Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) GTVili válasza ozzy711 (#1799) üzenetére


GTVili
tag

Szerencsére eddig még nem volt gond... Alapvetően én is mindent forrasztok, amit csak lehet. De pont a NYÁK és a bazi merev kábel forrasztásától óckodom egy kicsit.... ha netán bontani, javítani kell... vagy csak valamit változtatni szeretnék,akkor macerás leforrasztani. Ráadásul akár a NYÁK is sérülhet a sok melegítéstől....

Sok esetben pedig építés közben jönnek az újabb, jobbnak tűnő ötletek... egyszerűbb csak gyorsan lehúzni egy csatlakozót...

Annyit azért teszek a hifista lelkem megnyugtatásának érdekében... hogy a kritikus helyen lévő saruk aranyozottak és a krimpelésen túl forrasztva is vannak... :B

(#1802) ozzy711 válasza GTVili (#1801) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Ráadásul akár a NYÁK is sérülhet a sok melegítéstől....

Igen többek között pl. a magas-sugárzó vékony csatlakozóját is érdemesebb saruzni, mert gyorsan megadhatja magát a sok forrasztás miatti hőhatástól.

(#1803) GTVili válasza ozzy711 (#1802) üzenetére


GTVili
tag

:K

(#1804) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Ahh jövök ide, csak felb* a másik....... :D Sziasztok...

Jóapám hagyta rám.
Disznó trafó, öreg, de fasza + két 0.33-as kólásdoboznyi kondi. ;] :D

Mit kezdenétek velük ? :)

Trafó speckót guglizom, hátha.

Mainframe szgép tápjából bontott motyók.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1805) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1804) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Fő a nyugalom! :))

"Disznó trafó, öreg, de fasza + két 0.33-as kólásdoboznyi kondi"

Már, hogy a képen látható 37000 uF-os kondikra gondolsz?
Ezekben még volt anyag, még 10-15 db. és indíthatnék egy úl Aleph projektet belőlük. ;]

A trafón nem tudok eligazodni, gondolom a "Z" jelűnél feszültség adatok vannak mellette a kábel keresztmetszet.
Méretes darab, 500-600 ( vagy több ) wattos lehet?

De ez csak tipp. Mi az az ekran? :F ( google törököt hozott ki: képernyő ) ;]

(#1806) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1805) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És a képernyő mi angolul ?
Screen.

Mire szokták még a screen-t használni ? -> Árnyékolás. Azt meg jellemzően mire kötjük ? FŐŐŐD.
:D

No, szóval mint megtudtam, bár adatlap továbbra sincs, ez egy háromfázisú (!) 1+ kVA-es trafócska, szóval ... ööö ... már faggatom a villanyosmérnök apám, mire lenne ez nekem jó egy egyfázisú setup-ban, vagy tudom-e ügyes átkötögetésekkel 1 fázison erősítőhöz használni, vagy így meg úgy átkötve mondjuk 1 primer - 2 szekunder felállás, vagy akár 2-3 primer és szekunderei, huh, összelegózunk valamit.

Szóval a végén esélyes, hogy jó lenne egy akár tranyós, akár D osztályú build-nek úgy, hogy fizikailag 1 trafó, de egyébként 3 különállóként kötögetem át vagy ilyesmi (1 baloldal, 1 jobboldal, 1 standby elektronika vagy beépített streamer+DAC vagy frász se tudja) :D

Nemsokára megokosodunk.

Szerintem is feszültség, mert 3 fázisnál pont a régi 220V háromszorosa a 660.. de meglátjuk. A fene se tudja. Még Google sem talált semmit rá, valszeg teljesen OEM darab lehet, az IBM házatáján több lehet az infó róla (bár ott is csak max. part number, mint tápegység).. Hát meglátom. Mindenesetre lemérték mikor kiszedték már jópár éve őket "lom-nak", ő meg megmentette az enyészettől a kondikkal együtt. Aztán most itt szemezget velem, már kacsintott. Mondtam oké oké, megvizsgálom, meg tud-e rendesen hajtani 2db NC400-at, mert ha igen, projektelünk. ;]

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1807) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1806) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha van rajta Z betű, fúj ki kell dobni (háború) :DDD

A screent mely árnyékolásoknál használják? Én a shielddel találkoztam de valami rémlik ezzel kapcsolatban is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1808) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1807) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Van olyan duál trióda kisjelű cső fajta, főleg az oroszoknál, pl. amit én is használok, az amcsi híres 12AX7 (EU ugyanez ECC83) megfelelője, az orosz 6N2P.

Ha megnézed a 12AX7 bekötését, nincs screen: a kis üveg alatt két trióda van, középleágazásos fűtés-megoldással, így a két 6.3V-os fűtő-ágat kötheted párhuzamosan is (6.3V-ra) és sorosan is (12V-ra), ahogy szeretnéd.

Az orosz 6N2P kevésbé flexibilis, itt fixen a két triódafél 6.3V-os fűtést kell kapjon (párhuzamosan kötve belül - ábrán alul 4-es és 5-ös lábak), cserébe a fűtéseknek nincs központi leágazása és ide egy screen, egy árnyékoló van betéve a két triódafél közé fizikailag is, és ennek kivezetése a screen (9-es láb).

Itt is ha ránézel az ábrára kinagyítva (katt), jobbról balra: anode, grid, cathode (ez általában 'k'), filament, filament, anode, grid, cathode, filament

Szóval az orosszal, nagyon hasonló paraméterek mellett, kis flexibilitást bukik az ember a nyugatihoz képest, egy kis konstrukcióbeli előnyért utána. Jobbnak is tartják, csak a lazább gyártási minőségbiztosítás miatt jobban kell szűrni és/vagy párba válogatni ezeket, de amúgy nagyon klassz jószágok.

Screen-t szoktak még kábelnél is használni, legalábbis láttam már, hogy a shield-et így hívták.

Az orosz csőnél is a screen-t simán földre kötjük és kész. Az a dolga, hogy a két triódafél közötti "crosstalk" még alacsonyabb legyen, mint amilyen amúgy. A nyugati modellekkel sincs gond, csak a ruszkik - nagy örömünkre - overengineer-eltek sokmindent. :D

Ha megnézed a 6N6P datasheet-et innen, ott is screen van: anód, rács, katód, heater, heater, anód, rács, katód, screen. Pedig ez a cső 1:1 kompatibilis és átalakítás nélkül tehető a nyugati ECC99 helyére, ahol megintcsak nem screen van, hanem ilyenje nincs, cserébe a fűtése a középleág miatt köthető 12V-os betápra is, nem csak 6.3 körülire.

Igazából, ahogy a filament a heater-nek, a screen a shield-nek a szinonimája.
Ugyanaz. :) Kortól, mérnök-nyelvtől, tanulmányoktól, közegtől függ, ki melyiket használja.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1809) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1804) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na kifaggattam az öregem, ez egyfázisos trafó.
DNEs: huzal átmérő mm-ben
Fontos: A szekunderek összteljesítménye nem lehet több a primer teljesítménynél.

Primer:
Z1-2: 660menet, ⌀ 1mm, ~4A, 940VA

Z: árnyékolás/elválasztó tekercs primer és szekunderek között, sasszira kell kötni

Szekunderek:
Z3-4: 126 menet, ⌀ 2mm, ~15.7A, 44.86V, 704VA
Z4-5: 126 menet, ⌀ 2mm, ~15.7A, 44.86V, 704VA
Tehát ez egy 252 menetes tekercs Z3 és Z5 között, ahol Z4-en van egy középleágazás. Z3-Z5 között ~89V.
Ebből látszik is, hogy egyetlen ilyen bika szekunder képes majdnem a teljes primert kihasználni, magyarul ügyelni kell arra, hogy ez a kettő együtt (vagy egyben, középleág nélkül) ne lépje túl a ~800W-ot saccra. Azaz fordítva nézve a dolgot: túl vannak bőven méretezve a primerhez képest.

Z6-7: 36 menet, ⌀ 0.6mm, 1.42A, 12.81V, 18VA
Z7-8: 36 menet, ⌀ 0.6mm, 1.42A, 12.81V, 18VA
Szintén középleág.. Z6-Z8 között ~25V

Z9-10: 85 menet, ⌀ 0.16mm, 0.1A, 30.26V, 3VA

Z11-12: 7 menet, ⌀ 0.16mm, 0.1A, 2.5V, 0.25VA
Z12-13: 7 menet, ⌀ 0.16mm, 0.1A, 2.5V, 0.25VA
Szintén középleág.. Z11-Z13 között 5V

Fesz saccolás:
- 660 menetre adok 235V-ot
- arányszámolással 1 menetre jutó feszt kiszámolom és visszaszorzom a menetszámokkal, ez kiadja az egyes szekunder feszeket
- azaz: 235V/660menet = 0.356060606 és ezzel szorzom végig a fentebbi menetszámokat, ezek leszek a szekunder feszek

Áramhoz átmérőből ami jön:
- keresztmetszetet átmérőből számolok
- négyzetmilliméterenként egy trafónál 4-5A áramsűrűség engedhető meg egy közepesen meleg, teljesen normál terheléshez, a gyakorlatban, mi most 5-el számolunk fentebbiek kiegészítésére, utólag írtam bele az eddig ismeretlen adatokat
- a primer így 3.92A-t tud kb. (legyen ~4A)
- primer max teljesítmény így ~ 940VA, kicsit jobban hajtva lehet simán 1kVA is, lazán meg 800VA, design / hozzáállás kérdése

- A huzal átmérő behatárolja a szekunderek max. áramát is, ezeket fentebb még beírom a menetek mellé
- Beírom a feszeket is

Reméljük, nem számoltam el semmit, bedugom a primert és multiméterrel végigjárom, hogy mi az igazság. :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1810) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1809) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha jól kalkulálok az erősítő modulok adatlapja alapján, akkor annak
Min Typ Max
+VP Power Stage, positive rail voltage 25 65 70 V
-VP Power Stage, negative rail voltage -70 -65 -25 V
feszek kellenek.

A középleágazásos szekunderrel meg tudom oldani a két ágat, a 44.86VAC -> 63VDC, ideális.
Mindkettőt erre kötve (bal, jobb modulok) áramban terhelnék mint az állat a szekundert, 4 Ohm-ra 425W, de én 8R hangszórókat használok úgyis, szóval yeah. Mondjuk 4-essel sem lenne gond, nyugalmi áram pici, a zenei jelre pedig nem úgy vesznek fel konstans 400+ Wattot, mint egy hősugárzó. Szóval szerintem röhögve menni fog.

A két disznó kondit is be tudom használni itt talán, 63VDC-hez 65VDC limit, hááát.. necc, ez lehet problémás lesz, vagy szerzek még két ilyet és sorba őket akkor.. bár terhelés alatt esik le a fesz, de akkor sem kísérteném az ördögöt. Vagy azt mondom, hogy 50-55V-ra bestabizom masszívan a két DC-sített ágat és akkor a két kondi is jól van, meg az erősítők is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1811) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1810) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Lehet, lemaradtam kicsit, milyen elektronikához tervezed használni? A +-65 volt, pl. úgy emlékszem az Ncore-ok tápfeszültsége.

(#1812) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1811) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Purifi vég, csô input

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1813) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1812) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Az fincsinek látszik! :)

(#1814) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1813) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Klassz lenne, megpróbálkozok vele 2023-ban.
Valami eleve erôsen zajkioltó, natívan tápzajt elnyomó csô fokozat, fully balanced kellene. Meglátom, mit törpölök ki.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1815) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1814) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

fully balanced

Ehhez még beszerzel egy balanced kimenetű dac-ot és kész is vagy! :)

(#1816) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1815) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Húúúúúúúúú az odébb lesz. Építkeznem kellene - szeretnék. (Könnyűszerk, minimál költségvetés, de akkoris).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1817) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1816) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

"Építkeznem kellene"

Az a legjobb, már az elején figyelembe tudod venni a hifis akusztikai szempontokat ( pl. optimális szobaméret, vastagabb, nagyobb sűrűségű kőzetgyapot szigetelés kívül-belül ) ;]

(#1818) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1817) üzenetére


Dißnäëß
veterán

És ez tényleg így van, full szempont amúgy :DDD :K :K

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1819) Dißnäëß válasza Dißnäëß (#1809) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kimértem a nagy dögöt, lézerpontos a kalkuláció, ilyen pár tizednyi eltérések vannak, ami bármilyen szórásból (műszer, stb) is adódhat. Kiváló.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1820) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1819) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Hangja milyen erős? Vállalható?

(#1821) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1820) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát igen, ezek nem a műgyantával kiöntött rozsdamentes acél házba tett kurvaprofi Elektris trafók, van egy kis pici "ciripelése" egyik tekercsnek valaminek benne. Apám szerint húzzak még a csavaron, ami a fém feszítőket-összetartókat fogja össze a végénél, hátha, de gyantába ne merítsem (meríttessem), mert bár az megszüntetne minden kis tekercs zizgést (nyilván), az életbe nem szedem szét újra, hogy esetleg tekerjek rá, vagy le belőle, vagy bármi ilyen.

De ő villamosmérnök aggyal gondolkodik, hogy bármikor nekiesik egy ilyen trafónak "csak úgy", én biztos, hogy a büdös életbe nem szórakoznék trafó tekeréssel meg át-tekeréssel meg ilyenekkel, amikről ő beszél :D , inkább rendelek újat, szóval ezt így hagyom és lehet megmerítem mégis. De mivel nem erős a hangja (és tényleg jól szerelhető "DIY trafó", bár minden EI magos ilyen), szerintem bedobozolom, azt akusztikailag is csillapítom belül (megfelelő szellőzést azért biztosítva) és kiváló lesz. Sajnálnám kilökni, eladni pláne, ezek ilyen 100+ évig is jó motyók, használom akkor inkább. Nincs akkora hangja, hogy bedobozolva egy készülékházba, már hallatszódjon kifele bármi belőle. Teszek vele egy kísérletet.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1822) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1821) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Nincs akkora hangja, hogy bedobozolva egy készülékházba, már hallatszódjon kifele bármi belőle.

Én raktam a tarfó doboz aljára egy 2cm-es kőzetgyapotot, azon ülnek a toroidok, így semmilyen dobozhang nem szűrődik ki.

(#1823) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1822) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Koszi, jo tipp. :R :R :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1824) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1821) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem érdemes kiönteni!
Egyrészt a műgyanta viszkozitása nem túl híg (lehet nem folyik át a primer szigetelésen tökéletesen), másrészt olyan gyanta kell, ami kötéskor zsugorodik harmadrészt az esetek döntő többségében a vas zizeg. Alapból van neki ilyen tulajdonsága (elektrostrikció) de ha kicsit kevesebb a menetszám mint kellene, akkor a túlgerjesztéstől pláne. Innen már csak a mérték a kérdés. Ennek a mozgásnak nem fog gátat szabni egy kis házi gyanta.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1825) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1824) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na ezt beszéltük mi is, mikor filóztunk rajta. Ez nem az a műfaj, amikor eleve fémházba tett toroidot kérek egy bevált minőségi gyártótól és ők olyan gyantát meg design-t és összeszerelési technikát (alulgerjesztés stb) használnak, ami tényleg működik, én ezzel házilag nem fogok szerintem bíbelődni, így hagyom, sasszi köré, aztán annyi, használom. Jó lesz ez, disznó egy dög. ;] Nem zavaró, fél méterről már nem nagyon hallani szabadon.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1826) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1825) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az impregnálást is vákuumban teszik rá ha jól értettem anno elektrisnél. A gyanta kenegetés ecsak akkor ér valamit, ha a tekercsek hozzaférhetőek azaz pl le van bontva róla szigetelés ha szek, vagy a szek is ha prim. és csakis a laza tekercselésen segít kicsit. Szerintem.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1827) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1826) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nem kenegetni akartam :D hanem forró gyantában megmeríteni, ott tartani x ideig..

De mindegy, elengedtem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1828) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Kivettem 3 nap szabit, végre megépül a csövi dög ez alatt a nyugis 1 hét alatt.
Mellékvágányon kondi(cionálódik) a Hypexek tápja :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1829) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1828) üzenetére


gordonfreemN
addikt

DE jó neked.... :R úgy irigyellek.
Én meg bujom a netet egy házidolgozat miatt, de ha azzal végzek, szakdogát kell írjam, de ha azzal végzek, vizsgára kell tanulnom stb stb, de unom már...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1831) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1829) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Óh én azt majd most kezdem novemberben.. gyorsan letudom az élet szép dolgait és indul nekem is a suli..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1832) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1829) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Én meg a földszinti mosdót újítom fel ( csőtörés javítással kombinálva ), az sem jobb. Min. 1 hónap, mivel csak a meló után tudom csinálni. :))

Most nem azért, de hány évesek vagytok, hogy még tanultok? Vagy ez élethosszig tart? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1833) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1832) üzenetére


gordonfreemN
addikt

En is szokzam ilyesmit csinálni, két lakást újitottam fel a két kezemmel. Abból egyet romokból újjá, a másiknál meg még aljzatbeton is lett a második emeleten miközben benne éltünk... Mindkettő hónapokig tartott, de bármikor a fél karom odaadnám, ha elcserélhetném a sulit egy ilyen mókára.
Én 85-ös vagyok amúgy, csak későn jöttem rá, hogy a tudás mellé papír is kellene

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1834) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1832) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Élethosszig.
Én 79-es.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1835) ozzy711 válasza Dißnäëß (#1834) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Én 71-es, de már jó pár éve csak a céges tanfolyamokat, vizsgákat kell megcsinálnom szerencsére, így van időm "mókázni" a ház körül. Pl. a komplett külső szigetelést is én csináltam meg annak idején.
Gordon: Csak nem valami műszaki vonalas egyetem?

(#1836) Dißnäëß válasza ozzy711 (#1835) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Most rám várna hasonló, kénytelen vagyok mai árak mellett úgy építkezni könnyűszerkezetest, hogy kívülkészre, ha nem fér be belül is a dolog. És majd én s.k. befejezem. (Ebben már van tapasztalatom).

Sulit én választok, a hanyatló nyugat egyik online iskolája, 3 év (szakmai gyakorlatom már pipa) és diploma. Kihelyezett vizsgahelyszínen és/vagy online lehet vizsgázni, még nem kezdtem el, de lassan döntök majd.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1837) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1835) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kandó utolsó féléve. 19-ben kezdtem. De már nagyon unom.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1838) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1837) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

:R

(#1839) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

dé nagy a csend. Mondjuk én se ugrok ki a bőrömből, miután a bóti hurkában ma egy döglegyet találtam :(
De fő az optimizmus, legalább a másik végétől kezdtem és csak a csücske maradt meg :DDD
Hogy enne száz ilyet aki csinálta...

Na de hogy on is legyek: [link] van második része is, egy két jó technika van benne, kár hogy az alapelveket is már elrontja (kimenet és bement távol egymástól).

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1840) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1839) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na, abban több legalább a protein, mint a hurkában magában :D tekintettel arra, hogy rovar.. :D Kisütve meg a bacik sem téma már, szóval woo-hoo.

Nálunk dec közepe szabiidőszak lesz megváltás, addig keményebb dara várható.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#1841) gordonfreemN válasza Dißnäëß (#1840) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nálunk is hasonló a terv

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1842) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1839) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

A videóhoz: tetszik a sok kisebb méretű borda összeépítése ( biztos tőlem vette az ötletet :DDD ).

(#1843) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Új kabátot adtam az én házi erősítőmre:

Saját tervezés, szilvafából a betétek, az eloxra meg a gatyám ráment

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1844) nLali válasza gordonfreemN (#1843) üzenetére


nLali
senior tag

Ez gyönyörű lett!

(#1845) gordonfreemN válasza nLali (#1844) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na tetszik? És még az előfok vár a bemutatkozásra :) .

Behúzhatjuk a tiedet is ilyen kabátba, elvégre van kötődésem oda is és ugyanaz az elektronika. Csak számolni kell egy kb 100-150 közt Csak az elox 40k. Gépi munkát a fémre is ki lehet hozni ennyiből talán, bár ezt még nekem a multinál csinálták baráti alapon. De le tudom gyártatni mostani melóban is. De anyagot még szerezni kellene. Na ott lennék bajban, 1db-ért nem éri meg táblát rendelni, ezt valahonnan okosba kellene, ahol vágnak
A fa megmunkálással kijönne 15k-ból, bár azt te is lehet meg tudod oldani magadnak a lézerrel.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1846) nLali válasza gordonfreemN (#1845) üzenetére


nLali
senior tag

Nagyon tetszik, de én ennyit nem szánok most dobozolásra. Valamit ki kell találjak, mert kéne már dobozolnom, de 100-150 kékpénz...A gyári, rendelhető dobozok nem tetszenek, az egyedi meg ennyi sajna.
Átlátszó a fedele?

(#1847) gordonfreemN válasza nLali (#1846) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, csak tükrösitett a felület. Megértem a nézöpontjaidat amúgy.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1848) ozzy711 válasza gordonfreemN (#1843) üzenetére


ozzy711
Topikgazda

Gyönyörű lett, gondolom a hangja is olyan, mint a kinézete! :C
Egyébként sok erősítőről a kinézete alapján már meg lehet mondani, hogy fog szólni! :))

[ Szerkesztve ]

(#1849) gordonfreemN válasza ozzy711 (#1848) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:DDD

Köszi, és szerintem is, szinte látod ahogy zenél ;]
Még azon agyalok,valami müködés visszajelzés kellene az előlapra, de nem jövök rá, hogyan. Na majd megálmodom.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1850) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Valószínű, kukázom az előlapi szélső betéteket mert nem ugyanabból a szilvafából lett legyártva, ezért elüt sajna.
Marad ilyen:

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.