztatni a meglevő lejátszójának a bemenetére. Ami történetesen egy cdtár bemenet. Ezért érdekelte, hogy ezt a bemenetet lehet-e hangbemenetként használni.

(#714) pilóta válasza GP-Sz (#713) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bizony :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#715) CPT.Pirk válasza mackomester (#701) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

EZt a TDA-t énis megcsináltam, az IC 7249-es volt asziszem, a hangzása nemvolt rosz, csak marha érzékeny volt, ha a jack hegye hozzáütődött valami fémhez, hajlamos volt abban a pillnatban szénné égni az IC, Így ment tönkre egymásután három, ekkor hagytam a fenébe...

Ellenben a kisebb 14W-os TDA erősÍtő gyakorlatilag elpusztÍthatatlan...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#716) BTO válasza pilóta (#714) üzenetére


BTO
őstag

akko ott a csokor drótbó megkő tanáni meik a hang vezeték,mert ott megy a tárvezérlésnek is derotja.de majd minden magnónak különbözik a csatija is.tehát több fajta csatlakozó kiosztás van.azt meg csak a márkás szervizbe tudják hogy ki kicsoda a drotok közül.

semmi sem tökéletes

(#717) BTO válasza CPT.Pirk (#715) üzenetére


BTO
őstag

ott valami gabilibás volt ha elpusztult mert az akko valószinü nagyfrekisen gerjedt is.a rajz alapján a visszacsatolást megkő növeni és akko romlik a bemeti érzékenység is,az az kissebb lesz az erősités.

semmi sem tökéletes

(#718) DDL válasza BTO (#717) üzenetére


DDL
őstag

És ha tényleg gerjedt előtte akkor bekapcsolás után azonnal elszáll.

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#719) ftc


ftc
nagyúr

Ha adok egy rajzot valaki megmondja hol van rajta hiba mert nem igazán megy a rajz szerint az erösitö...

(#720) DDL válasza ftc (#719) üzenetére


DDL
őstag

Próba cseresznye.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#721) ftc válasza DDL (#720) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkor neked küldhetem? :))

(#722) DDL válasza ftc (#721) üzenetére


DDL
őstag

Igen.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#723) User64476


User64476
őstag

Ha a t*esco gazdagágos aiwa házimozi erősítőmnél jobb hangű, sztereo végfokra vágyom, mibe érdemes belevágni?

Szemezek ezzel: [link], de nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem egy egyszerűbb, IC-s megoldást kéne-e alkalmaznom. Toroidom van, egy rotelből származik, szép árnyékolt, kiöntött típus. Mit javasolsz, érdemes nekiállni bajlódni FETekkel, vagy inkább ICzzek? Mennyivel jobb a fetes megoldás hangja?

(#724) #67688960


#67688960
törölt tag

Sziasztok!
A köv. lenne a problémám:
-Alapjáraton súg az erősítő(mármint a hangfal) letekert hangerővel, úgy is, hogy ha épp nincs bemeneti jel bármilyen hangerő állás mellett. Ha lekapcsolom az adott hangfalpárt, megszűnik a súgás.
-Ha mute-zok akkor is hallatszik a zene(vagy más), bár nagyon halkan, de továbbra is, minnél jobban emelem a hangerőt annál jobban.

Mindkét esetben csak egészen közelről lehet észrevenni.
Mitől lehet ez? Ez új cucc, vigyem vissza?


[Szerkesztve]

(#725) kisninja válasza User64476 (#723) üzenetére


kisninja
őstag

Hi ha kezdővagy akkor én ic-t ajánlanám pl TDA 7293 ez nekem is teccik és állitolag fetes is

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#726) #67688960 válasza #67688960 (#724) üzenetére


#67688960
törölt tag

Segítsen valamelyik hifiprof legyen szíves!
:)

(#727) #67688960


#67688960
törölt tag

:DDD
azért ne vigyétek túlzásba, ennyi választ a jövő hétig se tudok elolvasni

a mute dolgot már megfejtettem :)

a nagy érdeklődésre való tekintettel felteszek még négy kérdést;

-mennyire jellemző az, hogy egy erősítő bemeneti jel nélkül súgást produkál?
-ez az áramkör gyengesége, vagy a végfoké?
-egyálltalán van olyan ami nem súg?
-lehet, hogy a hangszóró ohm értéke befolyásolja ezt a dolgot?

köszi, csá!

(#728) sirály12 válasza #67688960 (#727) üzenetére


sirály12
őstag

- A jobbaknál nem jellemző. Szerintem ilyenkor lebeg a bemenete, vagyis nincs megfelelő szűrése vagy hogy is hívják.
- Nemtudom
- Igen
- Szerintem nem (sőt jobban belegoldolva biztosan nem)

Szivesen csá. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#729) CPT.Pirk válasza #67688960 (#727) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Írhatnál valami konkrétat, hátha úgy egyszerűbb a megoldás..

Néhány tipikus ok: ''nádszál'' vastagságú vagy hibás (esetekben nem látható a hiba) kábel alkalmazása, erősÍtő házának a földelése hiányos, valamely eszkösz zavarja a többit, pl gagyi számÍtógéphangkártya (pl alplapik) összesedhetnek mindenfél vacak zajt, bár ez szerintem nem egészen a te problémád forrás...
Valami nagy trafó nincs az erősÍtő közelében, esetekben a saját trafó is zavarforrás lehet...

Remélem segÍtettem valamit...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#730) CPT.Pirk válasza kisninja (#725) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, valóban jó, meg kb. 100W papiron, a valóságban viszont iszonyat könnyen szénné ég, nekem elég volt annyi, hogy a bemenő kábel hozzákoccant valami fémhez, az ÍC abban a pillanatban repedve atta meg magát... (eléggé büdös... :DD ) Így ment tönkre egymásután három, akkor kivágtam az egészet a szemétbe...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#731) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Skacok segÍtség kellene!

Kellene egy kellően nagy trafó elektroncsöves dolgok működtetéséhez, szóval 250-300V anódfeszültség kell, meg a 6.3V csőfűtés, és mindezt kb 350-400W teljesÍtményben...

A készülő erősÍtő hibrid elvű lesz, egy csöves fokozatot fog követni egy FET-es fokozat, Így kitudom kerülni a csöves cuccok kimeneti trafóját. TeljesÍtménye 2*100W lesz kb, ezt 8 ohm-on. Ha valakinek van valami jó ötlete, vagy tud valami jó weboldalt, netartsa magában... :))

Másik kérdés: mi annak a trükkje, hogy egy sztereo erősÍtő meghajt 4 hangfalat? Itt főképp áramköri megoldás érdekelne...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#732) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#731) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

közben rájöttem, hogy kicsit megkeveredtem, szal a trafós bekezdésem sztorno...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#733) #67688960 válasza CPT.Pirk (#729) üzenetére


#67688960
törölt tag

Köszi már nem érdekes!
Amúgy a forrás nem lehetett, alapból csinálta.
:R

(#734) Viktor X


Viktor X
tag

Sziasztok a kérdésem az lenne, ha van egy 8 ohmos erősítőm, akkor arra rá tudok-e kötni 4 ohmos hangfalakat. Az erősítő: Pioneer VSX-515. És a hangfalak: SAL 2610. A hangfalakkal az a ''gond'', hogy a két első 4 ohm, a center és a két hátsó meg 8 ohm.

(#735) CPT.Pirk válasza Viktor X (#734) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

nem szerencsés.

mivel feleakkora az ellenállás, azon kétszer akkora áram folyhat, viszont a teljesÍtmény az áram négyzetét veszi számitásba, ezért feleakkora ellenálláson 4 szer akkora kimenő teljesÍtményed lesz, amit nemszeretnek az erősÍtők, mert könnyen füstölnek tőle...

a másik ok, meg hogy ha hangrendszert csinálsz, mindenképp azonos ohm- számok legyenek, mert ha kiis birja az erősÍtőd a 4-8 ohm párosÍtását, nemvalószÍnü, hogy egyforma hangerőn fog szoplni...

vagyis NE tedd.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#736) Viktor X válasza CPT.Pirk (#735) üzenetére


Viktor X
tag

Gondoltam, hogy nem szerencsés, csak akkor azt nem értem, hogy adott egy komplett szett: SAL 2610 és a szetben a két első 4 ohm, a többi hangfal pedig 8 ohm :F .

Elsők: [link] 2*15.000 Ft
Center: [link] 1*6000 Ft
Hátsó: [link] 2*4000 Ft

Ezt a szettet milyen erösítővel kell meghajtani?

Nem tudom mennyire vagy jártas a hangfalakban, de esetleg tudnál ajánlani nekem valami hasonló árú és teljesítményü hangrendszert ajánlani, ami 8 ohm-os?

(#737) CPT.Pirk válasza Viktor X (#736) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

jesszusom!

ez vagy egy speciális erősitőhöz (kérdezz rá az SAL-nél) csinálták, vagy a számot irták el... Nemtudnád kimérni a valódi ellenállást egy multiméterrel?

Véleményem szerint ennek a rendszernek a meghajtása egy mezei erősÍtővel lehetetlen...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#738) Viktor X válasza CPT.Pirk (#737) üzenetére


Viktor X
tag

Még nem vettem meg a hangfalakat, úgyhogy nem tudom kimérni, de ezek szerint kereshetek magamnak másikat. Azért lehet rákérdezek még, de nem hiszem, hogy elírták volna. Viszont találtam olyan erősítőt, amire az volt írva, hogy 6 ohm 110W / 8 ohm 75W, tehát tuti létezik olyan is, ami 8 és 4 ohm-ot is tud egyszerre, csak az ára a kérdéses. Vagy 4 ohm-os erősítőre kötni a 8 ohm-os hangfalat (ha jól tudom ezt lehet)

(#739) DDL válasza CPT.Pirk (#731) üzenetére


DDL
őstag

Mi a kérdés? Mert ha jól veszem ki a szavaidból már kész a konstrukciód :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#740) CPT.Pirk válasza DDL (#739) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

sajna csak a fejemben...

a dolog még elöttem áll, szereznem kell megfelelő trafót, meg kell terveznem a komplett áramkört, meg valami dobozt neki, stb. stb.

először valami jó elektroncsöves kapcsolásokkal teli oldal kellene, hogy tudjak tájékozódni, egyszer régen valaki adott egy kapcsirajzot amiben E88CC cső volt, az nagyon tetszett, csak vinyóhalál, meg hasonlók, és most kereshetem meg... :O

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#741) CPT.Pirk válasza Viktor X (#738) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

csak annyit tudok még mondani, hogy kérdezd meg SAL-ékat...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#742) DöGö


DöGö
csendes tag

Sziasztok! Néhány dolog úgy látom picit homályos. :F

-Adott erősítőt csatornánként a névleges, vagy nagyobb impedanciával szabad terhelni.
-Az egyes csatornákat függetlennek tekinthetjük a másiktól.
/Ttehát ha egyikre X ohmot raksz, a másikra nyugodtan tehetsz pl. 2×X, vagy 1.5×X, vagy végtelen ohmot -szakadás-t./
-Ideális erősítőnél (nagy trafó, nagy elkók, 0 belső ellenállás...), a max kimenő feszültség állandó érték. Így a kimenetre jutó áram, illetve teljesítmény fordított arányban áll a terhelő impedanciával.

-Az hogy egy adott kimenő feszültségnél milyen a két hangfal egymáshoz viszonyított hangereje, az két dologtól függ:
1) mekkora az adott hangfal érzékenysége Spl [dB/Watt]
2) mekkora a hangfalakra jutó teljesítmények viszonya.
-Tehát, mivel itt teljesítményről van szó, és logaritmikus a lépték, a hangnyomás +3dB-enként duplázódik, +10dB-enként 10×-eződik, másrészt ha felére csökkented a kimenő teljeítményt (kétszeres a hangfal ellenállása), az -3 dBellel csökkenti a hangnyomást.
/Ha van egy 4 ohmos, 87dB érzékenységű hangfalad, amit meghajtasz 1W-al, és van egy 8 ohmos, 90 dB érzékenységű hangfalad ami ugyanakkora jelről (azonos feszütség / kétszeres ellenállás = fele teljesítmény) 1/2W-tal hajtasz, akkor a kettő egyforma hangos lessz./

(#743) thaler2 válasza DöGö (#742) üzenetére


thaler2
senior tag

Akkor sz.ted a 4ohmos ellenállású somogyis hangfalakhoz spéci erősítő kell?vagy pedig elég a sima házimozi erősítő?

(#744) Router


Router
őstag

Hi all!

Erősítő építésén gondolkodom és abban szeretném segítségeteket kérni hogy miből lehet a leggazdaságosabban min 20W erőlködőt építeni persze egyszerűen!
most a TDA 2030-on agyalok mert viszonylag egyszerű és nem kell neki bika táp (van itthon egy 20V-os toroidom)
Perpillanat ott tartok hogy végrtanyókkal ki akarom egészíteni a cuccot:[link]
(ha ehhez van valakinek használható nyákrajza akkor azt megköszönöm :) )

jelenleg ebben gondolkodom csak kellene hozzá egy használható nyákterv ugyanakkor várok minden TDA 2030-as kapcsolást ami jobb lehet ennél :)

segítségeteket előre is köszönöm! :R

www.reballing.hu/forum

(#745) BTO válasza Router (#744) üzenetére


BTO
őstag

http://www.dspsystem.hu/
http://www.d-audio.hu/
http://www.dunaweb.hu/bajielektronika/
http://www.urbanelektronika.hu/
ezeken az oldalakon találsz KIT-eket nyákkal alkatrészekkel táp nélkül.
válogass!! épits!!

semmi sem tökéletes

(#746) BTO válasza thaler2 (#743) üzenetére


BTO
őstag

a házimozi erősitő kimenete is 4ohm legyen, mert ha 8ohm a kimeneti impedanciája akko agyonvághatod a 4 ohmos falakkal a végfokot.

semmi sem tökéletes

(#747) Router válasza BTO (#745) üzenetére


Router
őstag

azthiszem félreértettél, én magamnak szeretnék rajz alapján egy saját erősítőt építen úgy hogy én csinálom az egészet

www.reballing.hu/forum

(#748) BTO válasza Router (#747) üzenetére


BTO
őstag

http://kapcsrajzok.tar.hu/hangtechnika.html

semmi sem tökéletes

(#749) BTO válasza Router (#747) üzenetére


BTO
őstag

http://elektronika.linkcenter.hu/index.php?nocookie=1
itt is keresgélhetsz.

semmi sem tökéletes

(#750) BTO válasza Router (#747) üzenetére


BTO
őstag

dirib darab elkó és ellentállásért is kutakodni akarsz??szarakodni a nyák maratással??

semmi sem tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.