Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#1900) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A JJ-k jók, nekem is van pár E88CC, ECC99 és 2 KT88, de állítólag az EF86-utódjuk, az EF806S is klasszra sikerült, bár most inkább 2-2 quad-ba válogatott Svetlana 6J32P "Winged C" fogja hajtani a 6S33S-V-ket (EF86 helyett). Előfokban a ritka 6N2P-ER-ek (ECC83 helyett), először a 6S33S-eket fogom cserélni szerintem úgy 1000 üzemóra után már figyelve rájuk, aztán az EF86-okat. Bár a fűtése mindennek 6.0V lesz terhelten. Egy full szovjet setup lesz, már alig várom, hogy megszólaljon, csak hát le kéne ülni forrasztani. Alkatrészek megvannak, hegyekben áll az asztalon szétlökve minden. Trafók, ház, minden ready, én meg itt b*om az időt, ahelyett, hogy pákáznék. :D :O

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1902) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#1901) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Most én is le vagyok állva - a kínai Hold-újév miatt leálltak az alkatrészeim, nem küldenek semmit. Pár kondira, csatlakozókra, ilyesmikre várok, hogy az előfokra meg tudjam csinálni a fejhallgató-kimenetet is. Ja, meg vennem kéne egy komolyabb, 600 ohmos fülest is, de nincs rá pénzem... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1903) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#1902) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem is kínából lett kondi, valami jobbfélének mondott, remélem nem lesz meglepi. Én a fedlap újragravírozásán agyalok, mert ha összeraktam, macera lesz szétszedni és lecsavarozni-bontani róla a motyót. Az elsô cég elrontotta és amit adott helyette kárpótlásként, az sem jó. Egy másik cég vállalta, csak el kellene mennem már hozzájuk végre. Idô, idô, idô. Közben már hallgatgatnám. Szóval valszeg a rontott fedlappal összerakom, aztán pedig majd upgrade egy 2. körben, mert közben egy költözés is a levegôben.

Lassan haladok.. a fejes erôsítôt pikkpakk összelöktem, abba már csak 2 fojtó hiányzik az LC tápszûrésbe, közben a dobozát azokkal ki is növi, így azt is át kell szerelnem - valszeg vmi Ali-s csinosabb aluba. Csak a gravírozás akkora extra meló és költség, hogy lehet magam hajtogatok neki házat rozsdamentes acél lemezbôl (1mm, lemezvágó olló szépen viszi) és körbeburkolom mdf-el, azt meg csiszolom, kezelem, viszlát.

Pont most lôttem hozzá pár hete egy 250 Ohm-os DT 770 Pro-t. Nyersen egy hulladék, EQ-zva viszont pont az ellentettje, meseszépen szól és kegyetlen jó, friss, megfogott, bivalyerôs mélye van, álomszép magasakkal. De majdnem visszavittem az elején. :D

Amúgy teheted ON-ba, ez az építôs. ;)

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1904) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Apropó, tranyós kollégák komoly cuccokat alkottak itt, ha visszagörgetsz/lapozol, érdemes rákacsintani. :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1905) Bogyó bá' válasza Dißnäëß (#1903) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hogyan EQ-zod, hogy a fázismenete ne b@szódjon el? Szoftveresen a forrást, vagy plusz elektronika a láncban? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1906) Dißnäëß válasza Bogyó bá' (#1905) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szoftveres. Linux alatt a teljes PulseAudio kimenetet EQ-zom a megadott korrekciós paraméterek mentén (param. EQ DT 770 Pro mérések mentén egy ideálisnak tartott görbére), majd ezt finomhangoltam fülre (éppcsakhogy, az alja picikét kapott, ilyen 0.5 dB-t). Ez rendszerszinten él játékra, filmre, Youtube-ra, mindenre.

A JRiver viszont ezt a stack-et megkerülve, direktben tol mindent DSD-ben a DAC-nak, viszont itt ugyanezen paramétereket beadtam neki a param EQ-ba, így a DSD konverzió elôtt megtörténik az EQ-zás is, szóval a végeredmény ugyanaz.

Így jó vagyok a teljes rendszerre is, meg külön a zenélésre is.

Hardverben semmit, hiba szerintem az a sok plussz passzív alkatrész a jelútban. Egy ALPS van hangerônek a kis fejes erôsítôben, ennyi.

A PulseAudio nem tudom, hány bites precizitással dolgozik (32 v. 64), de teljesen jó. A JRiver 64, extrém jó, de nem hallok köztük eltérést már, mindegyik meghaladja szvsz a fül képességeit.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1907) GTVili


GTVili
tag

Elkészült végre a monoblokkok burkolata... :)



(#1908) Bogyó bá' válasza GTVili (#1907) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az aluöntvény bordákat hol csináltattad? :Y Az mindent visz! :DD :DD :DD :DD

Vagy ez öntöttvas?! :Y

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1909) GTVili válasza Bogyó bá' (#1908) üzenetére


GTVili
tag

:DD Alumínium.... távközlési tápegység volt lánykorában...

(#1910) ozzy711 válasza GTVili (#1907) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Nagyon jó lett!
A fogantyúja a legjobb, nekem is kéne valami hasonló, csak valamilyen két kezes verzió. :))
Ekkora hűtésteljesítmény elég? Mekkora a hőmérséklet emelkedés a környezethez képest?

Bogyóbá: Öntöttvas? Hűtőbordának? :DD

(#1911) Bogyó bá' válasza ozzy711 (#1910) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Há' de 'mér?! Jó az - amíg hideg. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#1912) ozzy711 válasza Bogyó bá' (#1911) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Végül is igen, szuper radiátorok is készültek öntöttvasból! :))

(#1913) GTVili válasza ozzy711 (#1910) üzenetére


GTVili
tag

Kb 20W-hoz elég lesz. 22x38cm és kb 3,5kg.....
Belepróbáltam a csatlakozókat...


(#1914) ozzy711 válasza GTVili (#1913) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Kb 20W-hoz elég lesz

Oké, csak viszonyítani szerettem volna, hogy kb. mennyire jó pl. az enyém. Nálam kb. 25 fok a hőmérséklet emelkedés, de készítek egy upgrade-t, lehet, hogy lejjebb viszem ezt az értéket.

Egyébként jó ez a függőleges dizájn, kis helyet foglal ( ha van függőlegesen helyed ;] ).

(#1915) GTVili válasza ozzy711 (#1914) üzenetére


GTVili
tag

Kap majd valami kisebb lábat, hogy elemelkedjen a talajtól. Beteszem közvetlenül a hangsugárzók mellé.... így egészen rövid hsz kábel kell majd.

A régebbi verzió bordája 12x36cm volt.... kb 60-65 fokra melegedett.

(#1916) topi66


topi66
aktív tag

Sziasztok
Tervezek venni kínából Naim erősítőt,vagy a 140-est,vagy a 250-est. Valakinek van velük tapasztalata?

(#1917) ozzy711 válasza topi66 (#1916) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Panelt akarsz venni, majd te raknád össze?

(#1918) topi66 válasza ozzy711 (#1917) üzenetére


topi66
aktív tag

Vannak szettek és készre szereltek is. Az utóbbiak nem sokkal drágábbak de akkor a szerelés élménye marad el.

(#1919) gordonfreemN válasza topi66 (#1918) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Amennyiben az építés öröme a cél, nyugodtan.
Ha szeretnél hangzásban is megfelelni, esélytelen.
Amúgy paneltervet tudok küldeni,anno heteken át bujtam a netet és működő másolatok,kapcsolási rajzok illetve az eredetiről készült panelfotók alapján visszarajzoltam úgy a paneltervet, hogy egészen eredetinek néz ki.


A dobozzal is meggyült a bajom, de tudok tanácsot adni.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1920) topi66 válasza gordonfreemN (#1919) üzenetére


topi66
aktív tag

Örömmel élek a felajánlással, gondolom jobb mint a quad 405,még ha nem is annyira jó mint az eredeti Naim. Szép munka,gratulálok hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1921) gordonfreemN válasza topi66 (#1920) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Holnap este ekülöm mailbe amit tudok. De ha elég csak a pnel, akkor nem ütöm feleslgesen a billt, fáraszto hetem volt. Dobj egy mail címet és hogy mi i fóra van szükséged, összeszedem az infókat.

Szerk.: köszönöm a dícséretet :W

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1922) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1919) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ha szeretnél hangzásban is megfelelni, esélytelen.

Ennyire szörnyű volt a hangja?
Az eredetit is hallottad esetleg ( ahogy nézem a használt piaci árakat alsó közép kategória lehetett kb. anno a cég kínálatában ).
Egyébként ez 4 db. mono erősítő hídban xlr- bemenettel vagy csak "sima" asszimetrikus kialakítás, csak 2-2 különálló egységből?

A kinézete tuti 5*-ös! :))

topi:
ha igazán jó hangú erősítőt ( tranzisztorosban ) akarsz építeni inkább valamelyik alpeh-et javasolnám ( tapasztalatból mondom ). Pl. az általam megépíteni tervezett Aleph 3-as, ( 2x30 watt ) viszonylag olcsón megépíthető és garantáltan extra minőségű. Szerintem simán partiban van pl. egy millás Musical Fidelity-vel.
Igazából már a már kivesézett Hiraga is ez a kategória, csak kisebb teljesítménnyel.

Amire gordon is utalt, hogyha az építés a cél, úgy jó a Naim, de ha minőséget is akarsz akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni.
Ami igazán fontos, hogy az épített erősítő milyen gyári cucc árszintjét tudja elérni.

Építeni igazán akkor érdemes, ha kategóriákat tudsz ugrani az ár/érték arányban.

Sok esetben jobban jársz, ha inkább veszel valamilyen használt gyári cuccot, elkerülve az esetleges ( anyagi és egyéb ) csalódást. :)

Egyébként a quad 405 egy jó konstrukció. Én átalakítottam fetes kimenetűre ( IRFP 150 vagy 250 ) a bipoláris tranzisztorok helyett, továbbá duál monó kialakítású, illetve hídba kötöttem, ami miatt szimmetrikusan is lehet hajtani.
A havernál van jelenleg és nagyon bejön neki, bár most a fejébe vette, hogy épít(tet) egy csövest ( nem velem :D ).

[ Szerkesztve ]

(#1923) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1922) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem személy szerint annyira nem tetszett a kissé csirimpolós hangja, de lehet nem kellett volna ragaszkodni az eredetiben is szereplő bemeneti csatolokondinál, hogy tantál legyen. Az eredetit nem hallottam, de mivel a végtranzisztorok típusai máig ismeretlenek, kizárt a hangbeli egyezőség.
Ez dualmono unbalanced kialakitás.

köszönöm az elismerést

Topi: küldd a mail címed. Esetleg tudok egy két helyre tranzisztorban is segíteni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1924) topi66 válasza ozzy711 (#1922) üzenetére


topi66
aktív tag

Amennyiben nem drága,akkor érdekel az ajánlott Aleph 3 is, de a fő cél a Naim. Hallottam élőben és a hangfalaimmal szerelem volt első hallásra. Az eredeti ára viszont nem tetszett.
Sok Quadot építettem anno, azóta biztos jobb az alkatrész repertoár,és mint láttam sokféle MOD létezik belőle,discozni jó volt,de hifi-re nekem nem annyira jött be. A NAD-om jobb volt.Menő manó :)

(#1925) ozzy711 válasza topi66 (#1924) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Amennyiben nem drága,

Azt nem mondtam, az "A" osztályú erősítők mindig "kissé" drágábbak a hasonló teljesítményű más osztályba tartozókhoz képest, a nagyobb hűtési igény, a nagyobb kondenzátor kapacitás ( pufferelés ) és tápegység miatt.
De véleményem szerint ár-érték arányban így is az élen vannak.

Ha a Naim hangja tetszik akkor válaszd inkább azt, az biztosan olcsóbban kijön!

(#1926) topi66 válasza ozzy711 (#1925) üzenetére


topi66
aktív tag

A beinvesztálni szánt összeg 50-100 ezer között,csak nem szeretnék zsákba cicát érte.

(#1927) gordonfreemN válasza topi66 (#1926) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Küldtem mailbe, mert szarakodott az oldal...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1929) ozzy711 válasza topi66 (#1926) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Annyiért D osztályú készre szerelt panelekből lehet egész jó erősítőt építeni. Fentebb írtam, hogy én is vettem egy 3116-os készre szerelt panelt.
A napokban összerakom, kíváncsi leszek milyen szintet képvisel. Azt látom, hogy a táprészt át kell kissé alakítani, de alapvetően jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1930) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1923) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Tantál érdekes a bemenetre, szerintem annál bármi jobb. Még elektromosan sem ajánlott, mert polarizáltak, ergo míg egyik irányba enged AC-nak swing-et, ellentétes irányú fesz-el már nem is úgy viselkedik, meg kárt is tehet benne.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1931) ozzy711


ozzy711
Topikgazda

Na kipróbáltam a TPA 3116-ot.
Először is: Nagyon ígéretes darab. Különösen, ha a bemeneti előerősítőt kiiktatom és közvetlenül hajtom meg a dac kimenetéről az 1uf-os kondin keresztül ( egyelőre aszimmetrikus módban ).
Még jobb lehet, ha teljesen szimmetrikusan hajtom meg a dac xlr kimenetéről.
Azért írom, hogy lehet, mivel kb. 3 óra használat után a jobb csatorna elkezdett ütemesen pulzáni kb. 50-60 Hz-en, így sajnos kuka lett az egész.
Volt egy másik panelem is, gondoltam az hátha jó lesz, erre az meg el sem indult.

Amíg működött, hatalmas teret produkált, megfelelő dinamikával, részletekkel.
Mindenképpen kiváló ár-érték arányú termék, amennyiben működik!

Lehet, hogy bevállalok még egy ilyet, elég szimpinek tűnik semmi plusz elektronika a bemenetnél. Csak a bal oldalon a bemenetnél lévő 4 smd kondit kell normálisra cserélni és már kész is a szimmetrikus bemenet. [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#1932) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1930) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt most nem igazán értem. Csatolóként használva a két fegyverzete közt csak annyi potenciálkülönbség lesz, amit a reaktanciája elvisz. Jó méretezés esetén nincs vagyis inkább jelentéktelen a visszirány. Egyébként igazat írsz azzal, hogy kritikus alkatrész, aminek azért megvan a létjogosultsága itt-ott. A hangja nem tudom milyen, de a naim nap-ot (az eredetit) nagyon sokan nagyon szerették.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1933) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1931) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nekem ez jött (és van, hibátlan), de ahogy látom, már kifutott. A múltbéli rendeléseimből tudtam csak előásni: [link] Egy normális táp kell alá.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1934) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1932) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hááát, nem tudom. Nekem is van pár, nagyon ritkán kell. Az elektronikában oly sok minden "ízlések és pofonok" :D szóval ki tudja. Azért egy normális fóliát megnéznék ott, hátha nem csörömpöl, de ha nincs különbség, tolerancián belül van valszeg a bejövő jel nagysága a tantálnak.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1935) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1933) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Egy normális táp kell alá.

Gondolhatod, egy 400-as toroid + 2*10.000 uf szűrés, közöttük egy fojtóval. Azzal biztosan nem volt gond, de valszeg teszek egy utolsó próbát a linkelt példánnyal. :))

(#1936) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1934) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A tolerancia alatt a feszültségtürését érted?

Amúgy jól mondod, sokan állitják fórumokon, fóliát kell odatenni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1937) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1936) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Igen és amilyen jelszintek bejönnek DAC-okból, megnemmondom fejből, melyik tantálnak mi fér bele a "nemjó" polaritás oldalon, de igen, erre utaltam. Engem DIY audio fórumon erre hivatkozva beszéltek le többen is róla.

Jó öreg piros WIMA kiváló, ha az ember ócót akar, határ meg a csillagos ég :)

ozzy: nálam egy öreg 800-as van most próbán, 2x 65V 37.000 uF-s Mallory konzervdobozzal. Nem mertem még bekapcsolni :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1938) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1937) üzenetére


gordonfreemN
addikt

De -amint már írtam- a két fegyverzet közti potenciálkülönbség számít. Ha csak "áthalad" a jel a csatolókondin akkor a két fegyverzet közti potenciálkülönbség nem lesz több, mint az Xc-n eső feszültség az adott frekvencián ami a legkisebb átvinni kívánt frekinél lesz a legnagyobb.
Ez egy 100uF-es kondinál úgy 50 Ohm, ami a bememeti impedanciával alkot feszosztót.
50 <->50k ezrede lesz a feszültségesés a kondin, a beérkező 1-2V-ból.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1939) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1938) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát .. értem én, csináljátok :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1940) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1939) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem azt mondm, hogy jó, félreérted. Csak a jelenséget szemléltettem. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1941) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Engem ez meglepett. Találkoztam már egyéb metaforáival ennek SMD alkatrészeknél, de THT-ra nem emlékeztem.

A képen az látható, hogy minél hosszabb a kivezetés, annáál nagyobb a hőellenállás. Gondolom amiatt, hogy annál messzebb lesz a csatlakozás a PCB-re, meg a rézfóliára :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1942) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1941) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Lassan elkészül az "upgrade". :))
A módosítás után + 8 hűtőborda ( mono blokkonként 4 db.) került beszerelésre, így 10 cm-rel hosszabb lett az erősítő. Beszereltem még további ( oldalanként ) 4 db. végfetet, így 16 db. végfet dolgozik oldalanként. Továbbá az eddig a kondenzátorok mellett elhelyezett ( az R-C szűrőé ) teljesítmény-ellenállásokat felszerelem a két oldalt elhelyezett sínekre.
A súlya alig változott, ( na jó, kicsit még nehezebb lett ) mivel a teljesítmény-ellenállások hűtőbordáit kiszereltem.
Később a végleges állapotot is felteszem.

(#1943) topi66 válasza ozzy711 (#1942) üzenetére


topi66
aktív tag

Ezzel fűtesz? Nem semmi hűtés,lassan megfagynak a tranzisztorok.

(#1944) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1942) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem a Hiraga a monstre, hanem ez :DDD
Nálam is készül upgrade épp a kis hragán, a hűtést megtoldom két 40*70*20-as réz "idommal". Szerintem a húsvéti szünetben szét is szedem meg össze is rakom.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1945) ozzy711 válasza topi66 (#1943) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ezzel fűtesz?

Pont azért tettem még bele bordákat, hogy még alacsonyabb legyen a hőmérséklete.
Egyébként eddig a 20 m2-es szobát szépen melegen tartja a téli időszakban is. :))

Néztem a "szakirodalmat", még nem láttam 16 fetes változatot, remélem ettől az upgrade-től még "jobb" lesz a hang. ;]

Gordon: Majd képen is prezentáld légyszi! Gondolkodtam én is réz idomokon az összeköttetéseknél, de amiket láttam, horror árban voltak.

[ Szerkesztve ]

(#1946) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1942) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És mik a paraméterei most kb. ? (Kimenô teljesítmény @ 8R).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1947) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1946) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Igazából szerintem nem változott lényegesen a teljesítmény, inkább véleményem szerint a kimeneti impedancia csökken ( talán a torzítás is? :F ) ezzel, így még stabilabb kis terhelő impedanciánál is ( 2 ohmon is tuti stabil, bár nem készítettem 2 ohmos műterhelést, mivel nincs szkópom, amivel le tudnám ellenőrizni ). + még jobban eloszlik a disszipáció a fetek között ( van a szakirodalomban erre - az alephx -re vonatkozó - egy jó táblázat, abból ki lehet számolni.

Közben össze is raktam az egyik felét:

:))

(#1948) indexolvaso


indexolvaso
csendes tag

Ha már Nelson Pass..
Én az M2x -et építem ami az eredeti gyári M2 -es diyaudio.com -os módosítása (Mark Johnson).
Teljesen monoblokk kialakítás, külön - egykor Castone - dobozokban, 300 W-os alulgerjesztett toroidok, hogy ne búgjanak.
Az M2x érdekessége, hogy úgy tervezték át a panelt, hogy különféle buffert lehet az első fokozatba betenni
Én a Norwood nevüt használom, a visszajelzések szerint talán a legjobb.
Ami plusz lesz az a fenti meghajtófokozat számára dedikált külön kistrafó, valamint stabil táp. Korábbi tapasztalatok alapján jól hallható a minőségi különbség, a fokozat táplálása teljesen függetlenné válik a nagy toroid állapotától.

[ Szerkesztve ]

(#1949) gordonfreemN válasza indexolvaso (#1948) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szép!
Gyártattad a paneleket, vagy vetted kínából?
Erről a norwood-ról kérhetünk egy kapcsirajzot?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1950) ozzy711 válasza indexolvaso (#1948) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Üdv a topikban!

Nagyon ígéretes projekt, teljesen újszerű kapcsolás technikával ( kicsit, nagyon kicsit hasonlít a quad 405-re ( az ic-s volt ugye ).
Jól látom semmilyen visszacsatolás nincs az erősítőben? [link]
Az autótrafónak mi a szerepe pontosan?
Az "RV1" potival mit tudsz beállítani?
A külön tápellátás szerintem is jó megoldás, ha ritkán quad 405-öt építek, annak mindig külön stab ic-ről adom a +-15 voltot. Sajnos nem lehet ezt minden erősítőnél megoldani. ( mármint a meghajtó fokozat külön tápellátását )

A hűtés elég lesz, mekkora hőmérséklet - emelkedésre számítasz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.